Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Viper26 válasza Bazsi1987 (#1200) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem is tetszik, bár még csak hét óra van benne.
Javítgassák, és jöjjön ki hozzá sok sok tartalom, és akkor rendben lesz.

iPhone 14 | FR955

(#1202) Romvr


Romvr
őstag

Tekintve hogy a Steam már visszatérítést ad bárkinek, tekintet nélkül a lejátszott órák számára... nem mondom jó előjelnek a jövőre nézve. Nekem közel 30 órám van benne, de elgondolkodtam a refound-on, ha már lehet...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1203) Bazsi1987 válasza Romvr (#1202) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Én nem adnám vissza 30 óra után 2 óra korrekt ezt bevezetném mindenhova ☺ 30 óra állat bármilyen játékot meglehet unni... Ezt most nem vita generálásból írom ☺ itt az a baj hogy sokan úgy vették meg hogy nem tudják mit vesznek én megnéztem az elmúlt fél évbe pl a ign first videó sorozatot ott csak olyanokat mutatot ami a véglegesbe benne van ☺ 2-3 éves videók nem érdekelnek mert megtanultam hogy 75%-ba kamuk akik az alapján vették meg és most tele sírják a fórumokat plusz meg se vették lehet ezek miatt fogják elhagyni a fejlesztők is a játékot..😕

[ Szerkesztve ]

(#1204) Rage47 válasza Bazsi1987 (#1198) üzenetére


Rage47
veterán

Sztem még 2 év kéne, hogy belerakjanak mindent, amit akartak.

Majd a 2. rész változatosabb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1205) Bazsi1987 válasza Rage47 (#1204) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerintem itt nem lesz második rész ☺ szóval inkább tegyenek bele mindent amit akartak ha kell fizetős legyen ( utálom a fizetős dlc-ket) de ha sok ember képes fizetni pl egy codba 4 pályáért 4500 ft akkor itt is lehetne simán 😁

(#1206) Brett001 válasza Viper26 (#1199) üzenetére


Brett001
aktív tag

Mondjuk ezt nem tartom valószínűnek. Ha megnézed a modok letöltés számlálóját látszik, hogy néhány száz, vagy ezer ember tölti le. A legtöbb vásárlónak halvány fogalma sincs arról, hogy modolás létezik. Skyrim pedig 5 éves játék, de sokan most csodálkoznak rá, jééé ezzel ilyet is lehet. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1207) Omli85 válasza Viper26 (#1199) üzenetére


Omli85
őstag

Azért ez a ki mit tesz kinek az utasítására azért elég feltételes dolog maradjunk annyiban, persze találgatni lehet de semmi konkrét ténnyel nem lehet itt alátámasztani semmit.
Moddolást nem tudja tiltani a Sony mert abból még nagyobb balhé lenne, és amúgy sem érintett benne mert PS-en nem moddolható a játék PC meg más piac nincs beleszólása hogy a PC-s modderek mit csinálnak

(#1198) Bazsi1987: Én is PS-en játszottam vele 40-50 órát de mióta kijött pár érdekesebb mod pl a szabadabb repülés el sem indítottam a PS verziót mert unalmas lett az eredeti formájában a játék ennyi idő után :(.

Fizetős DLC majd akkor legyen ha megy a multi meg minden amit beígértek :) egyelőre ennek a közelében nem vagyunk szóval részemről azt elfelejthetik, hogy bármit is fiztek amíg nem kupálódik ki a játék olyanra amilyenre kell. Amúgy talán hosszútávon ami leginkább vissza üt ebben a játékban az a co-op hiánya... de az nagyon.. nagyon más lenne a helyzet ha jelenleg is tudna az ember együtt játszani ismerőssel ismerősökkel még ha más idegenekkel nem is találkozik de egy bolygót bejárni 3-4 emberrel közösen úgy hogy közben megy a kommunikáció iszonyat sokat dobna a játék élettartamán.

(#1206) Brett001: Azért ha azt nézzük, hogy mennyire esett vissza az aktív játékosok száma és mennyi egy népszerűbb mod letöltés száma nagyjából mutatja, hogy a játékosok elég szép százaléka használnak modokat. Ami egy frissen megjelent címnél azért eléggé gáz főleg ha azt nézzük, hogy milyen modokról is van szó..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1208) Brett001 válasza Omli85 (#1207) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nos igen úgy tűnik, hogy csak az elkötelezettek maradtak, azok pedig jól tudják a modok jelentőségét. De nem hinném, hogy pár ezer ember miatt a Sony tiltást eszközölne. Továbbá valószínű, hogy aki nem kérte vissza a pénzt, de nem játszik, várakozó állásponton van. Bízik az új funkciókban, ha tényleg lesz érdemi fejlesztés a HG-tól visszatérhetnek az alvó ügynökök ööö... játékosok.:D Mindenesetre ez azért nagyon komoly visszaesés. ...és én is hiányolom, hogy Sean nem nyilatkozik semmit valami videóban. Az aranylemez környékén szinte naponta jöttek a Seanos interjúk.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1209) Viper26 válasza Brett001 (#1208) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vélhetően lapít, vagy a jobbik eset, ha annyira dolgozik, hogy nem ér rá ilyenekre.

iPhone 14 | FR955

(#1210) Hunbeast87 válasza Brett001 (#1208) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Visszakérném a pénzt, de sajnos GMG-n vettem meg a játékot. :/ Ha ugyanaz a folyamat itt is elindul, mint anno az Arkham Knight esetében, akkor én is élni fogok a refund lehetőségével. 23 órám van a játékban, a töménytelen grindelés és a be nem váltott ígéretek miatt ez a játék hamar a süllyesztőben fogja végezni akkor is, ha a fejlesztők összekapják magukat.
Értelemszerű, hogy folyamatosan jöttek a videók, hiszen így még több ember ugrott rá. Most, hogy kiderült mennyire is sivár és üres ez a játék, szép is lenne a kamerák elé állni, hogy bocsi fiúk de hazudtam. :DDD

(#1209) Viper26: Ennyi hazugság után szerintem mások is megbújnának az ő helyében.. :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1211) Bazsi1987 válasza Hunbeast87 (#1210) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Azóta cáfolták a hírt szóval nem lesz vissza fizetés 20-30 óra után.. Érdekes én tudtam mit veszek elég csak megnézni a ign first videóit amik áprilisi felvételek ott ez a formája volt a játéknak ☺

(#1212) Hunbeast87 válasza Bazsi1987 (#1211) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Ezek szerint az Amazon és PSN sem kezdte el a refundot?
Azt látom én is, hogy a Steamen az áruházi oldalra is ki lett írva, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak a No Man's Sky-ra is mint a többi játékra. A lavina elindult, a Hello Games befürdött, semmilyen információt nem osztanak meg a külvilággal. Nem tudom, hogy mennyire igaz, hogy valóban kaptak refundot 2 óránál több játékidővel, de ez az ügy valószínűleg még nem záródott le ennyivel.
Próbáltam én is szeretni a játékot, de nekem sok volt ez a 23 óra, pedig az elején még én is pozitívan nyilatkoztam itt a fórumban. :/

Akkor is üres és ennyire sivár volt már? Látszódott benne, hogy csak grindelni fogunk, crashel és laggol a játék, az orrod előtt jelennek meg a textúrák?

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1213) Bazsi1987 válasza Hunbeast87 (#1212) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Nekem kb 50 van benne és bőven lesz még ennyi benne akkor is ha nem lesz tartalmi frissítés ☺ velem aza a helyzet hogy pl a tucat sztoris játékok nem kötnek le persze van kivétel a witcher3 uc4 last of us ☺ csak multis fps-kel játszok szinte és mikor kis nyugira vágyok jön a no man's sky ☺ nekem megérte a limitált kiadás ☺ pl én egy far cry ac tomb raider stb tucat címért már egy forintot nem adnék kb 20 éve játszok aktívan ezek a sztoris játékok nálam kifulladtak... akkor tolta egy erdős bolygón amivel kb eddig 3x találkoztam meg egy kopáron hát igen ott is ezeket csinálta mint amit most kell kb 15 perces videó akadásról nem tudok nyilatkozni mert ps-en tolom nekem nincs gondom vele főleg a javítások után☺ nézd meg tegnap linkeltem videót ide hogy nálunk hogy fut ☺

[ Szerkesztve ]

(#1214) maszekember


maszekember
aktív tag

Sajnos nem értek a programozáshoz semmilyen szinten, de én úgy képzelem, hogy nem lehet túl nehéz egy már létező világot megtölteni tartalommal. De javítson ki aki ért hozzá.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#1215) Hunbeast87 válasza Bazsi1987 (#1213) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Kinek a pap, kinek a paplan.
A leírtaknak pont a fordítottja vagyok, imádom ha van sztorija egy játéknak, de ennek ellenére szeretek sandbox stílusú játékokkal is játszani.
Nem akarom rád erőltetni a saját nézőpontomat, ez csak az enyém volt. Számomra csalódás a játék, pedig az első néhány órában tátott szájjal fedeztem fel a kezdő bolygómat. Akkor is voltak mikrolag tengerek :D a játékban, de nem nagyon foglalkoztam vele. Egy idő múlva viszont egyre zavaróbb lett sok más hibájával együtt. Nálam a csalódottság csúcspontja az volt, hogy gyakorlatilag egy idő múlva "semmilyen új" felfedezni való nincsen, csak ugyanazokba a dolgokba botlok bele más-más helyeken.
Ettől függetlenül ez egy jó játék, de számomra nem ebben a formájában. Az én elvárásaimért cserébe drága volt, de erre ugyanúgy érvényes az első mondatom.

(#1214) maszekember: Biztosan nem ilyen egyszerű a dolog, főleg úgy, hogy véletlenszerűen generált világról van szó.
Tartalmi frissítésre van szüksége a játéknak, mert a néhány hét múlva még többen könyvelik el tanulópénznek a kiadott pénzt és még kevesebb játékos lesz. Én is vártam egy komolyabb bejelentésre fejlesztésekkel vagy játékba kerülő tartalmakkal kapcsolatosan, de nagy a csend. A hibákat javítják (állítólag) és minden más most másodlagos csupán.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1216) Bazsi1987 válasza Hunbeast87 (#1212) üzenetére


Bazsi1987
őstag

itt a videó [link] én mikor ezt láttam tavasszal akkor tudtam hogy nekem kiváló lesz de nagyon megosztó lesz :) de ha jobban bele assód magad a témába látni fogod más oldalakon a 2-3 éves no man's sky híreknél aki kicsit járatos a videójátékok világága hogy ott többen leírták hogy tuti nem ilyen lesz a játék stb stb akik sokan csak korbácsolják az indulatokat úgy hogy kb beírták youtubra hogy no man's sky és megnézik az első videót amit ki dob az 3 éves e3 videó és az alapján vesz játékot csak dicsérni tudom nem egy okos ember lehet.... én minden egyes játék vásárlásommal várok 2-3 napot a megjelenés után meg már a megjelenés ellőt ami videót tudok megnézek róla pont ezért mert nem csak a hello games hazudott a történelem során az iparágba...

(#1217) Cathfaern válasza Hunbeast87 (#1212) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Látszódott benne, hogy csak grindelni fogunk"
Őszintén, mit gondoltál mit fogsz csinálni egy random generált felfedezős - utazgatós játékban? :)

(#1218) Omli85


Omli85
őstag

Ha lenne egy kis eszük a co-op-ra feküdnének rá de mivel oda nem árt némi netcode stb így én erre a közeljövőben nem sok esélyt látok :( pedig nekem most az is elég lenne.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1219) Hunbeast87 válasza Bazsi1987 (#1216) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Ezzel gyakorlatilag megpróbálod bebeszélni nekem, hogy hibás vagyok amiért a játék kiadása előtti interjúkban is hazudott Sean Murray. Hibás vagyok, mert elhittem, hogy olyan plusz funkciók vagy játékelemek lesznek a játékban , amik végül nem kerültek be ;]
Amúgy csodás ez a videó, tényleg ilyen a játék, mint ami a videóban van, hiszen itt is Sean orra előtt töltődnek be a textúrák. :D Itt is említi, hogy ez egy survival game, amin jót röhögtem. Egy 21 perces videóban szinte az egész játék benne volt. :DDD
De erre írtam, hogy nem lehetünk mind ugyanolyanok. Neked tetszik a játék és azt is kaptad amit vártál, én csak örülni tudok ennek. ;)
Ami tény, hogy Sean hazudott, nem is keveset. Ahhoz is tartom magam, hogy ez egy jó játék, de nekem csalódás volt.

(#1217) Cathfaern: Felfedezni mondjuk? Csak nem ugyanazokat az objektumokat több tucatnyi alkalommal. Utazni is jó volt, de nem sok mindenben különböznek a planéták, bár némelyik egészen lenyűgözően nézett ki azok közül, amiket látom.

(#1220) Bazsi1987: :R Teljesen igazad van. Voltak még játékdemók is, a legjobb volt.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1220) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

lejárt a szerkesztési idő bocsánat :) én vissza sírom azokat az időket mikor nem volt net mert a videójátékos iparnak árt csak menyivel jobb volt elmentem a hónap elején az újságoshoz remegve megvettem a gamestart vagy a pc gurut és elolvastam a tesztet hogy milyen lett a játék nem voltak kamu videók rengeteg okoskodó megmondó komentelő hype vonat se volt ennyire mint most stb stb :) vége az off-nak

[ Szerkesztve ]

(#1221) whitezo88 válasza Hunbeast87 (#1219) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem értem amúgy mitől Survival mikor szinte lehetetlen meghalni, ha a kalózok le is lőnek csak odamész és felszeded a cuccot.

(#1222) Madwe válasza Bazsi1987 (#1220) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annál sokkal jobb idő volt, amikor még kicsi voltam s jóformán olvasni se tudtam, de apám hazaállított egy hupikék törpikék vagy donaldkacsás snes játékkal, ami évekre lekötött :D

(#1221) whitezo88 A survival pont h nem a harcrendszer, nem az a fő jellemzője, hanem az, h gyűjtögetned kell dolgokat, különben megmurdálsz. Csak máshol élelem, víz, meleg stb kell, itt meg cink az űrruhádba.

(#1223) Rage47 Amikor megkaptam a diablo 1et de gyk. nem tudtam angolul csak játékokból tanultam (pl a boss az elég sokáig nekem a főgonoszt jelentette bármilyen környezetben :D) és rpgvel se játszottam soha, emlékszem sokat kavarogtam és nem értettem hogy kell előrébb jutni, majd láttam hogy már lvl3 van kiírva a karakterlapon s nem értettem hogy juthattam el a 3. pályára, meg ugyanolyannak tűnt mint az addigiak :D

[ Szerkesztve ]

(#1223) Rage47 válasza Bazsi1987 (#1220) üzenetére


Rage47
veterán

emlékszem a Diablo 2 előzetest elolvastam vagy 10x, meg nézegettem a képeket a Pc Guruban :D

[ Szerkesztve ]

(#1224) Bazsi1987 válasza Hunbeast87 (#1219) üzenetére


Bazsi1987
őstag

én már a mai világba két cégnek hiszek naughty dog és a blizzard egy sean interjút nem néztem meg csak gameplayt plusz álltálába melo közbe nézem a videókat hang nélkül otthon csak játszok :D

(#1225) Bazsi1987 válasza Rage47 (#1223) üzenetére


Bazsi1987
őstag

detto mai napig emlékszek a diablo 2 előzetesre a pc guruba plusz a gamestaros játék tesztre rengetegszer elolvastam és mai napig kedvenc játékom is :) lehet veszek egy gamestart haza úton :D évek óta nem vettem megéri vagy a mai világba ott is a pénzről szól vagy igazat írnak nagyjából? :D

[ Szerkesztve ]

(#1226) Cathfaern válasza Hunbeast87 (#1219) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ezzel gyakorlatilag megpróbálod bebeszélni nekem, hogy hibás vagyok amiért a játék kiadása előtti interjúkban is hazudott Sean Murray. Hibás vagyok, mert elhittem, hogy olyan plusz funkciók vagy játékelemek lesznek a játékban , amik végül nem kerültek be ;]"
Gyakorlatilag igen, te vagy a hibás :) Játékfejlesztőknek pont annyira szabad elhinni bármit, mint politikusoknak.
Én nem tudok a játéktörténelemből olyan játékot aminél hatalmas marketing hype lett volna (régen direkt marketing + újság előzetesek, manapság meg youtube + facebook + gamesite hírverés formájában) és ne lett volna csalódás. Olyan volt, hogy elindult a beta, és a résztvevő játékosok oda meg vissza voltak tőle és iszonyat sikeres is lett (pl. World of Warcraft). De olyat amivel senki se játszott még, csak mindenki írta, hogy milyen f*sz* lesz és az is lett volna... na ilyet nem.

Bazsi1987:
Blizzardnál is volt már sokszor olyan, hogy kieg bejelentéskor megígértek valamit és az mégse került be (dance studio ;] ). Mondjuk az tény, hogy ez megjelenés előtt már hónapokkal kiderült (bár szerintem No Man's Sky-nál is). De igazából ez tök normális egy játékfejlesztésnél, régen azért nem voltak ilyenek, mert nem volt előre mindenféle bejelentgetés meg demo trailerének teaserének bejelentési időpontjának bejelentése meg társai, hanem kijött egy játék és az átlag gamernek halvány lila gőze se volt, hogy mit terveztek a fejlesztők mikor nekiálltak fejleszteni. Így aztán nem is tudták hiányolni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#1227) Bazsi1987 válasza Cathfaern (#1226) üzenetére


Bazsi1987
őstag

én csak akkor leszek lehangolva ha nem lesznek ígért tartalmi plusz dolgok hozzá adva a játékhoz mert én se vagyok vak kell neki :) remélem nem a sok negativ kommentelő vissza sírom a pénzem ültem a hype vonaton de leestem emberek miatt adják fel az egészet és szarnak bele mert most úgy érzem ez is benne van a levegőbe :( ezért is írtam a régi idők jobban bejöttek :)

[ Szerkesztve ]

(#1228) Hunbeast87 válasza Cathfaern (#1226) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Valóban, elnézést is kérek érte. Legközelebb inkább letorrentezek mindent és nem hiszek el semmit sem. :DDD
Viccet félretéve, az a fura az egész szituációban, hogy ez az első játék azok közül, amit vártam és csalódtam is benne. Ebbe most sikerült belefutni, előfordul az ilyen, plusz egy játéknak jó lesz a fiókra. ;]

Bazsi1987-nek adott válaszodra én is reagálnék: valóban nem volt régebben ilyen. No Man's Sky - azért itt már volt emlegetve a Twitterjük is, mikor aug. 8-án adtak egy pofont maguknak. :D Ajánlom figyelmedbe, csodás az a néhány tweet egymás után. :DDD

(#1227) Bazsi1987 : Akkor kegyelmet kapnak tőlem is, ha végre jön valamilyen érdemleges tartalom, mert azért a mostanival már nem lehet túl sokáig húzni. :) Remélem az is megmarad, hogy tartják magukat az eredeti koncepcióhoz és ingyen kapjuk a plusz tartalmakat, nem pedig az lesz, amit Sean már rejtélyesen körbeharangozott.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1229) Cathfaern válasza Bazsi1987 (#1227) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem az volt a "szerencsém", hogy nagyon sok WoW után/környékén kijött MMO beta tesztjén résztvettem, és hamar rájöttem, hogy a belengetett dolgok meg a valóság között mekkora különbség lehet :) Mondjuk az Everquest Next hype vonatra még én is felültem, bár szerencsére pénzt nem toltam bele, mert open betánál már ott is látszott, hogy ebből nem sok minden lesz...

(#1230) Bazsi1987 válasza Cathfaern (#1229) üzenetére


Bazsi1987
őstag

nem hiába nincsenek demók már sajnos vagy nagyon kevés :( én ezzel is jól elvagyok de mindig azt mondom hogy a no man's sky-hoz kellet volna még egy 1 év plusz 50 ember de szerintem itt a sony volt a ludas mert nagyon exluziv játékuk nem jön idény, tudom hogy van ez pc-re de one-ra nem jött ki :)

(#1231) Omli85 válasza Hunbeast87 (#1228) üzenetére


Omli85
őstag

Hosszútávú üzleti tervben nincs semmi gond a későbbi fizetős DLC-vel de ezt így kimondani az elején főleg úgy, hogy milyen helyzet alakult ki totál amatőr húzás volt és csak olaj volt a tűzre :D.

(#1230) Bazsi1987: Hát azért jön exklúzív címük PS-re nem is kicsik szal mint írtam is én azért ilyen spekulációkba azért nem mennék bele mert semmi konkrét infók nincs mi hogy ment.. Az is lehet, hogy a sony is félre volt tájékoztatva az is lehet, hogy nem.. kitudja.. lehet sosem fog kiderülni de így a dolgok fényében már totál mindegy is.. :/

Amúgy meg ha emlékeim nem csalnak ez a kezdetekben is csak PS-re volt demózva és utólag jött a PC-s megjelenés infó is vagy nem ? Egy ilyen kis csapatnak meg amúgy is megosztani a kapacitását két paltformra szintén azt kell mondanom amatőr húzás volt a részükről.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1232) Hunbeast87 válasza Omli85 (#1231) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Nekem sincsen bajom vele, hiszen több játékhoz is vettem már olyat, ami plusz játékidőt adott a játékhoz valamilyen sztorival, de olyat is ami csak szimpla kozmetikai DLC volt.
Itt az elhangzott kijelentésekkel volt probléma a fizetős és nem fizetős DLC-vel kapcsolatban, de ezt már átbeszéltük korábban. :)

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#1233) Bazsi1987 válasza Omli85 (#1231) üzenetére


Bazsi1987
őstag

sajnos igen ez nem fog soha kiderülni hogy ki a ludas a dologba de itt most az a legnagyobb gond hogy hallgat mindenki sean is leginkább de lehet taktikát váltott addig nem mond semmit nem ígér semmit amíg nincs kész :D jaja pc-s gameplay nem is volt a megjelenésig az már ott gyanús volt hogy valami nem stimmel :D

[ Szerkesztve ]

(#1234) edgR válasza Bazsi1987 (#1233) üzenetére


edgR
őstag

imádom ha valaki totál írásjelek nélkül ír mert az úgy könnyen áttekinthető és olvasható no offense mert érdekes dolgokat írsz és talán mások nevében de a magaméban mindenképp állítom hogy érdekelne a véleményed de így sajnos ha meglátom hogy írtál már rögtön ugrom is át :DDD

(#1235) Rage47 válasza Bazsi1987 (#1225) üzenetére


Rage47
veterán

én nem vennék PC gurut már, meg semmilyen újságot :D

(#1236) Brett001


Brett001
aktív tag

Én már 50 óránál is többet toltam a játékba, tehát már megérte megvenni. :) És még közelébe sem járok a galaxis közepének...de most már én is unom. A Skyrimbe valami 200-250 órám van (ebbe belejátszik keményen, hogy sokszor egy bizonyos komolyabb mod miatt vettem elő újra a játékot) Most már van 48 slotos suitom, full fegyver, a hajót még lehet slotokkal növelni. De már az összes technikát ismerem, most már nem is megyek oda senkihez se, általában 90%-ban blueprinteket adnak, ami ugye "already known". Ezzel már egy motiváció ugrott is. A pénzgyűjtés sem élvezetes már, mert mit vegyek rajta? A modokkal el van az ember, nyilván beindultak a 3D-s progikhoz értők is, nyilván lesznek új hajók, növények, állatok, talán lesz olyan mod is ami az állatok AI-ján javít (mint a Skyrimben is voltak NPC AI-ját javító, változtató modok), de a játékot alapjaiban nem tudják a modderek megváltoztatni. A már említett soxor említett multi mellett, lehetne a harcrendszert egy kicsit turbózni, én még RPG elemeket is el tudok képzelni. Ha azok a nyavalyás idegenek adnának küldetéseket, keress meg ezt vagy azt, lehetne különlegesen erős, veszélyes állatok trófeáját begyűjteni, szóval nem csak a ruhádat fejlesztenéd, hanem magadat is. :) Persze ennek kevés esélyét látom, talán majd más megcsinálja ezt a procedurális RPG-t. ;) Mindenesetre valami történet nagyon kellene a játékba, több faj, és a kereskedelem közbe információkhoz lehet jutni a fajok történelmével, konfliktusaikkal kapcsolatban stb. Szóval ez így nagyon nagyon üres, nincs élet, nincs pezsgés (amit korábban írtam, hogy a tarder központkban lenne több lény, ülnének járkálnának, beszélgetnének. Oda lehetne menni hozzájuk)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#1238) banana_joe válasza Hunbeast87 (#1212) üzenetére


banana_joe
tag

megy a refund,. 2 órája kaptam vissza a 60$-t a sonytól (de elvileg egyszer bármit refundohatsz náluk)

PSN: bananosjoe84

(#1239) Vesa válasza Omli85 (#1197) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk a Low Flight mod miatt tegnap úgy beragadtam egy hegybe, hogy azóta se ki, se be, se sehova nem tudok menni onnan. A hajó mindig felrobban, majd szépen visszatesz a hegybe. Úgyhogy 22-es csapdája. Szóval a modokkal is csak óvatosan, sajnos a game rosszul van megírva, vagy nincs készen a collission model, feltételezem ezért tették bele inkább a limitációt a bolygófelszíni repülésnél. Ez a játék félkész.

A tudomány a valóság költészete!

(#1242) Enton válasza Vesa (#1239) üzenetére


Enton
addikt

Pár helyen akadtam már fent én is de így még nem sikerült mint neked, meg buvárkodni lehet még low flight-al és ugyanúgy az arcunkról folyik a víz le mikor feljövünk a levegőre. :D

Amúgy gyanítom nincs is collision model a cuccban hisz fix térháló és pontos koordináták nélkül ez bőven meghaladja ezt a pár embert, hiába vannak ott matekban:

[kép] [kép]

Valószínűleg nem véletlen ez a magassági limitáció, hisz ezzel is eggyel kevesebb gond plusz egyszerűbb a hajónak ezt beállítani mint mindenhol korrekt ütközéstelemezni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1243) Vesa válasza Brett001 (#1208) üzenetére


Vesa
veterán

"én is hiányolom, hogy Sean nem nyilatkozik semmit valami videóban."

Ezt mindenki hiányolja és amatőr dolognak tartom a csendet! Hasonló probléma volt az új Rollercoaster World megjelenésekor is, de ott 3 naponta jöttek a kommentek a fejlesztőktől, bocsánatkérések mellett.

Egyébként, ezt Sean srácot valahol már sajnálom. Szerintem megzakkant, nem tudja feldolgozni ami történt vele az elmúlt 2 évben. Csak egy hétköznapi programozó akinek volt egy egyébként kiváló ötlete, melyet túl korán jelentettek be és szinte biztos, hogy maguk sem számítottak arra, hogy a programjukat ilyen hype veszi majd körül. Később már nem volt visszaút, nem tudtak megfelelni az elvárásoknak. Szakmai mércével alig van játékfejlesztési tapasztalatuk és sajnos itt is látszik, hogy nem mindenki alkalmas egy cég vezetésére. Sean egy kiváló programozó és matek zseni, de egy cég élén ez önmagában édes kevés, sőt, ott legkevésbé ez számít. Ő nem egy minden hájjal megkent marketing szakember vagy jogász, esetleg üzletember. Csak egy naiv fickó akit bedarált ez az egész. Fentiekkel nem menteni akarom, mert tény és való, hogy valótlant is állított és teljesen megértem azokat is, akik csalódottak (velem együtt, főleg a 60Euro-s ár miatt), de ezen túllépve az is látható, hogy milyen egyéb személyes problémák voltak a háttérben.

A tudomány a valóság költészete!

(#1244) edgR válasza Egonyolc (#1143) üzenetére


edgR
őstag

Egyelőre ezzel tudok szolgálni, ami a gyorsabb mozgást szolgálja , később tervezek majd tippek-trükkök videót is! Talán segít majd másoknak is, ha esetleg még nem ismertétek.

(#1245) Vesa válasza Brett001 (#1236) üzenetére


Vesa
veterán

Hajók, növények, nem nagyon lesznek moddal szerintem, bár ki tudja. Itt részekből generálja a program a hajókat is. pl. van egy alap hajótest, amihez létezik mondjuk 10 kiegészítő modul. Ezeket random cserélgeti a program, így "építve" meg a hajót amit látsz. Növényeknél detto.

A tudomány a valóság költészete!

(#1246) Vesa válasza Enton (#1242) üzenetére


Vesa
veterán

Ilyen még nekem sem, pedig használom már egy idje. Most viszont csak azért nem vertem szét az egészet, mert volt egy külön mentésem amit visszamásoltam. :-) Ellenkező esetben mindent buktam volna, mert semmit nem tudtam kezdeni vele, még kiszállni sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#1247) scyllafren válasza Vesa (#1239) üzenetére


scyllafren
senior tag

Megoldas: setalj el egy landing pad/landng beaconhoz, es hivd oda a hajodat.

Mas:

100+ oram van benne, nekem is megerte, most mar varom a plusz contentet :)

Aki nem volt kepes megnezni a PS4-es streameket vasarlas elott, az igy jart. 3 napja volt mindenkinek "rajonni", hogy mennyire valos a hype. En pont a PS4 streamek miatt vettem meg a jatekot.

(#1248) Cathfaern válasza Vesa (#1243) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ezt mindenki hiányolja és amatőr dolognak tartom a csendet!"
Valójában ez eléggé "van rajtad / nincs rajtad sapka" helyzet, és igazából pontosan a csend a professzionális megoldás (egész pontosan a csendben készítik az új fejlesztéseket / javításokat, de optimistán feltételezem, hogy ez a helyzet). Mire gondolok? A legnagyobb kritika a játékkal kapcsolatban nem az, hogy mit tud és mit nem, hanem az, hogy az interjúk és videók során egy csomó mindent beígértek ami nem valósult meg. Ha ezek után kiáll egy videóba és elmondja, hogy mi fog még belekerülni a játékba, ki hinne neki? Az lenne a reakció, hogy na megint kamuzik.

(#1249) Bazsi1987 válasza Cathfaern (#1248) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerintem itt az lesz hogy, egy két hónap múlva kiadnak egy mega javítást, bővítést és be teszik heti akcióba mindenhol.☺

(#1250) Brett001 válasza Vesa (#1245) üzenetére


Brett001
aktív tag

Hát akkor terveznek majd több modult. Majd meglátjuk, találékonyak ám a modderek. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.