Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39990) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kerem, aki tudja, nezze at a kalvariamat: #36368-tol.
A sztori lenyege, hogy van egy legfrissebb BIOS-os Asus Prime H310M-K lap, benne i3-8100, Corsair Vengeance 2400MHz 2x8GB, legfrissebb firmware-es Crucial BX500 240GB SSD es FSP Hexa 400W tap.
Par napig ment a gep Win10-el, aztan a 4. naptol hol indult, hol nem. Tévesen olyan HDS-el teszteltem, ami nem ismerte az SSD-t. A PCX visszakuldte az SSD-t, h az jo.
Radugtam a gepre (anyosome a gep es nem egy helyen lakunk, emiatt lassu a logisztika), eloszor elindult. Elvegeztem a HDS legujabb betaval es SSDOK-kal a teszteket, minden OK, a Crucial sajat tesztje is azt mondta, hogy hibatlam az SSD.
Uj SATA kabellel masik SATA portra dugva az SSD-t elindult a gep. Aztan megint nem.
Harmadik porton megint indult, majd ujra nem stb stb.
A BIOS-ban semmi nincs allitva, mókolva.
A Win10-esen is csak nehany alapprogi van, office, bongeszo es kesz.

Mi a bubanat baja van a nyomorultnak?
Szoftveresen itthon tudom-e vizsgalni vhogy, h a SATA portok jok-e? Bar ez eleg extremen hulye kerdes volt, de a remeny hal meg utoljara.

El akarom kerulni, h egyben felkuldom a PCX-nek a gepet, es egyszer bekapcsoljak, veletlen bootol, majd jon vissza postan, h fasza a masina.

Ami azert kellemetlen, mert az elso par napban hibatlan volt. Ki sem tudtam volna tesztelni, h rossz, mert hasznaltak a gepet reggel-este.
Raadasul a gep melora kell es cegre lett veve.

Kerem, aki tud, segitsen.
(Sejtem, h keresnem kell egy masik SSD/HDD-t, amire teszek Win-t es dugdosom a SATA portokra.)

Ottvan a gepben, nem almodok :D

[ Szerkesztve ]

(#39991) asynur válasza zolikaDB (#39990) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Ha jól értelmezem, amit itt és a másik topikban írsz, akkor ha átraktad másik gépbe ott is probléma volt vele és kábel csere sem oldotta meg, illetve ebben a konfigban más ssd és hdd működött.

Tehát vagy ssd hardverhiba és nem nézték meg rendesen amikor gariztatni próbáltad vagy talán a boot table-el van valami? (az, hogy egyszer megy egyszer nem mindenesetre elég érdekes).

Írtad, hogy próbáltad külső házban ahol látszott a tartalma, a helyedben lementeném, ami rajta van aztán megpróbálnék egy biztosan működő rendszert klónozni rá pl. Macrium Reflect-el.

Vagy egy sima startup repair is segíthet bár azt is jó lenne tudni meddig jut el a rendszer bootláskor.

[ Szerkesztve ]

(#39992) zolikaDB válasza asynur (#39991) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azok a meghajtok, amiket radugtam a gepre, azokon nem volt oprendszer. Gyorsan akartam megbizonyosodni arrol, hogy valszeg az uj SSD hibas. 1-2 bootolosnal a BIOS latta ezeket, de nem mentem tovabb telepitett win hianyaban.
Aztan felment a PCX-hez a Crucial es visszajott, hogy nem hibas.
Nehany bootolas sikeres volt ma, de az esetek 97%-a nem. Itt lett gyanus, hogy egyik SATA porton sincs megbizhato "eredmeny".
Konkretan semeddig nem jut el. Csak BIOS-ig.
Az a nehany inditas, ami sikeres volt, az masik SATA-ra valo racsatlakozast kovetoen volt, es szolt is a WIN, h javitas, ami lefutott es elindult a WIN. Aztan ezutan mar nem, es egyaltalan nem tudom ravenni azota sem.
Nincs mit lementeni rola, mert tartalom semmi nincs rajta.
Win-t telepitenek ra, de ha nem latja, azt sem tudom.
Valahol azt hittem, hogy 2019-ben egy konfig plug&play, ha mar tobbszor csinaltal ilyet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39993) MrDerekas válasza zolikaDB (#39992) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem még ködös kissé.
Teljesen tiszta win telepítéssel kezdted? Majd ez "tűnt el"? Amikor sikertelen a boot, olyankor látszik a biosban az ssd, vagy ott sincs jelen?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39994) asynur válasza zolikaDB (#39992) üzenetére


asynur
tag

Külső házból (external ssd- ként) se megy már? Ha megy próbálj arról bootolni (F8 még bios előtt, asusnál azt hiszem).

Egy CMOS reset sem ártana ha még nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#39995) zolikaDB válasza MrDerekas (#39993) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#39993) MrDerekas: a PCX azt mondta, hogy radugtak egy gepre es bootolt a WIN, semmi gond.
Megerkezett a heten az SSD, ma hozzafertem, es a fenti PCX valasz alapjan en is "csak ugy" radugtam a gepre. Nincs mit veszteni alapon. Es hopp, bootolt. Ha mar igy volt, feltettem gyorsba a legutolso HDS betat, ami biztosan ismeri a Crucial BX500-at, az SSDOK-ot es a Crucial sajat progijat, es mindharom tesztje alapjan jo az SSD, Kondicio 100%.
Ezek utan kikapcs, bekapcs es mar nem indult a gep. Es egesz delutan is osszesen talan 4 sikeres inditas volt kulonbozo portokon.
Mellekeltem videot, nezd meg. Csak a BIOS-ig jut. Ott kilistazza a SATA portokat: N/A az osszes.
Ezek utan a mai nap nem tudtam ezen a PC-n, ezzel a lappal/memoriakkal a Crucial SSD-re Windowst telepiteni.

(#39994) asynur: nincs nalam kulso SATA-s haz, amivel ranezzel az SSD-re. Este, otthon lesz.
Koszonom, megprobalok arrol bootolni.
Es az elemet is kiveszem akkor, hatha. Bar ha ekkora trivialis a hiba, en megeszem a kalapom.

(#39996) MrDerekas válasza zolikaDB (#39995) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó lett volna minden kérdésre választ kapnom... Mivel a biosban sincs jelen mikor nem tölthető be a rendszer, meg is adja az okot. A forrást keressük. A SATA0 portra dugd az ssd-t, ha lehet másik sata kábellel. Az ssd táplálását egy másik táp ág sata csatijáról próbáld.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39997) zolikaDB válasza MrDerekas (#39996) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!

Teljesen tiszta win telepítéssel kezdted?
A mai nap nem.
Majd ez "tűnt el"? Az eredeti, azota nem haborgatott WIN "tunt el", azaz erkezesem sem volt hozzanyulni.
Amikor sikertelen a boot, olyankor látszik a biosban az ssd, vagy ott sincs jelen? Nincs jelen.

(#39998) MrDerekas válasza zolikaDB (#39997) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Próbáld, amit írtam. Ott van a hiba, csak kérdés melyik kábel, vagy eszköz az. Ha megvolt a próba, várunk az eredménnyel vagy annak hiányával ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39999) sirály69 válasza zolikaDB (#39992) üzenetére


sirály69
őstag

Csak halkan kérdezem: nem lehet alaplap hiba....?

Szerver Hosting Debrecenben

(#40000) MrDerekas válasza sirály69 (#39999) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem lehetetlen, de alapul véve a hiba véletlenszerűségét, inkább ssd elektronika vagy táphiba a valószínűbb. Ha az érintkezési hibát kizárhatjuk a fentebbi javaslatom próbája után.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.