Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) loler14


loler14
csendes tag

Régebben (3-4éve) játszottam egy első világháborús repülős játék demójával, de akkor még nem volt netem és nem tudtam megszerezni a teljes verziót:)

Szóval a demóban fel kell szállni egy géppel és le kell bombázni pár gyárat, közben lőni az ellenség gépeit. A fákat meg a városok házait is ki lehet lőni, plusz van egy folyó ami mellett légvédelmi ágyúk vannak. Nagyjából ennyire emlékszem, aki tud, segítsen!

(#2) Dilikutya válasza loler14 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hmm... Master of the Skies vagy a Red Ace Squadron lehetett. Legalábbis nekem ez a kettő ilyen játék ugrik be azokból az időkből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) loler14


loler14
csendes tag

Master of the Skies volt az, köszi!

(#4) loler14


loler14
csendes tag

topic zárható

(#5) uzi75


uzi75
tag

4-5 éve megvolt egy játékom,2D-s repülös az ürben...valami demon...all kezdodott.
olyan mint a galaxi warrior.(csak jobb) !HELP!

UFO

(#6) SLYM


SLYM
veterán

Néhány éve jáccottam egy rajzolt mesejátékkal (asszem így írják) az UFOStory-val. Ha valaki ismeri szóljon. Vagy esetleg hogy honnan lehet letölteni. Sehol nem találom, és nem tudom melyik csapat készítette.:(
THX!:)

(#7) SLYM válasza SLYM (#6) üzenetére


SLYM
veterán

na! UP!!!!!!!!!!!:)

(#8) kool válasza uzi75 (#5) üzenetére


kool
csendes tag

nekem fejbol igy a demon star ugrik be...

koolerrrrrrrr

(#9) uzi75 válasza kool (#8) üzenetére


uzi75
tag

az volt,kossz.

UFO

(#10) uzi75 válasza SLYM (#6) üzenetére


uzi75
tag

utánanéztem a google-ban,de nem találtam meg.bocs.TOPIC ZÁRHATO.
DE CSAK HA TÉNYLEG NEM TUDNAK SEGITENI SZEGÉNY ''GYEREKNEK''

UFO

(#11) Viktor77 válasza uzi75 (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Mondtam már, majd mi eldöntjük mikor zárható.

Itt szólok utoljára. Még egy értelmetlen hsz és repülsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Nem Pc-s játék,de szerintem ez nem baj. Volt régen egy ''sárga kazis'' nintendom és ezen volt egy tankos játék, melyben egyedül vagy haverral sárga és zöld tankkal kellett egy bázist(sast) védeni a négyzet alakú pályán. Kösz.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#13) mr.ki válasza mr.ki (#12) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Up!!! Kérlek!

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#14) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Helló. Lenne egy kérdésem, keresek egy régi játékot, de sehol nem találom. Nagyon régen, még Norton commanderes időkben volt egy játék, annyire amlékszem csak, beirtuk hogy DAVE és működött, Ugy kezdődött az egész, hogy egy csávóval át kelett ugrani egy kerítésen volt egy nagy puska nála és zombikat kelett lelőni az első pályán, aztán mindig nehezebb és nehezebb lett. Nagyon flash volt, még pc speakerből szólt a hang. Namost ennek a játéknak a nevét keresném, vagy magát a játékot

NEM A dangerous daveről van szó, bár elég hasonló volt, de nem az.

köszi előre is annak aki segít.. az a baj lehet, csak be kelett írni, hogy dave, a valóságban meg tök más neve volt.. :(

(#15) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Volt egy régi demólemezem még gyerekkoromban.
Kb 10 éve. (csak tipp)
Fogalmam sincs honnan vagy melyik újságból való volt.
Volt rajta egy 2D-s izometrikus RTS, ami kissé futurisztikus volt.
A lényege mint az összes többié, viszont itt magad raktad össze elemeiből a járműveket.
Volt három méretű test, rajta a fegyverek slot-jaival, rakhattál alá 3 különbözű hajtást, lánctalpat vagy légpárnát, végül felfegyverezted. Volt mindenféle kütyü, lézerek, "beam"-ek, de voltak különféle pajzsok, és kiegészítők (bénító fegyverek, radarok, zavaró-adók, stb.)
Még egy érdekesség: a "főépület" (a játékban nincsenek a szó szoros értelmében vett épületek, inkább csak mobilizálható egységek) elég egyedi: egy róka mintájú hatalmas izé, ill. a másik oldalon egy sasra formázott megfelelője. Tisztára mint a szfinxek.

Elég egyedi volt a játékmenet, iszonyat sok lehetőséged volt a járművek variálásával, bármilyen taktikához és hadi manőverhez tudtál építeni járművet.
(csak illusztrálásképpen, egyik kedvenc passzív járművem a buta AI ellen: egy sok slot-os tank, tele pajzsokkal az adott fegyvertípusra hangolva... ez lefoglalta az ellenséget XD)

Már egy egész napot rászántam a gúglizésre, de nem találtam meg. :(

Akinél dereng vmi ilyesmi, vagy tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék!! :R

Köszi!

(#16) Teasüti


Teasüti
nagyúr

up

(#17) Sonja válasza Teasüti (#15) üzenetére


Sonja
veterán

Hmm... Esetleg a Krush, Kill 'n' Destroy 1 vagy 2?! KATT! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18) Teasüti válasza Sonja (#17) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Sajna. :(
Azért köszi a választ!

(#19) gtamate2 válasza mr.ki (#12) üzenetére


gtamate2
veterán

TankX

*Sn0w

(#20) Teasüti válasza gtamate2 (#19) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy majdnem 3 éves postra válaszoltál. :)
Reménykedjünk benne, h elolvassa mr.ki kollega. ;]

(#21) gtamate2 válasza Teasüti (#20) üzenetére


gtamate2
veterán

nembaj :D
megpróbáltam :)

*Sn0w

(#22) Coccer


Coccer
tag

Heeeeeeeeeeeeeeeeelp! :)

Z - mint Zed old school ('96) stratot keresek veszettül, már a szám is habzik, teljesen nem vagyok Önmagam, annyira játszani akarok vele, de a gúgli ellenem van! :DD Iraki és egyéb fantasztikus (vagy fanatikus? :DDD ) torrenteket bedobál, meg egyéb hozzá nem hasonló játékot, ahol meg rálelek, ott vagy megvehetem jó amcsi pénzösszegért, vagy mámittuoméncsakjátszaniakarooooookvele!

:DD :DD :DD :C

Szóval kérlek benneteket kockafejű társaim, segítsetek kielégíteni mérhetetlen szektorfoglalási vágyam! :) Át tudjátok érezni mit érzek? Nem akarok beszélni róla, csak játszani vele! :D:D Asszonyt már unom, nosztalgia forever! :D :))

(A minap az IGNITION -al butultunk meg otthon osztott képernyőben, az ám a játékélmény, nem a cryfos....:D)

Köszi előre is annak, akit erre fúj a szél! :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Coccer


Coccer
tag

Feltámad a totyik... :))

:DD

:C

Vagy mégse nem? :D:D:D

3 miatyánk! :D

(#24) philoxenia válasza Teasüti (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) Coccer válasza philoxenia (#24) üzenetére


Coccer
tag

Nem sajnos...

Konkrétan ez:
[link]

remélem műxik... :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Coccer


Coccer
tag

:B

észrevettem hogy nem is nekem írtad... sorry!

A linket amit meg beraktam, érdekes, hogy 10Mb, vagy csak méretkomplexusom van! :))

na majd kiderül

(#27) philoxenia válasza Coccer (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez tényleg nagyon régi játék. Ha nem megy XP alatt, akkor esetleg a DosBox lehet a megoldás, nekem sok nagyon régi játék csak ezzel ment.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) Coccer válasza philoxenia (#27) üzenetére


Coccer
tag

És simán megy... :)

Ha keresek nem megy, egyszerűen képet akartam ide csak linkelni, erre a kép alatt letölthető volt, remélem teljes, mert akko rizzítani fogok! :C

Ilyen a kezdők szerencséje!

Kellemes estét, mára bezárok, vár az accony!

(#29) Teasüti válasza philoxenia (#24) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, sajna. :(
Azthiszem lassan rájövök, h az valszeg a süllyesztőbe került.
Update: épületek nincsenek benne. CSak járművek. És a "főjármű", az anya-izé gyártja le az összes egységet. Talán erről eszébe jut vkinek vmi. :)
Én már hülyére kerestem magam, egyre több minden ugrik be a játékról (inkább a játékmenetről, hiszen kisgyerekként csak ez maradt meg :) ), csak épp a címe nem. :O

(#30) Coccer válasza Teasüti (#29) üzenetére


Coccer
tag

Hy!

Tegnap este idetévedvén olvastam a hsz-ed és azóta én is töprengek rajta, mert a 286-korszaktól kezdve iszonyat kocka voltam az első PIII megjelenéséig, szóval rengeteg játékkal találkoztam, de sajna nekem sem ugrik be, de azért csak folytatom a töprengést, nátha! ;)

Reméljük a legjobbakat...

(#31) Szipi válasza Teasüti (#29) üzenetére


Szipi
aktív tag

Üdv.

Talán Earth 2150?
De ebben vannak épületek és 3D-s.

A másik játék ami hasonló: Homeworld

(#32) Coccer válasza Szipi (#31) üzenetére


Coccer
tag

Jujj, az earth... :)

annyira volt jó az a játék számomra, hogy install -> reinstall :DD

dehát kinek a pap....

(#33) Teasüti válasza Coccer (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :)

(#34) Teasüti válasza Szipi (#31) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neeem, már néztem ezt én is, de köze nincs hozzá.
Tulajdonképpen egyik hasonló játékban sem annyira moduláris felépítésűek az egységek, mint amiről meséltem. Itt te magad tervezheted meg az összes harci egységed.

És nem űrstratégia. :) Meg a Homeworld az nem régi játék.
Ilyen post-apocalyptic stílusú talán. Szóval a nem túl távoli jövőben játszódik.

Én már komplett listákat és classic fan site-okat bogarásztam át, de sikertelenül. :(

szerk: jah oylan 95 környékén játszhattam vele +-néhány év.

[ Szerkesztve ]

(#35) Tv


Tv
senior tag

Szevasztok! Én is keresek egy játékot, de sajnos nem emlékszem a nevére. Egy ősrégi statégiai játékról van szó. Dos-os, sztem 1996 tájékán adhatták ki. Amire emlékszem belőle, hogy egy idegen bolygón játszódott, ahol bázis kellett építeni, én mikor építettél egy épületetet, az emberke elguítotott egy ilyen labdaszerű valamit, aztán abból épült fel a ház. Közben ilyen rák-szerű szörnyek támadtak, és ilyesmiket tudtunk kiképezni mi is. Sajnos másra nem emlékszem már :(

(#36) Tv válasza Tv (#35) üzenetére


Tv
senior tag

Közben meglett, hogy jobban utánanéztem :B

(#37) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Most egy másik kedvenc jutott eszembe. :)
Vagyis nem, a címe az nem.

Felülnézetes autós versenyzős volt. Jópofa grafikával, meg egyéb nyalánkságokkal.
A legnagyszerűbb az egészben az, h ki lehet nyírni a másikat benne, ebben mindenféle nyalánkság van a segítségünkre: raksi, hőkövetős raksi, olajfolt, fagyasztóraksi, akna (ami odébb mászott az úton, ha közel mentünk hozzá :)) ) stb. Jah meg voltak még egyéb power upok, mint pajzs, meg folyamatos ugrálás, nitró, "ghost" (áttetszővé és foghatattlanná vált a kicsi kocsi), blabla.

Viszont a helyszínek elképesztőek voltak. Vmi nagyfelbontású (?? - régen volt, akkor lehet még szupernek számított :DDD ) "háttér" alkotta a helyszínt, a pályát, meg mindent. Olyan érzésem van, h egy "kép" az egész, amin versenyzünk. VOlt ott mindenféle hely: versenypálya, sivatag, dzsungel, de még víz alatti világ téma is.

NAgyon nagy hangulata volt, osztott képernyőn rengeteget toltuk vele. :)
AKinek ismerős amiről szó van itt, az írjon!!

Köszi!!

(#38) Teasüti


Teasüti
nagyúr

up

(#39) alien_ válasza Teasüti (#38) üzenetére


alien_
őstag

Esetleg az Ignition -re gondolsz?

Swarm is coming.

(#40) Shadowfax válasza Teasüti (#37) üzenetére


Shadowfax
addikt

Spy Hunter. Szerintem. ;)

(#41) nike_ válasza Teasüti (#37) üzenetére


nike_
addikt

Nem Revolt?

Bár az nem felülnézetes volt, de a többi stimmel.

(#42) alien_ válasza nike_ (#41) üzenetére


alien_
őstag

Én is arra gondoltam először, aztán rájöttem, hogy nem felülnézetes =)

Swarm is coming.

(#43) nike_ válasza alien_ (#42) üzenetére


nike_
addikt

Aha, bár lehet hogy csak teasüti rosszul emlékszik :)

(#44) Teasüti


Teasüti
nagyúr

MEgvan mi volt!! :DD
Úgy híjják Excessive Speed. :K
Már ki is toltam azóta. :))
Köszi a válaszokat, ez az Ignition tetszik, leszedem. :R

(#45) Fáraó


Fáraó
őstag

Üdv!

Keresem a címét egy kb. K6-2 korabeli játéknak: vmi kalandjáték lehetett, aminek rajzfilmszerű grafikája volt, és az intróban a főhős kisfiúnak ellopták a kutyáját. Erre a sráccal átmentünk ebbe egy mesevilágba és ott scrollozós pályákon haladtunk előre/oldalra, ugrálni is kellett, s vmi villámpuskával kellett védekezni a kószáló elektronikus szörnyek(?) elől... Sajna többre nem emlékszem, s csak a demóval játszottam vhol egy kicsit vele...

Vkinek esetleg felrémlik vmi?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#46) mad1 válasza Fáraó (#45) üzenetére


mad1
veterán

Ne szemetelj ! = Steam

(#47) Fáraó válasza mad1 (#46) üzenetére


Fáraó
őstag

EZ AZ ! Köszönöm! :R

De gyorsan megvolt! :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#48) mad1 válasza Fáraó (#47) üzenetére


mad1
veterán

Igyis tobb mint5perc :DDD nm :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#49) TrollBalint válasza Teasüti (#44) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szia,

ha az tetszett akkor nézd meg ezt is: Death Rally, ez is autóversenyes, régi, felülnézetes, és ki lehet iktatni a másikat. Viszonylag egyszerü, de aranyos.

(#14) Babetta-X: ( ha még esetleg olvasod:) )én is emlékszem arra a játékra, most keresgettem, és lehet megtaláltam. nem ez volt az?[L:%20http://www.squakenet.com/computer_games/download.asp?game=3964&title=Dangerous-Dave---The-Haunted-Mansion][link][/L]
nekem úgy rémlik ez az, de anno én még fekete-fehéren monitoron játszottam és most megzavar ez a sok szin :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#50) TrollBalint válasza Teasüti (#15) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is ismertem egy hasonló játékot, amiben te rakhattad össze a gépeket. Kutatgattál és amiket kifejlesztettél, abból raktad össze magadnak az egységeket.Egész pontosan a tervrajzot, mert az egységet kint a terepen tetted össze, mert a fejlesztés az két misszió között egy irodában zajlott. Tudtommal War Inc. volt a neve, én azóta sem találtam meg a játékot :( (akkoriban jelent meg, amikor a P100-as gépek voltak elterjedőben:) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.