Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) gyz_ válasza Norbo03 (#2650) üzenetére


gyz_
csendes tag

ok, köszi. és ilyen rászorító keretet lehet valahol szerezni? az alsó része törött, most új alaplapot kell vennem emiatt?

(#2652) Hequila válasza gyz_ (#2649) üzenetére


Hequila
őstag

Szerzel hozzá leszorító keretet (aminek letört a kis pöcke) bontóból, és utána próbálod meg beüzemelni a gépet. Ha nem értesz hozzá, add oda a lapot hozzáértőnek, nem hinném, hogy sakat kérne bárki is egy kis szerelésért.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2653) Norbo03 válasza gyz_ (#2651) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát szvsz vlmi bontóban ha találsz ugyanilyen alaplapot olcsón 500-1000 ft-ért amin ilyen tartó keret van akkor vedd meg és rakd rá erre a lapodra. hequila megeleőztél. ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2654) gyz_ válasza Norbo03 (#2653) üzenetére


gyz_
csendes tag

ok, köszönöm a segítségetek

(#2655) gyz_


gyz_
csendes tag

bocs, még egy tudatlanságomat fitogtató kérdés: szerintetek ez a keret nem minden s478-as alaplapon ugyanolyan méretű? mert pont ilyen alaplapot nem nagyon találni bontóban, de egy keret bármelyikről leszedhető lenne.

(#2656) föccer válasza gyz_ (#2655) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg a leszórítókeret minden s478-ason ugyían akkora.

Akár itt a PH!-n is körbekérdezhetsz, hogy van-e valakinek egy elfüstölt lapja épséges kerettel. Szerintem szereléssel együtt egúszod 2-3 doboz sörből :)

szerk: a levegő tényleg jobb, nem tudom miért azt írtam :) Én tüdőből szoktam :)

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2657) gyz_ válasza föccer (#2656) üzenetére


gyz_
csendes tag

hát ez jobban hangzik, mint új alaplapot venni egy fél centis műanyagdarab miatt :)

(#2658) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Hali

Nem tudtok valakit, aki egy ABIT BE6-II-n ki tud cserélni egy púpos kondit? Lehetőleg nem horror áron mert a gép még működik csak hébe-hóba lefagy.

Thx

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2659) Winner_hun válasza Hydra SR (#2658) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2660) Hydra SR válasza Winner_hun (#2659) üzenetére


Hydra SR
addikt

Thx

mellesleg: te sosem alszol?:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2661) roPHka válasza gyz_ (#2657) üzenetére


roPHka
senior tag

Esetleg őt kellene megkérdezned, hátha megvan még neki:
[link]

(#2662) Bali1991


Bali1991
tag

Bontó? Olyan meg hol van? még sose hallottam olyanról hogy számítógép alkatrészeket is így szétszedik.

(#2663) Winner_hun válasza Hydra SR (#2660) üzenetére


Winner_hun
félisten

nm
de néha előfordul:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2664) afterburner_


afterburner_
őstag

na srácok, olyan gondom lenne hogy tegnap szetszedtem a gépet mert az atx csati és a 12 v bele volt olvadva a lapba, elotte elkezdett szemetelni a kép, aztan utana gondoltam hogy emgnezem mi a helyzet, és eza latvany fogadott :((( nah és tegnap szétszedtem levakartam rola a kokszot, visszadugdostam, aztan msot a vga-ra azt irja kia gép hogy kössem be a tápcsatiját, pedig be van kotve...lehet megdöglött? x800 pro, ic7, 2.8 prescott, 512 mb ram, enermax 450-es tap. mondjuk meg ha a tap meg a lapot kell cserelnem az ok, de ha a vga-t is az nagyon jó lesz :(((

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2665) afterburner_ válasza afterburner_ (#2664) üzenetére


afterburner_
őstag

megneztem egy masik tappal, hat ugyan az, memoria biztos hogy jo, legalabbis ha kiveszem akkor mar kepet sem ad... na probalgatom, aztan lehet elviszem vagy haverhoz a vga-t vagy szamtechboltba hogy nezzek meg megy e:D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2666) Gorneck válasza afterburner_ (#2665) üzenetére


Gorneck
titán

VGA-ba mellik dugó van benn? Uaz ami vóót eddig is? Kiveszed a VGA-t akkor csippan párat a lap? Próbálj meg egy olyat ami tuti működik!:)
Ha így sem ok, akkor valszeg a VGA elhalt...:(

Gorneck#1239

(#2667) Sßence


Sßence
tag

Nekem az a bajom hogy ha a mem dual chanel ben van akkor nem indul ela gép csak egy resettel.Mi lehet a baja :F

(#2668) afterburner_ válasza Gorneck (#2666) üzenetére


afterburner_
őstag

vgban melyik? hat a 4 pines csati. molex!? asszem így hivjak:) eddig is az volt jah, de most nem nyikkan meg, pci-os vga-m meg van de az régebben is döglött volt, szal most sem akar menni. agp-sbe meg egy 2x-es s3 van , ha kiveszem a agp-ből a pöcköt elvileg jónak kellene lennie bele?de lehet inkabb nem kiserletezek:D
de érdekes hogy rinyál hogy rakjam bele a fesz kabelt, ettol fuggetlenul is lehet döglött igaz?:(

ha kiveszem igen csipog 1 hosszabb és 2 rövid:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2669) Gorneck válasza afterburner_ (#2668) üzenetére


Gorneck
titán

Próbálj meg egy másik 4pin-es molexet belédugni pl a cd-romét vagy a vinyóét amit tuti müxik!:)
Utána mehetsz lepróbálni a VGA-t egy másik gépbe, ha ott megy akkor táp vagy lap.

Gorneck#1239

(#2670) afterburner_ válasza Gorneck (#2669) üzenetére


afterburner_
őstag

köcce:D hat masik molexel sem megy, de radugtam az 500-as fsp-t azzal is ugyan ezt csinalta ''nincsen bedugva a vga kabele'' felirat, szal lehet meglatogatom a szamtechbotlot nezzek meg mert a masik gepem pci x-es :F

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2671) afterburner_ válasza Sßence (#2667) üzenetére


afterburner_
őstag

resettel indul el a gép?miutan beinditod kell egy reset?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2672) Sßence válasza afterburner_ (#2671) üzenetére


Sßence
tag

Igen miután elindítom kell egyreset neki.De csak ha dual channel-ben mennek a ramok

(#2673) Norbo03 válasza Sßence (#2672) üzenetére


Norbo03
őstag

Egyformák a memóriák ? Ha hideg inditásnél csinálja akkor az termikus hiba és hideg inditásnál általába kontakt hiba miatt szokott lenni.

(#2674) Jeannie válasza Sßence (#2672) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Kipróbáltad egyesével a memóriákat, valamint amikor nem dulban vannak akkor is felismeri a gép mindkét memóriát? Lehet hogy az egyik rossz.

(#2675) Elrood


Elrood
őstag

Ötleteket kérek, hogy mi lehet a hibás:

Tünetek: Gép ép és ok, aztán csontrafagyás.
Reset, aztán win boot képernyő felvillan, és azonnal reset, és ezt a végtelenségig. Levettem mindent alapra, folytatja ugyanazt.

Túlmelegedés nem lehet, procin és vidkarin is rendben működik a hűtés.
Win nem is indul be, memtest elindult, és épp a memóriákat csekkolom.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2676) Elrood válasza Elrood (#2675) üzenetére


Elrood
őstag

Ismét megy a win, miután reinstalltam.
Valszeg a táp megadta magát egy pillanatra valamelyik ágon, és így a vinyó elbaszta a rendszerparticiót.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2677) afterburner_ válasza Elrood (#2676) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem pl gyakran van oylan maxtoroknal hogy kattog..olyankor a tapkabelét kihuzom, vissza, vagy epp kicsit megszoritom, aztan újra megy par hónapig:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2678) Sßence


Sßence
tag

Kössz a segítségeket de már megoldódott. Az a marha bios a DVD írót jelölte be boot device-nek :DDD

(#2679) Jeannie válasza Sßence (#2678) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Persze semmi köze nem volt ahhoz hogy mikor mennek duálban a ramok ... :))

(#2680) Jeannie válasza Elrood (#2676) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Megfontolhatnád egy tápcsere lehetőségét ... ;)

(#2681) Biaggio


Biaggio
őstag

IMBP 420W táp (konfig az adataimnál), most cserélek videokártyát. A 8500LE helyett egy MSI 7600GS költözött be. Nem volt neki elég tápcsati, egyelőre a DVD írót lehúztam. 5-10 perc után kifagy a rendszer teljesen, merev képernyőre. Cseréljek tápot is? :(

(#2682) Full


Full
tag

Hmm eléggé látogatott ez a topik! Most látom csak:))

zizz

(#2683) Jeannie válasza Biaggio (#2681) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Próbaképp megéri egy másikkal is összerakni, viszont a szoftverek rendben vannak? A DVD-ről húzd le az adatkábelt is, lehet hogy keresi.

(#2684) Jeannie válasza Full (#2682) üzenetére


Jeannie
aktív tag

És hozzászólsz te is vagy csak a szakmai hozzászólásaid számát akarod növelni? ;]

(#2685) Full válasza Jeannie (#2684) üzenetére


Full
tag

A számok engem nem érdekelnek! Annál inkáb ba mególdható problémák!:D

zizz

(#2686) SEMTEX


SEMTEX
senior tag

Hali mki!
Most hoztak hozzám egy gépet.
A gond a köv:
Elindul, működik stb.stb, viszont a monitoron nincs kép..
Kipróbáltam minden egyes alkarészt külön-külön, más gépben is, és működnek...
Ötlet?

...

(#2687) (Bundás) válasza SEMTEX (#2686) üzenetére


(Bundás)
addikt

Inkább a rossz gépben cserélgesd az alkatrészeket, könnyebben rájössz, hogy melyikkel van a baj.

(#2688) Full válasza SEMTEX (#2686) üzenetére


Full
tag

video kártyát is kiprobáltad? ramok?

zizz

(#2689) SEMTEX válasza (Bundás) (#2687) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Mindent kicseréltem a rossz gépben, egyesével...Mindent kipróbáltam másik gépben is...

...

(#2690) (Bundás) válasza SEMTEX (#2689) üzenetére


(Bundás)
addikt

Akármit cseréltél a rossz gépben a jóból nem indult be?
Konkrétan milyen gépről van szó? Aki hozta, az mit mondott, mi történt vele?

Processzor nem sarkazott? Alaplap kondik nem púposodtak fel, esetleg elektrolit folyás. Alaplap működik? Nem flesselés közben, után döglött ki?

(#2691) Biaggio válasza Jeannie (#2683) üzenetére


Biaggio
őstag

Egyelőre csökkentett módban néztem, úgy megy most is. Valami szoftveres gond lesz, csak még nem tudom, mi okozza. A legfurcsább, hogy a legfrissebb hivatalos Forceware nem ismeri fel a kártyát, csak a CD-ről telepített install. :Y

(#2692) Jeannie válasza SEMTEX (#2689) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Csökkentett módban nézd meg, lehet hogy rossz driver van fent vagy túl nagy a felbontás van beállítva amit a monitorod nem bír el, vagy ugyan ez csak frekvenciával. A monitort nézted másik gépben? Én jártam má így a főnököm gépével, amikor játszott átállította a játék a felbontást, de a mhz-t nem, néha úgy maradt akkor is amikor kilépett és nem volt kép ... Persze ha tft-d van akkor a gond nem itt van. Amikor mindent kicseréltél a rossz gépben, egyesével, egyik esetben sem adott képet? Win töltés/indítás előtt sem?

(#2693) Jeannie válasza Biaggio (#2691) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Ha csak hagyod hogy az xp felismerje a cuccot és leszedje magának az illesztőprogramot?

(#2694) Fangória


Fangória
csendes tag

!!!! SEMTEX !!!! Figyi Nekem akkor volt ilyen Próblémám amikor az Alaplapom Elfüstölt és érdekes mert csak az AGP port Szállt el a Többi nem és még az az Érdekes hogy A Videokarim viszont nemszállt el !

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#2695) Biaggio válasza Jeannie (#2693) üzenetére


Biaggio
őstag

XP nem ismeri fel magától. Most néztem, és másik gépben rendesen megy eddig a kártya. Valami a saját gépemben nem stimmel, kérdés, hogy szoftveres probléma vagy csak tényleg kevés a táp?

(#2696) Jeannie válasza Biaggio (#2695) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Kétkedem benne ha táp gond lenne nem menne a cucc csökkentett módban sem. A táp topikban tudnak segíteni hogy tényleg lehet-e gond vele. Esetleg amire tudok gondolni az az előző hozzászóló által felvetett ötlet, lehet hogy nem megy az AGP portod, vagy csak 1x 2x vagy 4x-esen, szoftverből meg menne jobban is.

Mod: Ja, de látom milyen tápod van. Mindenképpen egy normális csatis táppal kipróbálni!

[Szerkesztve]

(#2697) Mirt


Mirt
csendes tag

Hi all ez az elso hozzaszolasom(bocsanat az angol bill-ert de epp az Usaban vok...)! Na most tudom, hogy talan nem ide kellene postolni, de itt az en problemam. H tudtok megoldast/valaszt szivesen fogadom.
Vettem neten egy ASUS M2N-E alaplapot, hozza egy AMD X2 3800at, 2*512MB Corsair XMS2 6400 es egy eVGA 7900 GT KO-t. Namarmost, az elso kerdesem az lenne, hogy okoz-e kart illetve lehet-e egyaltalan 32bites windowst futtatni ezen?A masodik, hogy miutan felraktam az alaplapi drivereket miert nem volt koztuk a hang?A telepito nem is jelezte egyaltalan...Kesobb olvastam, hogy eloszor frissiteni kell a winfost, es csak azutan szabad drivert telepiteni(es mivan azokkal akiknek nincs internetuk!?)Na mind1, gondoltam frissitek, utana ujraprobalomrakni a hangot(a tobbit mar megcsinaltam, frissites utan sem jelzi a telepito a hang installaciojanak a lehetoseget, szal magam kerestem meg a cd-n..) Namarmost a telepito elindul, de ker vmi HDA bus drivert, amit mint kesobb kideritettem a HD audio driver, ami a KB888111 frissites vagy vmi hasonlo szemelyeben lehet telepiteni(rajta volt a cdn a telepito) felraktam ezt is, de igy is keri u.ezt...Na mind1 gondoltam format c: uj winfos es frissites stb DE a k*ott rendszer nem bootol be!! Csak pittyeg es fekete kepernyot ad...a Poen az h miutan elkezdte ezt csinalni egyer bebootolt es mindent tudtam csinalni, csakhat kikellett kapcsolnom, es most megint ilyen...Szerintem az alaplap a hibas, mert a vidkari, ha hibas lenne nem bottolt volna be akkor az egy alkalommal...Pls help!!Barki tud vmit barmirol valaszoljon!!Ha az alaplap a hibas akkor szerintetek 1 FoxconnC51XEM2AA- 8EKRS2H jo lene?
U.I.: lehet, hogy a tap a ludas?1bkent 1 Cooler Master realpower RS-450 450watt van benne

(#2698) Gorneck válasza Mirt (#2697) üzenetére


Gorneck
titán

1. Nem. Lehet.
2. Mert nem raktad fel kell lennie a cd-n sztem. Realtek hangkari van a lapon, ha jól emléxem és ez kell néki: High Definition Audio codec, amit a hivatalos realtek oldalról le tudsz tölteni...1.44 aszhem a legfrissebb
3. Semmi, mert ezt hülyeségnek tartom.
4. Foxconn stabil lap lehet.

Hol vetted a gépet?

Gorneck#1239

(#2699) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Tegnap a vettem egy gépet z0ty-tól: Athlon 64 3200+ socket AM2,GIGABYTE M55Plus-S3G,
512/533 samu,Ati Radeon X300 128 MB DDR TV DVI,samu 120gb sata2,Asus 350W TA-581 HÁZ,FDD (ez sajna kimaradt,a jövő 7en hozza),pio 111D,YuSmart 17'' TFT 178QP silver/black 12ms,bill + genius egér
A problémám a következő: első bekapcsolásnál megnéztem BIOS-ban h mindent lát,minden ok,beállítottam h cd-ről bootoljon,ezután beraktam a SP2-es XP Professional-t és újraindítottam.Szépen el is indult,elkezdte vizsgálni a gép hardware kiépítését,majd elsötétült a kép kb 5-6 másodpercre,közben felvillant mind a 3 led a billentyűzeten (mint bekapcsoláskor) és bejön a telepítő üdvözlő képernyője,ahol választani kell a telepítés(enter)/javítás(j)/kilépés (f3) között.Ekkor azonban már nem él a billentyűzet.
Próbáltam SP2 nélküli telepítővel,másik billentyűzettel,egérrel.Csináltam a hdd-ből sima sata-t,betettem helyette a saját pata hdd-met,az eredmény mindig ugyanaz.Egy BIOS csere segíthet a dolgon? (de ahhoz meg kislemez kéne :O ) Tanácstalan vagyok.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2700) (Bundás) válasza Gaben01 (#2699) üzenetére


(Bundás)
addikt

Háló! :)

Másik billentyűzet? USB-s esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.