Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Rellind


Rellind
senior tag

Bocsi tényleg... Everest riport... [link]
Előre is kösz... :R

(#2952) Rive válasza Rellind (#2951) üzenetére


Rive
veterán

#1.: az EVEREST tök jó, de nem írja ki a tápegység típusát.
#2.: ellenőrizd, hogy az alaplapon nincs-e púpos, kifolyt kondi.
#3.: A feszültség- és hőmérsékletértékeket egy hosszabb járatás utánujraindítva a BIOS alapján nézd meg, írd be.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2953) Rellind válasza Rive (#2952) üzenetére


Rellind
senior tag

#1 Codegen 400W
#2 kondik szerintem rendben


#3 :


Vcore 1,76V
+2,5V 2,54V
+3,3V 3,30V
+5v 5,08V
+12V 12,66V
Sys temp: 27°C
CPU: 42°C
cpu fan:7180rpm


Ja és az alaplap voltaképpen egy KOB KT266a FDSX csak a biosa ugyanaz mint a ECS K7VTA2-énak....biosfrisstés is volt, mert nem látta a 160gb-os winyot...de elötte is ezt csinálta akinél volt az alaplap meg a proci..

(#2954) Rive válasza Rellind (#2953) üzenetére


Rive
veterán

Valahonnan szerezz próbára egy tuti jó tápot és alaplapot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2955) ANT válasza Rellind (#2953) üzenetére


ANT
őstag

Ez már kissé jobb CPU hőfok, de mi ez a 7180-as CPU fan? Mi'en hűtő ez? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2956) Rive válasza ANT (#2955) üzenetére


Rive
veterán

Nem hűtő, hajtómű ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2957) Rellind válasza Rive (#2954) üzenetére


Rellind
senior tag

A táp tuti jó...Most vettem...

Hát ez ilyen kölcsön alaplap meg proci mert leégett a régi és várom hogy fizessen a biztosító... Nem tudok mást....ezt akartam helyrepofozni.... :DD

(#2958) ANT válasza Rive (#2956) üzenetére


ANT
őstag

Hát nem t'om, de gyári chipsethűtőket szoktak lekapkodni alaplapról, amikor pörögnek kb. 5-6000 között. Akkor ennek a hangja, pfff! (ha reális a ford.szám!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2959) Rive válasza Rellind (#2957) üzenetére


Rive
veterán

A hibás alkatrész megkereséséhez cserecuccok kellenek. Ez van.

Abban a tápban én akkor sem bízom, ha tíz perce jött ki a gyárból. Legközelebb kérdezd meg a megfelelő helyen, hogy mit érdemes venni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2960) Rellind válasza ANT (#2955) üzenetére


Rellind
senior tag

Most vettem nincs 1 órája... qrva hangos :( ...1k volt.... ennyit pörög szegény....

Bioisban ennyit ir ki de Aida és Everest-ben ugrál a hőfok...... 3-18-46-61°C összevissza...nemtom :F

(#2961) Rive válasza Rellind (#2960) üzenetére


Rive
veterán

Bioisban ennyit ir ki...
Az adott esetben a BIOS hihetőbb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2962) Noddy


Noddy
senior tag

Mik a tünetei annak, hogy az alaplapon lévő gombelem a rossz?
Van egy tippem, hogy emiatt rosszalkodik a gépem, ugyanis ha nincs áram alatt, táp kikapcsolva, konnektorból kihúzva, áram alá visszahelyezve, felpörög minden (vinyó, ventik, stb), de nincs kép (monitor nem kapcsolbe). Egy párszor megpróbálom újra indítani, és nagy sokára indul csak el és akkor felkell ismertetni biosban a processzort. Ha nincs kikapcsolva és kikapcsolt állapotban is áram alatt van (ég az alaplapon a zöld led) akkor nincs semmi probléma. Habárkinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata kérem ossza meg, előre is köszi.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2963) Rellind válasza Rive (#2959) üzenetére


Rellind
senior tag

Ja azt vágom de hirtelen nemtudok leakasztani másik alaplapot procit(mert csak ideiglenesen van nálam,vésztartalék) ...mert szerintem ezekben van a hiba...vagy xarul van belöve a bios.....nemtom...de én vagyok a második akinél ezt csinálja...mert a többi hardver az adott volt...netkávézóban volt régen ez az alaplap meg proc....gondoltam nálam okosabbak kiszúrnak valamit az Everest riportból hátha.... :DD

(#2964) Quentin Ruby válasza Noddy (#2962) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Igen az általad leírt probléma lehet elem hiba.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2965) Rive válasza Noddy (#2962) üzenetére


Rive
veterán

#2942

Jó eséllyel vagy a táp, vagy a lap kondijai hullák. A gombelem ettől még lehet rossz, de a gond lehet akár az is, hogy a sikertelen indítások at észlelve a lap úgy dönt: valami hiba van a beállítások körül, és érvénytelennek tekinti őket.

A gombelemet nem lehet máshogy letesztelni, csak ha valami kéziműszerrel kiméred. Illetve ha a gép indításkor rendszeresen CMOS Checksum Error -okat dobál, akkor az jó eséllyel elemhiba.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2966) Quentin Ruby válasza Rellind (#2963) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Csak segítség képpen,ha a szar az alaplap,akkor az everest is szar értékeket hív le.
Codegen egy kalap híg,kár volt pénzt áldozni rá.
Ha a másik helyen is ugyanílyen rosszul működött az alaplap,nem igen lesz ebből vésztartalék...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2967) Quentin Ruby válasza Rive (#2965) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Negatív.
Ha az általad említett dolgok lennének szarok,akkor nem csak a 220v-ból való kihúzás és bedugás után lenne szar,hanem egyébként minden újraindításnál.De ez nincs így.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2968) Rellind válasza Quentin Ruby (#2966) üzenetére


Rellind
senior tag

Értem.

Thx.
:C

(#2969) Rive válasza Quentin Ruby (#2967) üzenetére


Rive
veterán

Khm. Minden hideg állapotból való indításnál.

Azaz: ha áramtalanítod.

Ui.: a legtöbb lapban a hibás beállítások elleni védelemként van egy watchdog. Ha a (processzorra, memóriára vonatkozó) beállítások érvényesítése után a proci bizonyos idő múlva sem jelentkezik be, akkor ez hagy egy nem törlődő bejegyzést valami tartós tárban a sikertelen indítási kísérletről. Ezt egy újabb indítás után megakadályozza a beállítások érvényre jutását, és dob egy üzenetet.
Ha a CMOS tartalma hibás, akkor viszont a CMOS Checksum error jön.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2970) Noddy válasza Rive (#2965) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi. Ha előzőleg áram alatt volt. Akkor nem ad semmilyen hibát, úgymond normálisan működik. Csak akkor rakoncátlankodik, ha az alaplap nem kap áramot egy ideig.

A táp valószínűleg jó, mert most új van benne és az előzővel is ezt csinálta (leglább is ha jól emlékszem). Ha a lapon rossz a kondi, nem kellene lefagyásokat vagy egyéb rendelenességeket mutatnia? Egyébként rapszodikusan csinálja ezt, néha igen néha nem, csak idegesítő.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2971) Quentin Ruby válasza Noddy (#2970) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Hát a kondikat is átnézheted,de ha azzal lenne hiba,valszeg mindig csinálná.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2972) Noddy válasza Rive (#2965) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocsi csak szaggat a net és véletlenül kétszer postoltam.

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2973) Rive válasza Noddy (#2970) üzenetére


Rive
veterán

Ha a lapon rossz a kondi, nem kellene lefagyásokat vagy egyéb rendelenességeket mutatnia? Egyébként rapszodikusan csinálja ezt, néha igen néha nem, csak idegesítő.
Sajna gyakran nem konzekvenseka hibajelenségek. Pláne a dolog elején.
A két táp csak abban az esetben jelent valamit, ha legalább az egyik megbízható tipusú volt.

Hozzá kell tennem, hogy volt már eset, mikor nem sikerült felderíteni hasonló hiba okát. Azaz neked is javasolt, hogy cserelappal, cseretáppal ellenőrizd, melyik alkatrész a bűnös.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2974) 04ahgy válasza Rive (#2973) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rive!

Erre valamit nem tudnál mondani? [link] Hogy adott esetben hogy viselkedik a gép, ha leforrasztott memóriachipes modult teszek bele? Minek látja? (Már ha látja...) :D

Köszi.

HGyu

UI.: A jövőhéten akkor megkereslek a lap + VGA dologgal...

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2975) Rive válasza 04ahgy (#2974) üzenetére


Rive
veterán

Ha a modul kétoldalas, akkor elvileg láthatja. De ha tiszta munka a leforrasztás, akkor legalábbis nem lesz baj a próbából.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2976) ANT válasza Noddy (#2962) üzenetére


ANT
őstag

Nekem hasonló tüneteket produkált a kifáradt Chieftec 410-esem. Újrakondizás után minden probléma megszűnt! :DD Tápod milyen típusú, mennyi idős?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2977) xTc válasza Rive (#2946) üzenetére


xTc
aktív tag

chao
Az alaplap tipusa Aopen AK79D-400VN. A melegedést én kizárnám hiszen nagyon ritkán fordul elő a probléma.

(#2978) Noddy válasza ANT (#2976) üzenetére


Noddy
senior tag

A táp vadonat új (két hónapos) a márkája ISO (számomra ismeretlen márka) 420 W, a foxcoon házzal együtt kaptam.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2979) ANT válasza Noddy (#2978) üzenetére


ANT
őstag

Ilyen [link] lenne a házad? Mert a cikk szerint 400W-ig FSP tápokkal van szerelve, úgyhogy te a noname(?) 420-assal valszeg rosszul jártál. (Feltéve, hogy ilyen a házad.)
Amúgy továbbra is a tápodat tartom a gyenge láncszemnek, hiába vadiúj! :(
Szerk: rákerestem erre az ISO 420W tápra.......ez mi'en lehet?

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2980) Noddy válasza ANT (#2979) üzenetére


Noddy
senior tag

Majdnem ilyen ház, nem th-002 hanem th-001. A boltban amit mutattak abban fsp volt de ami a dobozomban volt az már iso táp volt. Biztos nem egy túl gyakori táp típus. Most egyelőre a leggyorsabb és legolcsóbb művelet az elemcsere. És ha úgy sem lesz jobb akkor jön az hogy csere tápot kell valahonnan szereznem.

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2981) ANT válasza Noddy (#2980) üzenetére


ANT
őstag

Ez a táp szvsz olyannyira nem gyakori típus, hogy még itt [link] sincs említve. (Én tápok esetében ezt a kis írást tekintem tájékozódási pontnak :) )
Amúgy esetleg írd be ide [link] a problémádat, említsd meg a tápod típusát is, hátha a szakik tudnak róla vmi okosat mondani.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2982) electrician


electrician
tag

Sziasztok! Már lassan két hónapja voltam itt a problémámmal, de nem oldódott meg a gond így teszek még egy tróbát. Hátha.

Van másfél éve egy Asus A7v880-lapos gépem amivel az a gond lépett fel, hogy újra kellett volna telepíteni az xp-t, de egyszerüen nem hajlandó elfogadni lemezt. A biosban le van tiltva a vinyó és a flopy is, hogy csak a cd-t figyelje bootoláskor.Fel is pörgeti a lemezt majd kiirja, hogy tegyek be bootlemezt és nyomjak egy gombot. Ugyan azt mintha nem is lenne bent lemez. Ha már fentvan az xp azt már lehet frissíteni a lemezével.
Az xp lemez és a vinyó ki lett próbálva másik gépekben is tehát azok jók.Így is lett telepítve a rendszer.
A cd-t újraírtam egy másik lemezre 8x-osan mivel lassabban nem írt a néró.
Két meghajtó van a gépben. Egy cd és egy dvd író. Mindkettő Lg. Egyikkel sem jó.

Ha valakinek van ötlete ne kíméljen. Köszi.

(#2983) nguru válasza electrician (#2982) üzenetére


nguru
tag

Esetleg egy bios frissítés..

(#2984) electrician válasza nguru (#2983) üzenetére


electrician
tag

A BIOS okozhat ilyen gondot?

(#2985) Norbo03 válasza Noddy (#2962) üzenetére


Norbo03
őstag

Próbáltad már másik elemmel? Mert ez naon alaplap gondak néz ki kikéne próbálni másik lappal.

(#2986) Norbo03 válasza electrician (#2982) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Nem tom h ezt próbáltad-e már de vannak olyan alaplapok amik az IDE1-es vagy IDE0-s csatornán vagyis az első IDE csatornán nem képesek működni muszály őket a 2.-ra rakni.

(#2987) LeC válasza electrician (#2982) üzenetére


LeC
addikt

Próbálj meg kölcsönkérni egy másik xp-s telepítőlemezt.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2988) tmiki válasza electrician (#2982) üzenetére


tmiki
csendes tag

Nekem is asus alaplapom van és nálami is csinál ilyet. Semilyen etlapítő lemezt nem visz csak a gyáriakat próbálj meg kérni valakitől egy gyári lemezt szerintem simán vinni fogja. Így újra rakhatod a win fost. De szerintem is elég szeros probléma, hog y a nagy Asus csak a gyári lemezt viszi telepítésnél. ja most jut eszembe már asrok-nál is találkoztam ezzel igaz az asrok gagyi asus.

(#2989) electrician


electrician
tag

Lőn csoda.

Van egy ezer éves már nem használt Lg 52x-es olvasó amit bekötöttem a gépbe próbára. Ezzel meg indul a telepítés. Ez után ugyanoda bekötöttem a mindig használt cd- ill. a dvd írót, hogy hátha bár így volt próbálva eddig is, de azokkal meg nem megy. Most akkor mi van? Nehogy már egy őskövületet kelljen előhorgásznom ha legközelebb is erre lesz szükségem.

Egyébként volt több xp lemez is amik más gépekbe indultak.

(#2990) (Bundás) válasza electrician (#2989) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az öreg olvasó egyedül volt, vagy valamelyik cd- ill. a dvd íród társaságában a sikeres műveletnél? Megpróbáltad külön-külön a két írót, egymás nélkül?

(#2991) nguru válasza electrician (#2989) üzenetére


nguru
tag

Hali! Lehet hogy Bill bácsi összefogott az ASUS-al és 1-2 optikai eszköz gyártóval és cinkos szövetségre léptek? Azé csak megnéznék egy linuxos boot cd-t...... :F

(#2992) LeC válasza nguru (#2991) üzenetére


LeC
addikt

Bill bácsi összefogott az ASUS-al és 1-2 optikai eszköz gyártóval és cinkos szövetségre léptek

Bill bácsitól sokminden kitelik, de ilyen csak nem :))

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2993) electrician válasza (Bundás) (#2990) üzenetére


electrician
tag

Igen egyedül volt a sec IDE-be kötve masterként, majd ezután a másik kettőt is kipróbáltam egyedül ugyanott, de azokkal továbbra sem ment.
Párban nem próbáltam már ezután.

Nem értem :(

szerk: betűhiba miatt

[Szerkesztve]

(#2994) electrician válasza nguru (#2991) üzenetére


electrician
tag

Honnét tudok szerezni ilyen boot cd-t és úgy kipróbálni, hogy ne okozzak kárt a winfosban.

Nagyon nem vágom ezt a témát bár kipróbálnám. Gondolom ha elindul a telepítés itt is ki lehet lépni még időben?

(#2995) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy nemrég vettem 2db 512-es a-data vitesta ddr600mhz-es ramot. Most vmiért betegek, mivel csak 3,35V felett akarnak elindulni, de akkoris kifagy, kékhalál van. Ennél kisebb feszen vmiért meg sem moccan! Esetleg ha vki tudna segíteni, azt megköszönném!

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#2996) LeC válasza sanchy (#2995) üzenetére


LeC
addikt

Nagy ramos topic: [link]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2997) Angyal07 válasza electrician (#2994) üzenetére


Angyal07
tag

Nem a boot CD-vel vagy DVD-vel van a gond, hanem magával az optikai meghajtóval. Van ilyen... Az, hogy miért azt persze ne kérdezd... :DDD

Nálam már sok optikai meghajtóval előfordult ilyen a PII-től, AMD-n át, a PIV-ig stb... Ha nem bootol róla a windows az arra utal, hogy már kezdi magát megadni. De több esetben ugye ugyanazek a meghajtók a telepítés után visszatéve még vígan működnek az xp alatt, csak bootolni nem lehet róluk...

Hát ez van.. Lehet, hogy egyszer egy optikai meghajtóhoz értő szervízes ezt elmagyarázza nekünk egyszer, de addig is, ha garanciális a cucc, akkor vidd vissza, ha nem akkor meg rakd fel az oprendszert a régiről, ezt meg használd amíg megy, utánna meg jöhet az új.

(#2998) electrician válasza Angyal07 (#2997) üzenetére


electrician
tag

Szép kilátások mondhatom. :D

(#2999) 04ahgy válasza Rive (#2975) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kipróbáltam. A modul egyoldalas volt... Minden második chipet leforrasztottam róla, és persze szép, tiszta munka volt. A feltehetően hibás chippel kezdtem a leszedést, a hibás chipeket megjelöltem. Kettő volt egymás mellett, ezért egy bennmaradót is leforrasztottam, helyére meg egyet vissza a leforrasztott jó chipek közül. A gép bekapcsolt, pittyent kettőt, majd lekapcsolt. 10 másodperc múlva visszakapcsolt magától, innentől ismétlődött a dolog...
Hagytam a fenébe ezek után. A modul, plusz a négy maradék chip a szemétben landolt... :D

Elébe menendő a kérdésnek: a forrasztáshoz tűpákát használtam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3000) Rive válasza 04ahgy (#2999) üzenetére


Rive
veterán

Várható volt ez a végkimenetel :)

Elébe menendő a kérdésnek: a forrasztáshoz tűpákát használtam.
Izé... Szinte soha, semmihez se használok tűpákát :)) Kanalasat, inkább :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.