Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) ben11


ben11
őstag

A facebook hangos megint a be nem fújt faultok miatt. Mondjuk Lebron becsúszását én is befújtam volna.. :D

De az igazság ebben van:

[ Szerkesztve ]

(#4752) mefistofeles

A Cavs már a határon is túl van....
Ha igaz a hír Dellavedova súlyos kiszáradással és izomgörcsökkel kórházban volt. Már kiengedték és azt nyilatkozta kész a játékra a 4. meccsen.
Ha ezt innen behúzzák akkor leborulok előttük és az egyetlen elfogadható szó a teljesítményükre a "csoda" lesz!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4753) perempe válasza mefistofeles (#4739) üzenetére


perempe
addikt

40%-kal dob, ami nem túl jó, viszont kiharcolja a büntetőket, ami dicséretes. minden másban jó valószínűleg.

a hatásfok a legfontosabb a hustle play-ek mellett, pl.Jones két hárompontosból bedobott kettőt, és az egyik four-point play volt. alacsonyabb pontszám és szoros eredmény esetén az dönt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4754) perempe válasza diegho (#4743) üzenetére


perempe
addikt

születnek erről cikkek is:
[link]
[link]
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4755) mefistofeles válasza perempe (#4753) üzenetére

Alap esetben természetesen nagyon fontos a hatásfok, de ez a döntő a Cavs és főleg LBJ szempontjából semmiképp nem egy hagyományos küzdelem.
Amíg erővel bírja, hogy állandó nyomás alatt tartja a warriors védelmét és képes annyit dobni, hogy összejöjjön a 40 pont (mert valakinek dobni kell a pontokat) rossz hatásfokkal is, addig meg kell ezt csinálnia. Emberfeletti, de ez az egyetlen járható út ezzel az ezer sebből vérző csapattal.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4756) mefistofeles

Egy cikk amivel tökéletesen egyet tudok érteni.

és még egy írás ami egyben az én (és nyilván még rengeteg ember) félelmeit támasztja alá:

"LeBron történelmi magasságokban
A 123 dobott pont három mérkőzés alatt rekord az NBA-döntők történetében, ráadásul ez eddig kereken 41 pontos átlagot jelent – tehát konkrétan Michael Jordan rekordját ostromolja. Bár az első meccsen kissé túlzásba esett, azóta jóval egészségesebb hozzáállással játszik, többet passzol és bár egy normál csapathoz képest még mindig sokkal többet vállal, ez a Cavs most ezt kívánja meg tőle – hatékonyság ide vagy oda. Természetesen nem csak a pontátlaga bődületes, az az adat mutatja jól a használtságát, hogy a Cavs eddigi 291 pontjából 200-at (!!!) vagy ő szerzett, vagy ő készített elő vagy ő kreálta a helyzetet. A usage rate-je elképesztő, 42,4% eddig a döntőben, ennél már csak az a 47,3 perc a brutálisabb, amit átlagosan a pályán tölt – nehezen elképzelhető, hogy egy ember ilyen szinten ennyi időt tudjon játszani. A harmadik meccsen összesen bő egy perc pihenőt kapott a negyedik negyed elején (igen, ekkor indult a GSW 8-0-s rohanása) és kész, hiába mondta, hogy 40-42 percet bírhat ezen a hőfokon, most sem pihenhetett többet – eddig a lehetséges 154 percből 142-t végigjátszott. Ez több mint tíz perccel múl felül mindenki mást, a használtságáról már szóltunk korábban, ezek tükrében vajon meddig lehet ezt bírni? A harmadik meccsen már volt egy pillanat, amikor sántított egy látszólag ártalmatlan szituáció után és neki a döntőben már többször is begörcsölt a lába..."

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4757) perempe válasza mefistofeles (#4755) üzenetére


perempe
addikt

Skip Bayless szerint a Cavs sikerének okai a 2-1-es vezetés után:
30% Bron
20% Delly
50% a csapat többi tagja (Mozgov legjobb center 13-8, JR 11ppg, bár nem annyira hot, Shumpert 11stl, James Jones nagy hármasai)
megemlítette Kyriet is.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4758) Kickass válasza perempe (#4757) üzenetére


Kickass
őstag

+ a romló 3P% a GSW részéről

(#4759) perempe válasza Kickass (#4758) üzenetére


perempe
addikt

csak csapaton belül osztotta le a CLE sikerét.

Delly mezeit viszik. [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4760) mefistofeles válasza perempe (#4757) üzenetére

Most is azt mondom, a puszta számok és mutatók alapján akár ez is lehet az eredmény de -anélkül, hogy benyalnék LBJ-nek- jelen szituációban és csapatban az a 30% vicc.
Húzza, cipeli, fanatizálja ezt a sérült sztárjai nélküli csapatot.
Mondj bárkit a ligából akit beraksz LBJ helyére ebbe a csapatba. ...aztán gondold végig mi lenne most a döntő állása......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4761) perempe válasza perempe (#4757) üzenetére


perempe
addikt

Thompson lepattanózása lemaradt az 50%-ból.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4762) diegho


diegho
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok változtat-e Kerr. Én továbbra is azt mondom, hogy Igoudala és Lee nélkül nem tudják megnyerni a döntőt. Semmi értelmét nem látom Barnes-t játszatni, Igoudala sokkal jobb védő és képes Lebront 1on1 megverni a másik oldalon, ráadásul sokkal jobban passzol.

perempe A Cavs sikerének 1 oka van: Lebron James. Aki nem ezt mondja az idióta. Minden csapattársa azért teljesít jobban, mert a liga legjobb játékosa játszik az oldalán és látják, hogy ő mindent belead és ez feltüzeli őket, gyakorlatilag Lebron teszi őket ennyivel jobbá. Vedd ki ebből a csapatból Lebron-t egy negyedre és 20-30 ponttal fogja nyerni a Warriors csak azt a negyedet! Nélküle sehol sem lennének.

[ Szerkesztve ]

(#4763) perempe válasza diegho (#4762) üzenetére


perempe
addikt

persze, hogy sehol se lennének, de ez a csapat még a jelenlegi állapotában is jóval jobb a 2011 előtti lebronos Cavs csapatoknál.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4764) diegho válasza perempe (#4763) üzenetére


diegho
nagyúr

Lebron jelenleg sokkal jobb játékos, mint 5 éve volt.

Közben látom Kerr észhez tért végre. Megmondtam, hogy Igoudala-val nyerni fognak. Sokkal jobb játékos, mint azt a többség gondolja.

(#4765) Melack


Melack
veterán

Szerintem ezt a döntőt egyben letöltöm és megnézem úgy. Sose bírok feleklni rá.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4766) perempe válasza diegho (#4764) üzenetére


perempe
addikt

a "prime" LeBron a Boston ellen egyedül nyerő volt.[link]

maradt a small ball, de Iggy kezdett (olvasta a bluemanhoop.com-on a cikket?), és Lee is játszott.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4767) diegho válasza perempe (#4766) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha te mondod biztos így van.

Az biztos, hogy az első Cavs szériájában Lebron egy taknyos kisgyerek volt a mostani önmagához képest. Keveset passzolt, nem volt vezér, követelte a labdát. Most helyzetet teremt a társainak és passzol is.

(#4768) perempe válasza diegho (#4767) üzenetére


perempe
addikt

2007-re gondolsz?

Bron sehol sincs edzettségre a régi önmagához képest, ki is hagyott 8 meccset januárban. (főleg kihagyása előtt volt látványosan rossz. a palánk közelében önmagához képest csapnivaló dobószázalékot produkált, bár lehet, hogy ebben az új csapatba való beilleszkedés is szerepet játszott.) nem látni már a chase-down block-ot tőle, ami az ő trademarkja volt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4769) diegho válasza perempe (#4768) üzenetére


diegho
nagyúr

Tehát a fizikai kondíció a legfontosabb. Értem.

(#4770) mefistofeles

Nah véleményem szerint a döntő érdemi része le is zárult.
Innen még két tükörsima warriors sikert gondolok.
Amit mindenki tudott, hogy be fog következni az be is következett. LeBron elfáradt mert ő is ember (vagy valami olyasmi) és ezt nem lehet bírni! Az ő extrája nélkül meg kb. ennyi most a Cavs........
Persze még felfújhatják magukat a következő hazaira de a pályaelőny ismét az ellenfélé és ez mindenképp elég lesz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4771) mefistofeles válasza perempe (#4768) üzenetére

"Bron sehol sincs edzettségre a régi önmagához képest"
Te nézted eddig ezt a döntőt? Amit az első három meccsen csinált ahoz semmi edzettség se kell. Igazad van!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4772) diegho válasza mefistofeles (#4770) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez nem csak a fáradtságán múlott. A liga legsokoldalúbb védőjét megkapta az egész meccsre. Miért becsülik le sokan Igoudalat? Nem láttátok a 76ers-es időkben? Ha kapna 30+ percet a csapatban, az év védőjátékosa lenne folyamatosan. 1-4-ig minden pozíciót elit szinten tud védeni és nem csak védekezni tud, még mindig van benne annyi, hogy 1on1 megoldja, még mindig be tud ugrani a passzokért, akár PG-t is tud játszani, kintről is tud dobni. Nem mondom, hogy szupersztár, sőt, de az biztos, hogy bármelyik csapatban szívesen látnák.

(#4773) perempe válasza diegho (#4769) üzenetére


perempe
addikt

Duncan se tudja pótolni a hiányosságokat, az IQ önmagában nem elég.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4774) diegho válasza perempe (#4773) üzenetére


diegho
nagyúr

Van némi korkülönbség... Mellesleg csapatjáték és James már csapatjátékos, korábban nem volt az.

(#4775) perempe válasza diegho (#4772) üzenetére


perempe
addikt

és nem csak védekezni tud Iggy, most dobott 22 pontot. miért nem adtak neki több lehetőséget idáig a támadó oldalon?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4776) mefistofeles válasza diegho (#4772) üzenetére

Persze ez nyilván összetett dolog de az is egyértelmű, hogy LeBron volt a kulcs.
Még ez a meccs kellett volna és akkor lett volna sansz. Ha 3-1 el mennek idegenbe akkor azt a meccset el is dobhatták volna, pihentetve a kulcsembereket, hogy frisseben, hazai pályán egy ki-ki meccsen döntsenek. De innen (szerintem) már nincs vissza út.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4777) perempe válasza perempe (#4773) üzenetére


perempe
addikt

visszatérve rá, ő még mindig benne az NBA 3. csapatában. sérülés nélkül (és esetleg pár évet megfiatalodva) mire lenne jó?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4778) perempe válasza mefistofeles (#4776) üzenetére


perempe
addikt

3 meccset nem vesztett a GS zsinórban idén.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4779) mefistofeles válasza perempe (#4778) üzenetére

Oké, de ez mire (vagy mi ellen) érv? Egyszer minden sorozat megszakad.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4780) perempe válasza mefistofeles (#4779) üzenetére


perempe
addikt

így is erőn felül teljesítettek.

Stephen A jósolt Cavs győzelmet, Skip pegid GS-et erre a meccsre.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4781) mefistofeles válasza perempe (#4780) üzenetére

Ez így van de ezt szerintem senki sem vitatja. Ezért is használtam a "csoda" szót egy esetleges cavs bajnoki cím kapcsán.

Az előzmények ismeretében tényleg ez volt a kulcs mérkőzés.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4782) diegho válasza perempe (#4775) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem értem én sem. Iggy a 76ers kulcsembere volt (gyakorlatilag olyan one man show volt a csapat, mint most a Cavs). 20 pontos átlagot tudna dobni, ha szerepet kapna a támadásokban. Értem én, hogy Curry és Thompson a két sztár, de amikor gyengén dobnak én nem erőltetném őket. Rögtön rotálnám a csapatot és átállnék arra, hogy Iggy a first scoring option.

(#4783) perempe válasza mefistofeles (#4771) üzenetére


perempe
addikt

most néztem meg a 3. meccset, és a betörései vmi katasztrofálisak a régi önmagához képest.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4784) perempe válasza perempe (#4783) üzenetére


perempe
addikt

természetesen a 4. meccset néztem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4785) mefistofeles válasza perempe (#4784) üzenetére

Szerinted 3 emberfeletti meccs után az, hogy elfáradt a 4.-re bizonyíték a rossz fizikális/eddzettségi állapotára? Mondj egy játékost aki egy ezekhez hasonlóan végiggürizett 3 meccs után a 4.-en is hozná az addigi teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4786) perempe válasza mefistofeles (#4785) üzenetére


perempe
addikt

láttam a többi meccset is, de nem emlékszem rá biztosan, valószínűleg ott se remekelt. Bron .388-as mutatóval dobott az eddigi 4 meccsen.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4787) mefistofeles válasza perempe (#4786) üzenetére

Ha ez az egy mutatószám az amivel dobálózni tudsz (gyanítom az első három meccsen az egyetlen gyenge számadata) akkor nincs miről beszélni.
Tök szar volt eddig is, gyenge enervált, haszontalan.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4788) stvnppp válasza perempe (#4768) üzenetére


stvnppp
senior tag

+1

Azért meg kell említeni, hogy tavaly nyáron leadott kb 10 kg-t. Mondjuk még így is betol akárkit a palánk alá.

(#4789) scope2007


scope2007
addikt

Elkezdtem.. Kb 10 mez lesz

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4790) drfedayn válasza mefistofeles (#4785) üzenetére


drfedayn
tag

Jordan

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#4791) mefistofeles válasza drfedayn (#4790) üzenetére

Ja meg még a superman is, tényleg! Egyébként kétlem, hogy Jordan letudta volna hozni ezt a három meccset. kicsit öreg már hozzá...... :K

Na az utolsó előtti szög a cavs koporsóban, egy újabb sima vereség. Mondjuk LBJ megint hozta a tripladuplát és a 40 pontot!
A 4. meccs statisztikáit nem láttam. Azon hány percet játszott a főnök?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4792) perempe válasza mefistofeles (#4791) üzenetére


perempe
addikt

41-et. box score: [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4793) mefistofeles válasza perempe (#4792) üzenetére

Végül is szinte mindegy....
A Warriors beindult és max akkor lenne halovány esély a 3-3 ra ha Lebron mellé legalább 3 csapattárs extrát hozna.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4794) perempe


perempe
addikt

18 fast break points a Warriorsnak. lehet-e így NBA döntőt nyerni?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4795) ben11 válasza mefistofeles (#4791) üzenetére


ben11
őstag

Nézted egyáltalán a meccset, vagy csak végeredmény alapján mondasz ilyen sületlenséget?
Egyáltalán nem volt sima győzelem. 5 perccel a vége előtt is fej-fej mellett voltak. Aztán tudott csak egy jó sorozattal meglépni a GSW, addig hol ez hol az ment 6-7 ponttal el.

(#4796) mefistofeles válasza ben11 (#4795) üzenetére

Nem, nem láttam a meccset csak azt látom, hogy a Cavs egy negyedet sem tudott nyerni.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4797) Melack


Melack
veterán

Hornets Clippers csere érdekes. Hornets nyert, mert eggyel kevesebb emberük van (csereérték emberek közül egyet valszeg kitesznek), míg a Clippers nem jutott előrébb. Továbbra is hiányos a cserepad.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4798) perempe


perempe
addikt

[link]
ki lesz az MVP? lehet-e LeBron, ha a GS nyer?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4799) mefistofeles

Bekövetkezett az ami Irving kiesésével gyakorlatilag boritékolható volt, megnyerte a döntőt a Warriors, tegyük hozzá teljesen megérdemelten. A döntő MVP Iguodala lett.
Egy ember még ha azt LeBron jamesnak is hívják nem tud nagydöntőt nyerni. Meccsenként igazából egy-egy igazi társa volt, hol Mozgov hol Delladelova (Mozgov az utolsó meccseken nem csak védekezésben de pontokban is feljavult míg utóbbi elszürkült) de ez édeskevés a Warriors egységesebb, hosszab paddal rendelkező csapata ellen.
Ahogy olvasom a végén szoros volt a verseny Steph Curry és Andre Iguodala között, de remek teljesítményével az utóbbi nyert. Büszke lehet erre a címére!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4800) Melack válasza mefistofeles (#4799) üzenetére


Melack
veterán

Igoudala megérdemelten nyerte a címet, kiegyensúlyozott volt. Nem kis munkát végzett végig.

És akkor jön a draft. Messze még a SL is :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.