Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) .LnB válasza jkrisztian (#8998) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az All-Star meccsnek az a lényege, hogy szórakoztasson. És szerintem ennek eleget tett. A Lebron Team leginkább. Én sokat mosolyogtam végig rajta. Lillard, Currry, Giannis állatok voltak, felszabadultak, jó volt őket nézni. Na meg CP3 zsákolása.. :D

Tavalyi izgibb volt, inkább volt valódi kosárlabda meccs, ez most gála volt. És annak szeintem tök jó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9002) nmate91 válasza btf (#9000) üzenetére


nmate91
tag

Egyre gányabb az a Nets.
De hát erősek, ez tény, szezon elején is rájuk raktam. Amúgy ez annyira gusztustalan az NBA-ben, hogy kivásárolod magadat, aztán aláírsz fika pénzért gyűrűt kergetni. Az összes gerinctelen féreg ott van abban a csapatban, remélem Lakers 2004 sztori lesz a vége.

(#9003) .LnB válasza nmate91 (#9002) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A csapat vásárolta ki Griffin-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9004) saen válasza nmate91 (#9002) üzenetére


saen
veterán

Alapból egyetértek, de azért Griffin ma már nem tényező, nem hiszem, hogy rajta fog múlni a gyűrű. Kyrie meg egymaga fel tudja robbantani az egészet ha valami nem tetszik neki ;]

(#9005) ImACeltic válasza saen (#9004) üzenetére


ImACeltic
őstag

All-Star meccsen is volt egy jelenet amikor azon kezdtek el "veszekedni", hogy ki dobja be a labdát az alapvonalról. Az ott nem volt komolyan véve egyikük részéről sem, utána Harden poénból megkergette kicsit amin mindketten röhögtek, de simán eltudom képzelni, hogy ha ez az eset egy olyan pillanatukban történik meg amikor egyikük sem éppen vidám, onnantól kuka a Nets chemistry-je.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#9006) .LnB válasza ImACeltic (#9005) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na meg az egyetlen arc az egész meccsen, Kyrie volt, aki nem tudta elengedni magát. Fapofa volt végig. Többiek azért próbáltak szórakozni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9007) ImACeltic válasza .LnB (#9006) üzenetére


ImACeltic
őstag

Abból a szempontból pozitívum volt Kyrie, hogy próbált védekezni már kb a meccs kezdésőtől, mert gondolom tudta, hogy nem sok esélyük lesz, ha Ők is full lazába tolják.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#9008) nmate91 válasza saen (#9004) üzenetére


nmate91
tag

Persze, nem ő váltja meg a világot, valószínű nem is a kezdőben fog lenni, ha meg igen, nem fog sok percet játszani.

(#9009) perempe válasza nmate91 (#9008) üzenetére


perempe
addikt

Más is szkeptikus.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9010) borges7 válasza nmate91 (#9002) üzenetére


borges7
aktív tag

Inkább egy-két jó védő kéne neki, Griffin meg sose volt az...de mára már támadónak is igen harmatos, szerintem nem sokra mennek vele. Azt mondják, hogy a "játékszervezése" miatt, lol.

(#9011) perempe


perempe
addikt

[link] tegnapi spanyol rangadó a csatornán

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9012) szebe


szebe
őstag

PJ Tucker-t is pletykálják a Nets-hez, de több érdeklődő is akad. Ezek hallatán sokan már előre odaadják a bajnokságot a Brooklyn-nak.

Nekem meg az jutott eszembe, hogy anno sikerült megvétózni a CP3 cserét, most meg "gond nélkül" cserélnek össze "szupercsapatokra"

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#9013) perempe


perempe
addikt

a tegnapi jó Knicks után ma jó Warriorst láthatunk.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9014) saen válasza perempe (#9013) üzenetére


saen
veterán

Nézem én is, élvezetes meccs.

(#9015) borges7 válasza perempe (#9013) üzenetére


borges7
aktív tag

Bizony, és az a pláne, hogy jó sokat játszottak a fiatalok(Poole, Wiseman, Manion) is a ligaelső ellen, és így is sikerült nyerni! Alakul a csapat. Jó lenne ma éjjel a Lakerst is megcsípni :)

(#9016) jkrisztian válasza .LnB (#9001) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Doncic mondjuk az egyik legunalmasabb All-Star produktumot hozta amit valaha is láttam. Erről nem sokat olvastam. Egyre inkább zavar a hype ami a srác körül van. :D

(#9017) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hétvégén utána néztem egy kicsit jobban a magyar NBA kártya vásárlásnak. Gondolná a halandó átlagember, hogy 1200ft-ért veszek egy csomagot, bontok egy Doncic rookie kártyát, aztán jó világ... :D
De tudtam, hogy nem lesz ez olyan egyszerű. Egyszer már naivan akartam venni egy Jordan 1-es sneaker-t. És ott kicsit átértékelődött bennem a sneaker piac. Akkor mélyre ástam, és eléggé képben vagyok most már, hogy mit-hogy.

Most a kártyák terén annyira nem mentem mélyre, de ez is elég volt.
Hát ez se átlagemberek szórakozása.
Pedig gyerek koromban, 90'-es években emlékszem volt Pippen Toops kártyám, nem gyűjtöttem, valahonnan volt, kaptam. Unokatesómnak meg Rodman. Hmm kíváncsi vagyok mi lett azokkal a kártyákkal...

Hát elég non-szensz, hogy egy csomag 7-10 ezer forint. De ha jól értem, itt dobozostul veszik/nyitják a magyarok is. Ami 80 ezertől a csillagos ég...250 ezres dobozok. Kisebb dobozok, amikben 20-30 kártya van, 35 ezer körül..
Basszus... nemá. Az árak nagyon szerteágazóak, gondolom a sokféle márkájú, és kiadású csomagok, dobozok miatt.

Néztem külföldi (amerikai) tutorial videót is. A srác mondta benne, hogy retail (boltból) esélytelen venni. Mindenki resale helyekről szerzi be a csomagokat.

Gyűjti innen valaki a kártyákat? :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9018) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Menj rá az nba top shot-ra, na ott vannak bolond dolgok :W

[ Szerkesztve ]

(#9019) btf válasza .LnB (#9017) üzenetére


btf
aktív tag

Én tavaly kitaláltam hogy nyitok néhány modernkori NBA csomagot (még a 90-es években gyűjtőttem anno, főleg 96-97 Fleer-t) aztán rátaláltam a 2019-20 Cronicles Fat Pack-re, ez 15 kártyát tartalmaz, a dobozos verzió olcsósított változata, autogrammot pl. lehetetlen húzni belőle.

Ebayről (USA) rendelve kb. 9k-ra jött ki egy csomag. (itthon az ITC-nél volt 12k)

Tele van újoncokkal (Ja Morant, Zion, RJ Barrett stb) ha pedig nem újoncot húzol, akkor általában valami nevesebb veteránt (Giannis, LeBron, Davis stb.)

Itt (Fat pack) nincs túl sok insert, "csak" van egy 700 kártyából álló nagyon változatos alapszett, minden játékosnak van 8-10 fajta kártyája (+1-2 csomagonként kapsz 1db króm kártyát is)

Nekem ez egy egyszeri alkalom volt a nyitás élménye miatt, ár/érték arányban azt mondom megérte. (gyakorlatilag ha vettél 2 csomagot akkor tuti lett egy Zion vagy egy Ja Morant újonc kártyád)

A legértékesebb kártya amit kijött egy Ja Morant Luminance RC ("The Dunk") ez 30$ körül mozog.

Ez a kártyázás már anno is drága volt, ha csak nem olcsósított terméket vettél (Fleer, Hoops) --> emlékszem '98-ban akartam venni Ultrát (Tim Duncan RC miatt) már akkor 1500ft volt egy csomag amiben 10 kártya volt...

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#9020) .LnB válasza btf (#9019) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Erre is van valami külön kifejezés, azt hiszem, hogy van a retail és a hobbi csomag, és talán az utóbbi a jelentősen drágább. Gondolom abba lehetnek az aláírt, mezes kártyák. Ha jól tudom már olyan is van, amiben cipő darabka van.
Az a Ja Morant kártya az ütős, jót mutat. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9021) spiky03 válasza .LnB (#9017) üzenetére


spiky03
veterán

Egyik haver veszi eBayről a kártyákat. A Pistonst gyűjt a régit ha jól emlékszem.
Nekem is volt még középsuliban jó pár kártyám.
Emlékszem anyum vett egy csomaggal a buszmegállóbsn az újságosnál és volt benne egy hologramos Jordan! :C
Aztán bevittem az egész gyűjteményemet a fősuliba és egy nagy kártya gyűjtő 5 Jordan kártyát akart érte adnia. :D
Nah és akkor láttam utoljára a kártyáimat. Lehet bent hagytam egyik padban vagy nem tudom, mert otthon nem találtam már őket sehol. Elhagytam az egész gyűjtőt vsz én ügyes. :(((:W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9022) .LnB válasza spiky03 (#9021) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézegettem ebay-t és csak egy kártyát linkelnék be: [link] Azért ez így nem semmi. :D
Egyébként a Lillard kártyák nem is olyan drágák. 7-9 millióért már jók vannak. :P

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9023) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Nekem volt egy több száz darabos egész komoly gyűjteményem még a gyerekkoromból. Nem voltak feltétlenül nagyon értékes darabok, de nagyon vigyáztam rájuk, őrizgettem a gyerekkori szobámban. Aztán kiköltöztem 20 évesen Svájcba, majd 6 évre rá hazaköltöztem és most szembesültem azzal, hogy édesanyám kidobta. :W

(#9024) athomi válasza .LnB (#9017) üzenetére


athomi
veterán

1 csomag 97-98-as Hoops skybox 386,-Ft volt. Húztam belőle egy High Voltage kártyát (1:36 packs) Tim Dancannel. Még megvan, de hogy ez most mit ér azt nem tudom. :D

[ Szerkesztve ]

(#9025) .LnB válasza athomi (#9024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most ugyan az a csomag 9-10k ebay-en.

Tegnap megint olvasgattam kicsit. Most a Doncic Logoman 1/1 kártya körül. Az a durva, hogy szerintem olyan hobbi dobozt kevesebb az esélye venni egy embernek, mint ha van egy dobozod, abból kinyitni azt a kártyát belőle. :D
18-19-es National Treasures Basketball Sealed Box-ból nyitották. Egy ilyen doboz 1 millió forint felett van ebay-en. Viszont a Panini úgy árulja, hogy négy ilyen doboz, az egy szett. Na 4 dobozos az 9 millió forint. Bármelyik más évadból is 1 milla/ doboz. Leszámítva a 20-21-est. Az 200-300 ezer forint. Nincs hype Lamelo Ball, ennyit számít. Szóval egy ilyen dobozban 1 pack van, 10 kártya. És elvileg egy szett, az 4 doboz.

De már a doboz kialakítása is gyönyörű. Olyan mint egy drágább óra csomagolása.

Én ahhoz kis csíra senki vagyok, hogy megállapítsam azt, hogy ez a 4,6 milliós ár megtérülhet e valaha. Egyébként azt mondják, hogy simán meg fog. De ez már annyira kiugróan magas, hogy két és félszerese a korábbi rekord árnak. (abszolút rekord egy mlb kártya 5,2 millió $). És egy ugyan ilyen 1/1 rookie logoman kártya Giannis-ról 1,8 millióért ment el (eddig ez, és egy Lebron kártya volt a nba kártya rekord). Szerintem kicsit non-szensz ez a Doncic hype. Látszik, hogy nem az elért eredmények számítanak ilyen esetekben. De a befektetési céllal kártya gyűjtők, egyik alapszabálya, hogy mindig menni kell a hype után. És hát ez lesz belőle. :) Ez a Doncic kártya először 400.000$ ért cserélt gazdát, aztán utána ment tovább 4.6 millióért.

Nézegettem NHL kártyákat is, mert nagy szerelmem az a sport. És ott is vannak hihetetlen kártyák. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9026) btf válasza .LnB (#9025) üzenetére


btf
aktív tag

Ha nyitogatás akkor ajánlom Packman csatornáját.

Ő aztán tényleg mindent nyit, a legolcsóbb retail pack/hobby boxtól kezdve a National Treasures/Immaculate-ig, plusz a hobbiban kezdőknek is ad tanácsokat (Termékeket + tartókat/tokokat illetően)

Ezekhez a termékekhez én kb. max ilyen közelségben jutok, a videóknál lehet izgulni, hogy mire adott ki a srác több 10k$-t. :)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#9027) .LnB válasza btf (#9026) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Huhh köszi! :D Nézegetem majd.

Én is csak utána nézek/olvasgatok a dolognak. Ez anyagilag nagyon nem az én világom. :) Még két 9k-s olcsó csomagot se veszek mert azt meg minek? Csak érdekelt a dolog, érdekes világ ez is, szeretek ilyen dolgokat megismerni.
Gyerekkoromban imádtam a Panini matricás albumokat. Fiam is elkezdett párat, most meg a Panini Minecraft kártyák mennek. (8 éves.) Gondoltam arra, hogy ha lenne valami nagyon alap kiadás, mondjuk 500-1000 ft / csomag, akkor vele gyűjtögetnénk, csak az "íze kedvéért". De ilyen 10k/ csomag árban felesleges belekezdeni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9028) .LnB válasza btf (#9026) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azok a kártyák mik, amiket online kell beváltani? Digitális kártyák?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9029) saen


saen
veterán

Beszéljünk inkább a kosárlabdáról, megjött az első csere:

Rockets-Bucks-Suns:
Bucks: PJ Tucker, Rodions Kurucs, Bucks’ 2022 first-round pick, cash considerations
Rockets: DJ Augustin, DJ Wilson, 2023 unprotected first-round pick
Houston-nak joga lesz még a 2021 second-round pick-et kicserélni Milwaukee's 1st-re, hacsak nem 1-9 lesz, ami kb kizárt.
Suns: Torrey Craig

Csak Suns oldalról tudom értékelni, gyakorlatilag pénzért jött egy játékos aki tavaly 20 percet játszott a Denverben a rájátszás alatt, szóval talán használható lesz. Tovább nőtt a cserepad és nem került semmi lényegesbe.

(#9030) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Szerintem ez az egész kártya business átesett már a ló túloldalára. Egy normális világban ezeknek a kártyáknak nem lehetne ekkora értéke. Ez egy mesterségesen felpumpált valami csupán. Azokat az embereket sem tartom normálisnak, akik több 10 ezer forintot költenek packokra, a több százezer forintos agyfasz packokról már nem is beszélve. Kicsit olyan lootbox feeling az egész.

(#9031) .LnB válasza jkrisztian (#9030) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt a videót megnézve látszik szerintem ennek az egésznek a rákfenéje: [link]
Ez a 12 pack-os csomag, több mint egy millió forintba kerül ebay-en.
A srác végigbontja a 12 csomagot, és végig csak a rookie kártyát várja. A base labokat félredobja mert üzletileg értéktelenek. Csinál három "stócot" ritkaságuk, és értékük szerint. És mivel base lap, egy AD, Lillard, Jared Allen lapot is kvázi félredob.
Szóval a lapok több mint két harmadára kb tojik. Holott egy csomag 100.000 forint nagyjából. Én mint átlagember úgy tudnék örülni ezeknek.
Meg tudom érteni azt amit ő/ők csinálnak, ez üzlet. Viszont így az átlag embereket teljesen megfosztják a kártyák hobbi gyűjtögetésétől. Vicces is, hogy a "hobbie" dobozok, csomagok a drágábbak. Holott, azt inkább nevezhetnénk üzleti csomagoknak ma már.
És igazából az sem lenne megoldás, ha behoznának egy új termékvonalat a kártya kiadó cégek. Mert hiába próbálnák meg alulpozicionálni, új lenne, kezdetben ritka, tuti nem lenne képes elérhető áron maradni. :(

Kértem árlistát egy magyar boltból, kíváncsi leszek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9032) saen


saen
veterán

Ezen besírtam, Suns twitter kirakta ezt, miután cash consideration ment Torrey Craig-ért :DDD :C

(#9033) perempe


perempe
addikt

szerdán 13 ponttal is lehetett győzni, a Memphis három játékosa szerzet ennyit a Heat ellen.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9034) saen


saen
veterán

Lebron lesérült, jelentős mennyiséget fog kihagyni úgy néz ki.

(#9035) nmate91 válasza saen (#9034) üzenetére


nmate91
tag

Én azt olvastam, kiesett határozatlan időre. Van frissebb?

Ha 3 hétnél több, akkor az MVP raceből ő is kiszáll, nem csak Embiid. Ha Jokic tartja, ő az MVP, nem szabadna kérdés legyen ez. Esetleg Lillard, ha CJ mellett sikerül tartani vagy összekaparni egy jobb mérleget. De Lillard kicsit sci-fi, pedig örülnék nagyon, ha sikerülne nyernie. :)

(#9036) saen válasza nmate91 (#9035) üzenetére


saen
veterán

Utánanéztem, 2-8 hétig mondják, de az egy hónap szinte minimum. Rájátszásra jó lesz, de alapszakasz az zötyögni fog a Lakersnek. Tegnap este néztem a meccset, védelmük így is jó, de támadni nem tudnak. Ráadásul palánk alatt verte meg őket a Hawks tegnap, Trae kritikán aluli volt és még így is nyertek.

(#9037) diegho válasza saen (#9034) üzenetére


diegho
nagyúr

Fasza... nagyon nem mindegy milyen szintű a ficam. Most lett volna jó, ha Rondo marad... mindenesetre, ha AD visszajön két héten belül és a Buyout market-ről sikerülne behúzni egy veterán irányítót, akkor nem lesz hatalmas gond. Esetleg, nagyon esetleg Lin-t vissza kell hozni 2 hétre a ligába... hátha lesz újabb Linsanity, egyszer már megcsinálta, miért ne csinálná most is?

(#9038) nmate91


nmate91
tag

LaMelo is off, ő egész szezonra :((

(#9039) perempe válasza saen (#9036) üzenetére


perempe
addikt

akár 20-25 meccsről is szó lehet, a Schröder/Caldwell-Pope/Kuzma/Cacok/Morris kezdővel a 9. hely se biztos, mire visszaér...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9040) saen válasza perempe (#9039) üzenetére


saen
veterán

AD vissza fog jönni előbb, ő azért segíteni fog.

(#9041) perempe


perempe
addikt

Vucevic -> CHI
Fournier -> BOS
még van hátra 3 óra...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9042) perempe


perempe
addikt

Oladipo -> MIA
Gordon -> DEN
Rondo -> LAC
Theis -> CHI

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9043) nmate91 válasza perempe (#9042) üzenetére


nmate91
tag

Gordon -> DEN az szerintem L a Denvernek, tekintve Vucevic mibe került csak...

(#9044) attiati válasza saen (#9034) üzenetére


attiati
veterán

Pont minap gondoltam rá, hogy ebben a korban fél év alatt is nagyot változik a test.
Akkor is, ha Lebron-ról van szó.
Kizárt, hogy elkerüli egy komolyabb sérülés a következő 2 évben.
Azért drukkolok neki, hogy Jabbart behozza.

#9042 perempe
LAC tovább erősödött Rondoval.

[ Szerkesztve ]

(#9045) perempe válasza attiati (#9044) üzenetére


perempe
addikt

fura lenne, ha megint bajnoki címet szerezne LA-ben.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9046) attiati válasza perempe (#9045) üzenetére


attiati
veterán

Naja.

Na és Danny Green? Philiben behúzná a bajnoki címet és ő lenne az egyetlen játékos, aki 4 különböző csapattal :D Egy igazi potyautas az ember.

Idén több bajnokesélyes van szerintem. Vagy legalábbis több csapat, aki meg tudja nehezíteni a leendő bajnok életét. (pl Boston, Warriors, Dallas, ha rájátszásba jutnak)

Kiszámíthatatlan rájátszás jön. Random faktor is erős (korona és sérülések miatt).
Lakerstől most nagy bravúr kellene, hogy duplázni tudjanak.

[ Szerkesztve ]

(#9047) jkrisztian válasza nmate91 (#9043) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Vuc és Jokic szerintem összeegyeztethetetlen, nem tudnának egymás mellett játszani. Persze ha erre akartál utalni... :)

(#9048) nmate91 válasza jkrisztian (#9047) üzenetére


nmate91
tag

Dehogy erre, szimplán az értékre, amit fizetni kellett egy Aaron Gordonért, meg a liga egy top10 centeréért.

(#9049) perempe


perempe
addikt

a tegnapi Lakers-76ers meccset pótoltam, mert a Sport2-n nem vágták az időkéréseket se.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9050) saen


saen
veterán

Aldridge is megy a Netsbe, remélem első körben kiesnek ;] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.