Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) saen válasza attiati (#14000) üzenetére


saen
veterán

Inkább csak beütött a realitás, gyenge csapat.

(#14002) perempe válasza attiati (#14000) üzenetére


perempe
addikt

Ez jó kérdés.

Jónás alkotott, ZH még alszik. Nem all-star, de vele lehet azonosulni. A végén a védő, akinek volt esze, nem ugrott a cselre. Most is sajnálom, hogy nem néztem meg, amikor selejtezőn játszott Budapesten. Másik tragédia, hogy Karelint is megnézhettem volna régen Budapesten, ő a birkózás MJ-ja, nem érdekel a birkózás.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14003) saen


saen
veterán

Közben Bradley Beal ismét lesérült :W Második meccs, 4 perc után ennyi volt. Dobott egy hármast és aláálltak, bokája kifordult. Röntgen negatív lett, de tuti kihagy megint valamennyit.

(#14004) perempe válasza saen (#14003) üzenetére


perempe
addikt

Megnéztem Chaz csatornáján, de nem látom, hogy mi történt pontosan, Juszuf és DiVi volt ott.

Brunson jó, de nem lett volna szabad engedni 50 pontot dobni, nem MJ ő...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14005) saen válasza perempe (#14004) üzenetére


saen
veterán

Sarkára érkezett a védőnek (DiVi) és kifordította a bokát. Fragrant 1-et kapott rögtön a védő és Beal nem is jött vissza már a büntető után. Szakadás nincs, de biztos fájni fog neki 1-2 hétig.
Egyébként ez a Suns team egy katasztrófa. Persze próbálják palástolni a problémákat azzal, hogy mindig van 3-4 sérült, de valójában a védelem az nagyon nincs. Nagyon nincsenek egyben, persze van még bőven az alapszakaszból, de amit eddig nyújtottak az siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#14006) perempe


perempe
addikt

Keegan Murray 12 hárompontosával megdöntötte csapata rekordját, Doncic 40 pontos tripla-dupla, Holmgrennek egy blokk hiányzott hozzá.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14007) borges7


borges7
aktív tag

Két kép ma hajnalból, így érezhette magát a Mavs a Denver ellen [link]

és új Lakers-kabalaállat? [link]

(#14008) nmate91


nmate91
tag

Curry utolsó dobása ma, na, az az amit nem tud más.

(#14009) perempe válasza nmate91 (#14008) üzenetére


perempe
addikt

Előtte Horford blokkolta?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14010) perempe


perempe
addikt

(#14011) borges7 válasza nmate91 (#14008) üzenetére


borges7
aktív tag

Azért ez a Jackson blokk Brown ellen se volt kutya, 125-121-es vezetésnél a hosszabításban! [link]

(#14012) diegho


diegho
nagyúr

Lehet én vagyok rosszul összerakva, de nagyon nem értek egyet Shaq-el, hogy Curry-t beteszi a GOAT listába.
Ha Curry-t beteszi ebbe a listába, akkor Durant-nak is ott a helye, sőt sokkal előrébb.
2017-ben és 2018-ban is Durant lett a finals MVP, 2017-ben ráadásul klasszisokkal jobb volt, mint Curry. Hogyan lehetne valakit a GOAT listára rakni, akit a pályája csúcsán is simán túlragyog egy másik játékos a saját csapatából két egymást követő döntőben?
Durant jobb játékos, mint Curry, viszont volt egy komoly sérülése, egy rossz döntése (Nets) és egy idióta management (OKC, amikor Westbrookot akarták vezérnek) idióta döntése, amik nagyban befolyásolták a karrierjét, de amikor egészséges, akkor igenis jobb játékos, mint Curry.

(#14013) saen válasza diegho (#14012) üzenetére


saen
veterán

Én ezt nem osztom feltétlen, szerintem Curry zseniális és jobb csapatjátékos. Persze KD se szar, de nem mondanám, hogy jobb, mint Curry.

(#14014) diegho válasza saen (#14013) üzenetére


diegho
nagyúr

A GOAT cím pont, hogy egyéni érdem, nem pedig csapat. Legalábbis szerintem. De ha valakit mondjuk top3-ba rakunk ezen a listán és a pályája csúcsán kap a saját csapatába valakit, aki jobb nála két döntőben is, akkor hogyan lehet releváns az ő top3 pozíciója ezen a listán? Ráadásul Curryvel szemben nem egy másik GOAT listás védekezett a döntőkben...

(#14015) borges7


borges7
aktív tag

"a Celtics a ráadás öt percében összesen öt pontot tudott szerezni, a negyedik negyed utolsó három és fél percében pedig szintén csak ötöt"

Mily meglepő, hogy befuccsoltak a végén, ja nem :)

(#14016) saen válasza diegho (#14014) üzenetére


saen
veterán

Szerintem nem volt jobb KD, csak ő kapott díjat. Curry-re sokkal erősebben védekeznek, mint bárki másra és ez nyitott utat KD-nek. Most is ez van a Sunsnál, láttam eleget KD-t.

Egyének meg nem léteznek csapat nélkül.

Egyébként ez azért erősen szubjektív is, mindkettő nagyszerű játékos, engem nem zavar ha valaki egyiket vagy másikat preferálja :)

(#14017) perempe


perempe
addikt

Ha már Durant, láttam az összefoglalót, nagyon jól játszott. Melyik meccseinek összefoglalóját nézzem meg? Rengeteget nem láttam valószínűleg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14018) diegho válasza saen (#14016) üzenetére


diegho
nagyúr

Jordan-re nem védekeztek erősen ugye? Mégis mindenkit lejátszott a pályáról...
Ne vicceljünk már, hogy top3-ba akarunk rakni valakit és azért nem hozza a számokat a döntőben, mert keményen védekeznek rajta :DDD azért top3 valaki, mert bármit csinálnak vele a playoffban, nem csak az alapszakasz számait hozza, hanem emeli a szintet. Curry pont fordítva működik. Alapszakaszban minden szuper, playoffban elkezdenek védekezni rajta és esnek a számok.
Curry egymás után 4 döntőben járt és egyik alkalommal sem ő volt a legjobb játékos a pályán, ebből legalább 2 alkalommal a csapatában sem ő volt a legjobb.
2015-ben nem véletlenül Igoudala kapta az MVP címet, amikor ő beállt a kezdőbe akkor fordult meg a párharc, pedig a Cavs-ből Irving és Love sem játszott.
A következő évben aláírom, hogy Curry volt a legjobb a saját csapatában, de a túloldalról Irving jobb volt a döntőben (James szintén), a fontos pillanatokban neki mentek be a dobásai.
2017-ben, pedig Durant szétdobta a Cavs-t, ha ez azért volt, mert Curry-t levédekezték, akkor szintén ott a kérdés, hogyan? Egy top3 ever játékost nem lehet levédekezni egy komplett párharcra, akit le lehet, az nem top3, de még csak top10 sem.
Ne vicceljünk már ezzel kérem. Tök jó játékos, látványos dolgokat csinál, nagyon jól dob, de azért ne beszéljünk bele ebbe többet.

(#14019) saen válasza perempe (#14017) üzenetére


saen
veterán

Suns meccset ne nézz inkább, sírni fogsz :O Ennyi elég lesz és gyorsan túlleszel rajta: [link]

(#14020) saen válasza diegho (#14018) üzenetére


saen
veterán

Ahhoz, hogy Curry-t értékeld meg kell érteni a Warriors mitől lett sikeres. Az eredeti csapatban nem voltak egok, őket nem érdekelte, hogy ki dobja a kosarat, járatták a labdát és akit hagytak, az dobott. Szerintem messze a legszebb kosárlabdát játszották amit valaha láttam és én még néztem élőben (na jó, csak élő közvetítést) is Jordant. Ebbe a csapatba betetted KD-t, akinek már van egoja és rendkívül labilis volt lelkileg. Egyszerűen hagyták neki had csinálja amit akart, mert működött. Curry-t nem érdekelte hogy ki dobja a több pontot. Ha nézed a meccseket, Curry amikor pályára lép, megváltozik a védekezés, Curry az első számú célpont és ez megkönnyíti a többiek dolgát. Curry-t nem érdekelte sose, hogy valaki többet dob nála. Egyszerűen nem volt rá szükség, hogy eröltesse, annyira jó volt a csapat.

Megnézed ma is KD-t, sokat dob kosárra, bevállalja a legnehezebb dobásokat, nem érdekli a csapatjáték, nem mozgatja a labdát rendesen. Labdát vezetni nem tud jól, de erölteti, én kivagyok tőle. Emellett vezetni csapatot nem tud, abszolút nem vezéregyéniség, csak szimplán valaki aki iszonyat magas és minden idők egyik legjobb dobója. Nálam ez a karakter sose lesz a GOAT, a játék nekem nem erről szól.

(#14021) diegho válasza saen (#14020) üzenetére


diegho
nagyúr

Rengeteg warriors meccset láttam 2015-2018 között. Imádtam a csapatot, tudom, hogy mit csinálnak és mitől sikeresek, de ettől még Curry nem top3 ever. Durant sem az, nem is mondtam, de amíg egy csapatban voltak, addig Durant dominált, ezért mondom azt, ha Curry GOAT listás, akkor Durant mi?

(#14022) saen válasza diegho (#14021) üzenetére


saen
veterán

Durant is jó játékos nagyon, nem vitatom. Ettől függetlenül nálam Curry magasabban van, ennyi. Nem fontos, hogy egyetérts velem :N

(#14023) diegho válasza saen (#14022) üzenetére


diegho
nagyúr

Én azt sem mondtam, hogy Durant jobb, de egy all time top3-ba helyezett játékost nem múlhat felül egy vele játszó csapattársa 2 döntőben anélkül, hogy őt is top3-ba tesszük. Ezért nem top3 Curry.

(#14024) marinea2


marinea2
addikt

Curry nalam is egyel magasabb polc mint Durant.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#14025) attiati válasza diegho (#14023) üzenetére


attiati
veterán

Lehet, hogy egyikőjük sem top3.
Curry > Durrant nálam is.

Durrant sokat köszönhet az egyedi alkatának.
Durrant köré nem lehet bajnok csapatot építeni.

(#14026) borges7 válasza diegho (#14018) üzenetére


borges7
aktív tag

"Curry pont fordítva működik. Alapszakaszban minden szuper, playoffban elkezdenek védekezni rajta és esnek a számok."

Ezzel szemben a karrierátlaga alapszakaszban 24.7 pont, playoffban 27 pont, hiába, a tények makacs dolgok. [link]

Lásd még az utolsó bajnoki címüket, amit diszkréten(!) nem említettél, épp a Celtics ellen, ahol azt csinált az elit bostoni védelemmel, amit akart.

(#14027) borges7


borges7
aktív tag

Egyébként a GOAT-vita az egyik legértelmetlenebb dolog(akárcsak az MVP),
Jordan az első, a többieket meg minek rangsorolni? :)
Semmi értelme más-más korszakokban, posztokon, eltérő szabályokkal
stb. játszókat összehasonlítani.

(#14028) attiati válasza borges7 (#14027) üzenetére


attiati
veterán

A két gondolat üti egymást :D
semmi értelme vs. Jordan az első :D

Amúgy tényleg semmi értelme.

(#14029) borges7 válasza attiati (#14028) üzenetére


borges7
aktív tag

Nem feltétlenül, ha van egy egyértelmű legjobb, akkor sincs értelme a vitának.

Jordan volt a tökéletes kosárlabdázó prototípusa, a játékában nem volt gyenge pont,
amit pl. még LeBron-ról, aki pedig szintén korszakos játékos, sem mondhatunk el.
Támadás, védekezés, csapatjáték, clutch szituációk megoldása, és az a bizonyos plusz,
a minden körülményt legyűrő akarat, tűz(na ez az, ami pl. ugyanúgy megvan Curry-ben is, ezért(is) jogos az ő említése a legnagyobbak között).

(#14030) borges7


borges7
aktív tag

A nagy rangadó 76ers-Timberwolves-ből végül nem lett semmi, mivel a Philly meglehetősen simán nyert 127-113-ra, Embiid 51(17/25, és 17/18 büntető, vele egyáltalán nem tudtak mit kezdeni), és Maxey 35 pontjának köszönhetően, rajtuk kívül senki nem érte el még a 10 pontot sem, de így is 127-et dobtak egy elit védekező csapat ellen. [link]

(#14031) sp8787 válasza borges7 (#14030) üzenetére


sp8787
addikt

(#14032) borges7 válasza sp8787 (#14031) üzenetére


borges7
aktív tag

flagrant one, egyértelműen

(#14033) perempe


perempe
addikt

Elég ciki a Lakers utóbbi két veresége, három nehezebb meccs jön.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14034) borges7


borges7
aktív tag

Myles Turner dressed up as Han Solo for the Pacers’ Star Wars night [link]

(#14035) saen


saen
veterán

Zion szerződésében aktív lett egy kitétel ami alapján a 25-26-os szezontól a szerződése már nem garantált. Gyakorlatilag van neki ez a szezon, meg a következő, hogy meggyőzze a Pelicanst, hogy érdemes fizetni neki. Három évvel tudják rövidíteni a szerződését ha akarják.

(#14036) perempe válasza saen (#14035) üzenetére


perempe
addikt

Most találtam meg, állítólag több meccset hagyott ki a kelleténél.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14037) saen válasza perempe (#14036) üzenetére


saen
veterán

Igen, de még van olyan feltétel is amivel visszaszerezheti a garanciát. Ha nem kapja össze magát szeritnem a Pelicans el fogja cserélni. Ez a garanciavesztés meg növeli a csereértéket, kisebb a kockázat.

(#14038) nmate91


nmate91
tag

[link] 3 óra anyag sztárokról (MJ, Kobe, Bird, Magic, stb) 80-90-es évek karácsonyi meccseken.

(#14039) borges7 válasza nmate91 (#14038) üzenetére


borges7
aktív tag

Pont most jött szembe velem is, egyébként parádés karácsonyi műsor lesz az NBA-ben,
illetve a Sport TV-n, kezdődik egy Knicks-Bucks-szal este 6-kor, majd Nuggets-Warriors 20:30, Lakers-Celtics 23:00, Heat-76ers hajnal kettőkor, s végül Suns-Mavs 04:30-tól, alig várom! [link]

Mindez 25-én, de már egy nappal előtte is lesz pár csemege, mint pl. a 98-as döntő 6. meccse, azaz a Bulls, és Jordan utolsó bajnoki címe(A Sport2-n most egy digitálisan felújított, különleges kameraállásokat is tartalmazó verziót nézhetünk meg), és egyéb különleges playoff-meccsek Jordan és Kobe "főszereplésével".

[ Szerkesztve ]

(#14040) perempe


perempe
addikt

Jackson-Davis egész jól helyettesíti Greent.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14041) borges7 válasza perempe (#14040) üzenetére


borges7
aktív tag

Igen, bár egészen mást játszanak, de ügyes a srác.

(#14042) saen válasza borges7 (#14039) üzenetére


saen
veterán

Mavs szerintem egy 50 ponttal elveri a Suns-t. Elkezdtem nézni ma reggel is a Suns meccset, de lekapcsoltam közben. Botrányosan szarok, szerintem az edző nem éli túl az évet.

(#14043) borges7 válasza saen (#14042) üzenetére


borges7
aktív tag

Mitől lennének jók? Ennyi idő alatt nem lehet csapatot építeni. Ahhoz minimum
egy-két év kell, de inkább több.

(#14044) attiati válasza borges7 (#14043) üzenetére


attiati
veterán

Volt csapatuk. Ez benne a legszomorúbb.
Edzőt kellett volna korábban elküldeni.

Ayton egyébként magára talált?

[ Szerkesztve ]

(#14045) borges7


borges7
aktív tag

Feltűnt, hogy mióta Green nem játszik a Warriorsban, Thompsonnak sokkal jobban megy,
ezért kiszámoltam a statisztikáit külön-külön, az első 21 meccsen 15 pontot átlagolt 40% mezőnnyel, az utolsó haton pedig, 25 pont, 50%, mi lehet a magyarázat?

(#14046) borges7


borges7
aktív tag

Rockets szoros meccsen 106-104-re nyert a Pels ellen, Sengun karrier csúcs 37 pontot szerzett, 11 pattanó, és 6 ast mellett [link]

(#14047) perempe válasza borges7 (#14046) üzenetére


perempe
addikt

Egyik szeme sír (Jónás), a másik nevet, a ZH-n néztem meg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14048) saen válasza attiati (#14044) üzenetére


saen
veterán

Nem, de szerintem kb nem értik Aytont. Ő belőle sose lesz igazán nagy sztár támadásban. Belőle lehetne csinálni egy jobb Gobertet, csak valamiért mindig azt gondolják, hogy Embiid lesz belőle.

(#14049) borges7 válasza saen (#14048) üzenetére


borges7
aktív tag

Szerintem senki nem gondolja, hogy Embiid lehetne belőle, egyik világban sem :D
De olyan jó védő se lesz sose, mint Gobert. Egy stabil 18-20 pontos, 8-10 lepattanós cenya esetleg lehetne belőle, az már nem rossz.
De abban lehet valami, hogy többet várnak tőle, mint amit tud, bár talán ő maga nem vár
el saját magától se eleget...

Mondjuk most lecsekkoltam a statisztikáit, és 16, 10 a karrierátlaga, szóval amit írtam, az majdnem megvan, lehet, hogy ez a lényeg, hogy majdnem :D

Ja és utólag válaszolok egy előbbi felvetésre, kár volt szétszedni azt a csapatot, még Durant miatt is, ez a Beal-deal meg teljesen hibás volt, a csávóra sose lehet számítani,
egy Bridges ezerszer többet ér.

(#14050) borges7


borges7
aktív tag

Érdekes lenne végignézni az utóbbi tíz év nagy igazolásait, mennyi vált be, lehet meglepődnénk. A Lakers egy bajnoki címet azért nyert James-el, illetve a Warriors-Durant
frigy is jól sült el, meg még Kawhi Torontóban(persze abban is nagy szerepe volt a GSW sérüléseinek), ja meg Butler Miamiban, mi volt még?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.