Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Graphy válasza JohnyBlue (#5796) üzenetére


Graphy
aktív tag

Pontosan milyen beállításokkal küldtétek rá? Kipróbálom az enyémen most, és jelentem. :)
Mikor állt le az expo?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5802) Kleroo válasza JohnyBlue (#5800) üzenetére


Kleroo
veterán

;]

Szerintem azért akar rádiósat,amiért én is azt keresném először. Egyben áthidalni az infra vevő okozta hiányt is. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5803) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Úúúú nincs most annyira előttem de megpróbálok visszaemlékezni :)

Tehát:

/Shooting menu --> Interval Timer Shooting

Itt kitudod választani, hogy majd valamikor kezdje a sorozatot vagy azonnal (NOW) utána jobb gomb és megy tovább a következő beállításra ahol megtudod adni ha minden igaz, hogy a felvételek közt mennyi idő teljen el. Ez eddig tiszta és érthető... ugye?

Viszont most jön a fekete leves :)

A második képkockán található beállítást meg úgy lőttem be, hogy 999 x 9... ha' gondoltam ha elalszok legalább legyen kismillió kép :)

Ezek után Start és kezdi a bulit :) és harminc valamennyinel leáll...

D5100 nál ugyanez csak ott a 999 x 9 helyett 999 lehet megadni csak ...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5804) #40935168 válasza Kleroo (#5802) üzenetére


#40935168
törölt tag

Lebeszéltek a rádiósról, egy Facebook-os fotós fórumról egy koma:

Rádiósat ne vegyél mert az elem feszültsége csökkenni kezd, akkor szétold... így tönkremehet a hosszú expód...
Ha éjjel fotózol akkor a hideg meg a pára gyakran okozza ezt.
De még nappal a meleg is.
Egyszerűen szétold.
Ismerősömnek volt ilyen. 23x kellett újraindítania.

Úgyhogy jó a kábeles. :D

(#5805) #40935168 válasza JohnyBlue (#5803) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen + az sem tiszta, ha akarok lőni 90 képet, az akkor 90x1 legyen, vagy 10x9 ? :U Mi a különbség az intervallum és az intervallumonkénti képszám között ? :)

Mi a f*ért kellett ennyire túlbonyolítani Nikon ? És ha leállsz, miért nem adsz egy státusz üzenetet legalább, amit le kell OK-zni .. ? "Megálltam Te hülye, mert ..." ..
:W :W

Veszem a külső kioldót.

Kleroo: jaja, pár EUR-val többért már rádiósat. Legalábbis a logika ezt mondatja, mindaddig, míg nem kapok ilyen üzeneteket a rádiósról, hogy megbízhatatlan. :)

[ Szerkesztve ]

(#5806) #40935168


#40935168
törölt tag

Apropó, van itt vaterás Köztetek ? Tudnátok segíteni megvenni az említett kioldót nekem ? (Pénzt előre adom). Ma épp Bp-n is vagyok, odaadom személyesen, de utalhatom is, most még átmegy 4 órán belül. Nem vagyok regizve, nem ismerem, se semmi.. csak a linket kaptam meg.

(#5807) psycroptic válasza #40935168 (#5806) üzenetére


psycroptic
őstag

Úgy tudom vateránál már lehet regisztráció nélkül vásárolni, de az is lehet, hogy csak egy-két terméknél/eladónál. Egyszer vásároltam úgy onnan, hogy nem regisztráltm be. Én távirányítóhoz vettem gumigombot. Egyébként nem értek a vaterához.

PSNID: Tomy83PS

(#5808) #40935168 válasza psycroptic (#5807) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kösz, megnézem.

(#5809) Graphy válasza JohnyBlue (#5803) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nem lehet, hogy túlmelegedett az érzékelő és azért állt le? Mert gondolom éjszakai hosszú expós képeket akartok csinálni.
Az első amit beállítasz, hogy milyen időközönként csináljon, a második, hogy hányszor hány képet.
Na most, ha beállítod, hogy 10 percenként szeretnél 999x9 képet lőni és hosszú záridőn akkor nagyon felmelegedhet az érzékelő. Az utolsó szám ugye azt adja meg, hogy milyen sorozatban szeretnéd, ide szerintem a 9 felesleges. Ha 10 percenként szeretnél 1 fotót, akkor 999x1. De lehet feleslegesen írtam le, mert ti is értitek ezt. :)

(#5805) Eperkutyus: Ha 10 percet és 90x1-et állítasz be és mondjuk 15 másodperces expot, akkor ugye lesz 90 képed 10 percenként 15 másodperces expoval, ha 10x9-et állítasz be, akkor szintén lesz 90 képed, de 9 kép rögtön egymás után készül el 10 másodperces expoval és a sorozatok közt marad 8,5 perc kb.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5810) #40935168 válasza Graphy (#5809) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ahh, ok, thx !! Melegedhet a szenzor (hotpixelem nem volt) de legalább közölje azt is akkor a buta gép, nem ? :)

psycroptic: reg. nélkül meg tudtam venni a vaterás kioldót, már hívtam is az eladót, épp Bp-n vagyok, átveszem 3 körül és öröm, bódottág. Köszönöm a tippet !

(#5811) Graphy válasza #40935168 (#5810) üzenetére


Graphy
aktív tag

Hát valamit kiírhatna ebben igazad van. :)

pl, WARNING, I AM HOT (NIKON)! :DD :))

Melyik kioldó lett végül?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5812) Graphy válasza Graphy (#5809) üzenetére


Graphy
aktív tag

upsz, elírás történt, mert ha 15 másodperces expokat csinálsz a 2. variációnál is, akkor az 600-9x15=465=7,75 perc :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5813) #40935168 válasza Graphy (#5811) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez, de ha drágán vettem, pls ne húzd le, ha szart, azt se mondd.. :)) :DDD ;)

Ugyanez van a srácnak aki a rádióstól óvott és szerinte nagyon jó, timelapse-ra is tökéletes.

Egyébként szept. 6-7-8-9 megyek a Retyezát hegységbe Romániába, oda kellene, a cél ez lenne, na nem most egyből csípőből, de addig még párszor elpróbálok valamit kicsiben a Hortobágyon vagy itt-ott, pár óra alatt lehet lőni pár másodpercnyi anyagot.. de ha ezen video készítőjének a szenzora kibírta felrobbanás nélkül :DDD akkor bírja már ki a miénk is :D .. - szóval már a firmware bug is megfordult a fejemben, de bármi egyéb is.. de nem görcsölök rajta mostmár, lövök a kioldóval és kész.

(#5814) bandigno


bandigno
senior tag

Srácok!

Az ilyen makró előtét lencséknek van létjogosultságuk? Virág/rovar fényképezéshez tervezek venni, csak nem tudom, hogy ez az alsó véglet mire is jó! Vaterán pl 6e-ért árulnak ilyeneket! Néztem 23e-ért is felcsiptethetőt az edigitalon, vagy épp közgyűrűs (20e) megoldást itt a prohardveren! Ki mit használ, mi éri meg a pénzét?

Köszi!

(#5815) Graphy válasza #40935168 (#5813) üzenetére


Graphy
aktív tag

Húúú, ez nagyon.... nem húzom le, mert nem ismerem. :)
Majd Te megosztod az élményeidet ezzel a kioldóval, és mi örömmel meghallgatjuk. :)

Nem rossz az a Timelapse. :) Sok sikert hozzá, várjuk a fejleményeket. :)

Slidered van hozzá vagy csak simán állványról fogod csinálni? Egyébként lehet hűteni is a szenzort, ami biztos hogy nem árt. Asztrofotósok is előszeretettel teszik bele egy hűtött dobozba, amin ventillátoros hűtés is van. :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5816) Graphy válasza Graphy (#5815) üzenetére


Graphy
aktív tag

A túlmelegedés és zajosodás elkerülése végett.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5817) #40935168 válasza Graphy (#5815) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ááá nem, az már level3 lenne + hegyre ezeket felcipelni.. mégiscsak nagy túra, elég lesz vinni az állványt.
Natúrban, állványról. Vagy pólusra állok és körbeforog az ég akörül, vagy a tejút feltételezhető útját előtte megnézem a neten, google sky-on stb.. és úgy állítom be a gépet, de fix lesz sztem.

Gondolkodtam még egy egyszerű távcsöves óraműn is, ami csillagra állva követi azt, és akkor talaj, minden fordul, tejút pedig marad a képen ott, ahol.. (magyarul követi a rendszer és a csillagok is pontszerűek maradnak), de ez lesz majd a level 2 :)

Egyelőre sima level1 állvány, fix, kész. Viszem a 14-es Samyang-ot, illetve elég komoly hatást lehet elérni egy pici ráközelítéssel, úgyhogy lehet, meglövök egy estét az 50 1.4-gyel is.

8k-s képeket nem tudok már lőni sajna (éppenhogy nem), de a végső video-t valahol 4k-sra tervezem méretileg, 30 fps-re, amit valakinek a 60 colos vadiúj 4k-s plazmáján egyszer nagyon szívesen megnéznék :DDD

Próbálok gyakorolni, amennyit csak lehet. Átveszem a kioldót ma és sztem ma estére kint hagyom az erkényen, sima város timelapse poénból.

Hát odafent éjszaka 5 fok körül leszünk, sztem az már nem rossz, de egy igazi fogcsikorgató tél nem csak a minuszok miatt jó, hanem a légkör sem remeg annyira, asztrofotónál amúgy sok nagyobb newton távcsőnek már a főtükre is hűtött ventillátorral, főleg ha Holdat kémlel.. a gépet meg lehet külső tápkábelről árammal etetni úgy, hogy a tested köré tekert, vagy belső zsebben, melegben tárolt akksi lóg a túlvégén, csak a zárszerkezet bírja ki a dolgot (kenőanyag viszkozitás minuszban).

De itt csak "laza hideg" lesz, semmi extra. Remélem, minden várakozásomat felülmúlják a képek majd.

[ Szerkesztve ]

(#5818) Real_Necro válasza #40935168 (#5789) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem kábelesem van.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5819) #40935168 válasza Real_Necro (#5818) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt mondják, megbízhatóbb, hát .. kiderül. :)

(#5820) Real_Necro válasza #40935168 (#5819) üzenetére


Real_Necro
veterán

Beszéltem Jankóval, hétfőn valami Hortobágyos tájmelápszos dolog mehet. :) Hozok állványost, meg kioldót sötöbö.Vasárnap állatkertezünk.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5821) #40935168 válasza Real_Necro (#5820) üzenetére


#40935168
törölt tag

-> talitopic !!! írtam.

[ Szerkesztve ]

(#5822) flash-


flash-
veterán

na megvettem végre több mint 1 év várakozás után a Nikon 35 1.8G obit,nekem ez nagy kiadás,de hátha átlendít egy ponton és segit megtanulni fotózni,illetve nagy lelkesedéssel fog újra eltölteni.
Sokat kutakodtam, és arra jutottam nekem ez az obi kell.bizonyos esemény fotózásához pont ez az átfogás kell, a 35össel készült portrék nekem kifejezetten tetszenek....stb...

ugye mindjárt tüzijáték,melyik obit érdemes elvinnem inkább?18-105 öt vagy a 35öst?
előbbi mellett ugye szól ugye a jó átfogás még utóbbi egy fényerős elég jó obi..melyiknek van ebben az esetben több haszna?

ha 35ös akkor kb honnan próbáljak fotózni ? (dx rendszerem van)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5823) Kleroo válasza flash- (#5822) üzenetére


Kleroo
veterán

Gratula!
Mindkettőt. Azééé van., :)
Komolyabban,a 18-105VR a befutó egyértelműen. Úgyis állványos hosszabb expós képek kellenek,ott meg pont nem számít a fényerő. :) És az átfogása is okés. A nagylátóval kreatívabb fotókat csinálhatsz,míg a 105ös véggel 1-1 konkrét pukkot tudsz lekapni. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5824) nesa válasza bandigno (#5814) üzenetére


nesa
veterán

Nemigazan, az ilyen akkor jo ha kimondott egy uveghez lett keszitve, nikon ilyet ugytudom nemcsinal egy objektivhez sem.

(#5825) flash- válasza Kleroo (#5823) üzenetére


flash-
veterán

arra akartam kilyukadni hogy egy 35össel 1.8on(mivel elég messze van az égen egy ilyen tüzijáték gondolom nem lesz a kis mélységélességből életlenségi probléma emiatt) vállalható iso-t lehet e használni?(800-1600)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5826) aleister válasza #40935168 (#5789) üzenetére


aleister
veterán

Én "expót" írtam, ami alatt exponálást értettem. Nem tudom, hogy keverted ide az expozíciót. :)

(#5805) Eperkutyus:
90x1 kell Neked.

A 10x9 azt jelenti, hogy 10 ciklusonként csinál 9 képet. Pl, ha 30 másodperces ciklusaid vannak, és egy expó 1 mp hosszúságú, akkor csinál a 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10. másodpercben 1-1 képet, majd 20 mp szünet, és folytatja a 30,31,32,,33...stb másodperceknél.
90x1 esetén meg készít a váz egy képet az 1, 30, 60, 90 ...másodperceknél egész 90 expóig.

Ami fontos: az intervallum mindig nagyobb legyen, mint az exponálás ideje. Pl 30mp-s expóhoz, 31mp-s intervallumot állíts be! Ha így csináltátok, akkor próbáljátok ki 2mp ráhagyással, és nézzétek meg, hogy úgy átmegy-e a bűvös 33-as határnál.

Ezt én is beszoptam az első startrail-nél. Nem tudtam mi a gond, és nem volt kedvem a -5 fokban kísérletezgetni, így nyomkodtam távkioldóval egyesével. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5827) JohnyBlue válasza aleister (#5826) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Pfőőő na most egy jó nagy szőnyegszélénállás után nekem ez héber :O

30 másodperces expokat akarok jó sokat minél kisebb szünettel az expok között. Mit állítsak be a jószágon?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5828) Graphy válasza JohnyBlue (#5827) üzenetére


Graphy
aktív tag

Akkor állítsd be ,pl: 999x1, 30 másodperces expo, 32 másodpercenként. :) ...ha majdnem 1000 kép elég lesz :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#5829) aleister válasza JohnyBlue (#5827) üzenetére


aleister
veterán

Graphy kolléga tökéletesen leírta.
Ha kipróbáltad, és 2mp-s késleltetéssel jó, akkor érdemes lehet következő körben visszalépni 1-re.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5830) crey


crey
MODERÁTOR

Soha senki ne szivassa meg magát a rohadt beépített noise reductionnel... be se kapcsold (még úgy sem mint én, hogy véletlenül úgy maradt nyomkodás közben)... fákkkk.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#5831) nesa válasza crey (#5830) üzenetére


nesa
veterán

Pontossan miert is?

(#5832) forceberg válasza crey (#5830) üzenetére


forceberg
veterán

Azt hitted, hogy milyen faxa zajtalan a visszanézett kép, azt mégsem? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5833) zool1


zool1
őstag

Eladva. :U

(#5834) pulcinello


pulcinello
csendes tag

Sziasztok.

D7000-hez M42 adaptert milyent érdemes venni, aminél lesz végtelenem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5835) Frigetrus válasza flash- (#5825) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Miért akarsz 1.8-on fotózni, meg magas ISO-n? ISO minimumon, rekesz kicsit szűkebben (kb. f/8), hosszú záridő. Így biztos, hogy rajta lesz a képen a tűzijáték, elkerülöd azt a gondot, hogy próbálsz akkor kattintani amikor fellövik, és mégse jó az időzítés, stb...

[ Szerkesztve ]

(#5836) Real_Necro válasza pulcinello (#5834) üzenetére


Real_Necro
veterán

Semmilyet, Nikon-on nem vesződünk M42 obikkal... :U ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5837) Freddy76 válasza zool1 (#5833) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi lett?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5838) Throme válasza Freddy76 (#5837) üzenetére


Throme
veterán

... gondolom sony slt a77 ... ha jól emléxem...

[ Szerkesztve ]

(#5839) pulcinello válasza Real_Necro (#5836) üzenetére


pulcinello
csendes tag

És ha ajándékba kapjuk az obikat, akkor sem?

(#5840) zool1 válasza Freddy76 (#5837) üzenetére


zool1
őstag

Várom az a77-et, még nem hozták... :O

Throme: igen így van! :K

(#5841) Real_Necro válasza pulcinello (#5839) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bohóckodni lehet vele, de inkább csak nyűg Nikonra. Canonon még van értelme használni...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5842) pulcinello válasza Real_Necro (#5841) üzenetére


pulcinello
csendes tag

Kifejtenéd?
Csak lencsés megoldás jöhet szóba, az meg jelentősen ront a képminőségen, vagy mi az oka?
Ha butaságokat kérdezek, akkor bocs...

(#5843) Frigetrus válasza pulcinello (#5842) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Pontosan! :) Hagyományos adapterrel nem lenne végtelen, a lencsés pedig ront a minőségen.

(#5844) pulcinello válasza Frigetrus (#5843) üzenetére


pulcinello
csendes tag

Ja, ettől féltem... :O
Köszönöm a segítséget!

Üdv.
P.

(#5845) Throme válasza zool1 (#5840) üzenetére


Throme
veterán

... Kecskemétre - ha lesz ott PH tali - jössz?

(#5846) #40935168 válasza zool1 (#5840) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na, az a77-et NAGYON megnézném, ha összefutunk egy talin legközelebb. Engedelmeddel. :) Egy kollégám is szemezik vele, engem is érdekel (maga a tech, a gép, a képek). Nem váltási szándékkal, dehogy :) csak kíváncsiság, mert nagyon megosztja a népet a Sony, van, aki szerint mindenből a szart rakta össze, van aki szerint meg klasszul innoválgat. De semmiképpen sem egy szokványos gép. :)

(#5847) zool1 válasza Throme (#5845) üzenetére


zool1
őstag

Kecskemetre ha lesz szivesen elmegyek. Remelem addig meg lesz a gep is! Nyugodtan ki lehet probalni termeszetesen! :K

(#5848) Throme válasza zool1 (#5847) üzenetére


Throme
veterán

Majd hozzád igazítjuk a talit :) :)

(#5849) MC Pite


MC Pite
veterán

Alig egy éve úgy keresgéltem hogy mi azaz üveg ami mindenre jó, nem akarok többet... Ma négytagúra bővült a csapat, 17-50 csatlakozott a többiekhez. Rohadjon meg a nikon+tamron együtt, kontraszt af nem megy ezzel se.
Viszont úgy látom jóba leszünk az üveggel :) (Végén 28-75 és 50 1.8G is szerepel összehasonlításként)
[link 8Mb]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5850) MC Pite válasza pulcinello (#5842) üzenetére


MC Pite
veterán

Van pár obi ami egyéni közdarabbal lencse nélküli végtelent tud(lásd manuálos topik, Pentacon/Meyer 135/200as obik pl), más kérdés hogy nem törőékes mattüveggel missonimpássziböl a manuálfókusz (vagy kijelzőről kell bacakodni)... Ez a milcek területe, fasza EVF-el...

Srácok, észrevettem egy zavaró dolgot:
Elsősorban ACD See Pro 6-ot használok, mind nézegetésre, mind szerkesztésre.
Mondom átdzsalok ViewNX-be hogy minden rawra ráeresszem azt a beállítást ami a jpg-ken is van, kicsit több a zaturáció, kontraszt. Nézeb abban, a rawok és a jpg-k tök ugyanolyanok. Ez idáig oké, a furcsaság ott kezdődik hogy a jpg különbözik a két progiban! Pontosabban pl qucikview és viewban is máshogy néz ki, valamit pluszban csinál normál view módban az acd see. [link]
Egymás mellett nem is annyira feltűnő mint egymás után lapozva... Találkoztatok ezzel, tudja valaki hogy ezt a képjavítást ki lehet-e kapcsolni? :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.