Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) forceberg válasza Telomanikus (#27348) üzenetére


forceberg
veterán

Na, akkor most ez után, hogy megvan, ki kellene próbálnod a Tamron-t, de komolyan!
Aki lentről vált rá, azoknak persze, hogy jó, de aki nem, az másként élné meg a próbát.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27352) Telomanikus válasza forceberg (#27351) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Nincs olyan ismerősöm aki azt használna, de ezt a fókuszt biztos nem űberelné. Illetve egy canonosnak van, de ő is mondta, hogy érezhetően lassabb a fókusza, mint a saját márkáé, bár canonban nem vagyok otthon.
Na de ez pont olyan jó mint 70-200 vr ii-es csak más a tartomány.

(#27353) Larry303 válasza Telomanikus (#27348) üzenetére


Larry303
addikt

melyik is az?
le vagyok maradva

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27354) Telomanikus válasza Larry303 (#27353) üzenetére


Telomanikus
senior tag

nikon 24-70. egy régi régi sigma 24-70-ről váltottam

(#27355) forceberg válasza Telomanikus (#27354) üzenetére


forceberg
veterán

A 14-24 mikor jön alájuk? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27356) Telomanikus válasza forceberg (#27355) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Azt nem veszek, mert azt kapok amikor kell. :) De nagyon jó obi az is. Erre már használtam.

[ Szerkesztve ]

(#27357) Rent


Rent
senior tag

Na még jó hogy nem vettem meg a múltkor a dx alapzoomot, adódott egy visszautasíthatatlan lehetőség, megérkezett végre a várva várt d600. Ég és föld a d5200-hoz képest, bár kb. 2 percem volt használni a 35 1.8-asommal, míg le nem merült teljesen az akksija, de azt éreztem, amikor először kezembe fogtam a d5200-ast a bridge után. Csak töltődjön már fel az akksi. :)
Megjön a következő fizu és jöhet az 50 1.4 a 35 1.8 és 70-200 2.8 közé aztán sosem veszek többet semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#27358) Tibiajax válasza Rent (#27357) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..35 1.8..
dx-es obi?..

(#27359) aleister válasza Rent (#27357) üzenetére


aleister
veterán

"aztán sosem veszek többet semmit."

Höhö! A kis naiv. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27360) hotkar válasza Tibiajax (#27358) üzenetére


hotkar
aktív tag

Van abból már FX-es is... majd' háromszor annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#27361) Tibiajax válasza hotkar (#27360) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tudom, de valószínűsítettem h nem arra gondolt...

(#27362) Melorin


Melorin
addikt

Aki csináltatott pixel remappingot: nem jönnek vissza idővel a hotpixelek?

(#27363) Rent válasza Tibiajax (#27361) üzenetére


Rent
senior tag

Persze dx -es a 35, azért is jön mellé 50 1.4, kis vinyettálását (ami korrigálható vázon belül, raw esetén lr-ben) leszámítva nekem többet ér, mint a piaci ára. Inkább megtartom. :)

(#27364) Imifej


Imifej
senior tag

Egy D5200-hoz kellene valami vakut vennem. SB-700 elég drága, valami alternatíva kellene, ami nagyságrendileg hasonló tudású. Családi, iskolai fotózáshoz lenne. Szeretném, ha oldalra is fordítható lenne, portrézás miatt. Esetleg ebay is megoldható, de elsősorban hazai lenne a preferált.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#27365) Rent


Rent
senior tag

Hát nem kicsit vignettál a 35-ös. Nem baj, majd ha meglesz az 50-es (1.4), és eltelik pár hét, kiderül, mennyire fogom ezt használni amellett. :)

(#27366) torzo válasza Rent (#27365) üzenetére


torzo
Ármester

50/1.4 felejtős. Lassú, lágy, durva CA, sokszor pontatlan af. Az 50/1.8 rommá veri. Saját tapasztalat, nem gugli vélemény. :K

[ Szerkesztve ]

(#27367) aleister válasza torzo (#27366) üzenetére


aleister
veterán

Nálam most volt egy 50 1.4D. Relatív olcsón az enyém lehetett volna, de inkább nem. Szembe fényben tök kontraszttalan és lágyabb mint az 1.8D. Korábban próbáltam az 1.4G-t. Ott konkrétan rosszat nem tudtam mondani az obira, viszont semmi extrát sem az 1.8-hoz képest...ezzel szemben az anno 120-ba fájt boltból.

Egy Sigma Art-ra lennék kíváncsi, de amilyen retek fókuszuk van azoknak, félek, hogy abból is csalódás lenne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27368) Rent válasza torzo (#27366) üzenetére


Rent
senior tag

Köszi a tanácsot, akkor marad az 1.8-as a pénztárcám örömére. D-s, vagy G-s legyen szerinted? :) Portrémarkolatból ajánlott valami utángyártott, vagy nem éri meg (gondolok itt az utángyártott minőségére)?

[ Szerkesztve ]

(#27369) aleister válasza Rent (#27368) üzenetére


aleister
veterán

Azért a D6xx-nek nem olyan rossz a fogása, hogy kelljen rá markolat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27370) torzo válasza Rent (#27368) üzenetére


torzo
Ármester

1.8 D-m nem volt, Ali dicséri, kedveli. 1.8 G-vel eddig errefelé mindenki elégedett volt, én is arra gondoltam.
A portrémarkolat szerintem sem fontos. Persze, ha reggeltől estig jó csajokat portrézol zsák zsetonért, akkor hajrá! :D

#Aleister: Egy időben volt mindkettőm, sokkal jobb volt az 1.8G. Ha csak magában nézném az 50/1.4G-t, akkor még elmenne. Esküvőfotósok szeretik. Szebben mos (na, ja), más előnyét nem láttam. De úgy emlékszem, volt itt már erről sokszor szó.

[ Szerkesztve ]

(#27371) Melorin válasza aleister (#27369) üzenetére


Melorin
addikt

A D300-ra is ezt írták, én mégis vettem rá. Van a fogáson kívül más érv is mellette.

(#27372) forceberg válasza Melorin (#27371) üzenetére


forceberg
veterán

Persze, a profibb fotós kinézet... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27373) Melorin válasza forceberg (#27372) üzenetére


Melorin
addikt

Két akksi, sokat fogom portréállásban, nem bukfencezik olyan könnyen át a váz amikor lóg a nyakban.

(#27374) quby válasza Rent (#27368) üzenetére


quby
őstag

Nekem D7000-en untágyártott markolatom van (Aputure) de utálom. A gombok gagyik, a tárcsák pontatlanok. hiába tekerem előre, 3 elöre 2 vissza :((( Az akksira ami benne van 10 bol 7x azt mondja lemerült és kikapcsol. Ki/be kapcs után jó, de a lgjobb pillanatokrol maradok le miatta. Jövö héten meg lesz a gyári....
Ez csak az én vélemélnyem, és csak egy markolat......

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#27375) aleister válasza Melorin (#27373) üzenetére


aleister
veterán

Régebben én is sokat tartottam portré állásban a gépet, de az a tapasztatom, hogy a vertikális tájolás nem előnyös, ha valaki nagyrészt webre fotóz. Egy fekvő képet relatív könnyen meg lehet úgy vágni, hogy igény esetén álló legyen belőle, de fordítva ez nagyon ritkán igaz.

Régebben futottam olyanba bele, hogy nem volt teljesen feltöltve az egyik akksi, és mentett meg a markolatban lévő másik, de amióta tudatosan maxra töltött cumóval kezdem a napot, már csak a biztonság véget jön jól a dupla kapacitás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27376) pcsabat válasza quby (#27374) üzenetére


pcsabat
őstag

hasonlóképp vagyok a D7100-am Meike markolatával (ami még nem is a legolcsóbb megoldások egyike). Nem is használom, csak a polcot díszíti. Bár ezen a tárcsák és a gombok jók, de valahogy mégsem tudom megszokni a fogását, az egyébként kiváló fogású váz után.

(#27377) #65675776 válasza pcsabat (#27376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egyáltalán olyan, hogy eredeti Nikon markolat? Mert mintha pl a D90 esetében csak egy Nikon dobozba csomagolt Meike lett volna a "gyári".

(#27378) zool1 válasza quby (#27374) üzenetére


zool1
őstag

Nekem is ugyanezt csinálja, most vettem használtan egy Pixel Vertax markolatot, megnézzük azzal mit tud! Az Aputure markolat meg garanciális, megy vissza... :((( Ha ez sem akkor kipróbálok egy gyárit!

(#27379) Real_Necro válasza pcsabat (#27376) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem Pixel van hozzá és nagyon bejött. Vele együtt vettem, csak akkor szedem le ha akksi csere van.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27380) quby válasza #65675776 (#27377) üzenetére


quby
őstag

Hétfön nálam a (használt)gyári...utána összehasinlitok ha kell.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#27381) zool1 válasza quby (#27380) üzenetére


zool1
őstag

+1 várjuk!!!! :R

(#27383) Rent válasza quby (#27380) üzenetére


Rent
senior tag

Várom a fejleményeket!
Újonnan itthon én biztos nem veszem meg az eredeti d6xx-es markolatot 80-100-ért, na annyit már nem ér nekem, de érdekel, hogy jobb-e annyival az utángyártottól, hogy érdemes legyen néznem egyet ebay-en "jóárasítva". :)

[ Szerkesztve ]

(#27384) flash- válasza Imifej (#27364) üzenetére


flash-
veterán

Yongnuo gyárt olyat ami minőségben megegyezik a nikon/canon vonallal csak olcsóbb.
vakus topicban nézz utána

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27385) spanyoll válasza flash- (#27384) üzenetére


spanyoll
addikt

Cseréljük ki a megegyezik szót arra, hogy megközelíti és az igazsághoz mi is közelebb vagyunk.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27386) *Ropi* válasza flash- (#27384) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont rosszkor jártam erre...? :D

Egyébként van kifejezetten YongNuo kiegészítők topicja is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27387) spanyoll válasza *Ropi* (#27386) üzenetére


spanyoll
addikt

Pont egy 568ex-től akarok megszabadulni majd, ha nem leszek lusta felhányni apróra.
Olyan ez a yn vaku mint a zsebzsötem; jó-jó, de ha választhatok akkor azért nem arra hagyatkoznék minden nap :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27388) flash-


flash-
veterán

szóval ti nem vagytok annyira akkor oda a YN vakkuktól. De most azt hozzáteszem hogy aki nem hivatásos-félhivatásos,nem megrendelésre dolgozik, vagy nincsennek pro elvárásai hanem hobbiból, családi eseményeket-portrékat akar jobb minőségben rögzíteni mint amit a gyári built-in vakkuval el lehet érni, annak gondolom totál elég egy YN vakku is.de cáfoljatok meg nyugodtan:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27389) Colonel993 válasza flash- (#27388) üzenetére


Colonel993
senior tag

Annak elég egy krumpli is villanykörtével...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27390) Real_Necro válasza flash- (#27388) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hobbiból Oloong vakut vettem pár éve, használtam otthon meg cégnél karácsonyi bulin. Cserben is hagyott, időnként elfelejtette a kommunikációt a vázzal. 1 hónap után el is adtam és vettem egy Nikont. ;)

Persze van aki meg boldogan használja más gyártók vakujait és csak én nyúltam bele elsőre a rosszba. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27391) spanyoll válasza flash- (#27388) üzenetére


spanyoll
addikt

Attól függ mit veszünk hobbinak. Aki simán csak valami erősebbet és jobbat akar mint a popup annak jó. Aki igényes hobbista és nem örül, ha nem jól működik a dolga, még ha nem is kap érte pénzt, neki megint nem jó.
Alapból nekem sem lenne vele bajom, ha a ttl nem lenne olyan buta benne mint egy marék molylepke.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27392) #65675776 válasza spanyoll (#27391) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legkomolyabb baj a beépített vakuval a fix villantási irány. Az ereje többnyire bőséggel elég, legalábbis otthoni fotózáshoz. Viszont sokszor a közvetlen vakuzás teszi használhatatlanná a képet. Ilyenkor azért jól jön egy dönthető/forgatható vaku. A Nikon kínálata sok szemmpontból vicc. Belépő vaku kb nincs, legalábbis olyan, mait érdemes lenne megvenni.

(#27393) spanyoll válasza #65675776 (#27392) üzenetére


spanyoll
addikt

Na igen. Belépő áru vagy tudású cuccuk nincs, ezért él meg a yn ilyen könnyen többek között.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27394) #65675776 válasza spanyoll (#27393) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért az SB-500 a kb nulla tudásával 70k-ért kissé meredek... Az SB-300 meg kb csak viccnek jó. És az is 42k. Ha az SB-500 tudása nulla, akkor a 300-é -2.

(#27395) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!
Egy pár hasznos tanácsot szeretnék kérni, illetve DSLR fotózással kapcsolatos hasznos linkeket, amit ajánlanátok egy kezdő fotósnak.
Nemrég vettem egy belépőszintű d3200-at, 18-105-ös kitobival, egyelőre el vagyok ezzel a párosítással.
Nézegettem makrózáshoz a fenti lencséhez "fordító keretet", valamint szűrő helyére felhelyezhető makro lencséket, ezekkel érdemes foglalkozni, vagy semmi jóra ne számítsak, csak kifejezetten makró obikkal érdemes fotózni?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#27396) aleister válasza SsPL711 (#27395) üzenetére


aleister
veterán

Kezdőként nem érdemes az elején drága makró obit venni. Bőven jó a fordított lencsés vagy előtétlencsés megoldás. Azt nem tudom, hogy ezekre a 18-105 mennyire lesz alkalmas. Fixekkel már jó eredményt produkálnak.
Aztán idővel, ha bejön a makrózás, akkor vegyél egy motoros Tamron 90 f2.8-at, és azzal jó sokáig elleszel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27397) Melorin válasza aleister (#27396) üzenetére


Melorin
addikt

Ez az obi FX-re is jó? Mennyire nagy a gyártási szórás? Próbálgatni kell boltban vagy akár rendelni is merhetem?

(#27398) fireman123 válasza SsPL711 (#27395) üzenetére


fireman123
őstag

Első próbálkozásnak (játszani :) ) ez is megteszi, és kiderül, hogy tényleg érdekel-e a makrózás vagy csak egy kísérlet volt, ha bejön a dolog akkor jöhet egy drágább előtét vagy egy makro obi......ha nem jön be, akkor nem sokat buksz ezen az olcsó előtét lencsén.

[ Szerkesztve ]

(#27399) SsPL711


SsPL711
őstag

aleister, fireman123: Köszönöm a tanácsokat.
Én ezt néztem ki előtét lencsének.
Ezt meg fordító adapternek.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#27400) Real_Necro válasza SsPL711 (#27399) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha jól láttam még nem ajánlották a közgyűrűt. Érdemes annak is utána olvasni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.