Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) bigdady válasza banhammer (#5398) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi az amire ennyire nem elég hétvégén a 20 mega? Csak kivancsisagbol.

(#5402) banhammer válasza bigdady (#5401) üzenetére


banhammer
veterán

Na most gondold át amit írtál ok.

Nem a csak 20 Mbittel van a bajom.
Hanem azzal, hogy hétközben stabil, hétvégen szar.
Nem úgy szar, hogy na bumm lassú, hanem ingadozik a ping, a sebesség.
Nem erre fizettem elő, nem erre írtuk alá a 2 évet.
A két évre előre megelőlegeztem a bizalmat, a pénzem a szolgáltató fele, hogy teljesíti a kötelezettségeit.

Kb. fél éve minden hétvégén a kedves szolgáltató felültet a szopórollerre.
Már egy hete írtam, hogy eddig tartott a türelmem
Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, mert egy, két reconncet után helyreállt a sebesség, stb.
Az első időkben arra gondoltam, hogy a router miatt "beragad" az IP-cím és amiatt szokott vacakolni a sebesség.
Hétközben nem sűrűn van használva a net (port.hu, Viber, esetleg Google Play frissírés).
Újabb hétvége, megint nincs meg a sávszél GO TO első pont, sávszél megvan.
Csakhogy a múlt héten a tizedik, tizenötödik GO TO első pont után nálam elszakadt a cérna.

Inkább változtassák meg a szerződést, hogy bocs nem tudjuk garantálni a 80 Mbitet, kapsz 50-et ennyivel olcsóbban és nem foglalkozom az egésszel.

Nem tudon mekkora neted van, mennyit fizetsz érte, de mit szólnál hozzá a hétvégenként a negyedét kapnád a megszokott sebességnek és én osztanám neked az észt a mit sírsz "mire nem elég neked az x Mbit?", "a garantált sávszél megvan" hozzászólásokkal?

Kb. 8 évig volt Monortel, később UPC ADSL-ünk és lassan visszasírom azt az időszakot.
Drága volt, az elején 384 kbittel kezdtem és szépen lassan feltornászták a sebességet 10 Mbitre.
A tévére, telefonra, netre fizettünk kb. 10-12 ezer Ft-ot.
De az esetek 99%-ban stabil volt.
A 8 év alatt a tíz ujjamon meg tudom számolni, hogy hányszor volt probléma a szolgáltatással.

Költözés, akkor váltsunk Digi-re, mert jóval olcsóbb és ha már váltunk akkor már legyen kövér a lúd, megrendeltük a legnagyobb csomagot és még így is fele annyit fizetünk, mint anno a UPC-nek.
És idővel beütni látszik "az olcsó húsnak híg a leve" megállapítás.

Remélem idővel kezd valamit a Digi a hétvégi instabil nettel.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5403) seimon válasza banhammer (#5402) üzenetére


seimon
tag

De biztos átakarsz menni máshova, ahol inkább fizetsz az ADSL-ért stabil 5-8 megáért ugyanezen árért vagy többért (most meg akár 20-at is kapsz ezért), vagy fizetni akarsz többet mint 4700 ft egy 30 megás netért, amit hétvégén kapsz meg a Digitől?

Azaz ha át is mész, megkapod azt amit fizetsz de ár-érték arányban sehol se vagy.

Ugyanezt fogod kapni (20-30 megás) netet ugyanazon áron mint a Digi csak annyi különbséggel hogy az állandóan 20-30 lesz, itt meg néha megvan a 80 is.

Te döntöd el, mit szeretnél.

ADSL-es hasonlítást meg el se kezdem.

(#5404) banhammer válasza seimon (#5403) üzenetére


banhammer
veterán

Sajnos nem én döntöm el a váltást, de ha ezt előre látom akkor megrendeltem volna a 20 vagy 40 Mbites Digis csomagot és nem cukkolnám magam a sebesség miatt és olcsóbb is lenne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5405) asdf_ válasza banhammer (#5402) üzenetére


asdf_
veterán

Nem erre fizettem elő, nem erre írtuk alá a 2 évet.

Talan olvasd el meg egyszer azt a szerzodest... :U

[ Szerkesztve ]

(#5406) banhammer válasza asdf_ (#5405) üzenetére


banhammer
veterán

Ne kezdjuk ok.

Majd elveszem hetvegenkent tartosan a neted 75%-at es utana meglatom, hogy mennyire nyugodt leszel ha ugyan ezzel a szoveggel jovok neked.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5407) kiskaktusz válasza banhammer (#5406) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ne kezdjük, mi is írhatjuk. Kurvára nem mindegy, hogy 80 helyett 20, vagy 8 helyett 2, remélem érthető.

És jó lenne kicsit elgondolkodni, hogy miért ilyen zabos itt mindenki, de segítek neked; sokan itt még a UPC-vel szopnak 2-10 Mbit között, te meg sírsz, hogy csak 20-ad van (egyébként fele annyiért). Hát mindjárt megsajnálunk.

Lehet telefonálni nekik, lehet a PH digi topicjában sírni, ott majd jól megsimogatják a buksidat és sajnálkoznak.
Itt csak ellenszenvet keltesz. :U

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5408) banhammer válasza kiskaktusz (#5407) üzenetére


banhammer
veterán

Tetszik, nem tetszik ez a 29-es körzet topik és a 29-es körzetben vagyok.

Az érvelésed a sebességgel meg nem helytálló.
Hidd el lassan ott tartok, hogy inkább legyen stabilan megint 8-10 Mbit-em, mint 80 ami hétvégenként olyan, mint a kutya vacsorája.

Az tény, hogy az esetek 75%-ban tényleg nincs kihasználva a 80 Mbit.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5409) bigdady válasza banhammer (#5402) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem válaszoltál a kérdésemre :U

(#5410) M^xx válasza bigdady (#5409) üzenetére


M^xx
aktív tag

Lefedni a környéket. ;]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5411) banhammer válasza bigdady (#5409) üzenetére


banhammer
veterán

Arra, amire te használod a tied.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5412) kabelmania27 válasza kiskaktusz (#5407) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha a többségnél nincs alternatív esetleg vissza kellene nevezni a topicot 29-es körzet UPC szolgáltatásokra ahogy korábban volt.

[ Szerkesztve ]

(#5413) bigdady válasza kabelmania27 (#5412) üzenetére


bigdady
nagyúr

+1
Digisek menjenek a digis topikba. Legutóbb pont en irtam ezt hogy minek panaszkodik itt digis mikor nem ez a topiknév. Erre emiatt kertek atirni a topik nevet erre az ujra (asszem Dictator miatt)

[ Szerkesztve ]

(#5414) kabelmania27 válasza bigdady (#5413) üzenetére


kabelmania27
félisten

Persze nem gond ha valaki ír Digis/Telekomos témában ír mert lehet hogy a probléma csak a 29-es körzetet érinti, de eredetileg 29-es körzet UPC netes topic volt. Többször előfordult hogy valaki ír netproblémáról de nem írja le, hogy a háromból melyikkel van gond, banhammer esetében tudjon honnan ír és Digis témáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#5415) bigdady


bigdady
nagyúr

Meg is van :DDD
Érdemes elolvasni. Szétoffolták a topkikot majd hogy ne legyen off átíratták a topik nevét :DD

[ Szerkesztve ]

(#5416) kabelmania27 válasza bigdady (#5415) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, emlékszem. Ideje lesz visszanevezni:D
asdf_ :Mivel eredetileg ADSL-es topic volt...

[ Szerkesztve ]

(#5417) asdf_ válasza banhammer (#5406) üzenetére


asdf_
veterán

Hidd el, amennyiben a garantalt ertek folott van a lassu netem, en nem allok neki pampogni.

Azt mondod, te nem erre irtal ala. De, erre irtal ala. Arra irtal ala, hogy garantalnak neked 8/4-et, minden, ami efolott jon, ajandek. A 20-szal folotte vagy ennek? Igen. Szerzodes szerint teljesitenek? Igen. Van indokod ilyen latvanyosan szenvedni? Nincs. Ennyi. Ha nem tetszik a rendszer, jelentkezz valasztott kepviselodnel (ha egyaltalan vagy mar abban az eletkorban :P) es kulonbozo a hatosagoknal, hogy a garantalt sebesseg ne lehessen az elerheto maximum sebeseg otode, tizede, hanem mondjuk csak harmada es tessek ezugyben torvenyt modositani.

(nem mellesleg, kulonosen visszatetszo abban a topikban a "csak" 20 megabit miatt sirankozni, ahol sokaknak ennek fele, harmada, negyede a normalis sebesseguk, meg ugy is ezt mondom, hogy en hala istennek mar nem tartozom kozejuk).

(#5418) dr.bubo válasza bigdady (#5415) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mert, akkor a nem igen volt a upc téma, inkább az, hogy hol jelenik meg a körzetben a Digi, a T esetleg más szolgáltató. Akkor lett az első hozzászólásba betéve, hogy melyik településen milyen szolgáltatók vannak. Arról nem tehetünk, hogy bizonyos okokból a szolgáltatók megálltak a fejlesztésben ill. nem jelentek meg más településen. :R

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5419) kabelmania27 válasza dr.bubo (#5418) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, de nyugodtan maradhatott volna az eredeti név...

[ Szerkesztve ]

(#5420) dr.bubo válasza kabelmania27 (#5419) üzenetére


dr.bubo
őstag

De, akkor fel volt lelkesülve mindenki, hogy jön a digi a megváltó. ;] És gyorsan terjeszkedni fog, mert akkor 2-3 települést hónapok alatt bekábelezett és elindította szolgáltatását.

Az új név ellen pedig nem ellenkezett, akkor senki. Szólj a modiknak, hogy nevezzék vissza a régi névre, ha ezzel a mostanival ennyi gondotok van. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5421) kabelmania27 válasza dr.bubo (#5420) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen:D Akkor is leírtam hogy az alacsony havidíj nem minden, hiába lesz valami 400Ft ha használhatatlan amikor az ember netezni szeretne. Többen is írtok hogy nem jó a topic átnevezés.
UPC 29-es körzet névhez mit szólnátok?

[ Szerkesztve ]

(#5422) banhammer válasza asdf_ (#5417) üzenetére


banhammer
veterán

Neked ez a véleményed a dologról, nekem az.
Ha nem tetszik, esetleg fáj, hogy nem 20 / 40 / 80 Mbited van akkor azt ne rajtam verd le.
2012 nyarán adott volt a lehetőség arra, hogy váltsunk és váltottunk.
Ezek után ne nekem kelljen már bocsánatot kérni azoktól akiknek nincs alternatívájuk.

De, erre irtal ala. Arra irtal ala, hogy garantalnak neked 8/4-et, minden, ami efolott jon, ajandek. A 20-szal folotte vagy ennek? Igen. Szerzodes szerint teljesitenek? Igen. Van indokod ilyen latvanyosan szenvedni? Nincs. Ennyi.

Mindenkinek csak addig nagy a szája amíg nem érintett a dologban.

(nem mellesleg, kulonosen visszatetszo abban a topikban a "csak" 20 megabit miatt sirankozni, ahol sokaknak ennek fele, harmada, negyede a normalis sebesseguk, meg ugy is ezt mondom, hogy en hala istennek mar nem tartozom kozejuk).

Nem csak a sebesség miatt jár a szám hanem a szolgáltatás szinvonalán is ami hétvégenként a béka segge alatt van.
Mint említettem anno 384 kbittel kezdtünk és annyit fizettünk érte, hogy azért Pesten UPC-s területen már 1-2 Mbitet adtak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5423) kabelmania27 válasza banhammer (#5422) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazad van, mindenkinek igaza van kb egyforma csomagokat kellett volna adni 10éve legalább lett volna pár év amíg egyforma chellos és adsl csomagokkal kábelnet sebessége mindenhol túlszárnyalja az ADSL-t. bigdadyt és kiskaktuszt és azokat is meg tudom érteni akik jóval többet fizetnek jóval kevesebbért.
Látjátok 10éve nem volt ilyen probléma mindenki ADSL-t használt és csá:D

[ Szerkesztve ]

(#5424) dr.bubo válasza banhammer (#5422) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tök mindegy, hogy megvan a garantált sebesség. Minden szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy az előfizető a csomagjához tartozó sebességet megkapja. Be kell jelenteni hibára, nem azzal jönni, mint ahogy néhányan írják, hogy légy kussban, ha megvan a garantált.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5425) banhammer válasza kabelmania27 (#5423) üzenetére


banhammer
veterán

Ha nem is akkora sebességet, mint a kábelnet, de legalább olyan árszinvonalon, mint amennyiért Pesten adják az ADSL-t.
Mondjuk egy olyan körzetben ahol hosszú ideig nem volt piaci verseny a Monortel, később UPC annyi pénzt kért a szolgáltatásáért amennyit nem szégyelt.
De jó oldala is volt a drágaságnak, hogy a legeldugottabb faluban is volt, van ADSL.
Az ügyfélszolgálat nagyon segítőkész, ha volt probléma már másnap jött a szerelő és tette a dolgát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5426) banhammer válasza dr.bubo (#5424) üzenetére


banhammer
veterán

Pont erről van szó, csak egyes embereknek ez nem esik le.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5427) asdf_ válasza banhammer (#5422) üzenetére


asdf_
veterán

Neked ez a véleményed a dologról, nekem az.

Tokmindegy, hogy melyikunk mit gondol, jogilag nincs igazad, innentol kezdve tokfolosleges barmi tovabbi...

[ Szerkesztve ]

(#5428) kabelmania27 válasza banhammer (#5425) üzenetére


kabelmania27
félisten

T-com/alternatív szolgáltatók is drágán adták akkoriban a netet pl 384-es Externetnél ADSL 9120Ft volt két éves hűséggel...

(#5429) dr.bubo válasza asdf_ (#5427) üzenetére


dr.bubo
őstag

De bejelentheti hibára:
Digi ÁSZF:

Hiszen csökkent a szolgáltatás minősége.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5430) bigdady válasza kabelmania27 (#5421) üzenetére


bigdady
nagyúr

Támogatom a témanév visszaállitását.

(#5431) miller79


miller79
tag

Nagykátán a Dózsa György úton az UPC-n kívül milyen szolgáltató érhető el?

(#5432) kabelmania27 válasza bigdady (#5430) üzenetére


kabelmania27
félisten

Okés:)

(#5433) choco01 válasza miller79 (#5431) üzenetére


choco01
addikt

Telekom nem tudom szolgáltat-e ott mivel ugye ott nincsenek villanyoszlopok sem..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5434) kabelmania27 válasza banhammer (#5425) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, azt is érdemes megjegyezni, hogy a koax hálózaton nem csak analóg hanem dvb-c jel is van így ezeken a településen 20db HD adásra is elő lehet fizetni, van médiacard.

[ Szerkesztve ]

(#5435) miller79 válasza choco01 (#5433) üzenetére


miller79
tag

A Telekom tuti nincs ezen az úton! Tegnap beszéltem velük, de a csaj azt sem tudta megmondani, hogy itt melyik utcában van szolgáltatás!!! Nem is értettem!

(#5436) choco01 válasza miller79 (#5435) üzenetére


choco01
addikt

Ahol van az oszlopokon optikai kábel meg fehér elosztó dobozok ott van..
Nem tudom hogy az olyan nagyobb utakon ahol nincsenek villanyoszlopok hanem földben megy minden ott hogy oldja majd meg a T..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5437) seimon válasza choco01 (#5436) üzenetére


seimon
tag

Volt már rá példa hogy mikrót csinált a T kisebb csoportoknak (azaz nem egy megrendelésért) távolabb a lefedettségtől.

Lehet ott is mikro lesz, vagy majd földmunkáznak.

(#5438) kabelmania27 válasza seimon (#5437) üzenetére


kabelmania27
félisten

Vagy marad úgy ahogy eddig.

(#5439) choco01 válasza kabelmania27 (#5438) üzenetére


choco01
addikt

Csak egy eléggé "forgalmas" út, vagyis vannak rajta lakótelepek, üzletek.. biztos sokan igényelnék..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5440) kabelmania27 válasza choco01 (#5439) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet idővel kiépítik, de ahhoz fel kell ásni a környéket.

[ Szerkesztve ]

(#5441) BBéci válasza kabelmania27 (#5440) üzenetére


BBéci
titán

Vecsésen a Katica és Kispatak lakóparkokban felástak és kábelt fektettek a T megbízásából, valamikor 4-5 éve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5442) puma72


puma72
tag


Ez sajnos a közeljövőben itt Monoron nem fog megváltozni.
Marad a jó drága de gyenge sebességünk.

Számom +36205747193

(#5443) hedgehog válasza kabelmania27 (#5360) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én nem teljesen értem, miért fanyalog itt mindenki, ha meglátja a t-s ajánlatot... ha normális netet akarok, akkor nincs alternatívám, mert az UPC ide soha nem fog fejleszteni.
Az IPTV-re kíváncsi leszek, de ha nagyon vacak, legfeljebb fallback a mindigtvre (most az van, tökéletes)...
Tévém csak egy van, nem kell több box.

Az árat meg nem a más területtel kell összehasonlítani (mert akkor már rég elsöpörte volna a népharag az UPCt), hanem az adott lehetőségekkel... nekem most a 8/0,7 helyett 30/5 lesz, olcsóbban mint korábban.
(adsl solo silver + mindigtvalap: 7900+1500 kb= 9500, netmánia L + iptvalap =kb 8500)

Tudom, köthettem volna újra a upc-adslt hogy olcsóbb legyen, de nem akartam hűségeskedni (a t-s csomagot is csak 1 évre vállaltam). De akkor max ugyanaz lenne az ár, de jóval gyorsabb net a T.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#5444) Laci.M


Laci.M
senior tag

Azért hihetetlen ez a UPC...

Felhívtam őket, hogy lemondjam a netet, erre körülnyalta a csaj a se...emet, hogy maradjak, mivel KIEMELTEN FONTOS ÜGYFÉL vagyok, mivel hosszú ideje van kapcsolatunk, így a korábbi összegnél JÓVAL kedvezőbbet ajánlott. Konkrétan 4000/ hó a telefon+ 8 megás internet együtt.... Mondom igazán? Fél éve amikor voltam bent az üzletben akkor miért nem voltam értékes ügyfél?
Én terjesztem az igét mindenhol, nehogy maradjon náluk bárki is. /TV az más, egyelőre marad/

Kérdezte, hogy mi volt a véleményem a szolgáltatásról: mondom meg voltam vele elégedve, betonstabil volt, de drága és lassú. Eddig kellett volna próbálkozniuk.

Kérdezte, hogy miért kell a gyors internet, kihasználom-e? :D Na itt már nagyon röhögtem.

Persze a 8 magos lemondással élnek, elsejéig fizethetem az adsl-t is, hiába mondta azt az ügyfélszolgálatos, hogy a netet már aznap kikapcsolják, csak a telefon marad...

Fejlemény T-home telefon ügyben:
Előzmény

Számhordozást elrontotta az ügyintéző, így irány berény, T-pont... A folyamat hosszú lesz, kb 2 hét, senki nem tudja meddig nem is lesz telefonunk.
Délután kapok sms-t hogy szerintük minden rendben.... -> ennyit a 72 órán belüli intézkedésről
Hibabejelentő felhív mondom az jó, hogy szerintük minden ok, de a telefon továbbra se hívható, jó lenne ha csinálnának is végre valamit. Ő rögzítette, majd intézkednek.... Még szerencse, hogy él a upc-s szám.(hála a béna üzletkötőnek)
(Nagyszülőkkel azon van tartva a kapcsolat azért kell vonalas, és különben is ha fizetünk érte akkor csak működjön.
Bezzeg ha én nem fizetném be időben a számlát...

Aláírás

(#5445) Intruder2k5 válasza Laci.M (#5444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A folyamat hosszú lesz, kb 2 hét, senki nem tudja meddig nem is lesz telefonunk."

Hmm... Én anno amikor számhordoztam Invitel -> RubiCom (amit később felvásárolt UPC), akkor egy éjszaka volt az átállás! Előző nap délután már tudtam telefonálni a RubiCom telefonról, és érdekes módon a mobilom ugyanazt a számot jelezte ki, ami az Invitel-es telefon is volt, tehát két telefonnak ugyanaz volt a száma egy időben! Bejövő hívások ekkor még az Invitelre mentek, majd este 18 órakor kikapcsolt az Invitel-es telefon, a Rubi-s meg átállt valami idegen számra! Gondolom észrevették, hogy mindkettő egy számon ment délután! :)
Szóval reggel még mindig az idegen szám volt, ekkor felhívtam ügyfélszolgot, és két perc alatt lecserélték a számot amire kell!

(#5446) Laci.M válasza Intruder2k5 (#5445) üzenetére


Laci.M
senior tag

Itt telefonálgattak hogy utólag mit lehet tenni, meg hogy ezt nem így kellett volna. Az ő hibájukból szivunk mi, es legalább mégegy ismerősöm.
Nem tudom miért szenvednek ennyit.

Telefon hibabejelentonel telefonnál voip esetén mit válasszak? Hagyományos, vagy ISDN?? Mind a kettore azt mondja, hogy rosszat választottam, erre átdob egy ügyfélszolgalatosnak aki továbbít a műszakiakhoz.... Persze sok sok perc után minden.

Aláírás

(#5447) asdf_


asdf_
veterán

Egyreszt a szamhorodzasnak torvenyileg eloirva(!!!) meg kell tortennie valami 2-3 munkanap alatt. Masreszt, ha szolgaltatot valtasz es szamot hordozol, rendkivul erosen javasolt menetrend, hogy uj szolgaltato netet bekoti, telefont bekoti ideiglenes szammal, es erre az ideiglenes szamra hordozod ra a regi telefonszamodat (ezzel egy kanyarban azt hiszem a regi szolgaltatonal a telefon elofizetesed automatikusan felmondodik, az adsl meg ellehetetlenul igy az is). Igy tutira nem leszel szolgaltatas nelkul es telefon nelkul, valamint mindig nalad csorog a regi telszamod vagy az egyiken, vagy a masikon, de a regi szam mindig el (ertelemszeruen a hordozasi idoablak kivetelevel).

(#5448) Intruder2k5 válasza asdf_ (#5447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ADSL csak abban az esetben szűnik meg, ha csomagban volt az előfizetés, egyébként ma már sok szolgáltatónál lehet "csupasz" ADSL-re előfizetni, telefon nélkül! Ezzel tehát vigyázzunk!

Egyébként amit mondasz jó, csak tudod, az árérzékenység sokaknál nem mindegy, és nem akarnak 1-2 hétig két szolgáltatónak fizetni!

Nálam is úgy volt (ezt nem írtam le fentebb), hogy ugye amikor megrendeled a számhordozást az új szolgáltatónál, akkor a többit ők intézik a régi telefonszolgáltatóval! Na már most engem is felhívtak egy nap az újak, és közölték, hogy ekkor és ekkor megtörténik a számhordozás! A dátumra már nem emlékszem, de azt tudom, hogy egy elég közeli, talán 3-4 nappal későbbi, este 18 órai időpont volt! Na, eljött a nap, új telefon sehol! Aztán úgy csörögtem rájuk valamikor késő délelőtt, hogy ugye nem felejtettek el, ha már ilyen marha ügyesek voltak, és a megrendelésem után alig egy hétre már ki is kapcsoltatják a régi telefonomat, akkor ma estig be lesz kötve az új...?! Na keresték gyorsan a szerelőknek kiadott munkák közt, de nem volt ott! De végülis miután ragaszkodtam a dolgok menetéhez, így kerestek valakit, aki kijött még aznap! Mondjuk sok dolga nem volt, mert csak a modemet kellett kihoznia, és megírni a papírokat, mert a koax hálózat már készen volt, egyrészt régi előfizetésem ügyén, másrészt házon belül én kialakítottam!

(#5449) asdf_ válasza Intruder2k5 (#5448) üzenetére


asdf_
veterán

Az ADSL csak abban az esetben szűnik meg, ha csomagban volt az előfizetés, egyébként ma már sok szolgáltatónál lehet "csupasz" ADSL-re előfizetni, telefon nélkül! Ezzel tehát vigyázzunk!

Szerintem nem. Ha van egy adsl elofizetesed, akkor az egy adott tipusu adsl elofizetes (van alatta telefon), adott tarifaval. Azzal, hogy kiesik alola a telefonvonal, nem tud magatol downgradelodni adsl solo-ba, ami egy teljesen mas elofizetes teljesen mas tarifaval (kiveve, ha a szolgaltato cselesen beleszott egy ilyet az aszf-jebe, de ez nagy parajsag lenne). De ettol fuggetlenul tessek odafigyelni termeszetesen ;)

Egyébként amit mondasz jó, csak tudod, az árérzékenység sokaknál nem mindegy, és nem akarnak 1-2 hétig két szolgáltatónak fizetni!

Standard felmondasi ido 8 nap. Szerintem ennyit meger, hogy ne legyen szopolas a vege.

(#5450) Intruder2k5 válasza asdf_ (#5449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolod végig amit írtál! Semmi sem "downgradelődik", amennyiben eredetileg két külön szolgáltatás előfizetéséről beszélünk! Az egyiket átviszed másik szolgáltatóhoz, akkor az a másikat mennyiben is érinti? Semennyiben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.