Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) sirdond válasza seimon (#5199) üzenetére


sirdond
őstag

és lehet valahol olvasni erről a szerződésről?

(#5202) seimon válasza kabelmania27 (#5200) üzenetére


seimon
tag

És oly nagy településeken is, ami 29-es körzet :)

Egyébként nem csak a DH hanem mi is pumpálunk bele pénzt. => államkassza, és nem is keveset.
Bár ez valószínű Uniós pénz...

(#5203) poli27 válasza seimon (#5199) üzenetére


poli27
veterán

Linkeld már be azt a szerződést, mert hogy ilyen nincs benne az tuti!

(#5204) seimon válasza poli27 (#5203) üzenetére


seimon
tag

Maga a szerződés nem publikus, de volt egy tájokoztató, ahol Orbán is beszélt, meg a magyar Képviselő a Telekomnak, és ők is mondták ezt, mi több, az előbbi manó előadást tartott egy kisvárosban is (valami 1500 fős), és ott is mondta ezt.

Egyébként nem tudom miért tartod lehetetlennek, 2020-ig vagy lesz mindenhol optika, vagy kapjuk az újabb kötelezettségi eljárást. Az hogy ezt a dátumot két évvel előbbre hozták megint mért baj?

Egyébként meg a másik hogy a Telekomnak most hogy kb a felét vagy jórészét mi fizetjük, miért lenne nehéz terjeszkedni?

Itt több 10 milliárdos tételről van szó. Ennek a szerződésnek lényegében az volt a célja, hogy az elsők legyünk Európába.

És igazából minden megvan ehhez... most lehet magyarázni, de pénz megvan mind magunk részéről, mind a DT részéről, és az alvállalkozók is megvannak.

Egyébként kis utána járás után a 29-es körzetben nem csak Dabason, de még 2 másik helyen is felmerült a Telekom neve az elmúlt 2 hétben!, azaz én még azon se csodálokznék, ha még idén a 29-es nagyrésze le lenne fedve...

(#5205) kabelmania27 válasza seimon (#5204) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ahol a Telekomnak van ktv hálózata pl Gyál,Ecser, Gyömrő, Üllő, Vecsés ott felesleges optikát kiépíteni mert a hálózat képes a nagy sebességű átvitelre jelenleg 120/10 a max és ez a sebesség fejlesztésekkel későbbiekben többszörösére emelhető az új docis3.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#5206) seimon válasza kabelmania27 (#5205) üzenetére


seimon
tag

Nem fogják átépíteni a kábelt optikára (egyelőre).. csak az a cél, hogy ahol terjeszkednek, ott optikát építsenek.

Kicsit félreírtam: Optikát építenek, kábelt tartják...

ADSL-t és a semmit cserélik optikára.

A kábel tudja tartani jelenleg az optika sebességét, szóval jelenleg értelmet is lenne...

[ Szerkesztve ]

(#5207) kabelmania27 válasza seimon (#5206) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telefonos primer területeken (ahol mellette nincs koax) ott vagy VDSL-re fognak fejleszteni vagy optikát fognak kiépíteni.

(#5208) seimon válasza kabelmania27 (#5207) üzenetére


seimon
tag

A VDSL szerintem felejtős.

(#5209) kabelmania27 válasza seimon (#5208) üzenetére


kabelmania27
félisten

29-es körzetben felejtős a VDSL, mert nem Telekomos primer terület

[ Szerkesztve ]

(#5210) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Van pénz a nagy szolgáltatóknál (is) fejleszteni. Mindössze akarat kell, és nem rövid távú gondolkodás. Nem nagyon kell hozzá sem uniós, sem állami támogatás. Ha van, az persze kész haszon, hisz úgy bőven jut yachtra, iksznyócasra a kapzsi slepnek is.

A szélessáv ugyanúgy, mint minden más, viszonylagos. Annak idején, mikor a 384/64-es ADSL megjelent felénk, bőven annak számított. Az, hogy a hangjukat hallató és/vagy döntéshozó fejesek ezt a statisztikáikban hová számítják, kizárólag attól függ, mit akarnak belőle kimutatni. Manapság 10 mega/sec körül húzhatnánk meg ezt a határt, de igazából lényegtelen is. Én sokkal fontosabbnak tartom a műszaki paraméterek változatlanságát a szerződésben szereplő időszakban, amelyet az azt kötő felek aláírtak.

A közvéleményt pedig nem mi hangoztatjuk, hanem azok, akiknek a zsebeit tömjük. És hogy a törpe kiáll-e a választási kampány parasztvakításilag egyre intenzívebb szakaszában bármiféle olyan dumával, ami alátámasztja a jobban teljesítet, lényegtelen. 30-40 éve is ugyanez volt a maszlag, azóta is, nyilván előtte is, és ez sosem fog változni a pozícióban lévőknél. Kampány van. És most épp a narancs-árnyalat az uralkodó.

Ehun megy egy ontopik.

(#5211) seimon válasza DuplaZso (#5210) üzenetére


seimon
tag

Az igaz, de ha egy szolgáltató előnyökkel indul a többivel szemben, neki jobban megéri terjeszkedni, és ezt most megkapta a Telekom, csupán vállalnia kell a szerződésben foglaltakat.

Eleve van oly pénz, amit nem lehet másra költeni, azt meg ide kell befektetni. (Nem úgy mint múltkor volt valaki aki 2 céget benevezvén próbált lenyúlni 10 milliárdot, aminek ide kellett volna érkezni...)

Nem széles sávról volt szó, hanem oly technológia amely hosszútávon versenyképes, de mivel a Telekom már múltkor kijelentette hogy csak optikát építenek manapság, így ez ez lesz.

Bár egyébként én őszintén úgy vélem, hogy előbb utóbb már a Telekomnak is lépnie kéne a UPC lépését követve, és emelni kéne a sávszélt, ugyanilyen áron. (legalább a másfélszeresére.)

4290 Ft/ 10 Mbit / sec úgy hogy csomagban drága szerintem.

Örülök ha lesz alternatíva, de én leginkább a Digit várnám errefelé. UPC se lenne rossz, ha hírtelen megoldanák a fejlesztést, de velük az a bajom, hogy ők játszanak a sávszéllel. Úgy vélem szándékosan babrálják, hogy néha kevés néha sok.

(#5212) bigdady


bigdady
nagyúr

Elobb felhivott a upc hogy garantaljak a mostani eppen lejaro elofizeteses telefon es tv havi dijakat ha leszerzodok veluk ujabb 2 évre :Y
Normalisak ezek 2 évre? Kerdeztem mi van ha nem kerem azt mondta semmi :) (max az aremeleseket tudom kivedeni) koszi nem :N

[ Szerkesztve ]

(#5213) M^xx válasza bigdady (#5212) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nálam is bepróbálkoztak, lenne pofájuk két évre lekötni az embert, konkurencia nélkül. Eddig talán nem ajánlkoztak ennyire, remélem ez azt jelenti, hogy van valami a láthatáron.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5214) TCr válasza bigdady (#5212) üzenetére


TCr
veterán

Kemény. Rablánc juttatás (kedvezmény) nélkül.
Remélem engem is felhívnak, de azt tuti nem teszik zsebre. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5215) choco01


choco01
addikt

Na Nagykátán elvileg biztos hogy Telekom lesz a szolgáltató, a HFC csak kiépített. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5216) M^xx


M^xx
aktív tag

Az normális, hogy adsl-nél a modem felé a 4 eres kábelből csak a két középső van bekötve?

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5217) kabelmania27 válasza M^xx (#5216) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen.

(#5218) M^xx válasza kabelmania27 (#5217) üzenetére


M^xx
aktív tag

Többi az dísznek van ott? :F

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5219) kabelmania27 válasza M^xx (#5218) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem, hanem arra az esetre ha pl második vonalat kérnél. Föld vagy légkábeles a bekötés?

[ Szerkesztve ]

(#5220) M^xx válasza kabelmania27 (#5219) üzenetére


M^xx
aktív tag

Oszlopról jön gondolom akkor "légkábeles"

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5221) kabelmania27 válasza M^xx (#5220) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen az, akkor légkábeles:) Föld és légkábel egyaránt négy eret tartalmaz, ami jól jön (betárcsázós időben volt ennek jelentősége vagy ha valaki külön fax/internetes vonalat kért) ha még egy vonalat szeretnél. Házon belül használatos telefonkábel (nálunk szürke színűt használtak 90-es években) is négyeres.

[ Szerkesztve ]

(#5222) forrest85 válasza M^xx (#5216) üzenetére


forrest85
senior tag

Két végét összekötöd és leföldeled, nem kell, hogy összeszedje a felesleges zajt.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#5223) Taktoj


Taktoj
aktív tag

erdekessegkepp - sorry lustasagomert, ekezetmentesen.

tegnapelott latom a tv ben hogy akar ingyen net - xprime.

hm xprime s btel. nalunk jelenleg upc, na meg akik az o halozatat berlik s tovabbszamlazzak. na nezem a weboldalukat 8mbit es net 4190 pez, olvasom itt hogy mki szidja az ugyfelszolgqlatukat.

gondoltam egy probat meger ha probalkozom. felhivtam a 1221 t s mondom hogy lattam a tv ben ezt meg azt, nem nevesitettem de ott sem hulyek ulnek azert. nem celoztam semmire de a srac egy perc turelmet kert.
ja s mi a vege?
nem kell nekem ingyennet, meg ket ev huseget is leokeztam. kevesebb mint felar, szerintem az mar nem annyira veszes, ezt a probat boven megerte ha mar nincs digi a hfc is csak epitget, a tobbit meg ugysem hozzak errefele... sem

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#5224) banhammer


banhammer
veterán

Másnak is vacakol a net Vecsésen a lakótelep környékén?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5225) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Alapfelállás: Tápiószecső, UPC ADSL, Pirelli DRG A225G B-401-200-2-2 egybemodem + router (Telekom brandjelzés nincs)

Valamiért nem működik az istennek se a Pirelli, pedig Telekom és Invitel környezetben is rendesen hasít. Mi lehet a gond? Tud Annex A és B-t is elvileg.. Előre is köszönöm a tippeket!

:R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#5226) seimon válasza Goatman (#5225) üzenetére


seimon
tag

Nem tudom hogy a kérdésre válaszolok-e, de ha ez volt a kérdés, a UPC ADSL csak a saját Xzhone modemjeivel müködik.

(#5227) Goatman válasza seimon (#5226) üzenetére


Goatman
aktív tag

Ezek szerint beköthetnék akár egy szimpla D-Link modemet is router minden nélkül közvetlenül gépbe az se menne, csak az általuk telepített/küldött cuccok működnek? Kár, valami hasonlót sejtettem én is, csak gondoltam hátha létezik valami egyéb megoldás. :(

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#5228) asdf_ válasza seimon (#5226) üzenetére


asdf_
veterán

Ezt tapasztalatbol cafolom. Amikor megdoglott a szurke zhone elotti modemem, akkor volt egy masik annexes vizozon elotti kukazott thomsonom valahonnan, addig azzal voltam, mig kicsereltek. Valami VPI vagy VCI vagy mittudomen milyen erteket viszont bele kellett gyogyitani es ment (ha megvan a neve, ra kell guglizni, ebbe a forumba beirtam a helyes ertekeket).

(#5229) Goatman válasza asdf_ (#5228) üzenetére


Goatman
aktív tag

Köszi, VPI/VCI jól emlékeztél, de a hsz-eid közt nem találom.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#5230) choco01 válasza asdf_ (#5228) üzenetére


choco01
addikt

Nekem paradyne van..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5231) asdf_ válasza Goatman (#5229) üzenetére


asdf_
veterán

Ja, azert nem, mert a hwsw forumon irtam :D Ime: Monortel VCI/VPI 0/35

(#5232) Laci.M válasza choco01 (#5215) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nagykáta

Remélem átmegy mindenki Nagykátáról! Soha többet UPC!! Évi 100000Ft extra profitot fizettünk be nekik a pestiekhez képest! Elég volt!

Aláírás

(#5233) sirdond válasza Laci.M (#5232) üzenetére


sirdond
őstag

mi lenne ez? nálam nem nyitja meg.

(#5234) Laci.M válasza sirdond (#5233) üzenetére


Laci.M
senior tag

Elvileg megadod a címed és már választhatsz is csomagot.
És az itt levő linken? [link]

Aláírás

(#5235) asdf_


asdf_
veterán

Hmmm, ezek nagyon lepacsizhattak a HFC-vel, mert sajat cimemre is kerhetek t-s iptv-t, meg netet, meg telefont a t-tol :O (nem nagykata)

(#5236) sirdond válasza Laci.M (#5234) üzenetére


sirdond
őstag

aha, értem. azt hittem valami másra gondolsz.érdekes, mert ha beírok egy dabasi címet, akkor oda is tudok rendelni netet :F

(#5237) Laci.M válasza sirdond (#5236) üzenetére


Laci.M
senior tag

Valami nem stimmel ezzel a T-vel amúgy, mivel egy másik linken azt írják, hogy nem elérhető. [link] Gondolom nem frissítettek még minden adatbázist.

Viszont tuti, hogy megy, mivel mint a facebookos linken látszik már van aki használja. Annyiba kerül a 120Mbit mint eddig volt a 8Mbit UPC-nél. Bárhogy számolom 15*-ös sebesség azonos áron...

Aláírás

(#5238) sirdond válasza Laci.M (#5237) üzenetére


sirdond
őstag

ha tényleg lehet rendelni netet akkor én már holnap váltok is T-re egyből. bár kétlem,hogy lehetne

(#5239) choco01 válasza Laci.M (#5237) üzenetére


choco01
addikt

Használja egy srác, ma kötötték be neki, stabilan megy azt mondja.
A T honlapja kicsit vacakol elég gyakran nálam is..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5240) Laci.M válasza sirdond (#5238) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én inkább az IPTV-től félek. Eddig nagyon stabil volt a UPC, az áron kívül soha nem panaszkodtam. Soha nem használtam még ilyet.
20Mbit-es nettel szemezek, az mellé külön dedikált sávszélen jön a tv adás? (3 tv lenne, ebből kettő régi crt) TV-be mehet a CI, vagy külön box lesz? Bocs, de eddig mivel nem volt elérhető nem néztem utána pontosabban.

Aláírás

(#5241) asdf_ válasza Laci.M (#5240) üzenetére


asdf_
veterán

Az Iptv-t mindenképp nézd meg előtte valahol én gyakorlatilag csak rosszat olvastam róla, egyszer egy helyen, ahol 8 megabites adsl volt alatta (net nem!) láttam, hát, kb. sugárban lehetett hányni tőle...

(#5242) BBéci válasza Laci.M (#5240) üzenetére


BBéci
titán

Attól félhetsz is! Inkább maradok UPC-s, a tetű internettel, de IPTV nem kell, inkább MinDig TV.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5243) kabelmania27 válasza Laci.M (#5240) üzenetére


kabelmania27
félisten

IPTV esetén ha gond van a nettel tévézni sem tudsz (optikán kevesebb gond van az iptvvel mint adsllel és kábelnettel) kötelező a boxhasználat nincs médiacard lehetőség, a hgw-t utp kábellel kell összekötni a boxokkal, egy előfizetéshez max 3box kérhető, ettől független jobban jársz ha a tévét meghagyod a UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#5244) seimon


seimon
tag

Biztos hogy hiba van a Telekom csomagösszeállítójában mert több várost is kiprobáltam:
Dabas, Örkény stb.

És mindenhol írja hogy elérhető már az optika, most írtam az ügyfélszolgálatnak.

(#5245) sirdond válasza seimon (#5244) üzenetére


sirdond
őstag

majd,ha kaptál választ be tudnád másolni ide is? köszi

(#5246) bigdady


bigdady
nagyúr

Ha ramernek a vonalamra mennyit bir akkor azon tudnak javitani adott esetben ha kicserelnek valamiket az eloszto kozpontnal vagy hol? Azt mondta az ugyfelszolgalat van ra esely mert csak 11 megát lát de reszletesebb merest is tudnak csinalni de az egy ket hét :Y

[ Szerkesztve ]

(#5247) kabelmania27 válasza bigdady (#5246) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet tudják bővíteni a DSLAM-ot.

(#5248) banhammer


banhammer
veterán

Komolyan mondom megőrülök.

80 Mbites Digis net és alig van meg a 20 Mbit.
Valaki akinek ilyen sebességű netje van mérjen már rá Vecsésen vagy akárhol.
Már a kábelmodemtől kezdve minden ki, be kapcsoltam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5249) logarithm válasza banhammer (#5248) üzenetére


logarithm
őstag

Szintén, itt gyálon is. Egyébként szerintem a viharnak köszönhetjük vagy valami karbantartási dolgok vannak, vagy pedig a viharnak olyan értelemben is, hogy mindenki otthon ül és netezik.

(#5250) kabelmania27 válasza banhammer (#5248) üzenetére


kabelmania27
félisten

Válts UPC/Telekomra.
logarithm: Optikai netnél előfordulnia nem szabadna csúcsidőben ilyen lassulásnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.