Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) kabelmania27 válasza hidroponi (#5850) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg a tévén milyenek az analóg adások.

(#5852) hidroponi válasza kabelmania27 (#5851) üzenetére


hidroponi
aktív tag

koszonom! megneztem tv-n, ott jo. vszinuleg a pc zavarhatja a jelet azokon a csatornakon.

(#5853) ssn84


ssn84
újonc

Sziasztok! Érdeklődnék internet és esetleg TV előfizetés után ami használható is "nem 1M/s" és megfizethető!!! Előre is köszönöm a segítséget!!!! Üdv:spongas ssn84@freemail.hu :O

(#5854) kabelmania27 válasza ssn84 (#5853) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv a PH-n!
Melyik településről írsz? Azért kérdezem mert 29-es körzetben nem minden településen van UPC-n kívül más szolgáltató.

(#5855) Intruder2k5 válasza ssn84 (#5853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, ez egy fórum, nem pedig levelezőlista, így az esetleges választ is valószínűleg ide fogod kapni! Pontosabban szerintem csak kapnád, mert ahhoz, hogy valaki tudjon segíteni, legalább egy településnevet illet volna megadni, mert a 29-es körzeten belül is sok lehetőség van, néhol DIGI, néhol Telekom, de van ahol csak a UPC! Ráadásul még településnév ismeretében sem lehet 100%-os választ adni, ugyanis szerintem nem létezik olyan helyiség, amit egy bármely szolgáltató 100%-osan bekábelezett volna... Sok olyan eset van, amikor az utca egyik felén elérhető egy szolgáltatás, még a másikon már nem!

A fentiek alapján jelen kérdésedre a válasz, hogy van Telekom, és DIGI net is elérhető áron, jó sebességgel a 29-es körzetben!

(#5856) puma72 válasza ssn84 (#5853) üzenetére


puma72
tag

Ne erőlködj ha a 29-es körzetben laksz!
Tök mind1 hol! A UPC-hez tartozó 29-es körzet internet téren egy nyomornegyed!
Hiába erőlködnek más szolgáltatók még mindig nem érték el a 29-es 30% lefedetségét.
Ezért továbbra is marad a Tetű lassú UPC! Nem is fognak fejleszteni mert ez nekik aranybánya.
Adják az MTT-től megörökölt régi elavult szart jó drágán és eszük ágában sincs fejleszteni.
Mindig csak a jelenlegi anyagi helyzetet emlegetik.
Kérdem én: Hová tették a több 10-éves profitot? Ezeket venné elő Orbán és csinálna náluk vagyonosodási vizsgálatot! Rohadt korrupt banda!!!

Számom +36205747193

(#5857) Samott válasza puma72 (#5856) üzenetére


Samott
addikt

Nem, nagyon nem mindegy hol laksz, nalam az utcaban a UPC mellett ott a Telekom kabele es a Digi optikaja is - azert ez nagyon nem atlagos meg nagyvarosokban sem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5858) kabelmania27 válasza Samott (#5857) üzenetére


kabelmania27
félisten

Vecsés,Üllő,Gyál,Ecser,Gyömrő településeken van ( Telekom majdnem mindenhol belterületen, Digi lefedettsége kicsit kisebb) három választási lehetőség, Péteri, Sülysáp Digi, Nagykáta Telekom optika, Kóka HFC koax, Monorierdő Komjáti (UPC-vel kb megegyező csomagok), ha valamelyik települést kihagytam javítsatok.

[ Szerkesztve ]

(#5859) asdf_ válasza kabelmania27 (#5858) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk az elso hozzaszolast raferne updatelni (meg esetleg tema-osszefoglalonak kijelolni).

(#5860) koháry


koháry
tag

A kérdésem az lenne, hogy ha a hd médiakártyám mellé szeretnék igénylni egy sd médiaboxot másik tv-hez azt a monori ügyfélszolgálatról egyből el is tudom hozni vagy van egy átfutási idő(én kötném be)? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5861) Intruder2k5 válasza koháry (#5860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki fogják küldeni, futárral! Általában 2-4 nap alatt kiküldik...

[ Szerkesztve ]

(#5862) koháry válasza Intruder2k5 (#5861) üzenetére


koháry
tag

Tehát ha bemegyek, hogy jöttem a boxért udvariasan elküldenek haza üreskézzel?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5863) Intruder2k5 válasza koháry (#5862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudom, hogy Monoron milyen ügyfélszolgálat van, de ami nálunk van, pontosabban nem nálunk, de hozzánk legközelebb, ott egész biztos semmi ilyen raktárkészlet nincs! Szerződést tudnak kötni, amit továbbítanak a központba, és majd ott intézkednek a szükséges eszköz kiszállításáról! Én mondjuk többször már telefonon, illetőleg interneten is módosítottam az előfizetésemet, emiatt nem megyek sorban állni üfsz-ra! Ott csak azért voltam bent, mert amikor kiküldték a HD-DVR BOX-ot, akkor oda vittem vissza a régi, sima HD BOX-ot! Szépen becsomagoltam a megőrzött, és kíméletesen kibontott eredeti dobozába, ott meg mindjárt leszaggatták róla, megnézték megvan-e minden, csomagolás a kukába, a többit meg "bedobták" a paraván mögé, és ennyi! Hát mondom, jó, hogy én meg így vigyáztam rá!

[ Szerkesztve ]

(#5864) kabelmania27 válasza koháry (#5860) üzenetére


kabelmania27
félisten

Próba szerencse.

(#5865) koháry válasza kabelmania27 (#5864) üzenetére


koháry
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, lehet teszek egy próbát. 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5866) kabelmania27 válasza koháry (#5865) üzenetére


kabelmania27
félisten

Box szerintem van az ügyfélszolgálaton, biztos vannak olyanok akik visszavitték a boxot és kértek kártyát.

(#5867) koháry válasza kabelmania27 (#5866) üzenetére


koháry
tag

Például én még szeptemberben. 😊 Nekem mondjuk sd box kéne, mert egy régebbi tv-re kötném rá scart kábellel. Nem tudom ez a módszer mennyivel ad szebb képet mint az analóg tv, de igazából a csatornák miatt kéne az egész amiket már kivettek a hagyományos csatornakiosztásból.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5868) Intruder2k5 válasza koháry (#5867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen szebb a digitális adás! Nekem is régi TV-m van, egy 70cm-es CRT ORION, SCART-al van rákötve a CISCO, de akkor is tisztán látszik, hogy mikor van analógon, és mikor a digitálison!

(#5869) kabelmania27 válasza koháry (#5867) üzenetére


kabelmania27
félisten

UPC-nél elég szép az analóg, ettől független élesebb a digitális.
Hány %-os a jelerősség a médiacardos tévén?

[ Szerkesztve ]

(#5870) koháry válasza kabelmania27 (#5869) üzenetére


koháry
tag

Nekem is tetszik a digitális adás az én tévémen már 2009 óta az van, csak a gyenge jel jelent gondot néha, mint most amikor fúj a szél. Ilyenkor gyakran szétesik az adás.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5871) kabelmania27 válasza koháry (#5870) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mindegyik frekin van gond vagy csak 1-1mux problémás?
Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#5872) koháry válasza kabelmania27 (#5871) üzenetére


koháry
tag

Hát általában szokott gond lenni, de nem mindig rossz az adás, csak időszakosan. Az upc-s szerelő által adott és beszerelt elosztó van nálam.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5873) kabelmania27 válasza koháry (#5872) üzenetére


kabelmania27
félisten

Okés, ha UPC-s az osztó akkor rendben van. Nézd meg hogy nem lazultak-e meg az F csatlakozók az osztónál és a toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#5874) koháry válasza kabelmania27 (#5873) üzenetére


koháry
tag

Azok nem tudnak meglazulni, nem? Hiszen azért csavarosak. 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5875) kabelmania27 válasza koháry (#5874) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jó kérdés, biztos ami biztos alapon nézd meg.

(#5876) Intruder2k5 válasza koháry (#5874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán! De ha mégis meglazulna picit, akkor is esetleg 0,003dB-t nyernél a meghúzással, de kábelmániának ez a másik mániája a kábel mellett! :)

(#5877) koháry válasza Intruder2k5 (#5876) üzenetére


koháry
tag

De hát ez is kábel, úgyhogy teljesen érthetö az érdeklödése.😄 majd megnézem, de szerintem gyárilag hyengusz az adás.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5878) koháry válasza koháry (#5877) üzenetére


koháry
tag

Van valami menü amit elö lehet valahogy csalogatni és látszik a jelerösség.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5879) kabelmania27 válasza koháry (#5878) üzenetére


kabelmania27
félisten

Boxnál menü 1789 sokszor le gomb, utána megint le, kilépés back.

(#5880) koháry válasza kabelmania27 (#5879) üzenetére


koháry
tag

Megnézem, hogy működik e a médiacard-nál is.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5881) kabelmania27 válasza koháry (#5880) üzenetére


kabelmania27
félisten

Médiaboxnál nem így működik, hanem a készülék menüjében tudod megnézni a jelszintet, vagy info gomb, vagy menü/diagnosztika.

[ Szerkesztve ]

(#5882) koháry válasza kabelmania27 (#5881) üzenetére


koháry
tag

Megnéztem a reteklubnál azt írja, hogy a jelerőség 90% a jelminőség pedig 100%.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5883) kabelmania27 válasza koháry (#5882) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az tökéletes:)
Nézd meg a legelső és legutolsó mux valamelyik adóján is.
Ha a közepe (354Mhz) rendben van nagy valószínűséggel az eleje és a vége is jó.

[ Szerkesztve ]

(#5884) koháry válasza kabelmania27 (#5883) üzenetére


koháry
tag

Mi az mux? Hol van az eleje és a vége? 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5885) koháry válasza koháry (#5884) üzenetére


koháry
tag

A discoveryt néztem azon 78% a fishing&huntingon pedig 73% a jelerőség.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#5886) kabelmania27 válasza koháry (#5885) üzenetére


kabelmania27
félisten

A mux a multiplex rövidítése, analóg sugárzásnál egy frekvencián egy adást sugároznak digitáloson tömörítéstől függően több adást lehet egy mux frekin továbbítani. 112Mhz az eleje és 546Mhz a vége dtv adás mux frekik szempontjából. Eleje=első freki vége=utolsó freki Discovery a vége felé van, Fish and Hunting pedig az elején.

[ Szerkesztve ]

(#5887) PAUBEN


PAUBEN
tag

Másnak is szarakszik a upc 4-5 napja? Amióta rossz idő van. Pilisi vok
12 mbitest fizetek de csak ilyen 6-8-10 jön, előtte nem volt gond.

(#5888) hidroponi válasza PAUBEN (#5887) üzenetére


hidroponi
aktív tag

mas forumokon nem csak a upc-sek, de T-sek es digisek is panaszkodnak lassusagra.
route problemakra gyanakodnak.

(#5889) PAUBEN válasza hidroponi (#5888) üzenetére


PAUBEN
tag

akkor mindjárt meglesem router nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#5890) PAUBEN válasza PAUBEN (#5889) üzenetére


PAUBEN
tag

routerrel semmi gond

Ha a vonalra gondoltál azzal nem tudok mit tenni :)

Ha lesz vmi információd ,megosztanád?

(#5891) Intruder2k5 válasza PAUBEN (#5890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy beázik a vonalad, nem bírja ezt a párás időt!

(#5892) hidroponi válasza PAUBEN (#5890) üzenetére


hidroponi
aktív tag

route es nem router. az internetszolgaltatok es a tartalomszolgaltatok utvonalkezelo cuccainak meghibasodasa vagy egyeb problemai.

(#5893) PAUBEN válasza hidroponi (#5892) üzenetére


PAUBEN
tag

Még mindig lassabb..

(#5894) PAUBEN válasza PAUBEN (#5893) üzenetére


PAUBEN
tag

Még mindig csak 9-10 a 12 helyett , mit tanácsoltok? modem reset ?

(#5895) puma72 válasza PAUBEN (#5894) üzenetére


puma72
tag

Melyik szolgáltatónál vagy?

Számom +36205747193

(#5896) PAUBEN válasza puma72 (#5895) üzenetére


PAUBEN
tag

upc 12 mbitest fizetem

(#5897) Rent


Rent
senior tag

Tegnap felhivtak, hogy lejar a husegem juliusban es egy nagyon jo ajalnatuk lenne. Jelenlegi adsl silver solot megkapnank 4690-ert a jelenlegi 4700 helyett, ha alairnank 2 evet, es garantalni tudjak az arat. Mondom jol ertem hogy 240 ft ert irjak ala 2 evet? Ez a visszautasithatatlan ajalnatuk? Hat igy garantalni tudjuk az arat... Mondom koszonom de nem elnek vele, es kinyomtam. Sose volt 2 ev huseg, vagy 8x hosszabbitottam mar veluk, de mindig 1 evet. Volt, hogy 1,5 eve mar nem volt huseg, de az ar sem valtozott. Mostmar ez a divat naluk? Lejar es nem hosszabbitok, akkor megdragitjak majd? Monor 8mbit adsl solorol van szo egyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#5898) Intruder2k5 válasza Rent (#5897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előfordulhat, hogy rádobnak 1-200Ft-ot, szoktak ilyet csinálni, de ez sem törvényszerű! Nem lehet előre tudni... De akkor is jól tetted, hogy nem írtad alá, két évért ez kevés, ráadásul - bár pontosan nem tudom hol, és merre - a 29-es körzetben tudtommal a T is húzza a kábelt több felé, illetőleg a DIGI-nek is van félbehagyott hálózata, amit esetleg folytathatnak ez alatt az idő alatt! Még ha meg is emeli 200Ft-al, az is 5000Ft a két év alatt, szerintem ezt bárki kibírja, és így ha adódik egy lehetőség, akkor leléphetsz!

(#5899) Anonymus X válasza Rent (#5897) üzenetére


Anonymus X
tag

Már a 4700 Ft-os solo 8Mbit is kedvezményes a honlapon feltüntetett árhoz képest, szóval ne nagyon várj jobbat :)

[ Szerkesztve ]

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#5900) seimon


seimon
tag

Az elmúlt 2-3 hónapban (azóta nem nagyon követtem), történt valami előrelépés így a szolgáltatók terén?
Inárcson már kábeleznek? Vagy még mindig az engedélyen ülnek? Mert az már megvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.