Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) kabelmania27 válasza bigdady (#5650) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jó kérdés, ha újra mérsz speedtesten lehet jobb pinget ír ki.
ping bix.hu mit ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#5652) hedgehog válasza kabelmania27 (#5640) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez egy régi történet, 8megabites silver solo volt akkor. Az érdekessége annyi egyébként, hogy én a 8megabitnek eléggé a határán voltam (távolságilag), az upc nem is akart ilyet kötni hozzám, mondván technikailag nem kivitelezhető, és csak azért kötötték be mégis, mert megígértem nagyon, hogy nem fogok reklamálni ha nincs meg a 8. Ettől függetlenül évekig kiválóan megvolt, kivéve ezt a kis kábelezési malőrt :D

Viszont ez a múlté, mivelugye most már lelkes netmánia L user vagyok, és örülök a 8ms pingnek meg a rendes sávszélnek :)

-- aka p3d3str1an

(#5653) kabelmania27 válasza hedgehog (#5652) üzenetére


kabelmania27
félisten

Értem:) Környéken milyen arányban váltottak Telekom internetre? Vannak akik maradtak UPC-nél ügyfélmegtartó ajánlattal?

(#5654) hedgehog válasza kabelmania27 (#5653) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ahogy hazafele bicajozva néztem a villanykarókat, egyelőre nem sokan váltottak. (az én útvonalamon kb. 5-6)
Nagyon durva az ügyfélmegtartó ajánlat, én is azt választottam volna, ha nincs gondom a nettel, és nem kell a rendes upload. De két ismerősömet viszont arra beszéltem rá, hogy hívják fel az upc-t, mondják hogy menni akarnak, aztán fogadják el az ajánlott félárat :)
(a "gondom a nettel" azt jelenti, hogy időnként, érzésre mintha nem lett volna meg a rendes sávszél, persze a speedtest mindig maxot mutatott ;) de a youtube pl. akadt néha fullhd-nál)

-- aka p3d3str1an

(#5655) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gondolkodom hogy fogom és megrendelem a Thome-ot, a mostani szolgáltató nem tökéletes, vannak problémák amikről tudnak, foglalkoztak is vele, de félbemarad, és régebben is voltak gondok, amik nehezen vagy nem teljesen lettek elhárítva

Írtam nekik tegnap egy emailt hogy szeretnék váltani, hiába a szerződés, de nem kaptam tőlük választ...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5656) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint kinek írtál? És mit értesz az alatt, hogy hiába a szerződés? Kifizeted a kötbért?

(#5657) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5656) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mért kéne?
Több mint fél éve fizetem a teljes számlát egy nem 100%-os szolgáltatásért

A szolgáltatónak írtam, hol eddig is tartottam velük a kapcsolatot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5658) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaj, ezt ismerem, ilyennel már sokan próbálkoztak, de sajnos többnyire sikertelenül! Nem engem kell meggyőznöd ezzel kapcsolatban, a szolgáltatót meg nem fogod tudni szerintem! Sajnos ez a tapasztalat! Hiába nincs 100%-os szolgáltatás, ezt sosem fogják elismerni, és nem fognak elengedni kötbér nélkül! Legjobb esetben, ha sikerül valamelyest bizonyítani az igazad, kapsz némi jóváírást, de többre ne számíts szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#5659) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5658) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plusz sávszélességet is ígértek már, de az sincs, akár békéltető testület elé is állok, de ők is tudják hogy rossz amiről már sok email váltás van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5660) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5659) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben, én csak örülnék neki ha sikerülne, ha már ezzel nem vagy elégedett, csak azt próbáltam jelezni, hogy a hűség alól azért nehéz lesz kibújni! Lehet most egyezkednek, meg ajánlanak ezt-azt, de ha arra kerül a sor, hogy szerződésbontás, akkor majd másképp fognak beszélni!

(#5661) bigdady válasza kabelmania27 (#5651) üzenetére


bigdady
nagyúr

upc speedtest: 54ms
pingtest: 34ms
ping bix.hu: 31ms

(#5662) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5660) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én reménykedem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5663) kabelmania27 válasza hedgehog (#5654) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, ha fontos feltöltés akkor netmánia L a jó választás, ha elég az 1,5 akkor a UPC ügyfélmegtartó ajánlatát elfogadva mindhárom/mindkét szolgáltatás továbbra is egy számlán fog jönni.
enginev3.0: bigdadynél is megoldódott a probléma
bigdady: Helyzetjelentést kérek:)

[ Szerkesztve ]

(#5664) bigdady válasza kabelmania27 (#5663) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eddig volt jo 2 napot le is kaptam tesztként vagy 100 gb-t most megint szakad egymas utan (csak 16 seed megy) Savszel meg csak a fele :W

[ Szerkesztve ]

(#5665) kabelmania27 válasza bigdady (#5664) üzenetére


kabelmania27
félisten

Valami más hiba lesz ott.

(#5666) bigdady válasza kabelmania27 (#5665) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a szombat delelott is gyanus nekem ilyenkor mindig szar. Most beszeltem veluk ok sem ertik miert volt tokeletes 2 napig most meg ujra drasztikus szakadasok... Kedden jon a szervizes most ujrainditottak a portomat vagy mi :W

(#5667) kabelmania27 válasza bigdady (#5666) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet túlterhelt a DSLAM.

(#5668) bigdady válasza kabelmania27 (#5667) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt mondjak nem az.

(#5669) kabelmania27 válasza bigdady (#5668) üzenetére


kabelmania27
félisten

Bármi lehet, kérd meg a szerelőt, hogy nézze meg hogy megfelelő érpáron vagy-e.

(#5670) bigdady válasza kabelmania27 (#5669) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oké. Az mit jelent amúgy? Hol?
8 mega meg jó volt, az létezik rossz érpáron?

(#5671) bigdady válasza kabelmania27 (#5669) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kiváncsiságból most rádugtam a router helyett a laptopra a lan-t és úgy netezek, ugyan csak 1,5 megás sebesség van (lehet kidobott upc mert 10 percenként szakadok), de eddig nem szakad. Lehet a router a ludas? De akkor miért volt jó két napig mikor valamit átállitottak? :F

Intruder, te mit mondasz? Tomato bekavarhat? Hogy kell visszarakni gyári szoftvert n12d1-re?

[ Szerkesztve ]

(#5672) Intruder2k5 válasza bigdady (#5671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kizárt dolog! Ez nem a router miatt szakad!

Betallózod a Tomato webes felületén az Upgrade menübe, és feltöltöd! Ha bejött a gyári fw, akkor nyomsz neki egy reset-et, vagy menüből factory default-ot, beállítod, és ennyi!

(#5673) bigdady válasza Intruder2k5 (#5672) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy a rákba lehet hogy most meg nem szakad, közvetlen lan előtt meg azonnal? Nem értem :U

Lehet nyomok egy gyári beállitás visszaállitást a tomato-n kezdetnek.

Előtte visszadugom a routerbe még egyszer, ha szakad akkor tuti az

[ Szerkesztve ]

(#5674) Intruder2k5 válasza bigdady (#5673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy közvetlen LAN előtt? Ezt nem értem...

(#5675) bigdady válasza Intruder2k5 (#5674) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mielőtt lan-ra kötöttem a netet :) (magyarul mielőtt átdugtam volna a laptopba a router wan-ról a lan kábelt, kvázi kiiktattam a routert)

[ Szerkesztve ]

(#5676) Intruder2k5 válasza bigdady (#5675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt mi van beállítva neked?

(#5677) bigdady válasza Intruder2k5 (#5676) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uez. Keep alive 10 10 5

Most visszamentem wifire de az is jó szoval lehet csak veletlen volt hogy lanra dugva nem szakadt, előtte meg folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

(#5678) Intruder2k5 válasza bigdady (#5677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg 5/30/10-el!

(#5679) kabelmania27 válasza dr.bubo (#5601) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nemrég volt iptvbox fw frissítés.
logarithm: Fejlődik az iptv.

[ Szerkesztve ]

(#5680) bigdady válasza Intruder2k5 (#5678) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most 8 oraja nem volt szakadás (ami erthetetlen) ennek ellenere probaljam? Mik ezek?
A redial nem tudom segit-e hisz bontas utan 6 percig nem engedi vissza a modemet ugy sem a upc a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#5681) Intruder2k5 válasza bigdady (#5680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondtam neked már fentebb is, hogy ez nem router hiba lesz!

(#5682) bigdady válasza bigdady (#5680) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak tudnám mi van szombaton mert 3 hete mindig akkor katasztrofálisan bont. Most meg semmi. Mi az ami szombatonként van a upc-nél? :). Nem gondolom hogy ennyivel tobben neteznenek szombaton mint vasarnap. :U

Intruder: probalok kizarni amit lehet :). Nálam uaz van szombaton mint vasarnap ezért nem értem. Mondjuk az lehet hogy most azert nem bont mert atdobott 1,5 megas savszelessegi csomagba (speedtest).

[ Szerkesztve ]

(#5683) Intruder2k5 válasza bigdady (#5682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, és nálad mi van szombaton? Vagy a routerben mi van szombaton?

(#5684) kabelmania27 válasza bigdady (#5682) üzenetére


kabelmania27
félisten

Rendben van a netkapcsolat?

(#5685) bigdady válasza kabelmania27 (#5684) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hajnal négy ota nem dobott le de 1 megas csomagba keveredtem szoval lehet azert (upc is latja a hibat a modemmel kedden jönnek mert kozpontbol nem tudnak mit csinalni vele)

(#5686) Intruder2k5 válasza bigdady (#5685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit szívsz már Te ezzel hetek óta, én tuti vennék egy fekete DSL360R-t, mert azzal legalább dchard segítségével komolyabb rálátást nyernél a vonalra, Ő meg tudná mondani Neked, hogy merre van a hiba, és mi az, sőt esetlegesen még javítani is lehetne rajta valamelyest! Én tudom, hogy nem a Te dolgod, hanem a UPC-é lenne, de Te szívsz vele hosszú ideje, a UPC-t annyira nem érdekli! Az ára nem veszélyes, az apro-n már 2-3 ezer Ft-ért lehet venni! Persze, te tudod...

(#5687) bigdady válasza Intruder2k5 (#5686) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet az lesz. Vagy visszatetetem 8 megára...
Megörültem hogy 2 napig tökéletes volt szóval egyelőre kiváncsi vagyok még mi a szar lehet :U

[ Szerkesztve ]

(#5688) DonHUN


DonHUN
újonc

Üdv! Észrevettem hogy a T-home elkezdte behúzni itt is az optikai kábelt! :D Nem tudja valaki hogy a kábelezés befejezése után kb mennyi idő alatt lesz elérhető a szolgáltatás? (ezt elsősorban olyanoktól kérdezem akiknek lakhelyén szintén nemrég húzták be a kábeleket. pl Nagykáta). Köszi a választ! :)

(#5689) Intruder2k5 válasza bigdady (#5687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na pont ez az, hogy az említett modemben az említett firmware-el látnád, hogy ha esetleg leromlik az snr, vagy megnő a zaj, stb...

[ Szerkesztve ]

(#5690) bigdady válasza Intruder2k5 (#5689) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y ha nem csinalják meg kedden, veszek egyet :)

(#5691) berbatov2 válasza DonHUN (#5688) üzenetére


berbatov2
senior tag

Hol van az az itt?

(#5692) DonHUN válasza berbatov2 (#5691) üzenetére


DonHUN
újonc

Tápiószentmárton.

(#5693) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha most megrendelem az XL csomagot, és később esetleg akarok váltani XXL-re, akkor mennyi idő alatt aktiválnák az újat?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5694) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

72 órán belül!

(#5695) seimon válasza enginev3.0 (#5693) üzenetére


seimon
tag

Általában azonnal.
Legalábbis ha telefonon teszed ezt meg, azért az azonnal az pár óra mire eljut az infó a megfelelő egyedhez.

Örülök hogy hosszú idő után újra megkapta a téma azt amiről szól :)

[ Szerkesztve ]

(#5696) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tök jó hogy végre megrendelném, erre ezt írja
A(z) NetMánia XL jelenleg online nem rendelhető, kérjük próbálja meg később

Már egy órája is ezt írta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5697) seimon válasza enginev3.0 (#5696) üzenetére


seimon
tag

Jah, online próbálod?

Hát akkor az akár addig is eltarthat míg elöttem írták, szerintem az a leglassabb folyamata ennek.

(#5698) Intruder2k5 válasza seimon (#5697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem azt mondtam, hogy addig tart, hanem a szolgáltatónak 72 óra áll rendelkezésére, hogy aktiválja a megrendelt szolgáltatást! Ettől függetlenül lehet, hogy ez megtörténik 36, vagy akár 12 órán belül is! Amikor én rendeltem legutóbb 60-as netet az 50-es helyett, akkor cirka két nap volt, még aktiválták! Igaz akkoriban sokan váltottak az új csomagokra!

(#5699) enginev3.0 válasza seimon (#5697) üzenetére


enginev3.0
félisten

De most először magát a szolgáltatást akarom megrendelni hogy bekossek a netet, de nem engedi még mindig

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5700) bigdady


bigdady
nagyúr

Na volt is a upc szervizes srac aki ertett is ahhoz amit csinalt ugyanis belehallgatott a vonalba es azt mondta nincs is itt a vonal (telefon sosem volt). Megnezte es forditva volt valami er bekotve amit szerinte 8 mega meg elbirt de a 11 mar nem. Ramertek viszi a platinum 18 csomagot is akar annyira kozel az rss vagy mi :C
Tesztelem de biztatoak a jelek :) rendelek is egy gold csomagot gyorsan

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.