Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) razorka777 válasza puma72 (#5299) üzenetére


razorka777
veterán

Azért a digi és a T is jó pár településre "befurakodott" :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5302) puma72 válasza razorka777 (#5301) üzenetére


puma72
tag

Próbálkozzon Monoron :D

Számom +36205747193

(#5303) seimon válasza puma72 (#5299) üzenetére


seimon
tag

Még idén lesz ott Telekom és Digi is.

Nyugodtan válogathatsz majd :)

(#5304) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Holnap 0-6óra között bérelt vonali karbantartás lesz Monoron, érinti a netet, telefont, analóg és dtv-t.

(#5305) seimon


seimon
tag

Inárcs = Telekom.

Átléptünk a Dabasi kistérségbe :)

(#5306) bigdady válasza seimon (#5305) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan veszed? Nekem ma irta vissza az üszolgálat hogy elnézést tévedés a honlap Újhartyánon semmi Telekom (sattv meg upc halozaton telo vagy net). Ennyi. Pedig mi közelebb vagyunk Dabashoz.

[ Szerkesztve ]

(#5307) M^xx válasza bigdady (#5306) üzenetére


M^xx
aktív tag

Dabason nem tudok fejlesztésről, ha valaki többet tud ne tartsa magában.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5308) seimon válasza M^xx (#5307) üzenetére


seimon
tag

Dabasról még nincs információm, csak Inárcsról, de ez ugye dabasi kistérség. :)

(#5309) bigdady válasza seimon (#5308) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen infód van pontosan? Honnan? Jó lenne ha beindulna a környéken is valami :K
Jöhet privátban is ha sensitive az infó ;)

[ Szerkesztve ]

(#5310) sirdond válasza seimon (#5308) üzenetére


sirdond
őstag

engem is érdekelne az az infó :)

(#5311) seimon válasza sirdond (#5310) üzenetére


seimon
tag

Intelcom kábelez majd, megkapta az engedélyt.

(#5312) kabelmania27 válasza seimon (#5311) üzenetére


kabelmania27
félisten

Koax lesz vagy optika?

(#5313) bigdady válasza seimon (#5311) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hirmondó?

(#5314) bigdady válasza seimon (#5311) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondjuk ha 10 megát 6140-ért adnak most nezem az arakat webshopban, én maradok upc-nél.

(#5315) kabelmania27 válasza bigdady (#5314) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha lesz konkurencia fogsz kapni ügyfélmegtartó ajánlatot UPC-től, vagy csökkentik a havidíjadat vagy emelik a sebességet. pl 10Megabites ADSL-t bronze díjárét 3460Ft (megfelező 2500) olcsóbb mint a T-home 10/0,5ös kábelnet csomagban 4090Ft ami mellé kellene tv vagy telefon előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#5316) bigdady válasza kabelmania27 (#5315) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most is olcsobb ennél a netem azert irtam hogy maradok ha ilyen áru konkurencia lesz :)
Vezetekes telefon nem erdekel miota mobil letezik.
Tv-ben meg semmi penzert nem valtanek iptv-re.

[ Szerkesztve ]

(#5317) seimon válasza kabelmania27 (#5315) üzenetére


seimon
tag

Optika FTTH . Telekom már csak azzal bővít. (de ezt már ők is mondták.)

(#5318) kabelmania27 válasza seimon (#5317) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telekomnál csak L csomagtól van normális feltöltés, 10/0,5 20/1,30/5,50/25,120/50

[ Szerkesztve ]

(#5319) Laci.M válasza bigdady (#5316) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én ma rendeltem alap telefont, 30 megás net mellé T-től, mert így olcsóbbra jött ki. Alap telefon, plusz 30/5Mbites net 6740 Ft szerintem simán megéri. A 10 meg a 20megás csomagokban szinte semmi feltöltés nincs.

A telefont nem muszáj használni megrendeled majd nem dugod be.

Amúgy voltam ben UPC-nél a felmondást érdeklődni, és azt mondta a nő, hogy nem sokan mondják le, hiába jött a T-home... SŐT! Még új bekötéseik is vannak :W :W Ennyi birka embert...

Aláírás

(#5320) seimon válasza kabelmania27 (#5318) üzenetére


seimon
tag

A feltöltés nem érdekel, a garantált letöltés viszont jobb, mint a UPC-é.

Én abban bízok, hogy vagy a UPC fejleszt, vagy a Digi jön, ha ideért a Telekom. A UPC azt írta a múltkor hogy már gyűjtik az engedélyeket, de sok engedély kell.

Hogy ebből mi az igaz, és mi nem, azt nem tudom.

(#5321) seimon válasza Laci.M (#5319) üzenetére


seimon
tag

Vagy csak hazudott. Erre nem gondolsz?

Elmennél vásárolni a CBA-ba ha nincs más vásárló, de azt mondja a boltos hogy sokan járnak? Nem lenne neked valami gyanús? Főleg ha drága?

[ Szerkesztve ]

(#5322) kabelmania27 válasza Laci.M (#5319) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mert optikán Telekom iptv-t ad kötelező a box, egy előfizetéshez max 3 kérhető, UPC-nél nem kötelező a box, van médiacard, lehet több boxot/médiacardot kérni, bármely UPC vezetékes számot ingyen lehet hívni, ezért sokan úgy gondolják jöjjön egy számlán minden. Ettől független elfogadható ár 6740Ft ADSL árhoz képest, UPC kábelnethez képest már drága a T.

[ Szerkesztve ]

(#5323) Laci.M válasza kabelmania27 (#5322) üzenetére


Laci.M
senior tag

Meg sok embert köt még a hűség... TV-t hagyom UPC-n én is. Amúgy mióta van mediacard? Amikor én kérdeztem bent akkor még nem volt lehetséges, csak külön boxal, pedig nem bánnám ha ezt a bugyuta távirányítót kiválthatnám a jó kis világítós sokgombos samsunggal (jó kis C650, nem a butított mint amit most adnak).

Aláírás

(#5324) kabelmania27 válasza Laci.M (#5323) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sokan kivárják hogy biztos jól működik-e az új szolgáltatás. Jó kérdés szerintem egy éve van médiacard, de javítsatok ki. Tévészolgáltatásban UPC a piacvezető.

[ Szerkesztve ]

(#5325) choco01 válasza Laci.M (#5319) üzenetére


choco01
addikt

Nekem nem engedte az alap telót rendelni magába net mellé mert valami hűség gondjai vannak.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5326) Laci.M válasza kabelmania27 (#5324) üzenetére


Laci.M
senior tag

Csak nem itt 29-ben... pl médiatár?

A mediacard ára az más mint a boxé? Sok infót nem találok róla sajnos...

Viszont a upc oldalán a tv-m az nincs a kompatibilis tévék között. Ez lehetséges, vagy csak rossz a lista?

CI slotot adnak ők, vagy külön kell venni? El van dugva minden infó...

choco01: Kifelé van hűséged? UPC felé? Nem lehet egyszerre két vonalas szám? Írassad más nevére legfeljebb.
Ha Nagykáta akkor kell üzletkötő telefonszám?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#5327) choco01 válasza Laci.M (#5326) üzenetére


choco01
addikt

Azt írja h önmagában nem köthető 2 évre..vagy ilyesmi..
Igen Nk. pü.-be elküldenéd a nevét?lehet ismerem.. :D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5328) choco01 válasza kabelmania27 (#5312) üzenetére


choco01
addikt

Facebookon ez megy ezzel kapcsolatban.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5329) seimon válasza choco01 (#5328) üzenetére


seimon
tag

Tudom, nem csak én hangoztatom. Facebookon is mondogatják mint ahogy látjátok. :)

(#5330) kabelmania27 válasza Laci.M (#5326) üzenetére


kabelmania27
félisten

Tévé szolgáltatásban csak annyi különbség van a 29-ben, hogy nincs videótár, ugyan azok a digitális alap és minicsomagok vannak mint a többi területen, ugyan úgy a központi fejállomásról jön a digitális jel, tudsz kérni médacardot ha a tévéd támogadja CI+ t

(#5331) M^xx válasza kabelmania27 (#5330) üzenetére


M^xx
aktív tag

Én most váltottam UPCkábelről UPCdirectre ajánlom mindenkinek! Azonos csatornakiosztás directnél plusz 5 csatorna olcsóbban és a mediaboxokkal sem húznak le annyira.

A mostani árakkal kalkulálva kb így alakulnak az árak:

UPC kábeltv 82 csatorna
62280 12hó plusz 2 médiabox 21.360 12hó= 83.640/év
UPC direct 87 csatorna:
47.180 12hó plusz 2 médiabox 9.00012hó=56.180/év

Ez mellett az UPC kábel az akciójában rá szeretne sózni az emberre egy HD boxot az nélkül nem lép tovább, ami ezrekkel növeli az éves költséget, ennyit az UPC kábeltvjéről...UPCdirect ez melett átválalja a beüzemelést(ami nem teljesen úgy van van valami költség viszont első számlában jóváíródik) és netes rendelés esetén még 4.000ft-ot jóváírnak. Grátisznak mindkét szolgáltató 1 vagy 2 hó ingyen adásokat ad... Ha valamit elnéztem jelezzétek.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5332) seimon válasza M^xx (#5331) üzenetére


seimon
tag

Ezen már én is elgondolkoztam, de nem necces felszereltetni egy antennát egy olyan tetőre, ahol még semmi nem volt?

Meg nem lesz jelkimaradás esőben? Meg ilyenek...

(#5333) kiskaktusz válasza seimon (#5332) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Mi már talán 2 éve váltottunk direct-re. Eddig cska akkor volt para a jellel, amikor legdurvább viharok voltak, egy kis eső, zápor meg sem kottyan.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5334) M^xx válasza seimon (#5332) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nem kell tartanod ilyenektől, ez előtt kb tíz éven keresztül directem volt és sosem volt vele baj! Ha iszonyat nagy vihar van de akkora hogy szaladsz az összes elektronikai készüléket áramtalanítani akkor esetleg előfordulhat olyan, hogy elmegy a jel, de lekopogom,hogy 10 év alatt ha max 5x volt ilyen.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5335) kabelmania27 válasza M^xx (#5331) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kábelnél biztosabb a vétel mert nem függ az időjárástól.

(#5336) M^xx válasza kabelmania27 (#5335) üzenetére


M^xx
aktív tag

Igazad van! Viszont a kábelesnél is sok tényező van ami kimaradáshoz vezethet pl gyakoribb karbantartás, kidől az oszlop mert Józskapista hazafelé a kocsmából kidöntötte, ónos eső miatt leszakad a kábel, ellopják a kábelt, stb...

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5337) seimon válasza M^xx (#5336) üzenetére


seimon
tag

De ti hova szereltettétek fel az antennát? Tetőre?

+ bekötés ingyen van Direct+-nál, ez valóban ingyé van? (azt tudom hogy visszakapom számlán, de hogy mind?) + ebbe a fej és az antenna meg egyéb hülyeségek is benne vannak, vagy azt felse számolják?

Ügyfélszolgáltatos nem tudott konkrétumokat mondani...

(#5338) bigdady


bigdady
nagyúr

En biztos nem raknek ki tanyert a hazra foleg nem a falra. Teton is csak max nem utcafrontra.

(#5339) BBéci válasza M^xx (#5334) üzenetére


BBéci
titán

Viszont a Direct HD csak 1440x1080 felbontású, míg kábelen 1920x1080. Lenne lehetőségem váltani, még többet spórolnék, mint amit Te kiszámoltál, de köszönöm, nem kérek belőle.
Annak is örülök, hogy végre nincs set top box a hifiállványomon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5340) zero666


zero666
csendes tag

Valaki tudna abban segíteni hogy benq r56 joybook-hoz hol tudnák wifi drivert találni win xp alá? Ugyanis van a gépben wifi, csak az xp nem ismeri fel.

(#5341) Intruder2k5 válasza zero666 (#5340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítom, Te nem vagy 100-as! Ezt hány topikba írtad be? 20-ba? Elmondom egyik sem arról szól, amiről kérdezel!

(#5342) M^xx válasza BBéci (#5339) üzenetére


M^xx
aktív tag

Melyik szolgáltatónál vagy 29 körzetben ami kábelen jön és nem kell box a HD-hez ? Vagy mediacardot használsz?

Amúgy néztem M1 1080i-ben jön valóban nem a legjobb, de nem is ér annyit a HD nekem.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5343) Intruder2k5 válasza M^xx (#5342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt-ott van DIGI, náluk nincs box tudtommal!

[ Szerkesztve ]

(#5344) BBéci válasza M^xx (#5342) üzenetére


BBéci
titán

Mediacard előfizetésem van, de ahogy előttem írták, a Digihez sem kell box. Sőt a kábeles T-hez sem.
Nem vagy tisztában a fogalmakkal. A Full HD tévéadás mindenképpen 1080i, abba beletartozik az 1440x1080 és az 1920x1080 is.
Az M1 HD adásainak minősége pazar, nem tudom, mi bajod van vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5345) M^xx válasza BBéci (#5344) üzenetére


M^xx
aktív tag

Tehát akkor UPCs kábeled van, nincs vele bajom viszont normál adásokban Direct jobb árban van ennyi. A te igényeidnek jobb a kábel ez tény nem fogunk összeveszni rajta viszont nem egy árkategória a két előfizetés. Tudttómmal a Full HD lehet 1080p vagy 1080i a

1080p - a progresszív

Az 1080p esetében minden képkocka fokozatosan és egészben van elküldve az adótól a vevőig. Ez azt jelenti, hogy mind a páros, mind a páratlan sorok egyszerre indulnak, egy teljes képkockát alkotva. Az eredmény egy „gördülékenyebb”, könnyedebb kép kevesebb mesterkéltséggel, így az 1080p jobb minőségű és tisztább képet tesz lehetővé.

Három fajtája van: 1080p/60 (ez a legelterjedtebb), 1080p/30 és 1080p/24. Az 1080p/60-as megismétli ugyanazt a képkockát kétszer minden 30-ad másodpercben, az 1080p/30-as egy képkockát közvetít minden a másodperc harmincad része alatt, a 24-es egy képkockát minden 24-ed másodpercben.

1080i - az összefűződve kapcsolódó (interlaced)

Az 1080i esetében minden videó kocka „fél” képkockákon keresztül kerül elküldésre, egymást váltva. Ez mit jelent? Hogy nem teljes képkockák indulnak el az adótól, hanem csak azoknak a „fele”, azaz 1920x540 pixel tartalmúak, és csak a páros, vagy csak a páratlan sorok, váltakozva minden harmincad másodpercben. Az emberi szem számára természetesen teljes képeknek tűnnek a gyors váltakozási idő miatt.

Ezért írtam, hogy 1080i nem a legjobb FULL HD minőség mivel van jobb 1080p

M1 HD csak azért jött szóba mivel épp azon néztem, de ezzel csak azt akartam alátámasztani, hogy valóban nem tudja az én dekoderem az 1080p-t vagyis nem abban jön. Tehát nem az M1 adásának a minőségéről van szó mivel az megfelelő technológiával biztosan tudja az 1080p-t

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5346) BBéci válasza M^xx (#5345) üzenetére


BBéci
titán

Magyarországon jelenleg nincs 1080p tévéadás! De talán sehol máshol sincs Európában sem, ebben nem vagyok biztos. Tehát ne is várj 1080p tévéadást, mert olyat csak Blu-ray lemezeken találsz.
Hol terjedt el a 1080p/60? Európában biztosan nem.

Havi 5100 forintot fizetek a Digital Gold HD csomagért Mediacard-dal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5347) seimon


seimon
tag

Ugye terjeszkedik a Telekom, és sokaknak nem tetszik az IPTV...

Én láttam már és nekem tetszik, a kérdés viszont kicsit a müszaki hátteréről izgat.
Régebben ha jól tudom ADSL mellett volt, és sokan mondták, hogy nem igazán érdemes nagy csomagot választani IPTV mellett, főleg ha több TV volt bekötve, mert ez is sávszélt igényel.

Most ha rendelek 30 megás netet, abból veszíthetek sávszélt az IPTV-ért, vagy már az külön sávszélen jön?

(#5348) choco01 válasza seimon (#5347) üzenetére


choco01
addikt

Erre csak úgy én is kíváncsi lennék: "Most ha rendelek 30 megás netet, abból veszíthetek sávszélt az IPTV-ért, vagy már az külön sávszélen jön?".. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5349) logarithm válasza choco01 (#5348) üzenetére


logarithm
őstag

Nekem 2évig volt T. ebben a csomagban, maxi letöltés mellett, iptv meg sem rezzent, szóval van bőven sávszél külön :) nem kell aggódni. (sőt anno volt valami hiba a rendszerben, 25Mbit net helyet 120-200Mbit net volt egy hónapig gyálon mindenkinek :D tetszett amikor kb~23MB-val jött minden.)

(#5350) choco01
Ahogy bejött a digi természetesen az :) 80/25 (nem volt rossz a T-sem, de digi olcsóbb és ebből a szempontból jobb is)

[ Szerkesztve ]

(#5350) choco01 válasza logarithm (#5349) üzenetére


choco01
addikt

Most milyen neted van?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.