Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) asdf_ válasza Intruder2k5 (#5450) üzenetére


asdf_
veterán

Van egy adsl xyz szolgaltatasra levo szerzodesem, aminek feltetele az, hogy van alatta telefon elofizetes (emiatt is olcsobb, mint a naked adsl), az erre vonatkozo szerzodesnek velhetoen resze, hogy amennyiben a hang elofizetes megszunik alola, akkor az adsl elofizetes ellehetetlenul es automatikusan emiatt felmondodik (erre raknek nagy osszeget), vagy pedig atvaltodik sebbessegenek megfelelo telefonvonal nelkuli, mas dijazasu naked adsl abc csomagba (erre meg nagyon keves osszeget). Magyarul arra merek celozni, hogy onmagatol nem nagyon modosulhat a szerzodes (merthogy sima adsl-rol naked adsl-re menes, az effektive egy dijcsomagvaltas, az meg azert csak ugy magatol, minden papirolas vagy telefonba mondott igen nelkul nem szokott megtortenni), es sokkal nagyobb eselyt adok annak, hogy egy aszf-ben a telefon kihordasat az adsl elofizu alol felmondasnak ertekelik, minthogy lenne az aszf-nek egy olyan pontja, hogy ilyen esetben atdobjak naked adsl-be a juzert.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Intruder2k5 válasza asdf_ (#5451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy érzem Te konkrét szerződésről, és/vagy konkrét szolgáltatóról beszélsz, még én általánosságban írtam, amit írtam! Mint fentebb olvashattad a történetet, jómagam is hordoztam számot, és ezen telefon előfizetéssel együtt (Komfort) csomagban volt ADSL szolgáltatásom is, így azt nem kellett külön felmondanom! Viszont ha utóbbi külön előfizetés lett volna, akkor ez nem így lett volna! Tudom, mert ezt mondta anno az ügyfélszolgálat, amikor az egész történt!

(#5453) Burrit


Burrit
tag

Tegnap indultunk az asszonnyal otthonról ( Szentmártonkáta ), nézem mindenhol fehér kocsi, oszlopokon az emberek, gyorsan odagurultam megkérdezni mi történi kábel tv, telefon, internet húzás Telekom! 1 kábelt húznak, nagyon remélem optinet lesz, nem kábelnet, mert a kábelnet elég gyatra 120Mbit-es netnél 15Mbit/s a garantált le és 2Mbit/s a garantált feltöltés! Azt mondták 1.5 hónap és megy a szolgáltatás. Pénteken dobok fel képet a kábelről és a dobozról!

(#5454) seimon válasza Burrit (#5453) üzenetére


seimon
tag

Ha telekom, akkor optinet.

(#5455) Intruder2k5 válasza Burrit (#5453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez képest a tegnapi itcafe cikk szerint pont a kábelnet hatékonysága a legmagasabb!

Jómagam UPC kábelt használok, és egyáltalán nem jellemző, hogy sebességprobléma lenne! Sőt, általában kicsit több is szokott lenni, 60/6 helyett többnyire 62-63 / 6.1-6.2-t szoktam mérni! Innentől kezdve meg hidegen hagy, hogy mennyi a garantált sebesség!

(#5456) seimon válasza Intruder2k5 (#5455) üzenetére


seimon
tag

én nem mondom hog yigaza van a táblázatnak vagy nincs, de egy dolog biztos.

Optika: Nagyobb a garantált sebesség függetlenül attól, hogy a sebesség hány %-a valósul meg.
Ha nagyobb garantált sebesség mellett 82,x %-ot kapok 89,5%? helyett már boldog vagyok.

Kábelnetnél lehet hogy a 89,5%-a megvalósul, de semmit sem ér, ha a garantált sávszél kicsi. (és az is).
Optikánál egetverően nagyobb a garantált sávszél.

Azaz: Csakis optika!

ÉS eleve hülyeség, mert tudom hogy ezm a Telekomra szól inkább de UPC ADSL-el nagyobb sávszélem valósul meg mint kéne! :o

[ Szerkesztve ]

(#5457) Intruder2k5 válasza seimon (#5456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, nekem mindegy, de én meg úgy vagyok vele, hogy amíg megkapom az előfizetett névleges sávszélt, addig nagyon nem érdekel a garantált sebesség, ami ugyebár mindenképpen kevesebb! Ezen kívül, mivel UPC-nél nincs optika, a T meg nem ad modemet csak HGW-t, amit meg nem lehet bridge üzemmódba tenni, így köszönöm szépen, abból nem kérek!

Ja, és apró, ámde fontos részlet, hogy nálunk nincs is T, csak UPC! :)

[ Szerkesztve ]

(#5458) seimon válasza Intruder2k5 (#5457) üzenetére


seimon
tag

Ezért írtam hogy hülyeség ez a felmérés mert szerintem ez inkább szolgáltató függő mint technológia kérdése.

UPC ADSL-el ha a táblázatot vesszük:

107-110% körül van a névleges sávszélem.

(#5459) Burrit


Burrit
tag

Nos ilyen dobozokat kötnek, elnézést de fényképező nem volt nálam, csak telefon, de ha kell jobb kép szóljatok kimegyek és csinálok egy közelit!

(#5460) seimon válasza Burrit (#5459) üzenetére


seimon
tag

inkább az a kérdés hol készült a kép :)

(#5461) TCr válasza seimon (#5460) üzenetére


TCr
veterán

Szentmártonkáta, pár hsz-el fentebb írta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5462) Burrit


Burrit
tag

Akkor ez optikai lesz?

(#5463) kabelmania27 válasza Burrit (#5462) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, FTTH optikai hálózatot építenek ki mint Nagykátán.

[ Szerkesztve ]

(#5464) Burrit


Burrit
tag

A tkom oldalán, már rendelhetek pár napja még nem lehetett! Lehet felhívom őket, mikor tudják kötni!

(#5465) kabelmania27 válasza Burrit (#5464) üzenetére


kabelmania27
félisten

Melyik csomagot szeretnéd megrendelni?

(#5466) Burrit válasza kabelmania27 (#5465) üzenetére


Burrit
tag

(#5467) kabelmania27 válasza Burrit (#5466) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sattévének az az előnye hogy netprobléma esetén is tudsz tévézni de kötelező a box. Hogyhogy nem iptv-t kérsz? Ugyan úgy össze kell kötni a hgw-vel a boxot de nem kerülne a házra parabola.

[ Szerkesztve ]

(#5468) Burrit válasza kabelmania27 (#5467) üzenetére


Burrit
tag

Mert az iptv a sávszélességből vesz el, ha jól tudom és már eleve lenne az internetre csatlakoztatva:

-1 Pc
-4 Telefon
-1 Laptop
-2 Tablet

Ha lehet akkor minél jobban próbálom csökkenteni a pinget ha lehet, nem kell, hogy még 3 tv is a netről menjen!

(#5469) kabelmania27 válasza Burrit (#5468) üzenetére


kabelmania27
félisten

Optikai netnél (főleg120-as csomagnál) nem szokott gond lenni az iptv-vel, így viszont független lesz a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#5470) BBéci válasza Burrit (#5468) üzenetére


BBéci
titán

Ezek mindegyike folyamatosan, egy időben csatlakozik netre? :Y Jó nagy lehet a család. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5471) Burrit válasza kabelmania27 (#5469) üzenetére


Burrit
tag

Nagyon nem zavar a tányér a házon, az viszont inkább, hogy nem tudom felhívni a t-home-ot, mert se ügyfélszámom, se telefonszámom nincs és nem tudom megkérdezni, hogy mikor tudnak kötni. De addig felhívom a upc-t, remélem a tudtom nélkül nem hosszabbítottak hűséget, mert 3 éve kötöttem 2 évre!

(#5472) kabelmania27 válasza Burrit (#5471) üzenetére


kabelmania27
félisten

Médiacard képes tv esetén meghagynám a tévét a UPC-nél, hamarosan bekerül a kiosztásba a Natgeo Wild HD.

[ Szerkesztve ]

(#5473) Burrit válasza BBéci (#5470) üzenetére


Burrit
tag

5 Fő! Plusz ha időm engedi akkor játszom + TS3 és letöltések, ők meg youtube,skype,állandó Facebook. Gondolj bele most 8Mbit/s-em van ha valaki csak ránézett az okos telefonra a szokásos 50-es ping egyből 250 lett! Kell a sávszélesség!

(#5474) kabelmania27 válasza Burrit (#5473) üzenetére


kabelmania27
félisten

Azért megy fel a ping mert az alacsony feltöltési sebességen a kérések lassabban jutnak ki, optikán 30/3-as csomagnál ugyan olyan pingnek kell lennie mint 50 vagy 120-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#5475) Burrit válasza kabelmania27 (#5474) üzenetére


Burrit
tag

De kell a letöltés is, mert töltök le nem keveset!

(#5476) kabelmania27 válasza Burrit (#5475) üzenetére


kabelmania27
félisten

Értem ez esetben a legjobb választás a 120-as csomag.

[ Szerkesztve ]

(#5477) Burrit


Burrit
tag

Nos a UPC-nél már 2012 óta nincs hűségem, a T-home pedig a jövő héten hív fel, hogy mikor tudják kötni a dolgokat és mikortól él a szolgáltatás. Gondolom lesz még 1-1.5 hónap de nem baj a lényeg, hogy lesz. A UPC meg lehúzhatja a rolót itt Szentmártonkátán azt hiszem. Most 6500 Ft a 8 / 0.75-ös net itt meg 8000 Ft 120/50-es!

(#5478) BBéci válasza Burrit (#5473) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk egy laptop kapcsolódik netre és slussz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5479) kabelmania27 válasza Burrit (#5477) üzenetére


kabelmania27
félisten

ADSL-en vesz le az iptv a sebsségből, kábelen és optikán általában nincs gond mivel nem csökken a sebesség. Mivel Interaktív Sat-ot rendeltél ezért nem biztos,hogy bekötik mivel IPTV a preferált és jobban is járnál mert könnyebben bővíthető SAT-on nincs szabad kapacitás.

[ Szerkesztve ]

(#5480) seimon


seimon
tag

Ő nem akarok beleszólni de nem olcsóbb ha telefont is berakod? Független hogy nem használod.

(#5481) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#5479) üzenetére

Ráadásul még olcsóbb is mint az Interaktív Sat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5482) Gabesz984


Gabesz984
tag

Sziasztok!

Pilisről nincs infója valakinek? Ide nem jön a Telekom az optikával ? :)

Gabesz

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#5483) Burrit


Burrit
tag

Ha valamiért nincs net, akkor tv se lenne így meg külön van! A telefont azért nem rendeltem meg mert az alap 1500Ft-os telefont nem lehet ehhez a csomaghoz hozzáadni, csak a 2500Ft-os, akkor meg marad a upc-s alap telefon, mert úgy már drágább lenne!

(#5484) kabelmania27 válasza Gabesz984 (#5482) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mivel pest megye az ország legsűrűbben lakott területe ezért elképzelhető hogy előbb-utóbb oda is elér a T.

(#5485) bigdady


bigdady
nagyúr

History hd-re nálam a tv 720p-t ír nem 1080i-t. Jól gondolom hogy ez akkor jobb minőség? Vagy melyik jobb hivatalosan?

(#5486) berbatov2 válasza bigdady (#5485) üzenetére


berbatov2
senior tag

?
Ha nem ertek felere semmit akkor egyszeru a valasz, termeszetesen az 1080i jobb.

(#5487) bigdady válasza berbatov2 (#5486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asszem forditva van. Csak mert elozo crt teven tudott 1080i-t es kozel sem volt olyan jo kepe mint a mostani hd tv-mnek 720 p-vel.
Mintha 1080i csak 540 lenne felskalazva 1080-ra művileg vagy mi. A 720p meg valos 720 sor.
De majd hozzaerto megmondja :)

[ Szerkesztve ]

(#5488) berbatov2 válasza bigdady (#5487) üzenetére


berbatov2
senior tag

Annyira en sem vagom, hogy biztosan lehulyezzelek :) szoval igen varjuk meg a hozzaertoket
Termeszetesen no offense

[ Szerkesztve ]

(#5489) seimon válasza bigdady (#5485) üzenetére


seimon
tag

Elmondom nagyából mi a különbség közöttük, te majd eldöntöd szerinted neked melyik a jobb.

720p folyamatosan vetíti a képet 50-60 Hz-en kb 50-60 képet jelenít meg 1280x720. Viszonylag kisebb a felbontás, azonban kényelmes az emberi szemnek, hiszen teljes képeket láthatsz vele.

1080i 2 lépcsőben vetíti a képet 50-60 Hz-en kb 50-60 képet jelenít meg 1920x1080. A képet 2 lépésben úgy teszi össze, mintha egy mozifilmben vetítenének, egymásután gyors vetití le a páros, páratlan elemeket. Szemnek nem annyira szembarát mint a 720p, azonban nagyobb felbontás.

Vagyis a kettő más élmény, de az 1080i valamivel jobb minőség a felbontás miatt. Én személy szerint 720p-t választanám.

[ Szerkesztve ]

(#5490) poli27 válasza Burrit (#5459) üzenetére


poli27
veterán

Azért itt jó okos volt aki feltette a dobozt, a védőtávolság tuti nincs meg a szigeteletlen nagyfeszültségtől!

(#5491) kiskaktusz válasza bigdady (#5485) üzenetére


kiskaktusz
addikt

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5492) Samott válasza seimon (#5489) üzenetére


Samott
addikt

1080i-nel nincs mar interlace a megjelenites soran, az lcd kijelzok csak progressziv keppel dolgoznak, a 1080i kepbol 1080p kepre skalaz fel es azt teszi ki. Regen az analog kijelzok valoban felvaltva jelenitettek meg a valtotsoros kepeket, de a digitalis technikaval ez megszunt. (a UPC digitalis dobozabol mar az SD video is 576p -re skalazva jon ki a HDMI-n keresztul).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5493) Burrit válasza poli27 (#5490) üzenetére


Burrit
tag

Azok az okosok, az ÉMÁSZ emberi voltak, ők rakták fel a kábeleket és a konzolokat a dobozokhoz, a thome "emberi" csak a dobozokat teszik fel, és kötik be!

(#5494) asdf_ válasza poli27 (#5490) üzenetére


asdf_
veterán

Hat, nemtom, ugye nincs rairva, hogy mennyi megy azokon a kabeleken, de velhetoen 230V * 3 fazis. Ami alatt megy egy nem vezeto optikai kabel, aminek ugyan van egy vezetosodronya, de tobb mm idojarasallo muanyag alatt. Ugyan gozom sincs, hogy ide milyen vedotavolsagot irnak elo, de fel meter szerintem bosegesen elegendo, a kepen az szemre meg valoszinu megvan. Aztan ha hulyeseget beszelek, akkor hamu a fejemre ;)

[ Szerkesztve ]

(#5495) bigdady


bigdady
nagyúr

Másnák rendben upc net? Sebesseg visszaesett es csatlakozas is nehezkes ujra.

(#5496) asdf_ válasza asdf_ (#5494) üzenetére


asdf_
veterán

Reggel meloba menet megneztem par oszlopot felenk, teny, azokon boven melyebbre raktak...

(#5497) benceecneb


benceecneb
tag

Sziasztok!

Nagyon úgy áll a dolog, hogy nemsokára beköttetem a Digit, viszont van egy nagy dilemmám. Ugye most (hála a rendkívül jó üzleti képességeimnek :D) potom 1500 ft-ot fizetek a UPC 10 megabitért ami igaz lassú, viszont atomstabil. És akkor jön az ötlet, hogy miért is ne kombinálnám a Digivel egy faja tplink load balance-os routerrel, és akkor lesz kerek 30 megabitem. Ezt viszont csak úgy tudnám megcsinálni, hogy a padlásra szereltetem fel a Digi modemjét ahol ugye elég zord időjárási körülmények is tudnak lenni. Szóval szerintetek megoldható a padlásos elhelyezés, vagy inkább mondjak le őrült terveimről? :D

Ezer köszönet!

Bence

(#5498) Intruder2k5 válasza benceecneb (#5497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én nem tartom túl jó ötletnek, de inkább a nyári ~50 fok miatt aggódnék, mint a téli zord idő miatt!

(#5499) DuplaZso válasza poli27 (#5490) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Azon az oszlopon a hálózati 3 fázis + nulla + éjszakai világítás vezetékei futnak. "Nullnégyes"-nek hívják az "elmüsök", rend szerint az a legkisebb feszültség, amivel dolgozni szoktak. A nagyfeszültség egy cseppet más kategória.
Egyébként az optikai kábelt szigetelő réteg veszi körül. Igen, az is sérülhet, ha netán leszakad a tápvezeték, és kerülhet fesz az acélszálra, de átütni nem tudja a műanyagot. (Mariska nénit nem rázza meg otthon az optikai kábel)
Aki pedig oszlopra mászik, és nincs tisztában azzal, hogy az alsó, fekete drótot még megfoghatja, viszont a felsők megsercenthetik a feje búbját, annak nincs ott keresnivalója. Valamint aki oszlopra ilyen cuccot rak, annak arra engedélye szokott lenni, nem pedig csak elképzelései az elektromosságról.

(#5500) DuplaZso válasza seimon (#5489) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

"... Szemnek nem annyira szembarát mint a 720p..."
Ugyanúgy 50-60Hz-en megy a megjelenítés i-ben és p-ben, tehát a szemednek tökmindegy. Ráadásul ezt még kép"javító" eljárásokkal duplázni is szokták a drágább szarokban. Mindazonáltal ha nem mondom meg neked, hogy melyik i vagy p, azt 1-2 szélsőséges esettől eltekintve nem fogod tudni megállapítani anélkül, hogy lepauzold a videót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.