Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) Kisfundy válasza lasz10 (#11300) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Yetteles sim-mel!

Volte-rol nem tudok!

milyen routered van?

(#11302) lasz10 válasza Kisfundy (#11301) üzenetére


lasz10
junior tag

Csak net sim, vagy hang is van rajta? A csak net a jobb.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11303) Kisfundy válasza lasz10 (#11302) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Csak net igen!

Csak jo lenne tudni melyik routert valasszam,melyik fogja ossze a legtobb csatornat.

(#11304) lasz10 válasza Kisfundy (#11303) üzenetére


lasz10
junior tag

Az a jobb, nekem 5 sávot fog össze, mondjuk csak ennyi van a tornyon. :)
Bár egyszer B2-t is írt, az nemtommi. 5G viszont itt csak vodafonos parasztváltozat van, az semmivel sem gyorsabb a 4G+-nál. ZTE MF297D-m van, és MC888 Pro, de azt lehet eladom, 4G+-ra az MF297D bőven elég, az 5G-s helyen lenne jobb, a wifi 6-tól sem esek hanyatt.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11305) unthinking válasza lasz10 (#11304) üzenetére


unthinking
csendes tag

Amikor 5 CA módban megy a MC888 Pro mennyivel gyorsabb a 4G?
Azt gondolom azért a 4g-ből is többet kellene kihoznia egy olyan drága modemnek.

(#11306) lasz10 válasza unthinking (#11305) üzenetére


lasz10
junior tag

Nem tapasztaltam, hogy gyorsabb lenne.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11307) unthinking válasza lasz10 (#11306) üzenetére


unthinking
csendes tag

iPhone 12 Pro Max mennyivel jobb mint a 297D LTE+ hálózaton?
Ugyanazzal a sim kártyával milyen a sebesség ha megméred speedtesten?

(#11308) lasz10 válasza unthinking (#11307) üzenetére


lasz10
junior tag

Vidéken semmivel, 120 Mbps szintén, Budapesten kb. ugyanaz, de ott 5G-vel ~960 Mbps a letöltés Iphone-on. A laptopban sem jobb vidéken, de Pesten ~250 Mbps, x22 Snapdragon M.2 modemmel.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11309) no1r


no1r
őstag

a KÜF honlapján még mindig a régi tarifákat látom miután bejelentkezek.
nem úgy volt hogy márciustól emelnek inflációkövetőt? érdekelnének az új árak mielőtt tovább számolgatok a váltással...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#11310) unthinking


unthinking
csendes tag

A vodafone oldalán már a megemelt árakat mutatják.

(#11311) lasz10 válasza no1r (#11309) üzenetére


lasz10
junior tag

Hívd fel őket, ha az áprilistól érvényes árak érdekelnek, vagy az aktuálisakat szorozd meg 1,153-mal.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11312) no1r válasza lasz10 (#11311) üzenetére


no1r
őstag

jah, nekem az volt az infóm, hogy márciustól érvényesek már az új árak. akkor ezek szerint rosszul tudtam

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#11313) lasz10 válasza no1r (#11312) üzenetére


lasz10
junior tag

A flottásoknak, és dolgozói csomagoknak áprilisban lesz az árváltozás.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#11314) RootOfOrigin


RootOfOrigin
csendes tag

Sziasztok!

Győrbe fogok költözni nemsokára, egy szolgálati lakásba, ahol nem lesz elérhető vezetékes internet, ezért otthoni felhasználású mobilinternetet keresek. Ahol a szolgálati lakás lenne, ott a Yettel-es Othonnet Basic, illetve a vodás Mobilnet XXL lenne opció. Felhasználás szempontjából videónézés, online játék (nem olyasmi, ahol a ping sokat számítana, nem LoL vagy CS:GO lenne, amivel játszok), illetve munka lenne, amire használnám a netet. Kb. 1 évig lenne szükségem az előfizetésre.

Melyik szolgáltatás lenne a legjobb? Eddig a Vodafone-on gondolkoztam - a lakás 2 Vodás torony között van félúton (a mobiltornyos OSM térkép szerint), árban és sebességben is jobb opció, viszont ami routert adnak hozzá, arról nem olvastam sok jót, árban viszont az érné meg jobban.

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#11315) 4Grider válasza RootOfOrigin (#11314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csakis akkor fizess elő bármelyik szolgáltatónál is, ha előtte a lakásban felmérted egy-egy prepaid sim-el, hogy mit tudnak. Mobilnet esetén városi környezetben is simán előfordulhat, hogy egyik szolgáltató rosszabb mint a másik, mert pl. takarásban vannak a bázisállomások, túl sokan használják őket, kevés rajtuk a sáv, nincs optika mögöttük, stb...
Mivel a yeti otthonnet basic-et írt, nem lehet valami frekventált helyen a lakás. Ezért is javaslom, hogy ruházz be egy-egy prepaid sim-re (a vodánál ingyenes, de kb. egy hetet várni kell rá), töltsd fel őket és méricskélj egy normálisabb telefonnal, speedtest alkalmazással. Ha nem így teszel, van rá esélyed, hogy be fogod szívni a választott szolgáltatással, nem véletlenül pont 0 Mbps a garantált sebessége az összesnek. (Mondjuk utána is beszívhatod, ha pl. vendégmunkások lepik el azt a környéket, ahol használni akarod, de az már egy másik helyzet.)

(#11316) unthinking


unthinking
csendes tag

Az mitől van hogy a 4G mobilnet megszakad minden nap hajnal 1 óra körül?
Nem véletlen mert mindig ugyanakkor de nem percre pontosan.
Pár percig nincs net utána megint csatlakozik és van internet. Naponta egyszer előfordul.
Van időzített újraindítás a modemen de azt kikapcsoltam és ahogy említettem nem percre pontosan történik. Modem langyos és a hideg közötti hőmérsékleten van nem melegszik túl.

[ Szerkesztve ]

(#11317) taranis


taranis
addikt

Van bárkinek tapasztalata a Mikrotik hAP ax lite LTE6-al? Az a gondom vele, hogy hiába új cucc, kb fele akkora letöltési sebességet kapok vele, mint egy ezeréves mobillal. A feltöltés az kb. ugyanakkora. A torony 500 méterre van, kifogástalan a jel. Csak 20-as band van itt, szóval nincsenek nagy megfejtések.
A különbség folyamatos, nem random. Az Mikrotik 30-40Mbps körül hoz lefelé és 40 körül felfelé. A telók, többel is próbáltam, kb 70-80Mbps-el töltenek le, és szintén 40 körül van a felfelé. Helyileg ugyanott van minden eszköz.

colorizer.net

(#11318) donjohnson válasza taranis (#11317) üzenetére


donjohnson
addikt

mert cat6-os lte modem van benne. elavult.
ezt magyaráztam bytesizelife-nak is, csak neki sebességkorlátos csomagja van és nem hitte el, hogy másoknak miért ajánlunk minél magasabb lte szabványú modemet.
vegyél olyat ami lte cat. 19 vagy lte cat. 20 és máris többet fogsz mérni.
huawei b818
zte mc801a

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11319) 4Grider válasza taranis (#11317) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon ritka az olyan terület, ahol B20 only-val lehet 70-80 Mbps-ot mérni, hiszen ahhoz nagyon kevesen kell tartózkodjatok azon a bázisállomáson. Biztos, hogy csak B20 az egyetlen sáv, amin a mobilon ilyen sebességet mértél?

(#11320) taranis válasza 4Grider (#11319) üzenetére


taranis
addikt

500 méterre lakunk a toronytól egy 500 fős faluban, ahol főleg öregek laknak, szóval minden stimmel :) Igen, itt nincs más sáv, csak a B20.

donjohnson: hát az fasza, ezt most vettem, ráadásul cégre, hogy elállni se lehessen tőle.

colorizer.net

(#11321) 4Grider válasza taranis (#11320) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adat- vagy hangcélú előfizetésről és melyik szolgáltatóról van szó? A mikrotiket próbáltad mindkét üzemmódban (híd és router)?

(#11322) taranis válasza 4Grider (#11321) üzenetére


taranis
addikt

Van két kártya is nálam, az egyik egy hangcélú Telekomos amin korlátlan net van, a másik egy szintén korlátlan adat-only ami Yetteles. Nem láttam különbséget a sebességekben, sőt meglepően egyformák voltak.
A mikrotiket egyelőre csak routerként próbáltam.

colorizer.net

(#11323) taranis válasza donjohnson (#11318) üzenetére


taranis
addikt

Mondjuk ez így nem tudom mennyire állja meg a helyét. Az egyik teszt mobilom az egy kb 8 éves Galaxy A5, az is cat6-os, és az is kb 2x olyan gyorsan tölt le.

colorizer.net

(#11324) 4Grider válasza taranis (#11322) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha csak B20 van, akkor az az egyiküké lesz és kiszolgálja mind a két előfizetői tábort, mert ugye B20-al anno a két szolgáltató összeállt.
A Galaxy A5-ben a *#0011# megmutatja, hogy éppen melyik sávokat használja.

(#11325) donjohnson válasza taranis (#11323) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor próbáld ki a mikrotik-ben a hanglapú sim-et (át kell írni az apn-t a megfelelőre). hátha azzal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11326) taranis válasza 4Grider (#11324) üzenetére


taranis
addikt

Igen, ezen a tornyon megy át mindkét szolgáltató adatforgalma. A Galaxy A5 is a 20-as sávot használja, de nincs is itt más, cellmapperrel nézegettem már korábban.

donjohnson: volt már a hangalapú SIM is a mikrotikben, az internet.telekom apn-t használtam.

Írtam a Mikrotik supportnak is, mert ez így nem kerek, legalább az okát jó lenne tudni, hogy miért fele olyan lassú. Nem merek így beruházni másik modemre sem, az említett ZTE jóval drágább, a Huawei meg már csak használtan kapható, aztán ha ugyanez a gondja, akkor rajtam marad.

colorizer.net

(#11327) donjohnson válasza unthinking (#11316) üzenetére


donjohnson
addikt

melyik szolgáltató?
lehet, hogy van 24 óránkénti ip cím csere, amit olyankor csinál a hálózat.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11328) 4Grider válasza taranis (#11326) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán el tudom képzelni, hogy ilyen helyen qos-t tesznek a modemekre/routerekre (ez automatikusan simán megoldható), hiszen nagyon nem cél hogy az egy szem 20 MHz-nyi frekvenciára a letöltögetők, online tv-t nézők ráálljanak, mert akkor nagyon hamar torlódni fog a forgalom és jönnek a panaszbejelentések.

(#11329) taranis válasza 4Grider (#11328) üzenetére


taranis
addikt

Miből látszik a szolgáltatónál, hogy valami nem teló?

colorizer.net

(#11330) winbox válasza taranis (#11326) üzenetére


winbox
senior tag

Ha valóban qos-t kapsz, ahogy felettem 4Grider írja, akkor próbáld meg átírni a TTL-t, ha már Mikrotiked van ;) [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#11331) taranis válasza winbox (#11330) üzenetére


taranis
addikt

Kipróbáltam, sajnos semmi hatása nálam.

colorizer.net

(#11332) 4Grider válasza taranis (#11329) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hálózat látja, hogy milyen készülékben használod éppen sim-et, hiszen az imei bejelentkezéskor megy a hálózat felé.

(#11333) taranis válasza 4Grider (#11332) üzenetére


taranis
addikt

Technikailag az átírható amúgy, nem?

colorizer.net

(#11334) donjohnson válasza taranis (#11333) üzenetére


donjohnson
addikt

átírhatod az eszköz nevét, de imei számból kérik le úgyis: [link]

1. kérj kölcsön ismerőstől másik lte routert.

2. vegyél interneten webshop-ból jobbat ahol 14 napig visszaküldheted.

3. a yettelnél is van 3 hónap ingyenes próba az otthonnetre. nézd meg a címeden, hogy elérhető-e. ha nem tetszik, 1 hét után visszaviszed. 5g routert adnak, ami jobb mint a mikrotik. [link]
zte mc801a vagy tp-link nx510v

szerintem gyenge az a mikrotik mobilinternet szempontból. oké, hogy agyon tudod konfigurálni otthoni hálózat+wifi szempontból mindenféle parancsokkal, de a mobilos ág gyenge lehet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11335) taranis válasza donjohnson (#11334) üzenetére


taranis
addikt

Én konkrétan az IMEI átírásra gondoltam, bár ezen a routeren erre nincs lehetőség, meg nem is biztos, hogy szórakoznék ilyesmivel, lehet, hogy több bajt csinál, mint jót.

colorizer.net

(#11336) donjohnson válasza taranis (#11335) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, az imei-t nem is szabad átírni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11337) unthinking válasza donjohnson (#11327) üzenetére


unthinking
csendes tag

Vodafone szolgáltató. Egyszer szakad a kapcsolat. Estefelé mondjuk B20-ra LTE kapcsolatra visszavált az LTE+-ról. Az is előfordul hogy csak B1 önmagában vagy B3 önmagában kapcsolatot tart fenn. Azt meg nem értem miért nem von össze két azonos frekvenciát a modem csak különbözőket. ZTE MF289D.

[ Szerkesztve ]

(#11338) 4Grider válasza unthinking (#11337) üzenetére


4Grider
nagyúr

Estefelé a voda sok helyütt átvált B20-ra, mert kikapcsolja a magasabb frekiket.
Szakítsd meg te egy másik időben, ha másnap az új időben szakad meg, akkor a napi egy ip váltás lesz az. Mondjuk nem kellene 0-24-ben a neten lógjál, mert nagyon nem egészséges...

(#11339) donjohnson válasza unthinking (#11337) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, az jó ötlet, amit 4Grider ír. szakítsd meg most a netet (router konnektorból ki, aztán be) és akkor kiderül, hogy fix-e az időpont éjjel, ha akkor is csinálja ezután.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11340) unthinking


unthinking
csendes tag

Áramtalanítottam pár percig majd meglátjuk mi lesz.

(#11341) taranis válasza 4Grider (#11332) üzenetére


taranis
addikt

Mikrotik supporttal levelezek azóta, szóba került, amit írtál, csak érdekességképp idézem:
"The provider doesn't even need "IMEI", there is such a parameter as "data-centric"|"voice-centric". They always see whether it is a phone or a router."

colorizer.net

(#11342) unthinking válasza donjohnson (#11339) üzenetére


unthinking
csendes tag

Nem szakadt meg a mobilnet. Ez valami környezeti tényező lehetett akkor. Jelerősség vagy interferencia akkor.

[ Szerkesztve ]

(#11343) 4Grider válasza taranis (#11341) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel modell szinten látja a szolgáltató (és én is flottamenedzserként) hogy éppen miben van a sim, így a fentiek nem igazak. Imei nélkül, meg olyan hülyeségből, hogy adat vagy hang célú eszköz nem tudná felém a szolgáltató a konkrét modellszámot riportolni. De mivel tudja, így használja is az imei-t.

(#11344) 4Grider válasza unthinking (#11342) üzenetére


4Grider
nagyúr

Majd este fél kilenc körül...

(#11345) taranis válasza 4Grider (#11343) üzenetére


taranis
addikt

Itt nem arról van szó, hogy a modellszámot miből reportolja, hanem hogy van ilyen paraméter is az imei mellett, amit használhatnak, és ha tényleg van (gondolom a mikrotik tech support nem hasraütésre írta), akkor miért ne használná az ISP, eggyel több adat, amivel védeni lehet a hálózatot.

colorizer.net

(#11346) 4Grider válasza taranis (#11345) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha lenne ilyen, akkor a Digi azt használta volna a hangcélú előfizetéseinél és nem az imei szűrést. Viszont mivel az utóbbit használta, ezért néha lehetett olyan router modellt találni, amiben mégis működtek ezek az előfizetések. Gondolom az Ericsson L2 támogatás akkor hülébb, mint a Mikrotik L1...

(#11347) taranis válasza 4Grider (#11346) üzenetére


taranis
addikt

Ha ráguglizol akkor az látszik, hogy van ilyen.

colorizer.net

(#11348) 4Grider válasza taranis (#11347) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan hogyan kellene rákeresnem?

(#11349) donjohnson válasza unthinking (#11342) üzenetére


donjohnson
addikt

ma 20:31-kor fog lejárni a 24 óra. pont azt írtuk neked, hogy lehet 24 óránkénti bontás is (automatikus ip cím csere). figyeld akkor is majd este.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11350) taranis válasza 4Grider (#11348) üzenetére


taranis
addikt

Bocsi itt meló van ezerrel, nem volt időm belemászni, és olyat ami nem valami hivatalos dokumentáció nem akartam belinkelni, de arra kerestem, hogy "data-centric vs voice-centric". Itt a srác -vélhetőleg- jól leírja a válaszban: [link]
De mediatekes ill. huawei dokumentációkban is láttam rá utalást. Az elérhető infók alapján ez valami olyan paraméter ami még a konkrét hívás felépítése előtt kicserélődik a két fél között, és a hívás ennek (is) megfelelően épül fel. Nem értek hozzá amúgy, most olvasgatok csak róla.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.