Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Viktor0610 válasza zsoltip (#7296) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Walletet simán el tudnám távolítani.
(Xiaomi 11T, MIUI 14, droid 13)

Samsung Galaxy A54

(#7302) zsoltip válasza Viktor0610 (#7301) üzenetére


zsoltip
őstag

Ezzel a kóddal?

(#7303) Viktor0610 válasza zsoltip (#7302) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Simán a telefonon alkalmazás eltávolítása opció.

Samsung Galaxy A54

(#7304) Landsmann válasza Viktor0610 (#7300) üzenetére


Landsmann
addikt

Inkább megvárom míg újra felkínálja. Én nem bogarászgatom melyik kell az enyémhez. Csak azt nem értwem, ha be van állítva az automatikus letöltés, miért nem csinálta meg.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7305) Landsmann válasza Landsmann (#7304) üzenetére


Landsmann
addikt

Bementem a beállításokba és ott vigyorgott a frissítés. :) Töltődik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7306) Viktor0610 válasza Landsmann (#7304) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Éjszaka szokta letölteni, feltelepíteni a frissítést.

Samsung Galaxy A54

(#7307) Landsmann válasza Viktor0610 (#7306) üzenetére


Landsmann
addikt

Ahha. Akkor ezért van az, hogy amikor a képernyő lezár, akkor vele együtt, illetve nem sokkal utána az adatforgalmat is leállítja. Míg be van kapcsolva a kijelző, addig megy a letöltés.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7308) zsoltip válasza Viktor0610 (#7303) üzenetére


zsoltip
őstag

Ott nincs is. Tényleg nem értem.

(#7309) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Valami történt a tudtomon kívül. Eddig ha a képernyőn alulról felfelé húztam az ujjam, a google keresés jött elő. Most meg gondolt egyet és a telefon gyári Mi böngészője amit soha nem használok. Mi lehet a változás oka? Na meg érdekelne hogyan lehet visszaállítani? A telefon Redmi Note 10S .Feltettem a kérdést a telefon saját topikjában is, egyelőre nincs válasz.

(#7310) Landsmann válasza Tökimanó (#7309) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem mindig a böngésző jött elő és nem is tudtam megváltoztatni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7311) Tökimanó válasza Landsmann (#7310) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Érdekes. Ez be volt kapcsolva nálad? Eddig így működött a kereső. Ezért nem értem mert most is be van nekem, mégis a böngésző jön elő már, nem a keresés
.

(#7312) Landsmann válasza Tökimanó (#7311) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem ninc is ilyen, hogy a "kereséshez húzzon felfelé a kezdőképernyőn.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7313) XtremLor


XtremLor
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene miui app klonozashoz.
Most probaltam viszont nem tudom eletre kelteni.... Xiaomi home kellene de a tobbi is ezt irja megnyitaskor... [kép]
Mit rontok el? :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7314) XtremLor válasza XtremLor (#7313) üzenetére


XtremLor
őstag

Miui optimalizaciot kellett vissza kapcsolni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7315) Viktor0610 válasza XtremLor (#7314) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt amúgy sem javasolt kikapcsolni.
Nem véletlenül rejti el több készüléken a Xiaomi a menüpontot alapból.

Samsung Galaxy A54

(#7316) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Asszony Mi Max 3 telefonján YouTube Revanced van.
Nála viszont nem megy a tv-re kivetítés (Telekom boxra csatlakozunk), nem is jelenik meg a lehetőség videók közben.
Hol lehet a gond?
(Gyerek Note 9 Pro-ja jó, egyéb Huawei és LG-ről is, ugyanaz az APK)
Esetleg lehet az a gond, hogy az én LG Wing -emen lévő Revanced APK-t küldtem át és az nem kompatibilis?
Amúgy minden más jól müködik a Revanced-el.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7317) Viktor0610 válasza zeon.hu (#7316) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam az volt erre a megoldás, hogy TV-kóddal kapcsoltam össze a boxszal a telón lévő ReVancedet.
Egyetlen hátrány, hogy futnia kell a boxon a YouTube appnak, mert enélkül nem találja meg a teló a boxot.

Samsung Galaxy A54

(#7318) g_g_g válasza zeon.hu (#7316) üzenetére


g_g_g
őstag

Van erre beállítás a ReVanced beállítások - Layout menüpontban.
Esetleg nézd meg, hogy itt nincs-e kikapcsolva.

(#7319) zeon.hu válasza Viktor0610 (#7317) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt tudom, de akkor tele van reklámmal, mivel nem a boxon lévő Vanced indul el, hanem a gyári kliens.

#?*@&!

(#7320) zeon.hu válasza g_g_g (#7318) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez lesz az, thx!
Így már kint az ikon.

Az mondjuk nem jó, hogy a beállításokban látja a boxot, de ha ki akarja tenni a videót, akkor nem talál eszközt ...

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7321) Viktor0610 válasza zeon.hu (#7320) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a megoldás, amit írtam.
Csak így találod meg a másik eszközt.
Tudtommal mindenképp' a boxon lévő klienst indítja el, ha kivetítesz. Függetlenül attól, hogy párosítod a két eszközt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7322) zeon.hu válasza Viktor0610 (#7321) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt értem, de akkor a többi eszközről indítva miért nincs reklám?
Ezek nincsenek külön párosítva a boxon lévő YouTube-al.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7323) Gezabacsi


Gezabacsi
csendes tag

Sziasztok!

MIUI 14, ez a Szent Grál...
Visszaolvastam jópár hozzászólást miközben kutakodtam a kérdéseim után és látom, hogy azért a nagy többségnek hasonló problémái vannak...
Az alkalmazás értesítéses (messenger és társai) problémakört ezért ki is hagyom, pedig már ettől is a falat kaparom. A hívásrögzítés dettó, gyönyörűen átestünk ezzel a PCskedéssel a ló másik oldalára. Közelségérzékelő.... :W

Két kérdésem lenne.
Abban tudtok-e nekem segíteni, hogy hogyan tudnék hívócsoportokhoz csengőhangot adni. Ez a faék egyszerű történet MIUI12-n alapból ment, 14-en annyi lehetőségem van, hogy törlöm a csoportot vagy létrehozok egy újat... (Ja, és nem csoport, hanem címke már)
Próbáltam már vagy 4 callmanagert, de egyik sem tudja. Direkt csoportkezelőt meg nem találok (ez is mekkora gáz már, hogy ilyeneket kell keresgélnem)

A másik, hogy van-e arra lehetőség (amit a 12-n szintén egy kattintással meg lehetett csinálni) hogy közvetlen hívás ikont tegyek a képernyőre. Ki tudok tenni személyhez rendelt ikont, de az megnyitja nekem a névjegyeket, azon belül a kiválasztott személyt, ahol aztán még böködhetek a telefonkagylóra...nonszensz. Ja, és hívás után otthagyja nekem a névjegyeket, plusz egy mozdulattal zárhatom be.

Mért szúrta a szemüket ez a két opció, mért kellett kigyomlálni??
Már idegállapotban vagyok... :Y

Köszi előre is a segítséget.

Üdv, GTB

(#7324) Viktor0610 válasza zeon.hu (#7322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm. Akkor ez érdekes.
Lehet, tévedtem.
Úgy rémlik, egy ideig jó volt a Vanced cast alatt is (marmint nem volt reklám), de pár hónapja már mutat reklámokat kivetítéskor. Korábban rákerestem, akkor azt találtam, hogy ezzel nincs mit tenni, mert a boxon lévő YouTube appot indítja, tehát ezért van reklám.
Előfordulhat, hogy a beíró tévedett. A többi eszközön milyen Vanced app van?

Samsung Galaxy A54

(#7325) zeon.hu válasza Viktor0610 (#7324) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Revanced mindegyiken már.

#?*@&!

(#7326) zeon.hu válasza zeon.hu (#7325) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, most már én se tudok kapcsolódni a TV-hez...
Akkor talán valami frissítés jött a boxra és elszabta.

Mindegy, a Revanced fut azon is :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7327) zsoltip válasza zsoltip (#7308) üzenetére


zsoltip
őstag

Tippek esetleg? Ha jól látom a Pay, a Google Play services része. Ezért külön nem is bántható, ugye?

(#7328) Fall-N válasza Gezabacsi (#7323) üzenetére


Fall-N
veterán

Semmi baja a MIUI 14-nek. Mivel millió Xiaomi/Redmi/Poco telefon van, így nem lehet általánosítsni. Poco X3 Pro tökéletesen működik vele.

A Messengert hagyjuk, bármilyen telefonon szar. Asszonynak a Samsungján sem mindig jön értesítés. Pedig neki up-to-date ugyanúgy a rendszer, One UI 5.0 és Android 13 van neki.

(#7329) fa4hu válasza Gezabacsi (#7323) üzenetére


fa4hu
őstag

Hívócsoporthoz csengőhang rendelése: Group Ringtone, a lite verzióval is működik.

(#7330) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy Beállítások -> Hang és értesítés -> Csengőhang -> ezt kb 85% -ra felhúztam, mert úgy érzékeltem, hogy ha hívnak halkan szól, most így nekem jó, de az összes értesítési hang is kb ilyen hangerőn szól, na az viszont zavaró. Van valami külön beállítás ehhez ? Vagy csak nem látom az erdőtől a fát...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7331) gingerbalm válasza user26 (#7330) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

nézd meg, hogy nincs-e arra beállítva, hogy emelkedő hangerővel szólal meg, mert akkor csak csöpögteti a naftát, egyébként meg egyből a belőtt erősséggel szólal meg

(#7332) zoyoxy válasza Gezabacsi (#7323) üzenetére


zoyoxy
tag

Hívásrögzítés az EU miatt, hívóikon az asztalon meg a Google miatt. Ezekről speciel nem tehet a Xiaomi. Egy csomó másról igen.

(#7333) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Note 11 Pro-t használok, MIUI Global 13.0.5 rommal. Root nincs.

Garmin órát viselek, és sokszor nem (vagy jobb esetben csak késve) kapom meg az értesítéseket.
A gondok ott kezdődnek, hogy a szokásos kanosszát már végigjártam, de semmi. Még szebb, hogy sokszor azt veszem észre, hogy az alkalmazás - a lakatolás dacára - eltűnik az alkalmazásváltóból.

Ez az egyetlen alkalmazás, ami ennyire szívat. Van esetleg ötletetek, mitévő legyek? APP újratelepítés is volt már. FR még nem, de azt meg kicsit erősnek érezném - hátha van értelmesebb megoldás...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7334) Gezabacsi válasza Fall-N (#7328) üzenetére


Gezabacsi
csendes tag

Egyik oldalról sztem nincs egészen így, mert ha jól meg lenne írva (és nem a csillivilli cukiságokra kihegyezve) akkor éppenhogy bármilyn telón menne szépen és lehetne általánosítani, hogy "semmi baja."
Másrészről igazad van, pontosítanék, nem csak a MIIUI14el van gond hanem kompletten az egész Android-MIUI-szabályozás-megfelelés négyszöggel, és ezek egyedi hibái egymást erősítik.

De mindegy már, nem tudok jobbat írni, vagyis ezzel kell főzni... :) :DD

A Realme UI egyébként valamilyen klónja a MIUI-nak? Vagy az teljesen más? Soha nem volt még nálam Realme teló.

Üdv, GTB

(#7335) Gezabacsi válasza fa4hu (#7329) üzenetére


Gezabacsi
csendes tag

Köszönöm.
Playen természetesen nem találom, de APK van, nekimegyek.

Üdv, GTB

(#7336) pn4hvq válasza Gezabacsi (#7334) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nekem Poco F2 Pro-m van.
Hívásrögzítés: az én készülékemre elérhető az indonéz rom, ott ez tökéletesen teszi a dolgát.
Gyorshívás: a launcher a telefonon Poco Launcher, ez tud ilyen widgetet kirakni, én így használom. Viszont a Poco launchert a párom Redmi Note 9S-ére nem lehet feltenni, arra alternatívaként a Google Playről a Nova launchert töltöttem le, az is tudja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#7337) Fall-N válasza Gezabacsi (#7334) üzenetére


Fall-N
veterán

Realme UI jobb, az inkább OnePlushoz áll közelebb. Pixel-szerű, de pont ott módosítottak rajta, hogy ne legyen fapados a gyári Android. EMUI a MIUI klón, bár már szétváltak, főleg a Google ban óta.

[ Szerkesztve ]

(#7338) trebrona válasza Fall-N (#7337) üzenetére


trebrona
nagyúr

EMUI a MIUI klón, bár már szétváltak, főleg a Google ban óta.

Ezért a Huawei fanok meglincselnének. Szerintük fordított a dolog. :DDD

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7339) Fall-N válasza trebrona (#7338) üzenetére


Fall-N
veterán

Biztos, hogy nem mert a Xiaomi régebben megírta a MIUI-t. Huawei először stock droidot használt, utána jött az Emotion UI 1.0.

(#7340) trebrona válasza Fall-N (#7339) üzenetére


trebrona
nagyúr

Én tisztában vagyok vele. ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7341) Adrian0707


Adrian0707
friss újonc

Sziasztok! Ez a Miui 14 mindent elcseszett. Nem kommunikál a Bluetooth az okosorámmal, és a Wi-Fi a printerrel. Eddig minden rendben volt, lejött a frissítés, és off. Nagyon pipa vagyok.

(#7342) Plug Life válasza Adrian0707 (#7341) üzenetére


Plug Life
senior tag

És még macskákat sem lehet a launcher képernyőkre rakni, mint a kínai verzióban!!!

(#7343) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Ide is leírom, kíváncsi vagyok más is tapasztalt e hasonlókat MIUI-t futtató telefonján. Észrevettem 2 hibát a Mi 10t pro-mnál. Még Global MiUi 13-on vagyok. Nálatok is előfordul hogy néha nem ébred fel a telefon dupla koppra? Ilyenkor csak a gombra reagál. Igaz az enyémen van egy matt üvegfólia. Van viszont egy idegesítőbb hiba. Ha néha újraindítom a telefont és ha kb 10-15mp-n belül a telefon nem csatlakozik mobilhálózatra hanem később akkor nem lehet hívni engem és én sem tudok. Érdekes hogy az SMS és a mobilnet így is működik. Ilyenkor újra kell indítanom, néha 2-szer is egymás után és ha gyorsan talál hálózatot akkor működik a hívás. Álltalában a 2. Sim csinálja ezt. Az a baj hogy hívásra nem nagyon használom csak netre és nem tudom hogy mostani hiba vagy mindig is így volt. 2 dologra gyanakszom. Februárban a Play rendszerfrissítéssel frissült a Hálózatkezelő app és a márciusi frissítéssel maradt a februári verzió és mintha talán azóta csinálná ezt hogy néha nem tudtam hívni és engem se. Véletlenül vettem észre hogy a lassú hálózatkeresés okozza. Esetleg kártyahiba (Telekom).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7344) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#7343) üzenetére


dilajoska1
őstag

Na most jutott eszembe. Megcseréltem a kártyákat és úgy néz ki a 2-es slot-ban csinálja, mindegy melyik kártya van benne. :U

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7345) Landsmann válasza dilajoska1 (#7343) üzenetére


Landsmann
addikt

A duplakoppos ébresztés nálam is furcsa. De azt én nem a MIUI13 számlájára írnám, mivel a Redmi 9-en MIUI13 létére sosem volt ilyen gond. A Redmi Note 10 5G esetén első perctől fogva. Most nem emlékszek pontosan, hogy már 13-al, vagy még 12.5-el jött ki. Valóban, sokszor több alkalommal kell próbálkozni, hogy érzékelje. Most MIUI 14 vanb már rajta, de mi9vel amolyan tartalék telefon, aktívan nincs használva így nem tudom ezzel mi a helyzet. Nem olyan régen, talán 1 hete települt a 14. Hálózatkezelési problémát én nem tapasztaltam egyik készülékemmel sem. Ami inkább zavart, hogy ha újra lett indítva a telefon, szépen elindul, leteszem a készüléket. Mikor előveszem, akár órákkal később, akkor a kezdőoldalon egyetléen ikon sincs, hanem egy 3 kockából, téglalapból álló mozgó kis ikon van kint olyan 5-10 másodpercig és akkor jelennek meg az ikonok. Ugyanez volt a Note 10 5G-vel is, de miután az frissült 14-re és az Android 13-ra, ez megszűnt, azonnal kint vannak az ikonok.

Én is kérdeznék. Ezt a memóriakezelést hogy értsem?

A 7 gb-ból 1, 2 a foglalt, vagy mindössze ennyi a szabad? Volt amikor 900 mb, meg 1020 mb volt. Mivel gyakorlatilag semmi extra nincs telepítve és futtatva a telefonon, úgy gondolom, .annyi a foglalt a 7-ből.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7346) dilajoska1 válasza Landsmann (#7345) üzenetére


dilajoska1
őstag

Köszi! Ezt én sem nagyon értem, nekem ki is van kapcsolva hogy ne lássam.
Na egy érdekes dolgot észre vettem. Ha nem újraindítom hanem kikapcsolom és utánna bekapcsolom a telefont úgy gyorsan talál hálózatot. Már többször is direkt kirpóbáltam és úgy jó. Ha csak újraindítottam úgy néha előjött ez a hiba.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7347) Landsmann válasza dilajoska1 (#7346) üzenetére


Landsmann
addikt

Azt már én is észrevettem, hogy az újraindítás nem egészen ugyanaz mint a kikapcs-bekapcs. De ezt számítógépnél is tapasztaltam már. Pedig elvileg ugyanolyannak kellene lennie.
Nekem mindhárom telefon úgy van beállítva, hogy minden szerdán 21:58-kor kikapcsol, 22:00-kor meg vissza. Semmi működési problémát nem tapasztaltam abból, hogy egy héten belül nincs kikapcsolva, újraindítva. Volt, amikor 3 hónapig sem volt újraindítva. :) Na, ekkor már itt-ott kezdett hibázni a telefon. :) Visszatérve arra, hogy újraindítás vagy kikapcsolás. Sőt, az sem teljesen ugyanolyan, ha én kézzel indítom el az újraindítást, vagy mindez időzítve van. Ugyanis legalább 5-6 esetben megesett, hogy egy ilyen automatizált újraindítás után, mikor a telefon elindult, a kezdőoldalra kirakott Google térkép célpontok ikonja az összes eltűnt. Így aztán egy ideig nem volt automatizálva az újraindítás, illetve nem raktam ki újra az ikonokat. Viszont ha én kézzel indítottam az újraindítást, sosem nyúlt az ikonokhoz. Aztán valami frissült és nem piszkálta többet az ikonokat. De csak ezeket a célpont ikonokat tüntette el, semmi mást. Próbáltam én lakatolni, teljesen üres oldalra rakni, vagy olyan oldalra ahol már voltak ikonok, vagy vegyítve, mindig leszedte.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7348) dilajoska1 válasza Landsmann (#7347) üzenetére


dilajoska1
őstag

Kíváncsi vagyok tényleg ez okozza. Majd még próbálgatom.

Na úgy néz ki még sem ez a hiba :( . Na mindegy majd lehet újrahúzom vagy majd frissítem. Annyira nem zavaró mondjuk mert csak ritkán indítom újra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7349) zzolika válasza Landsmann (#7345) üzenetére


zzolika
aktív tag

Az a szabad ram-ot jelzi. Nekem most 3.6/6.0 (semmi nem fut). Android 12, Miui 13. De mögötte írja is hogy érhető el. Ha a tiéd 4 gigás, frissebb rendszerrel, akkor nem hiszem hogy kevesebbet foglalna mint nálam.

(#7350) Landsmann válasza zzolika (#7349) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor is furcsállom, hogy semmi nem fut, mégis 1,2 az elérhető a 7-ből. A Redmi 9-en 1,8/4.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.