Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) tlala válasza laci1892 (#7799) üzenetére


tlala
addikt

Vannak online HTML - e-pub konverterek, bár nem igazán androidra, inkább asztalira, de vélhetőleg egyszerűbb gépen intézni, mint telefonon kínlódni vele.

(#7802) BMizutani válasza laci1892 (#7799) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv. Pár éve használtam a firefoxban egy bővítményt valami pocket to kindle volt amivel weboldalakat lehetett küldeni a kindlere a Send to Kindle emailes szolgáltatással , hogy ez működik e más olvasókkal vagy simán csak azt nem tudom mivel nincs kindlem .

[ Szerkesztve ]

(#7803) nullpoint


nullpoint
senior tag

Xiaomi eu, Miui 12.6 21.11.10 beta romon vagyok (android 11).

Miui 13 és 14 már android 12, és csak stable van (13ból még akad egy két béta az elején, de már nem releváns)

Ilyen régi bétáról mehetek stablere gyalulás nélkül?

Illetve akarom egyáltalán újabb miuit? A mostani jól be van lakva, ha nincs semmi előnye az újnak akkor hagyom így. Telefonálás, gps, ritkán böngészés a használat, mobilbankolás, online fizetés nincs.

Mi a véleményetek? :)

Ha crok itt van az nem ártana. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7804) crok válasza nullpoint (#7803) üzenetére


crok
nagyúr

Nem mehetsz beta-rol biztonsaggal stable-re gyalu nelkul, foleg ugy, hogy 1.5 eves a ROM.

Meg ezek szerint a keszulek se lehet mai darab (bar nem irod hogy mi en meg keresgelni nem fogom..) es ilyen esetekben az uj MIUI frissites (foleg ha Android foverzioval egyutt hozna uj funkciot) mar nem fog szinte semmi ujdonsagot hozni.

Ha jol mukodik es piszkalni nem akarod igazan (mert nem hianyzik semmi) akkor nem sok ertelmet latom belefogni.. ugyis eleve gyaluval kezdenel, akkor meg mar inkabb nullarol (relativ) friss Xiaomi.EU vagy eleve non-MIUI ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7805) nullpoint válasza crok (#7804) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mi10tlite, a stable rom hozzá Miui13: 2022-12-24 Miui14: 2023-03-25

Android 11-ről menne 12-re (10-zel érkezett a járgány, 13-at már nem fog kapni.)

Ezt írják hogy:

"If you are going from MIUI 13 (or later) Weekly ROM to MIUI 13 Stable ROM, you are doing a downgrade, so format data is mandatory!"

Viszont én 12-ról jönnék: ;]

Közben a fórumban írtak olyat hogy:

" If your Android security patch is with MIUI 13 stable newer than with MIUI 12.6 weekly, then a dirty flash should work."

Tudom shouldawouldacoulda. :)

Többen kérdezték ott ezt, de azt senki nem írja hogy megcsinálta-e.

291 oldalnyi fúrumból már 32-t átnéztem, még folytatom hátha lesz olyan aki bevállalta és sikerült.

Nonmiui azonnal lesz akkor ha találok olyan dialert ami ugyanúgy tudja a végtelen call-log funkciót mint a miui.
( vagy ha miui dialer telepíthető lesz custom romra)

Egyelőre akkor marad így minden.
Vagy nem.

Ha sírás lesz akkor vigasztaljatok úgyis hogy a saját hibám oké? ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7806) crok válasza nullpoint (#7805) üzenetére


crok
nagyúr

Mentés, mentés, meeentééés.. egy mentés nem mentés, két mentés egy mentés de egy mentés nem mentés :D Swift backup + Neo Backup + Migrate + TWRP ésvag OFox.. igen, TWRP / OFox-ból is talpra lehet állítani -akár titkosítottat is- csak okosan kell csinálni (de előtte azért kikapcsolni a lock screen pin/pattern/fingerprint-et mert mégiscsak MIUI és a kínai ördög sem alszik ;] ).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7807) nullpoint


nullpoint
senior tag

Következő van:

Xiaomi eu, Miui 12.6 21.11.10 (Android11) beta rom-ról dirty flash módszerrel updateltem Miui 13 (Android12) stable-re.

Miután a 291 oldalból 180 odalt végiglapoztam a xiaomieu forumán, találtam 3 olyat aki miui12 bétáról jött 13 stable-re, ezen felbuzdulva nekiálltam.

A módszer, amit ismertetek, nem ajánlat. Az, hogy nekem az úr 2023. évének augusztusi 18. napján sikerült, nem jelenti azt hogy másnak is fog, senki ne csinálja. Alapvetően béta romró stabilra váltani csak teljes törlés után lehet.

Szóval:

Telefonról a számítógépre mindent tartalmat, amit a gép látott, átmásoltam.

Utána Orangefoxból csináltam backupot.

Utána felraktam a xiaomi.eu oldalán linkelt unofficial twrp-t, mert az én telefonomra nincs A12-t támogató orange recovery.

Utána Twrpből is csináltam egy backupot.

Utána kikapcsoltam a magiskban kikapcsoltam a modulokat, zygisket.

Utána twrp-ből flasheltem a korábban letöltött romot.

Közben eszembe jutott hogy install előtt nem vettem ki a simet és a memkártyát (biztos ami biztos alapon így szoktam, windowsos beidegződés hogy csak az legyen install közben ami feltétlenül kell) de akkor már úgyis mindegy volt.

Az első indítás majd 10 percig tartott, utána már normálisan ment minden restart.

Eddig amiket próbáltam, minden megfelelően működik.

Viber szokás szerint szopat, amikor elindítottam, új userként telefonszámot kért és minden nullára állt.

Nem baj mondom, az android/data/com.viber.voip mappába bemásoltam az elmúlt majd két év cuccait, aztán a twrp backupból kinyertem a root/data/data/com.viber.voip mappát és root explorerrel bemásoltam a helyére, és lőn világosság!

Örültem is magamnak, minden ott volt a helyén, aztán egyszercsak kiírta a kis rohadt hogy oopssomethingwentwrong. Nyád@t'...

Újraindult a program, megint kezdhettem előlről a telefonszámmegadást, nullázta a felmásolt mappa tartalmát. Ezt ötször eljátszottam, most már unom, majd valami megoldás lesz, emlékszem ezzel szívtam már egyszer amikor a korábbi telefonról költöztem erre.

Majd jelzem később hogy alakul.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7808) nullpoint


nullpoint
senior tag

Nem akarom elkiabálni, eddig úgy néz ki hogy elég a viber_messages-journal és a viber_messages nevű fájlokat bemásolni a com.viber.voip\databases mappába.

(Tudom ez már nem miui téma, csak gondoltam jelzem hogy áll a mérkőzés.)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7809) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Redmi 11-esem,a kamera szoftvere induláskor 1x-es zoomal indul el alapból és a videófelvétel néha akadozik lejátszáskor.
Mi lehet a baja?

Tiszta hülye aki nem normális

(#7810) troller


troller
senior tag

Sziasztok,

Azt hogy lehet elérni, hogy a galária ne szemetelje teli az SD kártyámat 0 bájtos .miuigallery fájlokkal?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#7811) nullpoint


nullpoint
senior tag

#troller

Milyen járgány?

Rom verzió, gallery app verzió is kéne. Elvileg ez egy 2-3 évvel ezelőtti probléma.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7812) juve600


juve600
nagyúr

xiaomi.eu stabil rom milyen mostanában ? mik a tapasztalatok ? :R

(#7813) this is life válasza juve600 (#7812) üzenetére


this is life
Ármester

A saját eszközeimen nincs gond a xiaomi.eu rommal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7814) zsola400 válasza juve600 (#7812) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam a dev. rom is jól működik.

(#7815) troller válasza nullpoint (#7811) üzenetére


troller
senior tag

Egy Note 7, a legutolsó gyári eu rommal. (Nem xiaomi.eu)
De elvettem a tárterület írás jogát a galériától, ez úgy tűnik megoldja.
Mondjuk a Note 9 pro-m is csinálta egy darabig, de nem emlékszem, hogy mi oldotta meg akkoriban.
A note 7 amúgy csak átmenetileg van újra használatban, az elhalálozott 9 pro helyett, amíg az utód 10 pro bootloadere nyitási engedélyre vár.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#7817) fa4hu válasza fa4hu (#7796) üzenetére


fa4hu
őstag

A True Phone and Dialer tárcsázóban kellett kikapcsolni az emelkedő csengőhangot, és megjavult. Úgy látszik, ez a funkciója nem kompatibilis a ROM-mal.

(#7818) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
Arra lettem figyelmes, hogy nem működik a frissen, tisztán telepített xiaomi.eu 14.0.3. ROM alatt a vibra motor.
Illetve működik a HW tesztekkel, működik a beállításokban is, tehát nem romlott el. De nem rezeg, amikor kellene bizonyos funkcióknál.
Legegyszerűbb teszt: értesítési sáv lehúzása, rezgés ki, rezgés be. És itt sem működik.

Korábban, folyamatos frissítésekkel volt fent ugyanezen ROM verzió, és működött rendben.

Mi lehet az ok, és végképp mi a megoldás?

(#7819) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

Be van telve a MIUI fiókom
(évekkel ezelőtt, úgy 2017 körül szinkronizálhattam rá fotókat az akkori telómon, de költözés előtt lementettem ami fontos volt, így lehetne törölni).
Viszont nem tudok tárhelyet felszabadítani sehogy... még a galériát se tudom behozni.
Van valami értelmes tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#7820) Landsmann válasza Victoryus94 (#7819) üzenetére


Landsmann
addikt

A Xiaomi fiókban a Galéria megszűnt. Onnan nem tudsz már képeket letölteni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7821) Victoryus94 válasza Landsmann (#7820) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az oké, de ha megszűnt, akkor miért foglalja még a tárhelyet?
Vagy miért nem engedik hogy én szabadítsam fel (töröljem végleg)?
Kész agyrém :(((

[ Szerkesztve ]

(#7822) Tompika777 válasza Landsmann (#7820) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez engem is érintő dolog, hiszen ő sem letölteni, hanem törölni-tárhelyen felszabadítani szeretne.

(#7823) zsola400


zsola400
aktív tag

Nálam xiaomi.eu dev romon van galéria és be is tudok lépni, törölni stb.

Esetleg próbáld meg böngészőből belépni a fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#7824) zsoltip válasza zsoltip (#7818) üzenetére


zsoltip
őstag

Szoftveres rezgés issue valaki másnál is van/volt?

(#7825) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Sikerült úgy összetörnöm a telóm, hogy a kijelzőn nem látok semmit (illetve egy ideig még láttam, de akkor is már a felső sáv középre költözött, ahol megtört a kijelző).
Szeretném lementeni az adatokat a telóról, ha lehetséges még. Keresgéltem, de egyelőre nem találom hogyan tudnám laptopra rádugni USB-vel úgy, hogy telefonon ne kelljen megerősítenem a file átvitelt (mivel ez már nem lehetséges).

Van erre bármiféle járható út a szervizen kívül?

Köszi előre is, üdv:
Laci

(#7826) fa4hu válasza zsoltip (#7824) üzenetére


fa4hu
őstag

Nálam sem rezeg minden esetben (Xiaomi 11 Lite 5G NE), illetve egyáltalán nem működik a képernyő felélesztése a bejövő értesítéseknél (hang van, de a képernyő nem éled fel). Szerintem telefontípus-függő a hiba, nem mindegyiknél jelentkezik.

(#7827) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Ha rossz helyen kérdezem, akkor bocsi. Arra a kérdésre keresem a választ, hogy ha a rendszer az gyári, mindegy milyen régió, nincs BL nyitás, Mi fiókba az eszköz fent van. Milyen lehetőségek léteznek adataink le, ki, fel mentésre, saját tartalmak, pl:. képek, zene, írások, és adott gyári, illetve storból töltött appok beállításainak mentésére ?
Ha egy factory resetet csinálnánk.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7828) vacs


vacs
veterán

Helló.
Xiaomi Pad 5 tableten, miui 14-en hozzáadtam az én + a feleségem google fiókját is.
A baj, hogy "egyben" van minden, hiába váltok a fiókok között!
Évekkel korábban Lenovo tab-on fiók váltáskor egyedi beállítások, appok, külön jelszavak stb voltak.
Ez a "vegyes" fiókok a miui miatt van, vagy az android 13 ilyen?

(^)(>.<)(^)

(#7829) Victoryus94 válasza user26 (#7827) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én Google felhőbe töltök adatokat. (fotók, névjegyek, stb).
Appon belüli beállításokat meg lehetőség szerint appon belül szinkronizálom (pl 2FA kulcsok).

A névjegyeket tudod a xiomi felhőbe is menteni (a fotókat már nem). Emellett a képeket tudod manuálisan menteni pc-re, a névjegyeket exportálni, vagy használhatsz 3rd appokat is (pl. ha van NAS-od a Synology-nak is van szerintem foto sync app-ja, és sok más fizetős cloud is létezik)

[ Szerkesztve ]

(#7830) Viktor0610 válasza vacs (#7828) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a Lenovón nem fiókot váltottál, hanem felhasználót.
Itt nincs ilyen, a MIUI sosem támogatta ezt tudtommal. Bár az újabb droidokon sem rémlik ez a feature.

Samsung Galaxy A54

(#7831) vacs válasza Viktor0610 (#7830) üzenetére


vacs
veterán

Igazad van, felhasználót váltottam!
Pixel 7-en, android 13-on, van több felhasználós opció.
Miui-ba nem találom, ahogy írtad valószínüleg nincs is! :(((
Van bármi opció, hogy 2 felhasználóval tudjuk használni?
A bitwarden hiánya a legfájóbb, mert hiába klónoztam, nem tudjuk 2 különböző fiókkal használni!

(^)(>.<)(^)

(#7832) dilajoska1 válasza vacs (#7831) üzenetére


dilajoska1
őstag

Itt tudsz teljesen különálló felhasználót létrehozni. Olyan mintha egy teljesen másik telefon használnál ha létrehozol egy második asztalt. Külön jelszót/ujjlenyomatot is lehet hozzáadni. Appokat...... is áttudod mozgatni amiket szeretnél.

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7833) Viktor0610 válasza vacs (#7831) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még egyszer ránéztem, a Második asztal szerintem az a funkció, amit keresel.
Külön ujjlenyomattal indítható, ha jöl látom, teljesen külön beállításokkal.

dilajoska1 megelőzött. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7834) vacs


vacs
veterán

Köszi srácok, a Második asztal kellett nekem! :R
Ezzel kapcsolatban egy kérdés, be van állítva működik.
De, az "első/fő" asztalról csak a beállítások > További beállítások > Második asztal menüben tudok átlépni, vagy van ennek gyorsabb módja is (pl parancsikon)?
Ha a Második asztal-on vagyok, akkor a home képernyőm van egy "Váltás" nevű parancsikon, ami vissza dob az Első asztalra.

(^)(>.<)(^)

(#7835) Viktor0610 válasza vacs (#7834) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A lezárt képernyőn ha a "sima" ujjlenyomatral lépsz be, akkor a fő "asztalt" dobja be, ha a második asztal ujjlenyomatával, akkor azt.

Samsung Galaxy A54

(#7836) vacs válasza Viktor0610 (#7835) üzenetére


vacs
veterán

Xiaomi pad 5 tablet, nincs benne ujjlenyomat olvasó! :D

(^)(>.<)(^)

(#7837) Viktor0610 válasza vacs (#7836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor a beállított kódtól teszi/teheti függővé, melyik asztalt indítja el.

Samsung Galaxy A54

(#7838) gyulaszu válasza dilajoska1 (#7832) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nektek hol található ez a beállítás. Én 14 alatt nem találom: [kép]

gyulaszu

(#7839) dilajoska1 válasza gyulaszu (#7838) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem ott lesz a Biztonság appon belül.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7840) Viktor0610 válasza gyulaszu (#7838) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások / További beállítások / Második asztal. (Nálam, 11T)

Samsung Galaxy A54

(#7841) gyulaszu válasza Viktor0610 (#7840) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nálam nincs ilyen ott sem. [kép]
14.0.1.0 TGKEUVF
Redmi Note 11

gyulaszu

(#7842) gps76 válasza gyulaszu (#7841) üzenetére


gps76
őstag

Melyik modell pontosan és hány gigás verziód van? Mert lehet kevés a hardver/RAM ehhez, azért nincs benne.
11 Lite NE(8/128):

[ Szerkesztve ]

(#7843) gyulaszu válasza gps76 (#7842) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Modell 2201117TY
4+3 / 128 GB

Igazából nincs szükség a funkcióra, cdak gondoltam kipróbálom...

gyulaszu

(#7844) Viktor0610 válasza gyulaszu (#7843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 4 giga lesz a szűk keresztmetszet.
Azt találtam a neten, hogy min. 6 giga kell neki.

Samsung Galaxy A54

(#7845) troller válasza Viktor0610 (#7844) üzenetére


troller
senior tag

Szia, a xiaomi.eu romoknál is van értelme a régiót EU-n kívülire állítani bizonyos korlátozások megkerülése miatt, vagy abból már eleve kiirtották ezeket az uniós baroságokat?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#7846) Viktor0610 válasza troller (#7845) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a Xiaomi.eu ROM-okban nincs is régióállítási lehetőség.

Samsung Galaxy A54

(#7847) this is life válasza Viktor0610 (#7846) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet állítani a régiót, nálam Svájc a fejhallgató kimeneti jel eu-s korlátozása miatt. Elérési út beállítások/ további beállítások/ régió.
Miui 13-on és miui 14-en is elérhető ez a setup.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7848) Viktor0610 válasza this is life (#7847) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm.
Korábban mintha nem lehetett volna. Vagy keverek valamit. 🤔

Samsung Galaxy A54

(#7849) nullpoint válasza Viktor0610 (#7848) üzenetére


nullpoint
senior tag

Miui 12-n volt. (legalábbis eu romon).

Miui10 eu romon nem találom.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7850) this is life válasza Viktor0610 (#7848) üzenetére


this is life
Ármester

Amiben biztos vagyok, hogy már miui 11 is elérhető volt ez a beállítás (mi note 10 lite) és a frissítésekkel is megmaradt ez a funkció. Viszont régebben, talán miui 7-8 környékén a múltba vesző emlékek mintha arról szólnának, hogy nem volt lehetőség régiót váltani (mi 4c). De ennyi idő távlatából a jó isten se tudja.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.