Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) vlevi válasza Vektor_75 (#7446) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az android auto-nak kell a file átvitel mód, és, amíg ezt nem kapcsolod be, addig nem tudja összekötni magát a kocsival, de mire bekapcsolnád, eltűnik ez az értesítés, szívás :D
Nekem is volt ilyen gondom, Redmi Note7, MIUI12.5 alatt, a megoldás az lett, hogy a fejlesztői beállításokat be kell kapcsolni, és ott van egy olyan opció, hogy USB csatlakozáskor az alapértelmezett mód a file átvitel legyen.

(#7452) Vektor_75 válasza Bferibörs (#7450) üzenetére


Vektor_75
csendes tag

köszi, megnézem!

(#7453) Vektor_75 válasza vlevi (#7451) üzenetére


Vektor_75
csendes tag

ezt már próbáltam, de sajnos lesz@rja hogy mit állítasz be alapértelmezésben, pontosan ugyanazt csinálja akármelyiket is választom ki. :(

(#7454) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy miui 14 alatt van-e mód eltüntetni a néma üzemmód ikonját az állapotsávról, annak kikapcsolása nélkül.
Nem szeretném folyamatosan ott látni, de csengőhangot sem.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#7455) crok válasza baritz1995 (#7454) üzenetére


crok
nagyúr

Settings -> Notification and control center -> Status bar -> Status bar icons -> Mute

De ha nincs ilyen akkor az nfc-s leírásaim alapján [link] && [link] eljárhatsz, az ikon neve a mute úgy emlékszem (a DND neve meg zen). XDA is leírja.

Vagy csengőhangnak beállítasz 1s néma csendet. Automatizálókkal lehet pl. olyat csináltatni, hogy file-t törölni & másolni / felülírni / etc.. és van aki úgy "időzíti" hogy beállít egy file-t mint csengőhang aztán x órától "rendes csengőhang" van aztán y órától felülírja a csengőhang file-t ezzel az 1sec csenddel aztán vissza x órától megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7456) baritz1995 válasza crok (#7455) üzenetére


baritz1995
tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget :R

(#7457) altecsóka


altecsóka
tag

Segitséget kérek az alábbi problémára:
- ismerős redmi 10c telója heti kikapcsolást követő bekapcsolás után loop-ol.(wipe data üzemmódot nem engedi a tulaj,mivel figyelmeztettem a következményekre....)
Telekomtól vett "tiszta" gép,egy éves.
Nem hard resettel inditotta a telót elmondása szerint.
(nem tudja mi az).
Köszi ha valaki segit!

DIN 14 040

(#7458) kanyi51 válasza altecsóka (#7457) üzenetére


kanyi51
senior tag

Hát ez igy elég nehéz lesz szerintem.
Próba kikapcsolni rendesen, várnni jo pár percet, majd innditsa be. hátha,, ez szokott segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#7459) altecsóka válasza kanyi51 (#7458) üzenetére


altecsóka
tag

Hát ez az...én is azzal kezdtem.
Kikapcsolni sem lehet.

DIN 14 040

(#7460) kanyi51 válasza altecsóka (#7459) üzenetére


kanyi51
senior tag

Olyan nincsen. Addig kell nyomni a kikapcsolo gombot jó hosszan, sokáig amig ki kapcsol

(#7461) altecsóka válasza kanyi51 (#7460) üzenetére


altecsóka
tag

Köszi a választ!
Megoldotta a haver....lett egy egyéves "gyári új" 10c-je :)

[ Szerkesztve ]

DIN 14 040

(#7462) kanyi51 válasza altecsóka (#7461) üzenetére


kanyi51
senior tag

rendben, ha tudok segitek :C használja örömmel.

[ Szerkesztve ]

(#7463) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy az NFC nem kapcsol be ?
Konkrétan az a jelenség, hogy ha az NFC -t bekapcsolom 1-2másodperc múlva kikapcsol, Vezérlőpanelról, és a beállításokban is így történik.
Wallet, és K&H van.
Google API ellenőrzés szerint háromból 2 zöld (bl nyitott)
xiaomi.eu rom van, telekom és vodafone szolgáltató.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7464) zsola400 válasza user26 (#7463) üzenetére


zsola400
aktív tag

Használtad korábban, előző rom-ban működött?
Biztonsági elem helyzete > itt HCE pénztárca van kiválasztva.
Esetleg próbáld meg az NFC-funkcionalitás helyreállítása opciót.

[ Szerkesztve ]

(#7465) Landsmann válasza user26 (#7463) üzenetére


Landsmann
addikt

Nálam is furcsán működik. Fizetéshez rendben működik, de ezen kívül nem hajlandó olvasni semmit. Másik telefonnal lehet olvasni a Redmi 89-et, de azzal nem tudok semmit. Nagyon ritkán elkapja, akkor rendben megy az olvasás míg ki nem lépek az appól. Pár perc múlva már nem megy. Kettő is van fent, rebndben működtek, most egyik sem megy. Ha nem kapcsolom be az NFC-t, akkor jajgatnak, hogy be kellene kapcsolni. Ha bekapcsolom előtte, nincs jajveszékelés, de nem olvas semmit. Amúgy sem, ha értesít, hogy kapcsoljam be az NFC-t. Szerintem valami frissítéssel tolták el. Ugyanaz az app egy másik Redmi készüléken normálisan működik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7466) tlala válasza user26 (#7463) üzenetére


tlala
addikt

"Google API ellenőrzés szerint háromból 2 zöld"

Ez pontosan milyen ellenőrző alkalmazás használatát jelenti?

(#7467) crok válasza user26 (#7463) üzenetére


crok
nagyúr

Gyári teszted próbáld ki egy bankkártyával - de általában vagy firmware vagy NFC hardware hiba.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7468) crok válasza tlala (#7466) üzenetére


crok
nagyúr

A SafetyNet kivezetésre került és helyette a Play Integrity API van ma már használatban. Play Integrity API checker az alkalmazás amivel a legtöbben tesztelnek de a Google Play Store maga is tud PI API check-et csinálni ha bekapcsolod benne a Developer options-t és ott lesz benne a check: ha a Play Store-od már frissült (34.7.10-21 körültől) akkor magában a Play Store-ban is elő lehet hozni a Play Integrity API check ellenőrzés értékét amit maga a Play Store csinál:
Nyisd meg a Play Áruházat -> jobb felső sarkok saját profil fotó -> Beállítások -> Névjegy -> Play Store verziót nyomkodni 8..10x amíg be nem lép a fejlesztői módba -> Általános -> Fejlesztői beállítások -> Integritás ellenőrzése -> Tesztelni fogja és kiírja az eredmények.

A Play Integrity API három tesztet különböztet meg:
MEETS_DEVICE_INTEGRITY - ez kb. a SafetyNet féle ctsProfileMatch
MEETS_BASIC_INTEGRITY - ez kb. a SafetyNet főle basicIntegrity
MEETS_STRONG_INTEGRITY - ez pedig a SafetyNet féle HARDWARE_BACKED nevű evaluationType ami a hardveres kulcsteszt.
Jelenleg a hardveres ellenőrzés áthidalhatatlansága miatt a Strong Integrity nem érhető el semmilyen módon nyitott bootloader mellett. Itt és itt (valamint a hivatkozott linkeken) mindent megtalál róluk akinek van kedve elmerülni benne.

Na, nála az első kettő megy át zölddel Xiaomi.EU ROM-al - ami teljesen normális.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7469) user26 válasza crok (#7467) üzenetére


user26
aktív tag

Sziasztok!
#7464 @zsola400, korábban működött, nem gyári ROM -on Evolution X -n, ezen most is jó, V14.0.1.0 stabil EU (xiaomi.eu) - nem.
HCE -t nem tudom be,ki kapcsolni, mivel az NFC nem kapcsol be, és így inaktív marad ez az opció. Azaz 1-2 másodpercig aktív, és nem, és nem suta mozdulattal próbáltam bekapcsolni.
NFC-funkcionalitás helyreállítása Semmi nem történik.

@crok:
"Gyári teszted próbáld ki egy bankkártyával "
Mire gondolsz, mert nem értelek per pill.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7470) crok válasza user26 (#7469) üzenetére


crok
nagyúr

"Azaz 1-2 másodpercig aktív, és nem, és nem suta mozdulattal próbáltam bekapcsolni." -- szinte biztosan az NFC-ddel van valami gond. Ez a tipikusan az az eset mikor bekapcsolod de nem tud bekapcsolni se és igazából be se kapcsolt és csak a státuszt látod. Logcat sokat segíthetne, akkor nem vakon hadonásznál a késsel a sötétben.. Mikor pl. MAC vagy egyéb egyedi azonosító sérül (EFS sérül) akkor a WLAN meg a BT is ugyanígy van. Ha mostanában volt ROM frissítés akkor tedd fel az előző ROM-ból készített flash-elhető firmware-t (csak a furmware-t), hátha - megtalálod itt. (Előtte én már most azonnal csinálnék egy EFS mentést IS, biztos ami sicher). A másik az a persist partíció amit a gyári fastboot ROM-ban megtalálsz (és amit a MiFlash NEM flash-el viszont) recovery-ből rá tudod tolni image-ként a /persist partícióra.
@Gyári teszt: vagy Tárcsázó -> *#*#6484#*#* vagy Settings -> My device -> Device info and specs -> Kernel version -> ezt kellene nyomkodni.. mindegy melyiket választod az a lényeg neked a CIT teszt menü kell, ez a gyári teszt menü és itt van az NFC teszt (is).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7471) user26 válasza crok (#7470) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, mint mindig!
Logcat -t hogyan tudnék csinálni ? Tudom írtad már...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7472) crok válasza user26 (#7471) üzenetére


crok
nagyúr

Itt keress a "logcat" szóra
vagy
[GUIDE] Logging with ADB @xiaomi.eu
vagy
A bugreport.zip-ben is benne van a teljes logcat

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7473) Landsmann válasza crok (#7470) üzenetére


Landsmann
addikt

Nálam sem zárult sikerrel ez a teszt. (Redmi 9) Érdekes, hogy fizetéskor a terminálra reagál. Ugyanakkor a teszt működik a Redmi Note 10 5G telefonon. Tuti, hogy valami frissítést toltak el, mert korábban rendben működött. Olyan, mintha venni nem tudna, csak adni. Ugyanis a Note 10 5G érzékeli a Redmi 9-et, de visszafelé nem működik. Bankkártyát nem érzékel.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7474) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Elhagyom a totyikot. Közel nyolc év és öt Xiaomi/Redmi telefon után - sanszos, hogy csak ideiglenesen :), de - MIUI mentes lettem.

Szeretném megköszönni az elmúlt évek során kapott megannyi szakmai segítséget (mind itt, mind a különböző telefonok topikjaiban), különösképpen Croknak és Viktor0610nek! :R

(#7475) Plug Life válasza Peterhappy (#7474) üzenetére


Plug Life
senior tag

Áruló!!! 😂

(#7476) crok válasza Peterhappy (#7474) üzenetére


crok
nagyúr

@Plug Life: Józan ész :D :D :D

@Peterhappy: Jó mókázást - de majd meglátod nem csak a MIUI válogatja meg a barátait :D :D :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7477) Peterhappy válasza Plug Life (#7475) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Jövök én még a Ti utcátokba ;)

@Crok: :C

(#7478) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, Miui 14-nél (A13) nem lehet csak root-tal megváltoztatni a default kamerát, ugye?

(#7479) Viktor0610 válasza Peterhappy (#7474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jóvanakkó. :O ;]

Én is megpróbáltam MIUI nélkül élni (Xiaomi Mi A1), de nem bírtam sokáig...

Samsung Galaxy A54

(#7480) trebrona válasza Viktor0610 (#7479) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nekem egész jól megy. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7481) Viktor0610 válasza trebrona (#7480) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Láttam ám a képet valamelyik fotós topikban! :P
Talán Redmi 3-mal lőtted? 🤔
Szóval azért caak vissza-visszahúz a szíved! :))

Samsung Galaxy A54

(#7482) trebrona válasza Viktor0610 (#7481) üzenetére


trebrona
nagyúr

Redmi 3S

De azon is LineageOS 20.0, Android13 van, a kép pedig GCam-mel készült.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7483) Viktor0610 válasza trebrona (#7482) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó-jó, igaz, nem MIUI, de legalább Xiaomi. :R

Szóval nem tűntél el teljesen. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7484) trebrona válasza Viktor0610 (#7483) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ja, nemrég hoztam vissza a halálból EDL flash-sel. :K

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7485) Cs.Laci


Cs.Laci
csendes tag

Sziasztok !
Majd két évvel ezelőtt vettem egy MI11 lite telefont, amit a barátnőm kapott meg. Magamnak meg egy Samsung telefont vettem.Akkor én nyitottam meg számára védelemként egy accountot .Ennek a számát fel is írtam, a jelszót nem.Kis idő múlva a bnőm szólt, hogy nincs kibékülve a telefonnal, kérte, hogy cseréljünk. Ezt meg is tettem.Az eltelt időben a bnő már csak volt, a telefonban két név volt az övé és az enyém. Majd őt töröltem. Addig nem is volt baj, de amikor csináltam egy gyári visszaállítást, a telefon kérte a jelszót! Írtam neki, hogy küldje el, de választ nem kaptam.Felhívtam a SZERVIZÉT ahol azt mondták, hiába garis, ők nem tudnak vele semmit sem kezdeni,bementem a Xiaomi (volt)telephelyére a Lurdy házba ,de kiderült, hogy már csak egy bolt van ott, segíteni nem tudnak.Valamit mondtak, hogy el kell küldeni valahová a kérésem, ha igazolni tudom, hogy én vagyok a tulaj, küldenek feloldó kódot pénzért.Ez rendben is lenne. A kérdésem, tudja valaki hová kell küldeni, a kérést? kinek kell írni,kérni? Állítólag Kinába! Magyarországon nincs képviselet? ahol ezt a problémát megoldják. A telefonban csak az én nevem van ! Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

CsLaci

(#7486) Zsoleszhun válasza Cs.Laci (#7485) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A bootloader nyitva van a telefonon?

¯\_(ツ)_/¯

(#7487) Viktor0610 válasza Zsoleszhun (#7486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csaxólok, az FRP kikerülésével kapcsolatban az ÁSZF alapján TILOS segítséget nyújtani!

Samsung Galaxy A54

(#7488) tlala válasza crok (#7468) üzenetére


tlala
addikt

Ez hasznos, nagyon köszi.

(#7489) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, van egy Redmi Note 10S telefonom, MIUI Global 14.04 (Android 13) a telefon bekapcsológombját ha eddig hosszan megnyomtam akkor feljött a készülék leállításának, újraindításának opciója de most előbb a "Google Assist" akar valami hangalapú izét csinálni, erre nekem nincs szükségem le lehet ezt tiltani? (Ha továbbra is nyomva tartom megjelenik a korábbi opciókat tartalamzó lista, de korábban jóval hamarabb amikor még ez a Google Assist nem furakodott be oda.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#7490) Joker88 válasza Cs1csó (#7489) üzenetére


Joker88
őstag

beállításoknál keresőbe írd be,hogy gyorsbillentyűk.. ott kell kutakodni.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7491) Bferibörs válasza Cs1csó (#7489) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem itt van,xiaomi 12T:

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#7492) Cs1csó válasza Bferibörs (#7491) üzenetére


Cs1csó
félisten

A te és Joker tanácsát kombináltam (a beállításokban beírtam, hogy "segéd" és meg is lett ez a képernyő és ki is kapcsoltam)
Köszönöm nektek!

(#7493) Viktor0610 válasza Bferibörs (#7491) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google Segéd kikapcsolása:
Beállítások/További beállítások/Kézmozdulat parancsikonok/A Google Segéd indítása
Elkéstem, sebaj, akkor az utókornak. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7494) Bferibörs válasza Viktor0610 (#7493) üzenetére


Bferibörs
addikt

Pontosan!

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#7495) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudjátok, hova tűnt az akkustatisztikából a kijelzőidő? :D
Próbáltam Google barátommal keresni, de csak a Digitális Jólét appot írták, az meg nem azt mutatja, amit kellene. 🤔

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7496) hroberto válasza Viktor0610 (#7495) üzenetére


hroberto
veterán

Kivették belőle. Érthetetlen, hogy miért... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#7497) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Van egy ismert bug egesz sok xiaomi telon, megpedig hogy a nemzetkozi adatbarangolast lehetetlenseg bekapcsolni. ( hiaba kapcsolom be mindigre, vissza ugrik sohara) Letezik erre barmilyen megoldas? Rengeteget keresgeltem neten, de nem talaltam semmi hasznalhatot.

Koszi. :R

(#7498) this is life válasza Viktor0610 (#7495) üzenetére


this is life
Ármester

Ha van rá lehetőség, akkor töröld a biztonság app frissítéseit (már ha nem rom frissítéssel érkezett). Hála az égnek a xiaomi csapata elvette ezt a funkciót a frissített alkalmazásban:W

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7499) Tompika777 válasza phoenix64 (#7497) üzenetére


Tompika777
senior tag

Poco X3 Pro-n nem kapcsol ki,most is aktív

(#7500) crok válasza this is life (#7498) üzenetére


crok
nagyúr

Még egy ilyen égbekiáltó baromságot amúgy.. MIUI 10 óta nem használom a Battery alkalmazásukat mióta 24h-ra csökkentették hogy mennyit lehet "visszanézni", de az is olyan pontatlan hogy elképesztő.. most meg ez.. nem véletlen használok BBS-t, ha meg nagyon pontos info kell akkor Battery Historian..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.