Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Hanok válasza zodo (#6799) üzenetére


Hanok
senior tag

Ne csigázz mert tényleg átmegyek és meghallgatom...Addig húzom a saját agyam amíg belemegyek egy sfx ápos megoldásba...Csak ne fáznék annyira tőle...

toldy: Én is úgy gondoltam hogy a ház szellőzésen és a tápon kívül nincs venti. Derék ha így elviszi a konfigot.

(#6802) HookR válasza zodo (#6792) üzenetére


HookR
addikt

"Szemből nézve az első két ill. a jobb hátsó lábat ki kell csavarozni.
Első kettő lábzögzítő csavar fogja majd a belső hajtogatott lemez "lábát" ill. a kis ház ventinek is van egy "lába/támasztója" amit a fent említett jobb hátsó ház láb rögzítő csavarja tart."

Nem, a talpak csavarjai csak a talpakat rögzítik, máshoz nincs közük. De abban igazad van, hogy a hajtogatott lemeznek van egy a ház előlapja mögött az aljlemezig lenyúló része, ahol szintén tartja két csavar. Korábban sem a fényképeken, sem a videón nem sikerült kiszúrnom. Bezzeg, ha megnéztem volna a manualt... :B

Lényeg, hogy leromboltad az illúzióim. Már be is véstem a Wesena-nak egy nagy pirospontot, azt gondolván, milyen elegánsan oldották meg a belső lemez rögzítését. Erre kiderül, hogy mégsem. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6803) #22145024 válasza nagynorbi (#6763) üzenetére


#22145024
törölt tag

nagynorbi,
ez biztos hogy felhaszn. által hajtogatható csővel van szerelve?
mondjuk 220 USD elég meredek érte, de ha tényleg hajlik, akkor ez van.

(#6804) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

A következő összeállítást gondoltam ki:
- Gigabyte GA-H55N-USB3
- Prolimatech Samuel 17 + valamilyen vékony ventilátor
- Lian Li PC-Q08B

Ez a Samuel 17 kompatibilis az alaplappal (ne takarja ki a VGA slotot) és a házzal?
Esetleg egy Scythe Samurai ZZ is beférne a házba?

"Less but better" - Dieter Rams

(#6805) xEon1337


xEon1337
őstag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő, de lenne még egy kérdésem.

A SilverStone SG05-ben gondolom nem lehet cserélni a tápot és az i5 750 és GTX 560 mellé (alapon, nem húzva) gondolom kevés a 300W. Vagy mégsem?

Itthon lehet kapni a 450W-os változatot?

"Less but better" - Dieter Rams

(#6806) Sir Psycho válasza xEon1337 (#6805) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Igen lehet kapni és cserélni is lehet a tápot az SG05-be. SFX méret kell, itt egy 450W-os példány.
A többi kérdésedre a többiek válaszolnak.

(#6807) Stirbi válasza xEon1337 (#6805) üzenetére


Stirbi
addikt

megvásárolod a 450w os táppal szerelt verziot: klikk

Sir Psycho-ááá kinyitottam az oldalt aztán nem frissitettem :B :DD

[ Szerkesztve ]

(#6808) marositech


marositech
senior tag

Csákány mindenkinek.

Nem javaslom a Polimatech Samu 17-et.
Rohadt szar a hűtése. 12 centis 1200-as CM-es ventivel, egy 870-es procit alapon PRIME 95 alatt majdnem 100 fokos. Nem is igazán értem.
Giga lapját javaslom, de azok csak 1600MHz-ig tudják a ramokat tolni, sajna egy Vegeance 1866-ossal nem tudott mit kezdeni. :(
Amúgy én is egy SUGO 05-ös tulaj vagyok, magát a tápot nem lehetne kicserélni vagy külön vásárolni?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6809) Pista0001 válasza xEon1337 (#6805) üzenetére


Pista0001
addikt

Elégnek kell lennie a 300 wattnak is, de ha szeretnél egy kis ráhagyást akkor a 450-es Silverstone-nál olcsóbban is megúszhatod egy 350-es Be-Quiet-el. Én ilyet használok i5-760+5770 kombóhoz és meg se kottyan neki, még 200 watt feletti konnektoros fogyasztást se mértem.

(#6810) nagynorbi válasza zodo (#6795) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Hiányolom a gyártótól a javasolt kiépítést. Adhatnának irányvonalat, hogy tudja az ember, hogy kb. mire számítson.

mintAdarab: Félreértettelek, nem tudom, hogy csak úgy hajlítgathatóak-e ezek a hőcsövek a felhasználó által.

[ Szerkesztve ]

(#6811) user137 válasza CséZé (#6791) üzenetére


user137
őstag

Wesena: megkérdeztem, lehet rendelni!! :C

az akció nem nyilvános az aprón, psszt! :B

Wesena ITX2 14 pénz (Cooling:1db 40X40X10mm :U )
Wesena ITX7 17 pénz (Cooling:1db 80X80X25mm)

Pico belső 8k (120W, 12V7A, 5V6A, 3.3V6A, 5VSB 2A)
Pico külső 8k (12V/10A)

+1db egység szállítása olyan 10k körül van (DHL, 4 nap), 10 darabé 20k(!), közte arányosan csökken. Nekem kell egy ITX7 amúgyis, úgyhogy elvileg ketten már vagyunk CséZével. :K

privátban tessék érdeklődni a számlaszámom felől és mondom a többit.

[ Szerkesztve ]

(#6812) xEon1337 válasza Sir Psycho (#6806) üzenetére


xEon1337
őstag

Az már nagyon sokba kerülne, ha még külön venném meg a 450-es tápot. A 350-es Be Quiet meg nagyon necces :)

Most azt néztem, hogy elvileg a Lian Li PC-Q08-ba befér a Samurai ZZ, de ez sem 100%-os információ sajnos.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6813) CséZé válasza user137 (#6811) üzenetére


CséZé
őstag

üdvözlet, uram!

megy pü!

(#6814) CséZé válasza user137 (#6811) üzenetére


CséZé
őstag

doppel.

[ Szerkesztve ]

(#6815) xEon1337


xEon1337
őstag

Persze csak most vettem észre, hogy a SilverStone házakban csak egy darab 3.5"-ös hely van, így ez a márka teljesen kilőve. Akkor marad a Lian Li.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6816) user137 válasza xEon1337 (#6815) üzenetére


user137
őstag

meg 1db 2.5-es hely is van. nem akkora óriási a 3.5"=>2.5" árbeli diffi, h ezért én váltanék Lian Lire (ami viszont sokkal drágább), hacsak nem 3T batárokkal akarod kitömni.

ha mégis utóbbi van, van egy eladóm az apróban. :B

(#6817) netseft válasza user137 (#6811) üzenetére


netseft
aktív tag

ITX7 nagyon csábító, szerintem nem is kerül sokba még táppal sem.
Kár, hogy nincs olyan 1156-os alaplap amin lenne DisplayPort, mindegyiken csak HDMI van. :((( Ha létezne ilyen, még meg is fontolnám.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#6818) HookR válasza netseft (#6817) üzenetére


HookR
addikt

Az LGA1155-ös Zotac H67-ITX-C-E WiFi-n van DisplayPort, az nem jó?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6819) netseft válasza HookR (#6818) üzenetére


netseft
aktív tag

Az már LGA1155. :)
Nem feltétlenül van kedvem még processzort is cserélni, így is ha most változtatnék az biztos házcsere és jó eséllyel háttértárcsere is lenne (SSD és egy nagyobb HDD a sok kicsi helyett). Alaplapot se szívesen cserélnék (kivéve ha jót látok, mint ez), mert elégedett vagyok a mostanival (GAH57M), csak ez mATX, ezért itt sajnos off.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#6820) user137 válasza HookR (#6818) üzenetére


user137
őstag

jól mondja a kolléga :C

-az említett lap 38k-ért kapható az apróban,
- 32k a ház táppal,
- 30k körül van egy i3-2100T proci,
- 4G RAM 10k
- 500as notivinyó 10k
- prémium CPU hűtő 10k
- slot-in drive 10k
---------------------------------
140k, és sokáig elég, csendes, keveset fogyaszt, szép... :R

ugyanez 1156-on displayport nélkül 20k-val olcsóbb.

(#6821) toldy válasza marositech (#6808) üzenetére


toldy
őstag

Azért egy picit védeném a kis samuelt. Az mégis csak egy i7 proci 4mag/8száll, és mennyin járatod, valamint a táp alulról vagy fentről szívja a levegőt? Egy i3-al, i5-tel valamint athlon II-kel és kisebb Phenom II megbírkózik szerintem.

Igen lehet tápot cserélni.

Bquiet 350w ( kb 16k) vagy Silvertsone 450w ( kb 20-22k).

Az élet nem habostorta.

(#6822) xEon1337 válasza user137 (#6820) üzenetére


xEon1337
őstag

Úgy vettem ki a kommentekből, hogy neked Q08-ad van/volt.

Milyen magas CPU hűtő fér el ebben a házban?

Eddig számításban volt a Samuel 17, de az a komment elbizonytalanított :)

Ami még valószínűleg rámegy a GA-H55N-re és talán beférhet a házba
CM Vortex Plus, 84mm magas
Scythe Shuriken Rev.2, 64mm magas

"Less but better" - Dieter Rams

(#6823) user137 válasza zodo (#6799) üzenetére


user137
őstag

olcsóbb tényleg nincs reálisan, de attól még hangos az!

(#6824) user137 válasza xEon1337 (#6822) üzenetére


user137
őstag

van nálam egy Q08, bontatlan dobozban, ismerős bevásárolta, aztán nem lett vele semmi.
sajnos mivel nincs belakva, így nem tudok ebben segíteni, a lian li weboldal nem mondja meg a tutit? :)

[ Szerkesztve ]

(#6825) xEon1337 válasza xEon1337 (#6822) üzenetére


xEon1337
őstag

Akit érdekel, megtaláltam a választ a kérdésemre: [link]

"Our test motherboard with a Scythe Samurai ZZ cooler installed in the case. There was about 15 mm between the top of the fan and the power supply that slides in above it, making total clearance approximately 110 mm."

"Less but better" - Dieter Rams

(#6826) toldy


toldy
őstag

Szerintetek melyik jobb választás?
Az ITX2 kissebb, és sokkal jobban néz ki, elenben az ITX7 van egy félmagas bővítő slottja, a kártya olvasó nem foglalkoztat.

Az élet nem habostorta.

(#6827) marositech válasza toldy (#6821) üzenetére


marositech
senior tag

Cső!

A táp alulról szívja a levegőt. Nem tudom elforgatni, mert nem férnek el a kábelek. Próbálkoztam vele, de lehet futok rajta egy kört.
Nos kicsit megbuheráltam a CPU-t, mivel hogy a Giga lap annyira béna, hogy csak 1600MHz-en tudja futtatni a ramokat, így szorzó visszavesz és BLCK emeléssel 3 Giga környékére lőttem be, amúgyis az alapórajele a i7 870-esnek 2.98 GHz. De így is 55-60 fok környékén megy ha idle. :(:(:(:(:(
Igaz erre H55N-USB3 Gigára csakis a Samu 17-es jó. Scythe-k nem jók rá. Talán a Nexus egyik lapos hűtője jó még rá.
Úgyis megmutatom Nektek a ITX házam, hamarosan lesz egy logout cikk róla.

Táp csere úgy, hogy nem kell venni a házat hozzá?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6828) user137 válasza toldy (#6826) üzenetére


user137
őstag

az ITX2nek 4 centis az exhaust ventije, ez sokat elárul a jövőre nézve, ez a baj.... arra valami okos custom megoldást kell heggeszteni.

(#6829) user137 válasza marositech (#6827) üzenetére


user137
őstag

ITX-en kicsi házban i7-870 az derék :D

(#6830) toldy válasza marositech (#6827) üzenetére


toldy
őstag

Pasztázás,lefogatás biztos jó? A procit alulfeszelni még nem próbáltad? Egyébként nekem is ugyan ilyen lapom van és egy scythe samurai zz van rajta ( vga mellett), bár ez szerintem annyira sem bírná az i7 mint a proli. Nekem eddig fentről szívott a táp, csak most forgattam vissza hogy lentről, így jobbak a hőfokok. Elölbe-hátul ki, mint egy szélcsatorna.

Igen lehet, tessék
Bequiet
Silverstone

user137: Igen, bár az még annyira nem is zavar. Egyébként közben felfogtam hogy az itx7 elöl van usb, így végül lesz az.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#6831) HookR válasza marositech (#6827) üzenetére


HookR
addikt

"Igaz erre H55N-USB3 Gigára csakis a Samu 17-es jó. Scythe-k nem jók rá. Talán a Nexus egyik lapos hűtője jó még rá."

Akad azért más is H55/H57/H67-es alaplaphoz: #4655

Helyedben én is leellenőrizném, hogy rendesen felfekszik-e a hűtő a processzorra, meg hogy a paszta rendben van-e.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6832) CséZé válasza toldy (#6826) üzenetére


CséZé
őstag

én az ITX2-est fogom választani, holott eddig a 7-essel szemeztem.

(#6833) CséZé válasza CséZé (#6832) üzenetére


CséZé
őstag

Egyébként szerintetek bele lehet szuszakolni egy 3.5-es winyót az ITX2-be? oda az ODD környékére valahova.

(#6834) zodo válasza Hanok (#6801) üzenetére


zodo
nagyúr

Mint mondtam, bármikor átjöhetsz meghallgatni.

toldy
Írd már meg légyszi hogy szerinted milyen hangos az SG05 ház akár zörgő vinyó mellett!
Köszi.

(#6802) HookR

"Nem, a talpak csavarjai csak a talpakat rögzítik, máshoz nincs közük. De abban igazad van, hogy a hajtogatott lemeznek van egy a ház előlapja mögött az aljlemezig lenyúló része, ahol szintén tartja két csavar."

Sajnálom, de én tartom magam a saját verziómhoz. :B :D
Ez így igazi mini pc mert ha valamit is akarsz rajta babrálni akkor darabjára kell szed hogy el tud végezni a kívánt munkafolyamatot. :(((

(#6805) xeon.Szabi

Ne felejtsd el hogy egy 80+ -os tápról van szó persze nem árt az óvatosság.
FSP300-60GHS 10 oldalas beszámoló.

(#6810) nagynorbi

Mire gondolsz?
Minden benne van a manualban. :U

(#6811) user137

Hajrá! :C

(#6823) user137

Akkor te denevér vagy ha hangos. :R

(#6832) CséZé

Mire nálad lesz már lapot is tudsz venni bele. :C

(#6835) nagynorbi válasza zodo (#6834) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Hol? Nem látok sehol sem olyan dolgokat, hogy pl. milyen a max hőelvezető képessége a háznak, tehát milyen hőterhelést bír el anélkül, hogy megfőzze a benne levő dolgokat, meg pl. max milyen magas procihűtőt lehet bele tenni... Na ezeket hiányolom.

Üdv.:

(#6836) user137 válasza nagynorbi (#6835) üzenetére


user137
őstag

levegő kivezetésen múlik. ezekbe a házakba Atom/Brazos kell, vagy ultra low TDP-s cucc.
bent a házban keringetni a levegőt teljesen értelmetlen, attól nem lesz hűvösebb.

(#6837) user137


user137
őstag

olcsóbb lett a ZOTAC H55 ITX drágám az eBoltban! :C

[ Szerkesztve ]

(#6838) zodo válasza nagynorbi (#6835) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat azt hittem ez egyértelmű.
Ahogy user137 is írta, minimal konfig építhető belőle.

(#6839) HookR válasza zodo (#6834) üzenetére


HookR
addikt

"Sajnálom, de én tartom magam a saját verziómhoz."

Az segít, ha azt mondom, a talpak csavarjai az alaplap alá esnek? ;)
A manualban a robbantott ábrán ne azt nézd mihez van közelebb a csavar, hanem hogy a tengelye hova mutat.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6840) zodo válasza HookR (#6839) üzenetére


zodo
nagyúr

Segíteni segít, de nem hiszek neked. :D

Tényleg segít. Jól felnagyítottam és valóban a lábak mellet vannak a csavarhelyek.
Viszont a 8. oldalon lévő jobb oldali képen látszik a Hdd két alsó felfogatási pontja.
Eddig abban a tudatban voltam hogy csak fentről van rögzítve és csak "lóg" a levegőben ami talán szerencsésebb is volna. Szerintem.

(#6841) GerykO


GerykO
aktív tag

Ha még nem olvastátok, nem láttam még linkelve, és mintha várakoznátok egy páran ilyesmikre.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#6842) user137 válasza GerykO (#6841) üzenetére


user137
őstag

köszi :R igen a Giga lapjára várunk már egy páran... habár a 2 HDMI elgondolkodtató, per pill egyik monitoromon sincs ilyen, az adapterek meg túl bumfordiak :U

(#6843) #22145024


#22145024
törölt tag

végigböngésztem az új giga lap PDF-jét. De nekem nem világos, hogy a 2db HDMI kimenet egyenként képes kihajtani 1920x1200-as monitorokat, vagy a két monitor "összfelbontása" lehet max ekkora?
szerintetek?
A prociban lévő VGA is alkalmas arra, hogy később kalibrálni lehessen legalább az egyik monitort?

nagynorbi: ok

[ Szerkesztve ]

(#6844) nagynorbi válasza zodo (#6838) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

zodo, user137: Ez nem volt kérdéses számomra, csak azt mondtam, hogy hiányolom a gyártói rávilágítást., és a részletesebb tájékoztatást.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

(#6845) tthom válasza user137 (#6842) üzenetére


tthom
senior tag

HDMIvel amúgy is óvatosan, ha kifogsz egy olyan monitort, mint az enyém, ki tudja, hogy mit mond a kártyának.. Én kb. lassan feladom, túl sok órát fecséreltem el rá.. Ha ezt tudom, nvidia alapú lapot veszek.. Suxx.

(#6846) CséZé


CséZé
őstag

A H61-es chipset mivel tud kevesebbet a H67-nél?

(#6847) Pista0001 válasza marositech (#6827) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt a pasztát meg a hűtőt szerintem is ellenőrizd. Nekem i5-760-on (szintén 95W max TDP, idle fogyasztás meg szerintem azonos) Scythe Ninja Mini van úgy hogy nincs rajta venti csak mögötte a hátlapon két 8 centis közös PWM vezérléssel alaplapra kötve, idle 30 °C (magok 35-40°C), játék alatt max 60 °C, Prime95-el egyszer terheltem meg fogyasztásmérés miatt, akkor 70 fok körül leállítottam a programot. Az idle 55-60 fok nagyon magas szerintem, az a hűtő tuti többet tud mint a Ninja Mini.

(#6848) toldy válasza CséZé (#6846) üzenetére


toldy
őstag

Elvileg ez:

Az élet nem habostorta.

(#6849) marositech


marositech
senior tag

HookR:
Köszönöm a listát, csak figyelembe kell venni, hogy azon a Giga lapon hol helyezkedik a CPU. Jelen esetben nagyon közel van a PCI-E sínhez meg a memóriához. Tehát ha egy nagy tepsi coolert raksz rá, akkor bajba kerülsz amiatt, hogy nem fér bele a VGA vagy a magas bordázott ramok. Gyakorlatilag, nem a magassággal volt a gondom, hanem a szélességükkel. Ha megnézzük a Samu 17-et nem pont középen van a hűtő lap hanem az egyik sarokhoz van "tolva".

toldy:
Elvileg minden ok mivel Arctic Cooling MX-2 van rajta és nem a Prolimatech saját pasztájával kentem...nemtudom miért forró. Lehet a CM venti nem tökéletes rá? Majd újra megnézem, de ezentúl jobban. És köszönöm a PC-Gearos linket!

Pista0001:
Nagyon vad a házad! :) Megtudhatom a méretét? És milyen táp van rajta? Majd hétvégére megnézem újra a pasztát meg a hűtőt.

user137:
Nem a méret a lényeg, amúgy virtualizálok vele, kellett egy szerver,virtual,HD mozizós gép. :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6850) HookR válasza marositech (#6849) üzenetére


HookR
addikt

A #4655-ös lista előzményeit a #4649-ben találod.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.