Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) flashpointer válasza sasNAXO (#56399) üzenetére


flashpointer
őstag

A gyarilag AIO vizes kari kb barmekkora felarral is olcsobb mint a custom hutes es siman eleg lehet barmire. Amugy alphacoolnak vannak fullcover bovitheto AIO megoldasaik grafkarikra, 2-300 eurotol.

(#56402) mpierre válasza ANOka (#56400) üzenetére


mpierre
veterán

Azért itx méretben vizezni - ha belül van a hőleadó - akkor nincs sok választási lehetőség. Kb matx ház lesz a nyerő, ha számít a hőmérséklet és a hang is. 3 db 120-as ventivel:
Terv.
Dolgozat.
Végleges.

Szerk.: Az utolsó képen nem a DIY ház látható, hanem egy Lian li tu 150 wx. A saját készítésű ház itt nyugszik valahol mellettem...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56403) Danex válasza ANOka (#56395) üzenetére


Danex
addikt

Meshlicious azért elbirja a gamer configot :U, amúgy nagyon sok hőt lehet spórolni akár csak 5% teljesitményt feláldozva is.

(#56404) ANOka válasza Danex (#56403) üzenetére


ANOka
őstag

Az nem az én ízlésemnek való ház.

(#56405) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,
megfogadtam a tippet, megérkezett egy 5700X ide is és nem 5800X lett.
ahogy látom sokkal egyszerűbb életem volt a fix allcore 4.2Ghz @1.17V érában a 3600-al, a PBO-val sosem ismerkedtem meg. van esetleg jó tippje, hogy hogyan lehetne stock közeli, esetleg jobb eredmény elérni PBO2 és CO használattal, de alacsonyabb hőtermeléssel?
ahogy látom, nem feltétlenül elég annyi, hogy bedurrantok egy -30as CO-t, hogy crasheljen a gép idle állandóan. a 65W PPT plafon éppenséggel még maradhat is szerintem, azzal éppen elbír az L12GE.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56406) Mclovin válasza hoffman_ (#56405) üzenetére


Mclovin
senior tag

Mondjuk elkezdheted a másik végéről is a dolgot, hogy egy -10-el kezded, aztán ha stabil, mész tovább ötösével. Én így mentem el -25-ig, igaz ez csak egy r5 5600 nálam.

[ Szerkesztve ]

(#56407) hoffman_ válasza Mclovin (#56406) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet. ezt az overlock.net leírást találtam fél óra után a legkorrektebbnek, bár ennyit lehet, hogy nem fogok pepecselni. némi finomhangolás ráfér, úgy tűnik bőven van benne tartalék stock állapotban. kellemes meglepetés, hogy 10-15 fokkal hűvősebb terhelve és 4-6 fokkal idle, mint az alulfeszelt 3600-am. nem lesz itt hűtési gond, már nem is emlékszem mikor láttam utoljára 40 fok alatti CPU temp-et. 2020 előtt, mikor SFF-be költöztem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56408) Qkackca válasza hoffman_ (#56405) üzenetére


Qkackca
őstag

Gyorsan készült, béna pasztázással, enyhén beszáradósan. Szóval abszolútértékben nem biztos, hogy mérvadónak venném a hűtési teljesítményt. Inkább egy adatpont a sok közül :D
Viszont a két mérés egymás viszonylatában helytáll.
5600 & Thermalright Axp90x47

5700X & Thermalright Axp90x47

Az elrettentés ;]

Minden proci beállítás alap, semmi állítás, egyedül a ram sebessége van beállítva.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56409) hoffman_ válasza Qkackca (#56408) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen az inputot! ami leginkább feltűnt, hogy nekem a ycruncher felület nagyon nem így néz ki, más "hibát" nem látok :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56410) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Van közöttetek olyan gazdi, aki a Kolink Satellite kuckójába fordítva rakta be a tápegységet? Ha igen, milyen tapasztalati vannak a hőmérsékletek alakulása terén? Megéri azt a 4 lyukat belefúrni a rögzítőbe, vagy maradjon háttal a tápventi a ház bendőjének?

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56411) Vigneau válasza Vigneau (#56410) üzenetére


Vigneau
félisten

Közben jobban megnéztem az Asszony gépét. Kihasználtam, hogy nincs itthon. ;]

Nem csak a tápegység tartókeretére kellene 4 furatot tennem, hanem a házkeretre is gondot kellene fordítanom, mert különben a csavarhúzóval nem igazán férnék a csavarokhoz. De hogy erre miért nem gondolt a gyártó korábban? No meg arra, hogy esetleg egy ventit is lehessen normális előre tenni, ne csak házibarkács üzemben... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56412) AxBattler válasza Vigneau (#56411) üzenetére


AxBattler
félisten

No meg arra, hogy esetleg egy ventit is lehessen normális előre tenni, ne csak házibarkács üzemben.

Ha SFX tápot raksz Satellite-ba, akkor a táp mellett, a VGA előtt ki tudsz vágni egy 120x120-as ventihelyet, és rögtön jobb lesz a légáram. Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56413) Vigneau válasza AxBattler (#56412) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, én is láttam róla képeket a Reddit-en. :R

Azonban most még pluszban tápra már nem költök idén. Az is szerencse, hogy 14cm mély tápot vettem év elején a Feleségemnek. Igaz, akkor még egy Cooler Master Elite 110-ben kuckózott. Viszont VGA és CPU hűtő terén ott nem lehetett annyira nyújtózkodni. :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56414) hegegabi80 válasza Vigneau (#56413) üzenetére


hegegabi80
addikt

Huh régi szép idők. De szerettem azt a kis gépet. Először nekem is normál ATX táppal volt benne, de aztán kapot egy Kolink 350W sfx tápot és pluszban előre egy ventit. Sőt én még a tetejére is tettem egy ventit a hdd tartóra, csak erről pont nem találom a képet.
Itt kezdődött az itx elmebaj. ;] :DDD

Mégis csak megvan a kép. SFX táp és két Coolink SWiF2 120p ventivel. :DDD Így még táp fölött is jött plusz levegő. Na nem mintha indokolt lett volna a 750Ti esetében, de a tutod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56415) Vigneau válasza hegegabi80 (#56414) üzenetére


Vigneau
félisten

Titkon bíztam benne, hogy Te is feltűnsz, ahogy visszaolvastam a topikban. :R

Én egy Arctic Freezer 33 eSport Duo-t fogok beleszuszakolni, egy Cooler Master GeminII M4-et nyugdíjazok vele. A jelek szerint a másik irányba indultam el. Kíváncsi lettem volna, hogy volt-e, aki esetleg megfordította a tápegységet és vele együtt a levegő áramlási irányát. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56416) hegegabi80 válasza Vigneau (#56415) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha jól értelmezem, akkor azért akarod a tápot megfordítani, hogy azon távozzon a meleg?
A hátsó ventit pedig befelé fordítani? Szerintem simán megoldható, elöl a táp mellett lehet egy 92-es venti el is férne. Vagy lehet a cpu borda felé egy 120-as venti kifelé. Szerintem nem biztos, hogy befér.

Amúgy nekem volt ebben a házban egy régebbi Alpenföhn brocken eco, igaz hátrafelé dolgozott, de teljesen okés volt.

(#56417) Vigneau válasza hegegabi80 (#56416) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, pontosan. :K

Amikor a CM Elite 110-ben volt a konfig, akkor elől volt a gyári helyen egy 12-es venti, a GeminII M4 ventije inverzbe volt állítva - a lap felől szívott - és felette volt a táp ventije, ami kiszívta a meleget. Így nyertem 8°C-ot ahhoz képest, mint mikor a venti lefelé fújt a lapra és a táp ventije felfelé nézett (a gyári beállítás szerint).

Hasonló gondolatom lett volna a Satellite esetében is. Valójában megfordítanám a levegő irányát. Egy NF-S12B fújna be hátulról az NF-P12/Freezer 33/NF-S12B trióra, amiről a fordítva berakott táp ventije vinné ki a meleg levegőt a házon kívülre.

Normál esetben viszont a táp elölről szív és el van szeparálva a "küzdőtértől". Az NF-P12/Freezer 33/NF-S12B trió által megdolgozott levegő pedig távozna a házból a másik NF-S12B-n keresztül.

Ez a két alternatíva áll egymással szemben. Az elsőhöz 4 lyukat kellene fúrnom a táp rögzítő keretébe, vele párhuzamosan pedig a ház belső merevítő keretébe. Mindkét esetben az egyik NF-S12B kérdéses, hogy elfér-e, de a számításaim szerint igen. A CM Elite 110-ben pl. 7mm volt a táp és a GeminII ventijei között. Nem okozott se turbulenciát, se interferenciát.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56418) tlac


tlac
nagyúr

melyik a leghalkabb 30-35mm magas cpu hűtő lga115x-re?

(#56419) Rick4 válasza tlac (#56418) üzenetére


Rick4
félisten

Amelyiken nincs rádugva az alaplapra a venti kábele! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56420) Qkackca válasza tlac (#56418) üzenetére


Qkackca
őstag

Első gondolat Noctua L9i de az 37 mm, másik az Alpine passzív bordája, de az meg még nagyobb (69 mm)

Alpenfohn Silvretta vagy Panorama a venti nélkül.
Az Akasa hűtőket nem ismerem, esetleg a Silverstone Nitrogon SST-NT08-115XP.
120-as slim az nem hangos, nem tudom ez mennyire lenne az.
Számomra meglepő módon az egyik webshopban rákeresve a 35mm-es hűtőkre egy csomó vízhűtés ugrott elő.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56421) tlac válasza Rick4 (#56419) üzenetére


tlac
nagyúr

jah, próbáltam úgy is, de nem elég :D

vettem egy ilyen GELID Solutions Slim Silence I-Plus-t, elég retrósan néz ki, de meglepő módon van még benne egy kis hőcső is
[link]
teljesítményével elégedett is lennék, viszont sajnos a venti pwm-mel szabályozva nem megy 1300 rpm alá, utólag már látom, hogy a specifikációban ez benne is van és tényleg betartja

[ Szerkesztve ]

(#56422) tlac válasza Qkackca (#56420) üzenetére


tlac
nagyúr

Akasa-ból ezek jöhetnek szóba
KS12 (AK-CC6308EP01) vagy a Copper Core Mini-ITX Cooler for Intel (AK-CCE-7106HP)
kb. csak annyi tetszik bennük, hogy 600-800 rpm az alsó intervallum, ahol a venti megy, de hogy milyen hangerővel, az nem derül ki

a Silverstone NT08-115XP-nél viszont 1200 rpm van megadva 16,5 decibellel, ami egész jó

120-as slim az nem hangos, nem tudom ez mennyire lenne az.

mi ennek a típusa?
össze tudnám, akkor hasonlítani az előző értékkel

összességében nem tudom melyik lenne a jó

bár lehet mégis csak az IS-30-at kellene Kínából berendelni, azon mintha cserélhető lenne a venti is

egyébként még a Thermaltake-nek is vannak low profile hűtőik
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56423) RazoR


RazoR
veterán

Csak nem bírtam ki.... :DDD

(#56424) Qkackca válasza tlac (#56422) üzenetére


Qkackca
őstag

Szemre lenne még hely magasabb hűtőnek is, van vmi hdd/ssd a hűtő felett, amitől nem fér el el nagyobb hűtő, mondjuk 42mm (Arctic 12 LP)?

Esetleg akkor már Thermalright AXP90-X36 [link] most pont akciós 40 usd körül van aliexpressen.
Bár ennek azért van hangja terhelésen (TL-9015), nem zavart kimondottan, csak hallani hogy dolgozik, bár az openbench volt, nem egy házban, kicsit távolabb a fülemtől (lásd a fentebbi képet, igaz az a piros TL-9015R verzió)

JONSBO HP-400 [link] vagy 400S [link]az is 36 mm, adatlap szerint a max hangereje ennek a legtöbb, viszont lemegy 8-900 rpm-ig.

A 120-as Silverstone pedig a APA1215L (DC, 12V, 0,15A) (FTZ-01-hez mellékelt, külön nem tudom kapható-e)

De, akkor már szőrözzük is: a leghalkabb max fordulaton, vagy amit a legjobban le tudsz tekerni igényeid szerint?

IS30 és/vagy HP400 tulaj biztos előkerül hamarosan saját tapasztalattal is.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56425) AxBattler válasza RazoR (#56423) üzenetére


AxBattler
félisten

Most jobb? :)

Vision D szvsz jobban néz ki, de neked kell tudnod...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56426) tlac válasza Qkackca (#56424) üzenetére


tlac
nagyúr

Szemre lenne még hely magasabb hűtőnek is, van vmi hdd/ssd a hűtő felett, amitől nem fér el el nagyobb hűtő

igen, felette van még 3,5"-es vinyó

ez így látszólag jónak tűnne, viszont van még kb. egy 2mm-es kidudorodás a hdd-n is:

szerintem a 36 mm necces, nagyon egymáson lesznek

De, akkor már szőrözzük is: a leghalkabb max fordulaton, vagy amit a legjobban le tudsz tekerni igényeid szerint?

ez egy router/torrent szerver vegyes gép lenne, az idő kb. 99%-ban közel üresjáratban fog menni a cpu
emiatt kellene, hogy olyankor minél halkabb legyen, de ha kell a terhelés akkor azt is bírja
4590T van benne, ami a 35W-os TDP-jével tud akár 50W-ot is fogyasztani, ami még mindig nem sok, de 75 fok után már throttling-ol

amúgy a vinyó, meg a hűtő is önmagbán egész tűrhető, nem hangos, de együtt valahogy összeadódik a hangjuk

a WD30EFRX-nek 23/24 decibel a hangja (idle/seek)
egyelőre ehelyett sem találtam másik halkabb CMR-es vincsesztert, ahogy néztem, így is a leghalkabbak között van

(#56427) RazoR válasza AxBattler (#56425) üzenetére


RazoR
veterán

Igen jobb, eredetileg is ilyen lapot akartam, a Vision D csak kényszermegoldás volt.

Hogy kinek mi tetszik az szubjektív.....

(#56428) Rick4 válasza tlac (#56426) üzenetére


Rick4
félisten

Ha ez egy szerver, akkor nem hálószobában, nappaliban kellene lennie, és akkor olyan hangos lehet, amilyen akar.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56429) tlac válasza Rick4 (#56428) üzenetére


tlac
nagyúr

ha így nézzük, akkor még az itx is felesleges lenne

[ Szerkesztve ]

(#56430) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Sziasztok!

Adott egy kérdés, van egy thin mITX lapom egy hozzá való OEM gépházban, az egész kb olyan vastag lehet mint egy optikai meghajtó. Az alaplapon van egy PCIe slot (x8 széles) és nekem ezt kéne valahogy kilógatnom a gépház oldalára olyan módon hogy közben belerakok egy 90 fokos elfordítást, hogy a kártya amit rá szeretnék tolni az kvázi ráfeküdjön a gépház tetejére.

Erre van valami értelmes ötlet? panelból kialakított angled riserből ami van az vagy x16 hosszú vagy nem elég magas, alternatíva meg a sima szalagkábeles megoldás, nekem azzal sincs gondom de ott meg a tartóssággal kapcsolatban vannak fenntartásaim.

A hardver amúgy egy VXL Itona vékonykliens, benne egy Gigabyte gyártmányú integrált procis mITX alaplappal. a gépházat a lehető legkevésbáé szeretném szétbarmolni, flexszel egy egyenes rés lenne a számomra ideális mértékű átalakítás.

ha nagyon off akkor elnézést kérek, nem igazán tudom merre érdemes elindulni ezzel :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56431) nihil41 válasza PROTRON (#56367) üzenetére


nihil41
tag

Nézegetem ezeket a sznob kábeleket :D
Szükséges a külön tápellátás, vagy elég a sima szalagkábel?
Itt találtam

[ Szerkesztve ]

(#56432) fatpingvin válasza nihil41 (#56431) üzenetére


fatpingvin
őstag

kelleni fog, ugyanis x1 sloton a szabvány szerint nem kell tudnia akkora teljesítményt leadni mint amennyit egy x16 kártya felvehet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56433) nihil41 válasza fatpingvin (#56432) üzenetére


nihil41
tag

Köszönöm

(#56434) AxBattler válasza RazoR (#56427) üzenetére


AxBattler
félisten

Az más, ha eredetileg is erre utaztál... hogy én hány VGA-t cseréltem emiatt. :D
Nyilván ízlés kérdése. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56435) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Sikerült Szereznem egy Itx-es b450-es alaplapot, így szeretnék építeni egy mini gépet.
Jelenleg 2 házat néztem ki.
ssupd meshlicious
Cooler master Nr200

Szerintetek melyik lenne a jobb? Mindkettő tetszik. Nagyon erős gép nem lenne bele építve egy r5 5600 és egy 2060 vagy 3060 menne bele. Esetleg más alternatíva 40 ezer környékén van-e? A tápom sima ATX szabvány és azt csak a legvégső esetben cserélném.

(#56436) Mclovin válasza exoduss (#56435) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nekem volt mindkét házban buildem és az SSUPD jelentősen jobb és praktikusabb számomra. Most is ebben vagyok, hasonló hardverekkel, mint amivel te is tervezed.

(#56437) FireKeeper válasza exoduss (#56435) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt vedd figyelembe hogy a meshi azért drágább mint 40k, és ráadásul az olcsóbb áron a PCIe 3.0 riserrel szerelt változatot kapod. ez olyan esetben lehet problémás ha olyan kártyát teszel bele, ami nem 16 sávot használ.

az NR200P-nél a táppal leszel gondban, az alapból csak SFX(-L) tápokat támogat, ugyan van hozzá adapter amivel ATX is beépíthető, azzal a max VGA hosszúságot bukhatod.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56438) FireKeeper válasza exoduss (#56435) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kicsúsztam a szerkesztési időből, kis összefoglaló a döntéshez.

NR200P
+olcsóbb (főleg a PCIe 4.0 riseres meshivel szemben)
+nem kell risert használni ha nem akarsz
+normál torony léghűtőkkel használható

-ATX táp problémás (lásd előző kommentem)
-AIO vízhűtés nem ajánlott, mivel csak alulra vagy oldalra tudod a radit beszerelni

Meshi
+full mesh változat nagyon jól szellőzik
+ATX táp simán elfér (bár azzal lehetnek problémák ha mellé AIO vizet használsz)
+AIO használatra megfelelő (nagyjából, nekem mondjuk volt problémám)

-drága, főle a PCIe 4.0
-VGA IO lefelé néz, kell hozzá olyan kábelt szerezned aminek 90fokban döntött csatija van
-proci léghűtés limitált magasságban (72mm max)

szerintem a Meshi neked talán overkill, ha meg tudod oldani a mostani tápot az NR200P-ben, én lehet azt ajánlanám inkább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56439) Qkackca válasza tlac (#56426) üzenetére


Qkackca
őstag

Hm, akkor talán a IS30/HP400/AXP90-X36 kombóból venném meg a legolcsóbbat, aztán ha nem tetszik a gyári venti hangja kicserélni egy Noctua NF-A9x14-re.
Vagy az ilyen 1U magas szerverbe való réz/alu bordát, aztán tetszés szerinti ventit ráaplikálni vhogy.
A hdd pedig ha 'csak' 3TB, akkor esetleg 2,5" irányba nem gondolkodtál?
Akkor nagyobb hely lenne hűtésileg, bár akkor meg lehet minek, ha ritkán megy nagy terhelésen.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56440) exoduss válasza FireKeeper (#56437) üzenetére


exoduss
tag

Néztem videókat pcie 3.0 és 4.0 közötti teljesítmény különbségről és nem nagyon volt eltérés.
Honnan tudom, hogy egy videókártya 16 sávot használ?
Hűha ezt a 90 fokban hajlított kábelt nem is figyeltem. :U
Apróról tudnék szerezni 34 ezerért meshi-t. Gondolom az csak 3.0-ás, de ha olyan vga-t veszek ami ki is használná, akkor tudnék venni bele gen-4-es risert egy másik gyártótól?
A meshi felé jobban húz a szívem, jobban bejön. De nem szeretném, hogy az észszerűség kárára menjen.

[ Szerkesztve ]

(#56441) dugo_ válasza exoduss (#56440) üzenetére


dugo_
veterán

Az ésszerűség már az ITX vonalon elveszett. ;] Vedd azt, ami jobban tetszik, ez egy ilyen műfaj. Majd utána hozzáfinomítod a rendszert.

Form over function.

(#56442) exoduss válasza dugo_ (#56441) üzenetére


exoduss
tag

Igen, kezdek rájönni! :DDD De rohadtul tetszenek ezek a mini masinák. A corsair 780t helyett megváltás lesz :D

(#56443) FireKeeper válasza exoduss (#56440) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Annak hogy egy kártya hány sávot használ, és milyen PCIe szabványt támogat, utána tudsz nézni. a 3060-al és 2060-al nem lesz gond. low end-ebb kártyáknál fordul elő hogy csak 8 sávot (pl RX 6600) vagy akár 4-et (RX 6500) használ csak 4.0 sebességen, amivel 3.0 riser mellett már visszaeshet a teljesítmény. illetve az is problémás lehet hogy ha 4.0-ás alaplapot és kártyát használsz 3.0 riserrel, előfordulhat hogy nem ad képet ha a BIOS-ban nincs külön beállítva hogy 3.0-án menjen.

Az a baj külön a 4.0 Riser 40 ezer.

Ha csak és kizárólag erre a konfigra (B450 + 3060) akarod a gépet, akkor jó a 3.0-as riser is (főleg mivel B450 csak 3.0), 30-ért nagyon jó vétel a meshi úgy. viszont ha kicsit jövőbiztosabbra akarod a házat, akkor a 4.0 ajánlott szerintem szívások elkerülése érdekében.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56444) exoduss válasza FireKeeper (#56443) üzenetére


exoduss
tag

Lehet mégis Nr200 lesz ebből ;]

(#56445) tlac válasza Qkackca (#56439) üzenetére


tlac
nagyúr

Hm, akkor talán a IS30/HP400/AXP90-X36 kombóból venném meg a legolcsóbbat

biztonságosan ezekből csak az is30 fér be
valószínűleg az lesz, csak ez már idén nem fog megérkezni

A hdd pedig ha 'csak' 3TB, akkor esetleg 2,5" irányba nem gondolkodtál?

de gondolkoztam, de nem találtam alternatívát
egyszer volt nálam egy 2,5"-os 5tb-os segeate, botrány hangos volt

[ Szerkesztve ]

(#56446) nagyarpad válasza exoduss (#56444) üzenetére


nagyarpad
csendes tag

Esetleg a Lian Li Q58-at nézd meg. Aprón van mindkét színből eladó, bár ATX táp használata esetén ennél is korlátozott, hogy milyen hűtőt tudsz használni.
Ha AIO mellett teszed le a voksod, akkor csak az egy ventilátoros verziók jöhetnek szóba, amennyiben léghűtést tervezel, akkor azokból csak a maximum 67mm-es magasságúak jöhetnek szóba (pl. Alpenföhn Black Ridge, Noctua L9x 65, stb.).

2009. április 16-án megszületett Hanna kishúga, Tessa. Hurrá...

(#56447) Flashback


Flashback
addikt

Volt már?

https://www.fractal-design.com/products/cases/ridge/ridge/white/

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#56448) AxBattler


AxBattler
félisten

Te mondd neki, hogy vótmá', a Te hangod mélyebb! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56449) Flashback válasza AxBattler (#56448) üzenetére


Flashback
addikt

AHH látom. De még senkinek sincs a birtokában.

Pedig nincs szükségem PCre de hát ez most megtetszett...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#56450) Mclovin válasza FireKeeper (#56437) üzenetére


Mclovin
senior tag

Akkor olcsón megúsztam még, amikor 35k-ért egy PCI-E 4.0 Meshy-t vettem. Igaz nem gyári, hanem Linkup riserrel jött.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.