Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Csokilama válasza Seep (#49949) üzenetére


Csokilama
tag

Szerintem nem fogsz bennük csalódni, vettem egy ötös value packot, kettő ment a deshroudolt gtx 1080ti-re. 65 fok fölé nem megy 1911 clockon 40% RPM körül.
Mondjuk lehet a conductonaut is besegít. :DDD

Cooler Master NR200-ról van már valami infó, hogy mikor érkezik EU-ba?
A 3080 TUF nem szereti a metist. :(

(#49952) Erdei88 válasza Csokilama (#49951) üzenetére


Erdei88
veterán

Kérés esetén az alza elvileg tud hozni

(#49953) Erdei88 válasza #16939776 (#49950) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam most töltik a 13. hónapjukat.
Ahogy a teszt is mutatja, és elmondják a videóban, bizony fordulaton akadhat némi motorhang.
Én úgy gondolom, hogy anno a 7 ezer forint körül vásárolt value pack jó vétel volt, tekintve, hogy 1 darab Noctuát kapsz ennyiért

(#49954) Csokilama válasza Erdei88 (#49952) üzenetére


Csokilama
tag

Köszi!
Kár, hogy a P verzió, de lehet lenyelem azt a plusz 10k-t.

(#49955) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Jonsbo házakhoz hol tudok SSD felfogató csavart + hozzá való gumibakot külön venni, rendelni?
Nem muszáj Jonsbo-tól, lehet bármilyen gyártó megfelelő alkatrésze.

ITT láthatóak:
- For locking 2.5" SSD - 12PCS
- HDD Rubber Gasket - 20PCS

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49956) Erdei88 válasza AxBattler (#49955) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre gondolsz?

(#49957) AxBattler válasza Erdei88 (#49956) üzenetére


AxBattler
félisten

A leírásban szerepel az, hogy...
5. Carbon steel cross umbrella head flat tail (small) x15 -- it can be used for fixation of optical drive and 2.5-inch hard disk.
7. Black sliding wire gasket * 24 - it can be used for the insulation and anti scratch of the contact surface between screw and main board and case.

... de nem tudom, hogy ezek 100%-ban helyettesíthetőek-e a manualban szereplő alkatrész helyére? Amúgy valszeg' igen.

Köszi a linket, de sajna még nem tudok Aliról rendelni!
Itthon eddig nem találtam, de majd megoldom.
Mondjuk a piros alkatrészek helyett jobb lenne ezüst, vagy fekete színben kapni, de azt meg egyáltalán nem találom...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49958) Qkackca válasza AxBattler (#49955) üzenetére


Qkackca
őstag

Ehhez mit szólsz? [link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49959) AxBattler válasza Qkackca (#49958) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem Te nem nézted meg, hogy milyen a házban a háttértárak rögzítése.
Javaslom a lenti manualt tanulmányozásra.

Azok a gumibakok nem egyszerűen alátétek, hanem a HDD-re rögzítve belecsúsznak/-pattannak a házban lévő sínbe.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49960) #16939776 válasza AxBattler (#49955) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre tessék:[link] Van 2,5" és 3,5"-os verzió is!!

(#49961) Qkackca válasza AxBattler (#49959) üzenetére


Qkackca
őstag

Valóban csak a kiegészítők listáját néztem meg, magát a manuált nem lapoztam végig és a házat sem ismerem milyen módon lehet belerakni a tárolókat.
Valószínűleg nem a mondókád első két szavára helyeztem a hangsúlyt.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49962) AxBattler válasza #16939776 (#49960) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de ez kicsit húzós árban: szállítással együtt kb. 5k HUF.
Még túrom a magyar shopokat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49963) patomi válasza AxBattler (#49962) üzenetére


patomi
őstag

Esetleg ali, [link] Jó rég jártam erre :D megyek is tovább .

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49964) AxBattler válasza patomi (#49963) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, hogy beugrottál! :) :R
Végignéztem, de ezek sajna mind 3.5"-es HDD-hez valók...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49965) patomi válasza AxBattler (#49964) üzenetére


patomi
őstag

Igen, igaz. 2,5-est nem is találtam sajna, pedig szvsz van, csak kereső szó a kulcs.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49966) KaiotEch válasza Csokilama (#49954) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

P-be jóval melegebb a VGA(+7°C), kár hogy az az SFX táp olyan rohadt drága.

Erdei88: itt a videjó.

[ Szerkesztve ]

(#49967) Erdei88 válasza KaiotEch (#49966) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért melegebb? Ugyanaz az elosztásban használható mint a sima NR200
Vertikál gpu es TG-vel biztos, hogy megolvadna minden benne :D

[ Szerkesztve ]

(#49968) Csokilama válasza KaiotEch (#49966) üzenetére


Csokilama
tag

Pont azért sajnálom, hogy P, mert hozzá se nyulnek az üveg oldalpanelhoz és riserhez.
Nálam csak az airflow számít. Nem hiába van a metisben is 6 venti:DDD
Ne is mond, én is azért valtottam corsair sf600-rol sf750-re, mert sikerült jó áron szerezni.

(#49969) HookR válasza AxBattler (#49962) üzenetére


HookR
addikt

Ha végképp nem találsz készet kedvező áron, és nem riadsz vissza a rendhagyó megoldásoktól, akkor összedobhatod magad is fillérekből. Lényegében M3-as csavar kell neked gumigyűrűvel (ami megszorul anélkül, hogy a gumigyűrűt összenyomná). Hozzávalók:
- M3x8-as, vagy alátét esetén M3x10-es csavar. (pl. D-fejű)
- Kábelátvezető gumigyűrű [link] (3,2mm belső átmérő, 5mm magasság)
Már a fenti kettővel is működik, a továbbiak opcionálisak igény esetére:
- Alátét a nagyobb átmérőjű gumigyűrűhöz a csavar feje alá.
- Vékony falú fémcsőből levágott 5mm-es darab, amit rá tudsz húzni az M3-as csavarra, kb. ~3,2mm körüli külső átmérővel, hogy ráhúzhasd a gumigyűrűt. (Illetve olyan picivel vastagabb falú is megfelel, amibe bár csak a csavar magátmérője fér bele, de az anyaga elég puha ahhoz, hogy a menetet egyszerűen beletekerd önmetsző csavar módjára.)

Amennyiben zavar, hogy külön darabokból áll és szerelésnél szétesik, úgy a csavart, az alátétet és a csődarabot össze is ragaszthatod.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49970) KaiotEch válasza Csokilama (#49968) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

P nem is üveglapos? Hát igen sf600 és 750 kb egy árban vannak, de ha nem használod ki a 750-et mert egy 450-es is elviszi a rendszert, akkor a hatásfok nem túl jó.

(#49971) Csokilama válasza KaiotEch (#49970) üzenetére


Csokilama
tag

Úgy tudom adnak hozzá sima oldallapot is.
Kövi gen ryzen OC és rtx 3080 OC mellett nem fog lustalkodni a 750-es. 600-as hangja is megjött a 4790k OC és gtx 1080ti alatt, ezért is cseréltem.

(#49972) imibogyo válasza AxBattler (#49955) üzenetére


imibogyo
veterán

Este megnézem majd, hogy nekem maradtak-e, mert az U2 után sokáig pakolgattam néhányat. Ha megtalálom szívesen elküldöm neked. Csak türelmet kérek, mert alig bírok lábra állni (jó mélyen beleállt egy szög a lábamba)... :R

(#49973) AxBattler válasza imibogyo (#49972) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi szépen! Igen, most olvastam a barkács topikba... jobbulást itt is!
Persze, várok türelemmel, nem most hétvégén lesz építve a rendszer! :R

(#49969) HookR
Ez egy tök jó alternatív megoldás, köszi a tippet!
Simán kijön egy tucat pár száz Forintból!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49974) Seep válasza Seep (#49949) üzenetére


Seep
senior tag

Kis report az Arctic p12pwm, motorhang tenyleg nincs, minimalis elteres a noctua fanokhoz kepest. Homersekletben pedik meg jobbak is par fokkal. Meglepetes. csak a kakaszin hianyzik :D

(#49975) imibogyo válasza AxBattler (#49973) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos nem találtam egyet sem. Pedig 100%, hogy volt. Lehet már oda ajándékoztam valakinek... :F

(#49976) AxBattler válasza imibogyo (#49975) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem gond, majd rendelek az alul linkelt gumigyűrűkből. Köszi, hogy megnézted! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49977) Erdei88 válasza Seep (#49974) üzenetére


Erdei88
veterán

A 3 darab pedig kijött 1 Noctua, feléből :D

(#49978) duo válasza Seep (#49974) üzenetére


duo
őstag

dícsérik még a ventis topikban az akasa vipert. az is jó ár érték arányú cucc.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#49979) mpierre válasza duo (#49978) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyon jó, de 700-750 rpm felett - 140-ből van 5 darab - már van szélzaj, persze 45 mm vtg radiátoron áttolva a levegőt...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49980) Allihoppa


Allihoppa
aktív tag

@Csokilama
NR200 kb. 2 hét mire lesz itthon, 30k körül, talán kicsit alatta.

[ Szerkesztve ]

(#49981) Csokilama válasza Allihoppa (#49980) üzenetére


Csokilama
tag

Alig várom. :D
Alzaban már nem lehet berendelni.
Valami tipp, hogy melyik webshopban keressem majd először?

(#49982) Allihoppa válasza Csokilama (#49981) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ebben sajnos nem tudok segíteni. Tudok hozni ha kell, de csak akkor tudom megígérni, ha látok rá készletet, mert még csak ígéret van. :) Amugy a fekete kell vagy a fehér?

[ Szerkesztve ]

(#49983) Csokilama válasza Allihoppa (#49982) üzenetére


Csokilama
tag

Ment PM. Inkább ott beszéljük meg. :DDD

(#49984) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Szeretném felhívni a figyelmet egy jó minőségű, és viszonylag olcsó 12 Voltos, 6 amperes tápegységre. any-126000-k909

Ez az IMAX B6 nevű akkutöltőhöz vásárolható egység, Banggoodról 4000 Forint körül van.
Egyáltalán nem az olcsókínai, ez már a súlyából is érezhető, vezeték nélkül kb. 260 gramm. Szétszedni nem akartam, de már a minimális melegedéséből is látszik, FSP volt kb. ilyen hűvös egyedül. Celeron G3900-es teljes konfig 0.9 – 2.1 ampert kér 12 Volton, éppen csak langyos az egyik fele.

Valódi áramkorlát van benne, nem a feszültség csökken, hanem lekapcsol túlterhelésnél.
Terheletlenül 12.09 Volt. 5.25 amper mellett 11.47 V, ami teljesen jó érték. 1 Ohmmal terhelve lekapcsol. Izzót csak fel-fel villantja, közben le-le kapcsol. Vagyis egész más topológia, mint a nagyranőtt dugasztápoké. Amik oly csodásak, hogy egy gyáriban nemrég újra kellett tekernem a trafó segédkörét, mert nem bele való volt. Ójee.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49985) agent_k válasza szaszlaci (#49984) üzenetére


agent_k
őstag

Vettem is egyet, köszi!

(#49986) #25954560


#25954560
törölt tag

Sziasztok!

ha monument/hydra jellegu hazat/allvanyt szeretnek tervezni, milyen programmal erdemes?

Josh@NFC most jott ki az uj Ion oszlopfo-vel es lehet megprobalnek egy mitx vazat csinalni, pcie bifurkacioval, egy single slot gpu-t (pl rx460 v wx3100) es egy halokartyat kene fogadjon, plusz kene hely egy vagy ket 2.5-os ssd-nek (v hdd-nek), imidzsek tarolasahoz.

az apropoja az egesznek, hogy eros procira van szuksegem, aminek maceras a hutese zart kicsi hazban, raadasul az Nx10Gb halokartyak tipikusan szerverbe valoak, tehat kell nekik valami legaramlast is generalni. a befoglalo forma viszonylag kicsi lehet, mert a kartyak amiket hasznalok altalaban nem nyulnak tul az alaplap hosszan.

(vagy egyszerubb megvenni keszen? vegulis gyart valaki ilyet a topikban? :) )

koszi,
&rew

[ Szerkesztve ]

(#49987) imibogyo válasza #25954560 (#49986) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól függ mennyire szeretnél elmerülni benne, illetve mennyire kell, hogy a kész terved "leadható" legyen gyártásra, vagy saját készítéshez készül csak egyfajta útmutatónak. Ha nem akarod durvára venni a dolgot, csak magadnak készítesz tervet, akkor a hozzám hasonló hobbistáknak a Google Sketchup bőven elég mindenre több száz előre elkészített modellel nagyon könnyű benne látványosat alkotni. Ha nem, akkor Fusion360 érhető el a komolyabb programok közül ingyen (de számomra valahogy nem is esik kézre és elég sok megkötéssel is jár).

[ Szerkesztve ]

(#49988) #25954560 válasza imibogyo (#49987) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, a fusion360-rol mar lepattantam egyszer en is.
magamnak kell csak. raadasul valoszinuleg a hajlitast is mellozni kene, szoval leginkabb valami ilyesmiben lehet gondolkodni, hozzaalakitva az igenyeimhez. (sfx tap pl)

koszi!

(#49989) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A milyen számítógépet vegyek topikban rengeteg segítséget kaptam, most Tőletek kérnék segítséget.

A következő konfig lett eddig összeállítva:

HÁZ: Fractal Design Node 202
TÁP: CORSAIR SF Series SF450 450W vagy Seasonic Focus SGX-450 vagy Seasonic Focus SGX-500
LAP: ASUS PRIME B460I-PLUS
CPU: INTEL Core i5-10400F
HŰTŐ: Noctua NH-L9i vagy CRYORIG C7
RAM: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
VGA: SAPPHIRE 11296-01-20G RX 5600 XT 6GB GDDR6 Pulse PCIE
SSD: Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G

Játékra lenne használva: World of Warcraft, Shadow of the Tomb Raider
A monitor egy Samsung UE48H6400 FullHD TV lenne. A ház egy IKEA-s szekrény polcán lenne fektetve.

TÁP: Neten azt olvastam, hogy a Corsair SF450 táp halkabb, mint a Seasonic Focus SGX tápok. Plusz úgy láttam, hogy talán könnyebb lesz a Corsair táp vezetékeivel dolgoznom. Nektek mi a véleményetek, melyiket javasolnátok?
HŰTŐ: Mit javasoltok? Cseréljem le a gyári hűtőt? Ha igen, akkor mire cseréljem le? Azt olvastam, hogy a Noctua halkabb, mint a Cryorig. Nektek mi a tapasztalatotok? Továbbá a Noctua hűtőre könnyebben lehetne levegő csatornát csinálni. Mondjuk egy ilyet. Problémát jelenthet az, hogy ez a 3D modell LGA1151-hez készült?
RAM: Jó lesz ez a RAM szerintetek? El fognak férni, hogyha kicserélem az Intel gyári hűtését?

Továbbá nem igazán tudok dűlőre jutni, hogy tegyek-e bele pluszba ventilátort. Neten azt olvastam, hogy a Sapphire RX 5600 XT Pulse kártya jó és csendes hűtéssel rendelkezik. A videókártya magassága miatt csak 12-13 mm magas ventilátor férne be a házba. Van értelme ilyen ventilátort betenni úgy, hogy a videókártya ventilátorai mondhatni összeérnek a 12-13 mm magas ventilátorokkal? A ventilátor topikban csak ezt az ajánlott elérhető modellt találtam: SY1212SL12M, azt viszont nem tudom, hogy ez mennyire lenne hangos? Viszont azt hiszem a 3 pines ventilátort lehet szabályozni? De annak úgy van értelme?

Mi a véleményetek?

szerk.: Esetleg tudtok más házat javasolni, amit fektetve még be lehet tenni az IKEA Hemnes TV szekrény polcára?

A polcok méretei:
Szélesség: 450 mm
Magasság: 115 mm
Mélység: 415 mm

A Node 202 méretei vízszintes elhelyezés esetén:
Szélesség: 377 mm
Magasság: 82 mm
Mélység: 330 mm

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
:R

[ Szerkesztve ]

(#49990) dugo_ válasza Willie (#49989) üzenetére


dugo_
veterán

Sok lesz az a 160W-os kártya abba a házba.

(#49991) Seep válasza dugo_ (#49990) üzenetére


Seep
senior tag

Dehogy lesz. :))

(#49992) Willie válasza dugo_ (#49990) üzenetére


Willie
őstag

Nem jó hír. :O Sehogyan se lehet olyan hűtést csinálni, hogy jó legyen? :(

(#49993) HookR válasza Willie (#49989) üzenetére


HookR
addikt

"El fognak férni, hogyha kicserélem az Intel gyári hűtését?"
El fognak, mert egyik említett hűtő sem lóg a memóriafoglalatok fölé.

"A videókártya magassága miatt csak 12-13 mm magas ventilátor férne be a házba."
Ha a videokártyáról leveszed a gyári ventiket a műanyag kerettel, akkor tuti elfér alatta 2db 120x25mm-es venti.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49994) Willie válasza HookR (#49993) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, de annak mi értelme van hogyha leveszem a videókártya ventilátorait és teszek alá mást? Nem fog a videókártya hibüzenetet adni, mert nincsen rajta a ventilátor? Nehéz egyébként levenni a videókártyáról a műanyag keretet és a ventilátorokat? Még sose szedtem le.

(#49995) HookR válasza Willie (#49994) üzenetére


HookR
addikt

Már a potenciálisan csendesebb működésen és nagyobb légszállításon túl? Pl. nem kell 25mm-esnél vékonyabb ventilátorra kényszerülnöd.

"Nem fog a videókártya hibüzenetet adni, mert nincsen rajta a ventilátor?"
Általánosságban nem nyilatkozhatok, mert még csak 2-t működtettem így. Azokkal nem volt gond.

"Nehéz egyébként levenni a videókártyáról a műanyag keretet és a ventilátorokat?"
Ez mindig a konkrét megoldástól függ. Keresni kell képeket/videót a kiszemelt modell szétszedett hűtéséről.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49996) tlac


tlac
nagyúr

ha érdekel valakit, van az alzánál most nr200p

(#49997) flashpointer válasza Willie (#49994) üzenetére


flashpointer
őstag

Az asus Strix kartyakon pl vannak direkt fan csatlakozok, gyari venti le, normalisat ra es meg kulon program sem kell hogy a GPU homerseklete alapjan valtoztassa a fordulatszamat.

(#49998) hoffman_ válasza Willie (#49989) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én az SF450-et venném, sosem lehet tudni, mikor fog jól jönni az a -20mm. szerk.: ha dúskálsz a pénzben, akkor vadászhatsz belőle platinumot. az SF PT szériához járó gyári harisnyázott kábelek csodát tesznek az elrendezésnél.

a Noctua szerintem megjelenésében egy komolyabb hűtő, de a C7 teljesítményben jobb, érdemben. ez a szellőző csatorna megoldás érdekes lehet, de gyakorlati tapasztalatom nincsen. az, hogy AMD vagy Intel lefogató, a bordázatot, elrendezést, venti felfogatást nem befolyásolja. a 10400F-et valószínűleg az L9i is elviszi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49999) storm4


storm4
aktív tag

Tisztelt Fórumtársak!

Egy Asrock alaplaphoz és ehhez a videókártyához milyen paneltáppal lehetne ezt a konfigot meghajtani?

A táp ajánló topikban kaptam aktív hűtésű tápra ajánlatot, de szeretném paneltáppal megoldani a feladatot.

Vagy esetleg egy i5 7500T procihoz ( a proci meg van) és az előbb linkelt videókártyához milyen ITX lapot lehetne használni szintén paneltáppal?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#50000) Seep válasza storm4 (#49999) üzenetére


Seep
senior tag

Szervusz, ha a penz nem szamit es a legjobbat szeretned akkor a HDPLEX200. Olcsobbat majd ajanlanak a forumtarsak. Szvsz. ezt egy 75W-os tap is siman vinne.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.