Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) #25954560 válasza AxBattler (#38137) üzenetére


#25954560
törölt tag

nagyon jo cucc. a SafetyOrange-ban ezt hasznaltam, igaz 'csak' 111W volt a falbol felvett max teljesitmeny, de semmi instabilitas vagy hang vagy szag :) sffn-en nagyon szeretik.

HookR: Customod-ek raadasul harman vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#38202) Mercutio_ válasza Chaser (#38195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az MSI H110I PRO is kezel m.2 ssd-t.

AxBattler: én helytakarékosság miatt veszek msata /m.2 ssd-t, a sebessége a sata verziónak is elég és kevésbé melegszik árban pedig nincs érdemi difi a 2,5"-oshoz képest. Persze lehet egyedi igény az enyém.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38203) Mercutio_ válasza #25954560 (#38201) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen külső kocka lenne ehhez jó ami elég egy 1050 ti 1 ssd, 1 wd Red 1 2,5" notivinyó felálláshoz? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38204) AxBattler válasza dugo_ (#38200) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a linket, nem ismertem ezt a tesztet! :R
Akkor ezek szerint nem számít annyira a sebesség... mondjuk én sem a 2800MB/sec Seq. Read idejű felsőkategóriás cuccokra gondoltam, azokért én sem fizetném meg a felárat. De pl. aprón a PM951 OEM Samuk 1000MB/sec-el már elég jó áron mennek.
Boltban azért van némi különbség a SATA és PCIE árak között, pl. 250-256GB-os, 2280-as M.2 SSD-k.

(#38201) &rew
Ez megnyugtató; ha már passzív tápos lesz a gép, nem hiányzik a coil whine.
Max. 111W-ot használtál fel Te, vagy ennyi volt a max., amit képes volt felvenni? Ugye az első?
Köszi a linket, majd olvasgatok!

(#38202) Mercutio_
Ja, a jobb SATA3-as 2.5 SSD-k teljesítménye is elég lenne nekem a 840 Basic 120GB után, detto az ITX-es helytakarékosság, a kevesebb kábel miatt kellene.
Szerencsére olyan lapot vettem, amelyikben mind a SATA, mind a PCIE változatok mennek. :K

(#38203) Mercutio_
Pl. amelyiket korábban linkeltem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38205) Mercutio_ válasza AxBattler (#38204) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meeeeny-nyííííííííííííííí :Y

Azt hittem ilyen apróról 5-6k-ért lőhető táp jó hozzá, mint a Dell DA-2

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38206) Chaser válasza Mercutio_ (#38202) üzenetére


Chaser
titán

bele vagyok már keveredve :p
lőhető hozzá, csak tudni kell kit kell keresni ilyen ügyben:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38207) AxBattler válasza Mercutio_ (#38205) üzenetére


AxBattler
félisten

Bolti garis ár, apróról-ebayről nyilván olcsóbb.
+ Ez nem egy 90W-os, noname adapter.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38208) Chaser válasza AxBattler (#38207) üzenetére


Chaser
titán

ebayről ilyen nincs olcsóbban, brand alkatrészek nagyon drágák - tápok, dokkolók meg főleg, ugy. vackok olcsók csak - ha találsz is ilyet értelmes áron akkor a posta miatt lesz drága, ránéztem, usa-ban ki lehet fogni 6-7e-ért, posta meg 6-7e, ezt tuti ámolják, 18k-ból meg is áll:)
kínaiaknál meg sokkal drágább, legolcsóbb eu-s ár+szállítással is 12-3k

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38209) AxBattler


AxBattler
félisten

SAPPHIRE 11266-06-20G RX 570 4GB GDDR5 PULSE ITX - 65k HUF
Ha valaki rá akarna ugrani... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38210) shteer válasza AxBattler (#38209) üzenetére


shteer
titán

kétlábbal? ;]

Sapphire mióta ad 3 év garit?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#38211) HookR válasza Mercutio_ (#38202) üzenetére


HookR
addikt

és (#38195) Chaser: Az MSI H110I Pro és H110I Pro AC csak az NVMe M.2 SSD-ket támogatja, míg a Gigabyte H110N az NVMe és SATA SSD-ket egyaránt.

Ja! Meg az ECS-nek is van H110-es mini-ITX alaplapja M.2 foglalattal SSD számára, de azt nem látom melyiket támogatja: H110I-C33_C3D

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38212) AxBattler válasza shteer (#38210) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagykerje - és így webshopja - válogatja hogy 2 vagy 3 év garit adnak rá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38213) HookR válasza #25954560 (#38201) üzenetére


HookR
addikt

Olybá tűnik, ők is kacérkodnak egy DAN A4-SFX és egy NFC S4 Mini klón gondolatával. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38214) Chaser válasza AxBattler (#38209) üzenetére


Chaser
titán

arra már nem fog ugrani:)

HookR a nemzetközi helyzet fokozódik ( :
nem kellene ezeket összeszedni?
kevesebb lyukra futás lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38215) AxBattler válasza Chaser (#38214) üzenetére


AxBattler
félisten

Valaki gyors volt... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38216) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Bár lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic, de vki nem tud ajánlani helyet/kollégát, aki hajlandó a jó kis metis tetején 2x12cm-es lyukat vágni? Folyamtosan agyalok itx házon, DAN A4 és Ncase volt a befutó, de mindig oda jutok, hogy röhej az ára. Kis furkálással szerintem metis elmenne... köszönöm előre is segítséget!
üdv

(#38217) dugo_ válasza matyee (#38216) üzenetére


dugo_
veterán

A Merlinnél van fekete és ezüst Metis Plus, azon már van 1x120mm kivágás felül gyárilag.

(#38218) HookR válasza Chaser (#38214) üzenetére


HookR
addikt

"nem kellene ezeket összeszedni?
kevesebb lyukra futás lenne"

Mármint melyikeket?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38219) matyee válasza dugo_ (#38217) üzenetére


matyee
őstag

Igen, de 2x12cm-est szeretnék a hatékonyság érdekében, így a régi verziót kaszaboltatnám :) A pluszon rossz a vágás, egyrészt ronda, másrészt problémásabb újabb 12cm-es lyuk az elhelyezés és méret miatt.

(#38220) HookR


HookR
addikt

Mikorra várhatóak az AM4-es Mini-ITX alaplapok?
- Biostar: május
- ASRock: június
- Gigabyte: július

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38221) Grave_444 válasza matyee (#38219) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HookR linkelte pár napja. [link]

(#38222) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Alu zártszelvények és lapok beszerezve, szegecselő és fűrész ma vagy holnap, satu, multi ésatöbbi már van. Képek, buildlog hamarosan.

[iTX-or-GtfO!]

(#38223) matyee válasza Grave_444 (#38221) üzenetére


matyee
őstag

THX :R ez baromi jó, és szállítás is korrekt, meg is veszem :)

(#38224) shteer válasza matyee (#38219) üzenetére


shteer
titán

imibogyo esetleg :)

..szerintem jónak tűnik

(#38225) matyee válasza shteer (#38224) üzenetére


matyee
őstag

Köszi, megkérdem, egyszerűbb lenne azért ha vki tudna lyukat vágni bele.

(#38226) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, az én projektem is halad, beraktam az egyik Seasonic Flex atx tápot a kuckóba, 40mm-es gyári ventiket kihajintottam, a két 120mm-estől kap levegőt alulról. Hőmérsékletet csekkoltam, max 41 fokos a táp hűtőborda, szerintem teljesen korrekt. Illetve esztergáltattam egyedi - általam tervezett - csavarokat a házhoz :)


...Szeretem leracsniztatni...

(#38227) Pistivi


Pistivi
tag

Sziasztok

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy építenék egy ITX-es pc-t.
Csak torrent, internetezés, hálózaton filmek megosztása.
egy i3 6100t-t gondoltam procinak, 8 gb RAM, egy SSD, egy alaplap, ennyi lenne , de amit kinéztem ház+táp kombó, azt nem tudom hogy megfelelne e, vagyis a Táp elbírná e ezt a rendszert...??
amit kinéztem egy CHIEFTEC IX-01B-85W házikó, de az a 85W, az elég lenne?
segítségeteket előre is köszönöm.

(#38228) Buckey válasza Pistivi (#38227) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Igen, elég lesz.

Én jóval többet tettem rá (telefon, táblagép, 3db 2,5 HDD, procihűtő ventilátor maximumon), és a procim sem T-s (G4560). Nem volt 60 watt a fogyasztás max. processzorterhelésen és minden lemezre másoltam oda-vissza az AIDA teszten kívül! Napi szinten annyival nem terhelem.

(#38229) cinemazealot válasza Pistivi (#38227) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én az adatlapomon részletezett i3-6100-as konfigot egy 55 W-os Whitenergy 04100 kockatáppal hajtom, igaz a PSU 120 W-ra van méretezve. Terheléses tesztnél (furmark + prím keresés 4 szálon) összesen 67 W-ot vett fel a hálózatból, és nem gyulladt ki semmi (normál munka közben max. 20-30 W a gép teljesítmény felvétele). Arra amire szánod, a Te géped sem fog többet felvenni.

Heh, és ahogy elnézem, a házunk is ugyanolyan lesz! :D

[ Szerkesztve ]

(#38230) Pistivi válasza cinemazealot (#38229) üzenetére


Pistivi
tag

Köszönöm szépen, már rendelem is meg.

(#38231) Buckey válasza cinemazealot (#38229) üzenetére


Buckey
senior tag

Azért ez érdekes, hogy mi ekkora tápról hajtjuk meg ugyan azokat a gépeket, konfigurációkat, amiket meg rendes ATX házakba raknak, azokat meg minimum 300 wattos ATX tápokkal. Nekem mATX az alaplapom B250 chipsettel, 2db 2,5" HDD, 1db SSD, egy G4560 és egy procihűtő ventilátor, 2 USB3 még kivezetve, de bőven elég a 60 W.
Nekem is mondták, hogy ez nem fog menni, nem elég neki. De, ha a betáp 12V-os ágon max. terhelésen 4,7 A-t vesz fel, akkor mire is kell a 300 W? Fejleszteni? Az emberek 90%-a nem fog, ha így is jó neki, meg ha az elején belerak mindent, amire szüksége van.

[ Szerkesztve ]

(#38232) Pistivi válasza Buckey (#38231) üzenetére


Pistivi
tag

Hirtelen meg néztem én is mennyit fogyaszt az asztali pc-m, 230W a vége a konnektorból.
Aida rendszer satabilitás teszt alatt, egy i7 6700k, 2x8 Gb RAM, 2 db hdd, és egy GTX 960 ,
ezeknek hirtelen többet gondoltam volna......

[ Szerkesztve ]

(#38233) cinemazealot válasza Buckey (#38231) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem a dolog hátterében az állhat, hogy a normál ATX házak szinte bármit befogadnak (nagy ATX lapokat, az azokba beszúrt dVGA-kat, vinyókat, lemezmeghajtókkat, egyéb perifériákat stb.) így az össz. fogyasztás bármeddig elszállhat, és talán pont a biztonság kedvéért nem is készítettek az ATX tápokból 300 W-nál kisebb teljesítményűt.

A mITX lapok köré épített konfigurációkat (tápok, házak) viszont valószínűleg csak azok választják, akik határozottan tudják, mit akarnak majd attól a gépből és nem jut eszükbe később azt bővíteni semmivel. Mivel viszont ezek a felhasználók vannak kevesebben (lássuk be, hogy az a 90% csak egy általános, esetleg később fejleszthető PC-t akar venni, nem fogja tudni mérethelyesen összeválogatni az alkatrészeket), ezeknek az "ínyencebb" (réteg?) alkatrészeknek meg is kérik az árát.

Az meg más kérdés, hogy a boltos nem azért ajánlja a 300 W-os tápot, mert nem tud szorozni, hanem azért, mert nem tudja, Te mennyire vagy képben az aktuális/jövőbeni igényeiddel. :)

(#38232) Pistivi
Nézted a teljesítmény felvételt bekapcsoláskor is? A HDD-k ilyenkor igencsak megkérik a magukét. Egy HP Proliant Microserver esetén tapasztaltam, hogy normál állapotban (akár hajtva is) max. 50 W-ot vett fel a hálózatból, de bekapcsoláskor (benne a 3 vinyóval) egy pár másodpercre felment az étvágya 120 W-ra is. :K

[ Szerkesztve ]

(#38234) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok az normális, hogy ASUS H110I-PLUS lapban, i3 7100, gyári és Raijintek Zelos hűtővel is 75-80 fokos terhelés alatt, ami zavar, hogy a bordák sem melegek, pedig 2-3 pasztát is próbáltam, de valahogy szar az egész, ahogy nézem a kupakkal érintkezik, de az lehet, hogy a kupak a magokkal nem? Hiába terhelem órákat, a hőcső és a lamellák szinte hidegek, még csak nem is langyosak.

(#38235) Buckey válasza Pistivi (#38232) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, mindenki többet gondol, mint amennyit valójában fogyaszt. Én is így voltam vele, amíg meg nem mértem. Alig akartam hinni a szememnek, hogy csak annyi! De annyi.

(#38233) cinemazealot , igazad lehet, sokan sokszor nem tudják, mit is akarnak, és majd később fejlesztenek. De a többség sosem fog és hallgatja a táp ventilátorát. Azt én sem értem, miért nem tudnak passzív hűtésű 100-200 esetleg 300W-os ATX tápot csinálni valami értelmes áron.
Induláskori HDD löket belefér, ugyanis a tápegységem 85W-os, mint ahogy a paneltáp is. És induláskor nem mértem 3,5 A-nál többet 12V-os betáp oldalon!

(#38236) cinemazealot válasza Buckey (#38235) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azért érdemes szót említeni a látszólagos teljesítményről is. Kicsit elcsodálkoztam, amikor arra is rámértem, és elég sz@r cosφ-ket kaptam eredményül: terheléskor 0,62, üresjáratban 0,58 (amikor 1,0 volna az ideális). :F Szóval esetemben hiába "csak" 67 W a teljesítmény felvétel (azaz a 16 V-os kockatáp max. 4,2 A-t adott le, ugyanígy egy 12 V-os kockatáp max. 5,6 A-t adott volna le), a 230 V-os hálózatból azért felvette a 107 VA-t. Szóval nagyon nem mindegy, hogy egy AC-DC vagy DC-DC tápról beszélünk méretezéskor, illetve hogy ellenőrzéskor az egyenáramú vagy a váltakozóáramú körön mérünk áramot.

[ Szerkesztve ]

(#38237) #16939776 válasza #TOTTI (#38234) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Nem feltétlenül ITX specifikus, de közelebb lehet kerülni a probléma okához:

Beépített állapotban, hővezető pasztával pacsmagold be vékonyan, új beggyel a CPU tetejét szélétől-széléig. Majd szered fel a hűtőket. Ahol érintkezik, ott összefogja a hűtő talpát a paszta. Ha nem egyértelmű, akkor tedd fel ide a két képet, segítünk kiértékelni.

[ Szerkesztve ]

(#38238) shteer válasza #TOTTI (#38234) üzenetére


shteer
titán

Egy gyári hűtő is van kéznél? Érdemes azt is felpattintani egy teszt erejéig

..szerintem jónak tűnik

(#38239) Mercutio_ válasza shteer (#38238) üzenetére


Mercutio_
félisten

"gyári és Raijintek Zelos hűtővel is 75-80 fokos terhelés alatt,"
Ez alapján nekem az jön le, hogy már felpattintotta :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38240) Luskan


Luskan
tag

Nekem is lenne pont egy hűtős kérdésem. A gépembe kellene egy minél laposabb proci hűtő, egy G4560-asra. Drága hűtőnek a Noctua NH-L9i-t néztem ki, de inkább maradnék 10 alatt. Ide kellene beférnie:

Van valami javaslatotok? Mondjuk kinéztem egy BeQuiet! SFX tápot is, de azt csak nyáron tervezem megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#38241) cinemazealot válasza Luskan (#38240) üzenetére


cinemazealot
addikt

A Milyen CPU hűtőt vegyek? topic-ban csípőből fognak Neked válaszolni erre a kérdésre. :K Előtte fusd át az összefoglalót is!

[ Szerkesztve ]

(#38242) Luskan válasza cinemazealot (#38241) üzenetére


Luskan
tag

Ennek a topicnak a tapasztalata jobban érdekelt. :(

(#38243) cinemazealot válasza Luskan (#38242) üzenetére


cinemazealot
addikt

Itt is megfordulnak az ott lakók és ott is megfordulnak az itt lakók. Nem vesztesz semmit, ha egy témáról a témával foglalkozó helyen (is) érdeklődsz. Ráadásul ha mást is érdekel a kérdésed, ott hamarabb talál rá vagy a válaszra, mint egy nem pont a témába vágó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#38244) patomi válasza #TOTTI (#38234) üzenetére


patomi
őstag

A zelos egy kalap kaki nem hűtő. Nagyon csendes a venti rajta, de kb ennyi pozitív mondható el róla. a gyári pörgettyű is jobb nála.[link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38245) #16939776 válasza patomi (#38244) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mielőtt leírjuk azt a hűtőt, legalább derüljön ki, hogy a 3db hőcső érintkezik-e, nagyobb összegbe merek fogadni hogy homorú a CPU kupak. ;)

(#38246) #TOTTI válasza #16939776 (#38245) üzenetére


#TOTTI
őstag

Teljesen tökéletesen érintkezik a CPU-n látszik a három hőcső nyoma, MX2-vel is próbáltam a gyárival is valamint Coolermasterrel is, minden alkalommal letisztítottam, sőt rákopogtattam párat a CPU kupakra a csavarhúzó műanyag felével, így már 75 fölé nem megy, Prime alatt. Tudtam, hogy gyenge, de még max fordulaton is halk ami fontosabb volt, ha a gyári szintjét tudja az oké. Viszont én ilyen terhelt 50 fokhoz vagyok szokva az előző CPU-val (i3 6100)

Azért írtam ide, mert a lapom ITX, a hűtő is a ház miatt kell csak (Silvetstone SG13), szóval a tapasztalatokra voltam kíváncsi, hogy mi a normális egy ITX házban.

shteer: Sajátjával ment eddig, az pörgött mint állat, de hőfokot nem néztem. Aztán most már rátettem egy rézmagos gyárit is, meg ezt a Zelos-t egyik se jobb, szinte azonosak a hőfokok.

Most épp Prime alatt 72 a max.

[ Szerkesztve ]

(#38247) patomi válasza #16939776 (#38245) üzenetére


patomi
őstag

2 éve nálam is megfordult egy. Ugyan ezt tapasztaltam (megfelelően fel lett pasztázva és látszott leszerelés után, hogy kellően kiszorította a pasztát a 4330-as procim tetején) még csak át sem melegedett a borda.
Nem véletlenül linkeltem, bár sajna a fotók már nincsenek..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38248) dugo_ válasza patomi (#38247) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem melegedett át a borda, akkor az egy hibás darab lehetett, lyukas/repedt hőcsővel.
És ez válasz TOTTI-nak is. Bár nem tudom milyen együttállás kell ahhoz, hogy három különálló cső is rossz legyen. De akkor a stockkal mennie kéne. Lehet a proci is el van rontva, bár arra még kevesebb szokott lenni az esély.

Ha alápörköltök öngyújtóval, akkor annak a hőnek szinte egyből végig kell futnia a hűtőn. Ha nem jelenik meg a cső végén, bordákon, akkor ott valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#38249) #TOTTI válasza dugo_ (#38248) üzenetére


#TOTTI
őstag

A gyári hűtő sem melegszik át, hiába van egy órát 75-80 fokon :/ Én a procira gyanakszom.

(#38250) shteer válasza #TOTTI (#38246) üzenetére


shteer
titán

oké, ha nem melegszik át a borda akkor esélyes a hibás belső pasztázás

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.