Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) Ispy válasza Nirvanus (#37849) üzenetére


Ispy
veterán

Sokszor mondják, és sokszor nem tartják be, ezért én nem is mondom :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37852) #16939776 válasza Nirvanus (#37849) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha csak takarítani-nézegetni bontod ki, akkor van befejezve.
Volt és van is ilyen, jelenleg 4db. Korábban amíg 1-univerzális gépben gondolkodtam, addig ez az állapot elérése után 3 hónappal meguntam, el adtam kompletten, jöhetett a következő konfig tervezése-összerakása.

[ Szerkesztve ]

(#37853) shteer válasza Ispy (#37851) üzenetére


shteer
titán

Az FT03 Minivel én is azt hittem :W

..szerintem jónak tűnik

(#37854) #25954560 válasza shteer (#37853) üzenetére


#25954560
törölt tag

az a baj sztem h egy jol sikerult gep hasznalata elegedettseggel tolt el, de az igazan izgalmas dolog ujat tervezni es osszerakni.

en is voltam a 'mindenre alkalmas gep' cimu helyzetben, de marha uncsi volt :D es mellesleg tul nagy is.

(#37855) Ispy válasza shteer (#37853) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem se volt szükséges lecserélni a streacom F7c-t, de már elmúlt 1 éves :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37856) Mercutio_ válasza Patice (#37834) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyiért ajándék :K még mindig nem tudom mire lehetne lecserélni az aktuális felhozatalból ami nem visszalépés és nem anyagi csőd :U

ryzen ha tényleg nem lesz támogatott w7 alatt, akkor szintén nem opció :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37857) AxBattler válasza Mercutio_ (#37856) üzenetére


AxBattler
félisten

Józan ésszel nem érdemes, majd csak ha tönkremegy - nekem sem kellett volna lecserélnem. :W :D

Inkább egy i5 upgrade, ha az i3 már kevés.
Nem ma lesz, és addigra szépen lemegy a 4690 ára.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37858) Patice válasza Mercutio_ (#37856) üzenetére


Patice
nagyúr

Semmire.

Én csak procit tettem bele jobbat (i5 4460T - aprón találtam 35-ért. ;] )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37859) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi srácok a sok infót az előző kérdéseimre! Lassan alakul a kép. :))

Ház: Corsair Obsidian 250D
Lap: Gigabyte GA-B85N Phoenix ITX (használtan)
CPU: Intel Core i7 - 4790 (jelenlegi konfigomból)
RAM: Kingston KCP316ND8/8 2db (jelenlegi konfigból)
PSU: Corsair RMi 650W , vagy EVGA SuperNOVA 650W GS (Ha nem jókat néztem szóljatok légyszi)
VGA: ASUS GTX 960 Mini OC 2GB (jelenlegim, később tervezek egy 1060/1070-t)
SSD, HDD: Samsung EVO 850 mSATA 500GB, Samsung 840 PRO 250GB (ezek is a régiből), HDD passz

Gondolom kellene valami jó kis CPU-hűtő, illetve a házba is teszek ha szükség van rá, viszont ebben nincs semmi tapasztalatom.

Mi a véleményetek, mennyire lenne életképes ez a konfig? :F

(#37860) pils00 válasza Yiggdrasil (#37859) üzenetére


pils00
tag

A 250D-t remélem nem újjonnan veszed, amikor az aprón van egy harmadáron hírdetve.

[ Szerkesztve ]

(#37861) AxBattler válasza Yiggdrasil (#37859) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz 650W-os táp tökre felesleges, inkább egy modulárisat válassz a kis házba, pl.: CORSAIR CX450M, FSP Hyper M 500

(#37860) pils00
Bizony, most csak 10k, és az eladó ad hozzá egy NZXT FZ-200 AIRFLOW ventit is! Ha nem viszi el valaki, lehet hogy én fogom! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37862) pils00 válasza AxBattler (#37861) üzenetére


pils00
tag

Nagyon jó vètel, az biztos.

Nekem volt a C3 előtt, csak azert nem repülök rá.

Lassan nekem is érik egy csere, csak mèg nincs meg az elérhető árú "szerelemház". :B

(#37863) btudos válasza AxBattler (#37861) üzenetére


btudos
veterán

Ha egy kicsit kompaktabb lenne, már rárepültem volna. Sokszor néztem már, de valahányszor a mélységéhez érek, vége a játéknak. :(

A belső kialakítása nekem nagyon tetszik, szeretem ha a táp az alaplap alatt van, külön térben, de inkább csak fölfelé kéne terjeszkedni a CA-I-hez képest, nem minden irányba.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37864) Vertigo18 válasza AxBattler (#37861) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már én is nagyon nézegetem, de itt van a Prodigy, nem szeretném kiköltöztetni a kis gépecskémet.

Mennyivel jobb ez a 250D a Prodigynél?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37865) Mercutio_ válasza btudos (#37863) üzenetére


Mercutio_
félisten

CA-M? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37866) kisza25 válasza AxBattler (#37861) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na látod ezért nem szabad csak úgy nézegetni az aprót meg a webshopokat:D
én hanyagolom is, idén ez a 4. VGA-m :D
egy i5 még elférne a gépedben, nem gondolod ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37867) Mercutio_ válasza Patice (#37858) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondd, hogy nem bolti garis!:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37868) Patice válasza Mercutio_ (#37867) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem, nem az. De szerencsére eddig pöpecül teszi a dolgát, semmilyen gondom nem volt vele eddig. Kopp-kopp..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37869) Ispy válasza kisza25 (#37866) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, hát én is csak egy vga updateet akartam csinálni (750ti->1050ti), azóta már majdnem mindent kicseréltem :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37870) kisza25 válasza Ispy (#37869) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a többi részt azért nem cserélgettem még idén, mert tavaly volt noti-> asztali-> noti ->asztali és azért nagyjából kimaxoltam a gépet, olyan értelemben, hogy nekem játékra nem kell ennél több.
i5-6600, 16GB DDR4, gtx 1050ti, 240+480GB SSD, fullHD multira tökéletes:D
Mindez egy metis-ben és ami lényeges:
A teljes gép fogyasztása, eddigi mért maximum 146 W konnektorból!!!
Csendes és hűvös, rx 470-el tettem 2 próbát, de hangos és meleg lett az egész 250W fogyival

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37871) Ispy válasza kisza25 (#37870) üzenetére


Ispy
veterán

Én először 1050ti-t akartam, de akkor jelent meg, elég rossz volt ár/érték arányban, így végül 1060 3 GB ITX lett. Aztán nem volt jó a hűtése a cooltek U2-ben, akkor cseréltem a metisre a házat. De akkor már kellett az i3 helyett egy i5. Meg akkor már a 2 dell monitort is lecseréltem egy szélesre, a silverstone táp ment gariba, helyette jött a corsair. Aztán így volt elég hely egy normál 1060-ra, a 2 hónapos kártya ment a levesbe. A kvm switch és a billentyűzet csere volt a hab a tortán.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37872) Pete55555 válasza kisza25 (#37870) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is most 470 vagy 1050ti között vacilálok, csak a 470 ár/teljesítmény arányban jobb egy kicsit...
Vagy lehet az lesz a vége, hogy veszek egy 460-at, aztán meglátom, legalább nem költöttem sokat. Kicsit jobb mint a 7850-em, és feleannyit fogyaszt...

Jól emlékszem neked volt ref sapphire 470-ed? Mennyire volt halk/hangos idle/terhelésen?

...Szeretem leracsniztatni...

(#37873) kisza25 válasza Pete55555 (#37872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem ez a 3. 1050ti és volt kétfajta rx 470 teljesítmény /árban az rx 470 (és 1060 3GB) verhetetlen, de metisben nem tudtam halkan lehűteni és nagyon befűtött + táp is hangos lett, ha kell a fullHD-hoz a magas részletesség akkor rx 470/1060, ha fontosabb a néma gép és hajlandü vagy minőségből visszavenni fullHD alatt, akkor 1050ti
MINI-ITX-be pont ezek a 75W kártyák passzolnak szerintem, ha valaki néma gépet akar építeni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37874) Mercutio_ válasza kisza25 (#37873) üzenetére


Mercutio_
félisten

Főleg, hogy félpasszívak :K

Patice: ha nem lenne ez a garancia mániám egyszerűbb lenne az életem az tuti :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37875) btudos válasza Mercutio_ (#37865) üzenetére


btudos
veterán

Azzal nem lennék előrébb, csak nagyobb helyet foglalna. Ha már átépítem az amúgy zavartalanul üzemelő gépet, valami mást nézegetnék, nem csak egy nagyobb, de ugyanúgy kinéző, nagyjából ugyanolyan elrendezésű házat.

Nálam is az a baj, hogy tök felesleges lenne hozzányúlni a géphez, de állandóan motoszkál a fejemben a kisördög. :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37876) Buckey


Buckey
senior tag

Egy kicsit alkottam én is.
Megvannak az „alkatrészek”, összedobtam, működik! :C
Csak a helyét kell még megcsinálnom neki, de az előlap csak jövő hét közepén lesz kész.
És van egy kis meglepetés is ám! :K
De ezt majd az utolsó pár kép elmeséli, nem lövöm le a poént. ;)
Ja, és nem ér röhögni, ez egy absztrakt modern műalkotás is egyben. :DD





És most jön a lényeg!
Alapjáraton, M.2 SSD + 2,5" HDD

100%-os terhelés, + M.2 SSD, SATA3 HDD, 2db USB HDD, 1db pendrive.

Azt hiszem, nem fog túlmelegedni a 150W-os tápegység és a paneltáp sem.
Átlagban (12V-on) 1,2-2,8 A között mozog a terhelés, úgyhogy megnyugodtam, még USB HUB sem kell (külső táppal), elbírja amit el kell bírnia.
Ezek után, ha valaki gépet akar összerakatni, főleg ilyen kicsit, akkor nyugodtan kihagyhatja a hangos ATX tápot és egy csendes masinát tud összeállítani. Semmi hangja sincs a ventilátornak.

[ Szerkesztve ]

(#37877) PeterPH válasza Buckey (#37876) üzenetére


PeterPH
senior tag

"főleg ilyen kicsit"
Kinek mi számít kicsinek.
IMHO ez inkább praktikus, mintsem kicsi.

(#37878) cinemazealot válasza Buckey (#37876) üzenetére


cinemazealot
addikt

A végeredményre nagyon kíváncsi vagyok, mert én is tervezem "lap(osabb)ra szerelni" a gépet! :C Ja, és nyugodt lehetsz, a tápod garantáltan nem fog túlmelegedni, nálam az 55 W-os kockatáp is remekül elvan egy i3-6100-as konfig előtt (lásd adatlapomat), igaz, nekem nincs vinyóm.

[ Szerkesztve ]

(#37879) Buckey válasza PeterPH (#37877) üzenetére


Buckey
senior tag

Igazad van, kinek mi a kicsi. Mert ez lazán viszi a YT-n lévő 4K60fps (-nek hazudott) videókat, sőt, még a 8k-val (annak hazudott) is boldogul. Mondjuk egy igazi 8k-ra kíváncsi lennék, mit csinál vele. :DD
Azt azért hozzáteszem, hogy a nagy gépem (AMD A6-3650 ÉS MSI R6950 videókártya 6Gb ram) DVI kimeneten meg sem mozdítja a YT 8k-t, a 4k is akadozva megy. Úgyhogy lehet, hogy az új többet tud, mint a kicsi? És persze jóval kisebb fogyasztással és 0 zajjal.

[(#37878) cinemazealot], igen, még a 75W-os táp is elég lenne a +1 HDD-vel, aminek kihagytam a helyét későbbre. Azzal is max 5A-t fogyasztana, ami 60W 12V-on!
Ki is cserélem a 150W-ost, ugyanis van egy olyan szépséghibája a dolognak, hogy készenlétben nagyon sípol, kevés neki a terhelés (0,07 A). Vagy egy selejtet fogtam ki, vagy ez ilyen.
Lekapcsolgatni nem szeretném, az nem hiszem, hogy egészséges az alaplapnak (is). No, meg egy kicsit macerás.
A helye félig megvan, csak az eleje hiányzik.

Úgyhogy még nyűglődöm egy kicsit, de már látom az alagút végét. :K

[ Szerkesztve ]

(#37880) cinemazealot válasza Buckey (#37879) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azért ha van HDD-d, a túlzott tápcsökkentést mérsékeld, ugyanis a vinyók komolyabb áramigénnyel pörögnek fel. Nehogy az legyen, hogy egyszer csak nem indul el a gép, mert a vinyó elvonja a naftát a proci elől. :)

(#37881) #16939776 válasza Buckey (#37876) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ismerős absztrakció, majd ha 1x megjön az esztétikusabb CPU hűtő teszek fel képet én is.

Annyi észrevétel, hogy ha te ezt monitoron kívül mással is össze akarod kötni pl.: analóg bemenetű erősítő, vagy rádiót hallgatni a közelében, akkor a AC-DC PSU földelését össze kellene kötni az alaplap összes csavarjával, és a hátlapi lemezzel.

A sípolást le tudod minimalizálni, ha a legmélyebb energiatakarékos szintet/szinteket letiltod Bios-ban.
Maga az AC-DC elég rendes alap fogyasztással rendelkezik, mindegy hogy a gép mögötte 1 vagy 3W-ot fogyaszt készenlétben.

Nekem 2db 150W-os tápra van szétosztva a lópikulányi terhelés (3570T+hangkártya) nem sípol egyik táp sem, ha nem kötök rá semmit a csatlakozóra akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#37882) Buckey válasza cinemazealot (#37880) üzenetére


Buckey
senior tag

Hát, szerintem nem fogja elvonni, mert induláskor is néztem, de 3A-nál akkor sem ugrott feljebb.
Ha nem ciceregne kikapcsolva, vagy ha nem ilyen hangosan, akkor hagynám.
De ha nincs terhelés, akkor szinte nincs is hangja, 0,9 A fölött elcsendesedik. Nem gondoltam, hogy 0,07A-ral kell kipróbálnom, mikor megjött. Most meg már cseszhetem.
Sebaj, ismerős átveszi.

(#37883) Mercutio_ válasza Buckey (#37879) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyszerűen csak hardveresen támogatott a videó dekódolása, azért tudja, maga a proci lényegében nem is dolgozik ilyenkor, ha a VGA-d az asztaliban modernebbre cserélnéd (vagy a lap+procit) az is ugyanígy vinné azokat a youtyúk videókat. Ez nem proci-erő kérdése (bár az az AMD is elég öregecskedő és ez a G4560 konkrétan keresztben lenyeli, szóval akár az asztali gépedbe is mehetne az egész cucc, a régit pedig elpasszolnám és vennék belőle egy kevesebbet evő és/vagy erősebb VGA-t a pentiumos konfigba)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37884) Buckey válasza Mercutio_ (#37883) üzenetére


Buckey
senior tag

A régi mindenképpen eladósorba kerül. Ahogy néztem, elég nekem ez a videóteljesítmény. Nem játszom, úgyhogy nem lesz vele gond.
Egy csendes, letöltő-filmnéző gépet akartam, de ez jóval több, így marad elsődleges gépnek is.

[(#37881) Duracellm...] , kipróbáltam analóg jelellel is, ideiglenesen összekötöttem a negatívot a csavarokkal, de változás nem történt, ugyanolyan tisztán szólt mindkét esetben.

Ezt a kikapcsolt állapotában lévő cicergést kell még megszüntetnem, illetve tápot cserélnem, mert akárhogy állítgattam a BIOS-ban, ugyan úgy cicergett. 1A-es fogyasztót meg luxus lenne fölöslegesen járatnom 7/24-ben. Remélem, a másik, 75W-ossal nem lesz ilyen gond, mert akkor azonnal repül vissza, illetve ha nem lesz elég a teljesítmény (bár ezt kétlem), akkor is, és csere egy 100W-osra.
Na, ez majd a jövő héten kiderül.

Meg tudnám csinálni, hogy a 230V-os kapcsolóval kapcsoljam be a gépet is, de akkor kikapcsolás után azt is ki kellene kapcsolnom. Vagy egy optocsatolóval oldanám meg, akkor csak a bekapcsoláshoz kell odamennem.

(#37885) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hm, viszont ez a G4560 most, hogy utána olvastam és látom a HT-t elgondolkoztatott :U

Phoenix B85 + G3258 + 2x4GB Cricual VLP ram helyett

MSI H110i Pro + G4560 + 2x4GB ?????? :U

Szóval miben gyengébb az msi lap, illetve ajánlott-e egyáltalán, vagy inkább valami újabb csipszet és ha akkor mit?

Milyen ramot toljak bele?

Ja és a lényeg: Ha átklónozom a mostani W7 rendszeremet egy m.2-es ssd-re + pendrive-ról feltolom az alaplapi drivereket menni fog gond nélkül tovább a W7?

Egyáltalán kaby lake-et támogatja a W7?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37886) dugo_ válasza Mercutio_ (#37885) üzenetére


dugo_
veterán

100-as chipsethez előbb bios frissítés kell Skylake procival, anélkül nem fog menni G4560-nal. 200-as lapok meg azért drágábbak. Én egy MSI 250I Gaming Pro AC-t vettem az említett Pentium alá. De az majdnem a proci árának kétszerese... :D Esetleg MSI B250I Pro ~30k.

RAM-ból mehet 2400MHz-es is már.

A szeretett MS ellehetetlenítette a 10-esnél régebbi rendszerek használatát a 6. és 7. generáció esetén. 8.1 alatt a KB4012219-et, 7 alatt pedig ha jól sejtem akkor a KB4012218 frissítést kell letiltani és mindenképp elkerülni a felrakását, mert nem visszavonható és letiltja a teljes WU-t, valamint felugró ablakokkal bombáz minden indításkor, hogy nem támogatott a processzor, váltsál az új malware-jükre. Persze gondolom a jövőben is ilyen kézzel szelektálós lesz a móka, ha havonta új számmal adják ki a pestist.
https://itcafe.hu/hir/nem_frissul_a_win7_es_8_kaby_lake_es_ryzen_alatt.html

Friss telepítésnél csak az USB3.0 patch kell és megy simán (vagy szerzel integrált all in one telepítőt a netről, amit már W10 telepítésvezérlőre húztak fel és kész). Ha klónozol, akkor ez elkerülhető, bár nem tudom mennyire tolerálja egy kész rendszer, ha platformot váltanak alatta.

[ Szerkesztve ]

(#37887) Buckey válasza cinemazealot (#37880) üzenetére


Buckey
senior tag

Elég lesz a 75 W.
Eszembe jutott, hogy a konyhában LED-es a pultvilágítás. Gyorsan megnéztem és 50W teljesítményű. Gyorsan szétszedtem, rákötöttem a hálózatra, beállítottam 12,12V-ra, rákötöttem a tápra és nagy levegővétel közepette megnyomtam a gombot.
Láss csodát, indul a gép, minden rendben!
Rádugtam a 2 HDD-t, plusz a táblagépet (14%-on volt) és még minden rendben (összesen 1 táblagép, 2 db USB HDD, 1 db SATA3 HDD és 1db M.2 SSD). Elindítottam az AIDA-t, mindent bepipáltam a teljesítménytesztnél és rákattintottam a Start gombra. Terhelés 100% . És megy a gép, semmi hiba!
Na, ezután jött az újraindítás! Kikapcsolás, gép leáll, majd megnyomtam a gombot. És rendben indul a gép!
A tápegység végig síri csendben, ahogy kell. Kikapcsolva, bekapcsolva és terhelve is!
Úgyhogy kíváncsi vagyok a jövő hétre, mit produkál majd a 75W-os táp.

(#37888) patomi válasza Mercutio_ (#37885) üzenetére


patomi
őstag

Jó az MSI, de elvileg biost kell frissíteni, nem fog elindulni a G4560 benne.. Azért elvileg, mert nekem gigánál kellett, ennél nem néztem utána kell e. Beelőztek..Az M.2. az csak PCI-E ssd-t támogat, legalább is nem találtam utalást SATA interfészre az oldalon.
A G4560 jelenleg ár érték bajnok, prociban picit erősebb az i3 4160-nál, viszont igp az elég gyengus. Filmezni elég.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#37889) Buckey válasza patomi (#37888) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem nekem címezted, de én is G4560-at vettem, és filmezni bőven elég. M.2 SSD-vel (Samsung PM961) és 2x4 giga 2400MHz-es RAM-mal száguld a gép, mint az olajozott Isten nyila. :C
Játék engem nem érdekel, max. pasziánsz. :DD

(#37890) AxBattler válasza btudos (#37863) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, méretben a mélység a kritikus tényező nálam is, pedig nagyon jó kis ház lehetne 270-300mm-el.

(#37864) Vertigo18
Szerintem a Prodigy nagyon pofás ház, de pár dolog el van szabva benne, ami jobb a 250D-ben:
- hosszú ház, de ahhoz, hogy hosszabb VGA-t tehess bele, el kell távolítanod a HDD-keretet;
- a gumírozott fül elég lenne felülre, alul sima lábakon is állhatna;
- stb.
De ezt alapvetően neked kell eldöntened.

(#37866) kisza25
Jaja, nem szabad felmennem HA-ra, meg Varázslóhoz. :))
i5-ön járt az agyam, de egyenlőre semmivel nem használom ki, ráér majd ha a Ryzen lejjebb nyomja az árakat, akkor majd egy M.2-es SSD-vel együtt upgrade-elek. Várhatóan év végén.
Addig is várom az RX560 megjelenést + teszteket... :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37891) #16939776 válasza Buckey (#37884) üzenetére


#16939776
törölt tag

Leírnád, hogy az pontosan melyik típus, amelyikkel problémád van?

MW ?? 150-12?

Másnak is jól jöhet az infó, hogy mit kerüljön el.

[ Szerkesztve ]

(#37892) Buckey válasza #16939776 (#37891) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, ez az, a [Mean Well-150-12] . De ez lehet egyedi eset is, hogy 0.8 A-ig cicereg, fölötte és 0A-nál (nincs a kapcsokon terhelés) már nem.
Volt már olyan táp is nálam, ami bizonyos terhelés felett cicergett, de volt olyan is, ami 0A-nál, de terhelésen már nem.
Majd kiderül, hogy ugyan ez a tipus, csak a 75W-os mit csinál 0,07A-nál, illetve terhelésen és 0A-nál. Bízom benne, hogy csendben lesz.

(#37893) Nestor16


Nestor16
senior tag

Akárhogy nézem nem lehet egy olcsó ITX félkonfigot beszerezni...
Normál házba ott a 775-ös lap + Xeon mint olcsó erős alternatíva, de itt nem találok semmit, pl. CPU fronton, ami 65W alatti, CPUBenchmark-on üti a 4 ezres értéket, 15k-nál nem drágább. Ennyi már elég lenne a FHD közepes grafikához egy 750(Ti) mellett mondjuk.

Üdv, Dávid

(#37894) #16939776 válasza Nestor16 (#37893) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van aprón egy Zotac G43 itx meg hozzá olcsó q9550 dögivel. Az hogy 65W-os is legyen?, én kérek elnézést. :)
Ezek nagyon jól alulfeszelhetőek/tuningolhatóak, meg kell próbálni.

szerk.: valaki gyorsabb volt, tegnap még nem volt fagyott:[link]

[ Szerkesztve ]

(#37895) shteer válasza Nestor16 (#37893) üzenetére


shteer
titán

775? Biztosan nem vennék olyan öreg platformot

G4560 penta megeszi

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37896) #16939776 válasza shteer (#37895) üzenetére


#16939776
törölt tag

Régen "jókat pörögtem" E8400 és Q9650-el, tegnap még el is gondolkodtam rajta, végre kellene kicsit élvezkedni valami potens hardveren.
Ha lett volna a fiókban 2x4GB DDR2, meg is vettem volna a zotacot, demostmárB@cchatom :P

[ Szerkesztve ]

(#37897) shteer válasza #16939776 (#37896) üzenetére


shteer
titán

nekem az nem hiányzik. megveszem, összerakom, működik - ezek az elvárásaim már csak :)

este visszaérek ma Bottyánba, küldöm amít ígértem :B

..szerintem jónak tűnik

(#37898) Mercutio_ válasza dugo_ (#37886) üzenetére


Mercutio_
félisten

SSD-ből már van itthon egy m.2-es Crucial mx300 (525GB) az ha jól tippelem jó lenne.

Minden gyártónál problémás lenne a W7 használata/telepítése, vagy csak MSI-nél van ilyen gebasz?
30k-ig el tudnék menni lapban, wi-fi nem kell, legyen m.2 és ne rontson az X-Fi HD fejeserősítő kimenet hangján.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37899) dugo_ válasza Mercutio_ (#37898) üzenetére


dugo_
veterán

Minden gyártónál. A telepítés a natív usb 3.0 xHCI hiánya miatt problémás, az üzemeltetés pedig a MS hozzállása miatt.

Az általad említett H110 lap tényleg nem támogat M.2 SATÁt, ilyet sem láttam még, szóval az nem is lenne jó. A B250 Gaming Pro biztosan tudja mindkettőt, a sima Prot nem néztem. De a honlapon a részletes leírásnál egyértelműen jelzik.

M.2 SATA esetén ki szokott esni 2 sima SATA port, a számozásukat jelzik a manualban.

Az erősítős kérdéshez nem tudok hozzászólni.

(#37900) dugo_ válasza dugo_ (#37899) üzenetére


dugo_
veterán

Megnéztem, az is tudja. https://www.msi.com/Motherboard/B250I-PRO.html

Storage

• 1 x M.2 slot (Key M slot on the bottom of the motherboard)
- Supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s
- Supports 2242/ 2260 /2280 storage devices

* The SATA1 connector will be unavailable when an M.2 SATA SSD module has been installed in the M.2_2 slot

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.