- sh4d0w: Csak a profit - emberélet nem számít
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Klaus Duran: 2025 dude
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
imibogyo
veterán
válasz
#16939776 #31002 üzenetére
Hagyjuk.... Valószínűleg vak vagyok.... De én még a közeliken sem látom, amiről beszélsz és az oldalról készült képen sem (bár, hogy hogy a fenébe lehet ilyen kis felbontású képeket feltölteni egy worklogba, az örök rejtély marad a számomra).
Mint mutattam, dolgoztam már ilyen anyagú házzal és nagyon csalóka tud lenni fotózáskor.
Továbbra is kétlem, hogy egy 2 mm vastag alumínium lemezt "be lehet húzni" pár M5-os csavarral, főleg úgy, hogy ha megnézed a hátsó képet, akkor jól látszik, hogy a venti gumibakjaiba tekeri bele a csavarokat, lényegében nincs mihez feszítenie. Azt még el tudom képzelni, hogy a munka egy másik fázisában (logikusan fúrásnál) rátehénkedett a fúróval az előlapra és "megnyomta", de hogy ezt nem a csavarozás okozta (ha van is ott valami), abban biztos vagyok.
A héten túlestem a 84. házépítésemen. Ebből nagyságrendileg 20-23 darab volt full alumínium, nagyjából 10 darab részben alumínium. Soha nem tudtam szimpla csavarozással (nem is próbáltam és nem is akartam persze) eltorzítani egy 1,5-2 mm-es lemezt, főleg úgy, hogy legtöbbször valamilyen másik anyaghoz szorítod hozzá, nem az "üres térbe" feszíted/húzatod be. Lényegében így össze kellene nyomnod az anyagot, ami egyrészt baromi nehéz lenne, másrészt pedig nem "betüremkedésként" jelentkezne, hanem "mállásban", iránytalan vastagsági torzulásban.
Szóval összegezve: lehet, hogy én nem látom a sérülést, amiről beszélsz, de hogy ha van is és nem csak a fénykép csalóka, akkor azt szerintem akkor sem okozhatta a csavarozás maga, hanem csak valami más. És ígérem most már befejeztem, mert kapok az arcomra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Amazon Kindle
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Synology NAS
- TCL LCD és LED TV-k
- Futás, futópályák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest