- btz: Internet fejlesztés országosan!
- zebra_hun: Intel® Core™ i9 14900K Raptor Lake-S Refresh CPU/Processor UV/DC (Optimalizálás)
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- Rap, Hip-hop 90'
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- skoda12: Webshopos átverések
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
TESCO-Zsömle #12071 üzenetére
Ahogy mondod. Főleg hogy a modern nagy hatásfokú tápok ugyanúgy működnek mint a külső kocka - panel/pico PSU. Van egy 12 V-os primer rész, abból állítja elő a többit. Mintha a kocka meg a paneltáp egybe lenne építve.
Szerintem 200-250 W bőven elég lenne, de akár még 150 W-ig is le lehetne menni, feltéve hogy akár az egészet le tudja adni a 12 V-od ágon. Manapság egy átlag erős-közepes gépnek (65-77 W proci, 80-150 W VGA, 1-3 db vinyó) szerintem bőven elég egy 250 W-os (a fenti feltétellel), de sokan nem használnak diszkrét VGA-t, vagy csak belépő szintű modellt (20-35 W), nekik egy 150-200 W-os is elég. Nem mondom hogy legyenek teljesen passzívak, szerintem jó kompromisszum ha a teljesítmény kb feléig menne csak nagyon alacsony (2-300 rpm) fordulaton, aztán pörgetné csak fel jobban. Ha megnézel egy mai tápot lenne hely nagyobb bordáknak, szóval teljesen kivitelezhető lenne a dolog szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- iPhone topik
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Milyen autót vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Milyen házat vegyek?
- OLED TV topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 - 16" WUXGA - Ultra 7 255U - 32GB - 1TB SSD - Win11 - 3 év garancia
- AKCIÓ! DELL Precision 7540 i7-9850H Quadro T2000 16GB 512GB 1 év garancia
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Plus Black Használt, karcmentes 256 GB tárhely 3 hónap garancia!
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Macbook Pro 2019 15"// i7 // 512GB // Számla+Garancia //
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest