Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) kzkz válasza Imy (#24650) üzenetére


kzkz
őstag

Tudsz róla egy-két képet betenni?

[ Szerkesztve ]

(#24652) csadi0011


csadi0011
őstag

Valaki ért a Marlin kódjához? Szeretnék egy funkciót létrehozni benne, de bénázok.

(#24653) szivgy


szivgy
csendes tag

4020 as blower fan-ból lehet venni csendes (vagy legalábbis halkabb) verziót? Jelenleg ez a leghangosabb a nyomtatómban, így most zavar ;]

(#24654) kulu22 válasza mc.g (#24645) üzenetére


kulu22
aktív tag

A szíj gondot én csak a Tronxy X5S-re értettem.

(#24655) azbest


azbest
félisten

Hmm, újabb craftbot nyomtatós küzdelem a 3d printing nerdnél [link]
Ciki. 4 ezer dollárért.
Hetedikén élőben csomagolja ki a cseregépet.
Múltkor a maker's muse is megküzdött vele [link] Az első neki is hibásan érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#24656) Aryes válasza azbest (#24655) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fú, ez nagyon ciki. :((

(#24657) dugesz77 válasza azbest (#24655) üzenetére


dugesz77
őstag

Így hamar le tudja rombolni a cég a renoméját.

(#24658) Reggie0 válasza azbest (#24655) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. Ezert a 4ezer dolcsiert nem nyomtat szepen. Ennyit meg az ender 3 is tud, csak a ket fej hianyzik belole.

[ Szerkesztve ]

(#24659) azbest válasza Reggie0 (#24658) üzenetére


azbest
félisten

Azért az nem kis különbség. Meg átalában .2-es layerrel nyomtatnak, ami azért nem olyan részletes. Az már gázabb, hogy a saját szeletelő szoftverükkel pont a két fejes extra dolgok nem kiforrottak.

[ Szerkesztve ]

(#24660) Saccco válasza azbest (#24655) üzenetére


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24661) Reggie0 válasza azbest (#24659) üzenetére


Reggie0
félisten

Abbol a szempontbol kis kulonbseg, hogy akarhany feje lehet, ha nem szep a felulet amit nyomtat. Konkretan ez annyira teli van hibaval(blob, anyaghiany, elcsuszas), hogy egyenesen ciki.

[ Szerkesztve ]

(#24662) pyth válasza Tikakukac (#24649) üzenetére


pyth
tag

Erre gondoltál ? [link]

(#24663) Tikakukac válasza pyth (#24662) üzenetére


Tikakukac
titán

Yep, nekem ez most erősen szemezés alatt van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24664) pyth válasza Tikakukac (#24663) üzenetére


pyth
tag

Igen én is ezzel szemezgetek... [link] vagy ezzel [link]
Abszolút új versenyzőként melyiket ajánljátok?

(#24665) Tikakukac válasza pyth (#24664) üzenetére


Tikakukac
titán

Ender szerintem egyszerűbb megfejtés elsőre, bár amit eddig láttam, az alapján a Creativity support része beszarás jó, konkrétan ugyanaz a nick reagál a youtube videókon és a facen is, de tényleg bárkinek gondja volt, a gyerek egyből ugrott rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24666) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

@Budapest és környéki júzerek: 8-án tervezek rendelni a Filanora-tól egy nagyobb adagot (PLA 8-as csomag magamnak), ha valakinek kellene esetleg ingyen szállítás. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24667) dugesz77


dugesz77
őstag

Van már egy kis videó anyag a S8 Filanora edition1 nyomtatóról.

(#24668) Reggie0 válasza dugesz77 (#24667) üzenetére


Reggie0
félisten

Tuningolt ender 3?

(#24669) dugesz77 válasza Reggie0 (#24668) üzenetére


dugesz77
őstag

Egy Sunlu S8-at módoltak meg. Mondjuk szerintem kicsit szerencsétlen választás a rózsa modell eléggé "hervasztó" a kinézete. Elég szálazósan sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#24670) bence188


bence188
tag

Sziasztok, 300 ezer forintig minél nagyobb zárt terű 3d nyomtatóra lenne szükségem, mindenképpen magyar cégtől, alkatrészeket tudjak hozzá rendelni, ha valami elromlik bennt. Eddig ezt néztem:
https://www.3djake.hu/qidi-tech/x-plus
Sztetek ez megfelelő? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#24671) Tikakukac válasza dugesz77 (#24669) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos, hogy nem ezt a nyomtatót vettem volna fel a kínálatba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24672) Darko válasza Mr.Csizmás (#24666) üzenetére


Darko
senior tag

Engem érdekelne, Budapest és környéke mely részén vagy elérhető?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#24673) Mr.Csizmás válasza Darko (#24672) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2, 8 ker átlósan, és ezekkel szomszédos helyek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24674) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#24673) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebben lehet én is benne lennék, de nekem lehet már ma le kell adnom a rendelést, mert kő színű filament kell egy maketthez még a héten :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24675) fuze válasza Tikakukac (#24674) üzenetére


fuze
őstag

Milyen az a kő színű? Ez érdekelne.

adms.hu | UI Designer

(#24676) Tikakukac válasza fuze (#24675) üzenetére


Tikakukac
titán

[link] ilyesmi. Meg se kérdezd milyen kinyomtatva, nekem azt mondták ebből legyen, mert ez jó lesz a terepnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24677) rokapet válasza Tikakukac (#24663) üzenetére


rokapet
tag

Itt van némi info az Elf-ről:
[link]

(#24678) Tikakukac válasza rokapet (#24677) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak videók is, főleg oroszok. Ezek alapján és a puszta felépítés miatt nálam nagyon bejövős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24679) fuze válasza Mr.Csizmás (#24666) üzenetére


fuze
őstag

Én szívesen beszállok!
Filanora Filacorn PLA BIO plus filament 1,75mm FEHÉR (van értelme a plus-nak? vagy jó a sima is?)

Kipróbálnám még mit művel a nylonnal a gyári ender 3v2 (már ha nem cseszi el) Ahhoz melyiket érdemes választani? Csak mintaként.

adms.hu | UI Designer

(#24680) Mr.Csizmás válasza fuze (#24679) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

passzolom :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24681) rokapet válasza Tikakukac (#24678) üzenetére


rokapet
tag

Én a magam részéről nagyon furcsának találom, hogy bár elvileg hónapok óta kapható , de egy darab írott 3rd party review-t nem találok róla. Illetve a fenti Reddit topic-ban leírtak sem egyértelműen csak pozitívak... Bár egyelőre laikusnak minősülök ebben a témában.

(#24682) dugesz77


dugesz77
őstag

Megérkezett a gyári DirectDrive az Ender-re(creality termék). Patent minden, nem kellett variálni ,összedug ,estep kalibráció ,nyomtat. 09.27.-én adták fel 32$ volt mindenestül.

[ Szerkesztve ]

(#24683) Imy válasza dugesz77 (#24667) üzenetére


Imy
veterán

Nem mondok rá semmit, megvettek egy nyomtatót, és tuningolgattak rajta, majd árulják.
A Z tengely megerősítésére már nem futotta, de gondolom az asztal alja sincs leszigetelve, és 24V-os abed fűtés.

(#24684) Tikakukac válasza rokapet (#24681) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem szimplán nincs belőle eladva annyi, hogy tesztet írjanak a sima userek, a nagyobb review csatornáknak meg vagy nem küldtek ki vagy pocsék a marketing részleg.
Basszus én is alig találtam róla valamit.

Sapphire Plusról viszont van teszt rendesen, na ott viszont tényleg van minden. A horpadásoktól kezdve a full kuka hotenden át a konkrét tervezési parákig minden. Ja meg a support az konkrétan a garis részekre is reszelő...
Amit írtak redditen, hogy most kezdik magukat összekapni ezen a téren is, well, volt honnan.

Amúgy nyilván nem nehéz észrevenni a kettő gép ugyanaz, a Z ami más építésben, én mondjuk oda pont feleslegesnek is érzem a síneket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24685) fuze


fuze
őstag

Tudtok ajánlani olyan fekete filamentet ami kellemesen matt felületet ad?

adms.hu | UI Designer

(#24686) Reggie0 válasza dugesz77 (#24682) üzenetére


Reggie0
félisten

Nahat, csak nem nagyobb motor kerult ra, mint a gyari extruderen :) Inkabb egy attetel kellett volna, hogy konnyebb legyen a fej.

(#24687) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#24686) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ennyibol egy korrekt klon bmg +pancake is kijott volna. Ez a gyari megoldas felrakva fejre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24688) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#24687) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a motor nem a gyarinak tunk. A gyari motor 42x42x40mm-es nagyjabol, a kepen pedig jol lathato, hogy magasabb a motor, mint az alapjanak oldalhossza, legalabb 42x42x50-es van a kepen, ha nem 60-as.

(#24689) dugesz77 válasza Mr.Csizmás (#24687) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez egy komplett cucc. Csak fel kell rakni a helyére, mindent tartalmaz(hotend, görgők, ventilátorok ,hosszabbító kábel, fém platni, léptető motor) mire mindent összeszedsz külön szerintem drágábban jössz ki.



Tudom lehet ezt másképpen is megoldani klón cuccokkal, nyomtatni az alkatrészeket de nekem ez így volt egyszerűbb.

motor felirata:

[ Szerkesztve ]

(#24690) Reggie0 válasza dugesz77 (#24689) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor csak a renderelt kep volt aranytalan, ez ugyan az.

(#24691) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#24689) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Amikor linkelted eloszor, emlekeim szerint irtam, hogy egy thingirol nyomtathato kozdarabbal a stock alkatreszeket ugyanigy fel lehet fogatni. ("ender 3 stock direct drive")

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24692) Reggie0 válasza dugesz77 (#24689) üzenetére


Reggie0
félisten

Es, szebb lett a nyomtatas?

(#24693) Tikakukac válasza dugesz77 (#24689) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezzel csak az a baj, hogy baromi nehéz ez a pakk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24694) rokapet válasza Tikakukac (#24684) üzenetére


rokapet
tag

Egyelőre még nyomtatótlan emberként pont azért nézem ezt a topic-ot (is), mert még vadászom a nekem eleinte és hosszabb távra is megfelelő vasat (meg várom a Black Friday-t, hátha lesz valami). A Tronxy X5SA és a Sapphire Pro is leginkább az alig létező support és a minőségi szórások miatt estek ki, pedig amúgy tetszene mindkettő. Az Elf is eléggé ebbe a kategóriába esik most nálam, mert alig van róla info, és az sem egyértelmű.

Momentán úgy tetszik, marad az Ender-5 Pro. :)

(#24695) dugesz77 válasza Reggie0 (#24692) üzenetére


dugesz77
őstag

Calicat ahogy a gépből kiesett:



Filanora bio pla fekete alapanyag minden alap beállításon(még a hőmérsékleten/hűtésen lehetne játszani kicsit hullámos az oldala)
A gyári venti hangjához hozzá kell szoknom megint (hangos :((( )

[ Szerkesztve ]

(#24696) Tikakukac válasza rokapet (#24694) üzenetére


Tikakukac
titán

Kezdőnek tutira csak olyat, ami nem azzal indul, hogy moddolások garmadája. Én is csak most merném berendelni, kezdő szinteken az Ender 5 Pro ezerszer biztosabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24697) Reggie0 válasza dugesz77 (#24695) üzenetére


Reggie0
félisten

Hm. Az oldalan ott van ket csikban is az a szaggatott vonalas anyaghiany, amivel en is kuzdok. Bar joval kisebb mertekunek tunik.

[ Szerkesztve ]

(#24698) Tikakukac válasza Reggie0 (#24697) üzenetére


Tikakukac
titán

A feed/hotend a legzúzósabb rész ez már megvan. 2 profilt kellett csinálnom: az egyik minden olyan esetre jó, amikor kellően zárt az alakzat és ki tudja dolgozni magát az anyag, legyen szó sokról vagy kevésről, a másik pedig az, ami sokkal lassabb, de van idő tolni és húzni a filamentet.

A kettő együtt nem megy. Utóbbi profil az, amivel jelentkezik ez a képen is látható buli, de már ilyen 30mm/s fölött is. A másikkal olyan minőségben toltam ki tegnap este az új hűtőt a géphez, hogy az tényleg sokkoló egy kvázi gyári 55k-s nyomtatótól.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24699) Reggie0 válasza Tikakukac (#24698) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen nekem is ez a gondom. Meg lehet oldani, csak ha nagy targyakat keszitek, akkor ramegy az eletem. Most csereltem capricorn csovekre es uj fittingre, de szinte semmit sem javitott ezen a probleman. Egyszeruen a bowden tul rugalmas osszekottetes. En most azert tervezem a sajat direct drive-ot, hogy a ptfe hosszat a leheto legrovidebbre tudjam csokkenteni, no meg az attetelt is meg tudjam tartani, mert a gyari extruder szoritoereje sem elegseges.

Ha megfelelo az alakzat(pl. nincs overhang), akkor en 0.08mm-es retegekkel nyomtatok, ugy mar a Z iranyu bordazottsag se latszik, nagyon szepen lehet nyomtatni. Csak kene vagy 10 nyomtato :)

[ Szerkesztve ]

(#24700) Darko válasza Mr.Csizmás (#24673) üzenetére


Darko
senior tag

Közben addig-addig válogattam hogy már ingyen lesz a szállítás, köszönöm szépen, de most nem veszem igénybe a felajánlásod. :R

Egészen jól belaktam már a Sidewinder X1-et és tényleg eszement halk, egyedül a fúvókahűtő ventilátornak van némi hangja. Le szeretném cserélni valami kevésbé zajos darabra, tudnátok ajánlani valamilyen 24V-os 40mm-est ez helyett?
Amúgy ezt a nyomtatótípust bátran merem ajánlani minden kezdő játékosnak is, hozzáteszem nekem ez az első és eddig egyetlen nyomtatóm, nem vagyok képben a többi nyomtatóval, de eddig nem ment el a kedvem tőle pedig tartottam tőle. Most már ott tartok hogy nem is emlékszem mikor szinteztem utoljára, nem jön fel a sarka semminek, amivel az elején küszködtem, kopkop. Nem nagyon szoktátok ezt a gyártót ajánlani, gondolom mert még nem eléggé elterjedt itt a topikban. Mondjuk nem a 60e Ft-os kategória amit sokan itt keresnek, de én úgy érzem jó vásárt csináltam vele :).

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.