Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) Imy válasza Saccco (#24849) üzenetére


Imy
veterán

És ennek milyen a hegye? Amúgy van ám forrasztókkal foglalkozó topic. ;) Menjünk át oda. :D [link]

(#24852) Mosqu!to válasza Mr.Csizmás (#24844) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hogy vizuálisan is meglegyen, ez a két megoldási irány van. Nem tűnik nekem szenvedősnek a benti spool sem, de aztán lehet én tévedek.. :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#24853) kulu22 válasza Mosqu!to (#24842) üzenetére


kulu22
aktív tag

Esetleg innen valami ha többet tudsz rászánni(van Lack-hoz is plexi): [link]

(#24854) Tikakukac válasza Mosqu!to (#24852) üzenetére


Tikakukac
titán

Tripla lack az más, hát úgy sima.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24855) Mr.Csizmás válasza Mosqu!to (#24852) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem ez 1 óra meló volt. összesen. [link]

a tetején van egy ilyen görgő a filamentnek [link] (kell 4db 622 csapágy, görkoris) , és egy ilyen gömbcsuklóval van bevezetve: [link]

nem kell 36 db alkatrészt nyomtatni, megvenni a fél csavarboltot, sb.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24857) indigen205


indigen205
tag

Heló srácok! Pár hónapja írtam már ide, hogy elkezdtem összeszedni a nyomtatómhoz a cuccokat. Igazából teljesen DIY a cucc és előtte nem is volt közöm 3D nyomtatóhoz. Az alu keret előző életében egy polc rendszer volt, X és Y tengelyek sima 8-as köracélok, a csúszócsapágyak konkrétan fűtéscső tartókkal vannak lefogatva és nyomokban fát is tartalmaz a nyomtató, de persze van csomó dolog is amit nem tudtam kiokoskodni. Többé-kevésbé ez a build az alapja:[link]
Kb. két hete eljött a pillanat amikor elindítottam az első nyomtatást. Nem lett tökéletes, de végigment. Ez a második nyomtatás: [link]

Vannak jó és rossz pillanatai szegénynek. Most épp a legfontosabb feladata hogy kinyomtassa a saját elemeit amik jelenleg fából vannak :D
Akinek szintén DIY nyomtatója van az megosztaná egy kép formájában a saját gépét? Itt az enyém:

(#24858) Aryes válasza indigen205 (#24857) üzenetére


Aryes
nagyúr

nyomokban fát is tartalmaz
Jóvanaz, legalább környezetbarát! :DDD
Gratulálok, szép munka! :C

(#24859) trialkornel válasza Mosqu!to (#24852) üzenetére


trialkornel
tag

Ha doboz tetejére teszed a filát, akkor én azt csinálnám hogy vennék egy kisebb műanyagdobozt, amibe belefér 1, max 2 tekercs fila és abból húznám be a géphez. Így nem porosodik és könnyen hozzáférhető.

(#24860) rokapet válasza dugesz77 (#24813) üzenetére


rokapet
tag

Köszi, egy Ender 5 Pro behúzva. :)

Jó lett volna féláron, de egy darabos készlet mellett esélytelen volt. Maradt az 50$-os kupon.

(#24861) tvamos válasza Rulez81 (#24845) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aliexpress-en vettem, akcioban, sima fekete dobozban, 1 pakaheggyel. (Narancs szinu, mert az tetszett a gyermeknek.) Dell Laptop toltorol megy, ebben jobban bizom, mint a random kinai adapterben. (Nem akarom, hogy megrazza a gyereket.) Latom, hogy most 50 USD, meg a jmF kisse elszallt... En fel evig minden heten neztem, mikor lesz ra kedvezmeny. Amikor volt, es csak kicsit cidriztem a vam / afa miatt, akkor megvettem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24862) Rulez81 válasza Imy (#24846) üzenetére


Rulez81
tag

akkor inkább ez , ha már nem ts100. :)

(#24863) tvamos válasza tvamos (#24861) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amúgy most 49.63 USA dollár, Spanyol raktárból. Tuti azt most is. Vagy TS-80p-t, az meg USB C power delivery-s. Mi király az! Viszed a power bankot magaddal, bármit megforrasztasz.
Ezekről nagyon pozitív dolgokat lehet olvasni mindenhol, nem csak én mondom, hogy fasza.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24864) Rulez81


Rulez81
tag

Értem. Köszi! Akkor a táp hiánya miatt is olcsóbb volt.
Igazából nem használom sűrűn, de mikor kéne akkor nagyon hiányzik, hogy nincs egy rendes. Gagyit meg semmiből sem szeretek venni.
Még sulis koromban volt egy wellerem, gyaksziról lett frissítve hegy hozzá! :D De elkallódott.

(#24865) tvamos válasza Rulez81 (#24864) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen. Én direkt nem akartam mégegy tápot otthonra, ez még a távirányítós auto aksijáról is elmegy, laptop töltőről is, de az ender 3 tapja is 24V. Minek mégegy táp?
Node mindegy, ez nem a "Milyen pákát vegyek?" topik, már így is túl sokat offoltam.
Várom a nyomtatómat...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24866) Rulez81 válasza tvamos (#24865) üzenetére


Rulez81
tag

Igazad van nekem is akadnak 24es tápok. Hamár nyomtatás, milyen nyomtatót vársz és honnan? :)

(#24867) tvamos válasza Rulez81 (#24866) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ender-3Xs-t rendeltem a Banggoodrol, Cseszlovakiabol. + jon meg ez+az a UK raktarbol is. (Ugy latom, el is fogyott onnan.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24868) Aryes válasza tvamos (#24867) üzenetére


Aryes
nagyúr

Cseszlovakiabol

Időgéppel? :Y ;)

(#24869) fape válasza Aryes (#24868) üzenetére


fape
senior tag

Főleg úgy hogy a CZ raktár az valójában Németországban van :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#24870) kulu22


kulu22
aktív tag

Hello, ha valaki nagyon rá lenne izgulva a tool changerre, az E3D-nél találtam egy BETA30 upgrade kit nevű cikket amiben benne van az X alumínium tartó, a szíjfeszítők és a ToolHead kit. Nem teljes de kb. benne van minden ami egyedi, indulási alapnak jó lehet.

(#24871) Tikakukac válasza tvamos (#24867) üzenetére


Tikakukac
titán

Ender jól odab@szott, megnéztem 3 nyomtatót, pont mind a 3-at olcsóbban vagy ugyanannyiért zero kedvezménnyel is el lehet hozni cseh raktáras Aliról :P
Sapphire Plus és Ghost 5 is olcsóbb teliáron Alin, mint itt. Jól megy a bolt, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24872) imibogyo válasza Tikakukac (#24871) üzenetére


imibogyo
veterán

Milyen Ender? Ez egy webshop? Mert Ali-n tudom, hogy van Ender Official Store, de te ugye Ali-hoz hasonlítottad, szóval gondolom nem arról van szó... :B

(#24873) Tikakukac válasza imibogyo (#24872) üzenetére


Tikakukac
titán

Alin is és Banggoodon is. Én a 2 elvben official shopot néztem így össze. A külsős webshopot még nem néztem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24874) tvamos válasza fape (#24869) üzenetére


tvamos
nagyúr

A UK-ra meg azt írja a tracking, hogy Nederland. Nem fontos... csak, hogy jön, és ne keljen extra adót, meg vámot fizetni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24875) rokapet


rokapet
tag

Most hogy az Ender-5 Pro úton van, van valami amit a filament-en kívül még jó, ha rendelek hozzá? Tartalék nozzle, tű, stb.?

(#24876) Saccco válasza rokapet (#24875) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nozzle, heater block, heater cartridge, termistor, esetleg hotend hűtő ventilátor, tárgy hűtő ventilátor.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24877) Imy válasza Saccco (#24876) üzenetére


Imy
veterán

PTFE cső, torok, silicone sapka...

(#24878) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

filanora rendelés megjött, adtak ajándékot rendesen, megy belőle a résztvevőknek is :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24879) #35581184


#35581184
törölt tag

Megjött az Artillery Genius, holnap Mr.Csizmás jóvoltából nyomtatok is ;)
Ahogyan rokapet kérdezte, kell valamire gondolnom, amit kezdjek el nézni, vagy beszerezni?

(#24880) tvamos válasza rokapet (#24875) üzenetére


tvamos
nagyúr

En tartalek csavarokat is vettem hozza. Mas mar nem is hianyzik, csak az, hogy itt ulok vasarnap este, es egy hianyzo t-anya miatt ne tudjam osszerakni. Es szombaton megyek csendes ventikert a szamitogep boltba. (De nem lesz vilagito RGB-s a ventilator.)

Sajnos a potalkatreszes csomagom mar nem lesz itt a heten, de addig majdcsak lekotom magam valamivel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24881) dugesz77


dugesz77
őstag

Tronxy XY-2 Pro most egészen kellemes áron 162$-ért vehető Cseh raktárból. Felszereltsége egész pofás (Auto Leveling , Resume Print, Filament Run Out Detection) teszteket nézve sem tűnik rossznak.

(#24882) rokapet válasza Saccco (#24876) üzenetére


rokapet
tag

Saccco, Imy:

Köszi! A nozzle-t olvastam hogy időnként kell cserélni, de heater block-ot, cartridge-ot, termistor-t, ill. PTFE csövet mikor, milyen állapotban vagy jelenségek megjelenésekor kell?

Emellett PTFE csövet látok 3$ per méter áron és ennek sokszorosáért is. Megfelel az olcsóbbik (értsd: Tényleg PTFE?), vagy kell a gyári Creality cső 13$ per fél méter áron?

(#24883) Saccco válasza rokapet (#24882) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó az olcsó cső. A block-ot akkor cseréled, amikor nem jön ki a nozzle belőle. A termisztor és cartridge csak úgy tönkremegy.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24884) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#24878) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem gyenge, mennyit rendeltel es miket adtak ajandekba?

(#24885) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#24884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

63k ertekben, pla-t foleg, egy marek random petg, pla xtra, strong stb 50g/db pakkot adtak ajandekba, meg egy guriga feher petg-t, ezen meglepodtem. De azota kikerult a fooldalukra, hogy 14900 felett jar ajandek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24886) Saccco válasza Mr.Csizmás (#24885) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem 3kg anyag mellé adtak 50g neon zöld és egy kő színű PLA-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24887) Mr.Csizmás válasza Saccco (#24886) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az pont 14 felett van sacckb. Mindenesetre innen fogok rendelni legkozelebb is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24888) fuze válasza Mr.Csizmás (#24878) üzenetére


fuze
őstag

Azta. Most nagyon örülök :))

adms.hu | UI Designer

(#24889) tvamos válasza rokapet (#24882) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az NTC-nek, meg a futobetetnek is folyton hajlogatja a gep a kabelet, elobb-utobb eltorik, meg a hoterheles is eleg nagy, gyorsan melegszik fel hulik ki. (Nalunk mar kellett cserelni ilyesmit mind a ket Ultimakeren.) De lattam olyat is a youtube-on, hogy valakinek rossz NTC-vel erkezett a masina. (Tulhuzta a rogzitocsavart az operator, amikor osszerakta. Szerencsere neki volt tartalek. No, igy nekem sem dugjak be a banant!)
CHEP itt mesel a Capricorn tube-rol. [link] En sem vettem meg ilyet a gephez...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24890) rokapet válasza tvamos (#24889) üzenetére


rokapet
tag

Köszi! A fentebb soroltak (ventillátorok kivételével) már úton vannak hogy legyen tartalék, bár a printer hamarabb fog érkezni. Már alig várom! :))

(#24891) tvamos válasza rokapet (#24890) üzenetére


tvamos
nagyúr

A ventilátor a legkevésbé fontos, de szeretném, ha a lehetőségekhez képest csendes lenne.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24892) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!

Teljesen vakon vagyok a témában. Csak egy elméleti kérdésem lenne. Melyik nyomtató az ami kisipari használatot kibírna, kb 50 centis hossz nyomtatásra képesen? Keményebb anyagok nyomtatására alkalmas pl alap gépjármű alkatrészekhez mint ablakemelő fogasléc stb. 2-4 millió körüli áron?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24893) Tikakukac válasza Rivaul (#24892) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez igen, na ez kérdés. Tippem sincs de érdekes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24894) juhasz1109


juhasz1109
csendes tag

Sziasztok! Tök kezdőként szeretnék segítséget kérni. Vettem egy eredeti Antclabs bl smart szintezőt az Ender 3v2 nyomtatómhoz, feltettem a legújabb Smith3D firmwaret, a szintezést "sikeresen megcsinálja", de nyomtatásnál nem alkalmazza. Z-offsetet beállítottam papírlappal. Számítógéppel nincs összekötve a nyomtató, nem tudom ez számít-e. Olyan mintha nem mentené el a mért paramétereket. Kezdő G-kódok elméletileg rendben vannak. Konkrétan csúnyább first layereket csinál mintha kézzel szintezném. Már vagy 2 napja szívok vele, de egyszerűen nem jöttem rá a problémára. Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24895) csadi0011 válasza Rivaul (#24892) üzenetére


csadi0011
őstag

Szia!

Jövő héten Ipar napja kiállítás lesz, ott szerintem élőben is megnézhetsz pár ilyet és megkérdezheted a nyomtatókkal foglalkozó kiállítókat, hogy mit ajánlanak.

Amúgy nem vagyok ismert a drágább nyomtatókban, de szerintem kevés eséllyel találsz ilyen áron ekkora nyomtatót, amivel ipari műanyagot nyomtatsz. Stratasys meg a többi sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#24896) Rivaul válasza csadi0011 (#24895) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen! Erre az Ipar napjára rá is keresek :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24897) Atamano válasza Mr.Csizmás (#24878) üzenetére


Atamano
csendes tag

Rendelt valaki PETG-t?Ha van,akkor írna róla vélemény valaki?Milyen nyomtatóval,milyen beállításokkal stb.

(#24898) Atamano válasza juhasz1109 (#24894) üzenetére


Atamano
csendes tag

A diagnosztikához érdemes lenne Pronterface vagy az octoprint programot telepítened.

https://www.youtube.com/results?search_query=pronteraface+install+setup
Itt lehet futtatni a Marlin parancsokat pl :G29 szintezés stb.

(#24899) Mr.Csizmás válasza Atamano (#24897) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy fehér petg-m van benne, még nem bontottam ki. a hétvégén a pla-kat szándékozom tesztelni. (elv foodsafe-s petg-t kaptam ha jól emlékszem)

szerk. foodsafe-s, mert lila gurigás, a simának rózsaszín.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24900) Atamano válasza Mr.Csizmás (#24899) üzenetére


Atamano
csendes tag

Akkor talán jövő héten kipróbálod a foodsafe petg?
Ilyet tervezek venni és kíváncsi vagyok mennyire lesz vele nehéz dolgozni.
Milyen gép/ed/id vannak otthon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.