Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Mr.Csizmás válasza Atamano (#24900) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eddig (is) petg homár voltam :DD

ender 3 + dragon + bmg, 32 bit btt, tmc2208

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24902) Scallion


Scallion
senior tag

Üdv.
Nem tudja valaki véletlenül mi a különbség az ender 3 és az ender 3 pro firmware-ben. (a nyomtató nevén kivül :D) Pro-val jött a silent alaplap ,de simába tettem. Látszólag jól működik ,de lusta vagyok ,ha nem muszáj nem flashelném.

(#24903) fuze


fuze
őstag

Nyomtatás után ajánlatos elcsomagolni a pla-t? Az enderes ajándék filament napokig a spool holderen volt és egy idő után recsegő hangokat hallottam nyomtatás közben. Gondolom magába szívta a nedvességet.

adms.hu | UI Designer

(#24904) energy4ever válasza fuze (#24903) üzenetére


energy4ever
addikt

Erdemes igen. Amit hallottal az mas lesz. Ettol fuggetlenul valoban magabaszivja a parat, majd szallas lesz a nyomtatott targyad miatta. Meg a filament tekercs is toredezhet.

(#24905) fuze válasza energy4ever (#24904) üzenetére


fuze
őstag

Mi lehet? Erről a sercegésről hallottam csak más anyagok kapcsán amik sokkal érzékenyebbek a páratartalomra.

adms.hu | UI Designer

(#24906) Tikakukac válasza fuze (#24903) üzenetére


Tikakukac
titán

Ehhez sok hét/2-3 hónap is kell amúgy. Pár nap után ha valami hulladék az eleve is az volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24907) fuze válasza Tikakukac (#24906) üzenetére


fuze
őstag

Ja, mondjuk hülyeséget írtam. Volt az 2-3 hét is. Mióta megvan a nyomtató :DDD Mindenesetre a Filanorat elcsomagolom :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#24908) minas


minas
aktív tag

Tudna segíteni valaki tisztába tenni a dolgot, mert elvesztem a modellnevek között. Ugyanannál a shopnál (Official Store) ITT és ITT vannak Ender-3 nyomtatók. Az egyik terméklapon Pro és ProX van, a másikon 3, 3S és 3X. Nem tudok rájönni, hogy mi a különbség a ProX és a 3X között, ha van egyáltalán, mert az ár egyébként nem ugyanaz. Mindkettőnél van pluszban üveglap és 5 fúvóka.
Creality oldalakon meg csak 3, 3 V2 és Pro modellek vannak.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24909) azbest válasza minas (#24908) üzenetére


azbest
félisten

de hát a leírásoknál ott van, hogy mit jelentenek az adott hirdetésnél. Az egyiknél 3pro változat plusz még mellé különböző kiegészítők. A másiknál meg 3 változat és azok mellé egyéb kiegészítők. "Package Include" részen van felsorolva a hirdetésnél (böngészőben nézve)

[ Szerkesztve ]

(#24910) minas válasza azbest (#24909) üzenetére


minas
aktív tag

Ok. Tehát gyakorlatilag annyi csak a dolog, hogy adott egy Ender-3 és egy Pro nyomtató, a maguk különbségeivel (táp, mágneses ágy stb.), és mindkettő egyaránt ki van egészítve üveglappal, plusz 5 db fúvókával (ettől lesznek X jelzésűek).
Akkor talán érdemesebb a legújabb 3 V2 modellt venni 240 usd körül, vagy tényleg olcsóbban 170-ért a régebbi 3X-et? Ki melyikre szavazna inkább?

[ Szerkesztve ]

(#24911) Scallion válasza minas (#24910) üzenetére


Scallion
senior tag

3 V2. Új motorvezérlő, szebb kijelző, nem kell extruder knob-ot nyomtatnod :D, üveg lap, (nekem a mágneses lap-al csak szívás volt, nem bírja a magas hőfokot) Tápról nem tudok nyilatkozni , nekem a sima hármashoz meanwell tápot adtak,szinte semmi hangja nincs és szabályozza a fordulatszámát a saját ventijének. Sokan panaszkodnak, hogy hangos nekik a táp ezért gondolom hogy én mást kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#24912) dugesz77 válasza Scallion (#24911) üzenetére


dugesz77
őstag

Meanwell táp a Pro-hoz jár a sima 3-as kínai tömegtápot kapott. A mágneses talp kb 100 fokig marad mágneses utána elveszti ilyen tulajdonságát és felválik. Volt róla teszt. Nem próbáltam sohasem de valahol olvastam,hogy visszahűlve bár visszanyeri mágnesességét gyengébb lesz ezután.

[ Szerkesztve ]

(#24913) Scallion


Scallion
senior tag

Akkor jól sejtettem , hogy nem azt kapom ami jár :). Nem az ender mágneses lapjával volt problémám hanem egy wanhao d9 400-as-al. 86fok környékén már felpúposodott több helyen. Visszanyeri a mágnesességét ha lehül, de körülbelül 2 év alatt megrepedt felülete. igaz nagyon sokat használtam :D .

(#24914) fuze válasza minas (#24910) üzenetére


fuze
őstag

Az olcsóbbnál biztos többmindent kéne cserélned az elején, viszont a V2 esetében ezek már meg vannak oldva. Ráadásul ezen is van még mit tuningolni. Csak a további költségeket odázod el vele. Szerintem.

adms.hu | UI Designer

(#24915) Imy válasza Scallion (#24913) üzenetére


Imy
veterán

Jó mágneses lappal nem találkoztam, nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Ebből mennyit nyomtattál, mi ez?

(#24916) Scallion válasza Imy (#24915) üzenetére


Scallion
senior tag

Esőcsatorna. kb 8darab különböző könyököt és átalakítót nyomtattam valami noname ebayes filamentböl, 2 éve a szabadban vannak kicsit bemattultak ,de semmi bajuk.

[ Szerkesztve ]

(#24917) minas


minas
aktív tag

Scallion, fuze Kösz.
~70 dollár a kettő között a különbség. Ha nagyjából ennyit úgyis rá kell költeni a 3-ra, akkor egyszerűbb a frissebb V2 modellt venni. Nyilván arra is kellhet még ez+az, de nem mindegy, hogy mennyi. Csak "játszani" kellene itthonra a kölyköknek és nekem. Amúgy ezekhez PET-G filamentet is lehet használni?

(#24918) Scallion válasza minas (#24917) üzenetére


Scallion
senior tag

Igen.
Ender 3. Amazon Basic PETG

(#24919) Joshi válasza Scallion (#24916) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen könyököt minek nyomtattál? Pár ezer forintér kapható és nem kell vele kínlódni, ráadásul tartósabb is mint amit nyomtatsz.

(#24920) Scallion válasza Joshi (#24919) üzenetére


Scallion
senior tag

megmutatod hol lehet ilyet kapni?

(#24921) Scallion válasza Scallion (#24920) üzenetére


Scallion
senior tag

Pont ekkora offset nem kapható, továbbá ez egy kísérleti ház amiben rengeteg 3d printelt dolog van.

(#24922) azbest


azbest
félisten

Egész érdekes kis videó a különböző 3d nyomtatási technológiákról. Nagyon újat nem mond, de a színes 3d nyomtatós technológiákat nem nagyon látni egy helyen bemutatva, mert azok földi halandónak elérhetetlenek [link]

(#24923) Saccco


Saccco
nagyúr

Végre tölthető a PrusaSlicer 2.3.0-alpha1!

Néhány feature kép:
overview
enforce
blockseam_painting
monotonic
Unsaved Changes
image

Már az Alpha0 is jó kis cucc volt.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24924) asasasas válasza Saccco (#24923) üzenetére


asasasas
csendes tag

Köszi! Lehet, ki kellene próbálni PrusaSlicert végre. A monotonic infillt nagyon hiányolom a Curából.

(#24925) azbest válasza Saccco (#24923) üzenetére


azbest
félisten

ó, azt hittem, hogy átugorja a lyukat, hogy egy lendülettel menjen végig a felszínen., de nem. Hanem továbbra is előbb a lyuk egyik oldalát csinálja meg, aztán a másikat. Ahogy magyarázzák, az az újdonság, hogy a másik oldalon nem fordul visszafelé hogy a kimaradt részt pótolja, hanem a félbehagyott részt folytatja. Szóval, hogy nem visszafelé irányból tölti ki a lyuk túloldalát.

És ennek az az előnye, hogy mivel pici átfedés van a lefektetett csíkok között, ezért ha visszafordul, olyankor kicsit más a felszín, valamint a találkozásnál is picit több anyag lenne. Ha meg irányváltás nélkül halad, akkor egyenletesebb. Jól mondja Prusa, tényleg durva, hogy senkinek nem jutott eszébe ez az egyszerű módosítás :)

[ Szerkesztve ]

(#24926) Joshi válasza Scallion (#24920) üzenetére


Joshi
titán

Pont ilyet biztosan nem kapsz, de két 90°-os elemből simán össze lehet rakni. A magasság se gond, mert az egyenes részből le lehet vágni. Lehet hogy egy bádogossal kellett volna konzultálnod mielőtt kinyomtattad.

(#24927) Scallion válasza Joshi (#24926) üzenetére


Scallion
senior tag

:DD nem lehet. egyébként is abban mi az experiment. Most már tudom , hogy legalább 2 évet kibírnak a nyomtatások mint építészeti elemek.Sokan laknak kis szigeteken ahova nem jár minden nap hajó , ha valamit ki kell javítani arra tökéletes a 3d nyomtató. Ezeknek több értelme van mint a 20-adik benchy-nek. Akkor várj mit szólsz ehhez ,ha neked a könyök értelmetlen :)

(#24928) Mr.Csizmás válasza Scallion (#24927) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hanyatló nyugat ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24929) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok! Egy SLS technológiával készülő (ipari) munkadarab esetén kb. mennyi anyagköltséggel lehet számolni, ha a súlya 2,3kg? A maradék anyag gondolom újra felhasználható, igaz? Tisztában vagyok vele, hogy a költségek töredéke csak az anyag, de kellene becsléshez. Arra van tippetek, hogy nagyjából mennyi lehet a fenti munkadarab nyomtatási ideje, ha kb. 300x200x150mm, és 100 mikronos rétegvastagságú? Ipari SLS nyomtatóval készül. Köszi!

(#24930) fuze


fuze
őstag

Imádom a Fuzzy skin-t és az ironing-et. Íme a kettő együtt:
Thing: Joystick adapter

Filament: Filanora Bio Plus White

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#24931) fuze


fuze
őstag

Miért ér hozzá az Y stepperhhez a heatbed kalibráció után? Eddig vagy nem tűnt fel vagy tényleg nem ért hozzá. Kicsit a Z tengely görgőin állítottam, mert nem mindegyik ért hozzá sínhez.

Ender 3 V2

adms.hu | UI Designer

(#24932) dugesz77 válasza fuze (#24931) üzenetére


dugesz77
őstag

Végállás kapcsoló nem lazult fel?

(#24933) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#24932) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy lesett róla a köröm. (megtörtént tapasztalat)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24934) fuze válasza Mr.Csizmás (#24933) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem nincs gond a végállással és elindítottam egy nyomtatást is ami egyelőre okésnak tűnik. Azt nem értem csak, hogy a bal hátsó heatbed kereket tökig kell húznom, hogy ne érjen hozzá a nozzle.

Alul a 4 csavaron egy picit állítottam, mert nagyon erősen meghúztam annó és most visszalazítva és kicsit finomabban visszahúzva sincs változás.

adms.hu | UI Designer

(#24935) Mr.Csizmás válasza fuze (#24934) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen rugók vannak alatta? mert ez elég érdekes így, nincs eltorzulva a keresztlemez, amin a tálca van, alul meg a kerekek?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24936) fuze


fuze
őstag

A gyári. Várom már az újakat. Egyébként lehet a szíjnak a kis réz végei nyomják középen. Ahogy nézem nagyon be vannak feszülve a két lemez közé. Ha teljesen behúzom a rugókat görbül a tálca is amúgy

adms.hu | UI Designer

(#24937) Scallion


Scallion
senior tag

Gyakorlati 3D nyomtatás.Neato Lidar tartó, csavar fészek.

(#24938) fuze


fuze
őstag

Az jutott még eszembe, hogy feljebb rakom a Z stopot. Az megoldhatná...

adms.hu | UI Designer

(#24939) consono válasza fuze (#24930) üzenetére


consono
nagyúr

Ez marha jól néz ki! Lassan már nem lesz szükség utómunkára... :Y

"In God we trust. All others must bring data"

(#24940) #35581184


#35581184
törölt tag

Sziasztok,

Első nyomtatásom (PLA - Filanora - köszi Mr. Csizmás):

Egész jó lett, azonban a leszedésben kérek tanácsot. "Kézzel" kb lehetetlen volt, megfújtam sűrített levegővel, így a hideg segített. Jó ez így? A Geniusnak nem vehető le egyszerűen az asztala - ha jól tudom -, így. hűtőbe rakom / kiviszem télen nem játszik.

Más:
A takarítása az asztalnak hogyan ildomos? Rányomtathatok a "maradékra"?
Mivel kenjem? Fújjam?

(#24941) snowman válasza Dave™ (#24929) üzenetére


snowman
tag

Itt pl. ki tudod számoltatni:
https://www.3dprint-uk.co.uk/
Itthoni árhoz kérj ajánlatot. A nyomtatási idő nem releváns, mivel úgyis kitöltik a munkateret más cuccokkal is, amennyi még belefér. A maradék anyag felhasználása készülékfüggő, de általában felhasználható új anyaggal valamilyen arányban keverve.

(#24942) azbest válasza #35581184 (#24940) üzenetére


azbest
félisten

Alapból a lehűlés 30 fok környékére már kellően fel szokta lazítani. Szóval ha még forró volt, akkor csak várni kell.

Én matt üveg (hogy ne legyen fényes) + nedves szivaccsal nagyon kevés gluestick szétkenve megoldást használok, ott is úgy megy, hogy felválik elég jól, de a ragasztó miatt azért hidegen is egész jól tapad. A sima üveg vagy a pöttyözött bevoatos megoldás lehet alapból jobban tapad, nekem a mattság miatt kell extra.
Ha nem pattan fel magától, olyankor oldalról a tárgy tövénél megütöm kicsit, általában. Ettól felpattan. Csak, ha nagyon beragasztóztam, mert sok apró helyen kell jól tapadnia a modelnek, akkor kell jobban noszogatnom.

A tisztításnál egy szappanos langyos vizes szivacs nem elegendő? Komolyabb vegyszert, oldószert óvatosan kell kezelni, van amelyik bevonat foltos lesz tőle.
Egyébként nem feltétlen muszáj minden tárgy után letszitítani. Ha nem fogod meg, nincs zsíros szennyeződés, akkor lehet még több nyomatot is elvisel tisztítás nélkül, de látszani fog a korábbi minta az újabb tárgy alján. Nameg, ha valami nagyobb dolgot nyomtatsz, jobb biztosra menni, nehogy valami szennyeződés miatt 10 óra után felváljon.

[ Szerkesztve ]

(#24943) fuze válasza fuze (#24936) üzenetére


fuze
őstag

Azt hiszem megvan a probléma forrása. A Z stepper műanyag tartójának a kis lába meg van hajolva. Kb 1-2 mm difi. Lehet még az elején amikor véletlen odacsapta az asztalhoz a nozzle fejet, akkor deformálódhatott el... vagy ilyen volt alapból, nem tudom.

Lényeg, hogy egy pici módósítással már nem ér bele a Y stepper motorba az asztal :)

adms.hu | UI Designer

(#24944) #35581184 válasza azbest (#24942) üzenetére


#35581184
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom. Az oldószerekkel vigyázok, természetesen.
Ez már bőven 30 fok alatt volt. Egy éjszakát pihent. De se nyomtatás után, se reggel nem lehetett leszedni egyszerűen.

(#24945) Saccco válasza Saccco (#24923) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez de király:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24946) Joshi válasza Scallion (#24927) üzenetére


Joshi
titán

Ha tudnám mi ez, habár mindenki azt nyomtat amit akar. :D

(#24937) Scallion na ilyen alkatrészeknek pont van értelme. Én pl egy régi Ukrán turmixgépbe nyomtattam fogaskereket és gyönyörűen működik, teszi a dolgát.

(#24947) Mr.Csizmás válasza Joshi (#24946) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

részidők a gcode-ban :C baró dolog

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24948) Scallion válasza Joshi (#24946) üzenetére


Scallion
senior tag

"Disk of Sabu" semmi értelme. Ismerősömnek kellett áramlástani kísérletekhez.

Miböl nyomtattad a fogaskereket hogy tartós?

(#24949) Joshi válasza Scallion (#24948) üzenetére


Joshi
titán

Az anyag eSun ABS+. Azt még nem tudom mennyire lesz tartós, de most már pillanatok alatt ki tudom neki nyomtatni. :D

(#24950) Dave™ válasza snowman (#24941) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már nyomtattattunk belőle többször, csak nem tudom mennyi lehet a nettó nyomtatási idő ebből és mennyi az, hogy "meg kell várni, míg tele lesz a gép". Most az lenne a cél, hogy középtávon vegyen a cég egy ipari nyomtatót ami képes ekkora méretet kezelni, és nem is az ára a legnagyobb probléma, hanem hogy rengeteg a buktató, amiről nem is tudunk. Ez is egy szakma, amit meg kell tanulni, ki kell tapasztalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.