Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnek egy 3D nyomtatot, de sehogy sem jutok dulore a kulonbozo tipusokkal. Olyan 200 EUR lenne a keretem, es meg igy sem szeretnek melle loni, ha lehet.

A munkahelyen van Ultimaker, de nekem ez nem nagyon tetszik, allandoan rossz, mert tul sok ember piszkalja.
A Prusa i3 design tetszik, node annyit nem szanok ra most.
Amit neztem, hogy tetszik, az az Anet ET4, illetve a TEVO Tarantula Pro, de ugy gondolom, hogy mindenkeppen kene egy 2. Z-tengely meghajtas, nem tetszik, hogy feloldalrol huckodja egy motor.

Abban kernem a segitsegeteket, hogy tudnek egy jo kezdo gephez hozzajutni, ami jol tud mukodni, vagy konnyen tudom kiegesziteni, (moddolni,) hogy franko legyen.

Elore is koszonom a segitseget!

Jut is eszembe: laser gravirozo modot minden keppen szeretnek, ha hozzajutok egy megfelelo laserhez.
Ami meg eszembe jutott, hogy elektronikaban egeszen jol otthon vagyok, legalabbis, ha valahol ki kell cserelni egy MOSFET-et, vagy odahetelni megegyet egy ocsipanelen, akkor az nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24502) Tikakukac válasza tvamos (#24501) üzenetére


Tikakukac
titán

A nem tetszik mögött van bármi egyéb a nem tetsziken kívül? Mert erre alapozva kidobálni az amúgy tökéletes és ezrek által elégedetten használt gépeket elég botorság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24503) #35581184


#35581184
törölt tag

Hol érdemes üzemeltetni/használni a gépet?
Dolgozószobában vagy mondjuk a fűtetlen pincében?
A dolgozószoba nálam egyben vendégszoba is, megoldható lenne a gép elhelyezése, de pince lenne a legtutibb ;)
Mire figyeljek, hogy ne lépjek bele az általatok már kitaposott kutyagumiba?

Por? Hőmérséklet? Mennyire legyen sík / vízszintes az asztallap?
Kell valami extra előkészület?

Megannyi kérdés! Vagy túl gondolom? :F

(#24504) Mr.Csizmás válasza #35581184 (#24503) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

túlgondolod. nálam a régi szobámban otthon egy régi nagy párnázott fotelben volt, úgy hogy a két karfán keresztbe volt fektetve egy polclap egy szekrényből, és arra volt téve :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24505) tvamos válasza Tikakukac (#24502) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekunk Ultimaker 2+ es 3 EXT van, ezekrol van velemenyem.
Az XY tengely mozgatas nagyon fenszi, meg minden. Lehet bamulni... tenyleg nagyon franko. Az a gondom vele, hogy nem szivesen fognek hozza javitani, ha gond lesz vele. Marpedig lesz, ha elkezdem moddolni.
A komplett asztalt viszi a Z tengely fel-le, es csak hatul van megtamasztva. Szerintem ez egy gyenge megoldas. Elvileg megfeleo, de nekem megsem tetszik.

Nekem az alu profilos megoldas nagyon tetszik. Olyat szeretnek.

(#24503) kisqpi
Szerintem a por nem tesz jot neki. Illetve Youtube videoban hallottam, hogy a huzat sem franko neki, ha kirakod garazsba, vagy ilyesmi. Mostanaban vagy 50 ora videot neztem. x1.5 sebessegen... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24506) mg_traki


mg_traki
csendes tag

Nyomtató típust keresek két részből (egy-egy rész mérete:120mm x 70mm x 45mm ) álló, téglatest alakú, 2mm ( esetleg 3 mm) falvastagságú műszerdoboz nyomtatására. A doboz két része csavarral lenne rögzítve, vízállónak kell lennie, ezért az érintkező élnél egyikben mélyedés a másikban 0.6-0.8mm él futna végig, ami egymásba csatlakozna összecsavarozás után.

Lehet-e 3D nyomtatóval 2mm falvastagságot elérni, ami nem reped szét illetve nyomtatási hiba miatt rés nem keletkezik ?

prusa i3 mk3s vagy ender 5 pro -ban gondolkodom

(#24507) Tikakukac válasza tvamos (#24505) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyenge megoldás, ha kiló feletti tárgyakat nyomtatsz kezdődik a para. Az úgy milyen gyakori?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24508) dugesz77 válasza mg_traki (#24506) üzenetére


dugesz77
őstag

Műszerdobozokat nyomtatni általában nem nagyon éri meg főleg ha több kell belőle. Nincs gond a falvastagsággal és vízállóvá is tehető de a időben+ anyagban nem jól jön ki.
De egyszerű: keresel itt egy hasonló modellt mint ami neked kell betöltöd egy sliccerbe és megkapod a választ ,hogy tudj mérlegelni. Például ez a modell alap beállításokkal 10 óra feletti nyomtatási időben.

[ Szerkesztve ]

(#24509) tvamos válasza Tikakukac (#24507) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg nem fordult elo sosem. Nem is tervezek ilyesmit. Max. olyan... 100-150g. Nem is kene, hogy ilyen magasat tudjon nyomtatni, de a 150x210mm asztalmeret kell.

Kollegaim benn a cegnel nyomtattak mar nagyobb dolgokat, de ha ennyire nagy dolog kell, azt elkuldik prototipus keszito ceghez. (Meg amugy is szokrol elkuldik...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24510) Tikakukac válasza tvamos (#24509) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor viszont tényleg nem értem az aggályaidat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24511) tvamos válasza Tikakukac (#24510) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem baj, ezek az én saját aggályaim. De az Ultimaker amúgy sem fér bele a 200 EUR keretbe, szóval mindegy is, hogy miért nem tetszik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24512) Tikakukac válasza tvamos (#24511) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt én megértem, csak a 3D nyomtatás nos, hogyan is fogalmazzak, talán a létező legmesszebb lévő szakág attól, ami olyan, hogy ránézek és nem tetszik :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24513) ryke1


ryke1
tag

Ha valaki még nem ismerné ez [link] nekem pl. tetszik

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24514) tvamos válasza Tikakukac (#24512) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neked mi bajod van? Sokat szerelgettem az Ultimaker 2-t, ez mar maga eleg ahoz, hogy ne akarjak olyat. Nem is beszelve az ararol.
Itthonra valami mast szeretnek.

Neked milyen van?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24515) Tikakukac válasza tvamos (#24514) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem elég sok bajom van, a doki is szokott sóhajtozni :B Nem tudom ki akar veled Ultimakert vetetni én ugyan nem, valami itt keveredik :B

Nálam egy eldobozolt és hát körítését tekintve romosra cserélt Ender3 van. Ha az Úr megszán idővel és év végéig nincs csőd, akkor jöhet a Voron.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24516) tvamos válasza Tikakukac (#24515) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert csereled az Ender 3-mat? Erdekes cucc ez a Voron. Jo lehet...

En is gondolkodom az Ender 3-mon, de sajnos ugy latom, hogy 4 csatornas vezerlo van benne. Ha akarok 2. Z tengely motort, akkor vezerlo cserevel kell kezdenem, ami azonnali nagyobb henkoles, meg kiadas. Raadasul a megerositett Y tengelyes verzio lenne jo. Persze latom, hogy sok verzioja van, de a 200 EUR alattiakat nezem most.

Valami olyan lenne jo, ami rogton Marlin firmware-rel jon, azt konnyebb moddolni.

Meg persze jo lenne ARM processzoros, meg csendes motor vezerlos, de tudom, hogy minden nem lehet.

Szoval hosszu a kivansaglista, azert kertem segitseget, mert eltevedtem a sok olcso cumo kozott.

Amugy azert nem jo az Ultimaker, mert szeretnek felrakni ra lezert, gravirozas celjabol. Ide nem nagyon eleg egy sima L-bracket:

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24517) Tikakukac válasza tvamos (#24516) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert kinőttem.

Magad írtad mire akarod használni. A dupla Z totál értelmetlen. 10 kiló anyagot toltam el 1 motorral és messze messze messze nem ez az a fejlesztés amire költeni kell első körben. Sőt ez valahol a legvégén van.

Ja igen az ár az pedig... :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24518) mc.g


mc.g
tag

Erről valakinek vélemény, tapasztalat ?
Lehet olyan jó mint a Creality ?
(lehet mindenben legalább olyan minőség mint a Creality Ender 3 V2 ?)

https://tronxy.com/x5s-series/x5sa-2e.html

Köszönöm a segítséget !

(tetszik a Creality Ender 3 V2, de nagyobb munkaterületet szeretnék, és lehetőleg kétféle anyagból nyomtatni, pl. műanyag+gumi, szóval szeretném ha mindent tudna mint az Ender 3 V2, plusz amiket írtam, most jó áron van)

[ Szerkesztve ]

(#24519) kulu22 válasza mc.g (#24518) üzenetére


kulu22
aktív tag

Szigorúan szubjektív: Enderem ugyan nem volt, de a gyáriak közül (Tarantula, Prusa) ez volt a legkevésbé jó (X5S, ~2 éve). Nagy a frame, nem annyira stabil (az asztal sem), hosszúak a szíjak, ahogy nézem az alapja azóta is kb. változatlan. Persze lehet hogy csak az én tapasztalatlanságom, de igazán szépen nyomtatni nem tudtam vele.

(#24520) kulu22 válasza kulu22 (#24519) üzenetére


kulu22
aktív tag

Másfelől, a másik gyáriak más rendszerűek voltak, így az összehasonlítás nem teljesen áll. Viszont építettem már HyperCube-ot ami nagyjából ez a mozgásrendszer, ahhoz képest írtam a fenti hátrányokat.

(#24521) tvamos válasza Tikakukac (#24517) üzenetére


tvamos
nagyúr

Redditen olvastam, nem tudom, mennyire fontos...

Viszont van vagy 10 fele printer ami belefer a keretembe, nem tudom, hogy melyik lenne olyan, amitol nem hullik ki a hajam... ebben kene segitseg!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24522) Tikakukac válasza tvamos (#24521) üzenetére


Tikakukac
titán

És volt Redditen előtte-utána kép is? Mert van ám belőle nem kevés. Legyen sas aki megtalálja a diffit.

Mivel a keret annyi, amennyi, igény meg van bőven, ezért első körben az igényeket kell kihúzni. Utána meg vegyél olyat, aminek legalább a közösségi támogatottsága megvan. Akkor ha gondod is van, tutira lesz rá megoldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24523) tvamos válasza Tikakukac (#24522) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen. Ezt szerettem volna megkerdezni, hogy ti melyiket ajanljatok...

En az Ender 3-mat latom, ami jo, sok ember van mogotte, de azert erre sokat kell kolteni.
Esetleg a Geeetech A10 jo lehet. Nem olyan nagy a kozosseg mogotte, de teljesen open szorsz.
Sok helyen olvasok meg az Anycubic MEGA ZERO-rol, de gondolom ez felejtos.
Az Anet A8-nak mintha lenne komoly kozossege, de az nem tetszik, az akril cuccok miatt, viszont van A8 Pro, az nem tudom, hogy mennyiben ter el az eredetitol. Az alu keret tetszik.
Anet ET4 mogott nem latok sok embert... pedig ez tetszik a legjobban. (Ender 3 araban van, de mechanikusan szerintem sokkal jobban nez ki.)
A Tevo Tarantulara is latok modokat, ez is tetszik... viszont azt irjak a redditen, hogy genyo a ceg, es penzert vesz pozitiv ertekeleseket. Nem tudom, ez mennyire igaz, de akkor ez is felejtos, nem?
A TWO TREES BLUER is pofas szerkezet, de ezt megtobben lehuzzak a neten, lehet, hogy nem akarok ekkora kihivast. Mar az elso osszeepitesnel ki kene cserelni egy csomo mindent.

Sok a dilemma.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24524) mc.g válasza kulu22 (#24520) üzenetére


mc.g
tag

Olvastam egy tesztben, hogy a szíjakat érdemes kicserélni üvegszálasra, illetve én megerősíteném kereszttartókkal a vázat.
Így jó(bb) lehet !?
A szíjaknak van valami rugós feszítője, vagy pont az optimális feszességre kell szerelni ?
Az Ender-3-V2 nyomtatási minőségét szeretném elérni (igen jónak tűnik), akkor elégedett lennék.

Nemnagyon találok alternatívát.
Ez most 291€, és idei modell, folytatja áramszünet után, csendes motorvezérlői vannak, Cura-val használható, g.code kompatibilis, stb...

Sokáig nem gondolkodhatok, mert csak pár darab van belőle, tegnap óta is fogyott :U

[ Szerkesztve ]

(#24525) Tikakukac válasza tvamos (#24523) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a jobban néz ki és tetszik nekem sikoltozós még mindig egy pure mechanikai szerkezetnél :B

Ennyiért mindennel kell foglalkozni. Ezt nyugodtan rakd borítékba, hogy mindegyikben cserélni fogsz egy fél tucat alkatrészt és kell melléjük dolgokat nyomtatni, egyfelől biztonsági, másfelől nyomtatásbeli hang és minőségjavítás céljából is.
Az más kérdés, hogy adott nyomtatóhoz mondjuk van 50 fajta adott opció és konkrét linkek mit rendelj és mit updatelj, mindezt tesztekkel igazolva vagy ugrod a fejest valamibe ami ránézésre ok, csak mondjuk azzal kezdesz, hogy magadnak kell legyártani a gyárilag kukás részeket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24526) Saccco válasza tvamos (#24523) üzenetére


Saccco
nagyúr

Prusa Mini, azt nem kell hackelni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24527) Tikakukac válasza Saccco (#24526) üzenetére


Tikakukac
titán

Viszont nem is 200 ajró :B És a gravírozás is elég macera utólag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24528) Saccco válasza Tikakukac (#24527) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor kell egy Ender 3 aztán át kell építeni egy Voron Switchwire-nek.
Meg egy nyomtatott CNC.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24529) Tikakukac válasza Saccco (#24528) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen és akkor jönnek ismét a költségek és a "babrálás" :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24530) Saccco válasza Tikakukac (#24529) üzenetére


Saccco
nagyúr

Cseh raktár
US $299.30 47%OFF | Newest Design Flyingbear-Ghost 5 full metal frame High Precision DIY 3d printer Diy kit glass platform Wifi
[link]

Tudom cantilever asztal. Hibátlan a 4MAX-on is.

Szerk.: wow, IDEX
US $351.50 26%OFF | Newest IDEX 3D printer Independent Dual Extruder Full Metal frame High Precision Large size DIY kit Climber7
[link]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24531) Tikakukac válasza Saccco (#24530) üzenetére


Tikakukac
titán

Én ezt értem és tudom, csak látod, a kollégának nem tetszik.

Hm, amúgy ez így annyira nem is rossz ajánlat. Lehet utána olvasok, mert ez így nekem egy Voronra való felugrásra ABS nyomtatás szempontból egészen jól fest.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24532) Saccco válasza Tikakukac (#24531) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ja, oké. Csak gondoltam a te kommentedre dobom a választ. :DDD
Az IDEX is komolynak kinéző cucc.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24533) Saccco válasza Saccco (#24530) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miket találok! Sínes az egész.
US $388.08 51%OFF | SIMAX3D 3D Printer DIY Kit Full Metal Frame Wifi Touch Desktop with Linear Guide High Precision Platform for Easy Build Printing
[link]

És mindegyik van EU-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24534) Tikakukac válasza Saccco (#24532) üzenetére


Tikakukac
titán

Hm, az sem tűnik egy agyonvert dolognak, egész pofás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24535) mc.g válasza kulu22 (#24520) üzenetére


mc.g
tag

Szerinted ez jobb ? (bár kisebb, de ha pontosabb, stabilabb, akkor inkább):

https://www.geeetech.com/geeetech-a20m-mixcolor-3d-printer-upgraded-mother-board-lcd-p-1122.html

(274€) bár itt cserélnem kell a léptetőmotor-drivereket a csendes típusra...

(#24536) kulu22 válasza mc.g (#24524) üzenetére


kulu22
aktív tag

Sokat nem moddoltam anno ezt a típust, a szíjat én is kicseréltem (nincs feszítő), próbáltam merevebb műanyag elemeket nyomtatni hozzá, javult ugyan, de egetverő változás mehanikailag nem történt. BL touch-ot építettem rá meg Cyclops fejet kapott, így kb olyan kiépítés volt mint amire vadászol. A vezérlőjét már nem emlékszem mire cseréltem, lehet hogy valami MKS 1.3 volt éppen kéznél. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24537) kulu22 válasza mc.g (#24535) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha nagy méret, akkor inkább a CoreXY irány. Hangsúlyozom, szerintem. Nincs az asztalmozgásból fakadó rezgés a frame-en.

(#24538) imibogyo válasza Saccco (#24533) üzenetére


imibogyo
veterán

Figyejjé!!! Állítcsad már le magadat!!! :DDD :DDD :DDD

Épp a napokban fogadtam meg magamban, hogy nem kell még egy nyomtató a portára, mert minek. Erre ilyeneket linkelgetsz itten a képembe... ;]

(#24539) Saccco válasza kulu22 (#24537) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nagyon nagy (350+), akkor azért nem a CoreXY a jó út. Inkább a cartesian (nem csak az asztalrángatósok azok).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24540) Saccco válasza imibogyo (#24538) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen, jó kis gépeket találtam. :D

Ezen árak mellett nagyon nem vennék Ender 3 forma gépeket. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24541) kulu22 válasza Saccco (#24539) üzenetére


kulu22
aktív tag

Kitben nem nagyon kapsz mást csak deltát, asztalángatóst és corexy-t. Ez utóbbi kettő ha jól tudom mindegyik cartesian. (FDM nyomtatókról beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#24542) tvamos


tvamos
nagyúr

Itt az osszeoglaloban latok ket Tevo Tarantula-t, agyonra szetmoddolva. Az mennyire gazos? Az Ender 3 jobb valasztas?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24543) Reggie0 válasza tvamos (#24523) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell mindig mindent cserelni, ez majd a sajat igenyeidtol fugg. Szerintem indulj a legnepszerubbel, hiszen ahhoz is kell tapasztalatot szerezni, hogy kideruljon mi az ami valoban fontos neked.

(#24544) Saccco válasza kulu22 (#24541) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az CoreXY nem cartesian.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24545) Reggie0 válasza Saccco (#24544) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. Egymassal derekszokben levo tengelyek menten mozog. Meg a neveben is benne van, hogy XY szerint megy. A Z meg hat evidens.

[ Szerkesztve ]

(#24546) Saccco válasza tvamos (#24542) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az Ender 3 jobb, mint a Tarantula volt anno. A Tarantulá-t tényleg kellett upgrade-elni, hogy értelmes gép legyen. Mostanra kényelem van dögivel. Az Ender 3 updrage inkább csak apróság.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24547) Mr.Csizmás válasza tvamos (#24542) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

e3 a plebs fav, az ontopic swift 1.3, marék csavarral és simogatással örökélet +1 nap.

persze lehet kezdeni a jutub "first ender 3 upgrade, just 3749 things" című videókkal :DD vö. 32 bit lap, tmc, klipper, etc etc.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24548) tvamos válasza Reggie0 (#24543) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az osszefoglalobol azt olvasom ki, hogy a Tevo Tarantula a legnepszerubb. Igy ertetted?
Akkor ez jo valasztas, mert CZ raktarbol hamar megkaphatom: [link]
Ezen van ez a Volcano nozzle support, ami ha jol ertem must have.

Vagy ugy ertetted, hogy az Ender 3 a legnepszerubb, es akkor azt kell megvenni?
Pl. ez: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24549) Reggie0 válasza tvamos (#24548) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az osszefoglalo mar elavult, ender 3mat sokkal tobbet talalsz, bar igazsag szerint, mintha az ender 3 is leszalloagon lenne a nepszeruseget illetoen, csak meg nem egyertelmu, hogy mi jon a helyere. Viszont ender 3mat batran tudom javasolni, azt a 74 eves apam osszerakta es rogton tudta hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#24550) dugesz77


dugesz77
őstag

A Creality CR-10 V2 is egész jó áron van most cseh raktárból a u37V2ec kupon levesz rögtön 100$ így 379$-ért nem olyan rossz ajánlat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.