Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Saccco válasza consono (#24450) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az első verzióban én csináltam. Egy nyitást bírt. :DDD
Egy 22 éves Thinkpad laptopból való a mostani.
Ehhez hasonló.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24452) consono válasza Saccco (#24451) üzenetére


consono
nagyúr

:) Pont ezért kérdeztem, azt néhány márkánál nagy cégek sem tudják jól megoldani... Mondjuk a régi Thinkpad-ek olyanok mint a tank, ha 22 évet kibírt, párat még ki fog :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#24453) Tikakukac válasza consono (#24452) üzenetére


Tikakukac
titán

Protip aki ilyet építene: pálcás zsanért használjon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24454) zsolt320i válasza zsolt320i (#24429) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Erre vki? Bi metal heatbreakkel van tapasztalata vkinek? Jobb mint a titanium?

Thx!

(#24455) Saccco válasza zsolt320i (#24454) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mosquito és Dragon is olyan és rohadt jó mindkettő.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24456) #35581184


#35581184
törölt tag

Sziasztok,

Kezdőnek milyen gépet érdemes most venni?
150k körüli pénz áll rendelkezésre és teljesen kezdő vagyok mindenben.
Creality gépeket néztem idáig.
Ender és DIY összeszerelős gépeket kerülném, ezekhez nem érzem magamban a vágyat, hogy szerelgessem.

(#24457) Tikakukac válasza #35581184 (#24456) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor olyan kell ami full totál plug&play? Mert azért egy Ender "összeszerelése" már feladvány akkor remek híreim vannak: fogsz te ennél tízszer komolyabbat is csinálni csak még nem tudod :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24458) dugesz77 válasza #35581184 (#24456) üzenetére


dugesz77
őstag

Az előre összeszerelt nyomtatók nem igazán férnek bele ebbe az árba ami meg igen az játék vagy kis méretű nyomtató felülettel rendelkezik.
De a kiszemelt nyomtatókról érdemes összeszerelős videókat nézni. Mondjuk egy Artillery Sidewinder X1 nem túl bonyolult összerakni.
De szerintem jó kis móka összerakni egy endert is. Legalább tudom melyik csavar hova megy. Mi lehet elállítva , hova nyúljak ha nem stimmel valami vagy fejlesztek rajta valamit.

[ Szerkesztve ]

(#24459) ryke1 válasza #35581184 (#24456) üzenetére


ryke1
tag

Én kb. egy hete használom az elsö 3d nyomtatomat egy Ender 3D v2. Nem nehéz összerakni és minden hokusz-pokusz nélkül elsöre szerintem jól, szépen nyomtat. A tomTop-on vettem 195 euroért.
Én nagyon ajánlom mindenkinek.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24460) fuze válasza ryke1 (#24459) üzenetére


fuze
őstag

Neked hogy került ennyibe? Akármit választok ki nálam drágább.

adms.hu | UI Designer

(#24461) ryke1 válasza fuze (#24460) üzenetére


ryke1
tag

[link] + CTYOS

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24462) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

kishazánkban hol tudnék két beton öntőformát nyomtattatni magamnak szerintetek ?

2db szabályos gömb alakú "betonlabdára" lenne szükségem, úgy 2 cm falvastagsággal, 15cm illetve 22cm külső átmérővel.

Arra gondoltam, esztrich betonból kiöntöm és jó leszek. Amibe öntöm, az egy kisebb gömb lenne, és azon kívül mint valami külső héj, egy nagyobb gömb. Lyuk lehet rajta, ott becsorgatnám a betont. A két gömbhéj kötött 2-3 vékony tartócsap megengedett, hogy a belső műanyag gömb mindig ugyanolyan távolságra legyen a külső gömbtől.

Megoldható ez kezdő 3D nyomtatóval szerintetek ? (22cm-es külső átmérőjű gömböt tudnék nyomtatni, vagy nyomtattatni?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#24463) csadi0011


csadi0011
őstag

Csak tanulságként írom, meg egy kicsit érdekes is:
Anycubic Kossel LP delta nyomtató, Marlin FW. Ma azt produkálta, hogy a gkódban nem szereplő Z koordinátákon ment. Azt vettem észre, hogy karcolta az asztalt. Z0-n ment, meg egyéb értékeken 0,25 alatt, pedig 0,25 az első réteg.
A nyomtatás ronda is volt és ferdén is ment néhol. Eleinte nem tudtam, hogy mi ez, aztán eszembe jutott, hogy korábban 80mm-re állítottam Marlinban a DELTA_PRINTABLE_RADIUS értékét (az ok most mindegy), de nem állítottam vissza. Most meg 165 mm-es tárgyat nyomtattam. És amikor ment ki a határhoz, akkor kezdődtek ezek a Z eltévedések.

(#24464) fuze válasza ryke1 (#24461) üzenetére


fuze
őstag

Király vagy, köszi! :R

adms.hu | UI Designer

(#24465) azbest válasza Dißnäëß (#24462) üzenetére


azbest
félisten

Neten rákeresve a bérnyomtatásra vannak találatok. Az ára az, ami nem egyszerű, jópár óra lehet. Plusz, ha nem tudod megtervezni a formát, akkor annak elkészítése sem ingyenes.

Talán nyolcad vagy negyed gömb formákat érdemes nyomtatni és utána összeragasztani gömb alakra azokat, úgy a nyomatás közbeni támasztékokat meg lehet spórolni.. Mondjuk minden gömbcökknél 1-2 távtartóval. Egydarabban ilyet nem lehet nyomtatni, legfeljebb speciális oldható filamenttes támasztékkal dual módú géppel.

Gondolom azt is tudod, hogy akkor a belsejében megmarad a belső műanyag támfal.

(#24466) ryke1 válasza fuze (#24464) üzenetére


ryke1
tag

Szivesen
amazonon ez most 10 alatt van Alu Bowden Extruder: [link]
nekem holnap jön meg

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24467) Dißnäëß válasza azbest (#24465) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagyon hasznos tanácsok, köszi.

Ez jó meglátás, negyedekből összerakni.. akkor azért még ki tudom szedni a belső műanyagot, nem ? Mindkét végső betongömbön lenne egy kb. 10-16cm átmérőjű szájnyílás, amit vagy ki sem öntök, vagy kivájok (előbbi egyszerűbb). Szóval ott ki tudom venni a "szemetet".

Az a baj, hogy nem látok más lehetőséget szabályos gömb öntőforma kialakítására. Gondolkodtam fán, de gömböt, fából ? Még szeletenként összerakva is macera, sok lépcsős él síkra marásával utána, vagy nem tudom... ezért gondoltam arra, hogy lehetne 3D-vel kezdeni vmit.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#24468) azbest válasza Dißnäëß (#24467) üzenetére


azbest
félisten

Ja, ha lyukas a betongömb, akkor persze, valahogy lehet ki tudod szedni, bár az sem hangzik egyszerűnek. Mondjuk, ha a belsőket nem ragasztod össze, akkor lehet könnyebb. Sőt, a külsőt is lehet akár csavarozni is, ha bele tervezel füleket

[ Szerkesztve ]

(#24469) kulu22 válasza #35581184 (#24456) üzenetére


kulu22
aktív tag

Esetleg Prusa Mini

(#24470) fuze válasza ryke1 (#24466) üzenetére


fuze
őstag

Meg is rendeltem a nyomtatót. :C Évek vacilálása érett be a mai napon!

Ja, egy ilyen csere extruder nekem is kelleni fog. A műanyag elevileg addig jó, míg ez megérkezik. :D Aztán a ventillátor cserét sem fogom kibírni, mert jobb lenne ha szépen duruzsolna ha már az életteremben lesz használva.

adms.hu | UI Designer

(#24471) imibogyo válasza fuze (#24470) üzenetére


imibogyo
veterán

A műanyag elevileg addig jó, míg ez megérkezik.
Hát nekem két Ender 5 is volt, de mind a kettőn jól bírta a gyári extruder cumó, ami első E5-ömet eladtam még mindig a gyárival megy az új gazdájánál, az pedig már közel 2 évet jelent. Persze ettől függetlenül hasznos az upgrade. :K

(#24472) #35581184


#35581184
törölt tag

Köszi mindenkinek, végig gondolom ezt a DIY dolgot.
Elmenve összeépítős irányba mi lenne az javaslat?
HDD Caddy-t kellene már csinálnom notebookba, mint első feladat ;)
Ender 5 mennyire kezdőbarát?

(#24473) Mr.Csizmás válasza Saccco (#24455) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dragon csereszabatos a V6 méreteivel, bmg+dd-n 10 perc volt kicserélni :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24474) Saccco válasza Mr.Csizmás (#24473) üzenetére


Saccco
nagyúr

Aztán mehet a high temp. Örülök, hogy erre építettem a gépet. Most 268°C kell a PETG-nek, hogy Voron tempó mellett szépen tapadjon. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24475) Jagi válasza Mr.Csizmás (#24473) üzenetére


Jagi
tag

Köszi a megerősítést.
Mostani Ali kuponásban nem volt zsé rá, de a következőben én is berendlem a Dragont.
Még jön mellé egy X modkit: [link]
Illetve egy Z modkit: [link]
Y még gondolkodok.
És remélem más hülyeséget már nem akarok kitalálni hozzá ;]

(#24476) Tikakukac válasza Jagi (#24475) üzenetére


Tikakukac
titán

És megérik ezek? Én 2 tesztet néztem, és hát nagyon erősen kellett zoomolni és magyarázni, hogy megérje pölö a linear rail átépítés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24477) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#24476) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

max hosszútávon, ha az eredményt nézzük, pár rendes görgő, üzemórás cserével olcsóbb jó ideig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24478) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#24477) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó ez az Ender buli, tényleg, de amikor ott tart a nyomtató, hogy valaki átépíti full sínre és a nyomtató ára beleborult megint, miközben minőségben előrébb nem vagyunk... és még hol a vége.

Tegnap is néztem a piacot, hogy Voronhoz kéne ABS-t nyomtatni. Enderrel ez nehéz buli lesz, gyanúsan mégis kell majd egy olyan nyomtatóval amivel rá tudok fordulni az építésre. BF-kor reméljük szórnak valami ügyesebb gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24479) Jagi válasza Mr.Csizmás (#24477) üzenetére


Jagi
tag

Igen rövid távon görgő a nyerő.
Sőt ha nem burkolnám be, nem is választanám a síneket, akkor az is hamar fogyna.
Mivel februárban jönnek a gyerekek nem akarok lesz időm sokat pepecselni. Megpróbálom most úgy összerakni hogy lehető legnagyobb karbantartás nélküli periódust megkapjam.
Majd kiderül mennyire sikerül ezt összehozni.

(#24480) Mr.Csizmás válasza Jagi (#24479) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha már rutinból borítod szét, már gyorsan fog menni az ilyesmi. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24481) mc.g


mc.g
tag

Pár napja már érdeklődtem 3D nyomtató, és CNC/maró (elsősorban nyák-hoz), gépek után. Javasoltátok, hogy külön gép legyen, hajlok rá, de még volna egy pár kérdésem.

- Milyen file-formátumokat ismerjen, illetve milyen software-eket ajánlotok amikben lehet terveket készíteni ?

- Milyen felbontoképességü készülékeket keressek (precíz nyomtatáshoz, maráshoz kell), nemtudom most mi a legjobb (otthonra elérhető) !?

- Hány fokot tudjon a fej, hogy lehetőleg a legkülönfélébb anyagokból nyomtathassak ?

- Az optimális filament átmérő/keresztmetszet az mekkora ? (1,75mm² ?)

- Esetenként szeretnék hybrid tárgyakat nyomtatni, azaz kétféle anyagból, érdemes kétfejes nyomtatóban gondolkodni ? (előny/hátrány?)

- Melyik nyomtatási eljárás a legszerencsésebb (jó minőségü, precíz, használati eszköz, stb... nyomtatáshoz)

Köszi mindenkinek!

(a magas ár nem előny, de szeretnék minél profibban használható nyomtatót, hogy ne utólag jöjjek rá, miben kéne másnak lennie, mit cseréljek le rajta utólag)

[ Szerkesztve ]

(#24482) Tikakukac válasza Jagi (#24479) üzenetére


Tikakukac
titán

10 kiló filamentig tutira nem lesz görgőcseréd. És az sok filament. Nagyon sok :B

Én ilyen esetekben már azt nézném meg a teljes upgrade sztori mennyire jön ki és nincs-e esetleg olyan választás ami kevésbé pénzlocsolós. Mondjuk egy valami eleve dobozolt gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24483) ryke1 válasza fuze (#24470) üzenetére


ryke1
tag

Én még az összeszerelés elött kicseréltem a tefloncsövet, csatlakozokat is, ezt vettem: [link]
Érdemes szerintem ezt a videot is megnézni: [link]
Z-motornál erre kell figyelni: [link]
A nyomtatóasztalhoz nem vettem új rugókat, ezt nyomtattam ki és használom, nekem bevált: [link]
Jó összeszerelést és nyomtatást!

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24484) Aryes válasza azbest (#24465) üzenetére


Aryes
nagyúr

A belső gömb ha jól értem 18cm átmérőjű, ezt szerintem simán ki lehetne nyomtatni egyben, egy átlagos 20-22cm tálcaméretű nyomtatóval, váza módban, nem? Ebből kellene 2db, mert az öntés után nemigen lehet kivenni a betongömbből.

(#24485) Saccco válasza Aryes (#24484) üzenetére


Saccco
nagyúr

A váza megroppan a beton alatt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24486) Aryes válasza Saccco (#24485) üzenetére


Aryes
nagyúr

Esetleg kinyomni előtte purhabbal? :B De csak 2cm beton súlyát kell megtartani. Esetleg bevonni valamivel, ami légmentessé teszi és így a belső nyomás segítene egyben tartani? Vagy egy lufit felfújni benne? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24487) Tikakukac válasza Aryes (#24486) üzenetére


Tikakukac
titán

Én sok ilyen baromságot műveltem tesóm egyetemi makettes vackai miatt és hááát a purhab az nem okos dolog. Formákat gipsz és szilikon kombóval csináltam sokat, mióta van nyomtató azóta nyilván ha olyan a sablon akkor nyomtatom és abba öntöm a szilikont vagy gipszet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24488) Aryes válasza Tikakukac (#24487) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, persze, azt tudom, hogy a purhab megduzzad, de talán óvatosan adagolva...

(#24489) Tikakukac válasza Aryes (#24488) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az a gond, hanem a kitöltés. Nem lesz a külső felszíne tökéletes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24490) ryke1 válasza Dißnäëß (#24462) üzenetére


ryke1
tag

Esetleg így? [link] :)

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24491) ryke1


ryke1
tag

Így kell ezt csinálni: [link]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#24492) Dißnäëß válasza ryke1 (#24491) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Lufira, labdára én is gondoltam, de hogy ennyire egyszerû.. ? Arra nem.. köszi. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#24493) mc.g


mc.g
tag

Mely nyomtató márkák ajánlottak, amelyek egy szintben vannak, vagy jobban mint a "Creality" ?

A "Creality Ender 3 V2" -vel egyszintü, vagy jobb nyomtatót keresek, igazából szeretnék nagyobbat, de semmiben sem legyen rosszabb nála, precízebb persze lehet...

(#24494) Tikakukac válasza mc.g (#24493) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor veszel Ender 5 Plust ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24495) mc.g válasza Tikakukac (#24494) üzenetére


mc.g
tag

- Ezekszerint a "Creality" kínálatából érdemes választani ?
- A "Prusa", "Anycubic", és a sok többi márka kevésbé jó választás ?
- A "Creality Ender 3 V2" egy új típus, nem jobb, precízebb, stb. mint a régebbi "Creality Ender 5 Plus" ?
- Mi a lényegi különbség az "Ender" és a "CR" széria között ?

[ Szerkesztve ]

(#24496) Saccco válasza mc.g (#24495) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha több pénzt szánsz rá, akkor Prusa, ha még többet, akkor Craftbot.
Egyébként az Anycubic, TEVO, Creality, TwoTrees, Flyingbear kb. egy szintet képvisel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24497) mc.g válasza Saccco (#24496) üzenetére


mc.g
tag

Köszi szépen!
Láttam, hogy itt a forumon a Creality népszerü, ezért gondoltam, hogy valamiben jobb mint a többi (ha más nem, ár-érték arányban)...

(#24498) Tikakukac válasza mc.g (#24495) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy itt most olyan kérdések merültek fel, hogy hü.

Árakat is nézd azért plz. Tehát az Ender 3 meg a Prusa az nem tudom hogyan kerülhet fel 1 lapra. Nem egy galaxisok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24499) Saccco válasza mc.g (#24497) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem TEVO Tarantula volt, darabokban van. Illetve egy Anycubic 4MAX, ez utóbbi nagyon jó gép egyébként. Illetve van egy Voron V2.4-esem. Szóval meg lehet lenni Creality nélkül is.
A Creality mögött nagy felhasználói bázis van. Általában minden infó használható minden géphez, de kezdőknek jobb, ha a saját gépük nevét olvassák a tutorial-ban. Nem tőlük indult minden, ők is szedtek át dolgokat más gyártótól. Például az üveg, amit használnak az Anycubic cucc.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24500) rokapet válasza Saccco (#24499) üzenetére


rokapet
tag

Creality-nak van értékelhető after sales support-ja? Mert az Anycubic-ról olvastam eddig, hogy van, a Tronxy-ról meg a Two Trees-ről pedig, hogy nincs, vagy ha mégis, abban sincs sok köszönet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.