Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) azbest válasza zsolti_20 (#23550) üzenetére


azbest
félisten

Már most szólok, hogy a linkelt leírásban 24V -os fűtőpatron van az igazi v6-oson. E3d-ék sárga vezetékkel árulják a 24V-ost és pirossal a 12V-ost. A tarantuala pro 24V-os.

A te v6 hotended 12V-os? Mert akkor a vele kapott fűtőpatronnak valószínűleg gondja lesz 24V-on. Szóval, ha passzol bele, akkor valsz át kell szerelned bele a gyári patront. Sőt, a ventilátorral is gond lesz, ha 12-est kötsz 24V-osra.

Amúgy amit vettél az eredeti e3d v6? Vagy csak drágán vettél egy kínai klónt? :)

A klónra és az eredetire más szilikon zokni való

[ Szerkesztve ]

(#23552) fboldog válasza zsolti_20 (#23550) üzenetére


fboldog
senior tag

A V6 összeszerelésénél arra figyelj oda, hogy a nozzle ne legyen teljesen ráhuzva a hotendre (amíg melegen véglegesre nem húzod) különben az lesz a vége, hogy ereszteni fog. (én pl. elszúrtam... :D először)
Ez a videó minden lényegeset elmond: https://www.youtube.com/watch?v=xr02pG58gaU

üdv.: Boldog Ferenc

(#23553) zsolti_20 válasza azbest (#23551) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Akkro ez jól be lett nézve... A csomagolásra az van írva hogy 12v 40w. Nem hiszem, el, hogy ebből is ennyi féle van és pont azt fogom ki ami nem kompatibilis ezzel a nyomtatóval. :W
Remélem még a kicsi ventilátort se fogom tudni áttenni...
Felszerelem így ahogy van aztán meglátjuk mi lesz. Maximum kétszer jobban melegszik majd. :DDD
Kezd elegem lenni ebből a tökölésből. Ráadásul több mint egy hetet is vártam erre.

Egyébként szerintem klón. Az eredetik kb 75 font körül mennek ami olyan 30ezer ft.
Legalább az össze szerelést nem rontottam el.

(#23554) zsolti_20 válasza fboldog (#23552) üzenetére


zsolti_20
senior tag

És persze, hogy nem lett jó a ventilátor hozzá. Ez annyira jellemző... :C
A fűtőpatront átteszem, mert ahogy látom mindkettő 40W, így teljesen mindegy. A mellé kapott termisztor az maradhat? Illetve arra gondoltam, hogy a gyári ventilátort használnám, ezzel az átalakított felfogatóval.
Mondjuk ami furcsa, hogy a ventilátoron ugye van 2 kivezetés. Tehát akkor mindig fix fordulaton üzemel? Vagy menet közben a feszültséget fáltoztatja?
Mert ha fix a feszkó akkor csak találnom kell egy 12v tápot a ventinek és mehet az bele ami kaptam.

(#23555) azbest válasza zsolti_20 (#23554) üzenetére


azbest
félisten

alapból álátalában fixen van bekötve a hotend borda ventije. A tárgyventi(ke)t szokták változtatható fordulatúra kötni. Szerintem pwm-mel szabályozza valsz.
Gondolom más az ellenállása a más feszültséghez valónak és a 12-es 24-en szerintem elfüstöl.

[ Szerkesztve ]

(#23556) tothferenc válasza zsolti_20 (#23554) üzenetére


tothferenc
senior tag

Azert ez nem igy mukodik ;) ha 12 voltos a patron, meg a venti is, nem lesz jo a 24 voltos rendszeredhez. Kapasbol hazavagja mindkettot. A patronnal mondjuk nincs tapasztalatom, es a matek azt mutatja, hogy a 40 watthoz ketszer akkor aramfelveteled lesz. Hogy mukodik-e a 12-es a 24-en, passzolok. De a venti tuti kuka.

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23557) zsolti_20 válasza tothferenc (#23556) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Az a megoldás lesz amit azbest kolléga ajánlott. A futopatron cserélve lesz, a ventit kimerem majd hogy a nyomtatás során fixen működik vagy sem. Ha fix akkor csak adok neki egy külső 12v tápot aztán had mennyen.
Egyedül a termisztorral vagyok bajban, hogy amit kaptam a 12v-os kithez az működni fog 24v-rol?

(#23558) Tikakukac válasza zsolti_20 (#23557) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor fixre kötsz ventit gyorsan jusson eszedbe, hogy onnantól vagy mindig tárgyhűtés vagy soha vagy kézzel kapcsolod amit egyszer úgyis elfelejtesz vagy vagy vagy. Nem. Szépen át kell alakítani 12V-osra akkor. Nekem is így vannak fent a Noctua-k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23559) fboldog válasza Tikakukac (#23558) üzenetére


fboldog
senior tag

A hotend hűtése szinte 100%, hogy fix alap allápotban.

Ahogy Tikakukac is írta jobban jársz egy egyszerű átalakítással.
Vegyél egy stepdown DC-DC (aka buck) konvertert. Azzal kényelmesen lehet 24V-ból olyan feszültséget előállítani amire csak szükséged van.

(Akár hestore, akár caxtool)

üdv.: Boldog Ferenc

(#23560) tothferenc válasza zsolti_20 (#23557) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ha van hely a csatlakozonal, en szamolgatnek/tesztelnek es ellenallassal csokentenem a kimeno feszt a ventire. Ha csokken a betap fesz, csokkenni fog a ventihez kimeno is. Kb 600 Ohm-mal kellene szamolni, ha 0,02 A a venti aramfelvetele.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23561) zsolti_20 válasza tothferenc (#23560) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Jelenleg ellenállással megoldom a problémát, amíg nem érkezik meg a step down converterem.
Várok még az eladó válaszára is, lehet kicseréli nekem 24v-os verzióra.
Ellenállás teszek a termisztorhoz is, a fűtőpatront pedig csak simán átrakom az eredeti hotendből.

(#23562) azbest válasza zsolti_20 (#23561) üzenetére


azbest
félisten

a termisztorhoz azt hiszem pont nem kell. Valószínűleg az a board által előállított 5v-ot használja. És az ellenállás változásával méri a hőmérsékletet, szóval teljesen megkavarnád. Ott csak az számít, hogy ugyanolyan típusú legyen a szenzor, de valsz az eredeti és a csere is 100ohmos ntc. :U Ha különbözne, akkor a firmware-ben kéne állítani, hogy tudja hogyan kell számoljon belőle.

[ Szerkesztve ]

(#23563) zsolti_20 válasza azbest (#23562) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Hmm, logikus eléggé. A kezdeti nehézségek után már látok megoldást a problémára. Épp most nyomtatom ki hozzá a felfogatást, aztán meglátjuk mi lesz.
Köszönök mindent. :R

(#23564) fboldog válasza zsolti_20 (#23561) üzenetére


fboldog
senior tag

A thermisztorhoz ne rakj semmit.

Alapvetően NTC 100k "ellenállások" vannak használva a hőmérséklet mérésére a 3D nyomtatókban (persze lehet spéci PT100/1000 is, de az nem fog általában adapter nélkül menni)

Úgy mérjük a hőmérsékletet, hogy megnézzük mekkora ellenállás van épp a kábel két vége között és átváltjuk egy referencia értékkel. (stb
.)

Ehhez típusonként szokott tartozni egy referencia tábla is. (Pl. https://www.tme.eu/Document/803044d5da776ac3c31dc4c407347b50/NTCM-HP-100K-1.pdf

Namármost, ha te beiktatsz bármilyen extra ellenállást ebbe a körbe, mindened lesz, csak pontos értéked nem.

üdv.: Boldog Ferenc

(#23565) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

ABS vagy ASA kérdés.

Van passzív burkolatom, repedés nélkül el is készülnek a nyomatok már, viszont nagyon ridegek, nagyon könnyen törnek, főleg rétegek mentén. Merrefelé motoszkáljak elfelé? Vagy az ASA már csak ilyen? Mert sok helyen azt írják, durable. Hát ez minden, csak nem durable.

Ender 5, gyári nozzle, 90 bed, 235 nozzle hőfok, Devil Design ASA leginkább a kérdés

(#23566) Reggie0 válasza norbert1998 (#23565) üzenetére


Reggie0
félisten

Probald ki a Spectrum ASA-t, ahogy en latom az jobb minosegu, mint az DD, kevesbe hajlott fel a kollegaknak.

A retegek iranyaban torteno szetvalas nem durable kerdes, hanem nyomtatasi minoseg. Ha egyszer hajladozik vagy nem tapad ossze elegge, azzal maga az anyag nem tud mit kezdeni.

(#23567) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Octoprint kérdés, azokhoz, akik használnak ilyet: ma egy 8 órás nyomtatásom leállt olyan 5 óra után, megszakadt a kommunikáció a nyomtató (Anet A8) és az octoprint szerver (Rpi 2B+) közt. A szerver nem indult újra, a nyomtatót meg nem láttam mit csinált, mert éppen akkor 5 percre kimentem a szobából :W Sose csinált még ilyet. A viharra gyanakodom, de amikor ez történt éppen csendes eső volt, nem villogott a lámpa se, és szerintem ha lett volna áramingadozás, a Pi biztosan újraindult volna, a nyomtató kevésbé érzékeny az ilyenekre, kihúzás után még jó 5 másodpercig folytatja, amit előtte csinált... Okozhat ilyet vihar, vagy kezdjek új USB kábelt keresni? Az USB kapcsolatot megzavarhatja egy áramingadozás úgy, hogy közben a rendszer nem indul újra?
Túlmelegedés nem valószínű, hogy történt, a driverek és a táp is ventilátorokkal hűtve volt egy légkondis szobában.

[ Szerkesztve ]

(#23568) norbert1998 válasza Reggie0 (#23566) üzenetére


norbert1998
veterán

Az s lehet hogy mindennek ellenére fázik az anyag nyomtatás közben?

(#23569) azbest


azbest
félisten

No most untam meg a kulcsokkal való bűvészkedést, miközben a forró nozzlet próbálom ki vagy be csavargatni. Mini csavarhúzó kínából.

Van egy zacsi 0.2-es nozzle is betárazva, most átváltottam ilyenre. Az első rögtön kapufa, mert maradt törmelék szétszedés után a hotendben és eldugult tőle. Aztán nozzle nélkül átengedve műanyagot egy csipesszel szépen kitörölgettem az összes törmeléket a lassan átcsorgó műanyag bucival. Aztán forrón becsavartam új nozzlet, mert pici műanyag maradt a meneten is.

sima klón v6. Csak nyomtattam hozzá a moddolt régi tarantulára 40mm-es fan-os tárgyhűtős fangot [link] A borda fan tartót megmoddoldtam tinkercadban [link] , hogy legyen benne légcsatorna, mert anélkül csak forog a levegő, de nem olyan hatékonyan halad. Petg-ből nem tudom majd törik-e felrakáskor, a pla-val igen.

[ Szerkesztve ]

(#23570) zsolti_20 válasza fboldog (#23564) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Pár órát eltöltöttem ellenállásokkal és mérésekkel. Már 470ohm-ig lementem, beforrasztottam a 12v ventilátort és a feszültség 9v. 24v ventilátornál 12v-ot mértem ezzel az ellenálással.

(#23571) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Most látom lemaradt a hozzászólás vége. Végül 314ohm adta ki a 12.5v-ot. 270+22+22. Szerintem ez a fél volt már nem annyira vészes.

(#23572) Saccco válasza norbert1998 (#23565) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kell oda még +10-20°C.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23573) kzkz válasza Aryes (#23567) üzenetére


kzkz
őstag

Nálam kétszer volt vihar/eső/távoli dörgés miatt rétegcsúszásom, és egyszer félbeszakadt nyomtatásom. Azóta nem szívesen indítok ilyen időben semmit.
Még olyat is tapasztaltam, hogy a porszívót se szeretni, bekapcsoláskor leállt a nyomtatás egyszer.
Az octoprint nem állt le, és az őt futtató Khadas VIM2 se.

[ Szerkesztve ]

(#23574) Aryes válasza kzkz (#23573) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen, megnyugtattál. :R Ma napsütés van, remélem nem jön elő többet. Nem nyomtatok nagyobb dolgot többet esőben. :N

(#23575) Mr.Csizmás válasza kzkz (#23573) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kábel árnyékolás lehet segítene :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23576) dugesz77


dugesz77
őstag

Egy jó kis nyomtatófej tuning Nagy Attilától.

[ Szerkesztve ]

(#23577) kzkz válasza Mr.Csizmás (#23575) üzenetére


kzkz
őstag

Melyik kábelre gondoltál? Az USB árnyékolt, ami táplálja az octoprint-et futtató gépet. Ugyanígy az az USB is, ami a gépről az Arduino Mega-hoz megy.

A 12V-os tápegység kábelei nem árnyékoltak, azaz az ebbe bemenő 230V, illetve az innen kilépő 12V, ami megy a RAMPS felé.

(#23578) kzkz válasza dugesz77 (#23576) üzenetére


kzkz
őstag

Ha már úgyis van egy Volcano blokkja, akkor miért nem azt használja ezzel a fejjel?

Most barkácsolt ez köztes megoldást...
Amúgy az információk hasznosak voltak, amit mondott! :R

(#23579) kzkz válasza szivgy (#23537) üzenetére


kzkz
őstag

(#23580) dugesz77


dugesz77
őstag

Gondolom,hogy neki is van egy vagon mk8 nozzle ,ami olcsó,bárhonnan marokszám beszerezhető mindenféle méretben. Egyszer kell egy ilyen köz menetet legyártani utána mehet a móka.

(#23581) fboldog válasza Aryes (#23567) üzenetére


fboldog
senior tag

Általában ezek halózaton megjelenő jel zavarok/tüskék (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Spark-gap_transmitter) amik utána fennakadást okoznak az adatátvitelben.
Pl. monitor kikapcsol vagy megszakad az usb kommunikació.
Okozója lehet akár egy kapcsoló, proszívó, stb. (nálam pl. az ikeás lámpa és a monitorom nem volt barátságban.)
A megoldás nagyon egyszerű: zavarszűrős elosztó a konnektor és a nyomtató közé.
pl. https://www.apc.com/shop/gr/en/products/APC-Essential-SurgeArrest-5-oulets-230V-Germany/P-PM5-GR (persze van ezer más alternatíva)

(én esetemben a lámpa az elosztó előtt kap áramot, minden más meg az elosztóból.)

üdv.: Boldog Ferenc

(#23582) dugesz77


dugesz77
őstag

Ender 3 pro-nál milyen hiba lehet ha a fej felfűtéses után (de a bed felfűtéses előtt) mikor eléri a kívánt hőmérsékletet elszáll " Heating failed Printed halted Please reset" felirattal. A fej ténylegesen felfűt kézzel tolva át tudom nyomni az anyagot. A termisztort néztem az a helyén van vezetéke sem törött.
Azért gyanakodtam ezen a részen ,mert előtte nozzle csere+ ptfe csere volt.

(#23583) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#23582) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valamiért mégis meghúz a hővédelem. nem lehet, hogy sérült a termisztor valahol?
cserével próba esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23584) zsolti_20 válasza dugesz77 (#23582) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia,

Kezdésnek megnézném, hogy a vezetékek rendesen vannak csatlakozva, vagy esetleg kicsúszott. Érdemes az összeset kihúzni és újra bedugni. Ha ezután is fen áll a gond én megpróbálnám felfűteni csak az asztalt.
Aztán felfűteni csak a nozzlet. Ha ekkor is előjön a hiba, akkor indítanék egy próba nyomtatást a lehető legalacsonyabb hőmérséklettel, természetesen csak amíg felfűti aztán leállítanám ha nem áll le magától.
Próbáld meg monitorozni USB-n keresztül pronterface nevű programmal.

Nekem ugyan ez volt a gondom, mikor a 24v tarantula PRO-t próbáltam üzemelni 12v tápról. Mivel sok idő kellett a felmelegedéshez, a fentebb említett feliratot kaptam a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#23585) dugesz77 válasza Mr.Csizmás (#23583) üzenetére


dugesz77
őstag

Kivettem a helyéről. Szerencsére meglett a hiba forrása. De hogy pont, nozzle cserénél következett be :F :W

zsolti_20 köszi. A nyomtatófejnél mókoltam a fene gondolta,hogy a tálcafűtés vezetéke törik el éppen. Mondjuk így végig gondolva pont amit írtam, hogy mielőtt fűtené az asztalt akkor dobja a hibát szépen kikövetkeztethető lett volna. Remélem csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23586) azbest


azbest
félisten

Egész jópofa model. Myminifactory-ról [link]
Support nélkül nyomtatható.

Ezzel próbáltam 0.2-es nozzlet 50% méretben nyomtatva. Lehet egy kisit túlextrúdált.

[ Szerkesztve ]

(#23587) Saccco válasza dugesz77 (#23582) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyébként valószínűleg nem a kívánt sebességgel nőt a hőfok és a hisztéria megfogta, az is egy védelem.
(X ideig Y különbség a beállítotthoz képest.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23588) zsolti_20 válasza azbest (#23586) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szép napot!
Végre végeztem az átalakításokkal és volt időm nyomtatni párat az új hotenddel. Fel tettem a termisztort is és a firmwareban átírtam a leírás alapján. Viszony itt valami probléma lesz, mert kb 25-30 fok az eltérés az eredeti hőfokhoz képest. Ami mondjuk annyira nem zavar, ha nem tud más befolyásolni. Nyomtattam két hőtornyot ahol tisztán látszik, hogy a megfelelő hőmérséklet valahol 175 és 180 fok között van PLA esetén. A kérdésem az, hogy maradhat így, vagy érdemesebb vissza tenni az eredeti firmwaret a másik termisztorral? :R
Pár kép:
[link]

(#23589) azbest válasza zsolti_20 (#23588) üzenetére


azbest
félisten

amúgy különbözik a két termisztor? Mert a leírás eredeti e3d készlethez van, a sima kínaiban lehet pont ugyanolyan van, mint a gyári hotenden.

(#23590) zsolti_20 válasza azbest (#23589) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ránézésre elég nehéz megmondani. Az is lehet, hogy pontosan ugyan az. Próbáltam különbséget tenni, de ugyan úgy nézek ki. Viszont az FW-ben láttam, hogy 100k mind a kettő, csak az egyik E3D-hez van a másik meg a sima tarantula pro-hoz. Fene tudja...

(#23591) fboldog válasza zsolti_20 (#23590) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha van otthon multimeter, akkor szobahőrmérsékleten meg lehetne mérni melyiknek mennyi az ellenállása.
A standard (NTC) 100k thermisztoroknál 25C fok esetén kereken 100kOhm ellenállást lehet mérni.

Hamar kiderül, hogy a két egymás mellé helyezett thermiszor más értéket mutat.

Ugye nem tettél végül semmi extra ellenállást oda?

üdv.: Boldog Ferenc

(#23592) zsolti_20 válasza fboldog (#23591) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem került semmi extra ellenállás oda. Simán kihúztam a régit, bedugtam az újat, majd újra programoztam. Szerintem ugyan az lesz a két termisztor. Ez a legolcsóbb fajta. Egyenlőre így hagyom, aztán lehet visszateszem a régit és csinálok egy próba nyomtatást. De örülök végre hogy ez a csere megoldotta az eddigi problémákat. Megint nagyon szépen nyomtat. Kicsit másabb a felülete a tárgynak, de ez bőven az elfogadható kategóriába esik nálam.
A felfogató részét ki kell nyomtatnom megint, mert az előző hotenddel olyan gagyira sikerült, hogy 3 részre tört mire felraktam. Nem volt a rétegek közt megfelelő tapadás sem.
Közben rendeltem egy kicsit jobb minőségű PLA-t, a napokban letesztelem. SUNLU-tól jött.

Szép estét mindenkinek! :C

(#23593) Aryes válasza zsolti_20 (#23592) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

Nekem ma megint félbeszakadt egy nyomtatás, most 7 óra után, úgyhogy kipróbálom SD kártyáról... Ha az is megszakad, akkor lesz egy eladó törött nyomtatóm. :DDD
Ma még csak eső sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#23594) zsolti_20 válasza Aryes (#23593) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Egyszer csináltam egy bernyomtatast... Egyszer... Munkatarsam szeretett volna egy speciális ajándékot anyák napjára. Arra gondoltunk nyomtatok neki valamit. Vett fa alapú pla-t hozzá. Mondtam neki elég lesz bőven a 250grammos kiszereles. Cura kidobta nekem hogy 210gramm lesz. Mondom király bele fer. Halogattam a nyomtatast hogy lesz idő még kinyomtatni. Estére betettem a nyomtatót, felkelek megnezni másnap reggel amikor vinnem kellett volna és látom hogy durván kb 15mm-el lecsúszott a réteg kb a haromnegyedenel. Oda lett a kb 9 órás nyomtatasom plussz hülyét is csinaltam magamból hogy nem tudtam vinni amit kért. Az volt az első és utolsó jogy valakinek nyomtattam :D a fura hogy azóta se csinálta ezt a gépem.

(#23595) fape válasza Aryes (#23593) üzenetére


fape
senior tag

Meg lehet próbálni ferrit gyűrűvel is a zavar szűrést. Olcsóbb mint a speckó elosztó.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#23596) Tikakukac válasza zsolti_20 (#23594) üzenetére


Tikakukac
titán

Elnézve mi szopóid vannak, a bérnyomtatás innen még igen arrébb kéne legyen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23597) fape válasza Tikakukac (#23596) üzenetére


fape
senior tag

Ma ilyen wiki megosztós napot tartok :D Dunning–Kruger-hatás

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#23598) Saccco válasza fape (#23597) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt szoktam emlegetni. :DDD :DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23599) Tikakukac válasza fape (#23597) üzenetére


Tikakukac
titán

Veszélyes iparág ez, nem véletlen óckodtam most is bevállalni egy közepes erős sorozatot másnak. Azért ez egy elég komplex iparág.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23600) Geller72


Geller72
veterán

Üdv!
Ha most vennétek, melyiket? Az árkülönbség nem szempont.
-Ender 5
-Tevo Tarantula RS (Pro utódja).
:R
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.