Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Saccco válasza trialkornel (#23298) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valamelyik YT videóban mondta az egyik figura, voltak hozzá minták is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23302) Reggie0 válasza consono (#23295) üzenetére


Reggie0
félisten

1-2 het. De ez olyan dolog amit nincs ertelme elkapkodni, abbol ugyis mindig csak egy rosszabb minosegu megoldas keletkezik.

(#23303) Aryes válasza Reggie0 (#23302) üzenetére


Aryes
nagyúr

Attól még a nyáktervet el lehet kapkodni, hogy utána 2 hetet vár a gyártásra. :)

(#23304) Hidvegi82


Hidvegi82
újonc

Sziasztok!

Zsinórban kb. a 10. nyomtatással járok így. Ugyan az a filament, ugyan az a Gcode, ugyan az az üveg és ugyan az a hajlakk.... Próbáltam alcsonyabbra állitani a fejet, és magasabbra venni az alsó fűtést.
Létezik, hogy tönkrement a pla (Gembird)? Vagy poros vagy bármi?
Vagy mi a franc lehet? Kb 8-10 réteg után pattan fel, addig jó. Ja, és nem mindig ugyan az a sarok, tök random. Van, hogy 2 van, hogy egy, de volt már mind a 4 is.
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#23305) Saccco válasza Hidvegi82 (#23304) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ne legyen huzat. Szintezd be. 212/63°C
Az üveget mosd le szappanos vízzel és papírtörlővel töröld le. Ne nyúlj hozzá kézzel. Nem kell semmilyen lakk sem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23306) Hidvegi82 válasza Saccco (#23305) üzenetére


Hidvegi82
újonc

Szia

Köszi a választ. Szóval simán üveg hajlakk nélkül? Előtte egyébként nem volt gond, tökéleteseket nyomtattam ugyan ezzel a hajlakkal. Csak mostanában kezdte el ezt. Amúgy 200/60 jelenleg. Holnap kipróbálom a leírtakat, mégegyszer köszönöm!!

(#23307) dugesz77 válasza Hidvegi82 (#23306) üzenetére


dugesz77
őstag

Ahogy Ivan mondja: "never ever" touch.

(#23308) szivgy válasza Hidvegi82 (#23304) üzenetére


szivgy
csendes tag

Vagy használj raft-ot és skirt-et. És akkor elég a lakk nem kell fűtés. PLA-nál.

(#23309) bitmad válasza trialkornel (#23298) üzenetére


bitmad
aktív tag

Milyen gyümölcsaszalót (márka/típus) használsz?

[ Szerkesztve ]

(#23310) Ricolajev


Ricolajev
friss újonc

Üdv Mágusok! Van egy 3tengelyes robotom, egy battenfeld r15ös motorokkal. 3d nyomtató agyat szeretnék neki adni.Lehetséges ez?
:))

(#23311) Tomjack válasza Ricolajev (#23310) üzenetére


Tomjack
tag

Sziasztok, Most szeretnék venni egy 3D nyomtatót. Melyiket érdemes venni kb 130.000 Ft-ig?

(#23312) imibogyo válasza Tomjack (#23311) üzenetére


imibogyo
veterán

Én "kocka" párti vagyok, szóval ha ekkora a keret, akkor részemről Ender 5, vagy kicsit megtoldva Ender 5 Plus, esetleg rápróbálhatsz egy Sapphire Pro-ra is ha "mókolós' típus vagy (de a tesztek többsége nem ajánlja első nyomtatónak)... :K

(#23313) Tomjack válasza imibogyo (#23312) üzenetére


Tomjack
tag

Igazság hogy én is kockapárti vagyok.

(#23314) Hidvegi82 válasza Saccco (#23305) üzenetére


Hidvegi82
újonc

Ezer köszönet! A szappanos víz (ami eddig is volt, csak éppen lefedtem hajlakkal) sima üvegen (mindeközben nagyon odafigyelve dugesz77 által linkelt "never ever touch"-ra :) ), plusz áthelyezés egy kicsit védettebb helyre meghozta újra a tökéletes nyomtatást. Nem tudom mi okozta, hogy egyik nyomtatásról a másikra ugyan azokkal az opciókkal megváltozott a tapadásom, de az a lényeg, hogy megint örülünk :DD .
Illetve legközelebb tudom hol keressem a hibát.
Még egyszer köszi mindekinek, aki foglalkozott velem!

(#23315) Saccco


Saccco
nagyúr

Kint van a Voron 2.4 manual :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23316) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!
Kezdem azzal hogy kb 2 hónapja van nyomtatóm, egy Ender 3 pro (mondjuk azóta szinte folyamatosan megy)! Eddig csak pla-t nyomtattam az tökéletes is . A napokban elkezdtem petg-el próbálkozni, Azure fekete. De valami nagyon durván szálaz...le tudom róla takarítani, de rengeteg az utómunka így...
Merre induljak? Jelenlegi ezek a beállítások: 235/80 fok, 6/40 retract, travel speed 150, sebesség 50, hűtés 100%. Eddig annyit próbáltam hogy retract-ot emeltem 8/60-ra de lényegi változás nem volt.
Gondoltam kihagyom a kísérletezést és inkább érdeklődők itt :)
Köszönöm előre is a segítséget!

(#23317) trialkornel válasza Slapy (#23316) üzenetére


trialkornel
tag

Próbáld esetleg alacsonyabbra venni a hőfokot. Én pl. DD és Spectrum petg-t 220 és 230 fok között szoktam nyomtatni. Arra figyelj hogy a petg nem nagyon szereti a hűtést, kunkorodhat, vetemedhet vagy feljöhet tőle az asztalról.

(#23309) bitmad: Én ezt az aszalót használom. Lehet rajta hőfokot állítani, meg időzítőt.

(#23318) fboldog válasza trialkornel (#23317) üzenetére


fboldog
senior tag

Jól látom, hogy ennek kivehető a tálcája és a "kötényt" lehet használni? Így lehet szépen magasabb dolgokat barkácsolas nélkül belerakni? :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#23319) Slapy válasza trialkornel (#23317) üzenetére


Slapy
aktív tag

Megpróbálom akkor alacsonyabb hőfokon és kevesebb hűtéssel. 5db 10 órás nyomtatás volt eddig petg-el, ugyanaz a tárgy. Kunkorodás, tapadás probléma nem volt, mondjuk első három réteg hűtés nélkül megy aztán fokozatosan éri el a 100%-ot!
Az lehet probléma amúgy hogy túl hamar keményedik és ezért nem tudja eltépni hanem húzza és ezért szálaz?

(#23320) fboldog válasza Slapy (#23319) üzenetére


fboldog
senior tag

Amúgy egy "Stinging Temp Tower"-rel nagyon jól látszik, hogy az aktuális beállítások (retraction, retraction speed, etc) melyik hőmérsékleten mit művel az anyag.

üdv.: Boldog Ferenc

(#23321) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kicsike alkatrészem,amit szeretnék sokszorosíttatni.Abszolút fogalmam sincsen a 3d nyomtatásról,csak mint opció jutott eszembe.
Szóval,beszéltem egy emberkével,akinek van szkennere és nyomtatója is,megmutattam neki a mintát és azt mondta,nem lehet kinyomtatni az apró fogak miatt.
Az lenne a kérdésem,hogy ez mindenképpen bukta vagy van valami opció?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#23322) Aryes válasza Doblós (#23321) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ki lehet nyomtatni a fogakkal együtt, legfeljebb némi utólagos csiszolást igényelhet.

(#23323) Gergosz2 válasza Slapy (#23319) üzenetére


Gergosz2
veterán

Petg első réteget 25% centivel szoktam, utána végig 0. Szálas kinézet meg a túl magas hőmérséklet miatt lesz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23324) fape válasza Saccco (#23315) üzenetére


fape
senior tag

Changelog-od van hozzá? :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#23325) Slapy válasza fboldog (#23320) üzenetére


Slapy
aktív tag

Pla-nál végig játszottam a temp tover, retract teszteket, most megmondom őszintén lusta voltam eddig hozzá....de úgy tűnik nem tudom elkerülni! :)

Gergosz2:
Ezeket a változtatásokat is kipróbálom!

(#23326) Saccco válasza Doblós (#23321) üzenetére


Saccco
nagyúr

SLA, MJF tudja, FDM 0,2-es nózival tudja, szerintem. Kérdés mit kell bírnia.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23327) Saccco válasza fape (#23324) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mire érted vagy mihez képest?

V2.2 -> V2.4?
Egy marék alkatrésszel kevesebb (csapágy, tengely, szíj). Eggyel több sín. Könnyebb építés. Jobb belt path.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23328) Reggie0 válasza Doblós (#23321) üzenetére


Reggie0
félisten

Ki lehet nyomtatni, de mondjuk 0.2-es esetleg 0.15 vagy 0.1-es nozzleval, a 0.4-el nincs ertelme megprobalni.

[ Szerkesztve ]

(#23329) Doblós válasza Reggie0 (#23328) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszi,az jó hír,viszont semmit nem értettem abból,amit írtál. :D A lényeg,hogy megoldható,köszönöm

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#23330) fape válasza Saccco (#23327) üzenetére


fape
senior tag

igen pont erre gondoltam. Köszi. :R

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#23331) Aryes válasza bunnyhu (#22341) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Beszereztem a fentebb javasolt PTFE spray-t, meg ugyaninnen a szilikon spray-t is, majd csak jó lesz valamire alapon. Ezekkel a spray-kkel együtt van itthon: PTFE, szilikon, műszerolaj (biciklilánc-olaj néven vettem), és gépzsír. Azt szeretném kérdezni, hogy melyiket minek a kenésére kell használni?
Van ugye a Z tengely menetes szára, vannak a rudak, amin a hotbed meg az extruder csúszkál, és vannak a csapágyak (Anet A8).

(#23332) Saccco válasza fape (#23330) üzenetére


Saccco
nagyúr

- Kalapácsanyákkal rögzülnek a panelek, korábban nyomtatott elfordítós záras volt.
- A levehető eleje helyett mágneses kétfelé nyíló ajtaja lett.
- DIN sínekre került az elektronika.
- 24V lett az alap rendszer.
- Mini12864 LCD lett az alap. (Ez rohadt jó RGB Neopixel LED-ekkel.)
- Minimálisan több lett az Y travel.
- Most már beismerten csökkent a Z (-20mm, DD miatt).
- Insert nut-os lett szinte minden alkatrész.
- Alap lett a fém 80t, belefér, mivel kiesett egy halom alkatrész mindenhonnan.
- Csökkent a nyomtatott alkatrész szám és nem kicsit egyszerűbbek lettek az alkatrészek.
- Raspberry Pi 4 lett az ajánlott.
- SKR 1.3/1.4 az alap.
- Részben a 24V miatt 60mm-es ventik kerültek a skirt-be, korábban 120mm volt az alján, de olyat nehéz 24V-osban találni.
- Directdrive AB
- Directdrive extruder
- Ajánlott lett a mágneses bed
- Javítva lett a szénszűrőház a hátulján, arra is 60mm venti került.
- 9mm szíj lett az ajánlott Z-re.

(V2.2 > V2.4)

[VORON2.4 Release] - itt van a hivatalos notable :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23333) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani egy jó ár/érték arányú 3d-s nyomtatót aliexpressről vagy egyéb oldalról? (maximális keret 71e forint). Egy ender 3-on gondolkodom jelenleg, erről mik a tapasztalatok/vélemények?

(#23334) dugesz77 válasza Mr. Erikszon (#23333) üzenetére


dugesz77
őstag

Most vennék akkor már a V2-es Ender 3-at venném. Eleve 32 bites az alaplap +érintő kijelző és teszteken is jól szerepel. Igaz az ára magasabb mint amit írtál. Sima Ender 3 ára kicsit magas most Cseh raktárból a 7d18f7 kuponnal 204$ körül elhozható. Ahoz érdemes lehet egy komolyabb alaplapot beruházni.
Árban talán a TWO TREES BLUER 3D legjobb most spanyol raktárból éppen beleférsz.

[ Szerkesztve ]

(#23335) Mr. Erikszon válasza dugesz77 (#23334) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszi, tudnál linkelni egy ender 3 v2-t is? :C

(#23336) Mr. Erikszon válasza dugesz77 (#23334) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

A sima endernek 16bites lapja van?
Mi a bit jelentősége?

(#23337) dugesz77 válasza Mr. Erikszon (#23335) üzenetére


dugesz77
őstag

Jelenleg még nem nagyon hoztak EU raktárba V2-ből Kínából lehet rendelni sajnos a EU Priority Line vámmentes szállítást még drágán mérik hozzá a vonatos szállításra nem mernék megesküdni,hogy az.
Az alap ender 8 bites. Itt egy videó a különbségről illetve körülbelül ez látszik az elkészült nyomtatáson.

[ Szerkesztve ]

(#23338) Mr. Erikszon válasza dugesz77 (#23337) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

(#23339) dugesz77 válasza Mr. Erikszon (#23338) üzenetére


dugesz77
őstag

Amennyire nézem ez egy Ender 3 pro + 1.1.5-ös silent lappal + ultrabase. Pont ezt használom én is én elégedett vagyok vele.

(#23340) Reggie0 válasza Aryes (#23331) üzenetére


Reggie0
félisten

Azzal kell kenni, amivel gyarilag is kenve volt, kulonben osszeturosodhat. Vagy szetszerelni es teljesen megtisztitani. Mivel olcso nyomtato, valoszinuleg a legolcsobb cuccal kentek.

(#23341) Mr. Erikszon válasza dugesz77 (#23339) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Szállítási módszernek ez az Eu priority mail megfelelő szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#23342) dugesz77 válasza Mr. Erikszon (#23341) üzenetére


dugesz77
őstag

Banggood-nál ezek az áfa/vámmentesek:
EU Priority Line – GLS szállítja
European Direct Mail.
European Railway Direct Mail ez elég lassú általában több mint egy hónap.

(#23343) Aryes válasza Reggie0 (#23340) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi, de ez jó régóta nem volt semmivel kenve, talán még a gyárban sem (azt meg honnan tudjam, hogy ott mivel kenték? :DDD) Mire hozzám került, már gyakorlatilag száraz volt, illetve a porral együtt le is töröltem mindent, ami rajta volt. Ezután én kentem WD40-nel, amíg meg nem tudtam, hogy az nem is alkalmas kenőanyagnak. Utána ezzel a műszerolajjal kentem, amit írtam, majd javasolta a kolléga a PTFE spray-t, de sajnos nem igazán értek hozzá, hogy melyik kenőanyag mire való. Annyit olvastam, hogy a PTFE egy száraz réteget képez a fémen és taszítja a port, de nem tudom például, hogy csapágyak kenésére is jó-e, vagy ahhoz inkább olajat használjak? A zsírt nem nagyon tudom eljuttatni a csapágyak belsejébe.
És a szilikon spray használható-e kenésre, vagy csak az autó gumi alkatrészeit kenjem vele? Ha igen, miben más, mint a műszerolaj?

(#23344) dugesz77 válasza Aryes (#23343) üzenetére


dugesz77
őstag

Van direkt odavaló zsír,ráadásul nem is drága.
(mondjuk az értékeléseknél másra is ajánlják :DD )

[ Szerkesztve ]

(#23345) Reggie0 válasza Aryes (#23343) üzenetére


Reggie0
félisten

Legrosszabb esetben kiprobalod es kiderul, csak keszulj ra, hogy elofordulhat. Vagy kipucolod rogton, mondjuk wd-40-el, aztan mehet ra a muszerolaj.

(#23346) Aryes válasza dugesz77 (#23344) üzenetére


Aryes
nagyúr


De inkább választanék abból, ami már itthon van. :)

(#23347) Aryes válasza Reggie0 (#23345) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért kérdeztem a nálam hozzáértőbb és tapasztaltabb topiktársakat, hogy ezt elkerüljem. :)

(#23348) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Több mint két hónap után végre megérkezett a Bed fűtőszálam. Kérdésem az lenne, hogy azok a kábelek és hőmérséklet érzékelő amivel jött rajta maradhatnak a fűtőszálon? Ez a hőmérséklet érzékelő működni fog a Kossel Deltával? Illetve a fűtőszál két kábele miért piros, miért nem piros/fekete? Szerintem a két piros kábel a fűtőszálé, mert azok a vastagabbak. QAkkor mind1 hogy hova kötöm (+/-)? :U

[ Szerkesztve ]

(#23349) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Az elmúlt napokban/hetekben sajnos elég sokat szívtam a nyomtatással mert a sarkoknál mindig felválik, és semmi nem akar segíteni rajta. gy a végeredmény rettentő brutális minőség.
Próbáltam a Pritt ragasztót, hajlakkot, kombináltam a kettőt, de mindig felválik.
Az asztal szintezés tökéletes, léptető motorokat már cseréltem. Szíjakat átnéztem, a görgőket és csapágyakat szintén. Ezek mind tökéletesen be vannak állítva. Nem billeg, nem túl feszes pont jó ahogy lennie kell.
Próbáltam a hőmérséklettel játszani kicsit de ugyan azt produkálja 195-200-215-220 fokon. Asztal hőmérsékletet változtattam 55-60-65-70 fokra.
Cseréltem a nozzlet is. A nyomtatási sebesség az első layernél 15mm/s a többinél 45mm/s.

Van valakinek ötlete mit lenne érdemes megpróbálni? Esetleg egy kalibrációs kockára valaki tudna pár különböző gcodet küldeni? :R

(#23350) dugesz77 válasza zsolti_20 (#23349) üzenetére


dugesz77
őstag

ASA-val sokat szenvedtem a tapadással akkor a ABS juice segített (mondjuk én az asa-t oldottam acetonba).
De szerintem a dobozolás segítene elsősorban a problémádon ha az még nem történt meg. Milyen anyag válik fel amúgy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.