Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145) Den


Den
veterán

Most azt a notit használom a nyomtatáshoz, amin amúgy is dolgozom, de nem akarok mindig a nyomtató mellett ülni míg végez. Az első ötlet az volt hogy a régi notim amit nem használok már letakarítom és az lesz a "nyomtatós gép" ami mindig ott figyel a nyomi mellett, csak ez lesz a dolga.
De közben találtam olyan 3d print szervereket, amivel wifin távolról lehet menedzselni a nyomtatót, így nem kell oda rohangálni a géphez, munka közben tudom figyelni mit csinál. Ami mégszebb két olyat találtam, ami raspberry pi-on fut. Nekem meg van egy elfekvő, amit egy másik projekthez vettem, de kb háromszor volt bekapcsolva, mert nincs időm foglalkozni vele. Na most szuperül fel tudnám használni ée kevés helyet is foglal.
A két program: repetier-server, és octo print. Van-e ezekkel valakinek tapasztalata? Az octo print elsőre szimpibbnek tűnik, mert van egy octo pi nevű kész image amit csak rá kell írni egy sd kártyára, és rögtön kész, és benne van egy webcam alkalmazás is. Webes felületen bármilyen gépről lehet vezérelni és figyelni a nyomtatót.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.