Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69751) Graphics válasza TomMusic (#69749) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tárhelyként menne a H97-ben.

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69752) TomMusic válasza ubyegon2 (#69750) üzenetére


TomMusic
őstag

Na most már utánanéztem ennek a Kingston NV1-nek. Valóban belépő szinten tartják számon, de:
- ezt a tesztet olvasva: [link],
- és figyelembe véve, hogy az én 6 éves PC-s rendszer SSD-m, ami összesen 1269 napot ment és így 18TBW-nál jár, szóval úgy a 120TBW érték nem tűnik vészesnek. Főleg hogy csak másodlagos eszközként használom a laptopot. :K
#69751 Graphics
Köszi, közben rájöttem hogy az alaplapon már nem lesz üres PCIe foglalat, mivel én csacska anno a micro atx verziót vettem. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69753) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#69750) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nv1 nem jó, gyenge cache nélküli ssd, fapados! A2000 még mindig hó megbízhatóság és ár terén is, az 500-as kapacitású mintha kifutott volna. Be is rendeltem 2db-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#69754) TomMusic válasza Pyttawrx (#69753) üzenetére


TomMusic
őstag

Na most már kíváncsi lettem erre az A2000-re. Tudnál nyomni rá egy [ilyen] tesztet?
Előre is köszi!
Szerk.: amúgy az a tapasztalatom, hogy a laptopokban általában szeretnek a háttértárolón spórolni :(((
Bár, még így is jobban jártam talán, mint egy SATA SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69755) Pyttawrx válasza TomMusic (#69754) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem, de nem kell. Hozni fogja amit kell. Sosem a sebesség miatt van javasolva egy-egy ssd. 😀

(#69756) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#69753) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eszerint annyira meglepődtek az A2000-es sikerén, hogy nagyon nem akarnak neki konkurrenciát! Már csak tudnánk, miből építik a mostaniakat, szerintem az 500-as még tényleg megbízható lesz, de ilyen picit már nem vennék az tuti. :N

(#69754) TomMusic

Azért jobb laptopokban Samsung OEM vagy Hynix-ok vannak, nagyon nem rosszak, max a méret miatt szokták kivenni belőlük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69757) TomMusic válasza Pyttawrx (#69755) üzenetére


TomMusic
őstag

Adok érte egy csokit. :))
Mármint a tesztért.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69758) Amartus válasza TomMusic (#69747) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm az infót mindkettőtöknek. Szerintem a Samsung PCIe lesz a befutó.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#69759) PROTRON válasza TomMusic (#69757) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha gondolod munkahelyen az új, szinte szűz telepített munkaállomásban letesztelhetem neked, de én se hiszem hogy meglepő lenne az eredmény. Meg igazából amúgy is ATTO tesztel érdemes a ellenőrizni hogy nem lett-e átverve az ember. Ugye mostanában szeretik cserélgetni a használt alkatrészeket.

Mielőtt még furcsállnátok a "csak 500-as" méretet, alapvetően ez is sok mert NAS-ra dolgozunk, tehát 250-es is elég lenne (csak azért kell hely hogy autocad alatt pörgősebb legyen a fileal való munka, aztán megy is a manuális szinkronizálás), csak a nagyobb méret jótékony hatással van sebességre.
Bizonyos példányok esetében az 1TB-re ugrás látványos különbséget jelent, de legtöbb helyen a 250 vs 500 már pont elég.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#69760) kory24 válasza TomMusic (#69754) üzenetére


kory24
őstag

Tessék:

(#69761) TomMusic válasza kory24 (#69760) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszönöm szépen! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69762) Pyttawrx válasza TomMusic (#69757) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A2000 250gb, friss win.

[ Szerkesztve ]

(#69763) TomMusic válasza Pyttawrx (#69762) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszönöm!
Most már akkor 2 csokit is kell vennem :((( ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69764) Amartus válasza ubyegon2 (#69743) üzenetére


Amartus
senior tag

Még egy apróság. Milyen hőmérséklet határok az egészségesek erre, vagy általában a PCIe ssd-re?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#69765) Pyttawrx válasza Amartus (#69764) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gyártói oldalon ott van….. de 70 fok szokott lenni, ameddig garantálják, hogy jól működik.

(#69766) TomMusic


TomMusic
őstag

Éés tadaaam :D
[kép]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69767) Steve Howdy


Steve Howdy
csendes tag

Sziasztok!

Team Group MP34 1TB-al van valakinek valami tapasztalata?

(#69768) Graphics válasza Steve Howdy (#69767) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha 2 évvel ezelőtti designt alkalmazzák akkor
Phison E12 design
Toshiba (Kioxia) BiCS3 TLC NAND flash
DDR3L DRAM cache

Vehető.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69769) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni ssd vásárlással kapcsolatban.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
~40.000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, HP Elitebook 850 G8, 2280-as M.2 Nvme SSD van benne (sajnos csak egy foglalat).
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
———
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, otthoni felhasználás.

Nézegettem az eddigi ajánlásaitokat, ahol a Kingston A2000-et ajánlottátok. Mellette néztem még a WD blue 3d-t is. A kettő között van amúgy érdemi különbség?

Előre is köszi a válaszotokat!

(#69770) Graphics válasza Feenyx (#69769) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az attól függ melyik WD Blue, de ha a 3D, akkor jelentős különbség van, mert ez csak m.2 SATA

A2000 lesz a Te SSD-d :)

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69771) Feenyx válasza Graphics (#69770) üzenetére


Feenyx
aktív tag

A WD-nél a 3D-ra gondoltam. A jelentős különbséget a WD Blue és WD Blue 3D között érted? Vagy az A2000 és a WD Blue 3D között?

(#69772) Graphics válasza Feenyx (#69771) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelentős a különbség, mint írtam, az egyik m.2 SATA (WD Blue 3D) , a másik m.2 NVME. (A2000) :)

Ezért is írtam, és írom le újra: A2000-et vásárold! Az m.2 NVME

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69773) Spenike


Spenike
tag

Sziasztok

SSdt szeretnék venni s ebben kérném a véleményeteket egyenlőre ezt: Crucial MX500 2.5 250GB SATA3 (CT250MX500SSD1) néztem ki az itt olvasottak alapján.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 15.000
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép
[link] Ez az alaplapom nem tudom ebbe bele megy e az újabb csatoló?
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
asrock h97 pro4 [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3-5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Rendszer meghajtónak átlagos felhasználó vagyok.

(#69774) Graphics válasza Spenike (#69773) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen rendben van. Vehető.

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69775) Steve Howdy válasza Graphics (#69768) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Köszi!

(#69776) Pyttawrx válasza Spenike (#69773) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vehető, igen bátran :)

(#69777) Spenike


Spenike
tag

Köszi a válaszokat!
Akkor nem is variálok rendelek 1-et valahol" :)

(#69778) Vanished


Vanished
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 1TB-os SSD-t és segítséget szeretnék kérni, hogy amit kinéztem, az jó vagy nem.

Amit kinéztem: Apacer AS2280Q4 1TB

Maximális olvasási sebesség: 5000MB/s
Maximális írási sebesség: 4400MB/s
Írástűrés (TBW): 1800 TBW
Ár: ~ 32.000 Ft

Megbízható ez márka és tényleg tudja ezeket?

Köszönöm a válaszokat!

(#69779) Steve Howdy válasza Vanished (#69778) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Bár magáról a termékről nem tudok nyilatkozni, de ennyi pénzért biztosan megérné. Viszont ahol nézted a Compkeren (ezen az egy helyen van ilyen áron) az 500gb-os, és nem 1 terrás. Az árukereső 1 terrásat mutat, de a bolt már csak 500asat.

(#69780) Graphics válasza Vanished (#69778) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem tudni honnan tudnád 32 ezerért az 1TB-ost.

Apacer - AS2280Q4 (Phison E16) vezérlő, mint a nagyátlag.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69781) Vanished válasza Steve Howdy (#69779) üzenetére


Vanished
friss újonc

Valóban, teljesen megtévesztett. 35 ezer Ft-ig melyik a legjobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#69782) ubyegon2 válasza Vanished (#69781) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

link Ha Alzánál ezt el tudod csípni, ez a legjobb megoldás. 33990.- akcióban

Stornó, bocs, mobilon néztem és most vettem észre, hogy nem Sata-s kell neked.

Viszont ha valakinek kell 870 Evo 1TB Sata, az csapjon le rá?

[ Szerkesztve ]

(#69783) Roland8622 válasza ubyegon2 (#69782) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Köszi a linket ;) Kiakartam fizetni online, de sikerült elrontottam a banki belépőmet, így maradt a rendelés törlése és utánvételes verzió.
Az mit takar, hogy Lefoglalva? Míg feldolgozzák a rendelésem, addig nekem félretéve?
Remélem ez a széria is lesz olyan jó mint a 860-as.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#69784) ubyegon2 válasza Roland8622 (#69783) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebben vásároltam ott, volt egy időlimit, amíg a Lefoglalva jelzés kinn volt, addig elméletileg meg tudod venni.

Szerintem jó eséllyel lesz olyan, mint a 860 EVO, bár igen magasan van a léc.:K Szóval remélem sikerül megcsípned!

[ Szerkesztve ]

(#69785) belassos


belassos
csendes tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30eFt
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép M.2 csatlakozó
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/index.asp
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, játék
Körökre osztott stratégiai játékkal játszom. A gépben ryzen5 2600 processzor és 16GB memória, 500GB WD blue SATA3 SSD van. A gép ellen játszom ,óriás térkép ,sok ellenfél.
Amikor a gép kerül sorra sokáig gondolkodik. Arra gondoltam ,hátha egy nvme ssd kicsit gyorsítana rajta. Ha ajánlotok valamit ,még annyi lenne hozzá a kérdésem, hogy hűtőbordát érdemes-e rárakni? A válaszokat előre is köszönöm.

(#69786) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Tekintve, hogy rettenetesen rég nem foglalkozom úgy ámblokk számítástechnikával, teljesen elmaradott vagyok SSD témában, így tanácsot kérek.

3 delikvensre szűkítettem ami ár/értékre szimpatikus. Ezek mind árban, mind kapacitásban megfelelőek nekem.

Crucial MX500 500GB SSD
WD Blue 3D SSD NAND 500GB 2.5"
ADATA Ultimate SU800 SSD 512GB

Melyiket rendeljem? Első sorban üzem biztonság, élettartam a főbb szempont.

Köszi!

FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69787) varmi2 válasza föccer (#69786) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az első kettőből bármelyik jó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69788) föccer válasza varmi2 (#69787) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszönöm, a WD lesz. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69789) Pyttawrx válasza belassos (#69785) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kingston A2000, az nem szokott bordáért kapokodni. :)

(#69790) belassos válasza Pyttawrx (#69789) üzenetére


belassos
csendes tag

Akkor az lesz. Köszönöm. :)

(#69791) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
Lassan cserés lesz a 250es 970EVO rendszer m2.
Olyan kérdésem lenne..
Samsung 970 EVO+ 1TB vagy 980 1TB :F
Melyik lenne jobb választás?
Árban pár ezer ft a különbség :))
Köszönöm. :R

(#69792) belassos válasza belassos (#69790) üzenetére


belassos
csendes tag

Még egy kérdés. A sima samsung 980 m.2-es (512gb) mennyire ajánlott, mennyire melgszik, szüksége van külön hűtésre? :R

(#69793) Graphics válasza belassos (#69792) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mar a 970 sem volt annyira melegedős.

Nekem 980 Pro van itthon, az is stabil , de sosem árt a hűtés és filléres tétel egy alap borda

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#69794) belassos válasza Graphics (#69793) üzenetére


belassos
csendes tag

Köszi. :)

(#69795) Locutus válasza belassos (#69792) üzenetére


Locutus
veterán

Én az alaplap sima kis heatspreader lemeze alá tettem egy 1TB változatot, egyáltalán nem vészes. 60 fok fölött még nem láttam. Kb ugyanannyira melegszik, mint a 970 evo plus.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#69796) belassos válasza Locutus (#69795) üzenetére


belassos
csendes tag

Még egy utolsó kérdés és megköszönöm a türelmeteket és a segítségeket.Van annak valami hátránya, hogy a 980 dram nélküli ssd?

(#69797) TomMusic


TomMusic
őstag

Na az előttem lévő hsz-ra felfigyeltem, és utánanéztem ennek a 980-nak. Tényleg nincs benne cache. :Y
És még az én Kingston NV1 ssdmet néztétek le hogy gagyi, közben meg a 980-ban sincs cache memória :P

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#69798) Pyttawrx válasza belassos (#69796) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van. :)
De ez (is) HMB-vel oldja meg (Host Memory Buffer) van, ennek lényege, hogy a rendszermemóriát használja.

(#69799) jfruzsi97


jfruzsi97
újonc

Sziasztok!

Kinéztem egy gépet magamnak amiben az alaplap Asus Maximus Hero X kompatibilis e vele a Kingston NV1 500GB M. 2 PCIe (SNVS/500G)?

Köszi előre is!

(#69800) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, hirtelen nem tudom melyik topicba írjam.
Van egy MSI B450 GAMING PRO CARBON AC alaplapom (Ryzen 7 3700x) . Van bele/rákötve:
1db m2 SSD 2 db 2,5"ssd 1db HDD.
Namármost 6 sata 3 van benne, de az m2 "kilő" 2 őt.
Az a kérdésem, hogy PCI-s "m2 slotos" bővítő kártyával tudok e bekötni +m2-es SSDket? Ha igen milyen típust érdemes.
Főleg tervező/designer programokhoz kellene (Inventor, PS).
Nem szeretnék rákölteni komolyabb összeget, valami "egyszerű/lowbudget" elég lenne, nem gond, ha nem fénysebességgel viszi az adatot.
Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Sabee

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.