Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68964) rokko99


rokko99
csendes tag

Sziasztok! Van egz olyan problémám, hogy van a telekomos sagecom kábelmodem, ebbe egy switchen keresztül csatlakozik egy Apple AirPort Express, amit azért használok, hogy AirPlay-en keresztül, a telefonomról, vagy a gépemről tudjak zenét hallgatni. De ez a szr állandóan megakad, akadozik, lecsatlakozik, összeomlik, szenved, engem meg a sírba tesz. Az AirPort úgy van beállítva, hogy a WiFi-je ki van kapcsolva, egy lanon keresztül csatlakozik a hálózathoz, gyakorlatilag csak az AirPlay funkciója működik. Véletlen átállítóttam, és ha natolja a hálózatot, és önálló routerként működik (mint, ha egy mezei tp-linknek a wan-jába dugnám a lant) akkor abszolút megszűnik a fent írt probléma. Tudom... legegyszerűbb lenne akkor így használni, annak a WiFi-jére csatlakoni, és kész, de a hatótáv elég gyenge, a hálózati megosztást offolja, valamint lassú is, mert csak 10/100-as lan van rajta, a net pedig 500-as, és így kevésbé tudom butítani az ssd-mert a torrentezéssel. Valakinek van valami ötlete erre a megoldásra? Szerintem egy NORMÁIS routert kellene az egész rendszer alapjává tenni, és a telekomosat csak modemként használni, mert már több gond is volt az ip cím kiosztásával. Ja, és ha fix ipüt adok az apple kütyünek, akkor sem változik a dolog. Olyan mint ha nem is rögzítené az ip címet. tök mást ad utánna neki... Milyen router lenne jó választás? ami megbízható, és gyors? a térerősségnek nem kell annyira nagynak lennie, a sima beépített antennás is jó gyakorlatilag. Esetleg vegyek egy AirPort Extreme-t? Azzal mehet? Előre is köszi a válaszokat :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.