Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) neo81 válasza cigam (#47850) üzenetére


neo81
senior tag

Sziasztok!

Olyan webes képkeresők felől szeretnék érdeklődni, mint amelyeket jelenleg is szoktam használni.
Pl.: https://yandex.com/images és https://images.google.hu

Mindkettőnek van egy fényképezőgép ikonja, amire kattintva hasonló képeket lehet betallózni a PC-ről vagy a weben lévő kép címét lehet megadni neki, és az megkeresi más oldalakon azt a képet vagy ahhoz hasonlókat.

Tudnátok ilyen képkereső oldalakat vagy programokat ajánlani?
Köszi!

(#47852) spacelab válasza neo81 (#47851) üzenetére


spacelab
tag

tineye.com
bing.com
Egyébként reverse image search a kulcsszó amit keresel.

(#47853) Cs1csó válasza neo81 (#47851) üzenetére


Cs1csó
félisten

Firefox-ra van egy böngésző kiegészítő: "Search by Image" amivel egy képre kattintva egy csomó motorral kereshetsz rá.

(#47854) acsati válasza C. s. (#47804) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek a tippeket, ötleteket. Sikerült megoldani így a totalcommanderben, nem kellett egyéb szoftver. :) :R

(#47855) _DiEGO_ válasza pruzsi (#47847) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerintem nézz rá erre: EZ CD Audio Converter 9

Ez egy könnyen kezelhető audio konvertáló, rippelő és még író szoftver is ami magyarul is tud kommunikálni. [link]

Ilyet pont én is csináltam vele egy havernak, akinek egy fájlba volt vagy 30 szám és csak pár kellett volna neki MP3-ba.

szerk.
Keresnék egy média konvertert ami alapból az összes hangsávot kijelöli konvertálásra

Jah, hogy nem erre kell, sorry :))

[ Szerkesztve ]

(#47856) C. s. válasza acsati (#47854) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon szívesen!

(#47858) Fire/SOUL/CD válasza NKusz (#47857) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan opció szokott lenni a szinkronizálókban, hogy a 0 byte hosszú fájlokat kihagyja, de ez nem mindig járható út, mert ez attól függ, hogy az adott progi milyen módon hozza létre a fájlt.

A legegyszerűbb, amikor másoláskor létrehozza a fájlt, 0 byte hosszúságú méretbejegyzéssel megjelenik a célmappában, a fájl lezárásáig 0 byte hosszú is marad, csak azt követően jelenik meg a mérete. Ez esetben a fenti módszer működik, viszont az olyan elvű copy-nál, amikor ún. buffered olvasás-írás van, ekkor a másolás alatt a fájl mérete folyamatosan változik a lezárásig, egy progi sem tudhatja ily módon, hogy mikor is kész a másolás.

Ettől függetlenül kipróbálhatsz pár progit, mert amíg a videófájl épp készül (amíg nincs lezárva), addig a sync progik nem férhetnek hozzá a fájlhoz.

Synchredible | FreeFileSync

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47860) kraftxld válasza NKusz (#47859) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak olyan file-okat szinkronizálni amik 10 percnél régebben készültek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47862) Lauda válasza _DiEGO_ (#47855) üzenetére


Lauda
félisten

A nevezett program hogy tud ilyet csinálni? Én próbáltam korábban, de nem lehet állítani azon, hogy egy konténerből az összes hangsávot tömörítse, vagy kiemelje. Ahhoz a konténerből ki kell szedni a hangsávokat először és úgy tömöríteni ezzel a progival.

[ Szerkesztve ]

(#47864) gabe_


gabe_
őstag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy a HP laptopokhoz, vagy általánosan van-e esetleg olyan szoftver, ami az akkumulátor kímélése érdekében, állandó töltőn használva 60% körüli szinten tartja az akksit?
(azért kérdezem, mert pl. a lenovónak van ilyenje, a lenovo vantage)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#47866) mezis válasza gabe_ (#47864) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Az ilyen sw. bizonyára hw. függő, vagyis az alaplap, akkupakk, laptop gyártójának vagy van vagy nincs. Egy op. rendszeri program legfeljebb csilingelhet, amikor az akku töltöttsége elér egy beállított értéket vagy annál kisebb lett.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47867) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan zeneszerkesztő program ami magyar nyelvű? Nem kell hűde részletes, de ha az alaptól egy lépéssel többet tudna már jó lenne számomra.

Előre is köszönöm! :R

(#47868) akaido válasza dargelot (#47867) üzenetére


akaido
addikt

[link] Képernyőképek a magyarul is tudó Audacityről.

A Cubase5 oktató videókat próbáld levadászni, sokan dicsérik.(lehet még többen nem, nem vagyok zen_ész)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47869) Vesa válasza dargelot (#47867) üzenetére


Vesa
veterán

Jobban jársz az angollal! Az összes oktató videó angol felülettel dolgozik, még akkor is, ha az oktató videó magyar nyelvű! Vagyis tanulni sokkal könnyebb, mivel csak néhány angol szót kell megjegyezni, de a program használatát irtózatos kín úgy tanulni, hogy minenhol az angol felületre hivatkoznak, neked meg fogalmad nem lesz, hogy az most mi akar lenni a magyar verzióban.

Egyébként az Audacity-n kívül nem nagyon van más, ami tud magyarul. Ugyanakkor az nem a legprofibb program. Ingyenes és profi pl. a Cakewalk Sonar (újabban Cakewalk by Bandlab). De ez sem tud magyarul, viszont rengeteg tutorial elérhető hozzá.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47870) cigam válasza dargelot (#47867) üzenetére


cigam
félisten

Mit értesz zeneszerkesztő alatt?
Mit értesz az alaptól egy lépéssel többet tudás alatt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47871) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Üdv!
Tudtok ajánlani egyszerű, könnyen kezelhető konvertáló progit, ami .mkv-ból tud avit csinálni? Nem igazán informatika beállítottságú ismerősnek van rá szüksége, szóval tényleg olyan kellene, ahol pár kattintással meg lehet oldani Már ha van ilyen. :U
Előre is köszönöm (köszönjük)!

(#47872) spacelab válasza Shadowguard (#47871) üzenetére


spacelab
tag

(#47873) Lauda válasza Shadowguard (#47871) üzenetére


Lauda
félisten

...

[ Szerkesztve ]

(#47874) cigam válasza Shadowguard (#47871) üzenetére


cigam
félisten

avidemux-al tudsz konténert váltani, de biztosan nem kell a képet/hangot átkódolni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47875) dargelot válasza cigam (#47870) üzenetére


dargelot
senior tag

Egy sima összejövetelre szerettem volna zenét és hangokat összevágni, de pár zeneszerkesztő telepítése és használata után rájöttem, hogy maradok a videószerkesztőnél. Ott megvágom a hangokat effektek nélkül, de legalább értem mit csinálok.
Mindazonáltal köszönöm a segítségeket.

(#47876) Shadowguard válasza cigam (#47874) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Jó kérdés, a konkrét helyzet röviden ez: ismerős okos tv-je nyugdíjazta magát. Az előző készülék még szerencsére megvolt, de az viszont még hagyományos tv, jelen helyzetben pedig új nem jöhet szóba. Házimozival összekötve azért használható, az viszont szintén idős darab és csak avi-t ismer fel. Én viszont csak mkv-t tudok... "beszerezni" :U
Jelenleg régebbi filmeket tud nézni lemezesen, illetve asztalin keresztül netflix és HBO GO is van, de a gép egy másik emeleten.
Mindenesetre megpróbálom, mit tudok ezzel összehozni, hátha...

(#47877) Doky586 válasza Shadowguard (#47876) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra is figyelj hogy az mkv filmek általában h.264 tömörítésűek ac3 hangal, az avi-s lejátszók pedig csak xvid tömörítést ismernek csakis mp3 hangal. És csak SD felbontásban. Sőt a méretarányal is lehet gondod. Az mkv konténerben ez állítható, de avi ban az x/y képpont aránynak kell megeggyeznie a képaránnyal, különben torz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47878) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

DualCore E5200 proci és 775-ös lap, 9800GT videokártya és ezekhez keresek egy "all in one", de ha lehet minél pontosabb hőfok kijelző programot Win10 alá. A proci-hoz van külön a Realtemp (Intel special), azt tudom, csak a másik kettőhöz nem. (Az Aida-t nem akarom külön csak ezért telepíteni/beaktiválni, pedig az kijelzi mindet). Létezik ilyen? Portable és ingyenes verziók előnyben!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47879) Cs1csó válasza SunMount3r (#47878) üzenetére


Cs1csó
félisten

HWiNFO
Most ezt használom indul a rendszerrel tálcaikon formában nálam a CPU és a RAM használat van kitéve de hőmérsékleti értékeket is ki lehet tenni.

(#47880) SunMount3r válasza Cs1csó (#47879) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de ez a GPU hőfokát is kijelzi? Mert nálam csak ezeket mutatja:

Ha ezek közül egyik sem a GPU, akkor olyan kellene, ami azt is tudja...

(#47881) Cs1csó válasza SunMount3r (#47880) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tálcaikonra dupla klikkel jön fel ez a felület ami nálad is van és ott kell lennie a GPU-nak is - nála le kellett görgteni -
A tálcán való megjelenéshez pedig a fogaskerék ikonkra kell kattintani a jobb alsó sarokban
ekkor bejön egy felület és ott kell megkeresni és a NO-t YES-re állítani és alatta bejelölni, hogy látszódjon a system tray-en

(#47882) SunMount3r válasza Cs1csó (#47881) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ott is kerestem, de nekem nincs is ilyen opció:


:F

Az Aida tudja mutatni az biztos, tehát ez nem lehet akadály. Lehet akkor másik program kell?

[ Szerkesztve ]

(#47883) Cs1csó válasza SunMount3r (#47882) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, lehet a beállításokban kell valamit még beállítani, nem tudom.

(#47884) milu


milu
aktív tag

Olyan (lehetőleg free) programot keresek, ami, ha pl. letöltök egy dokumentumot és abban
1, Már benne van egy adott szó (vagy pl.: regex kifejezés lehet a rendező elv)
2, Mentés másként módon mentem és beírok egy konkrét szót a fájl nevébe, konkrét kiterjesztés a redező szempont....
abban az esetben egy előre beállított mappába másolja át a fájlt/a fájl másolatát helyezze el.

Ki mit ajánl?

(#47885) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

AIDA64-ben sok mindent kilehet rakatni és személyre szabni átnevezve, szinekkel játszani, sorrend.... [link]

(#47886) AtHoS válasza milu (#47884) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valami ilyesmi most is fejlesztett programot kellene keresned: Belvedere

read-only mode on the forum

(#47887) SunMount3r válasza _DiEGO_ (#47885) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, de ehhez az az egész Aida-nak is futnia kell, ami 73MB-ot eszik közben (4GB-os a gép, így spórolok, ahol csak lehet :D ), míg pl. az a kis program 17MB csak. És még mindig maradnék az ingyenes megoldásnál, másra tényleg nem kell csak a hőfokokat jelezze ki, még a HDD-ket sem kell, arra ott a Sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#47888) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok,
SD kártya ügyben lenne egy olyan kérdésem, hogy Androidos telefonban lévő 16 GB-os sd kártyán a jpg és mp4 fájlok tökéletesen működtek, viszont egy repedés végett, kijelző cserére szorult a mobil. Kivettem az sd kártyát, szervizbe a kijelző cseréje megtörtént, az sd kártyát vissza tettem, utána már nem lehetett megnyitni a jpg és mp4 fájlokat. A fájlok ott vannak az sd kártyán, a fájl kezelőben látom az összes fájlt, viszont nem tudom megnyitni. JPG kép fájl megnyitásakor egy háromszögben egy felkiáltó jel jelenik meg, az mp4 videó fájl megnyitásakor meg azt írja "Nem lehet lejátszani. Ez a fájl típus nem támogatott". Számítógépen is próbáltam de ott sem nyitja meg. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket, mivel nagyon fontos családi képek, videók vannak az sd kártyán.
Előre is köszönöm a választ.

Fájlkezelőbe a fájlok:

JPG kép fájl megnyitásakor:

MP4 videó fájl megnyitásakor:

(#47889) Boogie33


Boogie33
senior tag

Üdv Tudnátok olyan programot ajánlani ami olyan mint a video inspector de "minden létező" videó formátumot ismer ?? Köszi

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#47890) TechN7ne válasza N.Szil (#47888) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Külső memóriakártya olvasó apró pénzért ,amit a pc re lehet csatlakoztatni usb n keresztül.
Szervizbe meg vidd vissza a telefont ,mert megsértették az sd kártya bemenetet.

(#47891) cigam válasza Boogie33 (#47889) üzenetére


cigam
félisten

MediaInfo A "minden létező"t meg felejtsd el, mindig lesz egy olyan egzotikus tétel ami kifog rajta.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47892) N.Szil válasza TechN7ne (#47890) üzenetére


N.Szil
tag

Laptopra le tudtam menteni az egész fájlt, de ott sem tudom megnyitni.

(#47893) Dr.NX válasza N.Szil (#47892) üzenetére


Dr.NX
addikt

Véletlenül nem 0 byte a fájlok mérete?

Elfogadom a sütiket.

(#47894) N.Szil válasza Dr.NX (#47893) üzenetére


N.Szil
tag

Nem 0 byte a fájlok mérete.
Azt írja, hogy a jpg 3,48 MB (3 656 160 bájt)
A videó meg 20,5 MB (21 541 669 bájt)

(#47895) AtHoS válasza N.Szil (#47888) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Külső memória kártyákra be lehetett kapcsolni kódolást, bár sosem használtam ilyen funkciót így nem tudom, milyen módon történik maga az eljárás (pl. a kártyán lévő mapparendszer, fájlok más eszközön láthatóak maradnak-e miközben a tartalmukhoz csak az eredeti készüléken lehet hozzáférni)

szerk.
Ha a zárójeles rész igaz, akkor a szervizben egy véletlenül elkövetett Factory Reset okozhat ilyen jelenséget

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#47896) cigam válasza AtHoS (#47895) üzenetére


cigam
félisten

Inkább arra tippelek, hogy össze volt fűzve a belső memóriával, nem önálló tárhelyként volt kezelve.
Próbáld meg lefuttatni a TestDisk-et, hátha talál amit a kártyán...

Ha pedig nagyon fontos családi képek lettek volna, nem csak a telefonon lett volna eltárolva. Gondolom a felhő szinkronizációs is ki volt kapcsolva, mert az az ördög játékszere.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47897) kidnou válasza N.Szil (#47888) üzenetére


kidnou
senior tag

Szabályosan leválasztottad, mielött kivetted belőle, és/vagy kikapcsolt telónál vetted ki? Ha nem, az is okozhatja

(#47898) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szeretném egy kép (JPG) fizikai méretét csökkenteni, mert továbbítani szeretném, de a lehető legjobb minőségben. Mivel tudnám ezt megtenni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47899) Doky586 válasza Predator2 (#47898) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl XNview classic-ban a jpeg minőséget 75-80 % ra állítod és úgy mented el. Pl 20 Mpx [link] csak 1.3MB

[ Szerkesztve ]

(#47900) cigam válasza Predator2 (#47898) üzenetére


cigam
félisten

A jpg formátumot meg szeretnéd tartani?
Próbáld ki az xnview-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.