Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) vgyuri válasza core i7 (#48949) üzenetére


vgyuri
őstag

Pl. Excel-be átmásolod, és duplikált mezők törlése.

[ Szerkesztve ]

(#48952) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
HWINFO -nál, hogy tudom azt beállítani, hogy alul a tálcán abba a sorrendben mutassa a hőfokok, venti fordulatokat ahogy én szeretném. Ha csak simán áthúzom egérrel újraindítás után megint össze van kuszálódva.
Ez lenne a jó sorrend.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48953) cigam válasza core i7 (#48949) üzenetére


cigam
félisten

notepad++

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48954) Weareus válasza Fire/SOUL/CD (#48950) üzenetére


Weareus
addikt

Akkor ez így már eléggé klassznak tűnik. :C :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48955) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok. Tudtok valami használható programot vagy módszert ajánlani, ami duplikált mappákat keres két különböző hálózati meghajtó között. Csak az egyező mappaneveket kellene megkeresnie, a fájlok nem számítanak. Total Commander csak fájlokra keres, mást meg nem ismerek. Köszönöm!

(#48956) AtHoS válasza Panhard (#48955) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Total Commander csak fájlokra keres"

Ezt poénnak szántad így a korai órákban? :DDD

read-only mode on the forum

(#48957) Panhard válasza AtHoS (#48956) üzenetére


Panhard
tag

Nem poénnak. :) Mappaszinkronizálás menü pontnál kilistázza a dupla mappákat is, de ott csak a fájlokat lehet törölni. A mappa ott marad. Vagy milyen lehetőség van még?

(#48958) AtHoS válasza Panhard (#48957) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ALT+F7 Bővített fülön Attribútumoknál mappát hagyod csak bent, majd eredményeknél ALT+B és dolgozhatsz a találatokkal, törölheted a mappákat

szerk.

persze miután megfelelően kijelölted hol is keressen :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#48959) sztanozs válasza Nerazim (#48952) üzenetére


sztanozs
veterán

Azért mert a tálcán sorbarendezés nem a HWINFO, hanem a Windows funkciója. És a windows nem jegyzi meg az ikonok sorrendjét.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48960) sztanozs válasza sztanozs (#48959) üzenetére


sztanozs
veterán

A probléma egyébként szerintem ott van, hogy a program dinamikusan változtatja az ikont (hogy megjelenítse a tartalmat az ikont újrarendereli) és ez valamiért összezavarja a cache-elt sorrendet...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48961) Nerazim válasza sztanozs (#48959) üzenetére


Nerazim
őstag

a kis buta...

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48962) Panhard válasza AtHoS (#48958) üzenetére


Panhard
tag

Na igen, a keresőnél tudom, hogy van ilyen. De az csak egy mappában keres. Nekem két könyvtár között kellene megkeresni az azonos nevű mappákat. Erre lenne a mappaszinkronizálás menüpont, de ha a találatok között kijelölöm amit törölni szeretnék és törlöm a "törlés bal oldalon" menüponttal, csak a fájlokat törli ki, a mappák ott maradnak.

(#48963) bitmad


bitmad
aktív tag

Olyan ingyenes rajzolóprogramot keresek, amiben egy kijelölt képrészletet fokonként lehet forgatni.
A paintben például csak 90 fokonként lehet.

(#48964) Fire/SOUL/CD válasza bitmad (#48963) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows 10 esetén beépítve megtalálható a Paint 3D alkalmazás, ami tud fokonként is forgatni. rotate_1 | rotate_2
Ha tényleg csak ennyi lenne a feladat, akkor csak ez miatt nem kell külső progi.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48965) dqdb válasza bitmad (#48963) üzenetére


dqdb
nagyúr

paint.net Ctrl+Shift+Z

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48966) Fire/SOUL/CD válasza Panhard (#48957) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy nem jól értelmezem, de azért leírom a lehetséges megoldást.

Nyilván ehhez a feladathoz a Total Commander Mappaszinkronizálás funkciója lesz használva.
Az fontos, hogy a mappaszinkronizálás ablakon 4 beállítást kell alkalmazni:
Üres mappák, Almappákat is, Dátum nem számít, ezek legyenek bejelölve ill. az Azonosak gomb legyen inaktív. (Képeken majd látni fogod)

A mappaszinkront most a példában úgy végeztem el, hogy BAL oldalt volt a forrás útvonal, JOBB oldalon meg a cél útvonal és BAL oldalon állva indítottam a mappaszinkront.

1. módszer, amikor nem jelöltem ki semmit: Eredmény
Ilyenkor mindkét oldal különböző mappái lesznek listázva.

2. módszer, amikor csak a mappákat jelöltem ki (SHIFT+*, majd * vagy épp fordítva (magadtól is rá fogsz jönni)): Eredmény
Ilyenkor csak a JOBB oldalról hiányzó mappák kerülnek a listába.

Abban a bizonyos listában még lehet különböző műveleteket végezni, amihez 1 vagy több listaelem is kijelölhető, jobb egeret nyomva megjelennek a lehetőségek.
Ebben a példában, ha klattyintanék a Törlés bal lehetőségre, akkor BAL oldalon törölné azt a szép hosszú nevű mappát.
A korábbi 1. módszernél található eredmény képet alapul véve ha megnézed, ott ha kijelölném az összes mappát a listában, majd jobb egér és a Törlés mindkét oldalon lehetőséget választanám, akkor értelem szerűen a BAL és JOBB oldalon lévő mappák is törlésre kerülnének.

Nem tudom, hogy valami ilyesmire gondoltál-e avagy ez megfelelő módszer számodra, ha igen, akkor viszont óvatosan próbálkozz vele, nehogy valami menjen a levesbe, legyen másolat mindenről... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48967) SpaceJam válasza sztanozs (#48959) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

De, megjegyzi, nálam mindig olyan sorrendben vannak, ahogyan azokat helyreigazítottam. Ellenben az egyetlen programhoz tartozó ikonoknál valóban lehet, hogy a legutóbbi kipakolási sorrendet veszi alapul, ami változhat. Ez viszont a program következetlensége.

Amúgy sosem értettem ezt a hőfokosdit... nem elég egy? Abból úgyis lehet következtetni a többire. Nálam ami megy, az csak a proci használat, a net- és a tárhely aktivitás 3 pici grafikonja, mert ezekből legalább értelmes információkat lehet leszűrni a programok futtatását illetően.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48968) Panhard válasza Fire/SOUL/CD (#48966) üzenetére


Panhard
tag

Én nem szinkronizálni szeretném a mappákat, hanem pont a mindkét oldalon meglévő azonos nevű mappákat törölni az egyik oldalon. A mappák tartalma nem számít. De ez a mappaszinkronizálás ki sem listázza a külön könyvtárban lévő azonos nevű üres mappákat, csak ha vannak benne fájlok, és csak azokat tudja törölni is. A mappát ott hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#48969) liszi70 válasza Panhard (#48968) üzenetére


liszi70
nagyúr

Everything-el rákeresel a mappanévre, rögtön ott lesz kilistázva az összes, elérési úttal, mérettel, mindennel. Amelyik nem kell, törlöd.

(#48970) Panhard válasza liszi70 (#48969) üzenetére


Panhard
tag

Ez a sima keresésnél kicsit bonyolultabb. Össze kell hasonlítani két meghajtót. Nem tudok mappanévre keresni, mert nem tudom melyik mappa van meg a másik meghajtón is. Azért kellene kilistáztatni. Több ezer mappa között van kb: 500 mappa, amelyik mindkét helyen szerepel. Ezeket kellene kiszűrni. Egyesével törölgetni eltartana pár napig. :)

(#48971) liszi70 válasza Panhard (#48970) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csak hogy értsem:

A két meghajtón lévő, egyező tartalmú mappáknak esetleg más nevei vannak?

"Csak az egyező mappaneveket kellene megkeresnie, a fájlok nem számítanak."

Az egyező nevű mappáknak hótbiztostuti, hogy a tartalma is azonos, tehát a mappában lévő fájlok vizsgálata nélkül is biztonsággal törölhető?

[ Szerkesztve ]

(#48972) Panhard válasza liszi70 (#48971) üzenetére


Panhard
tag

Pontosan. A mappák nevei azonosak, a bennük lévő fájlok már nem biztos, de az nem számít. Ha egyezik a mappanév, akkor az egyik oldalon törölni kell az egész mappát.

(#48973) liszi70 válasza Panhard (#48972) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem. Akkor Duplicate Cleaner, de csak a Pro tudja, a Free nem.

"Easily find complete duplicate folders. Search by a master folder, ignore folder contents and protect your favorites."

[ Szerkesztve ]

(#48974) Panhard válasza liszi70 (#48973) üzenetére


Panhard
tag

Letöltöttem a programot, teljes, pro verziót. Hát, ezzel sem sikerül megoldani a problémát. Minden lehetőséget kipróbáltam.
Érdekes, de a mappamélységeket az utolsó mappától visszafelé számolja, nem a megadott útvonal mappájától tovább. Igazából ez nem is mappamélység, hanem az egyező mappák száma, ami nálam egynek kell, hogy legyen. Mert a keresett mappa után mindegy, hogy mi van. Ezért nem is hozza ki eredménynek az egyező mappákat, mert a keresett mappa után még van további mappa.
Pl: van ez az elérési útvonal:

c:/teszt/egy/eztkeres/tovabbimappa
d:/teszt2/ketto/eztkeres/

A programnak megadom ezeket az útvonalakat:

c:/teszt/egy/
d:/teszt2/ketto/

Az "eztkeres" mappát keressük, de nem fogja megtalálni, mert a tovabbimappa-t és az "eztkeres" mappát hasonlítja össze.

(#48975) Fire/SOUL/CD válasza Panhard (#48968) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Háát, ilyen progi? Erre mondják, hogy olyan, mint az eszkimó hűtőgépszerelő. Lehet, hogy van,. de ku.va ritka... :DDD

Ha nem több száz mappáról van szó, akkor a Total Commander-ben Kijelölés menü/Különbözőek jelölése, azonosak rejtése
Aztán szemrevételezéssel törölsz...

Ami esetleg tudhatja, az ez: [Beyond Compare 4] , ha másért nem, legalább különböző színekkel/ikonokkal jelöli az azonos meg a különböző dolgokat... Sajnos nem ingyenes.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48976) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48975) üzenetére


liszi70
nagyúr

"eszkimó hűtőgépszerelő"

:DDD

(#48977) Panhard válasza Fire/SOUL/CD (#48975) üzenetére


Panhard
tag

Akkor feladom. :) Majd manuálisan. Van kb: 500 mappa, Elvileg 5 éjszakás műszak alatt megvan, ha műszakonként 100-at megkeresek és törlök. :)

(#48978) liszi70


liszi70
nagyúr

Olyan irodai szoftvert keresnék, ami a mai office-fájlokat ismeri, kezeli,....... de XP-n is elfut. :B Egy virtuális XP-re van telepítve egy régi nyomtató, ami csak XP-n működik. Ezt szeretném használni, de nyilván mai fájlokat kellene nyomtatni. Szerkeszteni nem kell, csak a nyomtatás lenne a feladata a proginak.
MS Office, LibreOffice nem fut el xp-n, pontosabban a régiek igen, de az meg nem fogja kezelni az újabb fajta dokumentumokat.
Mi lehet a megoldás szerintetek?

(#48979) ollie válasza liszi70 (#48978) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem annyit tudsz tenni, hogy az office fájlokat régi formátumba konvertálod (de ilyenkor ugye nem garantált, hogy nem változik valami a konverzió közben), vagy veszel egy új nyomtatót.

***

(#48980) dqdb válasza liszi70 (#48978) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nyomtass PDF-be és XP-n a PDF-et nyomtasd ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48981) ollie válasza dqdb (#48980) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, ez jobb ötlet.

***

(#48982) liszi70 válasza dqdb (#48980) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyelőre a PDF-et sem ismeri az az XP, ami fönt van. :D A Sumatra PDF sem telepíthető rá.

(#48983) woodworm válasza liszi70 (#48982) üzenetére


woodworm
veterán

Miért nem?
Ha a mai friss programokat nézed, akkor vajmi kevés fog működni problémamentesen az xp-n. A foxit readerről tudom, hogy képes portable módban működni, a mai napig hurcolom tovább magammal a 4-es verziót. Azzal tehetsz egy próbát, ha a korabeli sumatra tényleg nem működik.

(#48984) dqdb válasza liszi70 (#48982) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alapértelmezetten nem fogja, nincsen az XP-ben PDF olvasó. Kellően régi Adobe Readert keresni, ami még elfutott XP-n, itt tudod letölteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48985) liszi70 válasza woodworm (#48983) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért nem?"

Gondolom a legegyszerűbb, legnagyszerűbb pdf olvasó fejlesztője sem pazarolja már az idejét arra, hogy xp-n is futhasson a terméke. :) Ezt dobja a sumatra telepítő. (Természetesen 32 bites.) Portable dettó.

[ Szerkesztve ]

(#48986) liszi70 válasza dqdb (#48984) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jó gondolat a pdf-be konvertálás. Abból nincs annyiféle, sőt igazából csak egyféle van, ha jól tudom, nem úgy mint pl. word-ből. Tehát elvileg egy hót régi pdf-olvasó is tudja értelmezni a maiakat is.

Szerk.: Hoppá, közben találtam régi sumatra-t, ami elvileg jó xp-re. Mindjárt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#48987) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#48985) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

3.1.2 verzió (vagy korábbi) megy XP alatt, a képeden meg 3.2-es van...
Szóval Sumatra PDF 3.1.2 (és lehetőleg a 32 bitest töltsd le) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48988) woodworm válasza liszi70 (#48985) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért említettem a továbbiakban a korabeli verziót. A 4-es foxit nekem is valamikor 2010-12-es lehet, szerintem még xp-n kezdtem gyűjteni a portable verzókat. Az oldappson nézz körül.

(#48989) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48987) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, közben megtaláltam én is, és jól működik, problem solved. :)
Igaz egyébként a feltételezésem, hogy pdf-ből igazából csak egyféle van (nem úgy mint pl. word-ből) tehát egy hót régi pdf-olvasó is tudja értelmezni a maiakat is?

(#48990) liszi70 válasza woodworm (#48988) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ezért említettem a továbbiakban a korabeli verziót."

Jogos! :B Azért nem találtam a sumatra régebbi, xp-s verzióját mert egyrészt nem kerestem, másrészt nehéz helyen volt eldugva, a letöltés főoldalán. :DDD

(#48991) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#48989) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt megkérdezhetem, hogy milyen nyomtatóról lenne szó? (mert sokszor hallottam már, hogy X nyomtató nem használható W10 alatt, aztán mégis...)hátha tudok segíteni. PRIVÁTBA írj, nem ebbe a topikba való)

A Summatra 2016-os (ami még támogatja az XP-t), amit még megpróbálhatsz, az a PDF24 Creator (teljesen ingyenes) ennek az utolsó változata, ami XP-n is fut az a 8.6.1, ami 2018 szeptemberi...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48992) mezis válasza Fire/SOUL/CD (#48991) üzenetére


mezis
nagyúr

" ami 218 szeptemberi..."
Kr. u. ? ;] :DDD

mezis

(#48993) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48991) üzenetére


liszi70
nagyúr

Végül is programot kerestem, offban elfér ez is szerintem. :)

HP LaserJet 1000

Nagyon régi, de újszerű állapotú, majdnem tele tonerral, így nem szívesen dobnám ki. :D
Köszönöm!

#48992mezis
:DDD
Kár, hogy neki 15 perce van szerkeszteni! :D

[ Szerkesztve ]

(#48994) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#48993) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az XP nem azért kell, mert olyan régi progi(ka)t használsz, ami tényleg csak XP alatt fut(nak), akkor simán csak egy W10 x86-ra (32 bites) van szükséged, az alá simán fel kellene cuppannia a HP LJ 1000 XP x86 driver-nek...
lj1488hu.exe letölt, jobb egér/tulajdonságok/kompatibilitás fül és amdin joggal fusson és XP SP3 módban
(Most a 64 bites W10 alatt is kipróbáltam, simán lefutott a telepítő, persze drivert nem tudja felpakolni, de 32 bites W10 alatt fel kellene mennie)
Szóval egy próbát megérne a dolog, mert akkor nem kellene ezeréves progikkal sem foglalkoznod, akár egy másik merevlemezre élesbe is felpakolhatsz egy W10 x86-t, akkor virtuális gép sem kell feltétlenül...

mezis
Igen, 15 perc alatt még tudok javítgatni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48995) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48994) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha az XP nem azért kell, mert olyan régi progi(ka)t használsz, ami tényleg csak XP alatt fut(nak)"

Dehogyis, XP kizárólag azért kell, hogy ezt a nyomtatót és egy szkennert használni tudjak.

Kipróbálhatom amit írtál, nagyon köszönöm, hogy utánajártál. :R Viszont szemtelen leszek, mert csak akkor van értelme a win10 x86-ba időt és energiát ölni, ha a szkenner is fel tud menni rá. Ha nem, akkor így is, úgy is kell az xp. Én tűvé tettem a netet, de közelébe se kerültem win10-es drivernek a Canon CanoScan 3200F szkennerhez. Ha te sikerrel jársz, jótetted biztosan felírásra kerül a végső elszámolás mennyei nyomtatványába! :D

(#48996) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#48995) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát a Scanner-hez van W7-es driver/Utility is, szóval annak is fel kellene cuppania W10 x86 alá: CanoScan 3200F W7/Vista/XP/2000 Driver/Utility
Itt még kompatibilitást sem kell feltétlenül állítanod(ha mégis, akkor értelemszerűen W7-re állítsd), mert a W10 el szokta fogadni legtöbb esetben a W7-es drivereket "szó nélkül" is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48997) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48996) üzenetére


liszi70
nagyúr

Win7-en sem ment ez szkenner, de tény, hogy mindig x64-el próbáltam, mert nekem az volt. Nagyon köszönöm, ha minden jól megy, holnap feldobok egy win10 x86-ot, aztán meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#48998) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#48997) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyorsan felpakoltam virtualba a W10 x86-t, gond nélkül ment fel a printer driver és a Scanner driver és utility is.
Itt a telepítő várja, hogy csatlakoztassam a nyomtatót (ha lenne)
Itt meg a scanner utility-ben kellene megadni a scanner-t (ha lenne)
Remélem nálad semmi gond nem lesz a kütyükkel, jó esély van rá, hogy működjenek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48999) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Tudnátok valami ingyenes és egyszerű firewall-t ajánlani a tinywall-on kívül?

(#49000) Fire/SOUL/CD válasza #68216320 (#48999) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ZoneAlarm Free Firewall
Egyszerű megjelenésű, keveset kérdezgető fal, ami amúgy elég hatékony, sajnos magyarul nem tud. Annyi a dolgod, hogy feltelepíted, utána megnyitod és jobb felső sarokban UPDATE.
A szabályokat (alkalmazás szabályokat) alapban AUTO-ra teszi, hogy progik miattt se kérdezgessen feleslegesen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.