Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) #75501312 válasza Pityu. (#47350) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mielőtt bármit változtatnál, felajánlja a mentést. Ha elcsesződik, visszatöltöd.

(#47352) Pityu. válasza #75501312 (#47351) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ezt is jó tudni,köszi az infókat.Amúgy egyébként néha kell kutakodni törölgetni a regisztryben?Mert elméletileg egy modern operációs rendszernek azért jól kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47353) Kempetlen válasza Pityu. (#47347) üzenetére


Kempetlen
tag

Ja igen, akartam is írni, hogy néha azért a rég belakott rendszereken fel lehet szabadítani némi tárhelyet, annak egyértelmű előnyei vannak (nem sebességbéli persze). Arra jó a CCleaner. Meg nálam fehér listában vannak az általam használt cookie-k, a többit törli. Innen portable változatban lehúzhatod.

A másik az a BleachBit. Viszont ezzel már óvatosan kell bánni, leginkább a játék launcherek és játékok alól tud sok-sok cache-t kibányászni. A leírást érdemes végigolvasni. Más takarító stuff viszont már tényleg nem kell.

Nem, nem kell registryben kutakodni.

[ Szerkesztve ]

(#47354) Pityu. válasza Kempetlen (#47353) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már ezer éve használom a Ccleanert csak a regisztrybe nem piszkáltam bele még sosem vele.Én mindig a buildes oldaláról szoktam leszedni.Egyébként még annyit a revo uninstallernél volt olyan,hogy letöröl egy programot de a program újraindítást kér és újra indítom a gépet belépek aztán újraindulás után a revo ba ott feldobja,hogy a maradékok eltávolítása még függőben maradt és folytatom az eltávolítást,a geek nél is van ilyen,hogy még utólag is feldobja a lehetőséget?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47355) Kempetlen válasza Pityu. (#47354) üzenetére


Kempetlen
tag

Uninstall után igen, újraindítás után már nem. De tök mindegy, én le szoktam futtatni újraindítás előtt, aztán max nem lesz annyi törölnivalója újraindítás alatt. Vagy hogy zavartalanul lefusson a saját uninstallere az újraindítással együtt, max megnézed, hogy egyébként mit ajánlana fel. Egyébként meg nem kell annyit telepítgetni, az is segít ám, görcsölni rajta meg végképp nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#47356) #75501312 válasza Pityu. (#47352) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ház, elvileg a modern operációs rendszernek jól kellene működnie, igen.
Én néha lefuttatom, havonta egyszer és mindig talál valamit.
+amit Kempetlen ír csak jól be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#47357) Pityu. válasza Kempetlen (#47355) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na mindegy meg nézek minden programot amit linkeltél és meg próbálom törölni az agyamból a hülye berögződéseket :) egyébként a revo munkáját is lehet túl értékeltem és nem is nyertem annyit vele.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47358) #75501312 válasza Pityu. (#47357) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sztem nyugodtan kísérletezz, mentsd le előtte a teljes registryt egy biztos helyre, aztán próbáld ki a progikat.
CC-ben is van uninstaller opció egyébként.

(#47359) Pityu. válasza #75501312 (#47358) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt tudom,hogy van csak nem kb olyasmi mint a gyári?Nagyon magamba tápláltam ezt a revo-t,nehezen szoktam váltani új dolgokra de most megteszem :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47360) #75501312 válasza Pityu. (#47359) üzenetére


#75501312
törölt tag

A lista ugyanaz, de állítólag annyival tud többet, hogy nem hagy maradékokat (file, mappa) és a registryt is elvileg kitakarítja rendesen. De kaptál pár opciót, menj azzal, amelyik szimpi. :)

(#47361) #53667584


#53667584
törölt tag

Olyan zenelejátszót keresek ami nem indexel semmit, nem csinál katalógust, nem tölt le borítókat, egyszerűen mindenféle bloatware mentes. Két dolgot tudjon: zenét lejátszani és mappánkénti nézetet. Linuxra a moc a tökéletes példa erre, de nekem most windowsra kellene valami hasonló.

(#47362) #75501312 válasza #53667584 (#47361) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ebben a mappás dologban nem vagyok biztos, de nézz rá a Foobar2000 és AIMP progikra.

(#47363) Cs1csó válasza #53667584 (#47361) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Foobar

(#47364) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok Skacok ,

Gubanc és vírus mentes youtube videó és audio letöltő programot tudnátok nekem ajánlani ,amik eddig voltak (ingyenesek) ,szinte mind meghalt ,vagy valami bajuk lett.
Lehetőleg ingyenes megoldást keresnék ,4k video tartalomnak ,vagy legalább a 320kbs os mp3 nak örülnék ha tudná.

Köszöntem nektek ,további szép estét , :R

(#47365) Cs1csó válasza TechN7ne (#47364) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#47366) TechN7ne válasza Cs1csó (#47365) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elképesztő király vagy ,ráadást magyar is ,nagyon szépen köszönöm! :R
Remélem kitart egy ideig (sajnos ezeket a programokat hamar kilövik).

(#47367) Kempetlen válasza TechN7ne (#47364) üzenetére


Kempetlen
tag

A Youtube-DLG és a 4K Video Downloader általában jól működnek, az előbbinél volt csak olyan, hogy valakiknél nem működött. A DLG a fapadosabb kinézetű, ám listákat és mindenfélét le tud kapni, a 4K az egyszerűbb 1-1 letöltés kezelésére. Nem szokták letiltogatni ezeket. Amiket kilőnek, azok az android appok.

csicso82: Megnézem majd ezt is.

nxferenc: Nézd meg ezeket! A 3-ból kettőt már ajánlottak is, de a Resonic Player is érdekes lehet. Az kifejezetten mappaböngészős, egyszerű lejátszó. Zenészek használják sample-ök válogatására.

[ Szerkesztve ]

(#47368) #53667584 válasza #75501312 (#47362) üzenetére


#53667584
törölt tag

(#47362) Soul Gem
(#47363) csicso82
(#47367) Kempetlen
Köszi szépen! A Foobar2000-t nézegettem, de nem tudom, hogyan lehet abban mappanézetet előhozni. De megnézem a többit is.

(#47369) Kempetlen válasza #53667584 (#47368) üzenetére


Kempetlen
tag

A foobar2000-t nézegettem, de nem tudom, hogyan lehet abban mappanézetet előhozni.

- hozzáadod a beállítások > Media Library részen a zene mappád
- felületen bekapcsolod az Album List nézetet (view > layout > quick setup)
- az Album List bal alsó sarkában kiválasztod, hogy by folder structure

De az említett Resonic Player eleve olyan, amilyet szeretnél, a lehető legegyszerűbb mappaböngészővel bal alul, jobb oldalt a számok kiválasztásával, felül meg a seeker-sávval.

[ Szerkesztve ]

(#47370) Kempetlen válasza Kempetlen (#47369) üzenetére


Kempetlen
tag

A letöltés oldalukon (vagy az enyémen) van portable verzió is. Érdemes az AppData / Roaming helyre kitömöríteni és ott használni, úgy a drag 'n drop funkció is biztosan működik (ha ráhúzol egy mappát a felületére, akkor a mappalista oda vált).

(#47371) cigam válasza Kempetlen (#47369) üzenetére


cigam
félisten

nxferenc
1by1

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47372) Kempetlen válasza cigam (#47371) üzenetére


Kempetlen
tag

Ez se rossz.

(#47373) Kempetlen válasza Kempetlen (#47372) üzenetére


Kempetlen
tag

De nem kezeli a FLAC-okat. A Resonic ezerszer profibb. Ennek egyetlen előnye, hogy 172 KB.

[ Szerkesztve ]

(#47374) #53667584 válasza cigam (#47371) üzenetére


#53667584
törölt tag

Azt hittem a Resonic lesz a legközelebb a moc stílusú lejátszóhoz, de ez a 1by1 tökéletes. Köszönöm! :R

(#47375) Creepy


Creepy
tag

Üdv!

Egyik barátom kérdezte tőlem, de nem tudtam rá választ adni. Ezért itt teszem fel ezt a kérdést!

Olyan programot keresnék, amivel egy adott videón lévő feliratot el lehet tüntetni. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen. :N Esetleg valami videószerkesztővel is meglehet csinálni? Vagy van hozzá külön program?
Köszi a válaszokat előre is!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#47376) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Milyen ingyenes program ami átkonvertálja nekem a régi "szalagos" videokameráról mentett "emlékeket", a jelenlegi: avi-ból mkv-ba úgy hogy ne legyen képminőség vesztés (ha lehet inkább mesterséges javítás) és tömörítse a jelenlegi fájl méretet.
Példa:
Jelenlegi méret:

Formátum:

Tudtok tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47377) repvez


repvez
addikt

üdv, Tud valaki olyan program létezéséről, hogy virtuálisan lehessen tesztelni , usb paneleket (arduino, stb) és a hozzá használható kiegészitő eszközöket (potméter, nyomogomb, mozgásérzékelö, giroszkóp stb.)mind az elektromos kapcsolásra és a programozásra egyaránt.
Tehát anélkül lehessen egy komplex rendszert virtuálisan megépinei, hogy fizikálisan meg kellene épiteni. hogy a prototipus hibák azelött meg lehessen oldani mielött folyamatosan le kellene gyártani az ujabb és ujabb dolgokat hozzá.

(#47378) cigam válasza Creepy (#47375) üzenetére


cigam
félisten

Az avidemux valamelyik régebbi (2015 környéke?) verziójában még bennevolt egy delogo filter, ami elmossa a feliratot, de nem veszi ki teljesen.

VGYke
Az avidemux tud ilyet. Betöltöd a videót, a video/audio codec beállításokat copy-n hagyod, output formatnak meg kiválasztod az mkv-t, és mentés.

repvez
Ha jól értem mit szeretnél, akkor keress rá a virtual breadboard-ra. pl. VirtualBreadboard, SimulIDE, TinkerCAD, ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47379) Creepy válasza cigam (#47378) üzenetére


Creepy
tag

Rendben! Köszi! Megnézzük, hátha. ;)

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#47380) repvez válasza cigam (#47378) üzenetére


repvez
addikt

köszi valami hasonlora gondoltam

(#47381) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Olyan programot keresek, ami azt monitorozza, hogy sleep-ből mi éleszti fel a gépet. Egyszerűen kiírja, hogy az egér egy bizonyos alkalmazás, vagy bármi, ami felélesztette.

Szinte lehetetlen sleepbe tenni, pár másodperc-perc múlva már pörög is fel

Olyan okos segítséget már kaptam, hogy biztos parajelenségek, meg szelleműzőkkel próbálkozzak, de egyelőre maradnék valami IT-sabb megoldásnál. Úgyhogy ha ilyen poénok jutnának eszedbe, csak szólok, hogy "vótmá".

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47382) r4pt0r válasza Wolfskin (#47381) üzenetére


r4pt0r
tag

Ha cmd-ben beírod a "powercfg -lastwake" kiadja mi ébresztette fel a gépet. Néha utána kell nézni mi is az mert nem egyértelmű, de ez segít.

Nyilván ez nem logol, szóval ha egy este mondjuk többször bekapcsol majd ki, mindig az utolsót látod.

Nekem a NASon a windowsos updateorchestrator (Windows update service része) öl meg, nem lehet kiírtani, mindig megtalálja a módját hogy visszakapcsolja magát és felébressze a gépet.

(#47383) energomatt válasza VGYke (#47376) üzenetére


energomatt
senior tag

Valóban az Avidemux. Tömörítés veszteségmentesen nem lehetséges filmeknél, mint ahogy automatikus minőségjavítás sincs. Ehhez képest nem is meglepő, hogy a kettőt együtt szeretnéd. :-)

(#47384) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Nem tudom, jó helyen járok-e...

Van egy JBL 500BT fejhallgatóm.
Adott egy PC, MSI B450M MORTAR MAX alaplappal, integrált hangkártyával (gyári audio driverrel).

Az lenne a kérdésem, milyen program, amivel fel lehetne kicsit turbózni a hangélményt.
Redmi Note 7-t használok, és az sem váltja ugyan meg a világot, de azon pl. a Viper4Android telepítésével sikerült meglepően jó hangzást összehozni.

Létezik esetleg hasonló megoldás PC-re? Olyan szoftver (elsősorban ingyenes), amivel jobb hangzást lehetne előcsalogatni a fülesből? Ahogy úgy hiszem, a Genius SP-HF1250B hangszóróm is sokkal többre hivatott, mint amennyire most képes.

Tudom, hogy az igazi egy dedikált hangkártya vásárlása lenne (bár nem tudom, az a BT fejhallgató hangminőségén is javítana-e), de sajnos most pár hónapig még igen szoros a költségvetés, nem tudok szeretnék a gépre költeni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#47385) Kempetlen válasza Peterhappy (#47384) üzenetére


Kempetlen
tag

sajna csak ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47386) VGYke válasza energomatt (#47383) üzenetére


VGYke
addikt

Ok! Akkor mi a javaslatod?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47387) Krystal_s válasza r4pt0r (#47382) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Nekem a NASon a windowsos updateorchestrator (Windows update service része) öl meg, nem lehet kiírtani, mindig megtalálja a módját hogy visszakapcsolja magát és felébressze a gépet."

Utánanéztem és tényleg létezik ez a Win10 probléma. :Y
"if you open its Properties and see, you will not be able to change the startup type – it will be grayed out! So stopping the Service can serve as a temporary measure – you cannot disable it. When convenient you may use the Start button to start the service, or it will be started once you restart your computer."

Azért ez durva. Nálam alap, hogy naponta altatom a gépet. Bíztam benne a sok panasz miatt majd változtatnak a W10 erőszakos működésén, de ahogy elnézem egyre rosszabb. (azok számára, akiknek alap, hogy maguk tudják irányítani a rendszert)

Ezt próbáltad már? Állítólag PsTools-ban lehet tiltani.
Disable Update Orchestrator from waking my computer.

(#47388) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Köszönöm a múltkori segítséget, idő hiányában nem tudtam még kipróbálni a Google Meets és Teams progikat. Azt szeretném használni, ami biztonságos.

Ma viszont 2 programot keresnék, amiben újra kérem a segítségetek.

1. Olyan kiegészítőt keresek böngészőhöz, amivel a begépelt szöveget lehet újra előhozni, ha bezáródna az oldal, hogy amit addig beírtam ne kelljen elölről kezdeni. Használtam ilyet csak a neve nem ugrik be.

2. ingyenes partícionáló programot keresek, amivel windows alatt lehet partíciókat összevonni, szétszedni, méretet zsugorítani ÉS a MBR-GPT konverziót elvégezni.

Segítségetek előre is köszönöm!

(#47389) Fire/SOUL/CD válasza tpeter77 (#47388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ponthoz nem tudok hozzászólni

2. AOMEI Partition Assistant Standard Free | MiniTool Partition Wizard Free

OS alól csak adatpartíciót lehet konvertálni, rendszerpartíciót nem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47390) r4pt0r válasza Krystal_s (#47387) üzenetére


r4pt0r
tag

Igen próbáltam egy ideig jó volt, de aztán megint kitalálta hogy vissza kéne kapcsolnia magát. De valamikor meg nem csinálja, teljesen random. Ki is vágtam a szobából mert mindig este volt kedve bekapcsolni. :D

(#47391) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

A hosszútávú home office miatt keresnék lehetőleg ingyenes programot vagy webes felületet (inkább) az alábbi célra:

Egy adott alkalmazás support részlegén dolgozom és a megoldott feladatokat, tevékenységet trackelnem kellene időre pontosan.

Előre is köszi!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47392) Kempetlen válasza func93 (#47391) üzenetére


Kempetlen
tag

#47053-47054: Asana.
Vagy egy jól beállított Discord szeró.

rokafiu77: Typio Form Recovery?

Én amúgy a saját clipboard historynkat használom, és már izommemóiából nyomom a Ctrl+A+C kombinációt. :D

[ Szerkesztve ]

(#47393) Kempetlen válasza func93 (#47391) üzenetére


Kempetlen
tag

Bocs, a trackelés miatt a Discord kiesik, de marad az Asana. :K

(#47394) AtHoS válasza Krystal_s (#47387) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ehhez mi szükség psexec-re?

%windir%\system32\taskschd.msc /s ez simán elindítja a feladatütemezőt pl. rendszergazdai parancssorból futtatva (psexec-el is azt indítja el), ahol a tényleges állítgatást kell végezni. Ránéztem és nálam véletlenül alapból letiltott állapotban van a Reboot_AC és a Reboot_Battery feladat is (sima Reboot nevű pedig nincs is)

read-only mode on the forum

(#47395) AtHoS válasza Kempetlen (#47392) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a ClipCube hogyan is működik?

Egy vágólapra nem került tartalmú szövegmezőből pl. mikor most éppen gépelem ezt a szöveget is elmenti? (természetesen anélkül, hogy kijelölném és vágólapra tenném)

read-only mode on the forum

(#47396) Kempetlen válasza AtHoS (#47395) üzenetére


Kempetlen
tag

Az csak vágólapmentő. :)

De közben linkeltem a Typio Form Recovery-t, ami talán jó a célra.

[ Szerkesztve ]

(#47397) Peterhappy válasza Kempetlen (#47385) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kár, de azért köszönöm. Akkor amint tehetem, beruházok!

Köszönöm szépen!

(#47398) Zola007


Zola007
veterán

keresek offline, Win alapú issue tracker / munkalap programot, amiben egy-egy feladathoz tudok új ticketet nyitni, hogy fel tudjam vinni a bejelentő, elérhetőséget, problémát, megoldást, képet feltölteni
köszi!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#47399) Kempetlen válasza Zola007 (#47398) üzenetére


Kempetlen
tag

(#47400) Kempetlen válasza Kempetlen (#47399) üzenetére


Kempetlen
tag

Vagy Excel. Vagy bármilyen self-hosted issue tracker.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.