Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) iguana válasza enginev3.0 (#48350) üzenetére


iguana
őstag

[link] szerintem még mindig ez a legjobb. networx, magyar nyelv is van benne, testreszabható, egyszerű, jó.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48352) enginev3.0 válasza iguana (#48351) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48353) Cs1csó válasza enginev3.0 (#48350) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a NetSpeed Monitor vált be, sajnos ezt nem fejlesztik már de hibátlanul teszi a dolgát. Amiben talán jobb mint a NetWorx, hogy egyszerűbben mutatja a tálcán folyamatosan a pillanatnyi le- és feltöltést.
Annyi a lényeg, hogy a telepítés előtt kompatibilitási módban "korábbi Windows verziót" kell választani és kész is. Utána testre lehet szabni és szerintem kiváló. Anno örültem volna, ha valami aktívan fejlesztett programot találtam volna ingyenesen de nem volt.

(#48354) w.miki


w.miki
veterán

Virusírtóból melyik az ajánlott?
FB üzeneteket kaptam/küld.
Mbam jó lesz? Vagy más?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48355) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan program ami ki írja hogy melyik processzor magot mi hajtja?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48356) Dr.NX válasza enginev3.0 (#48355) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem kell ehhez program! Mindegyik processzormagot áram hajtja.

Elfogadom a sütiket.

(#48357) enginev3.0 válasza Dr.NX (#48356) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48358) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Képernyő-felvevő (screen recorder) programot keresek Windows 10-re. Mindössze 1280x720-as felvételt szeretnék készíteni.

Kipróbáltam már néhányat (Movavi, ZD Soft, Gilisoft). Mindegyikkel az a probléma, hogy - valószínűleg a tömörítés miatt - a színek élettelenek, elcsúsznak. Mutatok egy példát:

Jobb oldalon látjátok az eredeti programot, amit rögzíteni szeretnék. Bal oldalon egy egyébként 8000 kbps tömörítéssel készült mkv felvétel képe. Gyakorlatilag a sárga, narancssárga és piros vonalaim egyenesen szürkék lettek. De mint látszik, minden szín kifakult.

Talán olyan programra lenne szükségem, ami viszonylag veszteségmentesen tömöríti a videót - nem tudom.

Mi a véleményetek? Melyik képernyő-rögzítő programot ajánjátok?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#48359) Golden9 válasza €uro (#48358) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

OBS
oCam

[ Szeretkezve ]

(#48360) €uro válasza Golden9 (#48359) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm szépen! Az OBS tökéletes lesz.

(#48361) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!

Én a legjobb ingyenes PowerDVD alternatívát keresem.Tehát freeware érdekelne,és fontos,hogy a Cyberlink PowerDVD-hez hasonlóan támogassa és ez által tudja kezelni a bluray menüket is,tehát ha pl. elindítok egy BD50 iso-t,akkor ne egyből maga a film,hanem először egy ilyen felület induljon el,sőt,azon aztán még navilgálni is tudjak:

Szóval van-e ilyen?A Leawo Blu-ray Player már majdnem jó lett volna, de az nekem valamiért állandóan összeomlott valami Java-val kapcsolatos hiba miatt.Miközben a Power DVD meg nem,csak annál meg lejárt az egy hónapos trial időszak,és hiába próbáltam trükközni azzal hogy elvileg tényleg csontig leszedtem Revo Unistallerrel,amikor újra raktam akkor is tudta hogy már volt telepítve a gépre és azt is hogy már lejárt az egy hónap.

Tehát vagy freeware kellene,vagy akár PowerDVD-nél,akár más lejátszónál egy olyan megoldás hogy újraindulhassanak azok a triál időszakok,és akkor legfeljebb havonta újra telepíteném.Tört verziókkal nem szívesen foglalkoznék.

Előre is köszi!

(#48362) sztanozs válasza bela30 (#48361) üzenetére


sztanozs
veterán

VLC 3.0 elméletileg tudja a BD-J menüket...
https://www.videolan.org/vlc/releases/3.0.0.html
+
https://wiki.videolan.org/VSG:Usage:Blu-ray/

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48363) bela30 válasza sztanozs (#48362) üzenetére


bela30
csendes tag

Köszönöm a tippet,csak egy baj van: hogy nekem nincs C:\ProgramData\aacs\ mappám.Vagy hozzak létre egyet csak úgy manuálisan,ahogy a Mac OS X soránál is javasolja?

A másik meg,hogy azt is írja hogy "VLC 64 bit on Windows: put that file in your VLC directory". Tehát ide? C:\Program Files\VideoLAN\VLC

Bocs csak biztosra akarok menni.Szóval tudom hogy ezek elég láma kérdések,de hát tényleg az vagyok,szóval bocsi ha most ezektől a kérdésektől a hajadat téped.

Amúgy nagyon örülnék ha beválna,mert a VLC-t amúgy is rendszeresen használom és imádom is,csak eddig nem tudtam hogy bluray ISO-k lejátszására is rá lehet venni.

(#48364) sztanozs válasza bela30 (#48363) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen és igen

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48365) gabor128


gabor128
aktív tag

Youtubról hogy lehet leszedni videót PC-re?
Semmivel nem sikerül és már agyrákot kapok ettől.

(#48366) Đusty válasza gabor128 (#48365) üzenetére


Đusty
addikt

(#48367) mezis válasza Đusty (#48366) üzenetére


mezis
nagyúr

mezis

(#48368) Vesa válasza gabor128 (#48365) üzenetére


Vesa
veterán

Ide bemásolod a linket, és leszeded mp4-ben.

A tudomány a valóság költészete!

(#48369) sztanozs válasza gabor128 (#48365) üzenetére


sztanozs
veterán

[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48370) AtHoS válasza sztanozs (#48369) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már youtube-dl, akkor inkább GUIval: [link]

read-only mode on the forum

(#48371) liszi70 válasza Đusty (#48366) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálam a defender nem jelzett rá, viszont 1080 felbontással csak hang nélkül szedi le a videókat. :F

[ Szerkesztve ]

(#48372) mhn


mhn
tag

Sziaasztok!
Olyan programot keresek windowsra, amivel megoldható, hogy ha egy videó filehoz tartozik angol és magyar hangsáv is, akkor az egyiket az egyik audio outputra küldje, a másikat egy másik outputra.
Pl. a magyar hangsáv hdmi-n keresztül a TV-re megy, az angol meg egy bluetooth fülesre.
Van olyan lejátszó ami ezt tudja?

Köszönöm!
Üdv!

(#48373) mezis válasza liszi70 (#48371) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne azt nézd (hallgasd), hogy mit szedett le, hanem azt, hogy mit RAKOTT FEL még Neked! ;] :DDD

mezis

(#48374) liszi70 válasza mezis (#48373) üzenetére


liszi70
nagyúr

:) Értem én mit mondasz, de szerintem ez a weboldal most tiszta. Legalábbis a vírustotal teljes mértékben annak mutatja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#48375) bela30 válasza sztanozs (#48362) üzenetére


bela30
csendes tag

Sajnos nem vált be. (Persze gondolhattam volna előre,hogy nem lehet olyan szerencsém,hogy ilyen egyszerű legyen :-( )

A menü bejön,de az eddig is bejött,tehát már a linken található két fájl letöltése előtt is.Viszont lépegetni továbbra sem tudok benne,ahogy eddig sem.

Egyszóval,igazából nem változott semmi :-(

Egyéb ötlet még?

(#48376) cirkus


cirkus
aktív tag

ingyenes powerpoint szerkesztő programot keresek, ahol semmilyen aktiválást nem szükséges a használathoz

(#48377) liszi70 válasza cirkus (#48376) üzenetére


liszi70
nagyúr

LibreOffice?

(#48378) Cs1csó válasza cirkus (#48376) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#48379) Lauda


Lauda
félisten

A handbrake nevű programot aki használgatja, nem tudja esetleg, van-e olyan opció rajta, hogy ha kivágnék részletet egy videóból, azt úgy mentse le, hogy ne nyúljon semmi máshoz? Tehát a hang, videó opciók változatlanok maradjanak. :)

Köszönöm szépen!

(#48380) Dr.NX válasza Lauda (#48379) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem erre van a Handbrake. Használd erre a LosslessCutot.

Elfogadom a sütiket.

(#48381) AtHoS válasza Lauda (#48379) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha véletlenül mkv a konténer formátuma a vágandó videónak, akkor mkvtoolnix is tudja úgy vágni, hogy nem tömöríti át.

read-only mode on the forum

(#48382) bela30 válasza Lauda (#48379) üzenetére


bela30
csendes tag

Az Avidemux is ilyen,és a nevével ellentétben nem csak avi-kat kezel hanem minden mást is.

(#48383) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Milyen szoftvert tudtok ajánlani windowsra , amivel lehet emlékkönyhöz hasonlót kreálni ( Lightroomon kivül) ?
Nyilván ingyenes kellene , de ha fizetős- havidíjas nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#48384) Lauda válasza Dr.NX (#48380) üzenetére


Lauda
félisten

#48380Dr.NX, #48381AtHoS, #48382bela30

Köszönöm szépen az ötleteket! :R

(#48385) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!
Milyen megoldással végezhetek (akár rendszeresen/automatizáltan) teljeskörű biztonsági mentést (Windows-ostól) az SSD-m ről?

(#48386) Cs1csó válasza abw6291 (#48385) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sok módja van, közkedvelt a Macrium Reflect Free, van róla videó a jutubon, hogyan használd, de a Windows 10 topikban is volt már róla szó, ott beírod a keresőbe és kiadja.

(#48387) Vesa válasza abw6291 (#48385) üzenetére


Vesa
veterán

+1 a Macrium Free-re!

A tudomány a valóság költészete!

(#48388) realist


realist
őstag

Olyan alkalmazást keresek amivel dual sim-es telefonon (P30) kártyánként tudom mérni a kimenő hívások hosszát.
Próbálkoztam pár alkalmazással, de mindegyik egyben kezelte a hívásadatokat.

Van valakinek bevált ötlete?

(#48389) AtHoS válasza realist (#48388) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Telepítsd fel a DW Contacts & Phone & Dialer APP-ot. Ez az egyik legátfogóbb tárcsázó, névjegykezelő, amiben van statisztika rész: összesített + SIM-enként szétbontva

Jelenleg a TruePhone tárcsázót használom aktívan, de a DW is telepítve van és ezt mutatja most (nem vettem meg a DW-t, csak a linkelt ingyenes verzió van felrakva) nálam a statisztika (szintén P30 telón)

Költségek és számlázási ciklus nincs beállítva, mivel nem használom ezt a funkciót csak emlékeztem, hogy van benne és gyorsan lőttem róla egy képmentést, hogy lásd mit is mutat.

read-only mode on the forum

(#48390) kromatika


kromatika
veterán

Szia.Milyen programmal tudom,egyszerűen le menteni az FB fiókomban lévő privát üzeneteim?És milyen programmal tudom meg nézni hogy ki nézte meg a profilom?Köszönöm előre is a segítséget :R

(#48391) kispx válasza kromatika (#48390) üzenetére


kispx
addikt

A beállításokban az adataidat (köztök az üzeneteidet) letudod tölteni. Egy böngészővel lehet majd megnézni.

> "És milyen programmal tudom meg nézni hogy ki nézte meg a profilom?"
Semmilyen ilyen adatot nem vezet (legalábbis nyilvánosan) a facebook. Így semmilyen programmal sem tudod megnézni ezt.

(#48392) kromatika válasza kispx (#48391) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm sikerült le töltenem az üzeneteket.Lehet rosszul fogalmaztam, emléksze valami jobb clik-es "varázylatra amivel meg lehetett nézni kik nézik az adat lapom,csak el felejtettem.

(#48393) sfdrakex válasza kromatika (#48392) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

FB adatlap nézős cucc az sok éve is valami kamu cucc, volt, 2 éve nincs FBm, de szerintem továbbra is kamu.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48394) kidnou válasza kromatika (#48392) üzenetére


kidnou
senior tag

Ilyen sose vot. Vagyis volt ilyen kiegészitő, de nem valós adatokat mutatott

(#48395) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Milyen programmal tudom egy program sebességét limitálni? :R (net)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48396) sfdrakex válasza enginev3.0 (#48395) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Netlimiter, Dumeter

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48397) enginev3.0 válasza sfdrakex (#48396) üzenetére


enginev3.0
félisten

Dumeterben nem találom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48398) sfdrakex válasza enginev3.0 (#48397) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sok éve néztem, lehet az csak monitorozza a sebességeket, forgalmat. Csináld a netlimiterrel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48399) enginev3.0 válasza sfdrakex (#48398) üzenetére


enginev3.0
félisten

És az szuper, stabilan működik?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48400) Cs1csó válasza enginev3.0 (#48399) üzenetére


Cs1csó
félisten

A NetLimiter jó kiválóan működik próbáltam már, de limitált funkcionalitással bír mert fizetős.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.