Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Cs1csó válasza Vesa (#48195) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Macrium Reflect Free-re ha INGYENES kell a fizetősőket nem ismerem.

(#48202) cigam válasza Vesa (#48195) üzenetére


cigam
félisten

Mint láthatod mindenki másra esküszik, mindenkinek más vált be. Én pl. az imént említett AOMEI Backuper-t ajánlom, de érdemes egy pillantást vetni a "live" mentő eszközökre is. pl. RescueZilla

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48203) King Unique válasza poirot (#48198) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az alap, hogy Windows esetén nyilván nem kizárólag csak a C rendszerpartíciót kell lementeni, hanem a Windows-telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat (SR, ESP, MSR, WinRE) is, amiről már itt is volt szó.
Másrészt a Macrium Reflect esetében is javasolt mindig a naprakész, legújabb verziót (jelenleg 7.3.5289) használni, máskülönben pl. ilyen hiba lehet, azaz 9-es hibakód. Esetedben nem derült ki a hibakód, de ha a program valamelyik muzeális verzióját használtad, akkor az például lehetett a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#48204) poirot válasza King Unique (#48203) üzenetére


poirot
senior tag

Winchestert klónozom egy másik winchesterre. Ebben az összes partició benne van nyilván.

(#48205) King Unique válasza poirot (#48204) üzenetére


King Unique
titán

Azt írtad a C meghajtót, én meg arra válaszoltam, hogy az önmagában nem elég, normál esetben nyilván nemcsak abból áll Windows. De ha a teljes rendszerlemezt mented és be van jelölve azon minden partíció, beleértve a C és a kicsik is, akkor az más, úgy oké, csak akkor azt kellene írni. :)
A Macrium Reflect meg szvsz jó program rendszermentési és klónozási célra, csak ügyelni kell annál is, hogy lehetőleg mindig a legújabb verziója legyen használva és akkor nem szokott gond lenni, lásd régi-új verzió között az előző válaszban linkelt példát, lehet esetedben is az volt gond. Meg még akkor szokott lukra futni, ha fájlrendszerhiba / lemezhiba van, de az nyilván nem a program hibája.

(#48206) Vesa válasza ollie (#48196) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm (mindenki másnak is), ránézek az ajánlott programokra! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#48207) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok!

Olyan online űrlap készítőt keresek, ami nem simán beküldi kitöltés után a válaszokat, hanem lehetővé teszi a kitöltőknek, hogy akár 1 hónappal később is rá tudjon nézni a kitöltésére, és szerkeszteni is tudja.

Tud valaki hasonlót ajánlani, nem nagyon találtam értelmes megoldást, legtöbb esetben el tudod ugyan menteni, de csak a beküldésig, utána már nem lehet szerkeszteni a tartalmakat.

Köszi előre is,

(#48208) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!

Egy videó szerkesztő programra lenne szüksègem ami tudja azt a funkciót , hogy ki tudok vele takarni a felvètelről egy arcot vagy hatósági jelzèst , tárgyakat . Jó lenne ha könnyű lenne kezelni ès hab a tortán ha portable verzióba is működne. Köszönöm a válaszokat!

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#48209) cigam válasza Fityusz (#48208) üzenetére


cigam
félisten

Portable-ről nem tudok, bár elméletileg a shotcut tud maszkolni, soha nem próbáltam.
Aztán ott a Davinci resolv. Nem portable, tanulást igényel, de van benne mozgáskövető maszkolás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48210) Vesa válasza Fityusz (#48208) üzenetére


Vesa
veterán

Davinci Resolve (Object Removal Tutorial)
Hitfilm Express (Motion Tracking tutorial)

Mindkettő ingyenes, mindkettő tudja, de tanulós...!

A tudomány a valóság költészete!

(#48211) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok, az megoldható valamilyen appal vagy programmal egy okos telón, hogy a készitett képet egyből megossza egy adott messenger, vagy viber csoportban?

Közben már látom hogy rossz helyen kérdeztem. :(

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#48212) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Régi 4:3-as magyar filmet kellene 16:9-re konvertálnom. Melyik erre a legjobb program? Fekete csíkos is érdekelne, levágott is és nyújtott is, aztán eldönti az ismerős melyik tetszik neki jobban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48213) Dluinet válasza Winne (#48212) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszerűen kezelhető (relatíve): Handbrake

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48214) liszi70 válasza Winne (#48212) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Régi 4:3-as magyar filmet kellene 16:9-re konvertálnom."

Miért? :F

(#48215) looser válasza Winne (#48212) üzenetére


looser
addikt

Minden lejátszó és szinte minden tv lekezeli széles kijelzőn a 4:3-as filmeket és 3:2-es fotókat. Lehet, hogy végül az eredetinél marad... :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48216) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ide tartozik de hátha tudja valaki a megoldást.
Hogyan lehet tartósan kikapcsolni, hogy ne induljon el automatikusan a Ccleaner?
Eszközök/Automatikusan induló programok ha itt kitörlöm az következő indításkor ismét beírja magát :F
köszi

(#48217) vgyuri válasza csferke (#48216) üzenetére


vgyuri
őstag

Innen vedd ki a pipát:
Angol: Ccleaner -> Options -> Settings -> Run CCleaner when computer start
Magyar: Ccleaner -> Beállítások -> Beállítások -> CCleaner futtatása a számítógép indításakor

(#48218) liszi70 válasza csferke (#48216) üzenetére


liszi70
nagyúr

A programon belül be van állítva, hogy ne induljon? Feladatkezelő/Indítás-nál le van tiltva?

(#48219) ollie válasza looser (#48215) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát igen, az a legjobb, különben vagy elnyúlt lesz a kép, vagy le lesz vágva rengeteg információ alulról és felülről. Vagy pedig azt hiszi, hogy egy gombnyomásra lehet extra információt varázsolni a filmekhez a kép 2 oldalára.

***

(#48220) Cs1csó válasza Winne (#48212) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges, pl. a "Miért éppen Alaszka? " c. sorozat is hivatalosan tévéfilm és 4:3-as már van fenn belőle 1080p-s változat de az is ugye 4:3

(#48221) Met válasza ollie (#48219) üzenetére


Met
nagyúr

Elmosódottan kitölti két oldalt azzal ami a képernyőn középen történik, mint némelyik YT videóban :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48222) csferke válasza vgyuri (#48217) üzenetére


csferke
senior tag

Magyar: Ccleaner -> Beállítások -> Beállítások -> CCleaner futtatása a számítógép indításakor
Itt nem volt pipa

(#48223) vgyuri válasza csferke (#48222) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld meg, hogy raksz oda pipát, bezárod a beállításokat, kinyitod és kiveszed a pipát. A másik ami még elindulhat, az a Smart Cleaning: Beállítások => Intelligens tisztítás => Intelligens tisztítás engedélyezése: itt ne legyen pipa.

(#48224) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

WIN7.hez szeretnék fagyasztó programot, vagyis a gép állapotát szeretném lefixálni. Anno használtam, de sehogy sem találom, hogy melyik program volt az.
A fő cél, hogy minden újraindítás után visszaálljon a rendszer az eredeti állapotra, és legyen egy mappa ahol szabadon garázdálkodhatnak a felhasználók. Freezen vagy frozen lehetett, de sehol sem lelem..
Remélem tudtok segíteni!

Köszönöm!

(#48225) Fire/SOUL/CD válasza ticzi01 (#48224) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A nevéből kiindulva lehet, hogy a Deep Freeze vagy a Toolwiz Time Freeze talán.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48226) ticzi01 válasza Fire/SOUL/CD (#48225) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors választ!!! :R :R :R :R :R :R

(#48227) Winne válasza Dluinet (#48213) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, megpróbálom. :R

@ #48214 liszi70 @#48215 looser @ #48219 ollie @#48220 csicso82

Gondolhatjátok, hogy ezeket elmondtam, de hajthatatlan, fejébe vette, hogy nem baj, neki úgy jó lesz. :( :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48228) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Ez a Skype minden indulásnál a tálcára költözik. Nem emlékszek, hogy külön feltelepítettem a gépre, ezért azt gondolom, hogy az Office 2016 része lehet. Bár a koronavírus idején próbálkoztak a tanárok ezzel is tanítani, de végül másik program mellett döntöttek (Discord).
Sosem használom a szkájpot, hogy tudom rávenni, hogy ne induljon el, még a háttérben sem?

[ Szerkesztve ]

(#48229) ollie válasza tpeter77 (#48228) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megnyitod a Task Manager-t (CTRL+SHIFT+ESC egyszerre), ott van egy start-up fül, és ott kikapcsolod az automata indulását a skype-nak.

***

(#48230) tpeter77 válasza ollie (#48229) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi!

(#48231) csferke válasza vgyuri (#48223) üzenetére


csferke
senior tag

Beállítások => Intelligens tisztítás => Intelligens tisztítás engedélyezése: itt ne legyen pipa.
Úgy látom ez orvosolta a gondomat.
köszi

(#48232) Luck Dragon

Sziasztok. Melyik program az ami Opus zene formátumot képes MP3 formátummá át konvertálni ?
Egyet találtam de ott sajnos a fájl méret és zene hossz nem mindegy neki. Ennek kiküszöbölése lenne az egyik fő cél a konvertálás mellet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48233) Fire/SOUL/CD válasza Luck Dragon (#48232) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy ezt próbáltad-e: MediaHuman Audio Converter

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48234) Luck Dragon válasza Fire/SOUL/CD (#48233) üzenetére

Ezt még nem, de ahogyan nézem a listát nincs benne a Opus formátum . Vagy csak én nem látom ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48235) Fire/SOUL/CD válasza Luck Dragon (#48234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A weboldalán nincs felsorolva(csak az ismertebb formátumok ill. hogy "... and bunch of others"), de a progin belül választható OPUS formátum, a képernyőképeken látszódik, ha meg nézed.[kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48236) Luck Dragon válasza Fire/SOUL/CD (#48235) üzenetére

Letöltöttem és tényleg felismeri. Most kipróbálom. Köszönöm szépen. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48237) liszi70 válasza Luck Dragon (#48232) üzenetére


liszi70
nagyúr

Foobar?

[ Szerkesztve ]

(#48238) Luck Dragon válasza liszi70 (#48237) üzenetére

Köszönöm, de Fire/SOUL/CD kolléga ajánlott program tökéletes számomra, letisztult, egyszerű és gyors. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48239) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok, outlook pst file-okat szeretnék macintosh-on megnyitni, erre keresek lehetőleg ingyenes appot

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#48240) Dluinet válasza HarryPotter (#48239) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs macintosh-om, de ezzel próbálkoznék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48241) liszi70 válasza Luck Dragon (#48238) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért említettem, mert foobart rengetegen használnak alap zenelejátszóként, ha esetleg te is, akkor adja magát a lehetőség, hogy külön progi nélkül is simán megoldható a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#48242) Fire/SOUL/CD válasza HarryPotter (#48239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MacUncle PST Viewer

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48243) Luck Dragon válasza liszi70 (#48241) üzenetére

Megnézem , köszönöm .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48244) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#48242) üzenetére


HarryPotter
őstag

sajnos nem engedi a mac, mert nem igazolt developer

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#48245) spacelab válasza HarryPotter (#48244) üzenetére


spacelab
tag

Akkor engedélyezd te.

(#48246) w.miki


w.miki
veterán

7GB-os mp4-et szeretnék kisebb méretűre konvertálni.
2 óra FHD h264 25 Frame a forrás fájl, bőven elég lenne SD felbontás is 1 GB körül.
Nem értek a video konvertáláshoz, olyan program kellene, ami mindent beállít nekem.
Mivel próbálkozzam?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48247) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Windows telepítésnél véletlen töröltem egy 2tb os hdd t és tele volt a személyes adataimmal ,találtam rögtön google segítségével EZT a programot ,ami meg is talált mindent szépen hosszas scan elés során ,viszont mikor a végén rá nyomnék a Recover gomb ra ,ki is dobja hogy vásároljam meg a programot ,szóval nem ingyenes.
Nem is probléma ,hogy nem az ,csak legalább a kezdetektől fogva jelezte volna a web oldal ,mind1 erről lemondok.

Tudnátok nekem esetleg alternatívákat ,amivel könnyedén vissza tudom hozni a törölt hdd t a rajta lévő adatokkal együtt?

Nagyon szépen köszöntem nektek előre is ,
Szép napot! :R

(#48248) iguana válasza w.miki (#48246) üzenetére


iguana
őstag

Handbrake. [link] open source, van portable verzió is. kiválasztod a neked tetsző preset-et (pl. felbontást), többit érintetlenül hagyod, és elindítod.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48249) Fire/SOUL/CD válasza TechN7ne (#48247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenesben elsőre ezzel tegyél próbát: Recuva Free
Arra ügyelj, hogy a visszaállításkor egy másik meghajtót kell kijelölnöd, hogy oda állítsa vissza a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48250) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#48249) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Recuva

(egyből ez jutott az eszembe de az alternativeto oldalon azt írták "freemium" ettől kicsit elbizonytalanodtam (attól tartottam, hogy a mai divatos módon megmutatja mit tud visszaállítani majd pénzt kér a visszaállításért) de most a linkeden láttam, hogy a fizetős az a support-ra, az automatikusa update-re stb. apróságokra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.