Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) AtHoS válasza #68216320 (#47300) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg nem vagyok guru és vitatkozni sem akarok a témában, mivel tudásban nem vagyok mérvadó :B , csak teszt miatt néztem meg, mert korábban a Hirdetés jelzésű találatok be sem jöttek nálam (adguard DNS van beállítva AC68U router-ben DNS szűréshez), de 1-2 hete már ezek is rendben bejönnek. OBS-el felvettem 120 fps-el ugyanazt amit Te is és mpc-hc-ban lassítva lejátszottam. Nálam nem ugrik googli címre, egyből a wiki oldalra megy, de ha megnézed amit beraktam oldal forráskódról, ott nálam nincs mousedown esemény definiálva sem a FIX nélkül, sem a FIX-el.

Jó, nálam lehet épp spec eset áll fenn:
- router - adguard DNS szűrés
- ghostery kiegészítő
- wines adguard app egy rakat szűrővel

Megnéztem Opera-val, ott ugyanúgy néz ki a forrás, mint nálad, viszont a video felvételen ugyanúgy nem látszik, hogy ugrik google címre, pedig belassítottam a visszajátszást jócskán mpc-hc-ban (120fps -> 0.13x sebességű lejátszás, mert többet nem enged). Opera-ban nincs FIX kieg, nincs ghostery, de adguard DNS és adguard progi működött

Felvettem 30fps-el is történetet, ugyanaz a végeredmény

Szerintem nálam akkor adguard okoskodik a háttérben, bár a hirdetés jelzésű találatoknál más a FIX nélküli másolt link az google oldalra mutat, viszont felvételen ott sem látszik a közbenső oldalra ugrás, bár lehet nem is jól veszem fel :B

read-only mode on the forum

(#47302) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

50 fő részvételével alkalmas video konferenciához keresünk programot, ami ingyenesen használható és nem szakad meg a kapcsolat 1-2 óra elteltével sem, és biztonságos kapcsolatot teremt a végpontok között.
Milyen programot használjunk e célra? Eddig a Skype programot használtuk, de csak 4 fő képét látni egyszerre nagyban és 5 piciben, a többi 40+ fő meg sem jelenik a kijelzőn.
Ha lehetséges minél több ember képét szeretnénk megjeleníteni kis képekben a monitoron.
Kérem, hogy javasoljatok egy megfelelő programot e célra, ha tudtok. Köszönöm!

(#47303) akaido válasza #68216320 (#47300) üzenetére


akaido
addikt

Don’t track me Google userscript-et próbáld ki.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47304) #68216320 válasza akaido (#47303) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megvolt már ez is

(#47305) Kempetlen válasza tpeter77 (#47302) üzenetére


Kempetlen
tag

Gondoljátok újra ezt az ingyenesség-kérdést! :D

(#47306) akaido válasza #68216320 (#47304) üzenetére


akaido
addikt

Ez a Firefox kiegészítő hasonlít még: [link]
Ezen kívül: [link] Hátha találsz köztük legalább egyet mi klappol.
Második blikkre: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47307) iguana válasza tpeter77 (#47302) üzenetére


iguana
őstag

nemsokára elérhető lesz a Google Meet bárki számára. eddig csak szervezeti, üzleti felhasználóknak volt elérhető. érdemes feliratkoznod, szerintem ez igen jó lesz a célra. [link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#47308) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Egy egyszerű videovágó programot keresek, csak egyetlen funkciót szeretnék: kivágni egy mp4 videóból egy pár másodperces részt úgy, hogy ne kelljen konvertálgatni meg mindenféle felesleges dolgot csinálni. Csupán csak kivágni a videóból egy részt. Semmi más ne változzon. Tehát a lehető legegyszerűbb programot keresem. Viszont fontos, hogy a vágás után a videó minősége ne változzon (vagyis hogy ne romoljon).
Kipróbáltam az összefoglalóban írt VSDC video editort, de ez is ágyúval a verébre program, egy valami egyszerűbbet keresek.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#47309) cigam válasza TomMusic (#47308) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux, de csak I frame határon vághatsz, különben a vágási ponton széteshet a kép.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47310) TomMusic válasza cigam (#47309) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi! :R
de csak I frame határon vághatsz
Erre gondolsz?

Kijelöltem a markerrel egy pár másdoperces részt, majd Kivágás.. és ezt dobta elő.
Ezt hogy lehet elkerülni? Rakjam arrébb a markert?

Szerk.: na rányomtam, elmentettem a videót, és visszanézve jónak tűnik. :B
Mégegyszer köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#47311) tpeter77 válasza Kempetlen (#47305) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, van két szervezet, aki felettünk állnak, nekik is jóvá kell hagyni az igényt, csak akkor lehet venni szoftvert.
Skype colt eddig e célra használva de csak 5 ember képe jelenik meg és többeknél csúszik a hang, ezért gondoltunk valami másra, amivel ezt kiválthatjuk.
Első körben az ingyenes szoftverek között keresgélünk.

(#47312) tpeter77 válasza iguana (#47307) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszi, feliratkoztam. Üzleti célra ingyenesen elérhető lesz?

(#47313) cigam válasza TomMusic (#47310) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Ahogy lépkedsz jobbra/balra, alul mutatja hogy azadot képkocka(frame) milyen típusú. Csak I (kulcs) képkockával kezdődhet a video, ill ahogy az üzenet is írja, a vége vágási pontnak is kulcsframe-re kell esni.

rokafiu77
suliwebex

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47314) Dr.NX válasza TomMusic (#47308) üzenetére


Dr.NX
addikt

Még a Lossless Cut-ot lehet ajánlani a veszteségmentes vágásra.
https://github.com/mifi/lossless-cut/releases

Elfogadom a sütiket.

(#47315) kraftxld válasza tpeter77 (#47311) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Microsoft Teams-t lehet most ingyenesen használni erre a célra.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47316) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát nem találtam más topikot így szoftverekkel kapcsolatban.Valaki használta már a revo uninstaller programot?Szóval a kérdésem az lenne,hogy a visszamarad rendszerleíró elemeknél csak a vastag fekete betűs részeket lehet jelölni és azokat törölni vagy a lenyitott mappák vékony betűseit is és aztán törlés?Mert valahol egyszer azt olvastam csak a vastagon szedetteket szabad törölni amit jelöltem is a képen.Egyszer úgy jártam egy vékony betű mappát véletlenül bejelölve hagytam aztán az összes program uninstallja eltűnt a revo unistallból is meg a windows program eltávolítása vagy módosítása részből.De aztán nem tudom valójában is ettől volt e.

ugye alapból így adja be törlésre minden bejelölve

Én meg így szoktam,hogy a vékonyabbak mellől kiveszem a pipát csak a vastagokat jelölöm.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47317) Kempetlen válasza Pityu. (#47316) üzenetére


Kempetlen
tag

Teljesen fölösleges az, amit művelsz. Ha egy kicsit takarítani akarod a géped, akkor szedd le a Revo-t! Helyette: GeekUninstaller és ennyi. Semmit nem nyersz az égvilágon, hogy 2 bitnyi regisztry-bejegyzést törölsz, ez egy kényszeres hülyeség a múltból.

[ Szerkesztve ]

(#47318) akaido válasza cigam (#47313) üzenetére


akaido
addikt

"Nagy sóhaj" Suliwebex. Sajna ált.iskolában dolgozok, pedig az "onlány" okításnál ez jól jött volna.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47319) iguana válasza tpeter77 (#47312) üzenetére


iguana
őstag

elvileg igen.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#47320) ollie válasza Pityu. (#47316) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmiképpen ne piszkáld a windows registry-t, semmilyen szinten! Komoly problémákat okozhatsz vele a windows működésében.

***

(#47321) bluemirage válasza kraftxld (#47315) üzenetére


bluemirage
őstag

+1 a Teams-re, eddig 10 emberig láttam saját szemmel működni. A nagyvállalatoknál elég elterjedt, mert az Office-ba van ágyazva és nagyon jól támogatja a csoportmunkát és más hasonlót is... nem csak sima konferenciahívásos cucc. Naponta használjuk... több ország sok embere.
Úgy tudom, hogy arra az üzleti' célra... amire neked kell továbbra sem ingyenes... Azaz csak akkor, ha az Office megfelelő verzióit birtokolják a résztvevők amibe be van építve.... ahogy pl. nálunk is. De jobb, ha utána nézel. :R
Asztali gépeknél: Logitech c930e kamera hajtja meg nálunk az összeset... Szép kép, tökéletes hang. Laptopnál nyilván saját kamera.

Meliora sunt bono inimica

(#47322) Pityu. válasza Kempetlen (#47317) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ez a geekuninsaller mit tud,vagy mennyivel tud többet a windows gyárijánál? Azért kezdtem el használni a revouninstallert mert tényleg maradt valami szemét a gyárival.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47323) Pityu. válasza ollie (#47320) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem piszkálom,ahogy írtam csak a vastagon feketéket jelölöm ki törlésre,csak nem értem a programban miért nincs olyan,hogy csak azt jelölje ki ne az összeset. Eddig még nem volt gond csak egyszer mikor egy vékony betűset bejelölve hagytam akkor a törlők tűntek el mindenhonnan szóval ha törölni akartam valamit meg kellett keresni a program uninstallját.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47324) akaido válasza Pityu. (#47322) üzenetére


akaido
addikt

Tudom, hogy nem nekem szólt a kérdés, de mivel ismerem mindkettőt, így nagyjából hasonlót képzelj el mint a revo.
A geek "lite-osabb" talán, de a fájlmaradványokat felajánlja törlésre ez is. A tipikus telepítési mappákat és a registryt is végigvizsgálja az uninstall közben.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47325) cigam


cigam
félisten

Csak kíváncsiságképpen: Mi a helyzet azokkal a bejegyzésekkel, fájlokkal, amiket a telepített program(ok) hoz(nak) létre?! Azt egyik telepítés figyelő/leszedő sem tudja kezelni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47326) Kempetlen válasza Pityu. (#47322) üzenetére


Kempetlen
tag

Leírtam elég alaposan a linkelt oldalon. A Geek Uninstaller nem analizálja a dolgokat telepítés előtt-után, egész egyszerűen a tipikus helyeken néz utána, hogy marad-e fájl vagy bejegyzés az adott program uninstallerének lefutása után. Ha valamiért nem működik egy uninstaller, akkor lehet forszírozni a dolgot, és akkor ugyanúgy kitakarítja azt, amit tud. De ez a program sosem fog gondot okozni, ezért is ajánlott. Ennél többre pedig nincs szükség.

Eddig talán egyszer fordult elő, hogy egy szoftvercég több terméke fent volt, és a Geek a gyártó gyökérkönyvtárát is felajánlotta törlésre, amivel eltávolította volna a többi programjuk beállítását is. De 99%-ban egyszerűen csak le kell okézni, hogy persze, törölje, amit talált, gondolkozni se kell rajta.

[ Szerkesztve ]

(#47327) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Office file-ok nézéséhez keresek minél inkább kompatibilis progit Win10-re.
Azt olvasom az MS oldalán, hogy a Word és Excel Viewer-ek már nem támogatottak.
Vannak inygenes alternatívák, amik helyesen jelenítik meg a doksikat?

A onedrive-os online megoldás nem játszik.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47328) Kempetlen válasza Bici (#47327) üzenetére


Kempetlen
tag

LibreOffice és androidos Word / Excel

(#47329) kraftxld válasza Bici (#47327) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Office Online? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47330) Bici válasza kraftxld (#47329) üzenetére


Bici
félisten

És ezt meg lehet oldani úgy, hogy ha a gépen lécő docx, vagy pptx file-ra ráklikkel a júzer, akkor ebben nyissa meg?
Az olyan feltöltöm onedrive-ra megoldás felejtős.
Full Offline megoldásra van szükség, mert nem minden esetben lesz neten a gép.

(#47328) Kempetlen: Köszi, de a LibreOffice minden, csak nem kompatibilis. Egy rakás alkalommal futottam bele olyanba, hogy a céges doksik, rosszul jelentek meg benne.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47331) kraftxld válasza Bici (#47330) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ez az igyény akkor meg kell venni az Office-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47332) Bici válasza kraftxld (#47331) üzenetére


Bici
félisten

Értem.

És olyan nincs, hogy az office file-t valahogy egyből diavatítéssel nyisson meg bármilyen offline progi?
Mert az Office Suite-ot egyből szerkesztésre nyitják meg.
Leginkább a ppt/pptx formátumoknál kritikus.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47333) kraftxld válasza Bici (#47332) üzenetére


kraftxld
nagyúr

.PPSX (PowerPoint Show) formátumba kell elmenteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47334) Bici válasza kraftxld (#47333) üzenetére


Bici
félisten

Sajna ez nem opció.

Az az elvárt felhasználási mód, ami régen működött, hogy jön email-ben vagy máshol egy .ppt file, és arra ráklikkelve megjelenik valami nézőképen egyből emészthető formátumban.
Sem konvertálgatás, sem feltöltögetés nem fér bele. Egy nyugdíjas hölgy a tulaj és régen működött neki ez az Powerpoint/Word/Excel Viewerek segítségével, most meg az új laptopon egyelőre nem tudok hasonlót varázsolni neki.

Most a google drive offline kiterjesztéssel próbálkozom, de ez sem olyan sima ügy, ahogy látszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47335) kraftxld válasza Bici (#47334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát az ilyen ügyfelet finoman le kell pattintani :D
Jópár év IT rutinjával mondom, hogy nem győzhetsz.
PowerPoint, megnyitás után F9, aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47336) Bici válasza kraftxld (#47335) üzenetére


Bici
félisten

Nem ügyfél, hanem ismerős.

Végül ez egyelőre beválni látszik.
A többi Office formátumnak meg jó lesz egyelőre valami ingyenes office suite, ha mégsem, akkor majd mondom, hogy meg kell venni a fullosat, vagy ideje az online világ felé indulni.

Köszi a tippeket!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47337) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

A problémám az, hogy telefonon (P30 Pro) olvasva pdf alapú ebookot sokszor kilép a fájlból és újra lehet keresgélni, hogy hol tartottam, nagyon idegesítő. Van olyan program, ami ezt megoldaná, vagy kell keresni vmi e-book olvasót?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#47338) Fire/SOUL/CD válasza Bici (#47336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A legutolsó PowerPoint Viewer támogatja a 2003-as PPT-ket is ill. a 2013-as PPTX-t is. Ezt azért tudom, mert az év elején tettem fel pár versenyzőnek.
Azt, hogy a 2016/2019-es PPTX-t támogatja-e, azt nem tudom biztosan, csak feltételezem, hogy igen (legalábbis az egyszerűbbeket, pl amiben nincs makró kód stb stb)

Egy próbát talán megér: PowerPoint Viewer14.0.4754.1000

UI:Azért nem tudom most kipróbálni a 2019-es PPTX-el, mert épp most húzom fel a rendszert egy új vasra, még nincs felpakolva a 2019-es Office... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47339) akaido válasza Fire/SOUL/CD (#47338) üzenetére


akaido
addikt

2016-os powerpointtal működik, azt tudtam kipróbálni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47340) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Milyen programmal vagy hogyan tudok képeket lementeni erről az oldalról?
A képek vagy külön oldalon vagy egy galériában nyílnak meg, nekem az elérhető legnagyobb méret kellene, de böngésző FF addonok ezt nem tudják.

(#47341) Kempetlen válasza Winne (#47337) üzenetére


Kempetlen
tag

Van normális eBook/PDF olvasó Androidra: Moon+ Reader Pro

Asztali programként a Calibre az, ami a különféle könyves formátumok közt esetleg átalakításokat tud végezni.

Soul Gem: Akkor rákattintasz a külön oldalon jobb klikkel a képekre és mented őket.
A Ctrl-t nyomvatartva kirakod az összeset új oldalra, aztán szépen végigmész rajtuk. A mennyiséget elnézve ez úgy 5 perc munka. Hamarabb megvagy vele, mintha letöltőprogit ajánlanék (amúgy HTTrack Website Copier) és azt konfigurálgatnád.

[ Szerkesztve ]

(#47342) Winne válasza Kempetlen (#47341) üzenetére


Winne
nagyúr

köszi nézem

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#47343) #75501312 válasza Kempetlen (#47341) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, próbáltam kikerülni a manuális módot, mert van még egy ilyen oldal és ez több száz kép lesz a végén.
HTTracket éppen most próbáltam. Az elkezdte leszedni a teljes domaint, nekem meg csak ez kellene meg egy másik a rajtuk lévő linkekkel.

(#47344) Kempetlen válasza #75501312 (#47343) üzenetére


Kempetlen
tag

Konfigurálás kérdése. A helyes link mélységgel és a fájlformátum szűrővel szerintem megoldható.

(#47345) Pityu. válasza akaido (#47324) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És akkor a geegknél nincs ilyen pipálgatás?

#Kempetlen

Lehet kipróbálom akkor.És a pro verzió mivel tud többet mert úgy látom az is van belőle?Vagy az már inkább csak kamu,hogy pénzt is tudjanak belőle csinálni?
A pro leírásánál ezt találtam
-Kötegeltávolítás
-Alapos és teljes eltávolítás
Ez a két funkció annyival többet nyújt vagy az ingyenes is teljes körűen megcsinál mindent,hasonló a revo uninstallerhez-hez ott is fizetősnél azt írják részletesebb eltávolítás.Vagy csak tényleg én vettem be a dumát,hogy annyira sokat jelent ha kipucol az ember mindent?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47346) Kempetlen válasza Pityu. (#47345) üzenetére


Kempetlen
tag

Pont a fölösleges mágiával, amire nincs szükség.

Vagy csak tényleg én vettem be a dumát,hogy annyira sokat jelent ha kipucol az ember mindent?

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#47347) Pityu. válasza Kempetlen (#47346) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor most azt hiszem ezt a beidegződésemet kell legyőznöm.Kicsit hasonló mint anno a torrent letöltőknél.ott is egy kicsit bonyolultabbat váltottam ki egyszerűbbel amit jobban meg is szerettem,és még jobb is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47348) davidvarga


davidvarga
tag

Sziasztok! Miért lehet az hogy egy (cmd) program nem hajlandó adminisztrátor fiókkal futni? Ezt írja error not opening invalid argument.
Hogyha vendég fiókkal lépek be és nem admin cmd nyitok akkor fut. Ha admin fiókkal lépek be és megpróbálom futtatni másik fiókkal akkor is hiba.

(#47349) #75501312 válasza Pityu. (#47345) üzenetére


#75501312
törölt tag

Még a Ccleaner Registry Clean is jó lehet neked.

(#47350) Pityu. válasza #75501312 (#47349) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Cclenaret használni szoktam de a registrybe nem nagyon szoktam piszkálódni.Mindig ott van bennem a mi van ha valamit elb...szok dolog.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.