Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) milu válasza dqdb (#48845) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a támogató válaszaitokat!

Azt tettem, hogy a 3 témát 3 külön diára ráírtam és beállítottam az időzítést ami a diák között váltott, 45 mp-re!
Így sikerült ezt a feladatot "megugornom"

Köszönöm a javaslataitokat!

(#48852) Vesa válasza benfolds (#48849) üzenetére


Vesa
veterán

Van benne egy csomó ilyen. Transitions néven fut, ha angolul használod. Beteszed az egyik képet a Track 1-be, a másikat a Track 2-be, a kettő közé pedig teszel egy effektet ami neked tetszik.

A tudomány a valóság költészete!

(#48853) benfolds válasza Vesa (#48852) üzenetére


benfolds
őstag

igen, ezeket néztem, köszi, csak gondoltam van valami tipp, hogy mi lenne az, ami nem a 90-es éveket idézi.

(#48854) Vesa válasza benfolds (#48853) üzenetére


Vesa
veterán

90-es évek alatt mit értesz?
Ha profi videoszerkesztőt keresel, akkor Davinci Resolve, vagy Hitfilm Express. Ezek is ingyenesek (bár van fizetős verzió is), de a használatuk már tanulást igényel. És persze vannak a fizetős szoftverek. Az átvezető effektek viszont ugyanúgy működnek bárhol.

A tudomány a valóság költészete!

(#48855) energomatt


energomatt
senior tag

Egy online játék folyamatos internet letöltéssel működik. Ha egyéb nem kívánt letöltés indulna el a háttérben az szaggatáshoz vezet. Van olyan segédprogram ami ezt megfelelő beállítással megakadályozná?

(#48856) Vesa válasza energomatt (#48855) üzenetére


Vesa
veterán

Tűzfal :D Amíg játszol, tiltod a hálózati forgalmat minden másnak, csak a játékot adod hozzá kivételként.

A tudomány a valóság költészete!

(#48857) benfolds válasza Vesa (#48854) üzenetére


benfolds
őstag

okés, köszönöm!

(#48858) SpaceJam válasza energomatt (#48855) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az egyrész oké, hogy tűzfalat használsz a fenti ajánlás alapján, de mi menne a háttérben? Az alap, hogy online játék mellett a böngészőt, vagy legalábbis a sok erőforrást lefoglaló youtube és facebook jellegű oldalakat bezárod, ahogyan a torrent klienst is, és az esetleges szinkronizáló programokat. Meg rácsapsz a sorozat-évadokat pont akkor letöltő családtag szabadon választott testrészére.

Nade ezen kívül mi a fene töltene, amit így kellene tiltanod? Még a Comodo IS (ha telepítenéd, a leírást mindenképp olvasd el!) is olyan, hogy ha gamelsz, akkor nem frissít alapból, ráadásul ott van a game módja is, ami az értesítéseket is visszafogja.

Ezek alapján tehát nem tudom elképzelni azt a káoszt, ahol egy tűzfal segítene. Sokkal inkább a normális, letisztult telepítés oldaláról kezdeném a dolgot, aztán netszolgáltató / router cserével folytatnám, ha ezzel van gondod... meg nyilván nem árt tudni, hogy milyen típusú programok futnak a háttérben. Pl. egy netrádió semmi vizet nem fog kavarni, de egy másik játékkliens automatikus frissítése már lehet.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48859) SpaceJam válasza SpaceJam (#48858) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

*Ezek alapján tehát nem tudom elképzelni azt a káoszt, ahol egy tűzfal segítene.

Vagyis na, dehogynem tudom elképzelni, hisz mindenhol ilyenekkel találkozom... Ezért mondom, hogy ha azt sem tudod, mi fogja meg a gépet, akkor nem a még egy program segít. Csak az, ha tudod, hogy pontosan mi és milyen céllal fut a játék alatt is. Szóval tűzfalat ne emiatt telepíts, hanem ettől függetlenül a kontroll miatt!

Meg persze állj át LAN kapcsolatra, ha eddig nem tetted volna! Vagy legalábbis rendes router + WiFi adatper kombóra. De ha ezek megvannak, még mindig lehet néha nagy a lag-od a szolgáltató miatt.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48860) energomatt válasza SpaceJam (#48858) üzenetére


energomatt
senior tag

Elvileg egyetértek. Az FS2020-ról van szó. A PC-re csak az ehhez szükséges programok vannak telepítve. A feladatkezelőben nem látok semmi mást ami futna, akkor sem amikor szaggatást tapasztalok. Egyes [leírásokra] tudok támaszkodni, amelyek szerint a szaggatást -megfelelő beállítások esetén- , háttérben zajló internet letöltések okozhatják. Ezeket nem tudtam megfigyelni. Az Avast antivírus megesküdött rá, hogy csak semleges időben frissít.

[ Szerkesztve ]

(#48861) SpaceJam válasza energomatt (#48860) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor gyanús a hálózati szolgáltatód hibája. Rendszeresen repültem (nem FS2020) olyan vidéki sráccal, aki a nagy netes csomag ellenére állandóan lagolt, pedig már a gépét is újrahúztuk távsegítséggel, mert az az első, amit ki akartam zárni. Az Avast - bár egyáltalán nem kedvelem - sem hiszem, hogy gond lenne. Bár ennek hallatán, ha rajtam múlna, már instant menne a reinstall. :D A Win Update-től és egyebektől pedig nem kell tartani.

Esetleg ezt lefuttathatod, hátha segít picit (amúgy sem árt). A ZIP-ben van saját konfig fájl, amit a program menüjéből be tudsz tölteni. A netszolgáltatód komolyabb monitorozására nem tudok hirtelen appot, de talán még annak lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48862) SpaceJam válasza SpaceJam (#48861) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az antivírus részt is kikapcsolnám legalább a próba kedvéért. Pár bóvli védelmi program hajlamos leakasztani a játékokat is.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48863) energomatt válasza SpaceJam (#48861) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm a tippeket. Nem tudom, gigabites DIGI netem van én nem gyanakszom rá, a körülményeket is figyelembe véve, vagyis, hol hogyan és mikor vannak szaggatások. Valószínűleg ez az egész net vonal nem lesz a hiba oka, de nem árt minden vonalon végig menni. A Commodo-t már feltettem, de még nem tudom a tűzfalát kezelni. Remélem, ha utánaolvasok menni fog.

(#48864) Vesa válasza energomatt (#48863) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk az Fs2020 -ahogy az összes korábbi FS-, offline is állandóan képes laggolni, hatezer okból kifolyólag. Ott azért nem kevés adatot mozgatnak realtime, a 2020-nál ezt még tetézi a streamelt satfotós tartalom is. Simán lehet, hogy a gépedben van valahol a gyenge láncszem (HDD/SSD, Ram, CPU limit, akármi...).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48865) SpaceJam válasza energomatt (#48863) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ezért említettem a leírását. Abban és a képeken ott van, hogy mit kell átállítanod ahhoz, hogy minden új programra az első csatlakozási kísérletkor rákérdezzen. De remélhetőleg nem az Avast mellé raktad fel... :(

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48866) Vesa válasza SpaceJam (#48865) üzenetére


Vesa
veterán

Én BitDefendert hasnzálok, de amúgy mi a baj az Avastal? Annyiszor írod... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#48867) liszi70 válasza Vesa (#48866) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mi a baj az Avastal?"

Személyes tapasztalatom nincs vele, sosem használtam, de azt tudom, hogy pl. a Win10 topikban igen sok felmerülő anomália megoldása az Avast eltávolítása.

(#48868) mezis válasza liszi70 (#48867) üzenetére


mezis
nagyúr

3 PC-n évek óta semmi probléma a Win10 + Avast Free párossal.
Az Avast is frissít, vizsgálódik, de sokkal kevésbé lassítja a PC-ket mint a Win10.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48869) liszi70 válasza mezis (#48868) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elhiszem, biztos van sok elégedett felhasználó, de minden érdekérintettség nélkül is feltűnő volt számomra a win topikban, hány usb-s és más probléma okozója volt az avast. [link]

(#48870) energomatt


energomatt
senior tag

Túllendültem az előbbi kérdésen, az utolsó programfrissítés másoknál is szaggatásokat okoz.
Jó lenne viszont ha tudnátok ajánlani egy Windows alatt működő programot, ami ugyanazt tudná, amit Androidon a tiMote nevű program.
Ez Enigma2 oprendszerű műholdvevőhöz tud csatlakozni hálózaton belül és azt kezeli, streamelni tudja a kiválasztott adókat. Laptopon néha hasznosabb lenne.

(#48871) energomatt válasza energomatt (#48870) üzenetére


energomatt
senior tag

Megoldottam, OpenWebIf-el.

(#48872) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tudnátok kérlek mondani olyan programot, amiben tudok vezetni egy listát a teendőimről OFFLINE. Munkára szeretném használni és fontos, hogy semmi adat ne szivárogjon ki belőle.

Köszönöm szépen

(#48873) SpaceJam válasza smallmer (#48872) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem nagyon. A legjobb még mindig az online Trello szerintem (ajánlott beállítások). Egyébként pont mostanában kap felújított felületet. Ennek nagy előnye a naptár nézet.

Ezen kívül bármilyen jegyzetelőprogram jó lehet. Azon belül is a legegyszerűbb a ResophNotes. Tagelni tudsz, de a hierarchiát nem lehet bonyolítani azon kívül. Az online részét már nem érdemes amúgy sem használni, mert kivezetik belőle a Simplenotes támogatást.

Ha szereted a cetlizést, akkor arra a legjobban kezelhető megoldás a Simple Sticky Notes. Elég jól rendezhetők a dolgok, ha már átlátod, és emlékeztetőket is kezel. Nem muszáj kipakolni a cetliket az asztalra.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48874) SpaceJam válasza smallmer (#48872) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ezt találtam még: Task List Guru. Bár nem mai jószág, de elég egyszerűnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48875) SpaceJam válasza SpaceJam (#48874) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Közben kipróbáltam, egész jó cucc. Rohadt lassan indul, de utána a system tray-be csukható, tud csoportozni, emlékeztetőt kezel és átlátható. Az új, fizetős verziója az a Swift To-Do List.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48876) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan program windowsra ami logolja a HDD-k terheltségét ?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48877) Cs1csó válasza enginev3.0 (#48876) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows erőforrás figyelője nem jó?

(#48878) enginev3.0 válasza Cs1csó (#48877) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ott nem lehet visszanézni mondjuk az elmúlt 1 napot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48879) dqdb válasza enginev3.0 (#48878) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Így el tudod menteni az adatokat, a fájlnévnél pedig megadhatsz napi bontást is akár. Megtekintéshez elég a .blg fájlokon duplán klikkelni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48880) enginev3.0 válasza dqdb (#48879) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát én ezt eskü nem találom

Kattintson a jobb gombbal a Performance Monitor megjelenítő ablaktáblájára, mutasson az Új elemre, és kattintson az Adatgyűjtő készlet elemre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48881) ollie válasza enginev3.0 (#48880) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A sárgával jelölt performance monitor feliratra kell kattintanod.

***

(#48882) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Továbbra is a speedfan az, amivel régebbi alaplapoknál rendes venti vezérlési görbét lehet teremteni nem? Vagy van kezesebb szoftver?

(#48883) SpaceJam válasza csubuka (#48882) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Argus Monitor - 30 napos próbaverzió
HWMonitor - elméletileg ez is képes rá

Ezen kívül nem találtam, és nem is nagyon lesz már, mivel ez az UEFI-k része.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48884) csubuka válasza SpaceJam (#48883) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Igen, sajnos ez egy őskövület lap :-) De megteszi a dolgát, szóval nem akarok szemetet termelni.

Találtam még a gyártó oldalán is egy megoldást Asrock OCTweaker. Meglátjuk.

A gond az, hogy sajnos a 3 pinesen nincs feszültség szabályzás hardver oldalon. :-(

(#48885) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Olyan programot keresek, amellyel tudom blokkolni egy wifin csatlakozó android-os tableten mindenféle tartalmat ami tartalmaz egy bizonyos kulcsszót.

(#48886) Met


Met
nagyúr

Fájlszinkronizáló programot keresek.
Ahogy vissza olvastam SyncBackFree és Iperius Backup Free ami szóba jöhet.
Windows szerveren futna, időzítve naponta (jó lenne ha lehetne hogy csak hétköznap) fusson, 1-2 könyvtárat kellene egy másik könyvtárba mentenie növekményes mentéssel (éjjel futna de sok adat), x számú verzió megtartással (törölt és változott fileok).
Ha jól olvastam a SyncBackFree nem tud növekményes mentést és az Iperius Backup Free the freeware version cannot be installed as a service and cannot make file synchronization ezt viszont nem tudom értelmezni :B

Melyik lenne jobb nekem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48887) liszi70 válasza Met (#48886) üzenetére


liszi70
nagyúr

FreeFileSync/RealTimeSync?
Nem tudom, hogy tud-e mindent abból, amit írtál, mert én csak alap dolgokra használom, csak megemlítem, hátha tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#48888) Met válasza liszi70 (#48887) üzenetére


Met
nagyúr

Nos, próbáltam (volna) a SyncBackFree-t, az ingyenes nem megy Win szerveren.
Próbáltam az Iperius-t, valami nem volt okés, kukáztam.
Felraktam a FreeFileSync-et, holnap kiderül mit csinált éjjel:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48889) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy jó Duplicate finder-t keresek, főleg azonos nevű file-ok megtaláláshoz Windows-ra. Pl.:
Előadó neve - Album címe - Szám címe.mp3
Album neve - Szám címe.mp3
Szám címe.mp3

Szóval olyan kellene, ami csak a "Szám címe" egyezés alapján is megtudja találni a file duplikátumokat. Persze nem csak mp3-akat, hanem bármilyen file típust, amiket beállítok neki.

Az AllDupe-ot próbáltam, de ezzel a beállítással iszonyat sokáig tartott a keresés és iszonyú sok találatot is hozott, aminek legtöbbje persze nem olyan egyezés, amit én szeretnék:

(Lehet ezt is be lehetne úgy állítani, de túl sok benne az opció és így nem tudom hogyan.)

Ami még fontos: portable verziója legyen, tehát amit nem kell telepíteni. Tudtok ilyet?

Köszi!

(#48890) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#48889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha esetleg használsz Total Commander-t, akkor nincs szükség egyéb progira.
Épp a közelmúltban érdeklődtek e felől a TC topikban, leírtam a menetét

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48891) liszi70 válasza SunMount3r (#48889) üzenetére


liszi70
nagyúr

Duplicate Cleaner Free
Hoppá, végigolvasva látom, hogy portable kell. Az szerintem nincs ehhez, pedig jó progi, gyors, magyar, és mindent tud. Egy ideig én is ragaszkodtam hozzá, hogy portable legyenek a progijaim, de rájöttem, nem sok értelme van. Van amelyik ennek ellenére is ír máshová is, ráadásul egyes dolgok kevésbé praktikusak és több vesződséggel járnak, mint telepített esetében.

[ Szerkesztve ]

(#48892) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#48890) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, jó az a megoldás amit írtál a Total Commanderre. Az én esetemben viszont maradt inkább a Duplicate Cleaner Free, mert egyszerűbb, átláthatóbb a menete, felhasználóbarátabb a felülete, ráadásul végül nem került fel véglegesre a TC a gépemre. :)

[ Szerkesztve ]

(#48893) SpaceJam válasza liszi70 (#48891) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

+ SunMount3r: A telepítő se csinál mást ez esetben, csak kitömöríti a programot, de tessék, beraktam ZIP változatban is: Duplicate Cleaner Free

De igazából a Pro verzió az, ami rendesen, tag-ek alapján is kezeli az MP3-akat. Ezt meg küldtem privátban.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48895) liszi70 válasza SpaceJam (#48893) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszi! Én a gyári oldalt néztem, ott nem tüntetnek föl portable verziót.
Én is csomagolgattam ki annak idején telepítőből programokat, és kvázi portableként futott, de leszoktam róla. Mostanában inkább telepítek, mert ahogy már írtam is, nem biztos, hogy tényleg portable lesz. Azt tapasztaltam, hogy némelyik a telepítési mappán kívül máshová is írogat meg mappát rak. Így az eltávolítása is nehézkesebb mint a telepítettnek, mert az pl. revo-val könnyen és teljesen eltüntethető. Persze vannak progik, amik bizonyítottan csak a kicsomagolási mappájukba írnak.

(#48896) SpaceJam válasza liszi70 (#48895) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A legtöbb az AppData / Roaming mappába pakolgat, nincs bennük semmi shady. De sokszor én is inkább telepítek, mert úgy a GeekUninstaller a tipikus helyekről is takarítani képes a program maradékait, vagy ha másért nem, akkor azért, mert már a telepítő be tudja lőni a fájltársításokat (pl. IrfanView, MPC-BE, AIMP stb.). Van, amelyikhez elég elrakni a beállítások INI fájlját. Viszont van egy rakás telepítő, ami semmi mást nem csinál, csak kizúzza a fájlokat és teljesen fölösleges folyamaton vezet keresztül egy ZIP kizúzása helyett. A Neszén, ahol van lehetőség, mindkét verziót mellékelem, ahol pedig annyira szopás vagy felesleges a telepítő, ott csak a ZIP-et.

Ummmm, kérdés: a TeamViewer nálatok is vacakol? Több QS verziót próbáltam távirányítani ma, de ezt dobja:

Hamarosan megpróbálom resetelni az ID-t, viszont... emiatt, és mert az AnyDesk-kel is bőven akad probléma, keresek olyan remote desktop progit, ami ingyenes. A hab az lenne a tortán, ha a kliens oldalon képes lenne az auto frissítésre, de ilyen nem nagyon lesz gondolom.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48897) liszi70 válasza SpaceJam (#48896) üzenetére


liszi70
nagyúr

"én is inkább telepítek, mert úgy a GeekUninstaller a tipikus helyekről is takarítani képes a program maradékait, vagy ha másért nem, akkor azért, mert már a telepítő be tudja lőni a fájltársításokat (pl. IrfanView, MPC-BE, AIMP stb.)"

:K

[ Szerkesztve ]

(#48898) SpaceJam válasza SpaceJam (#48896) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Na jó, közben kezdem felfedezni a Windows 10 Gyors Segítség (Quick Access) eszközét. Hogyezteddigmiértnem.... Bár a vágólap-megosztás eléggé hiányzik.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48899) Cs1csó válasza SpaceJam (#48898) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha instant hozzáférés kell akkor kiváló megoldás. Persze akinek stabilan kell távoli elérés arra biztos jobb az AnyDesk vagy egyéb megoldás.

(#48900) SpaceJam válasza Cs1csó (#48899) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az AnyDesk-et használtam pár hónapig az általam telepített gépeken. Ami tetszett, hogy mindegyiknek adtam egyedi ID-t, amit szépen felvettem a saját gépemen, így láttam az általam telepített gépeket. Az auto indítást mondjuk sokaknál kikapcsoltam, de akkor is egy klikk az ügyfél részéről és máris tudok csatlakozni.... már ha működik. De legtöbbször csak újraindítgattuk a gépet, néha megerősítést kért a beállítások ellenére, néha pedig azt sem. Borzasztó. Főleg az, ahogy beleeszi magát a rendszerbe. Agresszív vacak, ráadásul biztonság szempontjából sem a legfényesebb.

Én legalábbis erre jutottam, így visszatértem a sima egy EXE-s TeamViewerQS-hez a klienseken. Az jól működik, amíg működik ingyen az én verzióm. De ez a Quick Access egyszerűbb, kevesebb kódot kell egymásnak felolvasni, szóval innentől valószínűleg azt fogom a klienseken kipinnelni a start menübe.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.