Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) JóGéza válasza JoceeHunt (#48650) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szerintem nem. Kis idő múlva el is tűnik.

(#48652) sztanozs válasza TheProb (#48647) üzenetére


sztanozs
veterán

Van olyan UW monitor, ami tud logikailag két monitorként működni

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48653) sztanozs válasza TheProb (#48647) üzenetére


sztanozs
veterán

De találtam hozzá programot is, igaz nem olcsó, de ez csak a google első találata: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48654) SpaceJam válasza JoceeHunt (#48648) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Egyértelműen Discord!

Sokkal jobb az üzenetek kezelésére, a jogodultságok könnyen beállíthatók, átlátható, a hangalapú kommunikációja a legjobb, van képernyő megosztás, minden, ami kell. A user-management is fontos, hogy ne tudjanak bárkit csak úgy hozzáadogatni a szerveretekhez, és ezt is tudja a Discord.

Érdemes megnézni, hogy pl. egy játékfejlesztő csapat hogy használja elsődleges platformként: The Cycle. Itt jelentik be olyan csatornákon az új fejlesztéseket, amikhez nem lehet hozzászólni, de vannak olyanok is, ahol vissza tudsz nekik jelezni. De ha látod, hogy milyen egy gondosan felépített, bevált szoba, úgy már könnyenn elképzelni, hogy ti belső kommunikációra miként tudjátok alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48655) JoceeHunt válasza SpaceJam (#48654) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen én is amellett érvelnék de a cégtulajunk problémája vele, hogy nem marad az értesítés hosszabb ideig a windowsban meg (5 perc a max), és a tálcára helyzett ikon sem szineződik el üzenet esetén, így a felhasználókra kell hagyatkozni hogy mikor néz rá....
Nekem ez nem lenne problémám, de neki kell megfelelni :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48656) SpaceJam válasza JoceeHunt (#48648) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jah, most látom, hogy ezt írtad. Ennél jobbat szerintem nem fogsz találni.

"a tálcára helyzett ikon sem szineződik el üzenet esetén"

De igen. Ha privát üzeneted érkezett, akkor a system tray ikonján megmarad a piros pötty, és a program felületén belül, bal oldalt is lehet látni, hogy melyik szerveren és melyik szobában szóltak hozzá (kis fehér háromszög).

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48657) JoceeHunt válasza SpaceJam (#48656) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Próbáltuk nem váltott az ikon színt, magát a dc-t webes felületen és applikáción ismerem van 2 kis szerverem is egyéb irányon, szeretem is.
A LAN Messenger tetszik az elszíneződik, de ott nem tudunk normálisan "csoportozni" vezetői ellenőrzéssel.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48658) SpaceJam válasza JoceeHunt (#48657) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Webes felületen mit vársz? Tessék telepíteni az asztali verziót, ott működik! Létezik minden platformra. Sokkal kényelmesebb és a hangalapú kommunikáció is jobb, mint böngészőn át. 200 MB RAM-ot eszik, procit nem igen, így nem roppannak bele a gépek. Nem jobban, mint a böngészős verzióba.

De az tény, hogy nem annyira működött jól a push notifikáció telefonon valamiért, mint a Telegram vagy a Messenger esetén. Mondjuk az utóbbi időben nem volt ezzel gond. Meg szoktam kapni az értesítéseket, napi szinten folyamatosan használom.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48659) TheProb válasza sztanozs (#48653) üzenetére


TheProb
veterán

Utóbbi próbáltam, de nem működött a window számára is kvázi 2 monitorként. Csak felosztotta az asztalomat. RDP nem skálázott jól.
Előbbi meg ránézésre majdnem ugyan az.

Azt tudom, hogy sok monitor tud PBP-t, csak arra nem találtam még egyértelmű infót, hogy mennyire lehet játszani az arányokkal.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#48660) SpaceJam válasza SpaceJam (#48658) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Tessék, ott van a piros pötty. És ez akkor is működik, ha egy szobában megemlítenek.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48661) Vesa válasza JoceeHunt (#48657) üzenetére


Vesa
veterán

Engedélyezve van a notification? Ezt gyébként csatornánként -is- be lehet állítani.
Ha így sem mutatja a piros pontot, akkor W10 esetén:
- jobb klikk a taskbar-on
- taskbar settings
- baloldalt a menüben klikk "taskbar"
- ott a listában a "Show badges on taskbar" kapcsolót ON!

A tudomány a valóság költészete!

(#48662) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott több txt fájl.
kb 90-95%-ban ugyanaz a tartalmuk.
Létezik olyan program, amivel össze lehetne fésülni ezeket?
Hogy minden benne szerepeljen a végeredményben, ami bármelyikben is van, de minden csak egyszer?! :F

(#48663) SpaceJam válasza sbazsi (#48662) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ez így nehéz kérdés, mert hisz mi alapján tördelje a különböző tartalmakat össze?

Hány darabról van amúgy szó?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48664) scope2007


scope2007
addikt

Halihó
PDF szerkesztő programot keresek, amivel a PDF-ben lévő sorokat lehet törölni, vagy atirni
Acrobat reader van csak? Fizetős sem baj, de jobb lenne ha egyszeri vásárlás és lifetime megvan utána. Adobe acrobat reader havidíjas nem?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48665) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#48664) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A LibreOffice tud létrehozni és szerkeszteni PDF-t, egész pontosan a Draw.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48666) hotkar válasza scope2007 (#48664) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az Adobe Acrobat Reader ingyenes, de azzal nem tudsz átírni semmit.

Amire te gondolsz, az az Adobe Acrobat, és az előfizetős, de nagyon (nem találtam én sem megvásárolható konstrukciót).

(#48667) sbazsi válasza SpaceJam (#48663) üzenetére


sbazsi
veterán

kb 10 db...

Nem bonyolult hósszú szövegek, hanem mondjuk úgy, hogy alapvetően egy telefonkönyv a következő felépítésben:

Cégnév 1
Név 1
telszám 1

Cégnév 2
Név 2
telszám 2

stb...

de van benne ettől eltérő szövegrész is.

ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#48668) scope2007


scope2007
addikt

Köszi mindenkinek.
Jaaaj readert nem akartam írnia, az tudom csak olvas.. Szerkesztésre kell céghez irodán.
Akkor teszek egy próbát librevel. Köszi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48669) mezis válasza scope2007 (#48668) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Ha nem zavarnak a vízjelek, akkor ingyen is működik.

mezis

(#48670) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

Holnap lesz Skype előadás és az előadó kéri, hogy rögzítsem a gépén a képet és a hangot amikor beszél, mert szeretné a későbbiekben felhasználni tananyagként az elhangzottakat.
Ehhez keresnék ingyenes szoftvert. Windows 10 oprendszer alá.
Köszönöm ha segítetek!

(#48671) mezis válasza tpeter77 (#48670) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

oCam.

mezis

(#48672) SpaceJam válasza mezis (#48671) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48673) tpeter77 válasza mezis (#48671) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

Kipróbáltam 1 órás tesztfelvétellel, és remekül működik, nagyon szépen köszönöm!
üdv!

(#48674) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Olyan programot keresnék, ami windows alatt menti a bios chip tartalmát.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Ronyman

(#48675) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Megkérdezem hátha valaki tudja:

Keresnék olyan progit, amivel egyszerű mechanikai mozgások megvalósíthatók fogaskerékkel, meg távtartókkal. Láttam egyilyen progit a neten: Computational Design of Mechanical Characters, amit szerintem a Disney felvásárolt, de sehol nem megvehető, se elérhető. Ezzel tök jól lehetne pl. mozgó párducot készíteni. :)

(#48676) w.miki


w.miki
veterán

Skype távoktatásról szeretnék hang, esetleg videó felvételt készíteni, visszanézés céljából.
Van erre ajánlott, ingyenes alkalmazás?

Látom OCam-ot ajánlottak képfelvételre, bevált végül?
Ha csak hangot rögzítenék, azt mivel tegyem? Gondolom úgy jóval kisebb méretű lenne a felvétel.
Látom tud csak hangot is felvenni :DDD
Olyat tud esetleg, hogy csak a Skype ablakban történteket vegye fel, ha közben elkalandozok a gépen más oldalakra, azt ne rögzítse, közben vegye tovább a Skype adást?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48677) brd válasza w.miki (#48676) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van benne Window recording, akkor azzal, ha nincs, akkor sehogy, ekkor próbálkozz az OBS Studio-val, az tud ilyet.

The only real valuable thing is intuition.

(#48678) mezis válasza w.miki (#48676) üzenetére


mezis
nagyúr

"... távoktatás... történteket vegye fel, ha közben elkalandozok a gépen más oldalakra..."
Tessék FIGYELNI! ;] :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48679) liszi70 válasza w.miki (#48676) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Olyat tud esetleg, hogy csak a Skype ablakban történteket vegye fel, ha közben elkalandozok a gépen más oldalakra, azt ne rögzítse, közben vegye tovább a Skype adást?"

Tud, a felvételi ablakot oda és akkorára állítod, ahogy akarod.

(#48680) tpeter77 válasza w.miki (#48676) üzenetére


tpeter77
addikt

Hali,
Ez mindent rögzít, ami a kijelölt zöld kereten belül látszik. Ha ráhúzol egy másik ablakot, az benne lesz a felvételben.
Ma élesben elkészült a végső felvétel, és remekül bevált a program. Eléggé tömör lett a tartalom, aminek külön örültem, mert aki nem tudott részt venni rajta, holnap gyorsan le tudja tölteni.
32 percnyi felvétel 250MB méretű lett.

(#48681) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan program ami tud automata feladatot végre hajtani ha változást érzékel egy mappaban?

Pl egy új fénykép kerül egy mappaba, és akkor arra csinálni kéne egy "jobb egér gomb, küldés, ide, 2 gomb nyomás a billentyűzeten, majd enter

Ezt kéne végrehajtania

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48682) tpeter77 válasza enginev3.0 (#48681) üzenetére


tpeter77
addikt

Ha automatán lefut az jó?
FreeFileSync

(#48683) BMS


BMS
őstag

Hali
A cfosspeed programot érdemes a gépen hagyni(alaplap progija rakja fel egyből).
1000/1000-es netem van,a speedtesten a le és a feltöltés cfos nélkül 942/942 szokott lenni viszont amint felkerül a program ilyen 620/230-ra lemegy.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#48684) Fire/SOUL/CD válasza enginev3.0 (#48681) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

FreeFileSync

1. Először elindítod a FreeFileSync-t (asztalon lesz az ikonja), beállítod a forrás- és célkönyvtárat, meg hogy milyen módon szinkronizáljon (balról jobbra, tükrözve stb), sync-kor feldobjon ablakot avagy sem, meg minden egyebet, amit csak szeretnél.
2. Ezt követően "Mentse kötegelt fájlként" opció (Állomány menüben vagy kis fekete lemez ikon) és ments el az asztalra például
3. FreeFileSync-t bezárhatod, indítsd el a RealTimeSync-t (szintén asztalon lesz az ikonja) és fogd és vidd módszerrel húzd rá a korábban az asztalra mentett kötegelt állományt a parancssor mezőbe és indítás. Leteszi magát a tálcára és így a háttérben fut és -alapbeállításban- 10 másodpercenként megvizsgálja a szinkronizálandó mappákat (kisebb időközökre is lehet állítani)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48685) brd válasza BMS (#48683) üzenetére


brd
nagyúr

1Gbps-t átzavarni egy esetleg rosszul optimalizált programon nem biztos, hogy jó ötlet. Vagy a nagyot forgalmazó programokban korlátozd a max. sebességet, vagy használj olyan QoS megoldást, ami elbír ekkora forgalommal. Lehet, hogy a cfosspeed is képes erre, de akkor viszont be kellene állítani jól. Kb. 10 éve én is használtam, akkor volt benne olyan, hogy a net, korlátozás és terhelés nélküli sebességét be kellett állítani benne (ill. érdemes volt annak 85-90%-át megadni a problémamentes működéshez - esetedben ez olyan 800-848Mbps-t jelent).

The only real valuable thing is intuition.

(#48686) Dluinet válasza BMS (#48683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van egy tanulási időszaka, írják is, hogy ha rövidíteni akarod a tanulási fázist, akkor fel kell töltened egy nagy fájlt, majd letölteni. Az optimalizációnak kell minimum folyamatos aktív használat.
Ha torrentezzel vagy más olyan tevékenységet folytatsz ami lassítja a netezést, akkor mindenképp érdemes hagyni.
Nekem folyamatosan maxon megy a torrent, közben a netezés, youtube, játékok és egyéb alkalmazások egy pillanatra sem akadnak meg a net miatt.

Optimalizálhatsz vele ping-re vagy adatátvitelre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48687) BMS válasza Dluinet (#48686) üzenetére


BMS
őstag

Én csak játszok a gépen,torrent 0.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#48688) C. s. válasza BMS (#48683) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Szerintem rosszul van kalibrálva. Annó nekem nem sikerült újrakalibrálnom, a program újratelepítése viszont megoldotta. Sokan azt mondják, hogy nincs rá szükség, de én szeretem, mert így a szemem sarkából mindig láthatom, hogy hogy halad a töltögetés, emiatt aztán nincs is összehasonlítási alapom. Az biztos, hogy így minden simán megy le és föl. :)

A kalibrálást magától megoldja, semmit nem állítgattam, csak csináltam pár sávszélességtesztet egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#48689) BMS válasza C. s. (#48688) üzenetére


BMS
őstag

Én inkább letöröltem :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#48690) C. s. válasza BMS (#48689) üzenetére


C. s.
addikt

Ha így rendesen, gyorsan megy a játék, akkor nincs is rá nagy szükség. Ha bármi akadozást tapasztalnál később, még mindig tehetsz egy próbát vele. :)

(#48691) BMS válasza C. s. (#48690) üzenetére


BMS
őstag

:K
Az msi dc kérdés nélkül rakta fel. Nem is sejtettem,hogy ennyire blokkolja a tesztnél a le és feltöltést.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#48692) enginev3.0 válasza Fire/SOUL/CD (#48684) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem nem teljesen erre gondoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48693) Dluinet válasza BMS (#48691) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem blokkol semmit,.
Egyszerűen egy nagyon fejlett QoS.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48694) liszi70 válasza enginev3.0 (#48692) üzenetére


liszi70
nagyúr

A kérdésed kétféle igényt tartalmaz. Van egyszer egy mappa-szinkronizáló igény, hiszen azt írod, hogy "ha változást érzékel egy mappaban......Pl egy új fénykép kerül egy mappaba" Fire/SOUL/CD és rókafiú erre ajánlotta a FreeFileSync-et.
A másik igény valamilyen műveletfelvevő program lehet, hiszen ezt írod: "csinálni kéne egy "jobb egér gomb, küldés, ide, 2 gomb nyomás a billentyűzeten, majd enter. Ezt kéne végrehajtania" Ilyen pl. a TinyTask progi, ami felvesz és végrehajt bármilyen beprogramozott egér- és billentyűzet műveletet.
Ezt a két dolgot akarod egy programban összehozni? Vagy nem jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#48695) Fire/SOUL/CD válasza enginev3.0 (#48692) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kb. pont azt akartam kérdezni, mint amit liszi70 topiktárs.
Ha másképp nem megy, akkor írd le pontosan, amolyan step by step for dummies módon, hogy mit is szeretnél... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48696) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Lehetőség szerint webes alkalmazást keresnék, de a célra jó lehet bármilyen bináris is.

-Űrlapokat szeretnék rögzíteni, és a végén keresni bennük.

-Az űrlapoknak néhány oszlopa lenne, ahova vagy kézzel írnék be új adatot, vagy választanék előre gyártott listáról. Az előre gyártott lista az eddig érvényesen submit-olt űrlapokról szedné ki az abba az oszlopba valaha rögzített összes adatot.

-Az űrlap oszlopaiba kell tudjon kerülni beírt szöveg (betű, szám, írásjel), vagy erőforrás link, mint például egy fényképre mutató linket raknék oda.

-Nem kell nagy teljesítménnyel működnie. Olyan jellegű alkalmazások is tökéletesek, amik minden alkalommal valami json file-ból szednek fel kvázi teljes adatbázist, és minden új adat után az egészet egyben írják ki. Simán csak annyira kevés adat lenne. Kényelmi funkciónak kellene az alkalmazás "észben tartani" egybe tartozó dolgokat.

Bármi kész webes alkalmazás vagy framework létezik, aminek ilyen jellegű szolgáltatása van, vagy be lehet úgy scriptelni, hogy ilyen jellegű szolgáltatása legyen, minden érdekel.

A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48697) enginev3.0 válasza liszi70 (#48694) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak a második része kellene :) :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48698) liszi70 válasza enginev3.0 (#48697) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csak a második? Akkor, ahogy írtam is, pl. TinyTask. :)

(#48699) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Milyen programmal tudok egyszerűen videóból részeket kivágni ( és azokat használni) egyszerűen? Úgy kellene hogy minden érintetlen maradjon abban a részben. ( tesztvideóknak kellenének)

(#48700) mexel válasza mexel (#48699) üzenetére


mexel
veterán

Lehet meg is van, avidemux talán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.