Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) Kempetlen válasza cigam (#47087) üzenetére


Kempetlen
tag

coreftp - előző évezred, recegős, ocsmány felülettel... ez most komolyan valami win 3.1 port?
far - na, ne szórakozzunk már... a következő mi lesz, DOS parancssor?
mucommander - Java... nope. nope.
ncftp - újabb csoda honlap :D 3 éve nem is fejlesztik (előtte se nagyon)

[ Szerkesztve ]

(#47102) Wolfskin válasza Golden9 (#47094) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintem ez egyáltalán nem misztikus vagy parajelenség. csak valami folyton leéleszti a gépet. fut, vagy elindul benne, ezt kéne kinyomozni. lehet, h feltörték, vagy egy vírus, spyware, ilyesmikre gondolok.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47103) cigam válasza Kempetlen (#47101) üzenetére


cigam
félisten

- a kinézte nem volt megkötés a kérdésedben
- ahogy a a GUI sem volt definiálva peremfeltételként
- és az sem, hogy mióta (nem) fejlesztik

Amúgy ha működik és megfelel neked, akkor nem mindegy hogy fejlesztik-e vagy nem?
Ja és ott van még a cyberduck vagy a fireftp de tuti ezekben is találsz valami "hibát".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47104) Kempetlen válasza cigam (#47103) üzenetére


Kempetlen
tag

Nem, egyáltalán nem mindegy egy netre kapcsolódó programnál az utolsó fejlesztés, főleg ahol X munkám megtalálható, és X ügyfél biztonságát / megélhetését is érinti. Gondolom, te is frissíted a böngészőt pl., és nem tartozol azon ütnivaló lények közé, akik kifejezetten kikapcsolják az update-et.

És valóban: a Cyberduck szimpatikus, ámde lassú, ennél sokkal könnyedebb program kell, a FireFTP-t pedig évek óta nem fejlesztik. Nem csak nekem kell, ezért válogatok ennyit. Elavult, kőkorszaki szutykok nem kerülhetnek be az összefoglalóba se.

[ Szerkesztve ]

(#47105) totron válasza Kempetlen (#47104) üzenetére


totron
addikt

Szerintem lassíts kicsit; a Fart is fejlesztik pl. Felesleges arroganciát viszel bele a kérdéskörbe, miközben mindent elvetsz. Többet ér az elmélyedés (megismerés).

(#47106) cigam válasza Kempetlen (#47104) üzenetére


cigam
félisten

A böngészőm friss, viszont van olyan programom, amin a fejlesztés csak rontott, ezért kénytelen vagyok egy régebbi verziót is a gépen tartani. Az újabb nem feltétlen jobb.
A ws_ftp volt már?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47107) Kempetlen válasza totron (#47105) üzenetére


Kempetlen
tag

A Far-ral nem csak a fejlesztés volt a baj, hanem a program fölött észrevétlenül elreppent 20 év. :)

cigam: Megnézem.

(#47108) totron válasza Kempetlen (#47107) üzenetére


totron
addikt

Mondom fejlesztik, nem nem fejlesztik. Tele van modern funkciókkal. A biztonság dolgot sem kell husztériába hajlóan túltolni.

(#47109) Kempetlen válasza totron (#47108) üzenetére


Kempetlen
tag

Elhiszem, de modern programokat keresek, ennyi az egész. És a biztonság dolg nem túlhajszolás, hanem alapvetés. De most felmerült jópár darab, innentől eltesztelgetek magamnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47110) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Olyan magyar nyelvű free programot keresek ami megtudja adott mappába(kba) keresni az azonos képeket, fájlokat. duplikációkat, sokszoros dolgokat.
Majd a duplikációkat törölni tudom, hogy csak egy példány maradjon.
Köszönöm

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47111) Golden9 válasza hódmaci (#47110) üzenetére


Golden9
addikt

Anti-Twin
Nekem csak fotókra kellet, arra tökéletes volt.

[ Szeretkezve ]

(#47112) Kempetlen válasza hódmaci (#47110) üzenetére


Kempetlen
tag

Duplicate Cleaner Free

A Pro változatban annyi a plusz, hogy a tölésnél kiválaszthatod a mappát, ahol a duplikált fájlokból megtartja az egy példányt, tehát nagy mennyiségeknél kicsit könnyebb a takarítás. Elküldtem.

(#47113) hódmaci válasza Kempetlen (#47112) üzenetére


hódmaci
senior tag

Golden9 ; Kempetlen

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47114) Kempetlen válasza hódmaci (#47113) üzenetére


Kempetlen
tag

Ami még érdekes lehet a témában: WinMerge

(#47115) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok! Slide show készítéséhez keresek programot. Regen tok jó volt a windows live movie maker, ez mar nincs. Kb ennyit kellene tudnia ( zenét alateve automatikusan hozza igazítja a zenek hosszahoz az egyes képek megjelenesi idejet pl ). Az összefoglalót elolvastam, googleztam, a fórumban is kerestem, ezeken tul vagyok: win 10 beepitettje, openshot, vsdc free video editor, videopad. Van még javaslat próbára?

(#47116) Vesa válasza kekigyu (#47115) üzenetére


Vesa
veterán

Ha on-line is jó, esetleg nézz rá az Adobe Spark-ra.

A tudomány a valóság költészete!

(#47117) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Ilyesmi egyszerű grafikákat mivel tudnék csinálni, kevés hozzáértéssel?
Igazából csak a formák kellenének, a többit Photoshop-al össze tudnám rakni.

[kép]

(#47118) milu válasza RAiN91 (#47117) üzenetére


milu
aktív tag

Szerintem Inkscape, nagyon kezesbárány, ha megismered!

(#47119) ollie válasza milu (#47118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az azért nem egy egyszerű eszköz, egy kezdőnek minimum több hét kell, mire megtanulja a használatát.

***

(#47120) Vesa válasza RAiN91 (#47117) üzenetére


Vesa
veterán

Kevés tudással, nulláról megrajzolva semmilvel...
Ezeket egyébként vektoros programban szokás megrajzolni (pl. Adobe Illustrator, vagy az alább említett ingyenes InkScape), de egyik sem egyszerű program, sőt, képességeik teljes kiaknázásához hónapokig kell tanulni a használatukat.

Esetleg azt lehet megpróbálni, hogy letöltesz ingyenes vektorgrafikákat, és azokból összeollózod layerenként amit szeretnél. Mondjuk ez meg azért nem szokott minden esetben működni, mert a letöltött grafikák általában más-más perspektívából nézve vannak ábrázolva, tehát ezeket egybe gyúrni szintén nem mindig egyszerű, bár nem is lehetetlen.

A tudomány a valóság költészete!

(#47121) totron


totron
addikt

Comfort On-Screen Keyboard Pro ingyenesen is használható alternatíváját keresem. Ez egy képernyőbillentyűzet. A Windows beépítettnél fényévekkel jobb.

(#47122) Kempetlen válasza totron (#47121) üzenetére


Kempetlen
tag

Itt van, más nagyon nincs is: Free Virtual Keyboard
Gondolom, nem nagy a piaca, főleg, hogy a Win 10-es teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#47123) totron válasza Kempetlen (#47122) üzenetére


totron
addikt

Közelebb vannak egymáshoz a billentyűk, sok billentyűzet elérhető, testre szabható. Próbáld ki és meglátod. Ha nem mélyülsz bele, érdemben nem használod, nem folyamatosan, mert nincs szükséged rá, akkor nem fognak kibukni a ránézésre nem létező vagy minimális eltérések, de biztosíthatlak, hogy nagy a különbség.

(#47124) Kempetlen válasza totron (#47123) üzenetére


Kempetlen
tag

Kösz, kíváncsi vagyok, hogy mit szólsz ehhez. Ha beválik, akkor berakom majd az ajánlásba is.

(#47125) RAiN91 válasza Vesa (#47120) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem. Akkor marad az Illustrator, azt amúgy is használnám, kitanulnám.

(#47126) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Manapság laptop VGA és hardveres teljesítményét milyen programokkal szoktátok tesztelni? Lásd régen 3DMark és társai...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47127) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Olyan windows programot keresek amivel egy 3-4 éves gyerek tud rajzolni (firkálni) hasonló mint a paint de legyen benne mesefigurák esetleg szinezni is tudjon...

(#47128) Cs1csó válasza azka79 (#47127) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezekkel tehetsz egy próbát: [link] [link]

(Ha nem válik be és mást nem ajánlanak gyere vissza ide és nézelődök még)

[ Szerkesztve ]

(#47129) azka79 válasza Cs1csó (#47128) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi! A Tux Paint jó lesz

(#47130) Kempetlen válasza AMD Power (#47126) üzenetére


Kempetlen
tag

Nem tudom, 3D-re mi a "menő" manapság. Esetleg nézd meg a VGA teszteket itt, a PH-n, hátha alkalmaznak a játék benchmarkokon kívül valamit! Egy ideje nem követem ezt. Ami általános tesztelésre és összehasonlításra jó lehet, az a Passmark PerformanceTest.

(#47131) Cs1csó válasza AMD Power (#47126) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link] (görgesd végig)

(#47132) AMD Power válasza Cs1csó (#47131) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47133) KisApám


KisApám
addikt

YOUTUBE videót akarnék letölteni gépre, hogy majd pendrive-ra kiírva a TV-n megnézhesse a gyerek.
Melyik progival lehet megicsálni?
(A 3D YouTube Downloader és a YouTube ByClick nem tudja valamiért :F )

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#47134) dqdb válasza KisApám (#47133) üzenetére


dqdb
nagyúr

A youtube-dl simán leszedte, ha UI kell, akkor a YouTube-DLG is le fogja. Annyi teendőd lesz majd a felületen, hogy olyan hangformátumot válassz ki, amit a tévé támogat (az alapértelmezett Opus valószínűleg nem ilyen lesz, de a szintén elérhető m4a igen).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47135) poirot válasza KisApám (#47133) üzenetére


poirot
senior tag

jdownloader2

magyarul tud, freeware, néha a pro verziót ajánlja, ehhez nem kell.

Figyeli a vágólapot és berakja a másolt linket, de nem minden esetben, akkor új link hozzáadása müködik.

A Youtube-nál a video-t és hangfile-t is külön letölti, ha csak az egyik kell, azt választod ki.

https://jdownloader.org/jdownloader2

(#47136) Vesa válasza KisApám (#47133) üzenetére


Vesa
veterán

9xBuddy
Csak bemásolod a yt linket, és kiválasztod a fájlformátumot a letöltéshez (mp3, mp4 stb.)

A tudomány a valóság költészete!

(#47137) Vesa


Vesa
veterán

Urak,

Azt milyen programmal tudom megnézni, hogy melyik process, vagy program tekergeti a HDD-t?
Jópárszor előfordul, hogy a külső USB-s HDD perceken keresztül zakatol, miközben nincs használatban és marha idegesítő, hogy nem tudom miért. A Task Scheduler-t alapból kilőttem, és minden időzített marhaságot tiltok, tehát ez nem lehet. Csak a külső HDD csinálja. Látni szeretném mi tekergeti, de nem tudom, mivel tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47138) Kempetlen válasza Vesa (#47137) üzenetére


Kempetlen
tag

Process Monitor

Lődd ki azokat a processzeket (exclude), pl. eleve a PM-et, hogy jobban lásd a listát!

(#47139) Kempetlen válasza Kempetlen (#47138) üzenetére


Kempetlen
tag

* mármint azokat lődd ki, amik nem kellenek, vagy amiket jól ismersz

(#47140) cigam válasza Vesa (#47137) üzenetére


cigam
félisten

Erőforrásmonitor?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47141) Vesa válasza Kempetlen (#47138) üzenetére


Vesa
veterán

Megnézem köszönöm. Alapból is le van butítva erősen a process lista, szinte semmi nem megy, ami nem feltétlen kell. Érdekes, hogy csak a külső HDD-vel csinálja.

cigam
Igen ezt már néztem, de nem derült ki belőle semmi. Egyébként ez több HDD esetén mutatja a külső HDD-t is, vagy csak a C:-t?

A tudomány a valóság költészete!

(#47142) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Driver uninstaller szoftvert keresek, hasonlót mint pl.: Display Driver Uninstaller. Olyan elven működik hogy csökkentett módban töröl a szoftver vagy vga vagy hangkártya drivert 100%ig.

Esetleg tud valaki ilyet ajánlani?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47143) Vesa válasza iceQ! (#47142) üzenetére


Vesa
veterán

És ha Safe Mode-ban indítod a wint, majd Control Panelben egyszerűen nyomsz egy uninstallt? Az nem jó?

A tudomány a valóság költészete!

(#47144) iceQ! válasza Vesa (#47143) üzenetére


iceQ!
addikt

Drivert szeretnék törölni nem szoftvert.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47145) Vesa válasza iceQ! (#47144) üzenetére


Vesa
veterán

A legtöbb driver onnan is elérhető, de ami nem, azt eléred a Device Managerből. Ott az adott eszközre kattintva tudsz direkt driver uninstallt indítani.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47146) iceQ! válasza Vesa (#47145) üzenetére


iceQ!
addikt

Pl Sound Blaster X-fi kártyámnál Display Driver Uninstallert kellett használni driver törlés miatt csökkentett módban,mivel a Windows Updater automatikusan telepítette a saját driverét amivel persze nem működött jól. Ezért gondoltam hogy van ilyen szoftver ami esetleg a többi drivert tudja törölni hasonló eljárással.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47147) akaido válasza iceQ! (#47146) üzenetére


akaido
addikt

Kapcsold ki az automatikus illesztőprogram-frissítést pl:
1. a Regedit-tel:
A következő kulcsnál
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ DriverSearching-nél SearchOrderConfig nevű bejegyzés értékét az alapértelmezett 1-ről 0-ra írd át.
2. [link] vagy így.

Az alap kérdésre:
-Driver Cleaner
-DriverFusion
-Device Cleanup Tool V0.7.1
-DriverMagician

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47148) iceQ! válasza akaido (#47147) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm! :) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47149) akaido válasza iceQ! (#47148) üzenetére


akaido
addikt

Nincs mit.
Saját felelősségre használd, mert nem mindegyiket fejlesztik folyamatosan. Van amelyik 2017-ben frissült utoljára.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47150) Kempetlen válasza iceQ! (#47148) üzenetére


Kempetlen
tag

A legjobbak azok az uninstallerek, amik kifejezetten az eszközhöz tartozó hivatalos oldalról letölthetők. Ilyet a Sound Blaster-ekhez nem tudok. Ha fent van valami és SB drivert telepítesz, akkor fel szokta ajánlani az előző verzió törlését, és újra is indít, mielőtt folytatná a telepítést. De ez sem minden esetben oldja meg a dolgokat; volt már, hogy ezért húztam újra a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.