Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) flash-


flash-
veterán

üdv
emlékeztetők hozzáadására jelzésére mi a legjobb program?
jó ha nem web alapú hanem rendes program, így akkor is jelez ha böngésző nincs megnyitva..
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47202) dqdb válasza flash- (#47201) üzenetére


dqdb
nagyúr

Windows 10 saját naptára például. Ha össze van kötve outlook.com (leánykori nevén hotmail.com és társai) címmel, akkor még telefonra is lehet szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47203) Kempetlen válasza flash- (#47201) üzenetére


Kempetlen
tag

Ez egyébként engem is érdekelne, hogy van-e valami jól működő, 3rd party notif app.

[ Szerkesztve ]

(#47204) milu


milu
aktív tag

Olyan programot keresek, amivel az elkészítendő vagy a már elkészített videót úgy tudom a szerkesztéskor fejezetekre (chapter) bontani (és természetesen ehhez a fejezethez időpontot hozzácsatolni, hozzárendelni) hogy a videót néző a teljes videó nézése közben bármely fejezetre oda tudjon "ugrani" anélkül, hogy a teljes vieót meg kell néznie! (A DVD író Neronak volt valami hasonló beállítási lehetősége, úgy emlékszem) Tudtok ajánlani erre az igényre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#47205) cigam válasza milu (#47204) üzenetére


cigam
félisten

A Drax-al tudsz fejezeteket adni az mp4 fájlokhoz, ill. a zoomplayer is képes hasonlóra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47206) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Van egy program (Ableton Live 10) a gépemen, amelynek nem találom az uninstall fileját és a szokásos Program eltávolítása vagy módosítása fül alatt sem jelenik meg, mint eltávolítható program.
Hogyan tudnám úgy eltávolítani a gépről, hogy ha újra feltelepíteném ne legyen semmi, ami az előző telepítésből megmaradt és bezavarhatna?

Köszönöm!

(#47207) Cs1csó válasza woolwich (#47206) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki a GeekUninstaller programot. Másik ötlet kicsit macerásabb: RevoUninstaller PRO próbaverziójában van olyan opció hogy "ERŐSZAKOS ELTÁVOLÍTÁS" ilyenkor elég begépelni a program nevét és megkeresi és törli, még akkor is ha már nem található a maradékait is kilistázza.

(#47208) milu válasza cigam (#47205) üzenetére


milu
aktív tag

cigam, köszönöm a válaszodat! A Drax valami miatt lefagyasztotta a böngészőmet (Brave legfrissebb), most kipróbálom a többi böngészőből letölteni! A zoomplayert is megnézem!

(#47209) milu válasza milu (#47208) üzenetére


milu
aktív tag

cigam! a Drax teszi a dolgát, mégpedig azt, amit kerestem!
Köszönöm a segítő válaszodat!

[ Szerkesztve ]

(#47210) akaido válasza flash- (#47201) üzenetére


akaido
addikt

Task Coach
Wise Reminder
Alternate Timer
VueMinder
Rainlendar

Magyar nyelvű a kezelőfelületük.

Csomó a zsebkendőn... :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47211) C. s. válasza woolwich (#47206) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Egy kicsit félve kérdezem meg: Ugye nem hordozható verzió? (Ciki, de jártam már úgy, hogy nem találtam valamit a törölhető programok között, és az uninstallerjét sem, csak akkor jutott eszembe, hogy nem is kellett telepíteni. :B )

(#47212) csferke válasza cigam (#47205) üzenetére


csferke
senior tag

A Drax-al tudsz fejezeteket adni az mp4 fájlokhoz, ill. a zoomplayer is képes hasonlóra.
Szia!
Az ezekkel a programokkal létrehozott fejezeteket felismerik az asztali lejátszók is?
Vagy csak a számítógépen?
köszi

(#47213) cigam válasza csferke (#47212) üzenetére


cigam
félisten

A Zoom egy saját formátumú külön fájlban tárolja, nem hiszem hogy más programok értelmezni tudnák.
A legtöbb konténer szabvány ismeri a fejezet funkciót, vagyis csak programozás kérdése, az asztali lejátszókkal nincs tapasztalatom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47214) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Pdf fájlra milyen progival tudnék rárajzolni vonalakat, meg szöveget írni rá?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47215) mezis válasza Nerazim (#47214) üzenetére


mezis
nagyúr

Open Office.

mezis

(#47216) zhali válasza Nerazim (#47214) üzenetére


zhali
csendes tag

PdfXchange Viewer

(#47217) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47218) Kempetlen


Kempetlen
tag

Java-hoz tök hülye vagyok, szóval... A programok Java-szükségletét kielégítheti valami nem Oracle-ös változat, mint pl. az AdoptOpenJDK? És ha igen, akkor:

- mik a legszükségesebb verziók (erre gondoltam: v8 x32 / v11 x32 / v11 x64)
- melyik vertuális masinával érdemes alkalmazni (HotSpot / OpenJ9)?

[ Szerkesztve ]

(#47219) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Olyan backup programot keresek, amivel OS nélkül tudok visszaállítani.
Friss telepítés után csinálok egy backupot a programmal a C-ről, majd amikor úgy döntök/összeomlik, akkor vissza tudom "másolni". Nincs szükségem automatizmusra, felhőre..., csak hogy a képet bármikor vissza tudjam tenni egy üresre formázott meghajtóra
Köszönöm!

(#47220) Vesa válasza Petyás (#47219) üzenetére


Vesa
veterán

Összefoglaló?
Egyébként Macrium Reflect Free

A tudomány a valóság költészete!

(#47221) King Unique válasza Petyás (#47219) üzenetére


King Unique
titán

Ezt kb. akármelyik ilyen program tudja, pl. a Macrium Reflect, de még a Windows beépített eszköze is. Azaz pendrive-ról bootolni a program WinPE/WinRE változatát és azzal elvégezni a visszaállítást.
+ Az nemrég volt leírva, hogy nem kizárólag csak a C-t kell menteni és visszaállítani, hanem a Windows számára létrehozott kicsi partíciókat is, nem világos az előbbit mégis honnan veszik egyesek.

(#47222) Petyás válasza King Unique (#47221) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!
Elnézést, hogy nem olvastam az összefoglalót.

(#47223) woolwich válasza C. s. (#47211) üzenetére


woolwich
tag

Ja nem, rendesen lett telepítve.
Annyi történt, hogy újratelepítettem a Windowst aztán néhány dolog összekuszálódott, többek között ez a program is. :B
De megpróbálom akkor a csicso82 által említett módon eltakarítani.

(#47224) C. s. válasza woolwich (#47223) üzenetére


C. s.
addikt

Sok sikert! :)

(#47225) junior11


junior11
veterán

Volt már auditálva, biztonsági ellenőrzése a gyakran ajánlgatott KeePassXC-nek vagy még most sem? Van infó róla?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47226) bobalazs válasza junior11 (#47225) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem elég hogy open source?

(#47227) junior11 válasza bobalazs (#47226) üzenetére


junior11
veterán

Attól még lehetnek benne hibák, egy biztonsági ellenőrzés nem ártana (a Bitwarden is az, a vizsgálata során mégis találtak sérülékenységeket). Valamint, ha jól tudom, de tévedhetek, a KeePassból is csak az első kiadás volt ellenőrizve?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47228) bobalazs válasza junior11 (#47227) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval fals biztonság érzetet ad azt mondod? Mi az ami ma megbízható?

(#47229) junior11 válasza bobalazs (#47228) üzenetére


junior11
veterán

Mindig lesznek felfedezetlen vagy új sérülékenységek. Nekem is telepítve van a KeePassXC, de a kényelem miatt a Bitwarden-t gyakrabban használom, valamint még mindig van kb 25 jelszó a Chrome és Firefox fiókokban is. A fontosabbak pedig a fejemben :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47230) Kempetlen válasza junior11 (#47229) üzenetére


Kempetlen
tag

Ha nem szállítgatod semerre, akkor azért a KeePassXC adatbázisával nem sokan fognak szórakázni. Ráadásul kulcsfájllal még biztonságosabbá teheted a használatát. Nekem így van fent mobilon is, az adatbázist meg simán szinkronizálom Dropbox-szal. Az meg, hogy a fontosabbak a fejedben vannak, azt gyaníthatóan azt jelenti, hogy nem full random, mindenféle jelekkel megtoldott, hosszú jelszavakról van szó – pedig a fontosabbakat pont illene ilyenekkel ellátni, nem? :)

#47231 - :D

#47218 - Közben egyébként kipróbáltam pár Java alapú programot, és eddig minden további nélkül működtek a AdoptOpenJDK JRE-vel. Részemről lecseréltem az Oracle-féle JRE csomagokat. A link maradt, így az ajánló sem vezet rossz helyre.

[ Szerkesztve ]

(#47231) junior11 válasza Kempetlen (#47230) üzenetére


junior11
veterán

Van kulcsfájl is igen. A fontosak le vannak írva egy füzetbe (hosszú, bonyolult jelszavak) és már lassan megtanulom némelyiket, valamint ahol csak lehetséges, van 2FA.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47232) kispx válasza junior11 (#47225) üzenetére


kispx
addikt

Nem dicsekednek vele. A sima KeePass miért nem jó?

(#47233) junior11 válasza kispx (#47232) üzenetére


junior11
veterán

Én nem írtam sehol, hogy nem jó. Viszont a KeePassXC biztonsági ellenőrzéséről nem tudok, korábban, mikor néztem, az oldalukon le volt írva, hogy még nincs rá keret.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47234) Kempetlen válasza kispx (#47232) üzenetére


Kempetlen
tag

Gyorsabb és jobb az XC változat UI-ja, ill. multiplatform, mivel nem .NET-re épül, hanem Qt-ra.

[ Szerkesztve ]

(#47235) kispx válasza junior11 (#47233) üzenetére


kispx
addikt

Ezért kell a sima KeePassnál maradni. Azért kérdeztem, mert az utóbbi pár hónapban gyanúsan reflektorfénybe került az XC, aminek az okát nem tudom. Nem látok előnyt a simához képest, de valamiért sokan az XC-t találja meg a sima verzió helyett.

(#47236) junior11 válasza kispx (#47235) üzenetére


junior11
veterán

KeePass-nek sem volt tudtommal a 2.xx verzióra ellenőrzés, csak az elsőre, ami állítólag jelentősen eltér az újabb kiadásoktól.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47237) kispx válasza junior11 (#47236) üzenetére


kispx
addikt

Tudtommal az EU pontosan a 2.XX verziót ellenőrizte.

Szerk.: meg is van [EU-FOSSA - KeePass]

[ Szerkesztve ]

(#47238) junior11 válasza kispx (#47237) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, rosszul emlékeztem. Lassan egy éve a Bitwarden-t próbálgatom az egyik bőngészőben + androidon, és eddig elég jól működik, de kérdés, mennyire bízhatunk meg ilyen kis cégekben, azért a nagyobb óriások, mint a Google, MS, Mozilla stb. jobban odafigyelhetnek a biztonságra és többet is költhetnek, de ahogy már nem egyszer olvashattuk ugye, náluk is volt geb@sz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47239) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Nem akarom megszakítani a diskurzust, mert én is kíváncsi vagyok a KeePass-os okfejtésre, ezért csak egy gyorsat kérdeznék. (én egyébként a sima verziót használom kulcsfájllal, mindent tud, amire szükségem van)

Nekem most olyan programra lenne szükségem, ami képes legyűjteni egy igen nagy méretű (200+ gb) folderben található képfájlok exif adatait, és ezt követően tudok bennük keresni, vagy esetleg sorbarendezni készítési dátum alapján. (fájl dátumok alapján keresni sajnos nem opció, mert pár évvel ezelőtt másolva lett az egész mappa, ezért a régebbi dátumok elvesztek)

mod: lehet találtam is egyet, ExifPro, szerintem meg tudom vele oldani, amit szerettem volna.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#47240) ollie válasza A_ScHuLcZ (#47239) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az EXIF adatokat a windows explorer is képes megjeleníti, keresni is lehet bennük, rendezni, őket, stb. Először nézd meg, hogy megfelel-e neked.

[ Szerkesztve ]

***

(#47241) bobalazs válasza kispx (#47232) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ubu Linux alatt nekem csak az XC megy, a sima nem. Persze nincs kedvem pöcsölni vele hogy rájöjjek miért nem megy.

(#47242) Kempetlen válasza bobalazs (#47241) üzenetére


Kempetlen
tag

Azért, mert mint írtuk már, a sima verzió .NET alapú. Az XC a normális multiplatform variáns Qt alapon, jobb felülettel. Kb. ennyi elég is a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#47243) Vesa válasza junior11 (#47238) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyokban sem lehet bízni. Voltak már tömeges adatszivárgások azoknál is.
Én egy sima txt fájlban tárolom a jelszavakat, amit először jelszóval titkosítok (ez fejben van), majd egy partició szinten titkosított külső HDD-n tárolok. Ez utóbbihoz a kulcsfájlt 2 pendrive-on tárolom, melyek szintén titkosítottak és jelszóval védettek (másik jelszó, szintén fejben), nincsenek a gépbe helyezve, fizikailag hozzáférhetetlenek hálózatról. Az összes titkosításhoz Veracrypt-et használok, a HDD esetén a legdurvább titkosító algoritmusokkal. Vagyis 3 rétegen kéne átjutni, de ezt is csak akkor tudja bárki megtenni, ha a kulcsfájlt tartalmazó pendrive pont a gépben van. Ennél többet nem tudok tenni. Illetve annyit lehetne még ha valaki nagyon paranoiás, hogy az egészet egy külön mini gépre kell telepíteni, ami nincs netre kötve, így még kémprogramok sem tudják lelopni amikor éppen meg van nyitva és fel van oldva minden titkosítás.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47244) Kempetlen válasza Vesa (#47243) üzenetére


Kempetlen
tag

Korrekt eljárás. Most hasonlítsuk össze ezt azzal, ha valami szimplán LastPass-t használ. ;]

Erre jó egyébként egy régi telefon is egy jelszókezelővel, amit nem engedünk ki a wifire, és ha nem para az otthonról történő eltulajdonítás (meg ha nem számít, hogy állandóan kézzel kell bepötyögni a dolgokat).

[ Szerkesztve ]

(#47245) junior11 válasza Vesa (#47243) üzenetére


junior11
veterán

Azért ennyire komolyan én nem tolom :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47246) moma


moma
őstag

Tudtok valamit, amivel fel lehet venni a desktopot, meg hozzá a bejövő és kimenő hangot headsetről? ShareX-et próbáltam és sacc jó, de választani kell, hogy melyik irányú hangot veszi, a kettő együtt nem megy.

we all deserve a bit of luck.

(#47247) Kempetlen válasza moma (#47246) üzenetére


Kempetlen
tag

A ShareX inkább csak képekhez jó. Azt OBS Studio-ban biztos, hogy alap, hogy mindent felvegyen. Kb. nem is kell semmit konfigurálni, csak hozzá kell adni a Source-hoz a Display-t.

[ Szerkesztve ]

(#47248) Kempetlen válasza Kempetlen (#47247) üzenetére


Kempetlen
tag

(#47249) moma válasza Kempetlen (#47248) üzenetére


moma
őstag

Fel is raktam és jól működik veszi mindkét hangot a kép mellé! :C Köszönöm!! :R

we all deserve a bit of luck.

(#47250) Bargab


Bargab
tag

Sziasztok,

Több év videó és fotóarchívumát akarom rendszerezni és jó lenne egy kereshető listát csinálnom, hogy a későbbiekben - ha kell valami - hamrabb rábukkanjak.
Azon kívül hogy begépelem egy excel fájlba az adatokat, van erre valami archívum kezelő program? Megadnám pl videónál hogy - mikor készült, hol, esetleg ki szólalt meg benne, SD vagy HD felvétel stb.

Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.