Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) Aureal válasza cigam (#48148) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem, olyasmihez kéne, hogy ismerősömnek a kisműhelyben az udvaron hol jó a vétel és hol nem, aztán akar egy jelerősítőt feltenni és jó lenne megsassintani, hogy hova jobb felszerelni, telepíteni.

(#48152) Dr.NX válasza Aureal (#48151) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#48153) HarryPotter válasza Nestor16 (#48139) üzenetére


HarryPotter
őstag

[link]
ez ingyenes, nekem úgy tűnik, ilyesmit keresel

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#48154) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Milyen alaprajz illetve háztervező programok vannak? Érdekelne ingyenes és olcsóbb fizetős is.
Elsősorban csak alapot kellene rajzolnom, lehetőleg méretekkel, ha ennél többet is tudnak a programok, az már csak plusz.

(#48155) milu válasza #75501312 (#48154) üzenetére


milu
aktív tag

Inkscape! Nem speciális tervező, de szerintem nagyon jó rajzoló program, méret szerint tudsz rajzolni vele, adatokat lehet feltüntetni stb...Ingyenes!

(#48156) Vesa válasza #75501312 (#48154) üzenetére


Vesa
veterán

Ingatlan.com-nak van ingyenes alaprajztervezője

Vagy
Planner 5d
Sweet 3D (magyarul is tud, online/desktop verzió is van)

A tudomány a valóság költészete!

(#48157) #75501312


#75501312
törölt tag

Köszi, ezek nagyon jól néznek ki. :R

(#48158) nyikszi válasza kispx (#48126) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez azért már elég rég nem igaz:

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#48159) littleNorbi válasza kispx (#48146) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Működik! Köszönöm szépen!

(#48160) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok

Olyan programot keresnék amit ha elinditok akkor csinál 1 printscreen-t és elmenti a képet 1 adott helyre.
-Mindezt a háttérben és rögtön (nem kell semilyen felugró zavaró ablak)
-Konfigolható legyen a mentés helye.
-Win7 és 10 alatt is működjön.
-És esetleg a kép minősége és formátuma is konfigolható legyen (ez nem igazán feltétel)

Remélem vki tud ajánlani rá progit :)

Köszönöm :R

(#48161) ollie válasza Andris246 (#48160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A windows gomb + print screen pont ezt csinálja, csinál egy screenshotot, és elmenti a felhasználó/Pictures/Screenshots könyvtárba.

Még át is helyezheted a default helyet, ha nem tetszik ahova ment.

[ Szerkesztve ]

***

(#48162) Andris246 válasza ollie (#48161) üzenetére


Andris246
tag

Igen ezt ismerem.
De tudtommal csak win10 alatt működik. Win7-nél nincs ez a funkció.

(#48163) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tudtok olyan programot ami figyeli a sorozataimat (saját gépemen), és jelzi valamilyen úton módon ha hiányzik belőle epizód?

Sonarr nem jó, nem ismeri a multi foldert, és nincs kedvem át mappázni mindent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48164) Top cat válasza Andris246 (#48162) üzenetére


Top cat
őstag

Greenshot.

Nagyon sok paraméterezési lehetősége van és tud magyarul is.
NO-INSTALLER-t szedd le így telepíteni sem kell.

(#48165) Andris246 válasza Top cat (#48164) üzenetére


Andris246
tag

Köszi jó lesz :C :R

[ Szerkesztve ]

(#48166) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Elég sok filmem van több meghajtón, előfordul, hogy ugyanaz a film meg van többször is, esetleg gyengébb felbontásban. Szeretném, kilistázni a meghajtókban a film könyvtárakat, ABC sorrendben, ha az útvonalat is megkapnám, nagyon jó lenne. A rosszabb verziót így tudnám törölni.
Köszönöm a válaszokat.

(#48167) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani olyan ingyenes videóletöltő programot, amely sok fajta oldalt ismer, letöltés előtt kilistázza a letölthető minőségeket és még esetleg magyar is a kezelőfelülete?
Köszi!

(#48168) Vesa válasza neo81 (#48167) üzenetére


Vesa
veterán

Ha online is megfelel, ez a kettő rengeteg oldalt ismer

9xBuddy
TubeOffline

A tudomány a valóság költészete!

(#48169) neo81 válasza Vesa (#48168) üzenetére


neo81
senior tag

Nem online kellene....

(#48170) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, olyan kis programot keresek, amivel egy notebookra csatlakoztatott külső HDD-t le lehet kapcsolni.
Most úgy használom a gépet, hogy folyamatosan rá van csatlakoztatva egy külső HDD (házban), de sosem kapcsol ki, még akkor sem, amikor altatom a gépet. A BIOS-ban nincs engedélyezve a PowerShare.... Még a szabályos leválasztás után sem kapcsol le. De nem is szeretném leválasztani.
Windows energiagazdálkodásban sem lehet külön megadni, hogy csak az usb-s eszközöket kapcsolja ki x idő után.

(#48171) King Unique válasza Krystal_s (#48170) üzenetére


King Unique
titán

Az lemaradt, hogy pontosan milyen külső HDD-ről van szó. Ha nem támogatja az eszköz (külső HDD) firmware szinten az alvó módot, akkor nem is fog automatikusan leállni X perc tétlenség után, vagy a gépet, rajta az OS-t alvó állapotba helyezve, ilyen egyszerű. :)) Meg akkor sem, ha támogatja, de nincsen meg az adott tétlenségi idő (pl. 10 perc), mert közben az OS/program hozzáférést intéz a lemezhez.
Ha már "kis program", akkor Windowsra ott van pl. a HDDScan, annál van manuális Spindown/Spinup opció.

(#48172) Krystal_s válasza King Unique (#48171) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Az előbb pont a Külső merevlemezek topik összefoglalót olvastam, amit ha jól látom te írtál. :)
Azért nem említettem típust, mert több külső eszközzel is gondom van. Még gép altatása után sem kapcsolnak ki. 2 különböző HDD (USB2, USB3 házakban), Pendrive-ok, sőt még az egér is világít egyik portban. Az USB-s HDD esetén nem csak a ház led világít, hanem hallani, hogy folyamatosan megy. Ez így nem ebbe a topikba lenne való, de ebből adódóan gondoltam arra, hogy:
Most a folyamatosan rákötött HDD-re is csak néha van szükségem (napi pár perc), így gondoltam jobb lenne, ha én külön tudnám szabályozni és kikapcsolni.
Közben próbálgatom a HDDScant. A Spindown valóban lekapcsolja a lemezt, a ház led továbbra is világít.
Most várom így marad-e...

(#48173) King Unique válasza Krystal_s (#48172) üzenetére


King Unique
titán

A pontos típus azért lényeges, mert ha pl. gyárilag készre szerelt modellek, azok általában támogatni szokták az alvó módot, sőt egyes gyártók még külön programot is mellékelnek annak állítgatásához. Ha összelegózós, azaz külön vásárolt külső ház + HDD = külső HDD megoldásról van szó, akkor ott nem minden külső ház támogatja, de ott is lényeges a benne lévő vezérlő, mert ahhoz jó esetben lehet találni külső firmware-t, amiben beállítható, engedélyezhető/tiltható. + Az sem mindegy 2,5"/3,5" megoldásról van-e szó, mert az utóbbiaknál eleve lenni szokott külön tápkapcsoló a külső házon, amivel kikapcsolható (példa).

Ha nem támogatja a külső ház firmware szinten az alvó módot, akkor nem fog kikapcsolni, leállni benne a HDD automatikusan és OS-t alvó állapotba helyezve, max. esetleg az ilyen HDDScan és társai megoldásokkal lehet erőltetett Spindown műveletet végrehajtani. Meg eleve a firmware-től, annak beállításaitól függ az is hogy pl. az állapotjelző LED égve marad-e, vagy kialszik szoftveres leválasztásnál, alvó módnál. Apropó szoftveres leválasztás, ha Windows 7-et használsz, akkor annál alapjáraton általában nem működik ilyenkor az eszköz teljes leállítása, külön mókolást igényel registry szinten: [link], [link]. Az újabb Windowsoknál (8.1, 10) viszont rendszerint nem téma, azoknál általában nem szükséges az előbbi beállítás. + Windows szinten még USB Power Management, az azzal kapcsolatos beállítások csekkolhatók le.

Ha a PC kikapcsolása, OS leálítása is világít a csatlakoztatott USB-s eszközök állapotjelző LED-je, akkor az meg BIOS-beállítás függvénye szokott lenni, lásd pl. ErP Ready, Battery Charging, stb.

[ Szerkesztve ]

(#48174) iguana válasza Krystal_s (#48172) üzenetére


iguana
őstag

Revosleep. [link]
Mai napig használom.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48175) Krystal_s válasza King Unique (#48173) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos a HDDScan hiába állítja le, magától újraindulgat. Leválasztás után, vagy gép altatásnál sem marad leállítva.

Külön vásárolt ház és HDD-k.
Egyik EWENT EW7044 SATA USB 3.1 külső HDD ház 2.5"
Ez gép altatás után világít, de leállítja a lemezt.
A másik, ami nem áll le, Coolink SUB2A5 USB 2 ház 2.5" Pont most ezt akarnám használni. A másikon fontos adatok vannak.

USB Power Management - USB felfüggesztés engedélyezve.
Szoftveres leválasztásnál leválasztja a lemezeket, de a Coolink házban nem áll le lemez.
BIOS-ban erre vonatkozó a PowerShare tiltva, de az csak az egyik USB-re vonatkozik. Van még USB Wake/ébresztés, az engedélyezve van, mert egérrel ébresztem a gépet.
Notebook leállítás után kikapcsol minden, csak altatásnál nem.
A rendszerben, bios-ban próbáltam keresni a megoldást és most nem gondoltam, hogy a külső háztól is függ. :( Ezért lehet az eseménynaplóban Disk 11 error jelezés, amikor csatlakoztatom a házat és bizonyos Pendrive-okat, mert nem tudja azokat a típusokat megfelelően vezérelni.
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\DR7.

Bíztam benne valami programmal megoldható a kikapcsolás és amikor használni szeretném, akkor egy gombnyomásra újra elindítaná. HDDScan féle megoldás nem lenne rossz, csak lehetne erőszakosabb.
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

(#48176) Krystal_s válasza iguana (#48174) üzenetére


Krystal_s
addikt

Reménykedtem, de sajnos nálam nem működik.

(#48177) iguana válasza Krystal_s (#48176) üzenetére


iguana
őstag

a deactivate opciót is próbáltad?

fontos, hogy ez a program teljesen "lehúzza" a hdd-t a gépről, (az eszközkezelőből is eltűnik) és a revosleep-el lehet újra életre hívni.
a revoslepp akkor tudja leválasztani a hdd-t ha semmilyen alkalmazás, folyamat, megosztás bármi nem fogja éppen az aktuális hdd-t.
érdemes lenne erről meggyőződni, illetve egy pc újraindítás után is kipróbálni.
próbáltad pl. a D meghajtót sleep-be tenni vele?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48178) iguana válasza iguana (#48177) üzenetére


iguana
őstag

bocsánat, felületesen olvastam korábban. usb-s hdd-vel nem fog menni, sajnálom :(
ott marad az hogy kézzel lehúzod, aztán vissza, ha nem kezeli magától

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48179) King Unique válasza Krystal_s (#48175) üzenetére


King Unique
titán

Az alvó, más néven készenléti állapotnak pont az a lényege, hogy közben elérhető marad a külső merevlemez, ahol ha az OS, vagy egy program hozzáférést intéz hozzá, akkor felébred, felpörög benne a HDD. stb. Vagyis az már nem a HDDScan hibája, ha nálad manuális leállítás után újra felpörög a HDD, hanem az OS/egyéb program függvénye. Az pedig már le volt írva előzőleg, hogy ha W7-et használsz, akkor szükség lehet a registry tákolós módszerre, máskülönben nem fog leállni az eszköz a szoftveres leválasztás után, állapotjelző LED is égve marad rajta, stb. Ahogyan az szintén, hogy ha fimrware szinten nem támogatja a készenléti állapotot a külső HDD, akkor nem fog működni, meg a firmware-től, annak beállításaitól függ az is, hogy ilyenkor az állapotjelző LED kialszik / égve marad, stb. Ha az Ewent esetében működik a laptopot alvó állapotba helyezve, akkor annál oké, a LED meg azért marad égve, ami az előbb volt leírva. Ha a Coolink nem áll le, akkor az meg vsz nem támogatja a készenléti állapotot, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#48180) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!
Egy (vagy kettő) olyan programot keresek, amelyet társasházi lakógyűléseken használhatnánk.
Itt ugyanis tulajdoni arányok szerinti a "szavazat súlya", vagyis akinek pl. 2x akkor tulajdona van, annak 2x annyi "súlyú" is a szavazata.
A résztvevők ilyen szempontú (mennyi tulajdoni aránya van?) nyilvántartása is fontos lenne, mert ott is több esetben elő van írva, hogy mekkora tulajdoni hányad jelenléte esetén érvényes egy (szintén a jelen lévő tuladoni arányok szerint súlyozottan számított) szavazás?
Gondoltam valami laptopon elfutó sw-ra, ahova előre betápláljuk a lakókat és tulajdoni arányokat, majd "név szerinti szavazással" összesítjük őket, és kidobja, hogy hány% igen, nem, tartózkodás...
Köszi az ötleteket.

(#48181) Dr.NX válasza Flinter (#48180) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ezt egy Excelben meg lehet csinálni.

Elfogadom a sütiket.

(#48182) Flinter válasza Dr.NX (#48181) üzenetére


Flinter
tag

Köszi, igen, biztosan, csak arra gondoltam,hogy ez annyira gyakori probléma (évente valószínűleg több millió közgyűlést tartanak meg a világon ugyanilyen játékszabályok mellett), hogy készítettek rá célprogramot is. Ami még netán pl. az automata jegyzőkönyvezést is elvégzi...

(#48183) mezis válasza Flinter (#48182) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ajánlott Excel vagy az ingyenes LibreOffice Calc pontosan ilyenre lett kitalálva.
Egy újabb szavazáskor csak a szavazatok oszlopát kell aktualizálnod.
(És a file-t megőrizned a következő szavazáshoz. :K )

mezis

(#48184) Vesa válasza mezis (#48183) üzenetére


Vesa
veterán

Az logikus felvetés volt részéről, hogy ha számos olyan feladatra, melyekre szintén kiváló az Excel vagy a Calc, léteznek célszoftverek, akkor talán erre is, de sajnos én sem ismerek ilyet.

A tudomány a valóság költészete!

(#48185) Krystal_s válasza iguana (#48177) üzenetére


Krystal_s
addikt

"ez a program teljesen "lehúzza" a hdd-t a gépről" "revosleep-el lehet újra életre hívni"
Sajnálom, hogy nem működik, mert pont egy ilyen programot kerestem. :(
Azért köszönöm.

(#48187) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Tudna nekem valaki segíteni?
Apple Service Diagnostic – 3S138 keresném.
Az összes többi meg van, csak ezt nem találom.
Pont az ami nekem kellene.
Találtam oldalt, ahol hibásan van fent. 2,4GB nek kellene lenni és csak 1,7GB file jön le, és zip hibát ír.
Kérlek segítsetek már ha valaki tudna hozzá letöltö linket.

Késő vettem észre, hogy elírtam, és nem tudtam javítani/törölni.
3S138 at keresem MBP 2010 mid-hez

(#48188) Dot


Dot
őstag

Hello!

Olyan programokat keresek, amivel le tudom menteni és szinkronizálni a telóimról a képeket és videókat (android10 és iOS14, de utóbbi kevésbé lényeges) egy otthoni szerverre.
Milyen programot ajánlotok a telefonra, illetve mit lehetne használni szereverként?
Tehát lényegében egy kissebb home cloud megoldás érdekel.
Szervernek jöhet bármi, windows app, linux app, vagy akár előre épített appliance. (csak legyen hozzá jó dokumentáció :D )
Az egyik szempont, hogy ingyenes legyen és működjön rendesen.

Köszönöm :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#48189) lanszelot válasza Dot (#48188) üzenetére


lanszelot
addikt

Google alapból tudja ezt./akár korlátlanul ingyen/
Windows10 a legújabb frissítéssel detto.

(#48190) Dot válasza lanszelot (#48189) üzenetére


Dot
őstag

Hello!

Le tudnád írni, vagy tudnál cikket küldeni, hogy lehet ezeket a szolgáltatásokat aktiválni? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#48191) lanszelot válasza Dot (#48190) üzenetére


lanszelot
addikt

Windows10
Google
Google - mac os-el, és linux-al is működik

(#48192) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Ismerősnél felmerült a következő kérdés: egy mappát rendszeresen szinkronizál OneDrive-val, de szeretné a pen drive-ján lévő adatokat is leszinkronizálni. Gondolom az lenne a legegyszerűbb, ha windows alatt szinkronizálná a pen drive tartalmát abba a mappába, ami szinkronizál a OneDrive-val. Létezik ilyen alkalmazás, esetleg beépített lehetőség a windowsban? Esetleg közvetlen szinkron usb-ről OneDrive-ra?

Köszi, üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48193) cigam válasza looser (#48192) üzenetére


cigam
félisten

Pl. az AOMEI Backupper képes a felhőbe szinkronizálni "akárhonnan" (hely, külső, vagy hálózati meghajtót is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48194) Dluinet válasza looser (#48192) üzenetére


Dluinet
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48195) Vesa


Vesa
veterán

Melyik a legjobb HDD backup program? Olyan kéne, ami teljes HDD-t lerakja valahova, és úgy ahogy van, visszaállítja egy másikra ha kell. Esetleg egy jobbféle titkosítás sem ártana az archive fájlra, de ez kevéssé feltétel, az image file-t én is le tudom tenni titkosított HDD-re, ha kell. Ingyenes vagy fizetős is lehet, csak jól működjön.

A tudomány a valóság költészete!

(#48196) ollie válasza Vesa (#48195) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én az O&O Diskimage Professional-t használom, de sok jó van.

***

(#48197) C. s. válasza Vesa (#48195) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Évek óta a Macrium Reflect Free-t használom. Képes a teljes HDD-t is elmenteni, ha az szükséges, de csak a fizetős verziója tud titkosítani.

(#48198) poirot válasza C. s. (#48197) üzenetére


poirot
senior tag

Én is sokáig a Macrium Reflect-et használtam, időnként lementettem egy másik SSD-re a C meghajtót. Sajnos, nem tudom miért, de hibajelzéssel kiírva, nem volt hajlandó másolatot készíteni a C:-ről. A Minitool Partition Wizard 11 tökéletesen megoldotta a feladatot.

(#48199) C. s. válasza poirot (#48198) üzenetére


C. s.
addikt

Próbáltad újratelepíteni? Nem részletezte, mi a baja?
Régebben kipróbáltam párat, de csak a Macrium Reflect csinálta meg rendesen. Olyan is volt, hogy az egyik elbarmolt valamit, és sehogy sem tudtam megjavítani a Windowws-t. Újra kellett telepítenem. Amint megtaláltam a Macrium Reflectet, nem mertem tovább kísérletezni. :)

(#48200) poirot válasza C. s. (#48199) üzenetére


poirot
senior tag

Amíg jó a Macrium, addig nem érdemes változtatni. Rögtön ki szoktam próbálni a másolatot, ha végzett, azon a meghajtón lépek be. Nem tudom miért hibázott másolás közben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.