Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) bugizozi válasza bluemirage (#48546) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm az észrevételeket, jogos a felvetés, megfogadom a tanácsot! :R
Ettől függetlenül ugyanúgy keresem a megfelelő szoftvert, amivel rendszerben lehet látni az RDP kapcsolatokat, legalább IP cím szinten, és nem a régi, nem támogatott Microsoft-os az. Lényeg hogy minél egyszerűbb legyen, csak távoli asztalra kell. Néztem ezt a remotedesktopmanager.com-ot de ez ágyúval verébre kategória.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#48552) iguana válasza bugizozi (#48551) üzenetére


iguana
őstag

talán a [mRemoteNG] open source. [link]
vagy esetleg a [Remote Desktop Manager] és lehet, hogy elég a free verzió is.

szerk.: oké, látom te is nézted a remotedesktop manager-t :B a free edition lehet működne neked amire kell. [link]

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48553) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jelszót "vágólapon tartani".
Célom, hogy egy jelszót ne kelljen mindig kimásolni a vágólapra. (hanem ott legyen minden gépinduláskor)
Megoldható ez valahogy?
Nem ragaszkodom a vágólapos módszerhez, az is jó, ha egy gombbal beírja. :D
Xmousebutton tudja ezt?
Használt eszköz: Dell Latitude laptop, 5 gombos kínai egér.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48554) iguana válasza Petyás (#48553) üzenetére


iguana
őstag

[Ditto] ingyenes, magyarul is tud, egyszerű, de mégis számtalan beállítási lehetőségekkel.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48555) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az összefoglalóban lévő SyncBackFree alkalmazás tudja azt, hogy a PC-n lévő egy mappában lévő adatokat egy NAS-ra mentené (PC-vel azonos helyi hálón van), de csak ha változik valamelyik file (tartalma, neve), vagy új file keletkezik, azonban a törléseket nem. Mindezt csak PC --> NAS irányba végezné el és ezt tudná háttérben automatikusan, rendszeres időközönként futtatni?

Köszönöm a segítséget :R.

(#48556) Vesa válasza poirot (#48550) üzenetére


Vesa
veterán

Mivel más nem kérdezte (illetve nem erre a témára kiélezett szaktopikban vagyunk), nem láttam indokoltnak.
Melyik megoldásra vagy kíváncsi? A Dark Gray felületre, vagy az ikonok lecserélésére?

A tudomány a valóság költészete!

(#48557) poirot válasza Vesa (#48556) üzenetére


poirot
senior tag

Ikonok lecserélése.köszönöm.
pm.-ben is jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#48558) iguana


iguana
őstag

no, akkor azt én is szeretném elkérni, mert én eddig fél megoldásokkal (és összességében béna) találkoztam ...és a dark grey felület is érdekelne, mert valami oknál fogva a dark theme-ek az totál űr feketét jelentenek, ami egyrészt csúnya, meg bántja a szemem a túl nagy kontraszt miatt. nem is értem miért nincs gyárilag a w10-ben, miért csak a rusnya, totál fekete. köszöntem. :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48559) Cs1csó válasza Jim74 (#48555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a konkrét programot nem ismerem DE szerintem ez nem fog menni. A Macrium Reflect Free is tud pl. "incremental backup = növekményi mentést csinálni tehát adott időnként a korább mentéshez képest csak az azóta eltelt változásokról végez egy mentést.
Akár törlés, akár másolás telepítés stb.

Sok backup programnál ez a funkció már fizetős de úgy tudom a Macriumnál nem.

Ha a zsarolóvírusoktól félted az adataidat akkor inkább legyen valami külső offline tárhely és esetleg még egy akár online vagy akár offline, tehát a legjobb ha van 2 mentés az alap adatok mellett ami már ugye 3 példány.

(#48560) Jim74 válasza Cs1csó (#48559) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem zsarolóvírus miatt féltem az adatokat, hanem magamtól :DDD
A SyncToy nevű program tudja azt, hogy a változásokat menti, de a törlést nem. Viszont annak nincs automatikus része, windows feladatütemezőben meg nem sikerült a leírások alapján belőnöm.

(#48561) kovacs65 válasza Jim74 (#48555) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nézd meg ezt: [link]
Én ezt használom, de manuális indítással. Nem tudom, hogy időzíthető-e.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#48562) Jim74 válasza kovacs65 (#48561) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Elvileg lehet időzíteni: [link]

Sajnos a "contribute" funkciót nem tudja :(.

[ Szerkesztve ]

(#48563) Vesa válasza poirot (#48557) üzenetére


Vesa
veterán

Dark Gray theme - Van belőle ingyenes is, én megvettem a teljeset mert nevetséges 2,5 dollár volt (kb. 600Ft), ebben 2 sablon is van és ikon pakk is (így néz ki). Van Read.me az installról, de nem egyszerű...a kedves MS-nek hála, akik mai napig képtelenek egy ilyen faék egyszerű dolgot, mint a rendes testreszabhatóság, normálisan megcsinálni. Érdemes kipróbálni az ingyenest előbb..

Ikonokra két megoldás van, egy fizetős app, és egy ingyenes registry mahinálós.
Én ez utóbbit használtam, itt a leírása. Annyi, hogy ez csak a normál "üres" folder ikont cseréli le, azt viszont mindenhol, de számomra ez elég volt mert 90%-ban ez volt zavaró. A maradékot megcsináltam kézzel. Ha az összes ikont le akarod cserélni, arra sajnos csak a fizetős Stardock IconPackager-t találtam a legjpbb megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48564) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Hei!

A Discord néha szaggatós a másik oldalon, ha játékot streamelnék, és Nitro előfizu nélkül csak 720p / 30 FPS-t tud. A kérdés, hogy van-e arra valami jó ötletetek, hogy miként tudnék valakinek közvetlenül streamelni jobb minőségben? Nem Twitch és OBS kombinációra gondolok, hanem valami peer-to-peer cuccra, hátha akad ilyen. Egy főre kell csak.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48565) iguana válasza Vesa (#48563) üzenetére


iguana
őstag

köszi! :K

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48566) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek VÁLLALATI környezetbe, ami képes időszakosan (fél évente-évente) teljes backupot készíteni a gépről (Windows XP -> Windows 7-ig, esetleg a jövőben W10) úgy, hogy közben futnak rajta a programok. És van lehetőség azonnali backup készítésére. A visszaállítás mindegy, hogy milyen módon oldható meg.
Mentés saját belső hálózati meghajtóra történne.
Kb. 50 PC-ről lenne szó, az ár nyílván számít.
Vagy ha tudtok ajánlani céget, akit ezzel lehet zargatni, az is jó.
Köszönöm!

(#48567) dqdb válasza Petyás (#48566) üzenetére


dqdb
nagyúr

VÁLLALATI környezetben nem menteni kellene a rég nem támogatott XP-ket, Vistákat és 7-eket, hanem lecserélni 10-re.

közben futnak rajta a programok
Olyan programot keressél. ami shadow copy/VSS/Volume Snapshot Service támogatással rendelkezik, ezzel lehet menteni megnyitva tartott fájlokat is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48568) Petyás válasza dqdb (#48567) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

Az oprendszerek nyílván nem az irodai gépeken futnak.
Mivel hardverek vannak velük vezérelve, amik szintén nem minden esetben újak, esélytelen a frissítésük. Ezzel szerintem minden gyárban tisztában vannak, hogy így nem jó, de a támogatás nélküli gépekkel termelni még mindig jobb, mint támogatással nem termelni.
Lehet a vállalati környezet megtévesztő, nevezzük inkább iparinak.

(#48569) dqdb válasza Petyás (#48568) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez így teljesen más helyzet akkor, és hálózatról leválasztva vagy saját, kívülről elérhetetlen hálózatba zárva vállalható kockázatnak nevezhető.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48570) C. s. válasza Vesa (#48563) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Arra tudnál javasolni valamit, hogy az inaktív ablakok fejléce és menüsora megkülönböztethető legyen egymástól? (Láthatóan más színű vagy legalább árnyalatú egy ablakon belül.) A mostani W10-es alapértelmezés teljesen egyforma színű, ami számomra megnehezíti a felület használatát, mert néha csak tippelek, hová kell kattintanom, hegy ne nyomjam meg egy gomb szélét. Ja igen, az is egybeolvad az egész katyvasszal, jó volna valahogy orvosolni. Ingyenes megoldásnak örülnék legjobban, de ha nem drága, belefér.

Általában több ablak van megnyitva, de csak 1 lehet aktív, a többi egy nagy egybefolyó fehér folt, az én szememnek az ablakok körüli halvány kis árnyék is kevés, látom, de a gyors munkához nem eléggé, ezért jobban oda kell néznem. Tényleg egybeolvad minden... Köszönjük, MS!

(#48571) hotkar válasza C. s. (#48570) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szia, ezzel én is küszködtem, de van megoldás.

A "Személyre szabás" beállításoknál [így] tettem, és az alul, a Windows színeknél kijelölt színre fogja a felső sávot átszínezni. Ez azonban a többi területre is érvényes lesz (pl. START menü), de próbáld ki.

Mondjuk, én sötét módot állítottam be, de vélhetően a hagyományos, világos témánál is így működik.

[ Szerkesztve ]

(#48572) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!Tudnátok segíteni?

jan .12 -vel a flash támogatás, alkalmazhatóság megszűnt. Van egy jó kis képernyővédőm amit szeretek és azóta nem működik...:-( van valami alternatíva erre vagy valahogyan működésre bírni?
[link]

(#48573) mezis válasza Keraa (#48572) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Op. rendszeré nem elég jó?

mezis

(#48574) ollie válasza Keraa (#48572) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A saját érdekedben nem erőltetném.

***

(#48575) C. s. válasza hotkar (#48571) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, ez már megvolt, de sajnos csak az aktív ablaknál működik, az összes, ami a háttérben van, az fehér marad. :) Egy nagy, fehér massza.

(#48576) SpaceJam válasza SpaceJam (#48564) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Oké, akkor másik kérdés, hátha erre...

Tudtok mondani egyszerű és normális képernyő-felvevő progit?

• az oCam egész jó minőségű, és lehet állítani mouse click-et, de nincs szerkesztője és reklámozik mint a fene
• a Free Cam szar minőségű, nincs mouse click, viszont van szerkesztője és nem reklámozik
• a ShareX nem sok mindent tud video-felvevőileg, ámde annál többet minden más szempontból, ezért ez nem az egyszerű megoldás még akkor sem, ha nem reklámozik

Szóval olyasmi ingyenes cucc kéne, amit egyszerű elindítani az egyszeri usereknek is, jó minőségű, lehet esetleg mouse clicket állítani, és a lementés előtt akár szerkeszteni is a videókat.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48577) Cs1csó válasza SpaceJam (#48576) üzenetére


Cs1csó
félisten

OBS Studio?

[ Szerkesztve ]

(#48578) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan lehet letölteni ezt a videót letölteni innen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48579) IT user válasza tknof1871 (#48578) üzenetére


IT user
tag

Firefox alatt ez a plugin le tudja tölteni.

(#48580) poirot válasza tknof1871 (#48578) üzenetére


poirot
senior tag

Vivaldi alatt is sikerült. Video DownloadHelper Chrome bővítménnyel, vagyis Chrome-al is menni fog.

(#48581) Vesa válasza C. s. (#48570) üzenetére


Vesa
veterán

Szia,

Sajnos ezt így külön nem tudom. Nálam nem fehér, hanem az egyik sötét, a másik világosszürke. Gondolom a sablon cserélte le ezt a színt is.

A tudomány a valóság költészete!

(#48582) milu


milu
aktív tag

Régebben Mac OSX-et használtam (2008-as MacBook), majd később Win10 fut egy asztali gépen. A Mac OSX-hez volt egy Canon imageFORMULA P-150-es szkennerem. A szkennert nem tudom használni a gépváltás óta, van ötletetek, javaslatotok arra vonatkozóan, hogy lehet a szkennert Win10 alatt (is) használni, amennyiben csak Mac OSX-es meghajtója van? (A MacBook-ot már nem használom)

(#48583) Dluinet válasza milu (#48582) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt a driver

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48584) liszi70 válasza tknof1871 (#48578) üzenetére


liszi70
nagyúr

4K Video Downloader is letölti, van belőle portable is.

(#48585) liszi70 válasza poirot (#48580) üzenetére


liszi70
nagyúr

Chrome alatt vicces ez a Video DownloadHelper. Na, honnan nem lehet letölteni vele videókat? Hát youtube-ról. :D

(#48586) milu válasza Dluinet (#48583) üzenetére


milu
aktív tag

Dluinet köszönöm a gyors válaszodat!

Keresem az eszközhöz szükséges kábeleket és kipróbálom!

(#48587) poirot válasza liszi70 (#48585) üzenetére


poirot
senior tag

Youtube-ról jóformán bármi le tud tölteni, én mondjuk oda a jdownloader2-t használom.

(#48588) liszi70 válasza poirot (#48587) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze, nem probléma számomra sem a youtube-letöltés, csak abszurd és nonszensz, hogy egy videóletöltő app pont a legeslegnagyobb, legáltalánosabban használt videómegosztóról nem tud videókat letölteni. :)

(#48589) milu válasza Dluinet (#48583) üzenetére


milu
aktív tag

Kipróbáltam, jól működik, köszönöm a tippet!

(#48590) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Olyan -lehetőleg ingyenes- programot keresnék, ami egy filmnek, sorozatnak automatikusan töltene le feliratot a preferált nyelv szerint pl Opensubtitlesről. A VLC-nek ha jól tudom volt egy pluginja, de az csak a 2.x verzióval megy ahogy nézem.
Köszi a segítséget, üdv. :)

(#48591) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van Backup topic?

Ha nincs, akkor lentebb leírom.

Olyan megoldást keresek, amivel tudok a következő módon biztonsági mentést csinálni bizonyos mappákról:

- Egyirányú szinkronizációs lehetőség felhőbe
- Ha akarom, akkor manuálisan lehessen készíteni a felszinkronizált adatokról egy mentést vagy másolatot FELHŐBE. (Tehát ezt már ne szinkronizálja sehova se, csak legyen meg ha kellene később.)
- Lehet fizetős is, de természetesen ingyenes felé hajlok, mivel nem sok adatról lenne szó (5 GB).

[ Szerkesztve ]

(#48592) cigam válasza ReSeTer (#48591) üzenetére


cigam
félisten

Elméletileg az AomeiBackupper képes menteni a felhőbe is. Egy próbát megér, vagy a Duplicati is jó lehet neked.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48593) SpaceJam válasza Cs1csó (#48577) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem. Olyan egyszerűt keresek, mint a példában szereplők. Az OBS-t nem tudja átlag user használni. Eddig 2 kérdésből 0.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48594) Cs1csó válasza SpaceJam (#48576) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, szemezgess innen: [link]

(#48595) ReSeTer válasza cigam (#48592) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Kicsit félreérthetően írtam le szerintem.

Tehát, először szinkronizálni szeretnék felhő irányba mappákat.
Időközönként a felhőben lévő dolgokról akarok egy másolatot készíteni ugyanabba a felhőbe, és a lényeg, hogy ezt a másolat ne az én internet sebességemet használja. Tehát ne kelljen feltölteni megint az egész mappát.
Na most, ezt gondolom manuálisan úgy lehet megoldani, hogy egyszerű felhőszolgáltatás, majd én ott csinálok egy mappamásolást egy új mappába és kész.
A kérdésem, hogy lehet-e ezt valahogy automatizálni? Erre van-e valami program?

Köszönöm a válaszokat!

(#48596) C. s. válasza Vesa (#48581) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Köszi szépen, akkor majd a sablonok irányában nézelődöm.

(#48597) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Windwos 10 létezik felhasználó barát :D Androidos emulátor? Kéne pár oktató appot futtatni a windows 10 pc.
Üdv:

(#48598) bluemirage válasza qwertly (#48597) üzenetére


bluemirage
őstag

én a NOX-ot használom már egy ideje. Stabilan és jól fut. Még egyszerűbb játékokat is normális sebességgel futtat.

Ha jól emlékszem a bignox.com a hivatalos oldala. De céges környezetben nem tudom ezt most megnézni. Próbáld megnézni, hogy mi a hivatalos oldal, nehogy valami fake-t telepíts.

Meliora sunt bono inimica

(#48599) SpaceJam válasza Cs1csó (#48594) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Megtettem, azért gondoltam aztán itt feltenni a kérdésem. Mindegy...

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48600) Cs1csó válasza qwertly (#48597) üzenetére


Cs1csó
félisten

BlueStacks

Stabil, megbízható. Persze erőlteti a játékok telepítését de ha be van minden állítva onnantól király.

SpaceJam

:(

Sajnos csak a próbálgatás marad:
- van funkció ami nincs másnak nem is hiányzik de neked igen
- másnak "könnyű" számodra nem

Mindenképpen magadnak kell tesztelni nem végtelen a lista idő mire megtalálja az ember.
Anno így csináltam a zenelejátszókkal végül megtaláltam a Foobar-t, majd ugyanígy a film lejátszókkal így találtam a VLC-t, képnézegetőnek a HoneyView-t, képmetszőnek a PicPick stb.
Te tudod neked mi kell az OBS nem könnyű de mindent tud ami átlag felhasználásra kell fejlesztik, van aki tud benne segíteni is - lehet itt is van topikja stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.