Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#48497) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tárgytalan, megoldva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48502) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A FastStone Image Viewer az én esetemben egy rokonnál nem jött be, mint a Microsoft Picture Manager leváltója. Egyszerűen annak az egy kattintásos "képjavító" funkcióját hiányolja a rokon (Itt is van ilyen egy kattintásos funkció, de nem látványos változással). Mit lehetne javasolni, ami ugyanazt tudja? (Az mindegy, hogy valóban mennyire volt az a funkció korrekt, látványos volt, az a lényeg :D )

Vagy rizikózzam meg a 16-os office-al kombinálni a régi 2010-es Sharepointból a Picture Managert? Nem volna vidám tönkretenni a meglévő office installációt, mintha ilyesmivel sikertelenül próbálkoztam volna már a múltban...

(#48503) cigam válasza csubuka (#48502) üzenetére


cigam
félisten

Miért kell leváltani, ha azt szereti?
Meg kell nézni mennyire látványos a többi nézegető xnview, irfanview,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48504) csubuka válasza cigam (#48503) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

Új gép beszerzés miatt azon a gépen már új Office van (2016) és félek rágányolni régi 2010-es Office-ból származó komponenst (Ez a Sharepoint 2010 része ha jól látom...). Nem akarok az Office megbolondulása miatt többlet munkát. Ám ha elműködne így, akkor persze jó lenne simán használni a bevált szoftvert.

(#48505) cigam válasza csubuka (#48504) üzenetére


cigam
félisten

Készítesz egy mentést, hogy ha nem sikerül a "műtét", legyen honnan visszatölteni a működő rendszert.
Itt elég egyszerűnek tűnik a telepítése. Nem hinném hogy bármilyen office komponenst felülírna, ugyanakkor egy O 2016 telepítője sanszos, hogy ki tudja javítani.

Persze ott van pár (az egyszerűség kedvéért portable) alternatíva kipróbálása.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48506) csubuka válasza cigam (#48505) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen, nekiesek azt meglátjuk mi jön ki belőle :R

(#48507) Tejinashi válasza mokus1 (#48112) üzenetére


Tejinashi
csendes tag

Azzal én is szenvedek, mert nem tudom, mivel lehetne onnan letölteni a videókat. Most már a Bandicam se szedi a képet, csak a hangot :((

(#48508) Tejinashi


Tejinashi
csendes tag

RTLMost-ról én is szeretnék lehúzni videókat, de már semmmilyen program nem hozza a képet, csak a hangot. :((

(#48509) csubuka válasza cigam (#48505) üzenetére


csubuka
addikt

Látszólag megy, nem vadítja be pusztán a Picture Manager felrakása a 10-es Officeból a 16-osat. De az élet majd megmutatja...

(#48510) Kommy


Kommy
veterán

Nekem egy olyan programra lenne szükségem ami képes arra, hogy két gépen ugyan azt a táblázatot megnyitva tudjam szerkeszteni, ha egyiken beírok valamit jelenjen meg a másik gépen is.
Ezt tudom, hogy pl google sheets-ben meg lehetne csinálni, de nincs net, csak hálózat a két gép között.

(#48511) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok olyan programot keresek amivel fel tudnám venni a képernyőn lévő előadást . (Kép/hang (egyetemi online órákat)) köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#48512) brd válasza pelenka35 (#48511) üzenetére


brd
nagyúr

OBS Studio.

The only real valuable thing is intuition.

(#48513) #93794560 válasza pelenka35 (#48511) üzenetére


#93794560
törölt tag

Win+G lenyomásàval előjön a Windows beépített video recordere, ami mp4 formátumba rögzít.

(#48514) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha egy program appcrash-sel, hogy lehet kideríteni, hogy miért?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48515) Vesa válasza enginev3.0 (#48514) üzenetére


Vesa
veterán

Ha készít crash logot, abból némi infó nyerhető. Vagy Windows Event Viewer-ben megnézni...

A tudomány a valóság költészete!

(#48516) enginev3.0 válasza Vesa (#48515) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hibagyűjtő: 2278274269109423592, típus: 4
Esemény neve: APPCRASH
Válasz: Nem érhető el
CAB-azonosító: 0

Probléma aláírása:
P1: qbittorrent.exe
P2: 4.3.2.0
P3: 5fe8c05b
P4: qbittorrent.exe
P5: 4.3.2.0
P6: 5fe8c05b
P7: c0000005
P8: 00000000003f81a8
P9:
P10:

A hibát okozó alkalmazás neve: qbittorrent.exe, verzió: 4.3.2.0, időbélyeg: 0x5fe8c05b
A hibát okozó modul neve: qbittorrent.exe, verzió: 4.3.2.0, időbélyeg: 0x5fe8c05b
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x00000000003f81a8
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x3038
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d6e44c9fdb4010
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files\qBittorrent\qbittorrent.exe
A hibát okozó modul elérési útja: C:\Program Files\qBittorrent\qbittorrent.exe
Jelentés azonosítója: fa3fdcc8-8a21-4f7d-b755-715dcb046607
A hibát okozó csomag teljes neve:
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

semmi érdekeset nem találtam :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48517) dqdb válasza enginev3.0 (#48516) üzenetére


dqdb
nagyúr

C0000005 = access violation

A program olyan memóriacímre hivatkozik, amire nem kellene, tipikusan olyanok mint, mint túlcímez egy tömböt, többször szabadít fel memóriát vagy már felszabadított memóriát próbál használni. Ez programhiba, te semmit sem tudsz vele kezdeni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48518) enginev3.0 válasza dqdb (#48517) üzenetére


enginev3.0
félisten

De eddig ment hibátlanul, mitől lehet ez? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48519) totron válasza enginev3.0 (#48518) üzenetére


totron
addikt

Memóriamodulok portalanítása, ki-be esetleg még.

access violation - Win98-as időket idézi

(#48520) mezis válasza enginev3.0 (#48518) üzenetére


mezis
nagyúr

- RAM teszt.
- Minden elromolhat. Akár a HDD-n (SSD-n) pontosan az az egyetlen memória cella, amitől már nem az eredetileg installált program, hanem annak egy nagyon picit módosult változata töltődik be. Nagyon ritka az ilyen hiba, de én már találkoztam ilyennel. A program újra installálása.

mezis

(#48521) enginev3.0 válasza mezis (#48520) üzenetére


enginev3.0
félisten

Be volt kapcsolva az xmp, most kikapcsoltam, és csináltam egy visszaállítást 2 nappal előttre, akkor még minden jó volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48522) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Biztos más is találkozott már vele, hogy gmail nem küld bináris. Vagy mindent vírusnak néz, vagy azért pampog, mert .exe van a csomagban, vagy azért mert letitkosítom, hogy ne lássa, mi van benne - egyébként is semmi köze a magánlevelezésemhez.

Azon gondolkodom, hogy base64 kódolni kellene a jelszavazott winrar archívumot, és átnevezni a file-t .txt-re, aztán azt csomagolni be archívumba. És nyasgem google. Base 64 kóder tool-okat eddig csak webeseket találtam, és nekem bináris kellene. Nincs rá szükségem, hogy az egész web a cuccosomat skubizza. Bináris base64 kóder tool-t viszont nem találtam freeware-ben semmit. Van rá valami okosság?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48523) kispx válasza coco2 (#48522) üzenetére


kispx
addikt

Total Commander -> Fájl menü -> Fájlkódolás -> MIME (Base64)

(#48524) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, milyen programmal lehet letölteni cd grabbelésnél a cd adatait? Régen az EAC-al csináéltam, az leszette a freedb.org-ról, és kitöltötte az id3-at, de a freedb adatbázis 2019-ben lehúzta a rolót.

Milyen megoldás létezik erre? Jó lenen, az EAC-ot újra használni...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#48525) Fire/SOUL/CD válasza Wolfskin (#48524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A freeDB-nél (F12) írj be egy email címet (sajátod is jó) és egyből jó lesz.. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48526) mezis válasza coco2 (#48522) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az exe file-t zip-el tömörítettem de nem küldtem hanem a felhőben megosztottam (nem az egész világgal). Pár évvel ezelőtt volt, lehet ma már ez sem működne ?

mezis

(#48527) Dluinet válasza mezis (#48526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Zip nem működik, de RAR és 7z tömörítővel működik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48528) mezis válasza Dluinet (#48527) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs kizárva, hogy RAR volt, már nincs a felhőmben a file.

mezis

(#48529) milu


milu
aktív tag

Kérem a javaslatotokat: Egy barátomnak az alábbi eszközei vannak:
Az okostelefonja:
XIAOMI Redmi note 4Android verzió: 7.0 NRD90M

A hardvere iMac amin az alábbi oprendszer fut:
OS X El Capitan Verzió 10.11.6
iMac (24 hüvelykes, 2007 nyár)

Mi az a (free)program, amivel (ha összeköti a gépét a telefonjával) a telefon képernyőjét menteni tudja?

(#48530) Wolfskin válasza Fire/SOUL/CD (#48525) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#48531) fradi81


fradi81
veterán

Hali arra keresek megoldást hogy egy mappányi képfájlba beleíródjon a sorszámuk, tehát pl. első képbe legyen '1.' Következőben '2.' és így tovább mint egy vízjel, android app vagy windows program az mindegy.

moto g72, Ninebot d28e

(#48532) Fire/SOUL/CD válasza fradi81 (#48531) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

TSR Watermark Image Software FREE Version

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48533) fradi81 válasza Fire/SOUL/CD (#48532) üzenetére


fradi81
veterán

jó lesz köszi :R

moto g72, Ninebot d28e

(#48534) coco2 válasza milu (#48529) üzenetére


coco2
őstag

Androidon van screen photo. Pld itt egy YT videó róla.

Miután a kép készen van, meg tudja osztani kedve szerint. A legegyszerűbb felrakni google drive-ra. Ha mindkét eszközön van google account belépve, meg lehet osztani google drive-on. Az "összekötés" ez esetben az internet. Google Chrome van Mac-re is, feltelepíteni, belépni ugyan azzal az acc-al, és ott van.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48535) milu válasza coco2 (#48534) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a válaszodat coco2!

Elküldöm a barátomnak a javaslatodban leírtakat!

(#48536) Joker88


Joker88
őstag

van valami olyan program ami jelzi ha esetleg a rendszerre feltelepített programból van újabb verzió,frissítés? Mint pl a Play Áruház Androidon..
Windows 10 alá gondoltam.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#48537) mezis válasza milu (#48535) üzenetére


mezis
nagyúr

Samsung, Andriod 9: ScreenShot: egyszerre a bekapcsoló és a hangerő csökkentő.

mezis

(#48538) Cs1csó válasza Joker88 (#48536) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#48539) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok ! Ingyenes VPN-t keresnék amihez elég a regisztráció nem szükséges bankártya adatot megadni , mert csak egyszeri regisztráció miatt lenne rá szükségem RU szerveren keresztül . Valami pár napos triál tökéletes lenne :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48540) iguana válasza jozefgucci1 (#48539) üzenetére


iguana
őstag

Free vpn [link] windscribe [link]
mindkettőt szoktam alkalomadtán használni, működik. a windscribe nekem havi 50 GB-ot ingyen ad. (free account)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48541) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Remote desktop connection manager programot keresek. Eddig a Microsoft RDCMan progit használtam, de úgy látom azt már kivette az MS: Microsoft discontinues RDCMan app following security bug
Az RDCMan teljesen jó volt, ugyanilyen egyszerűt keresnék annyi plusszal, hogyha átköltöztetem a konfigot egy másik gépre akkor a tárolt jelszavakat is vigye át.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#48542) ollie válasza bugizozi (#48541) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

MSTSC miért nem jó? Vagy Microsot Remote Desktop?

Jelszavak költöztetésén mit értesz?

[ Szerkesztve ]

***

(#48543) bugizozi válasza ollie (#48542) üzenetére


bugizozi
őstag

Mert több ügyfélnek több szerverére lépek be, jobb így rendszerezve. (van kb 50 ilyen mentett kapcsolatom)
Most pl ezzel a progival van, van egy konfig fájl, azt át tudom másolni másik gépre, ugyanígy megjelenik ez a lista, csak a jelszavakat nem hozza át a konfig fájlban, jó lenne ha ezeket együtt tárolná, egy esetleges következő költözésnél, ne kelljen bepötyögni újra.

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#48544) sztanozs válasza bugizozi (#48543) üzenetére


sztanozs
veterán

És egybe' el lehessen lopni 50 szerver hozzáférését :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48545) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e olyan programot vagy szolgáltatást, ami helyi szintű webshopok (nekem speciel román) termékeit és árait követi nyomon és bizonyos beállításokkor értesít?
Nem kereskedelmi vagy haszonszerzési célból érdekel, hanem hogy ne maradjak le róla ha pár termék amit meg szeretnék venni normális piaci ár szintjére megy le. Első két nekifutásra nem találtam semmi ígéreteset.

Köszönöm a türelmet!

[ Szerkesztve ]

(#48546) bluemirage válasza bugizozi (#48543) üzenetére


bluemirage
őstag

"Mert több ügyfélnek több szerverére lépek be, jobb így rendszerezve. (van kb 50 ilyen mentett kapcsolatom) .... csak a jelszavakat nem hozza át a konfig fájlban, jó lenne ha ezeket együtt tárolná"

Ez egy szakmai fórumban is durva, de úgy általában is. :Y :( Egy esetlegesen bekövetkező incidens és annak következményei miatt polgári peresben egyesével is durva lenne, de csoportosan még durvább... Kb. életed végéig fizethetsz. De elsősorban nemcsak egy esetleges jogi követkemény miatt ne csinálj ilyet, hanem azért sem... mert ilyet szakmai és adatbiztonsági szempontból is tilos. Már az is vitatható, hogy saját, családi stb... jelszavakat egy third party szoftverben így tárol az ember, de 50 ügyfél szervereinek belépési adatait... őőőő... :W

Meliora sunt bono inimica

(#48547) dqdb válasza bugizozi (#48543) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a két gépre ugyanazzal a domain userrel lépsz be és roaming profile van beállítva a felhasználó számára, akkor átmásznak a jelszavak is. Minden más esetben nem.

És csatlakoznék a többiekhez: ha ez éles rendszer ügyfeleknél, akkor jelszót nem jegyeztetünk meg ilyen módon, mert ezeket könnyen dekódolni lehet. Éles rendszer jelszavát mindig egy Keepass konténerből vagy más jelszótárolóból illik kitúrni belépéskor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48548) Vesa


Vesa
veterán

W10-ben nagy nehezen felszenvedtem egy full Dark Gray témát, hogy ne égjen ki a szemem a fehértől. A gond csak az, hogy így most azok az undormány sárga rendszer folder ikonok, amiket az MS kb. a w95 óta képtelen volt lecserélni, úgy virítanak a sötétszürke háttér előtt, hogy rossz nézni, rettentően bántja a szememet.

A kérdés az, milyen programmal tudom az összes rendszer ikont lecserélni? Ikon szettem már van, de a winben csak egyesével lehet cserélgetni (vagy sokszor úgy sem)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48549) Vesa válasza Vesa (#48548) üzenetére


Vesa
veterán

Tárgytalan, közben megoldottam! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#48550) poirot válasza Vesa (#48549) üzenetére


poirot
senior tag

Nehogy eláruld nekünk a megoldást, mert a végén még mi is megcsináljuk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.